Europees kampioenschap waterpolo mannen 2020 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Europees kampioenschap waterpolo mannen 2020.

Europees kampioenschap waterpolo mannen 2020

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

EK waterpolo mannen 2020
Donau-arena, Boedapest
Toernooi-informatie
Gastland
 Hongarije
Datum 14 - 27 januari 2020
Teams 16 (van 1 confederatie)
Hallen (in 1 gaststeden)
Eindrangschikking
Winnaar
 Hongarije (13e titel)
Tweede plaats
 Spanje
Derde plaats
 Montenegro
Vierde plaats
 Kroatië
Toernooistatistieken
Wedstrijden 48
Doelpunten 1.004  (20,92 per wedstrijd)
Topscorer(s)
Konstantin Kharkov (21 goals)
Navigatie
← 2018     2022 →
Portaal 
 
Handbal

Het 34e Europees kampioenschap waterpolo voor mannen vond plaats van 14 januari tot 27 januari 2020 in de Donau-arena (Hongaars: Duna Aréna) in Boedapest, Hongarije.[1][2] Zestien landenteams namen deel aan het toernooi. Hongarije won het toernooi door in de finale Spanje te verslaan. De derde plaats ging naar Montenegro, dat Kroatie versloeg in de strijd om de bronze medaille. Nederland eindigde als vijftiende. De winnaar van het toernooi kwalificeerde zich voor de Olympische Zomerspelen 2020

Gekwalificeerde teams

Het toernooi telde zestien deelnemende landenteams die zich als volgt hebben geplaatst:

  • Het gastland
  • De beste zeven teams van het Europees kampioenschap 2018
  • Acht teams die zich hebben geplaatst via de Europese kwalificatietoernooien
Competitie Data Locatie Aantal plaatsen Gekwalificeerd
Gastland 9 juli 2016[3] 1
 Hongarije
Europees kampioenschap 2018 14–27 juli 2018
Barcelona
7
 Servië
 Spanje
 Kroatië
 Italië
 Griekenland
 Montenegro
 Rusland
Europese kwalificatietoernooien 2018 11–13 oktober 2019 diverse plaatsen 8
 Georgië
 Duitsland
 Slowakije
 Frankrijk
 Roemenië
 Malta
 Turkije
 Nederland

Groepsfase

De zestien teams waren verdeeld over vier groepen van vier teams elk. Het eerste team van elke groep plaatste zich direct voor de kwartfinales. De teams op de tweede en derde plaats in de groep speelden playoffs tegen elkaar in cross-groep-format om zich voor de kwartfinales te plaatsen. De resterende teams speelden voor de plaatsen negen t/m twaalf.[4] In de knock-outfase speelden de verliezende teams van elke ronde tegen elkaar om de overgebleven plaatsen achter de winnende teams.[4]

Alle tijden zijn lokaal (UTC+1).

Groep A

Pos Team Wed W G V Ptn DV DT +/− Kwalificatie
1
 Kroatië
3 3 0 0 9 44 23 +21 Kwartfinales
2
 Montenegro
3 2 0 1 6 35 18 +17 Play-offs
3
 Duitsland
3 1 0 2 3 20 32 −12
4
 Slowakije
3 0 0 3 0 13 39 −26 Halve finales 13–16e plaats
Bijgewerkt tot wedstrijd(en) gespeeld op 18 januari 2020. Bron: LEN
Regels voor de opmaak van de rangschikking: 1) punten; 2) onderling resultaat; 3) onderling doelsaldo; 4) onderlinge doelpunten voor; 5) doelsaldo.
14 januari
11:30
verslag
 Slowakije
4–15
 Montenegro
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Levan Berishvili (GEO)
Sébastien Dervieux (FRA)
Scores in periodes: 2–1, 0–6, 1–4, 1–4
vier spelers 1 Goals Ivović 4
14 januari
14:30
verslag
 Duitsland
9–17
 Kroatië
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Sergey Naumov (RUS)
Raffaele Colombo (ITA)
Scores in periodes: 2–1, 2–6, 1–6, 4–4
Restović 3 Goals Miloš 3

16 januari
10:00
verslag
 Duitsland
8–5
 Slowakije
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Levan Berishvili (GEO)
Ivan Rakovic (SRB)
Scores in periodes: 4–1, 1–2, 3–2, 0–0
Real 3 Goals vijf spelers 1
16 januari
20:30
verslag
 Montenegro
11–11
 Kroatië
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Sergey Naumov (RUS)
Raffaele Colombo (ITA)
Scores in periodes: 1–2, 2–4, 2–4, 6–1
Brguljan 3 Goals Bukić 3

18 januari
16:00
verslag
 Slowakije
4–16
 Kroatië
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Svetlana Dreval (RUS)
Georgios Stavridis (GRE)
Scores in periodes: 0–3, 2–4, 1–4, 1–5
vier spelers 1 Goals Bušlje 5
18 januari
17:30
verslag
 Duitsland
3–10
 Montenegro
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Raffaele Colombo (ITA)
Matan Schwartz (ISR)
Scores in periodes: 1–2, 0–3, 1–3, 1–2
Gielen 2 Goals vier spelers 2

Groep B

Pos Team Wed W G V Ptn DV DT +/− Kwalificatie
1
 Servië
3 3 0 0 9 39 20 +19 Kwartfinales
2
 Rusland
3 1 0 2 3 34 33 +1 Play-offs
3
 Roemenië
3 1 0 2 3 26 34 −8
4
 Nederland
3 1 0 2 3 22 34 −12 Halve finales 13–16e plaats
Bijgewerkt tot wedstrijd(en) gespeeld op 18 januari 2020. Bron: LEN
Regels voor de opmaak van de rangschikking: 1) punten; 2) onderling resultaat; 3) onderling doelsaldo; 4) onderlinge doelpunten voor; 5) doelsaldo.
14 januari
10:00
verslag
 Roemenië
8–9
 Nederland
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Robert Tiozzo (CRO)
Gernot Haentschel (GER)
Scores in periodes: 2–2, 2–3, 4–1, 0–3
Gheorghe 3 Goals Winkelhorst 3
14 januari
17:30
verslag
 Servië
13–9
 Rusland
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Carlos Ortega (ESP)
Róbert Horváth (SVK)
Scores in periodes: 3–1, 4–3, 2–3, 4–2
Prlainović 4 Goals Merkulov 3

16 januari
13:00
verslag
 Roemenië
7–15
 Servië
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Erkan Turkkan (TUR)
Peter Balzan (MLT)
Scores in periodes: 3-5, 1-1, 1-5, 2-4
Radu,Oanta 2 Goals Mandić 4
16 januari
14:30
verslag
 Rusland
15–9
 Nederland
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Gernot Haentschel (GER)
Matan Schwartz
Scores in periodes: 3-2, 5-1, 3-2, 4-4
Kharkov 6 Goals Winkelhorst,Lindhout,Koopman 2

18 januari
11:30
verslag
 Roemenië
11–10
 Rusland
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Boris Margeta (SLO)
Veselin Mišković (MNE)
Scores in periodes: 3–3, 3–2, 2–0, 3–5
Gheorghe 4 Goals Lisunov 3
18 januari
20:30
verslag
 Servië
11–4
 Nederland
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Gernot Häntschel (GER)
Erkan Turkkan (TUR)
Scores in periodes: 0–1, 3–1, 5–2, 3–0
Mandić 3 Goals Lindhout 2

Groep C

Pos Team Wed W G V Ptn DV DT +/− Kwalificatie
1
 Hongarije
3 2 1 0 7 56 16 +40 Kwartfinales
2
 Spanje
3 2 1 0 7 58 25 +33 Play-offs
3
 Turkije
3 1 0 2 3 25 53 −28
4
 Malta
3 0 0 3 0 17 62 −45 Halve finales 13–16e plaats
Bijgewerkt tot wedstrijd(en) gespeeld op 18 januari 2020. Bron: LEN
Regels voor de opmaak van de rangschikking: 1) punten; 2) onderling resultaat; 3) onderling doelsaldo; 4) onderlinge doelpunten voor; 5) doelsaldo.
14 januari
13:00
verslag
 Malta
7–23
 Spanje
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Diana Dutilh-Dumas (NED)
Georgios Stavridis (GRE)
Scores in periodes: 3–4, 2–6, 0–7, 2–6
S. Camilleri 3 Goals Munarriz 5
14 januari
19:00
verslag
 Turkije
5–19
 Hongarije
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Luis Santos (POR)
Ivan Raković (SRB)
Scores in periodes: 4–4, 0–4, 1–3, 0–8
Özbek, Yenigün 2 Goals Manhercz 4

16 januari
11:30
verslag
 Malta
10–13
 Turkije
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Georgios Stavridis (GRE)
Sebastien Dervieux (FRA)
Scores in periodes: 1–5, 3–4, 2–1, 4–3
Plumpton 5 Goals Sönmez 3
16 januari
19:00
verslag
 Hongarije
11–11
 Spanje
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Adrian Alexandrescu (ROU)
Michiel Zwart (NED)
Scores in periodes: 4–2, 1–2, 3–4, 3–3
Vámos 3 Goals Perrone 4

18 januari
10:00
verslag
 Turkije
7–24
 Spanje
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Levan Berishvili (GEO)
Radosław Koryzna (POL)
Scores in periodes: 3–5, 1–6, 1–8, 2–5
Yutmaz 3 Goals Munarriz 5
18 januari
19:00
verslag
 Malta
0–26
 Hongarije
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Ivan Raković (SRB)
Diana Dutilh-Dumas (NED)
Scores in periodes: 0–6, 0–7, 0–8, 0–5
Goals Zalanki 7

Groep D

Pos Team Wed W G V Ptn DV DT +/− Kwalificatie
1
 Italië
3 3 0 0 9 38 19 +19 Kwartfinales
2
 Griekenland
3 2 0 1 6 35 30 +5 Play-offs
3
 Georgië
3 1 0 2 3 25 42 −17
4
 Frankrijk
3 0 0 3 0 24 31 −7 Halve finales 13–16e plaats
Bijgewerkt tot wedstrijd(en) gespeeld op 18 januari 2020. Bron: LEN
Regels voor de opmaak van de rangschikking: 1) punten; 2) onderling resultaat; 3) onderling doelsaldo; 4) onderlinge doelpunten voor; 5) doelsaldo.
14 januari
16:00
verslag
 Frankrijk
7–9
 Georgië
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Radosław Koryzna (POL), Erkan Turkkan (TUR)
Scores in periodes: 3–2, 2–3, 1–2, 1–2
Izdinsky, Vernoux 2 Goals Vapenski 3
14 januari
20:30
verslag
 Italië
10–6
 Griekenland
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
György Kun (HUN), Veselin Mišković (MNE)
Scores in periodes: 1–2, 3–2, 3–1, 3–1
drie spelers 2 Goals zes spelers 1

16 januari
16:00
verslag
 Griekenland
17–10
 Georgië
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Gabriella Várkonyi (HUN)
Robert Tiozzo (CRO)
Scores in periodes: 5–1, 6–1, 2–4, 4–4
Fountoulis 4 Goals Rurua, Vapenski 2
16 januari
17:30
verslag
 Frankrijk
7–10
 Italië
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Carlos Ortega (ESP)
Luis Santos (POR)
Scores in periodes: 2–3, 1–3, 2–3, 2–1
Vernoux 2 Goals Di Fulvio, Figlioli 3

18 januari
13:00
verslag
 Frankrijk
10–12
 Griekenland
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
György Kun (HUN)
Carlos Ortega (ESP)
Scores in periodes: 1–3, 1–3, 6–3, 2–3
Crousillat, Marzouki 2 Goals Vlachopoulos 5
18 januari
14:30
verslag
 Italië
18–6
 Georgië
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Róbert Horváth (SVK)
Robert Tiozzo (CRO)
Scores in periodes: 4–1, 3–2, 5–3, 6–0
drie spelers 3 Goals Magrakvelidze 2

Knock-outfase

Wedstrijdenschema

 
Play-offsKwartfinalesHalve finalesFinale
 
              
 
 
 
 
22 januari
 
 
 Italië
8
 
20 januari
 
 Montenegro
10
 
 Montenegro
17
 
24 januari
 
 Turkije
6
 
 Montenegro
8
 
 
 Hongarije
10
 
 
22 januari
 
 
 Hongarije
14
 
20 januari
 
 Rusland
10
 
 Rusland
14
 
26 januari
 
 Georgië
13
 
 Hongarije (PSO)
14
 
 
 Spanje
13
 
 
22 januari
 
 
 Servië
9
 
20 januari
 
 Spanje (PSO)
10
 
 Duitsland
6
 
24 januari
 
 Spanje
12
 
 Spanje
9
 
 
 Kroatië
8 Derde plaats
 
 
22 januari26 januari
 
 
 Kroatië
14
 Montenegro
10
 
20 januari
 
 Griekenland
11
 Kroatië
9
 
 Roemenië
7
 
 
 Griekenland
14
 
Wedstrijdenschema voor de 5e plaats
 
5–8e plaats5e plaats
 
      
 
24 januari
 
 
 Italië
14
 
26 januari
 
 Rusland
12
 
 Italië
7
 
24 januari
 
 Servië
8
 
 Servië
12
 
 
 Griekenland
9
 
7e plaats
 
 
26 januari
 
 
 Rusland
9
 
 
 Griekenland
11
Wedstrijdenschema voor de 9e plaats
 
Halve finales 9–12e plaats9e plaats
 
      
 
22 januari
 
 
 Turkije
6
 
24 januari
 
 Georgië
12
 
 Georgië
8
 
22 januari
 
 Duitsland
9
 
 Duitsland
15
 
 
 Roemenië
10
 
11e plaats
 
 
24 januari
 
 
 Turkije
3
 
 
 Roemenië
20
Wedstrijdenschema voor de 13e plaats
 
Halve finales 13–16e plaats13e plaats
 
      
 
20 januari
 
 
 Slowakije
8
 
22 januari
 
 Malta
4
 
 Slowakije
6
 
20 januari
 
 Frankrijk
9
 
 Nederland
8
 
 
 Frankrijk
9
 
15e plaats
 
 
22 januari
 
 
 Malta
9
 
 
 Nederland
19

Play-offs

20 januari
14:30
verslag
 Montenegro
17–6
 Turkije
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Georgios Stavridis (GRE)
Gabriella Varkonyi (Hun)
Scores in periodes: 3–1, 5–1, 5–0, 4–4
Ivović 3 Goals Özbek, Yenigün 2

20 januari
16:00
verslag
 Duitsland
6–12
 Spanje
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Svetlana Dreval (RUS)
Boris Margeta (SLO)
Scores in periodes: 1–1, 3–6, 0–3, 2–2
Real 2 Goals Granados 5

20 januari
17:30
verslag
 Rusland
14–13
 Georgië
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Michiel Zwart (NED)
Sébastien Dervieux (FRA)
Scores in periodes: 6–4, 3–2, 2–4, 3–3
Bychkov 5 Goals Baraldi, Jelaca 3

20 januari
19:00
verslag
 Georgië
7–14
 Griekenland
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Sergey Naumov (RUS)
Raffaele Colombo (ITA)
Scores in periodes: 3–1, 2–3, 0–6, 2–4
Negrean 2 Goals Genidounias 6

Kwartfinales

22 januari
16:00
verslag
 Italië
8–10
 Montenegro
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Michel Zwart (NED)
Georgios Stavridis (GRE)
Scores in periodes: 3–3, 3–4, 1–2, 1–1
Figari 2 Goals Petković 4

22 januari
17:30
verslag
 Servië
9–10
 Spanje
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Adrian Alexandrescu (ROU)
Raffaele Colombo (ITA)
Scores in periodes: 2–1, 1–4, 2–1, 1–0 . PSO: 3–4
Mandić 3 Goals Perrone, Sanahuja 2

22 januari
19:00
verslag
 Hongarije
14–10
 Rusland
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Radoslaw Koryzna (POL)
Matan Schwartz (ISR)
Scores in periodes: 3–3, 3–4, 1–2, 1–1
Figari 2 Goals Petković 4

22 januari
20:30
verslag
 Kroatië
14–11
 Griekenland
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Boris Margeta (SLO)
Sebastien Dervieux (FRA)
Scores in periodes: 6–3, 4–3, 3–3, 1–2
Joković 4 Goals Vlachopoulos 3

Halve finales 13–16e plaats

20 januari
11:30
verslag
 Slowakije
8–4
 Malta
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Adrian Alexandrescu(ROU)
Gyorgy Kun(Hun)
Scores in periodes: 3–1, 2–1, 1–2, 2–0
Zaťovič 4 Goals S. Camilleri 4

20 januari
13:00
verslag
 Nederland
8–9
 Frankrijk
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Giuliana Nicolosi(ITA)
Ivan Rakovic(SRB)
Scores in periodes: 3–3, 2–2, 1–2, 2–2
Gottemaker, Winkelhorst 2 Goals Marzouki 4

Halve finales 9–12e plaats

22 januari
13:00
verslag
 Turkije
6–12
 Georgië
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Carlos Ortega (ESP)
Sergey Naumov (RUS)
Scores in periodes: 1–4, 2–2, 1–4, 2–2
Yenigün, Acar 2 Goals Bitadze, Bakaturia 3

22 januari
14:30
 
 Duitsland
15–10
 Roemenië
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Veselin Miskovic (MEN)
Gyorgy Kun (HUN)
Scores in periodes: 5-1, 2-5, 5-1, 3-3
Strelezkij, Stamn 4 Goals drie spelers 2

Halve finales 5–8e plaats

24 januari
14:30
verslag
 Italië
14–12
 Rusland
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Levan Berishvili (GEO)
Sébastien Dervieux (FRA)
Scores in periodes: 5–3, 4–4, 3–1, 2–4
Aicardi 3 Goals Bychkov, Kharkov 3

24 januari
16:00
verslag
 Servië
12–9
 Griekenland
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Radosław Koryzna (POL)
Carlos Ortega (ESP)
Scores in periodes: 3–3, 3–2, 4–2, 2–2
Dedović, S. Mitrović 3 Goals Vlachopoulos 3

Halve finales

24 januari
17:30
verslag
 Spanje
9–8
 Kroatië
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Boris Margeta (SLO)
Sergey Naumov (RUS)
Scores in periodes: 0–1, 4–3, 2–2, 3–2
Munarriz 3 Goals Bukić 2

24 januari
19:00
verslag
 Montenegro
8–10
 Hongarije
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Adrian Alexandrescu (ROU)
Raffaele Colombo (ITA)
Scores in periodes: 2–1, 1–3, 2–4, 3–2
Radović 3 Goals Varga 4

Wedstrijd om de 15e plaats

22 januari
10:00
verslag
 Malta
9– 19
 Nederland
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Robert Tiozzo (CRO)
Levan Berishvili (GEO)
Scores in periodes: 2–5, 2–5, 2–4, 3–5
S. Camilleri 5 Goals van Ijperen 6

Wedstrijd om de 13e plaats

22 januari
11:30
verslag
 Slowakije
6–9
 Frankrijk
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Gernot Haentschel (GER)
Ivan Rakovic (SRB)
Scores in periodes: 0–2, 1–4, 3–1, 2–2
Tkáč 2 Goals Kalinić 3

Wedstrijd om de 11e plaats

24 januari
11:30
verslag
 Turkije
3–20
 Roemenië
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Luis Santos (POR)
Robert Horvath (SVK)
Scores in periodes: 1–5, 0–6, 1–6, 1–3
drie spelers 1 Goals Fulea 5

Wedstrijd om de 9e plaats

24 januari
13:00
verslag
 Georgië
8–9
 Duitsland
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Gyorgy Kun (HUN)
Matan Schwartz (ISR)
Scores in periodes: 3–2, 2–0, 2–3, 1–4
Vapenski 2 Goals drie spelers 2

Wedstrijd om de 7e plaats

26 januari
14:30
verslag
 Rusland
9–11
 Griekenland
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Robert Tiozzo (CRO)
Carlos Ortega (ESP)
Scores in periodes: 2–2, 2–3, 3–3, 2–3
Kharkov 4 Goals Argyropoulos 3

Wedstrijd om de 5e plaats

26 januari
16:00
verslag
 Italië
7–8
 Servië
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Michiel Zwart (NED)
György Kun (HUN)
Scores in periodes: 2–3, 4–1, 0–2, 1–2
Di Fulvio 3 Goals Aleksić, Filipović 2

Wedstrijd om de 3e plaats

26 januari
17:30
verslag
 Montenegro
10–9
 Kroatië
Donau-arena, Boedapest
Scores in periodes: 1–3, 2–4, 4–1, 3–1
Ivović 5 Goals drie spelers 2

Finale

26 januari
19:00
verslag
 Hongarije
14–13
 Spanje
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Boris Margeta (SLO)
Georgios Stavridis (GRE)
Scores in periodes: 1–3, 3–0, 2–2, 3–4PSO: 5–4
drie spelers 2 Goals Munarriz 3

Eindklassering

 Hongarije
 Spanje
 Montenegro
4
 Kroatië
5
 Servië
6
 Italië
7
 Griekenland
8
 Rusland
9
 Duitsland
10
 Georgië
11
 Roemenië
12
 Turkije
13
 Frankrijk
14
 Slowakije
15
Nederland
16
 Malta

Zie ook

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Europees kampioenschap waterpolo mannen 2020
Listen to this article