DDR-Liga 1968/69 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for DDR-Liga 1968/69.

DDR-Liga 1968/69

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

In 1968/69 werd het negentiende seizoen van de DDR-Liga gespeeld, de tweede klasse van de DDR. BSG Stahl Eisenhüttenstadt promoveerde voor het eerst naar de DDR-Oberliga, terwijl SG Dynamo Dresden na de afwezigheid daar tot één jaar beperkte.

Eindstand

Groep Noord

Plaats Club Wed. W G V Saldo Ptn.
1. BSG Stahl Eisenhüttenstadt 30 21 5 4 64:28 47:13
2. BSG Lokomotive Stendal (A) 30 20 6 4 54:22 46:14
3. FC Hansa Rostock II 30 13 10 7 44:26 36:24
4. Berliner FC Dynamo II (N) 30 16 4 10 55:43 36:24
5. ASG Vorwärts Stralsund 30 12 11 7 46:28 35:25
6. BSG Energie Cottbus 30 12 11 7 30:27 35:25
7. ASG Vorwärts Cottbus 30 13 8 9 43:29 34:26
8. BSG Post Neubrandenburg 30 12 9 9 48:35 33:27
9. BSG Chemie Wolfen (N) 30 9 11 10 30:42 29:31
10. ASG Vorwärts Neubrandenburg 30 10 8 12 36:35 28:32
11. SG Dynamo Schwerin 30 11 5 14 49:53 27:33
12. TSG Wismar 30 9 7 14 29:41 25:35
13. BSG KKW Nord Greifswald (N) 30 6 10 14 27:41 22:38
14. BSG Motor Hennigsdorf 30 6 8 16 20:49 20:40
15. BSG EAB Lichtenberg 47 30 3 8 19 17:57 14:46
16. BSG Chemie Premnitz 30 2 9 19 16:52 13:47

Topschutters

Speler Club Goals
1. Horst Kittel BSG Stahl Eisenhüttenstadt 20
2. Bernd Trunzer ASG Vorwärts Cottbus 19
3. Mathias Jahn BSG Energie Cottbus 16
4. Peter Effenberger BSG Energie Cottbus 15
5. Hans-Dieter Großmann BFC Dynamo II 14
Dieter See SG Dynamo Schwerin
Klaus-Peter Stein FC Hansa Rostock II
8. Kurt Weisser BSG Post Neubrandenburg 13
9. Gerd Backhaus BSG Lok Stendal 10
Dr. Günter Czichowski BSG KKW Nord Greifswald
Horst Koch SG Dynamo Schwerin
Klaus Marowski ASG Vorwärts Stralsund
Rainer Wiedemann BSG Lok Stendal

Groep Zuid

Plaats Club Wed. W G V Saldo Ptn.
1. SG Dynamo Dresden (A) 30 20 7 3 57:9 47:13
2. ASG Vorwärts Meiningen 30 16 6 8 53:37 38:22
3. BSG Motor Steinach 30 13 11 6 43:29 37:23
4. BSG Wismut Gera 30 13 10 7 33:24 36:24
5. FC Carl Zeiss Jena II 30 10 10 10 36:37 30:30
6. FSV Lokomotive Dresden 30 10 10 10 32:34 30:30
7. BSG Chemie Böhlen (N) 30 10 10 10 33:38 30:30
8. BSG Motor Eisenach 30 10 8 12 34:34 28:32
9. ASG Vorwärts Leipzig 30 7 14 9 30:31 28:32
10. SG Dynamo Eisleben 30 10 7 13 26:36 27:33
11. BSG Motor WEMA Plauen 30 11 4 15 33:43 26:34
12. BSG Sachsenring Zwickau II 30 9 8 13 31:50 26:34
13. BSG Aktivist Kali Werra Tiefenort (N) 30 9 7 14 39:43 25:35
14. BSG Chemie Zeitz 30 8 9 13 26:31 25:35
15. BSG Chemie Riesa (N) 30 8 8 14 32:40 24:36
16. FC Rot-Weiß Erfurt II 30 7 9 14 15:37 23:37

Topschutters

Speler Club Goals
1. Günter Kluge ASG Vorwärts Meiningen 22
2. Hans-Jürgen Kreische SG Dynamo Dresden 16
3. Helmut Müller FC Carl Zeiss Jena II 15
4. Siegfried Gumz SG Dynamo Dresden 12
5. Werner Kaiser ASG Vorwärts Meiningen 11
Wolfgang Kube BSG Aktivist Kali Werra Tiefenort
Legende
Promotie naar de DDR-Oberliga
Degradatie naar Bezirksliga
(A) Degradant uit DDR-Oberliga vorig seizoen
(N) Promovendi Bezirksliga vorig seizoen

Promovendi Bezirksliga

De 15 kampioenen van de Bezirksliga werden in drie groepen van vijf verdeeld. De twee besten van elke groep promoveerden.

Groep A

Plaats Club Wed. W G V Saldo Ptn.
1. FC Vorwärts Berlin II 4 2 2 5:3 6:2
2. BSG Stahl Eisenhüttenstadt II 4 1 2 1 6:1 4:4
3. BSG Motor WW Warnemünde 4 1 2 1 6:6 4:4
4. BSG Lokomotive Prenzlau 4 1 2 1 5:10 4:4
5. BSG Aktivist Schwarze Pumpe 4 2 2 0:2 2:6

Groep B

Plaats Club Wed. W G V Saldo Ptn.
1. Hallescher FC Chemie II 4 3 1 13:3 6:2
2. 1. FC Magdeburg II 4 2 1 1 7:5 5:3
3. BSG Stahl Hennigsdorf 4 1 2 1 9:5 4:4
4. BSG CM Veritas Wittenberge 4 1 1 2 5:12 3:5
5. BSG Motor Altenburg 4 1 3 7:16 2:6

Groep C

Plaats Club Wed. W G V Saldo Ptn.
1. BSG Motor Hermsdorf 4 2 2 6:3 6:2
2. BSG Motor Nordhausen-West 4 2 1 1 8:2 5:3
3. TSG Gröditz 4 2 1 1 7:5 5:3
4. BSG Chemie Glas Ilmenau 4 1 1 2 7:7 3:5
5. BSG Motor Werdau 4 1 3 0:11 1:7
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
DDR-Liga 1968/69
Listen to this article