DDR-Liga 1962/63 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for DDR-Liga 1962/63.

DDR-Liga 1962/63

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

In 1962/63 werd het vijftiende seizoen van de DDR-Liga gespeeld, de tweede klasse van de DDR. Lokomotive Stendal promoveerde na één seizoen terug naar de DDR-Oberliga, terwijl Motor Steinach voor het eerst promoveerde.

Eindstand

Groep Noord

Plaats Club Wed. W G V Saldo Ptn.
1. BSG Lokomotive Stendal (A) 26 20 2 4 69:30 42:10
2. ASG Vorwärts Cottbus 26 15 7 4 54:25 37:15
3. TSC Berlin (N) 26 13 7 6 46:24 33:19
4. SG Dynamo Hohenschönhausen 26 13 6 7 57:38 32:20
5. SC Potsdam 26 12 6 8 45:34 30:22
6. BSG Einheit Greifswald 26 10 6 10 47:48 26:26
7. ASG Vorwärts Neubrandenburg 26 9 7 10 46:33 25:27
8. BSG Stahl Eisenhüttenstadt 26 8 9 9 40:39 25:27
9. ASG Vorwärts Rostock (N) 26 9 6 11 39:45 24:28
10. SC Neubrandenburg (N) 26 8 5 13 43:61 21:31
11. BSG Turbine Magdeburg (N) 26 7 7 12 34:52 21:31
12. SC Frankfurt (N) 26 6 8 12 34:61 20:32
13. BSG Lokomotive Halberstadt (N) 26 6 3 17 32:58 15:37
14. BSG Motor Süd Brandenburg (N) 26 5 3 18 30:67 13:39

Topschutters

Speler Club Goals
1. Gerd Backhaus BSG Lokomotive Stendal 20
2. Horst Kittel ASG Vorwärts Cottbus 17
Joachim Lüder ASG Vorwärts Rostock
4. Hans-Joachim Steinfurth BSG Einheit Greifswald 16
5. Arthur Bialas BSG Stahl Eisenhüttenstadt 15
6. Peter Kofke BSG Motor Süd Brandenburg 14
Meinhard Uentz SC Neubrandenburg
8. Reinhard Gärtner SC Frankfurt 13
Joachim Hall SG Dynamo Hohenschönhausen
Heinz Kaulmann TSC Berlin
11. Walter Hartel BSG Lokomotive Stendal 11
Peter Heuer BSG Turbine Magdeburg
Kurt Liebrecht BSG Lokomotive Stendal
Werner Röhl ASG Vorwärts Neubrandenburg
15. Helmut Hunger ASG Vorwärts Neubrandenburg 10
Ralf Quest TSC Berlin
Peter Rentzsch SG Dynamo Hohenschönhausen

Groep Zuid

Plaats Club Wed. W G V Saldo Ptn.
1. BSG Motor Steinach (N) 26 17 5 4 55:30 39:13
2. BSG Wismut Gera 26 17 2 7 39:19 36:16
3. SC Einheit Dresden (A) 26 14 6 6 47:28 34:18
4. BSG Motor Weimar (N) 26 12 7 7 42:31 31:21
5. ASG Vorwärts Leipzig (N) 26 13 4 9 43:30 30:22
6. BSG Fortschritt Weißenfels 26 11 6 9 46:38 28:24
7. SG Dynamo Eisleben 26 10 8 8 41:36 28:24
8. BSG Motor West Karl-Marx-Stadt (N) 26 10 6 10 42:45 26:26
9. BSG Chemie Zeitz 26 10 4 12 40:41 24:28
10. BSG Motor Bautzen (N) 26 8 5 13 28:46 21:31
11. BSG Chemie Wolfen 26 6 9 11 32:57 21:31
12. BSG Aktivist „Karl Marx“ Zwickau (N) 26 7 4 15 34:46 18:34
13. BSG Motor Nordhausen West (N) 26 5 6 15 35:49 16:36
14. BSG Motor Eisenach (N) 26 4 4 18 26:54 12:40

Topschutters

Speler Club Goals
1. Günter Queck BSG Motor Steinach 19
2. Horst Meyer BSG Fortschritt Weißenfels 16
Ulrich Speerschneider BSG Motor Steinach
4. Hans Böhme BSG Motor Bautzen 14
5. Klaus Engels SC Einheit Dresden 13
Klaus Löscher BSG Aktivist „Karl Marx“ Zwickau
7. Klaus Büchner BSG Wismut Gera 12
8. Gerhard Schünzel BSG Motor Weimar 11
Manfred Willing BSG Motor Nordhausen West
10. Eberhard Härtwig BSG Motor West Karl-Marx-Stadt 10
Lothar Pacholski BSG Chemie Zeitz
Jürgen Schülbe SG Dynamo Eisleben
Klaus Tittmann ASG Vorwärts Leipzig
Legende
Promotie naar de DDR-Oberliga
Deelname eindronde verblijf DDR-Liga
(A) Degradant uit DDR-Oberliga vorig seizoen
(N) Promovendi Bezirksliga vorig seizoen

Kwalificatie DDR-Liga 1963/64

De DDR-Liga werd voor seizoen 1963/64 uitgebreid van 14 clubs per reeks naar 16 clubs. Vijf van de acht vrijgekomen plaatsen werden ingenomen door de winnaars van de II. DDR-Liga. De andere drie plaatsen werden verdeeld via een kwalificatieronde waaraan de vier clubs van de DDR-Liga deelnamen die normaal zouden degraderen, de vijf tweede plaatsen van de II. DDR-Liga en de 15 kampioenen van de Bezirksliga. Ze werden verdeeld over zes groepen van vier clubs. De zes winnaars plaatsten zich voor de laatste ronde, waarin volgens een knock-outsysteem beslecht werd wie zou promoveren naar of mogen blijven in de DDR-Liga. Alle andere clubs speelden het volgende seizoen in de Bezirksliga, daar de II. DDR-Liga opgeheven werd.

Groepsfase

Groep A

Plaats Club Wed. W G V Saldo Ptn.
1. BSG Empor Neustrelitz' 3 2 1 7:4 5:1
2. BSG Motor WW Warnemünde 3 1 1 1 12:6 3:3
3. BSG Motor Wolgast 3 1 2 5:7 2:4
4. BSG Aufbau Boizenburg 3 1 2 6:13 2:4
Teams Uitslag
Aufbau Boizenburg Empor Neustrelitz 1:2
Motor Wolgast Motor WW Warnemünde 2:1
Empor Neustrelitz Motor Wolgast 2:0
Motor WW Warnemünde Aufbau Boizenburg 8:1
in Teterow :
Aufbau Boizenburg Motor Wolgast 4:3
in Güstrow :
Empor Neustrelitz Motor WW Warnemünde 3:3

Groep B

Plaats Club Wed. W G V Saldo Ptn.
1. SG Fortuna Biesdorf 3 3 7:3 6:0
2. BSG Motor Süd Brandenburg 3 2 1 11:9 4:2
3. BSG Motor Eberswalde 3 1 2 6:5 2:4
4. TSG Fürstenwalde 3 3 4:11 0:6
Teams Uitslag
Fortuna Biesdorf Motor Eberswalde 1:0
TSG Fürstenwalde Motor Süd Brandenburg 3:5
Motor Eberswalde TSG Fürstenwalde 4:1
Motor Süd Brandenburg Fortuna Biesdorf 3:4
in Bad Saarow :
Fortuna Biesdorf TSG Fürstenwalde 2:0
in Velten :
Motor Eberswalde Motor Süd Brandenburg 2:3

Groep C

Plaats Club Wed. W G V Saldo Ptn.
1. BSG Lokomotive Halberstadt 3 2 1 10:2 5:1
2. SG Dynamo Cottbus 3 2 1 14:4 4:2
3. BSG Chemie Schönebeck 3 2 1 4:11 2:4
4. BSG Aufbau Jüterbog 3 1 2 1:12 1:5
Teams Uitslag
Chemie Schönebeck Lokomotive Halberstadt 1:1
Lokomotive Halberstadt Aufbau Jüterbog 7:0
Dynamo Cottbus Chemie Schönebeck 9:2
in Wittenberg :
Aufbau Jüterbog Chemie Schönebeck 1:1
in Delitzsch :
Dynamo Cottbus Lokomotive Halberstadt 1:2

Groep D

Plaats Club Wed. W G V Saldo Ptn.
1. BSG Motor Dessau 3 3 9:1 6:0
2. BSG Motor Nordhausen West 3 1 2 8:4 2:4
3. BSG Motor Altenburg 3 1 2 5:11 2:4
4. HSG Wissenschaft Halle 3 1 2 3:9 2:4
Teams Uitslag
Motor Altenburg Motor Dessau 1:3
Wissenschaft Halle Motor Nordhausen West 2:1
Motor Dessau Wissenschaft Halle 5:0
Motor Nordhausen West Motor Altenburg 7:1
in Markkleeberg :
Motor Altenburg Wissenschaft Halle 3:1
in Schönebeck :
Motor Dessau Motor Nordhausen West 1:0

Groep E

Plaats Club Wed. W G V Saldo Ptn.
1. BSG Motor Eisenach 3 2 1 8:2 5:1
2. BSG Motor WEMA Plauen 3 1 1 1 15:4 4:2
3. BSG Motor Zschopau 3 1 1 1 6:10 3:3
4. ASG Vorwärts Zittau 3 1 2 4:17 1:5
Teams Uitslag
Motor Zschopau Motor WEMA Plauen 2:2
Vorwärts Zittau Motor Eisenach 1:1
Motor WEMA Plauen Vorwärts Zittau 12:0
Motor Eisenach Motor Zschopau 5:0
in Meißen :
Motor Zschopau Vorwärts Zittau 4:3
in Rudolstadt :
Motor WEMA Plauen Motor Eisenach 1:2

Groep F

Plaats Club Wed. W G V Saldo Ptn.
1. BSG Chemie Jena 3 2 1 9:6 5:1
2. BSG Motor Mitte Suhl 3 2 1 11:2 4:2
3. BSG Motor Gispersleben 3 1 1 1 6:11 3:3
4. BSG Motor Breitungen 3 3 4:11 0:6
Teams Uitslag
Motor Gispersleben Chemie Jena 3:3
Motor Breitungen Motor Mitte Suhl 0:4
Chemie Jena Motor Breitungen 4:3
Motor Mitte Suhl Motor Gispersleben 7:0
in Gotha :
Motor Gispersleben Motor Breitungen 3:1
in Arnstadt :
Chemie Jena Motor Mitte Suhl 2:0

Finale

Paarung Heen Terug
SG Fortuna Biesdorf BSG Empor Neustrelitz[1] 1:3 1:3
BSG Lokomotive Halberstadt BSG Motor Dessau 1:1 0:5
BSG Motor Eisenach BSG Chemie Jena 5:0 0:1

Groep A herhaling

Vorwärts Löcknitz nam nu deel aan de eindronde in plaats van Neustrelitz. Aufbau Boizenburg verzaakte echter aan deelname aan een tweede eindronde.

Plaats Club Wed. W G V Saldo Ptn.
1. BSG Motor Wolgast 2 2 7:4 4:0
2. BSG Motor WW Warnemünde 2 1 1 11:2 2:2
3. ASG Vorwärts Löcknitz 2 2 3:15 0:4
Teams Uitslag
Vorwärts Löcknitz Motor Wolgast 3:5
Motor WW Warnemünde Vorwärts Löcknitz 10:0
Motor Wolgast Motor WW Warnemünde 2:1

Finale

Paarung Heen Terug
SG Fortuna Biesdorf BSG Motor Wolgast 0:2 0:3
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
DDR-Liga 1962/63
Listen to this article