Europees kampioenschap voetbal mannen onder 17 - 2016 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Europees kampioenschap voetbal mannen onder 17 - 2016.

Europees kampioenschap voetbal mannen onder 17 - 2016

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Europees kampioenschap voetbal onder 17 2016
Toernooi-informatie
Gastland
 Azerbeidzjan
Datum 5 mei – 21 mei 2016
Teams 16 (van 1 confederatie)
Stadions (in 1 gaststad)
Winnaar
 Portugal (6e titel)
Toernooistatistieken
Wedstrijden 31
Doelpunten 73  (2,35 per wedstrijd)
Topscorer(s)
José Gomes (7 doelpunten)
Portaal 
 
Voetbal

Het Europees kampioenschap voetbal onder 17 van 2016 was de 15de editie van het Europees kampioenschap voetbal mannen onder 17, het jaarlijkse voetbaltoernooi wordt georganiseerd door de UEFA voor alle Europese nationale ploegen onder 17 jaar. Azerbeidzjan, dat werd verkozen door de UEFA op 20 maart 2012, was het gastland van het toernooi.

In totaal nemen 16 landen deel aan het toernooi waarvan de speelgerechtigde spelers zijn geboren op of na 1 januari 1999. Elke wedstrijd duurt 80 minuten, verdeeld over twee helften van 40 minuten, met een pauze van 15 minuten.

Kwalificaties

54 Europese nationale ploegen begonnen aan de competitie, inclusief Azerbeidzjan dat zich rechtstreeks heeft geplaatst als gastland. De andere 53 ploegen strijden tijdens de kwalificaties voor de resterende 15 plaatsen op het toernooi.

gekwalificeerde landen
gekwalificeerde landen

De kwalificaties bestaan uit twee rondes:

  • Kwalificatieronde (herfst 2015)
  • Elite ronde (lente 2016)

Gekwalificeerde landen

# Land Gekwalificeerd als Beste prestatie
1
 Azerbeidzjan
Gastland Eerste deelname
2
 Denemarken
Elite Ronde: Winnaar groep 1 Halve Finale (2011)
3
 Oekraïne
Elite Ronde: Winnaar groep 2 Groepsfase (2002, 2004, 2007 en 2013)
4
 Italië
Elite Ronde: Winnaar groep 3 Finalist (2013)
5
 Duitsland
Elite Ronde: Winnaar groep 4 Kampioen (2009)
6
 Portugal
Elite Ronde: Winnaar groep 5 Kampioen (2003)
7
Frankrijk
Elite Ronde: Winnaar groep 6 Kampioen (2004 en 2015)
8
 Servië
Elite Ronde: Winnaar groep 7 Kwartfinale (2002)
9
België
Elite Ronde: Winnaar groep 8 Halve Finale (2007 en 2015)
10
 Bosnië en Herzegovina
Elite Ronde: Beste tweede Eerste deelname
11
 Zweden
Elite Ronde: Beste tweede Halve Finale (2013)
12
 Engeland
Elite Ronde: Beste tweede Kampioen (2010 en 2014)
13
Nederland
Elite Ronde: Beste tweede Kampioen (2011 en 2012)
14
 Schotland
Elite Ronde: Beste tweede Halve Finale (2014)
15
 Spanje
Elite Ronde: Beste tweede Kampioen (2007 en 2008)
16
 Oostenrijk
Elite Ronde: Beste tweede Derde plaats (2003)

Stadions

Baku
Olympisch Stadion Azersun Arena
Capaciteit: 68.000 Capaciteit: 4.735
Bakcell Arena Dalga Arena
Capaciteit: 10.500 Capaciteit: 6.700

Scheidsrechters

In totaal werden er 8 scheidsrechters, 12 assistent scheidsrechters en 4 vierde officials voor het toernooi geselecteerd.

Scheidsrechters
Assistent scheidsrechters
Vierde officials


Loting

De loting voor het eindtoernooi in Azerbeidzjan vond plaats op 8 april 2016. De deelnemers werden verdeeld in 4 groepen van 4 ploegen. Het principe van reekshoofden gold niet voor dit toernooi. Alleen gastland Azerbeidzjan werd automatisch toegekend aan plaats A1.

Groepsfase

Groep A

POS Land M W G V DV DT DS PT Kwalificatie
1
 Portugal
3 2 1 0 7 0 +7 7 Kwartfinale
2
 België
3 1 2 0 3 1 +2 5
3
 Azerbeidzjan
3 1 1 1 2 6 −4 4
4
 Schotland
3 0 0 3 0 5 −5 0

Speeldag 1


5 mei 2016
19:00 (UTC+4)
België 
2 – 0
 Schotland
Bakcell Arena, Bakoe
Scheidsrechter:
Peter Kralović
Corryn
 45'
Openda
 60'

5 mei 2016
20:00 (UTC+4)
Azerbeidzjan 
0 – 5
 Portugal
Olympisch Stadion, Bakoe
Scheidsrechter:
Bartosz Frankowski
José Gomes
 4'
16'
Asadov
 24' (e.d.)
Miguel Luis
 44'
Gedson Fernandes
 76'

Speeldag 2


8 mei 2016
15:30 (UTC+4)
Portugal 
2 – 0
 Schotland
Dalğa Arena, Bakoe
Scheidsrechter:
Gunnar Jarl Jónsson
Quina
 37'
José Gomes
 55'

8 mei 2016
19:00 (UTC+4)
Azerbeidzjan 
1 – 1
 België
Bakcell Arena, Bakoe
Scheidsrechter:
Petr Ardeleanu
Mahmudov
 77'
Bongiovanni
 72'

Speeldag 3


11 mei 2016
16:00 (UTC+4)
Schotland 
0 – 1
 Azerbeidzjan
Bakcell Arena, Bakoe
Scheidsrechter:
Svein-Erik Edvartsen
Nabiyev
 79'

11 mei 2016
16:00 (UTC+4)
Portugal 
0 – 0
 België
Dalğa Arena, Bakoe
Scheidsrechter:
Ville Nevalainen

Groep B

POS Land M W G V DV DT DS PT Kwalificatie
1
 Duitsland
3 2 1 0 9 3 +6 7 Kwartfinale
2
 Oostenrijk
3 2 0 1 4 4 0 6
3
 Bosnië en Herzegovina
3 1 0 2 3 6 –3 0
4
 Oekraïne
3 0 1 2 3 6 –3 1

Speeldag 1


5 mei 2016
14:00 (UTC+4)
Oostenrijk 
2 – 0
 Bosnië en Herzegovina
Bakcell Arena, Bakoe
Scheidsrechter:
Petr Ardeleanu
Baumgartner
 18'
35'

5 mei 2016
17:00 (UTC+4)
Oekraïne 
2 – 2
 Duitsland
Olympisch Stadion, Bakoe
Scheidsrechter:
Gunnar Jarl Jónsson
Yanakov
 33'
Buletsa
 67'
Otto
 37'
Schreck
 74'

Speeldag 2


8 mei 2016
14:00 (UTC+4)
Oekraïne 
0 – 2
 Oostenrijk
Bakcell Arena, Bakoe
Scheidsrechter:
Svein-Erik Edvartsen
Schmid
 7'
V. Müller
 21'

8 mei 2016
19:00 (UTC+4)
Duitsland 
3 – 1
 Bosnië en Herzegovina
Dalğa Arena, Bakoe
Scheidsrechter:
Peter Kralović
Akkaynak
 17' (pen.)
Otto
 66'
72'
Baack
 2' (e.d.)

Speeldag 3


11 mei 2016
19:15 (UTC+4)
Bosnië en Herzegovina 
2 – 1
 Oekraïne
Bakcell Arena, Bakoe
Scheidsrechter:
Fran Jović
B. Hadžić
 38'
40+1'
Kulakov
 69'

11 mei 2016
19:15 (UTC+4)
Duitsland 
4 – 0
 Oostenrijk
Dalğa Arena, Bakoe
Scheidsrechter:
Mitja Žganec
Meisl
 3' (e.d.)
Akkaynak
 25'
Havertz
 32'
Dadashov
 80+1'

Groep C

POS Land M W G V DV DT DS PT Kwalificatie
1
 Zweden
3 2 0 1 3 2 +1 6 Kwartfinale
2
 Engeland
3 2 0 1 6 3 +3 6
3
 Denemarken
3 1 1 1 2 3 –1 4
4
 Frankrijk
3 0 1 2 0 3 –3 1

Speeldag 1


6 mei 2016
19:00 (UTC+4)
Frankrijk 
0 – 0
 Denemarken
Dalğa Arena, Bakoe
Scheidsrechter:
Ville Nevalainen

6 mei 2016
19:00 (UTC+4)
Engeland 
1 – 2
 Zweden
Azersun Arena, Bakoe
Scheidsrechter:
Svein-Erik Edvartsen
Nelson
 62'
Asoro
 4'
59'

Speeldag 2


9 mei 2016
14:00 (UTC+4)
Denemarken 
1 – 0
 Zweden
Olympisch Stadion, Bakoe
Scheidsrechter:
Mitja Žganec
Buch Jensen
 80+3'

9 mei 2016
20:00 (UTC+4)
Frankrijk 
0 – 2
 Engeland
Azersun Arena, Bakoe
Scheidsrechter:
Fran Jović

Speeldag 3


12 mei 2016
19:00 (UTC+4)
Zweden 
1 – 0
 Frankrijk
Azersun Arena, Bakoe
Scheidsrechter:
Bartosz Frankowski
Bergqvist
 45'

12 mei 2016
19:00 (UTC+4)
Denemarken 
1 – 3
 Engeland
Olympisch Stadion, Bakoe
Scheidsrechter:
Peter Kralović
Odgaard
 80+1'
Nelson
 30'
Mount
 51'
Hirst
 78'

Groep D

POS Land M W G V DV DT DS PT Kwalificatie
1
 Spanje
3 2 1 0 7 3 +4 7 Kwartfinale
2
 Nederland
3 2 0 1 3 2 +1 6
3
 Italië
3 1 0 2 4 6 –2 3
4
 Servië
3 0 1 2 2 5 –3 1

Speeldag 1


6 mei 2016
14:00 (UTC+4)
Italië 
2 – 1
 Servië
Azersun Arena, Bakoe
Scheidsrechter:
Mitja Žganec
Scamacca
 9'
Kean
 32'
Maksimović
 77'

6 mei 2016
15:30 (UTC+4)
Nederland 
0 – 2
 Spanje
Dalğa Arena, Bakoe
Scheidsrechter:
Fran Jović
Mboula
 16'
Ruiz
 52'

Speeldag 2


9 mei 2016
16:00 (UTC+4)
Italië 
0 – 1
 Nederland
Azersun Arena, Bakoe
Scheidsrechter:
Bartosz Frankowski
Nunnely
 78'

9 mei 2016
17:00 (UTC+4)
Servië 
1 – 1
 Spanje
Olympisch Stadion, Bakoe
Scheidsrechter:
Ville Nevalainen
Joveljić
 59' (pen.)
Ruiz
 4'

Speeldag 3


12 mei 2016
14:00 (UTC+4)
Spanje 
4 – 2
 Italië
Azersun Arena, Bakoe
Scheidsrechter:
Petr Ardeleanu
Díaz
 44'
García
 59'
Ruiz
 76'
Lozano
 80+1'
Olivieri
 65' (pen.)
Pinamonti
 72'

12 mei 2016
14:00 (UTC+4)
Servië 
0 – 2
 Nederland
Olympisch Stadion, Bakoe
Scheidsrechter:
Gunnar Jarl Jónsson
M. Ilić
 72' (e.d.)
Vente
 80+1'

Eindfase

kwartfinale halve finale finale
                     
                   
14 mei – Bakoe        
 
 Portugal
 5
18 mei – Bakoe
 
 Oostenrijk
 0  
 
 Portugal
 2
15 mei – Bakoe
   
 Nederland
 0  
 
 Zweden
 0
21 mei – Bakoe
 
 Nederland
 1  
 
 Portugal
 1 (5)
14 mei – Bakoe
   
 Spanje
 1 (4)
 
 Duitsland
 1
18 mei – Bakoe
 
 België
 0  
 
 Duitsland
 1
15 mei – Bakoe
   
 Spanje
 2  
 
 Spanje
 1
 
 Engeland
 0  

Kwartfinale


14 mei 2016
20:00 (UTC+4)
Portugal 
5 – 0
 Oostenrijk
Dalğa Arena, Bakoe
Scheidsrechter:
Fran Jović
Gomes
 7' (pen.)
18'
47'
Dju
 51'
Miguel Luís
 77'

14 mei 2016
16:00 (UTC+4)
Duitsland 
1 – 0
 België
Dalğa Arena, Bakoe
Scheidsrechter:
Gunnar Jarl Jónsson
Dadashov
 46'

15 mei 2016
16:00 (UTC+4)
Spanje 
1 – 0
 Engeland
Bakcell Arena, Bakoe
Scheidsrechter:
Svein-Erik Edvartsen
García
 11'

15 mei 2016
20:00 (UTC+4)
Zweden 
0 – 1
 Nederland
Bakcell Arena, Bakoe
Scheidsrechter:
Ville Nevalainen
Chong
 62'

Halve Finale


18 mei 2016
15:00 (UTC+4)
Portugal 
2 – 0
 Nederland
Olympisch Stadion, Bakoe
Scheidsrechter:
Peter Kralović
Gomes
 25'
Dalot
 56'

18 mei 2016
20:00 (UTC+4)
Duitsland 
1 – 2
 Spanje
Olympisch Stadion, Bakoe
Scheidsrechter:
Bartosz Frankowski
Dadashov
 11'
Ruiz
 64'
Díaz
 78'

Finale


21 mei 2016
20:00 (UTC+4)
Portugal 
1 – 1
 Spanje
Olympisch Stadion, Bakoe
Scheidsrechter:
Petr Ardeleanu
Dalot
 27'
Díaz
 32'
  Strafschoppen  
Gomes

Filipe

Leite

Dalot

Fernandes
5–4
Ruiz
Busquets
Brandariz
Díaz
Morlanes

Doelpunten

7 doelpunten
4 doelpunten
3 doelpunten
2 doelpunten


1 doelpunt


Eigen doelpunt
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Europees kampioenschap voetbal mannen onder 17 - 2016
Listen to this article