Europese kampioenschappen atletiek 2006 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Europese kampioenschappen atletiek 2006.

Europese kampioenschappen atletiek 2006

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Europese kampioenschappen atletiek 2006
Het Ullevistadion, waar dat EK plaatsvond
Gehouden in Göteborg
Jaar 2006
Data 7 augustus tot en met 13 augustus
Sport Atletiek
Organisator EAA
Deelnemers 1288 atleten uit 50 landen
Evenementen 47
Navigatie
← 2002     2010
Portaal 
 
Sport

De negentiende Europese kampioenschappen atletiek werden van 7 tot en met 13 augustus 2006 georganiseerd in het Zweedse Göteborg, in het Ullevistadion. Het motto van deze kampioenschappen luidde "Catch the Spirit". Göteborg organiseerde eerder ook al het wereldkampioenschap atletiek 1995. Er namen 1370 atleten uit 50 landen deel aan het EK.

Nationale delegaties

Belgische en Nederlandse selectie

België

Kim Gevaert (100, 200 en 4 x 100 m) Hanna Mariën (200 m, 4 x 100 m) Olivia Borlée (200 m, 4 x 100 m) Frauke Penen (4 x 100 m) Élodie Ouédraogo (4 x 100 m) Elisabeth Davin (4 x 100 m) Eline Berings (100 m horden) Veerle Dejaeghere (3000 m steeplechase) Nathalie De Vos (5000 en 10.000 m) Fatiha Baouf (10.000 m) Anja Smolders (10.000 m) Tia Hellebaut (hoogspringen) Erik Wijmeersch (100 m) Kristof Beyens (200 m, 4 x 100 m) Xavier De Baerdemaker (4 x 100 m) Nathan Bongelo (4 x 100 m) Anthony Ferro (4 x 100 m) Tom Schippers (4 x 100 m) Jonathan N'Senga (110 m horden) Cédric Van Branteghem (400 m) Thomas Matthys (800 m) Matthieu Vandiest (1500 m) Tim Clerbout (1500 m) Tom Van Hooste (5000 m) Tom Compernolle (5000 m) Monder Rizki (5000 en 10.000 m) Willem Van Hoof (10.000 m) Jesse Stroobants (10.000 m) Pieter Desmet (3000 m steeple) Michael Velter (hink-stap-springen) François Gourmet (tienkamp) Kevin Rans (polsstokhoogspringen)

Nederland

Jacqueline Poelman (200 m) Romara van Noort (400 m) Adriënne Herzog (1500 m) Lornah Kiplagat (10.000 m) Selma Borst (10.000 m) Miranda Boonstra (3000 m steeplechase) Andrea Deelstra (3000 m steeplechase) Rianna Galiart (polsstokhoogspringen) Karin Ruckstuhl (verspringen en zevenkamp) Denise Kemkers (kogelstoten) Caimin Douglas (200 m, 4 x 100 m) Guus Hoogmoed (200 m, 4 x 100 m) Patrick van Luijk (200 m, 4 x 100 m) Youssef el Rhalfioui (400 m) Bram Som (800 m) Bob Winter (1500 m) Gert-Jan Liefers (5000 m) Luc Krotwaar (marathon) Hugo van den Broek (marathon) Kamiel Maase (marathon) Sander Schutgens (marathon) Simon Vroemen (3000 m steeplechase) Marcel van der Westen (110 m horden) Gregory Sedoc (110 m horden) Wilbert Pennings (hoogspringen) Jan Peter Larsen (hoogspringen) Christian Tamminga (polsstokhoogspringen) Laurens Looije (polsstokhoogspringen) Rutger Smith (kogelstoten en discuswerpen) Eugène Martineau (tienkamp) Virgil Spier (4 x 100 m) Timothy Beck (4 x 100 m) Daniël van Leeuwen (4 x 100 m)

Belgische prestaties

Mannen

200 m
1e ronde: 2e in de reeks: 20,61: geplaatst voor kwartfinale
kwartfinale: 2e in de reeks: 20,70: geplaatst voor halve finale
halve finale: 2e in de reeks: 20,62: geplaatst voor finale
finale: 4e plaats in 20,57 (drie honderdsten te kort voor een medaille)
400 m
1e ronde: 3e in de reeks: 45,95: geplaatst voor halve finale
halve finale: opgegeven met blessure
1500 m
halve finale: 9e in de reeks: 3.48,43: uitgeschakeld
5000 m
halve finale: 5e in de reeks: 13.49,14: geplaatst voor finale
finale: 10e in 14.03,37
3000 m steeplechase
halve finale: 8ste in de reeks: uitgeschakeld
tienkamp
13e met 7971 punten
800 m
1e ronde: 3e in de reeks: 1.49,76: geplaatst voor halve finale
halve finale: 5e in de reeks: 1.49,65: uitgeschakeld
110 m horden
1e ronde: zwaar gevallen over de eerste horde: uitgeschakeld
polsstokhoogspringen
kwalificaties: 5.35: uitgeschakeld
10.000 m
finale: 17e plaats: 29.13,62
5000 m
halve finale: 4e in de reeks: 13.47,51 : geplaatst voor finale
finale: 11e in 14.04,96
10.000 m
finale: 16e plaats: 28.59,91
1500 m
halve finale: 13e in de reeks: 3.50,28: uitgeschakeld
10.000 m
finale: 15e plaats: 28.57,11
5000 m
halve finale: 6e in de reeks: 13.53,50: geplaatst voor finale
finale: 13e in 14.15,32
hinkstapspringen
kwalificaties: 16,56: uitgeschakeld
100 m
1e ronde: 4e in de reeks: 10,55: geplaatst voor kwartfinale
kwartfinale: 3e in de reeks: 10,49: geplaatst voor halve finale
halve finale: 7e in de reeks: 10,47: uitgeschakeld

Vrouwen

10.000 m
finale: opgegeven
100 m horden
1e ronde: 6e in de reeks: 13,42: uitgeschakeld
200 m
1e ronde: 3e in de reeks: 23,48: geplaatst voor halve finale
halve finale: 6e in 23,90, uitgeschakeld
3000 m steeplechase
halve finale: 3e in de reeks: 9.37,64: geplaatst voor finale
finale: 5e plaats in 9.35,78
10.000 m
finale: 10e: 31.45,94 (PR)
100 m
1e ronde: 1e in de reeks: 11,19: geplaatst voor halve finale
halve finale: 1e in de reeks: 11,19: geplaatst voor finale
finale: goud: 11,06
200 m
1e ronde: 2e in de reeks: 22,83: geplaatst voor halve finale
halve finale: 1e in de reeks: 23,08: geplaatst voor finale
finale: goud: 22,68
hoogspringen
kwalificaties: 1,92: geplaatst voor finale
finale: goud: 2,03 (natinaal record)
200 m
1e ronde: 2e in de reeks in 23,24: geplaatst voor halve finale
halve finale: 5e in 23,59, uitgeschakeld, 13 honderdsten te kort voor kwalificatie voor de finale
10.000 m
finale: opgegeven

Nederlandse prestaties

Mannen

  • 4 x 100 m estafetteploeg
Timothy Beck, Caimin Douglas, Guus Hoogmoed en Patrick van Luijk
halve finale: 38,85: geplaatst voor de finale
finale: 39,64: 8e plaats
marathon
2:17.25: 22e plaats
200 m
halve finale: 20,80: niet geplaatst voor finale
marathon
2:12.44: 4e plaats
polsstokhoogspringen
finale: 5,50: 8e plaats
marathon
2:13.46: 9e plaats
  • Marathonploeg
Luc Krotwaar, Kamiel Maase, Sander Schutgens en Hugo van den Broek
brons (medaille telt niet mee in officiële medaillespiegel)
tienkamp
finale: 8035 punten: 11e plaats
hoogspringen
kwalificaties: 2,23: geplaatst voor finale
finale: 12e met 2,20
400 m
1e ronde: 47,12: niet geplaatst voor halve finale
marathon
2:17.11: 19e plaats
110 m horden
kwalificaties: 13,67: geplaatst voor halve finale
halve finale: uitgeschakeld na geraakt te zijn door naast hem lopende atleet
kogelstoten
finale: 20,90: brons
discuswerpen
finale: 64,46: 7e plaats
800 m
finale: 1.46,56: goud
polsstokhoogspringen
finale: 5,40: 15e plaats
110 m horden
kwalificaties: 13,73: niet geplaatst voor halve finale
  • Bob Winter
1500 m
1e ronde: 3.48,35: niet geplaatst voor finale

Vrouwen

3000 meter steeplechase
gevallen in finale
3000 meter steeplechase
series: 10.46,12: niet geplaatst voor finale
10.000 m
finale: 32.41,12: 19e plaats
polsstokhoogspringen
kwalificatie: 4,00: niet geplaatst voor finale
1500 m
kwalificatie: 4.11,16 (PR): niet geplaatst voor finale
10.000 m
finale: 30.37,26: 5e plaats
  • Romara van Noort
400 m
series: 52,64: niet geplaatst voor halve finale
zevenkamp
zilver met 6423 punten + 3 PR's en een NR met het puntentotaal
verspringen
kwalificatie: 6,29 m: niet geplaatst voor finale

Medaillewinnaars en -winnaressen

Mannen

100 m

rang atleet land tijd
Francis Obikwelu
 POR
9,99
Andrej Jepisjin
 RUS
10,10
Matic Osovnikar
 SLO
10,14

200 m

rang atleet land tijd
Francis Obikwelu
 POR
20,01
Johan Wissman
 SWE
20,38
Marlon Devonish
 GBR
20,54

400 m

rang atleet land tijd
Marc Raquil
 FRA
45,02
Vladislav Frolov
 RUS
45,09
Leslie Djhone
 FRA
45,40

800 m

rang atleet land tijd
Bram Som
 NED
1.46,56
David Fiegen
 LUX
1.46,59
Sam Ellis
 GBR
1.46,64

1500 m

rang atleet land tijd
Mehdi Baala
 FRA
3.39,02
Ivan Hesjko
 UKR
3.39,50
Juan Carlos Higuero
 ESP
3.39,62

5000 m

rang atleet land tijd
Jesús España
 ESP
13.44,70
Mo Farah
 GBR
13.44,79
Juan Carlos Higuero
 ESP
13.46,48

10.000 m

rang atleet land tijd
Jan Fitschen
 GER
28.10,94
José Manuel Martínez
 ESP
28.12,06
Juan Carlos de la Ossa
 ESP
28.13,73

3000 m steeplechase

rang atleet land tijd
Jukka Keskisalo
 FIN
8.24,89
Jose Luis Blanco
 ESP
8.26,22
Bouabdellah Tahri
 FRA
8.27,15

110 m horden

rang atleet land tijd
Staņislavs Olijars
 LAT
13,24
Thomas Blaschek
 GER
13,46
Andy Turner
 GBR
13,52

400 m horden

rang atleet land tijd
Periklís Iakovákis
 GRE
48,46
Marek Plawgo
 POL
48,71
Rhys Williams
 GBR
49,12

4 x 100 m

rang atleten land tijd
Dwain Chambers
Darren Campbell
Marlon Devonish
Mark Lewis-Francis
 GBR
38,91
Przemyslaw Rogowski
Lukasz Chyla
Marcin Jedrusinski
Dariusz Kuć
 POL
39,05
Oudéré Kankarafou
Ronald Pognon
Fabrice Calligny
David Alerte
 FRA
39,07

4 x 400 m

rang atleten land tijd
Leslie Djhone
Idrissa M'Barke
Naman Keïta
Marc Raquil
 FRA
3.01,10
Robert Tobin
Rhys Williams
Graham Hedman
Tim Benjamin
 GBR
3.01,63
Daniel Dąbrowski
Piotr Kedzia
Piotr Rysiukiewicz
Rafal Wieruszewski
 POL
3.01,73

Hoogspringen

rang atleet land hoogte (m)
Andrej Silnov
 RUS
2,36 m
Tomáš Janků
 CZE
2,34 m
Stefan Holm
 SWE
2,34 m

Polsstokhoogspringen

rang atleet land hoogte (m)
Aleksandr Averboech
 ISR
5,70 m
Tim Lobinger
 GER
5,65 m
Romain Mesnil
 FRA
5,65 m

Verspringen

rang atleet land afstand (m)
Andrew Howe
 ITA
8,20 m
Greg Rutherford
 GBR
8,13 m
Oleksiy Lukashevych
 UKR
8,12 m

Hink-stap-springen

rang atleet land afstand (m)
Christian Olsson
 SWE
17,67 m
Nathan Douglas
 GBR
17,21 m
Marian Oprea
 ROU
17,18 m

Kogelstoten

rang atleet land afstand (m)
Ralf Bartels
 GER
21,13 m
Joachim Olsen
 DEN
21,09 m
Rutger Smith
 NED
20,90 m

Discuswerpen

rang atleet land afstand (m)
Virgilijus Alekna
 LTU
68,67 m
Gerd Kanter
 EST
68,03 m
Aleksander Tammert
 EST
66,14 m

Kogelslingeren

rang atleet land afstand (m)
Ivan Tsichan
 BLR
81,11 m
Olli-Pekka Karjalainen
 FIN
80,84 m
Vadzim Dzevjatowski
 BLR
80,76 m
Markus Esser
 GER
79,19 m

Speerwerpen

rang atleet land afstand (m)
Andreas Thorkildsen
 NOR
88,78 m
Tero Pitkämäki
 FIN
86,44 m
Jan Železný
 CZE
85,92 m

Tienkamp

rang atleet land punten
Roman Šebrle
 CZE
8526 p
Attila Zsivoczky
 HUN
8356 p
Aleksej Drozdov
 RUS
8350 p

Marathon

rang atleet land tijd
Stefano Baldini
 ITA
2:11.32
Viktor Röthlin
 SUI
2:11.50
Julio Rey
 ESP
2:12.37

20 km snelwandelen

rang atleet land tijd
Francisco Javier Fernández
 ESP
1:19.09
Valeri Bortsjin
 RUS
1:20.00
Joao Vieira
 POR
1:20.09

50 km snelwandelen

rang atleet land tijd
Yohann Diniz
 FRA
3:41.39
Jesús Ángel García
 ESP
3:42.48
Yuri Andronov
 RUS
3:43.26

Vrouwen

100 m

rang atleet land tijd
Kim Gevaert
 BEL
11,06
Jekaterina Grigorjeva
 RUS
11,22
Irina Chabarova
 RUS
11,22

200 m

rang atleet land tijd
Kim Gevaert
 BEL
22,68
Joelia Goesjtsjina
 RUS
22,93
Natalja Rusakova
 RUS
23,09

400 m

rang atleet land tijd
Vanja Stambolova
 BUL
49,85
Tatjana Vesjkoerova
 RUS
50,15
Olga Zajtseva
 RUS
50,28

800 m

rang atleet land tijd
Olga Kotljarova
 RUS
1.57,38
Svetlana Kljoeka
 RUS
1.57,48
Rebecca Lyne
 GBR
1.58,45

1500 m

rang atleet land tijd
Tatjana Tomasjova
 RUS
3.56,91
Joelia Tsjizjenko
 RUS
3.57,61
Daniele Yordanova
 BUL
3.59,37

5000 m

rang atleet land tijd
Marta Domínguez
 ESP
14.56,18
Lilia Sjoboechova
 RUS
14.56,57
Elvan Abeylegesse
 TUR
14.59,29

10.000 m

rang atleet land tijd
Inga Abitova
 RUS
30.31,42
Susanne Wigene
 NOR
30.32,36
Lidia Grigorjeva
 RUS
30.32,72

3000 m steeplechase

rang atleet land tijd
Alesia Toerova
 BLR
9.26,05
Tatjana Petrova
 RUS
9.28,05
Wioletta Janowska
 POL
9.31,62

100 m horden

rang atleet land tijd
Susanna Kallur
 SWE
12,59
Derval O'Rourke
 IRL
12,72
Kirsten Bolm
 GER
12,72

400 m horden

rang atleet land tijd
Jevgenia Isakova
 RUS
53,94
Faní Halkiá
 GRE
54,02
Tetjana Teresjtsjoek
 UKR
54,55

4 x 100 m

rang atleten land tijd
Joelia Goesjtsjina
Natalja Roesakova
Irina Chabarova
Jekaterina Grigorjeva
 RUS
42,71
Anyika Onuora
Emma Ania
Emily Freeman
Joice Maduaka
 GBR
43,51
Joelija Nestsjarenka
Natallja Safronnikova
Alena Neumiarzhitskaya
Aksana Drahoen
 BLR
43,61

4 x 400 m

rang atleten land tijd
Svetlana Pospelova
Natalja Ivanova
Olga Zajtseva
Tatjana Vesjkoerova
 RUS
3.25,12
Juliana Schalnyaruk
Svjatlana Voesovitsj
Anna Kozak
Ilona Voesovitsj
 BLR
3.27,69
Monika Bejnar
Grazyna Prokopek
Ewelina Setowska
Anna Jesień
 POL
3.27,77

Hoogspringen

rang atleet land hoogte (m)
Tia Hellebaut
 BEL
2,03 m
Venelina Veneva
 BUL
2,03 m
Kajsa Bergqvist
 SWE
2,01 m

Polsstokhoogspringen

rang atleet land hoogte (m)
Jelena Isinbajeva
 RUS
4,80 m
Monika Pyrek
 POL
4,65 m
Tatjana Polnova
 RUS
4,65 m

Verspringen

rang atleet land afstand (m)
Ljoedmila Koltsjanova
 RUS
6,93 m
Naide Gomes
 POR
6,84 m
Oksana Oedmoertova
 RUS
6,69 m

Hink-stap-springen

rang atleet land afstand (m)
Tatjana Lebedeva
 RUS
15,15 m
Hrysopiyi Devetzi
 GRE
15,05 m
Anna Pjatych
 RUS
15,02 m

Kogelstoten

rang atleet land afstand (m)
Natallja Khoroneko
 BLR
19,43 m
Nadzeja Astaptsjoek
 BLR
19,42 m
Petra Lammert
 GER
19,17 m
Olga Rjabinkina
 RUS
19,02 m

Discuswerpen

rang atleet land afstand (m)
Darja Pisjtsjalnikova
 RUS
65,55 m
Franka Dietzsch
 GER
64,35 m
Nicoleta Grasu
 ROU
63,58 m

Kogelslingeren

rang atleet land afstand (m)
Tatjana Lysenko
 RUS
76,67 m
Gulfiya Khanafeyeva
 RUS
74,50 m
Kamila Skolimowska
 POL
72,58 m

Speerwerpen

rang atleet land afstand (m)
Steffi Nerius
 GER
65,82 m
Barbora Špotáková
 CZE
65,64 m
Mercedes Chilla
 ESP
61,98 m

Zevenkamp

rang atleet land punten
Carolina Klüft
 SWE
6740 p
Karin Ruckstuhl
 NED
6423 p
Lilli Schwarzkopf
 GER
6420 p (PB)

Marathon

rang atleet land tijd
Ulrike Maisch
 GER
2:30.01
Olivera Jevtić
SER
2:30.27
Irina Permitina
 RUS
2:30.53

20 km snelwandelen

rang atleet land tijd
Ryta Toerava
 BLR
1:27.08
Olga Kaniskina
 RUS
1:28.35
Elisa Rigaudo
 ITA
1:28.37

Medaillespiegel

Dit is de volledige medaillespiegel. Bij een gelijke medaillestand zijn de landen op dezelfde plaats genoteerd en volgens het alfabet vermeld. Bij het polsstokspringen voor mannen en bij de 100 meter horden voor vrouwen zijn twee zilveren medailles, maar geen bronzen, toegekend.

 Plaats  Land
Goud
Zilver
Brons
Totaal
1
 Rusland
12 12 11 35
2
 Duitsland
4 5 2 11
3
 Frankrijk
4 1 3 8
5
 Spanje
3 3 5 11
4
 Wit-Rusland
3 2 1 6
6
 Zweden
3 1 2 6
7
 België
3 - - 3
8
 Portugal
2 1 1 4
9
 Finland
2 1 - 3
10
 Italië
2 - 1 3
11
 Verenigd Koninkrijk
1 5 5 11
12
 Tsjechië
1 2 1 4
13
 Griekenland
1 2 - 3
14
 Bulgarije
1 1 1 3
14
 Nederland
1 1 1 3
16
 Noorwegen
1 1 - 2
17
 Israël
1 - - 1
17
 Letland
1 - - 1
17
 Litouwen
1 - - 1
20
 Polen
- 3 4 7
21
 Oekraïne
- 1 2 3
22
 Estland
- 1 1 2
23
 Ierland
- 1 - 1
23
 Luxemburg
- 1 - 1
23
 Zwitserland
- 1 - 1
23
 Denemarken
- 1 - 1
23
 Servië
- 1 - 1
23
 Hongarije
- 1 - 1
29
 Roemenië
- - 2 2
30
 Slovenië
- - 1 1
30
 Turkije
- - 1 1
Totaal 47 49 45 141
Zie de categorie 2006 European Championships in Athletics van Wikimedia Commons voor mediabestanden over dit onderwerp.
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Europese kampioenschappen atletiek 2006
Listen to this article