Europees kampioenschap voetbal mannen onder 17 - 2019 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Europees kampioenschap voetbal mannen onder 17 - 2019.

Europees kampioenschap voetbal mannen onder 17 - 2019

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Europees kampioenschap voetbal mannen onder 17 – 2019
Craobhchomórtais Sacair na hEorpa faoi 17 mbliana 2019
2019 UEFA European Under-17 Championship
Toernooi-informatie
Gastland
 Ierland
Organisator UEFA
Editie 37e[1]
Datum 3–19 mei 2019[2]
Teams 16[3] (van 1 confederatie)
Stadions (in 4 gaststeden)
Winnaar
 Nederland (4e titel)
Toernooistatistieken
Wedstrijden 20
Doelpunten 59  (2,95 per wedstrijd)
Topscorer(s) 9 doelpunten:
Adil Aouchiche
Navigatie
Vorige     Volgende
Portaal 
 
Voetbal

Het Europees kampioenschap voetbal mannen onder 17 van 2019 was de 37e editie van het UEFA-kampioenschap voetbal onder 17, een toernooi voor spelers onder de 17 jaar. Spelers moeten geboren zijn na 1 januari 2002 om deel te mogen nemen. Ierland was het gastland van dit toernooi dat van 3 tot en met 19 mei 2019 werd gespeeld.[4] Er deden 16 landen mee. Nederland werd kampioen, in de finale werd Italië met 4–2 verslagen.

Dit toernooi dient tevens als kwalificatietoernooi voor het wereldkampioenschap voetbal onder 17 van 2019. De 4 halve finalisten, Italië, Nederland, Spanje en Frankrijk, en de winnaar van de play-off, Hongarije[5], kwalificeren zich daarvoor.

Kwalificatie

De kwalificatie werd afgewerkt in 2 rondes. De eerste kwalificatieronde duurde van 27 september tot 2 november 2018. Het gastland (Ierland) en twee hoogstgeplaatste landen (Engeland en Duitsland) hoefden niet deel te nemen aan deze ronde.[6][7] De overige landen werden verdeeld over 13 groepen van vier teams. De nummers 1 en 2 kwalificeren zich voor de Eliteronde. Die ronde duurde van 20 maart tot en met 1 april 2019. De landen werden verdeeld over acht groepen van 4 teams. Waarbij de winnaars en 7 beste nummers 2 zich kwalificeren voor het hoofdtoernooi.[8]

Land Gekwalificeerd als Beste prestatie
 Ierland
Gastland Kwartfinale (2017, 2018)
 Italië
Elite Ronde: Winnaar groep 1 Tweede (2013, 2018)
 Oostenrijk
Elite Ronde: Tweede groep 1 Derde (2003)
Nederland
Elite Ronde: Winnaar groep 2 Kampioen (2011, 2012, 2018)
 Tsjechië
Elite Ronde: Tweede groep 2 Tweede (2006)
 Engeland
Elite Ronde: Winnaar groep 3 Kampioen (2010, 2014)
 IJsland
Elite Ronde: Winnaar groep 4 Groepsfase (2007, 2012)
 Duitsland
Elite Ronde: Tweede groep 4 Kampioen (2009)
 Spanje
Elite Ronde: Winnaar groep 5 Kampioen (2007, 2008, 2017)
 Griekenland
Elite Ronde: Tweede groep 5 Groepsfase (2010, 2015)
 Portugal
Elite Ronde: Winnaar groep 6 Kampioen (2003, 2016)
 Rusland
Elite Ronde: Tweede groep 6 Kampioen (2006, 2013)
 België
Elite Ronde: Winnaar groep 7 Halve finale (2007, 2015, 2018)
 Hongarije
Elite Ronde: Tweede groep 7 Kwartfinale (2017)
Frankrijk
Elite Ronde: Winnaar groep 8 Kampioen (2004, 2015)
 Zweden
Elite Ronde: Tweede groep 8 Halve finale (2013)

Speelsteden

Dublin

Dublin
Bray
Longford
Waterford
Dublin
Tallaght Stadium
(Capaciteit: 8.183)
UCD Bowl
(Capaciteit: 3.000)
Dublin Bray
Tolka Park
(Capaciteit: 5.000)
Carlisle Grounds
(Capaciteit: 4.000)
Dublin Longford
Whitehall Stadium
(Capaciteit: 2.500)
City Calling Stadium
(Capaciteit: 4.960)
Waterford
Waterford Regional Sports Centre
(Capaciteit: 5.500)

Groepsfase

Groep A

Pos Land Wed Win Gel Ver DV DT +/- Pnt
1
 België
3 1 2 0 5 2 +3 5
2
 Tsjechië
3 1 2 0 4 2 +2 5
3
 Ierland
3 0 3 0 3 3 0 3
4
 Griekenland
3 0 1 2 1 6 –5 1
3 mei 2019
12:00 (UTC+1)
Tsjechië 
1–1
 België
Tolka Park, Dublin
Scheidsrechter: Mykola Balakin (UKR)
Hautekiet
 53' (e.d.)
verslag
 90+5' Baeten
3 mei 2019
19:00 (UTC+1)
Ierland 
1–1
 Griekenland
Tallaght Stadium, Dublin
Scheidsrechter: Jørgen Burchardt (DEN)
Everitt
 58'
verslag
 90+6' Arsenidis

6 mei 2019
17:00 (UTC+1)
België 
3–0
 Griekenland
City Calling Stadium, Longford
Scheidsrechter: Farrugia Cann Trustin (MLT)
Kalulika
 21', Baeten
 42' (90)
verslag
6 mei 2019
19:00 (UTC+1)
Ierland 
1–1
 Tsjechië
Waterford Regional Sports Centre, Waterford
Scheidsrechter: Rade Obrenovic (SVN)
Omobamidele
 88'
verslag
 63' Sejk

9 mei 2019
19:00 (UTC+1)
België 
1–1
 Ierland
Tallaght Stadium, Dublin
Scheidsrechter: Mykola Balakin (UKR)
Kalulika
 65'
verslag
 74' Sobowale
9 mei 2019
19:00 (UTC+1)
Griekenland 
0–2
 Tsjechië
Carlisle Grounds, Bray
Scheidsrechter: Manfredas Lukjančukas (LTU)
verslag
 53' Sejk,
 65' Pech

Groep B

Pos Land Wed Win Gel Ver DV DT +/- Pnt
1
 Frankrijk
3 2 1 0 7 3 +4 7
2
 Nederland
3 2 0 1 7 4 +3 6
3
 Engeland
3 1 1 1 6 7 –1 4
4
 Zweden
3 0 0 3 3 9 –6 0
3 mei 2019
17:00 (UTC+1)
Nederland 
2–0
 Zweden
Waterford Regional Sports Centre, Waterford
Scheidsrechter: Krzysztof Jakubik (POL)
Brobbey
 33', Ian Maatsen
 34'
verslag
3 mei 2019
19:00 (UTC+1)
Engeland 
1–1
 Frankrijk
City Calling Stadium, Longford
Scheidsrechter: Rade Obrenovic (SVN)
Greenwood
 34'
report
 79' Aouchiche

6 mei 2019
15:00 (UTC+1)
Nederland 
5–2
 Engeland
Tolka Park, Dublin
Scheidsrechter: Manfredas Lukjancukas (LTU)
Brobbey
 10'
58' (pen.)
Bannis
 35'
Hansen
 45+1'
Ünüvar
 61'
verslag
 7' Harwood-Bellis
 34' (pen.) Greenwood
6 mei 2019
17:00 (UTC+1)
Frankrijk 
4–2
 Zweden
Tallaght Stadium, Dublin
Scheidsrechter: Donald Robertson (SCO)
Aouchiche
 29' (39)
45', Rutter
 80'
verslag
 17' (29) Elanga

9 mei 2019
16:30 (UTC+1)
Frankrijk 
2–0
 Nederland
UCD Bowl, Dublin
Scheidsrechter: Mykola Balakin (UKR)
Aouchiche
 1'
Mbuku
 11'
verslag
9 mei 2019
16:30 (UTC+1)
Zweden 
1–3
 Engeland
Whitehall Stadium, Dublin
Scheidsrechter: Espen Eskås (NOR)
Prica
 28'
verslag
 15' Greenwood
 76' Jenks
 82' Gelhardt

Groep C

Pos Land Wed Win Gel Ver DV DT +/- Pnt
1
 Hongarije
3 3 0 0 6 3 +3 9
2
 Portugal
3 2 0 1 6 4 +2 6
3
 IJsland
3 1 0 2 6 8 –2 3
4
 Rusland
3 0 0 3 5 8 –3 0
4 mei 2019
14:00 (UTC+1)
IJsland 
3–2
 Rusland
Whitehall Stadium, Dublin
Scheidsrechter: Espen Eskås (NOR)
Savinov
 18' (e.d.)
Gudjohnsen
 28'
32' (pen.)
verslag
 64'
79' Golyatov
4 mei 2019
19:00 (UTC+1)
Hongarije 
1–0
 Portugal
UCD Bowl, Dublin
Scheidsrechter: Farrugia Cann Trustin (MLT)
Kosznovszky
 80'
verslag

7 mei 2019
12:00 (UTC+1)
IJsland 
1–2
 Hongarije
Whitehall Stadium, Dublin
Scheidsrechter: Mykola Balakin (UKR)
Ellertsson
 48'
verslag
 31' Molnár
 90' (pen.) Németh
7 mei 2019
15:00 (UTC+1)
Portugal 
2–1
 Rusland
UCD Bowl, Dublin
Scheidsrechter: Krzysztof Jakubik (POL)
Batalha
 16'
Sousa
 50'
verslag
 68' (pen.) Schetinin

10 mei 2019
17:00 (UTC+1)
Portugal 
4–2
 IJsland
City Calling Stadium, Longford
Scheidsrechter: Donald Robertson (SCO)
Tavares
 32'
Silva
 46'
Bernardo
 76'
Cruz
 84'
verslag
 37' Jóhannesson
 71' Ellertsson
10 mei 2019
17:00 (UTC+1)
Rusland 
2–3
 Hongarije
Waterford Regional Sports Centre, Waterford
Scheidsrechter: Jørgen Burchardt (DEN)
Shapovalov
 20'
Mutaliev
 87'
verslag
 33'
90+4' Németh
 71' (pen.) Major

Groep D

Pos Land Wed Win Gel Ver DV DT +/- Pnt
1
 Italië
3 3 0 0 9 3 +6 9
2
 Spanje
3 2 0 1 5 4 +1 6
3
 Duitsland
3 1 0 2 4 5 –1 3
4
 Oostenrijk
3 0 0 0 2 8 –6 0
4 mei 2019
16:00 (UTC+1)
Spanje 
3–0
 Oostenrijk
Carlisle Grounds, Bray
Scheidsrechter: Manfredas Lukjancukas (LTU)
Santos
 33'
40'
Navarro
 36'
verslag
4 mei 2019
18:30 (UTC+1)
Duitsland 
1–3
 Italië
Tallaght Stadium, Dublin
Scheidsrechter: Donald Robertson (SCO)
Beier
 15'
verslag
 27' Bonfanti
 81' Esposito
 90+4' Giovane

7 mei 2019
19:00 (UTC+1)
Spanje 
1–0
 Duitsland
Waterford Regional Sports Centre, Waterford
Scheidsrechter: Espen Eskås (NOR)
Moreno
 79' (pen.)
verslag
7 mei 2019
19:00 (UTC+1)
Italië 
2–1
 Oostenrijk
City Calling Stadium, Longford
Scheidsrechter: Jørgen Burchardt (DEN)
Esposito
 34' (pen.)
Panada
 79'
verslag
 89' Pross

10 mei 2019
19:00 (UTC+1)
Italië 
4–1
 Spanje
UCD Bowl, Dublin
Scheidsrechter: Rade Obrenović (SLO)
Colombo
 22' (pen.)
Moretti
 49'
Pirola
 66'
Esposito
 89' (pen.)
verslag
 45' Carreno
10 mei 2019
19:00 (UTC+1)
Oostenrijk 
1–3
 Duitsland
Carlisle Grounds, Bray
Scheidsrechter: Farrugia Cann Trustin (MLT)
Pehlivan
 8'
verslag
 48' Obuz
 54' (pen.) Samardzic
 67' Adeyemi

Knock-outfase

kwartfinale halve finale finale
                   
12 mei – Carlisle Grounds, Bray        
 
 België
 0
16 mei – UCD Bowl, Dublin
 
 Nederland
 3  
 
 Nederland
 1
13 mei – UCD Bowl, Dublin
   
 Spanje
 0  
 
 Hongarije
 1 (4)
19 mei – Tallaght Stadium, Dublin
 
 Spanje
 1 (5)  
 
 Nederland
 4
12 mei – Tallaght Stadium, Dublin
   
 Italië
 2
 
 Frankrijk
 6
16 mei – Tallaght Stadium, Dublin
 
 Tsjechië
 1  
 
 Frankrijk
 1 WK–17 play-off
13 mei – Tolka Park, Dublin
   
 Italië
 2   16 mei – Tolka Park, Dublin
 
 Italië
 1
   
 Hongarije
 1 (5)
 
 Portugal
 0  
 
 België
 1 (4)

Kwartfinale

12 mei 2019
13:00 (UTC+1)
Frankrijk 
6–1
 Tsjechië
Tallaght Stadium, Dublin
Scheidsrechter: Jørgen Burchardt (DEN)
Millot
 30'
Aouchiche
 36'
45+2'
75'
88' (pen.)
Wa Saka
 80'
verslag
 90' Ritter

12 mei 2019
19:00 (UTC+1)
België 
0–3
 Nederland
Carlisle Grounds, Bray
Scheidsrechter: Rade Obrenović (SLO)
verslag
 27' Hansen
 40' Salah-Eddine
 74' Hoever

13 mei 2019
19:00 (UTC+1)
Hongarije 
1–1
 Spanje
UCD Bowl, Dublin
Scheidsrechter: Farrugia Cann Trustin (MLT)
Ominger
 50'
verslag
 11' Escobar
  Strafschoppen  
Komáromi

Major

Ominger

Posztobányi

Németh
4–5
Valera
Navarro
Gomez
Rico Pico
Moreno

13 mei 2019
16:30 (UTC+1)
Italië 
1–0
 Portugal
Tolka Park, Dublin
Scheidsrechter: Manfredas Lukjančukas (LTU)
Tongya
 26'
verslag

Play-off WK–17

Van de vier verliezers van de kwartfinale mogen de twee beste een play-off spelen om uit te maken wie deel mocht nemen aan het Wereldkampioenschap voetbal onder 17. Aan dat toernooi mogen 5 landen uit Europa meedoen. De vier halvefinalisten plaatsten zich automatisch. Deze play-off is bedoeld om te bepalen wie het vijfde land is.

Criteria

Om te bepalen wat de twee beste verliezers van de kwartfinale is werd gekeken naar de volgende criteria:

  1. Geëindigd in een hogere positie in de groep (groepswinnaars eerst, daarna volgen de nummers 2);
  2. Beter resultaat in de groepsfase (aantal punten, doelsaldo, aantal gescoorde doelpunten);
  3. Beter resultaat in de kwartfinale (aantal punten, doelsaldo, aantal gescoorde doelpunten);
  4. Disciplinaire punten in groepsfase en kwartfinale samen;
  5. Hogere positie op de coëfficiëntenlijst, gebruikt voor de loting van de kwalificatie;
  6. Loting
Ranglijst
Land Wed Win Gel Ver DV DT +/− Pnt
 Hongarije (winnaar groep C)
3 3 0 0 6 3 +3 9 Geplaatst voor de play-off
 België (winnaar groep A)
3 1 2 0 5 2 +3 5 Geplaatst voor de play-off
 Portugal (tweede groep C)
3 2 0 1 6 4 +2 5
 Tsjechië (tweede groep A)
3 1 2 0 4 2 +2 5
Wedstrijd
16 mei 2019
12:00 (UTC+1)
Hongarije 
1–1
 België
Tolka Park, Dublin
Scheidsrechter: Krzysztof Jakubik (POL)
Komáromi
 61'
verslag
 56' Kalulika
  Strafschoppen  
Komáromi

Szalay

Molnár

Major

Zuigeber
5–4
Sardella
Nizet
de Wolf
Baeten
Doku

Halve finale

16 mei 2019
16:30 (UTC+1)
Nederland 
1–0
 Spanje
UCD Bowl, Dublin
Scheidsrechter: Donald Robertson (SCO)
Taabouni
 89'
verslag

16 mei 2019
19:00 (UTC+1)
Frankrijk 
1–2
 Italië
Tallaght Stadium, Dublin
Scheidsrechter: Mykola Balakin (UKR)
Millot
 41'
verslag
 45+1' Esposito
 81' Udogie

Finale

19 mei 2019
16:30 (UTC+1)
Nederland 
4–2
 Italië
Tallaght Stadium, Dublin
Scheidsrechter: Espen Eskås (NOR)
Hansen
 20'
Bannis
 37'
Maatsen
 45'
Ünüvar
 70'
verslag
 56'
89' Colombo


{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Europees kampioenschap voetbal mannen onder 17 - 2019
Listen to this article