Europees kampioenschap voetbal onder 21 - 2004 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Europees kampioenschap voetbal onder 21 - 2004.

Europees kampioenschap voetbal onder 21 - 2004

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Aan het Europees kampioenschap voetbal onder 21 van 2004 (kortweg EK voetbal -21) deden 48 teams mee. Het toernooi werd inclusief de kwalificatiewedstrijden tussen 2002 en 2004 gehouden. Uit de ploegen die dit jaar het eindtoernooi haalden, werd Duitsland als gastland gekozen. De opzet van het eindtoernooi was bijna hetzelfde als vorig jaar. De acht beste teams kwalificeerden zich in twee groepen van vier. De beste nummers twee per groep stromen door naar de halve finale. Bij deze editie van het toernooi werd er ook weer een verliezersfinale gespeeld. Het toernooi werd voor de vijfde keer gewonnen door Italië.

De 48 teams werden verdeeld in twee groepen van vier en acht van vijf. De tien groepswinnaars en zes beste nummers stroomden door naar een play-off-ronde. De acht winnaars daarvan stroomden door naar het hoofdtoernooi, een van de acht winnende landen werd gastland.

Dit toernooi was ook een mogelijkheid tot kwalificatie voor de Olympische Spelen van 2004 in Athene. Naast organiserend land Griekenland, mochten de beste drie teams aan dit toernooi meedoen.

Kwalificatie

Groep 1[bewerken | brontekst bewerken]

Kwalificatiegroep 1 Wed W G V DV DT Ptn
1
 Frankrijk
8 7 1 0 14 0 22
2
 Cyprus
8 5 0 3 12 5 15
3
 Israël
8 3 1 4 6 11 10
4
 Slovenië
8 2 3 3 4 7 9
5
 Malta
8 0 1 7 0 13 1
  • Slovenië 1-0 Malta
  • Cyprus 0-1 Frankrijk
  • Frankrijk 1-0 Slovenië
  • Malta 0-1 Israël
  • Malta 0-3 Frankrijk
  • Cyprus 2-0 Malta
  • Cyprus 2-0 Israël
  • Frankrijk 2-0 Malta
  • Israël 0-3 Frankrijk
  • Slovenië 2-0 Cyprus
  • Malta 0-0 Slovenië
  • Israël 0-3 Cyprus
  • Israël 0-0 Slovenië
  • Malta 0-1 Cyprus
  • Frankrijk 2-0 Cyprus
  • Slovenië 1-2 Israël
  • Israël 3-0 Malta
  • Slovenië 0-0 Frankrijk
  • Frankrijk 2-0 Israël
  • Cyprus 4-0 Slovenië

Groep 2[bewerken | brontekst bewerken]

Kwalificatiegroep 2 Wed W G V DV DT Ptn
1
 Noorwegen
8 6 1 1 19 4 19
2
 Denemarken
8 6 1 1 24 3 19
3
 Bosnië en Herzegovina
8 4 1 3 6 10 13
4
 Roemenië
8 2 1 5 6 7 7
5
 Luxemburg
8 0 0 8 0 31 0
  • Noorwegen 3-0 Denemarken
  • Bosnië & Herzegovina 2-1 Roemenië
  • Denemarken 9-0 Luxemburg
  • Roemenië 0-1 Noorwegen
  • Noorwegen 0-0 Bosnië & Herzegovina
  • Luxemburg 0-2 Roemenië
  • Bosnië & Herzegovina 1-0 Luxemburg
  • Roemenië 0-1 Denemarken
  • Luxemburg 0-5 Noorwegen
  • Denemarken 3-0 Bosnië & Herzegovina
  • Denemarken 2-0 Noorwegen
  • Roemenië 0-1 Bosnië & Herzegovina
  • Luxemburg 0-6 Denemarken
  • Noorwegen 2-1 Roemenië
  • Bosnië & Herzegovina 1-3 Noorwegen
  • Roemenië 2-0 Luxemburg
  • Luxemburg 0-1 Bosnië & Herzegovina
  • Denemarken 0-0 Roemenië
  • Noorwegen 5-0 Luxemburg
  • Bosnië & Herzegovina 0-3 Denemarken
Noorwegen eindigde boven Denemarken op basis van onderling resultaat

Groep 3[bewerken | brontekst bewerken]

Kwalificatiegroep 3 Wed W G V DV DT Ptn
1
 Tsjechië
8 6 0 2 17 4 18
2
 Wit-Rusland
8 6 0 2 11 6 18
3
 Oostenrijk
8 3 2 3 5 8 11
4
 Nederland
8 1 4 3 6 10 7
5
 Moldavië
8 0 2 6 3 14 2
  • Nederland 0-1 Wit-Rusland
  • Oostenrijk 1-0 Moldavië
  • Wit-Rusland 0-1 Oostenrijk
  • Moldavië 0-2 Tsjechië
  • Oostenrijk 1-1 Nederland
  • Tsjechië 3-0 Wit-Rusland
  • Nederland 0-3 Tsjechië
  • Wit-Rusland 3-1 Moldavië
  • Tsjechië 3-1 Oostenrijk
  • Moldavië 2-2 Nederland
  • Wit-Rusland 2-1 Nederland
  • Moldavië 0-1 Oostenrijk
  • Tsjechië 3-0 Moldavië
  • Oostenrijk 0-2 Wit-Rusland
  • Nederland 0-0 Oostenrijk
  • Wit-Rusland 1-0 Tsjechië
  • Tsjechië 1-2 Nederland
  • Moldavië 0-2 Wit-Rusland
  • Oostenrijk 0-2 Tsjechië
  • Nederland 0-0 Moldavië
Tsjechië eindigde boven Wit-Rusland op basis van onderling resultaat

Groep 4[bewerken | brontekst bewerken]

Kwalificatiegroep 4 Wed W G V DV DT Ptn
1
 Polen
8 6 2 0 24 6 20
2
 Zweden
8 4 2 2 17 13 14
3
 Hongarije
8 4 0 4 17 13 12
4
 Letland
8 3 0 5 11 16 9
5
 San Marino
8 1 0 7 8 29 3
  • San Marino 1-5 Polen
  • Letland 0-4 Zweden
  • Zweden 1-0 Hongarije
  • Polen 3-0 Letland
  • Hongarije 4-1 San Marino
  • San Marino 0-2 Letland
  • Polen 3-2 Hongarije
  • Polen 7-0 San Marino
  • Hongarije 5-2 Zweden
  • Letland 4-1 San Marino
  • Hongarije 3-1 Letland
  • San Marino 1-5 Zweden
  • Zweden 1-1 Polen
  • San Marino 1-2 Hongarije
  • Letland 0-2 Polen
  • Zweden 6-0* San Marino
  • Polen 1-1 Zweden
  • Letland 2-0 Hongarije
  • Zweden 3-2 Letland
  • Hongarije 1-2 Polen
(*) San Marino won deze wedstrijd met 3-0, omdat Zweden een geschorste speler opstelde.

Groep 5[bewerken | brontekst bewerken]

Kwalificatiegroep 5 Wed W G V DV DT Ptn
1
 Schotland
6 4 1 1 10 6 13
2
 Duitsland
6 4 1 1 11 5 13
3
 Litouwen
6 3 0 3 8 8 9
4
 IJsland
6 0 0 6 4 14 0
  • Litouwen 1-4 Duitsland
  • IJsland 0-2 Schotland
  • IJsland 1-2 Litouwen
  • Schotland 1-0 IJsland
  • Duitsland 1-0 Litouwen
  • Litouwen 2-1 Schotland
  • Schotland 2-2 Duitsland
  • Litouwen 3-0 IJsland
  • IJsland 1-3 Duitsland
  • Duitsland 0-1 Schotland
  • Schotland 3-2 Litouwen
  • Duitsland 1-0 IJsland
Schotland eindigde boven Duitsland op basis van onderling resultaat

Groep 6[bewerken | brontekst bewerken]

Kwalificatiegroep 6 Wed W G V DV DT Ptn
1
 Spanje
8 6 1 1 16 2 19
2
 Griekenland
8 3 3 2 10 7 12
3
 Oekraïne
8 2 5 1 8 5 11
4
 Noord-Ierland
8 2 1 5 8 16 7
5
 Armenië
8 1 2 5 5 17 5
  • Griekenland 1-0 Spanje
  • Armenië 1-1 Oekraïne
  • Spanje 1-0 Noord-Ierland
  • Oekraïne 1-1 Griekenland
  • Griekenland 2-1 Armenië
  • Noord-Ierland 1-1 Oekraïne
  • Armenië 2-0 Noord-Ierland
  • Oekraïne 0-0 Spanje
  • Noord-Ierland 2-6 Griekenland
  • Spanje 5-0 Armenië
  • Spanje 2-0 Griekenland
  • Oekraïne 4-0 Armenië
  • Noord-Ierland 1-4 Spanje
  • Griekenland 0-0 Oekraïne
  • Armenië 0-0 Griekenland
  • Oekraïne 1-0 Noord-Ierland
  • Noord-Ierland 3-1 Armenië
  • Spanje 2-0 Oekraïne
  • Griekenland 0-1 Noord-Ierland
  • Armenië 0-2 Spanje

Groep 7[bewerken | brontekst bewerken]

Kwalificatiegroep 7 Wed W G V DV DT Ptn
1
 Turkije
8 7 1 0 18 5 22
2
 Portugal
8 6 0 2 20 11 18
3
 Engeland
8 3 2 3 14 10 11
4
 Slowakije
8 2 0 6 9 16 6
5
 Macedonië
8 0 1 7 4 23 1
  • Turkije 2-1 Slowakije
  • Portugal 1-0 Macedonië
  • Slowakije 0-4 Engeland
  • Macedonië 0-4 Turkije
  • Turkije 4-2 Portugal
  • Engeland 3-1 Macedonië
  • Portugal 4-2 Engeland
  • Macedonië 0-2 Slowakije
  • Engeland 1-1 Turkije
  • Slowakije 0-2 Portugal
  • Slowakije 0-1 Turkije
  • Macedonië 1-4 Portugal
  • Engeland 2-0 Slowakije
  • Turkije 3-0 Macedonië
  • Portugal 1-2 Turkije
  • Macedonië 1-1 Engeland
  • Engeland 1-2 Portugal
  • Slowakije 5-1 Macedonië
  • Turkije 1-0 Engeland
  • Portugal 4-1 Slowakije

Groep 8[bewerken | brontekst bewerken]

Kwalificatiegroep 8 Wed W G V DV DT Ptn
1
 Kroatië
6 3 2 1 9 4 11
2
 België
6 3 1 2 10 8 10
3
 Bulgarije
6 3 1 2 7 8 10
4
 Estland
6 0 2 4 4 10 2
  • België 3-1 Bulgarije
  • Kroatië 3-1 Estland
  • Bulgarije 1-3 Kroatië
  • Estland 0-1 België
  • Kroatië 1-1 België
  • Estland 1-1 Bulgarije
  • Bulgarije 2-1 België
  • Estland 0-0 Kroatië
  • Bulgarije 1-0 Estland
  • België 0-2 Kroatië
  • Kroatië 0-1 Bulgarije
  • België 4-2 Estland
België eindigde boven Bulgarije op basis van onderling resultaat

Groep 9[bewerken | brontekst bewerken]

Kwalificatiegroep 9 Wed W G V DV DT Ptn
1
 Italië
8 7 0 1 26 5 21
2
 Servië en Montenegro
8 6 1 1 16 8 19
3
 Finland
8 3 2 3 11 9 11
4
 Wales
8 2 1 5 5 16 7
5
 Azerbeidzjan
8 0 0 8 0 20 0
  • Azerbeidzjan 0-3 Italië
  • Finland 2-1 Wales
  • Finland 3-0 Azerbeidzjan
  • Italië 4-1 Tsjechië
  • Wales 1-2 Italië
  • Tsjechië 3-3 Finland
  • Azerbeidzjan 0-1 Wales
  • Serb.& Montenegro 3-0 Azerbeidzjan
  • Italië 1-0 Finland
  • Wales 1-0* Azerbeidzjan
  • Finland 1-2 Servië & Montenegro
  • Finland 1-2 Italië
  • Azerbeidzjan 0-2 Serb.& Montenegro
  • Servië & Montenegro 3-0 Wales
  • Italië 8-1 Wales
  • Azerbeidzjan 0-1 Finland
  • Wales 0-0 Finland
  • Servië & Montenegro 1-0 Italië
  • Italië 6-0 Azerbeidzjan
  • Wales 0-1 Servië & Montenegro
(*) Wales won deze wedstrijd reglementair met 3-0.
Joegoslavië deed vanaf februari 2003
mee alsServië en Montenegro

Groep 10[bewerken | brontekst bewerken]

Kwalificatiegroep 10 Wed W G V DV DT Ptn
1
 Zwitserland
8 6 1 1 12 6 19
2
 Rusland
8 5 0 3 14 8 15
3
 Albanië
8 3 1 4 10 10 10
4
 Ierland
8 2 2 4 8 11 8
5
 Georgië
8 1 2 5 7 16 5
  • Rusland 2-0 Ierland
  • Zwitserland 2-0 Georgië
  • Albanië 0-0 Zwitserland
  • Georgië 0-3 Rusland
  • Ierland 2-3 Zwitserland
  • Rusland 1-0 Albanië
  • Georgië 1-1 Ierland
  • Albanië 1-4 Rusland
  • Albanië 1-0 Ierland
  • Georgië 0-2 Zwitserland
  • Ierland 2-1* Albanië
  • Zwitserland 1-0 Rusland
  • Ierland 1-1 Georgië
  • Zwitserland 2-1 Albanië
  • Ierland 2-0 Rusland
  • Georgië 3-1 Albanië
  • Albanië 3-0 Georgië
  • Rusland 1-2 Zwitserland
  • Rusland 3-2 Georgië
  • Zwitserland 0-2 Ierland
(*) Albanië won deze wedstrijd reglementair met 3-0, omdat Ierland een geschorste speler opstelde.

Landen die tweede werden[bewerken | brontekst bewerken]

Tweede plaats Wed W G V DV DT Ptn
1
 Duitsland
6 4 1 1 11 5 13
2
 Denemarken
6 4 1 1 9 3 13
3
 Servië en Montenegro
6 4 1 1 11 8 13
4
 Portugal
6 4 0 2 15 10 12
5
 Wit-Rusland
6 4 0 2 6 5 12
6
 Zweden
6 3 2 1 12 9 11
7
 België
6 3 1 2 10 8 10
8
 Cyprus
6 3 0 3 9 5 9
9
 Griekenland
6 2 2 2 8 6 9
10
 Rusland
6 3 0 3 9 8 9

Alleen resultaten van de beste vier teams per groep werden gebruikt.
De zes beste teams kwalificeerden zich voor de play-offs.


Kwalificatie-play-offs

  • Duitsland 1-0 Turkije
  • Turkije 1-1 Duitsland
 Duitsland won in totaal
met 2-1
  • Servië & Montenegro 5-1 Noorwegen
  • Noorwegen 3-0 Servië & Montenegro
 Servië en Montenegro won in totaal
met 5-4
  • Portugal 1-2 Frankrijk
  • Frankrijk 1-2 Portugal
3-3:
 Portugal won met 4-1
na penalty's
  • Denemarken 1-1 Italië
  • Italië 0-0 Denemarken
1-1:
 Italië won op uitdoelpunten
  • Wit-Rusland 1-1 Polen
  • Polen 0-4 Wit-Rusland
 Wit-Rusland won in totaal
met 5-1
  • Zweden 2-0 Spanje
  • Spanje 1-1 Zweden
 Zweden won in totaal
met 3-1
  • Zwitserland 1-2 Tsjechië
  • Tsjechië 1-2 Zwitserland
3-3:
 Zwitserland won met 4-3
na penaltys
  • Kroatië 2-0 Schotland
  • Schotland 1-0 Kroatië
 Kroatië won in totaal
met 2-1

Eindtoernooi

Het eindtoernooi werd gehouden in Duitsland, van 27 mei tot en met 8 juni 2004.

Finalegroepen

Groep A Wed W G V DV DT Ptn
1
 Italië
3 2 0 1 4 3 6
2
 Servië en Montenegro
3 2 0 1 6 5 6
3
 Wit-Rusland
3 1 1 1 4 4 4
4
 Kroatië
3 0 1 2 3 5 1
27 mei Italië 1-2 Wit-Rusland Bochum
Servië & Montenegro 3-2 Kroatië Oberhausen
29 mei Wit-Rusland 1-1 Kroatië Oberhausen
Italië 2-1 Servië & Montenegro Bochum
1 juni Italië 1-0 Kroatië Bochum
Wit-Rusland 1-2 Servië & Montenegro Oberhausen
Groep B Wed W G V DV DT Ptn
1
 Zweden
3 3 0 0 8 3 9
2
 Portugal
3 1 1 1 5 6 4
3
 Duitsland
3 1 0 2 4 5 3
4
 Zwitserland
3 0 1 2 4 7 1
28 mei Duitsland 2-1 Zwitserland Mainz
Zweden 3-1 Portugal Mannheim
30 mei Duitsland 1-2 Zweden Mannheim
Zwitserland 2-2 Portugal Mainz
2 juni Duitsland 1-2 Portugal Mainz
Zwitserland 1-3 Zweden Mannheim

Knock-out wedstrijden

Halve finales
zaterdag 5 juni

  • Zweden 1
  • Servië & Montenegro 1

Servië & Montenegro won met 6-5 na penalty's
Oberhausen

  • Italië 3
  • Portugal 1

Bochum

Verliezersfinale
dinsdag 8 juni

  • Zweden 2
  • Portugal 3

Oberhausen

 Portugal werd derde
 Zweden werd vierde

Finale
Tuesday 8 June

  • Servië & Montenegro 0
  • Italië 3

Bochum

 Italië werd kampioen
 Servië en Montenegro werd tweede

Olympische kwalificatie

Team Manier van kwalificatie Resultaat OS
 Griekenland
gastland OS 4e in groep
 Italië
finalist Brons brons
 Servië en Montenegro
finalist 4e in groep
 Portugal
winnaar verliezersfinale 4e in groep
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Europees kampioenschap voetbal onder 21 - 2004
Listen to this article