DFB-Pokal 2019/20 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for DFB-Pokal 2019/20.

DFB-Pokal 2019/20

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

DFB-Pokal 2019/20
Land Duitsland
Bond Duitse voetbalbond
Competitie DFB-Pokal
Seizoensdetails
Kampioen Bayern München (20e titel)
Topscorer(s) Robert Lewandowski (6)
Aantal clubs 64
Europese kwalificatie
Europa League:
1x groepsfase
Algemeen
Opgericht 1935 (als Tschammer-pokal)
Recordtitelhouder Bayern München (20x)
Navigatie
Vorige     Volgende
Portaal 
 
Voetbal

Het seizoen 2019/20 van de DFB-Pokal, het Duitse bekervoetbaltoernooi voor clubteams bij de mannen, was de 77e editie van de strijd om de Duitse voetbalbeker. Het knock-outtoernooi begon op 9 augustus 2019 en eindigde op 4 juli 2020 met de finale in het Olympiastadion. De titelverdediger, Bayern München, won in de finale met 4–2 van Leverkusen en won zodoende de beker voor de twintigste keer in haar historie. Omdat beide finalisten zich via de reguliere competitie al hadden geplaatst voor de groepsfase van de Champions League of Europa League, ging het ticket voor de groepsfase van de Europa League 2020/21 naar de club die op de zesde plaats was geëindigd in de competitie, in dit geval TSG 1899 Hoffenheim. Het ticket voor de tweede kwalificatieronde van de Europa League schoof vervolgens door naar de nummer zeven van de competitie, in dit geval VfL Wolfsburg.

Deelnemende clubs

In totaal 64 clubs waren gerechtigd deel te nemen aan deze 77e editie van dit bekervoetbaltoernooi (inclusief de Tschammer-Pokal). Dit waren de 18 Bundesliga-clubs, de 18 clubs van de 2. Bundesliga, de eerste vier clubs van de 3. Liga en 21 + 3 clubs van de Landesverbände van het seizoen 2018/19.

Bundesliga
18 clubs van het seizoen 2018/19
2. Bundesliga
18 clubs van het seizoen 2018/19
3. Liga
4 clubs van het seizoen 2018/19
Bayern München
Borussia Dortmund
RB Leipzig
Bayer Leverkusen
Borussia Mönchengladbach
VfL Wolfsburg
Eintracht Frankfurt
Werder Bremen
TSG Hoffenheim
Fortuna Düsseldorf
Hertha BSC
FSV Mainz 05
SC Freiburg
Schalke 04
FC Augsburg
VfB Stuttgart (II)
Hannover 96 (II)
1. FC Nürnberg (II)
1. FC Köln (I)
SC Paderborn (I)
1. FC Union Berlin (I)
Hamburger SV
1. FC Heidenheim
Holstein Kiel
Arminia Bielefeld
SSV Jahn Regensburg
FC St. Pauli
Darmstadt 98
VfL Bochum
Dynamo Dresden
Greuther Fürth
FC Erzgebirge Aue
SV Sandhausen
FC Ingolstadt (III)
1. FC Magdeburg (III)
MSV Duisburg (III)
VfL Osnabrück (II)
Karlsruher SC (II)
Wehen Wiesbaden (II)
Hallescher FC
Landesverbände (24 teams)
Waldhof Mannheim (III)
FC Würzburger Kickers (III)
VfB Eichstätt (IV)
  • Berlijn
Berliner FC Viktoria (IV)
  • Brandenburg
Energie Cottbus (IV)
  • Bremen
FC Oberneuland (V)
  • Hamburg
TuS Dassendorf (V)
KSV Baunatal (V)
  • Mecklenburg-Vorpommern
Hansa Rostock (III)
  • Mittelrhein
Alemannia Aachen (IV)
  • Niederrhein
KFC Uerdingen (III)
  • Niedersachsen[4]
SV Drochtersen/Assel (IV)
Atlas Delmenhorst (V)
  • Rheinland
FSV Salmrohr (V)
  • Saarland
1. FC Saarbrücken (V)
  • Sachsen
Chemnitzer FC (III)
  • Sachsen-Anhalt[5]
Germania Halberstadt (IV)
  • Schleswig-Holstein
VfB Lübeck (IV)
  • Südbaden
FC 08 Villingen (V)
  • Südwest
1. FC Kaiserslautern (III)
  • Thüringen
Wacker Nordhausen (V)
SV Rödinghausen (IV)
SC Verl (IV)
  • Württemberg
SSV Ulm (IV)
Legenda: I = Bundesliga • II = 2. Bundesliga • III = 3. Liga • IV = Regionalliga • V = Oberliga • VI = Verbandsliga/Landesliga

Wedstrijdschema

  1e ronde
9-12 augustus 2019
2e ronde
29-30 oktober 2019
Achtste finale
4-5 februari 2020
Kwartfinale
3-4 maart 2020
Halve finale
9-10 juni 2020
Finale
4 juli 2020
                                                         
V  1. FC Saarbrücken 3  
II  SSV Jahn Regensburg 2  
  V  1. FC Saarbrücken 3  
  II  1. FC Köln 2  
II  Wehen Wiesbaden 3
I  1. FC Köln
 (w.n.s. 2–3)
3  
  V  1. FC Saarbrücken
 (w.n.s. 5–3)
0  
  II  Karlsruher SC 0  
V  FC Oberneuland 1  
II  SV Darmstadt 6  
  II  SV Darmstadt 0
  II  Karlsruher SC 1  
II  Karlsruher SC 2
II  Hannover 96 0  
  V  1. FC Saarbrücken
 (w.n.s. 7–6)
1  
  I  Fortuna Düsseldorf 1  
III  1. FC Kaiserslautern 2  
I  FSV Mainz 0  
  III  1. FC Kaiserslautern
 (w.n.s. 6–5)
2
  II  1. FC Nürnberg 2  
III  FC Ingolstadt 0
II  1. FC Nürnberg 1  
  III  1. FC Kaiserslautern 2
  I  Fortuna Düsseldorf 5  
V  FC 08 Villingen 1  
I  Fortuna Düsseldorf 3  
  I  Fortuna Düsseldorf 2
  II  Erzgebirge Aue 1  
V  Wacker Nordhausen 1
II  Erzgebirge Aue 4  
V  1. FC Saarbrücken 0  
I  Bayer Leverkusen 3  
IV  Alemannia Aachen 1  
I  Bayer Leverkusen 4  
  I  Bayer Leverkusen 1  
  I  SC Paderborn 0  
IV  SV Rödinghausen 3
I  SC Paderborn
 (w.n.s. 2–4)
3  
  I  Bayer Leverkusen 2  
  II  VfB Stuttgart 1  
III  Chemnitzer FC 2  
II  Hamburger SV
 (w.n.s. 5–6)
2  
  II  Hamburger SV 1
  II  VfB Stuttgart
 (w.n.v.)
2  
III  Hansa Rostock 0
II  VfB Stuttgart 1  
  I  Bayer Leverkusen 3
  I  Union Berlin 1  
IV  SC Verl 2  
I  FC Augsburg 1  
  IV  SC Verl
 (w.n.s. 8–7)
1
  II  Holstein Kiel 1  
V  FSV Salmrohr 0
II  Holstein Kiel 6  
  IV  SC Verl 0
  I  Union Berlin 1  
III  1. FC Magdeburg 0  
I  SC Freiburg
 (w.n.v.)
1  
  I  SC Freiburg 1
  I  Union Berlin 3  
IV  1. FC Magdeburg 0
I  Union Berlin 6  
I  Bayer Leverkusen 2
I  Bayern München 4
IV  Berliner FC Viktoria 0  
II  Arminia Bielefeld 1  
  II  Arminia Bielefeld 2  
  I  Schalke 04 3  
IV  SV Drochtersen/Assel 0
I  Schalke 04 5  
  I  Schalke 04
 (w.n.v.)
3  
  I  Hertha BSC 2  
IV  VfB Eichstätt 1  
I  Hertha BSC 5  
  I  Hertha BSC
 (w.n.s. 5–4)
3
  II  Dynamo Dresden 3  
V  TuS Dassendorf 0
II  Dynamo Dresden 3  
  I  Schalke 04 0  
  I  Bayern München 1  
V  KSV Baunatal 2  
II  VfL Bochum 3  
  II  VfL Bochum 1
  I  Bayern München 2  
IV  Energie Cottbus 1
I  FC Bayern München 3  
  I  Bayern München 4
  I  TSG Hoffenheim 3  
III  MSV Duisburg 2  
II  Greuther Fürth 0  
  III  MSV Duisburg 0
  I  TSG 1899 Hoffenheim 2  
III  Würzburger Kickers 3
I  TSG Hoffenheim
 (w.n.s. 4–5)
3  
I  Bayern München 2
I  Eintracht Frankfurt 1  
IV  VfB Lübeck 3  
II  FC St. Pauli
 (w.n.s. 3–4)
3  
  II  FC St. Pauli 1  
  I  Eintracht Frankfurt 2  
III  Waldhof Mannheim 3
I  Eintracht Frankfurt 5  
  I  Eintracht Frankfurt 3  
  I  RB Leipzig 1  
III  Hallescher FC 3  
I  VfL Wolfsburg 5  
  I  VfL Wolfsburg 1
  I  RB Leipzig 6  
II  VFL Osnabrück 2
I  RB Leipzig 3  
  I  Eintracht Frankfurt 2
  I  Werder Bremen 0  
V  Atlas Delmenhorst 1  
I  Werder Bremen 6  
  I  Werder Bremen 4
  II  FC Heidenheim 1  
IV  SSV Ulm 0
II  1. FC Heidenheim 2  
  I  Werder Bremen
 (w.n.v.)
3
  I  Borussia Dortmund 2  
III  KFC Uerdingen 0  
I  Borussia Dortmund 2  
  I  Borussia Dortmund 2
  I  Borussia
 Mönchengladbach
1  
II  SV Sandhausen 0
I  Borussia
 Mönchengladbach
1  

Wedstrijden

Kwartfinales


3 maart 2020
18:30 uur UTC+1
1. FC Saarbrücken (V) 1 – 1
(7 – 6 pen)
Fortuna Düsseldorf (I) Stadion: Hermann Neuberger Stadion, Völklingen
Toeschouwers: 6800
Scheidsrechter: Deniz Aytekin
Tobias Jänicke
 31'
 90' Jørgensen
  Strafschoppen  
Zellner

Jacob

Zeitz

Golley

Schorch

Andrist

Froese

Barylla

Jänicke

Müller
 
Ayhan
Hennings
Karaman
Skrzybski
Stöger
Zimmermann
Suttner
Ampomah
Morales
Jørgensen

3 maart 2020
12:45 uur UTC+1
Schalke 04 (I) 0 – 1 Bayern München (I) Stadion: Veltins-Arena, Gelsenkirchen
Toeschouwers: 62.271
Scheidsrechter: Tobas Stieler
 40' Kimmich
   
 

4 maart 2020
18:30 uur UTC+1
Bayer Leverkusen (I) 3 – 1 Union Berlin (I) Stadion: BayArena, Leverkusen
Toeschouwers: 18.453
Scheidsrechter: Benjamin Cortus
Karim Bellarabi
 72'
Aránguiz
 79'
Diaby
 90+1'
 39' Ingvartsen
   
 

4 maart 2020
20:45 uur UTC+1
Eintracht Frankfurt (I) 2 – 0 Werder Bremen (I) Stadion: Commerzbank-Arena, Frankfurt am Main
Toeschouwers: 51.500
Scheidsrechter: Felix Zwayer
Silva
 45+6' (pen.)
Kamada
 60'
   
 

Halve finales

Als maatregel om de verspreiding van het coronavirus te bestrijden, werden de halve finales van de DFB-Pokal achter gesloten deuren gespeeld.


9 juni 2020
20:45 uur UTC+2
1. FC Saarbrücken (V) 0 – 3 Bayer Leverkusen (I) Stadion: Herman Neuberger Stadion, Völklingen
Toeschouwers: 0
Scheidsrechter: Guido Winkmann
 11' Diaby
 19' Alario
 58' Bellarabi
   
 

10 juni 2020
20:45 uur UTC+2
Bayern München (I) 2 – 1 Eintracht Frankfurt (I) Stadion: Allianz Arena, München
Toeschouwers: 0
Scheidsrechter: Marco Fritz
Perišić
 14'
Lewandowski
 74'
Da Costa
 69'
   
 

Finale

Zie Finale DFB-Pokal 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

4 juli 2020
20:00 uur UTC+2
Bayer Leverkusen (I) 2 – 4 Bayern München (I) Stadion: Olympiastadion, Berlijn
Toeschouwers: 0
Scheidsrechter: Tobias Welz
S. Bender
 64'
Havertz
 90+5' (pen.)
 16' Alaba
 24' Gnabry
 59'
89' Lewandowski
   
 

Topscorers

De spelers zijn gerangschikt op het aantal doelpunten, vervolgens op alfabetische volgorde.[7]

Rang Naam Club Goals
1.
Robert Lewandowski
Bayern München 6
2.
Rouwen Hennings
Fortuna Düsseldorf 4
3.
Lucas Alario
Bayer Leverkusen 3
Robert Andrich
Union Berlin
Makana Baku
Holstein Kiel
Serdar Dursun
SV Darmstadt
Silvère Ganvoula
VfL Bochum
Gillian Jurcher
1. FC Saarbrücken
Filip Kostić
Eintracht Frankfurt
Benito Raman
Schalke 04
Milot Rashica
Werder Bremen
Ante Rebić
Eintracht Frankfurt
Marcel Sabitzer
RB Leipzig

Zie ook

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
DFB-Pokal 2019/20
Listen to this article