Europees kampioenschap waterpolo vrouwen 2020 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Europees kampioenschap waterpolo vrouwen 2020.

Europees kampioenschap waterpolo vrouwen 2020

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

EK waterpolo vrouwen 2020
Donau-arena, Boedapest
Toernooi-informatie
Gastland
 Hongarije
Datum 12 - 25 januari 2020
Teams 12 (van 1 confederatie)
Hallen (in 1 gaststeden)
Eindrangschikking
Winnaar
 Spanje (2e titel)
Tweede plaats
 Rusland
Derde plaats
 Hongarije
Vierde plaats
Nederland
Toernooistatistieken
Wedstrijden 44
Doelpunten 929  (21,11 per wedstrijd)
Topscorer(s)
Rita Keszthelyi (26 goals)
Beste speler
Beatriz Ortiz
Navigatie
2018     2022 →
Portaal 
 
Handbal

Het 18e Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen vond plaats van 12 januari tot 25 januari 2020 in de Donau-arena (Hongaars: Duna Aréna) in Boedapest, Hongarije. Twaalf landenteams namen deel aan het toernooi. Spanje won het toernooi door in de finale Rusland te verslaan. De derde plaats ging naar Hongarije, dat Nederland in de strijd om de bronze medaille versloeg. De winnaar kwalificeerde zich voor de Olympische Zomerspelen 2020. Omdat Spanje al was geplaatst voor dat toernooi, kwalificeerde nummer twee, Rusland, zich voor de Olympische Spelen.

Gekwalificeerde landenteams

Het toernooi telde twaalf deelnemende landenteams die zich als volgt hadden geplaatst:

  • Het gastland
  • De beste vijf teams van het Europees kampioenschap 2018
  • Zes teams die zich hebben geplaatst via de Europese kwalificatietoernooien
Competitie Data Locatie Aantal plaatsen Gekwalificeerd
Gastland 9 juli 2016[1] 1
 Hongarije
Europees kampioenschap 2018 14–27 juli 2018
Barcelona
5
 Nederland
 Griekenland
 Spanje
 Rusland
 Italië
Europese kwalificatietoernooien 2018 25 april–26 oktober 2019 diverse plaatsen 6
 Frankrijk
 Duitsland
 Servië
 Israël
 Kroatië
 Slowakije

Groepsfase

De twaalf teams zijn verdeeld over twee groepen van zes teams elk. De eerste vier teams van elke groep spelen tegen elkaar in de kwartfinales in cross-group-format, de resterende teams spelen voor de plaatsen negen t/m twaalf.[2] In de knock-outfase spelen de verliezende teams van elke ronde tegen elkaar om de overgebleven plaatsen achter de winnende teams.[2]

Alle tijden zijn lokaal (UTC+1).

Groep A

Pos Team Wed W G V Ptn DV DT +/− Kwalificatie
1
 Hongarije
5 5 0 0 15 94 26 +68 Kwartfinales
2
 Rusland
5 4 0 1 12 112 21 +91
3
 Griekenland
5 3 0 2 9 79 37 +42
4
 Slowakije
5 2 0 3 6 21 78 −57
5
 Kroatië
5 1 0 4 3 26 94 −68 Wedstrijd om de 9e plaats
6
 Servië
5 0 0 5 0 19 95 −76 Wedstrijd om de 11e plaats
Bijgewerkt tot wedstrijd(en) gespeeld op 19 januari 2020. Bron: WP2020Budapest
Regels voor de opmaak van de rangschikking: 1) punten; 2) onderling resultaat; 3) onderling doelsaldo; 4) onderlinge doelpunten voor; 5) doelsaldo.

12 januari
11:30
 verslag
 Slowakije
2–31
 Rusland
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Diana Dutilh-Dumas (NED), Sébastien Dervieux (FRA)
Scores in periodes: 0–9, 0–5, 1–8, 1–9
Kolářová 2 Goals Bersneva, Gorbunova 6
12 januari
13:00
 verslag
 Griekenland
26–7
 Servië
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Giuliana Nicolosi (ITA), Carlos Ortega (ESP)
Scores in periodes: 9–1, 5–3, 5–2, 7–1
Myriokefalitaki 6 Goals Vuković 3
12 januari
19:00
verslag
 Hongarije
25–6
 Kroatië
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Erkan Turkkan (TUR), Marcela Mauss (GER)
Scores in periodes: 5–1, 7–2, 7–1, 6–2
Keszthelyi 5 Goals D. Butić, Miljković 2

13 januari
13:00
verslag
 Kroatië
3–18
 Griekenland
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Gernot Häntschel (GER), Luis Santos (POR)
Scores in periodes: 0–6, 2–4, 0–5, 1–3
drie spelers 1 Goals drie spelers 3
13 januari
14:30
verslag
 Rusland
27–2
 Servië
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Michiel Zwart (NED), Aurely Blanchard (FRA)
Scores in periodes: 6–2, 8–0, 8–0, 5–0
Fedotova 7 Goals Mandić, Vuković 1
13 januari
19:00
verslag
 Slowakije
2–20
 Hongarije
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Radosław Koryzna (POL), Raffaele Colombo (ITA)
Scores in periodes: 1–5, 0–5, 1–4, 0–6
Kátlovská, Stankovianska 1 Goals Keszthelyi 6

15 januari
14:30
verslag
 Griekenland
18–2
 Slowakije
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Aurely Blanchard (FRA), Marcela Mauss (GER)
Scores in periodes: 4–0, 4–2, 6–0, 4–0
Plevritou 5 Goals Kolarova, Stankovianska 1
15 januari
16:00
verslag
 Servië
8–9
 Kroatië
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Diana Dutilh-Dumas (NED), Giuliana Nicolosi (ITA)
Scores in periodes: 1–2, 3–2, 3–3, 1–2
Mandić, Milicević 2 Goals Miljković, Butić 2
15 januari
19:00
verslag
 Hongarije
9–8
 Rusland
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Sébastien Dervieux (FRA), Ursula Wengenroth (SUI)
Scores in periodes: 4–3, 2–0, 2–3, 1–2
Keszthelyi 8 Goals Gorbunova 3

17 januari
14:30
verslag
 Rusland
34–1
 Kroatië
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Giuliana Nicolosi (ITA)
Matan Schwartz (ISR)
Scores in periodes: 9–0, 8–1, 7–0, 10–0
Karimova 6 Goals Lordan 1
17 januari
17:30
verslag
 Slowakije
6–2
 Servië
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Aurely Blanchard (FRA)
Marcela Mauss (GER)
Scores in periodes: 1–0, 2–1, 1–0, 2–1
Kovacikova 3 Goals Ilic 2
17 januari
19:00
verslag
 Hongarije
13–10
 Griekenland
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Boris Margeta (SLO)
Michiel Zwart (NED)
Scores in periodes: 4–4, 4–2, 2–0, 3–4
Garda 4 Goals drie spelers 2

19 januari
13:00
verslag
 Slowakije
9–7
 Kroatië
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Sébastien Dervieux (FRA))
Marcela Mauss (GER)
Scores in periodes: 1–3, 3–1, 3–2, 2–1
Kátlovská, Stankovianska 2 Goals Carević 3
19 januari
17:30
verslag
 Griekenland
7–12
 Rusland
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Boris Margeta (SLO))
Raffaele Colombo (ITA)
Scores in periodes: 3–1, 3–4, 0–3, 1–4
19 januari
19:00
verslag
 Servië
0–27
 Hongarije
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Aurely Blanchard (FRA)
Giuliana Nicolosi (ITA)
Scores in periodes: 0–5, 0–5, 0–9, 0–8
Goals Gurisatti 7

Groep B

Pos Team Wed W G V Ptn DV DT +/− Kwalificatie
1
 Nederland
5 5 0 0 15 83 17 +66 Kwartfinales
2
 Spanje
5 4 0 1 12 74 32 +42
3
 Italië
5 3 0 2 9 62 37 +25
4
 Frankrijk
5 2 0 3 6 40 62 −22
5
 Israël
5 1 0 4 3 22 70 −48 Wedstrijd om de 9e plaats
6
 Duitsland
5 0 0 5 0 19 82 −63 Wedstrijd om de 11e plaats
Bijgewerkt tot wedstrijd(en) gespeeld op 19 januari 2020. Bron: WP2020Budapest
Regels voor de opmaak van de rangschikking: 1) punten; 2) onderling resultaat; 3) onderling doelsaldo; 4) onderlinge doelpunten voor; 5) doelsaldo.

12 januari
14:30
verslag
 Frankrijk
6–15
 Spanje
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Ursula Wengenroth (SUI), Gabriella Várkonyi (HUN)
Scores in periodes: 1–3, 0–3, 1–4, 4–5
Daule 3 Goals Espar 4
12 januari
16:00
verslag
 Duitsland
4–13
 Italië
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Luis Santos (POR), Svetlana Dreval (RUS)
Scores in periodes: 2–4, 2–5, 0–2, 0–2
Eggert 2 Goals Garibotti 3
12 januari
17:30
verslag
 Nederland
22–3
 Israël
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Peter Balzan (MLT), Levan Berishvili (GEO)
Scores in periodes: 4–0, 5–1, 7–1, 6–1
Megens 5 Goals Bogachenko 2

13 januari
11:30
verslag
 Duitsland
3–23
 Nederland
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Róbert Horváth (SVK), Veselin Mišković (MNE)
Scores in periodes: 1-6, 0-5, 0-5, 2-7
Pannasch 2 Goals Sevenich, van de Kraats 4
13 januari
16:00
verslag
 Israël
6–10
 Frankrijk
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
György Kun (HUN), Robert Tiozzo (CRO)
Scores in periodes: 2–3, 0–4, 1–1, 3–2
Bogachenko 3 Goals Millot 4
13 januari
17:30
verslag
 Italië
10–16
 Spanje
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Georgios Stavridis (GRE), Ivan Raković (SRB)
Scores in periodes: 2–5, 2–4, 3–3, 3–4
Bianconi, Garibotti 3 Goals Tarragó 7

15 januari
11:30
verslag
 Frankrijk
17–5
 Duitsland
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Peter Balzan (MLT), Erkan Turkkan (TUR)
Scores in periodes: 7–1, 3–1, 3–1, 4–2
drie spelers 3 Goals Deike 2
15 januari
13:00
verslag
 Spanje
18–2
 Israël
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Gabriella Várkonyi (HUN), Svetlana Dreval (RUS)
Scores in periodes: 3–0, 4–1, 7–1, 4–0
Ortiz 5 Goals Bogachenko 2
15 januari
17:30
verslag
 Nederland
10–4
 Italië
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Radosław Koryzna (POL), Adrian Alexandrescu (ROU)
Scores in periodes: 2–2, 4–2, 3–0, 1–0
Megens 5 Goals Bianconi 3

17 januari
11:30
verslag
 Duitsland
4–19
 Spanje
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Sergey Naumov (RUS)
György Kun (HUN)
Scores in periodes: 2–4, 0–5, 1–5, 1–5
vier spelers 1 Goals Crespí 4
17 januari
13:00
verslag
 Nederland
18–1
 Frankrijk
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Svetlana Dreval (RUS)
Veselin Mišković (MNE)
Scores in periodes: 4–1, 6–0, 4–0, 4–0
Keuning 4 Goals Daule 1
17 januari
16:00
verslag
 Italië
17–1
 Israël
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Róbert Horváth (SVK)
Ursula Wengenroth (SUI)
Scores in periodes: 3–0, 5–0, 4–1, 5–0
Emmolo 4 Goals Strugo 1

19 januari
11:30
verslag
 Frankrijk
6–18
 Italië
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Erkan Turkkan (TUR)
Ursula Wengenroth (SUI)
Scores in periodes: 2–3, 1–5, 2–6, 1–4
zes spelers 1 Goals Bianconi 5
19 januari
14:30
verslag
 Duitsland
3–10
 Israël
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Peter Balzan (MLT)
Gabriella Várkonyi (HUN)
Scores in periodes: 1–3, 0–4, 0–3, 2–0
drie spelers 1 Goals Strugo 4
19 januari
16:00
verslag
 Spanje
6–10
 Nederland
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Georgios Stavridis (GRE)
Sergey Naumov (RUS)
Scores in periodes: 0–2, 1–4, 2–2, 3–2
García Godoy 2 Goals Megens 3

Knock-outfase

 
KwartfinalesHalve finalesFinale
 
          
 
21 januari
 
 
 Hongarije
16
 
23 januari
 
 Frankrijk
3
 
 Hongarije
10
 
21 januari
 
 Spanje
11
 
 Griekenland
9
 
25 januari
 
 Spanje
12
 
 Spanje
13
 
21 januari
 
 Rusland
12
 
 Rusland
13
 
23 januari
 
 Italië
7
 
 Rusland (PSO)
11
 
21 januari
 
 Nederland
10 Derde plaats
 
 Slowakije
2
 
25 januari
 
 Nederland
22
 
 Hongarije
10
 
 
 Nederland
8
 
Schematisch overzicht wedstrijden om de 5e plaats
 
Halve finales vijfde–achtste plaatsVijfde plaats
 
      
 
23 januari
 
 
 Frankrijk
3
 
25 januari
 
 Griekenland
13
 
 Griekenland
5
 
23 januari
 
 Italië
7
 
 Italië
16
 
 
 Slowakije
4
 
Zevende plaats
 
 
25 januari
 
 
 Frankrijk
17
 
 
 Slowakije
8

Kwartfinales

21 januari
14:30
verslag
 Slowakije
2–22
 Nederland
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Gabriella Várkonyi (HUN)
Ivan Raković (SRB)
Scores in periodes: 0–6, 0–3, 1–7, 1–6
Junasová, Stankovianska 1 Goals Megens 5

21 januari
16:00
verslag
 Rusland
13–7
 Italië
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Adrian Alexandrescu (ROU)
Radosław Koryzna (POL)
Scores in periodes: 3–2, 3–3, 4–1, 3–1
drie spelers 3 Goals drie spelers 2

21 januari
17:30
verslag
 Griekenland
9–12
 Spanje
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Boris Margeta (SLO)
Matan Schwartz (ISR)
Scores in periodes: 3–4, 2–2, 1–3, 3–3
Plevritou 4 Goals Ortiz 4

21 januari
19:00
verslag
 Hongarije
16–3
 Frankrijk
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Svetlana Dreval (RUS)
Giuliana Nicolosi (ITA)
Scores in periodes: 5–2, 3–1, 5–0, 3–0
Keszthelyi 4 Goals Guillet 2

Halve finales 5e–8e plaats

23 januari
14:30
verslag
 Frankrijk
3–13
 Griekenland
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Marcela Mauss (GER)
Diana Dutilh-Dumas (NED)
Scores in periodes: 1–2, 0–2, 1–6, 1–3
Vernoux 2 Goals Plevritou, Xenaki 3

23 januari
16:00
verslag
 Italië
16–4
 Slowakije
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Gabriella Varkonyi (HUN)
Ursula Wengenroth (SUI)
Scores in periodes: 2–1, 5–1, 6–0, 3–2
drie spelers 3 Goals vier spelers 1

Halve finales

23 januari
17:30
verslag
 Rusland
11–10
 Nederland
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Adrian Alexandrescu (ROU)
Giuliana Nicolosi (ITA)
Scores in periodes: 2–2, 2–2, 1–2, 2–1 . PSO: 4–3
Gorbunova 4 Goals Megens, Van der Sloot 2

23 januari
19:00
verslag
 Hongarije
10–11
 Spanje
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Sebastien Dervieux (FRA)
Georgios Stavridis (GRE)
Scores in periodes: 3–3, 1–2, 3–2, 3–4
Keszthelyi, Leimeter 3 Goals Espar, Tarragó 3

Wedstrijd om de 11e plaats

21 januari
11:30
verslag
 Servië
13–15
 Duitsland
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
György Kun (HUN)
Aurely Blanchard (FRA)
Scores in periodes: 2–4, 2–1, 6–2, 1–4PSO: 2–4
Milicevic 3 Goals Deike 3

Wedstrijd om de 9e plaats

21 januari
13:00
verslag
 Kroatië
7–11
 Israël
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Diana Dutilh-Dumas (NED)
Peter Balzan (MLT)
Scores in periodes: 1-1, 2-6, 2-2, 2-2
Lordan 2 Goals Bogachenko. Hochberg 3

Wedstrijd om de 7e plaats

25 januari
14:30
verslag
 Frankrijk
17–8
 Slowakije
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Diana Dutilh-Dumas (NED)
Ivan Raković (SRB)
Scores in periodes: 5–2, 4–2, 5–1, 3–3
Bachelier 5 Goals Junasová 2

Wedstrijd om de 5e plaats

25 januari
16:00
verslag
 Griekenland
5–7
 Italië
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Svetlana Dreval (RUS)
Gernot Häntschel (GER)
Scores in periodes: 3–3, 1–2, 0–1, 1–1
vijf spelers 1 Goals Garibotti 2

Wedstrijd om de 3e plaats

25 januari
17:30
verslag
 Hongarije
10–8
 Nederland
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Giuliana Nicolosi (ITA)
Radosław Koryzna (POL)
Scores in periodes: 3–5, 2–2, 4–1, 1–0
vier spelers 2 Goals Megens 2

Finale

25 januari
19:00
verslag
 Spanje
13–12
 Rusland
Donau-arena, Boedapest
Scheidsrechters:
Gabriella Várkonyi (HUN)
Adrian Alexandrescu (ROU)
Scores in periodes: 3–4, 5–4, 2–2, 3–2
García 4 Goals Prokofyeva 4

Eindklassering

 Spanje
 Rusland
 Hongarije
4
Nederland
5
 Italië
6
 Griekenland
7
 Frankrijk
8
 Slowakije
9
 Israël
10
 Kroatië
11
 Duitsland
12
 Servië
2020 Europees kampioen vrouwen

Spanje
Spanje
2e titel

Selectie: Laura Ester, Marta Bach, Anni Espar, Beatriz Ortiz, Roser Tarragó, Irene González, Clara Espar, Pili Peña (C), Judith Forca, Paula Crespí, Maica García, Paula Leitón, Elena Sánchez.
Bondscoach: Miki Oca.

Zie ook

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Europees kampioenschap waterpolo vrouwen 2020
Listen to this article