Europese kampioenschappen atletiek 2016 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Europese kampioenschappen atletiek 2016.

Europese kampioenschappen atletiek 2016

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Europese kampioenschappen atletiek 2016
Het Olympisch Stadion Amsterdam tijdens het EK Atletiek 2016
Gehouden in Amsterdam
Jaar 2016
Data 6 t/m 10 juli
Sport Atletiek
Organisator EAA
Deelnemers 1469 atleten uit 50 landen
Evenementen 44
Navigatie
2014     2018
Portaal 
 
Sport

De 23e editie van de Europese kampioenschappen atletiek vonden van 6 tot en met 10 juli 2016 plaats in Amsterdam, Noord-Holland, Nederland.[1][2] Het was de eerste keer dat Nederland de Europese kampioenschappen atletiek outdoor organiseerde.

Algemeen

Voor deze editie kreeg Amsterdam van de organiserende EEA de voorkeur op twee andere steden: Istanboel (Turkije) en Split (Kroatië). Het evenement vond voor het grootste gedeelte plaats in het olympisch stadion, dat werd gebouwd in 1927 ter gelegenheid van de Olympische Zomerspelen van 1928. De kwalificatierondes voor de onderdelen speer- en discuswerpen werden gehouden op het Museumplein.

Wedstrijdschema

S Series K Kwalificaties ½ Halve-finale F Finale
Mannen
Datum → 6 7 8 9 10
Onderdeel ↓ M A M A M A M A M A
100 m S ½ F
200 m S ½ F
400 m S ½ F
800 m S ½ F
1500 m S F
5000 m F
10.000 m F
Halve marathon F
110 m horden S ½ F
400 m horden S ½ F
3000 m steeple S F
4 × 100 m S F
4 × 400 m S F
Verspringen K F
Hink-stap-springen K F
Hoogspringen K F
Polsstokhoogspringen K F
Kogelstoten K F
Discuswerpen K F
Kogelslingeren K F
Speerwerpen K F
Tienkamp F
Vrouwen
Datum 6 7 8 9 10
Onderdeel ↓ M A M A M A M A M A
100 m S ½ F
200 m S ½ F
400 m S ½ F
800 m S ½ F
1500 m S F
5000 m F
10.000 m F
Halve marathon F
100 m horden S ½ F
400 m horden S ½ F
3000 m steeple S F
4 × 100 m S F
4 × 400 m S F
Verspringen K F
Hink-stap-springen K F
Hoogspringen K F
Polsstokhoogspringen K F
Kogelstoten K F
Discuswerpen K F
Kogelslingeren K F
Speerwerpen K F
Zevenkamp F

Bron: amsterdam2016.org[3]

Prestaties Belgische en Nederlandse selectie

België

Nafissatou Thiam nam deze keer deel aan het hoogspringen, maar leverde, net als in 2014, de beste prestatie van de Belgische vrouwen. Wel bleef zij deze keer met haar vierde plaats net buiten de prijzen.
Nafissatou Thiam nam deze keer deel aan het hoogspringen, maar leverde, net als in 2014, de beste prestatie van de Belgische vrouwen. Wel bleef zij deze keer met haar vierde plaats net buiten de prijzen.

Vrouwen

Atleet Ronde Prestatie Plaats
Olivia Borlée
(200 m)
1e ronde
halve finale
finale
23,64
-
-
5
-
-
Renée Eykens
(800 m)
1e ronde
halve finale
finale
2.02,76
2.02,38
-
5
4
-
Louise Carton
(5000 m)
finale 15.42,79 7
Almensh Belete
(10.000 m)
finale DNF -
Anne Zagré
(100 m horden)
1e ronde
halve finale
finale
13,12
12,89
12,97
2
3
5
Axelle Dauwens
(400 m horden)
1e ronde
halve finale
finale
-
56,62
-
-
6
-
Nenah De Coninck
(400 m horden)
1e ronde
halve finale
finale
57,45
57,63
-
3
6
-
Nafissatou Thiam
(hoogspringen)
kwalificatie
finale
1,89
1,93
5
4
Chloé Henry
(polsstokhoogspringen)
kwalificatie
finale
4,00
-
23
-
Fanny Smets
(polsstokhoogspringen)
kwalificatie
finale
4,35
-
19
-
Jolien Boumkwo
(kogelstoten)
kwalificatie
finale
16,66
-
14
-
Thomas Van der Plaetsen was in Amsterdam de even onverwachte als verdiende winnaar van de tienkamp.
Thomas Van der Plaetsen was in Amsterdam de even onverwachte als verdiende winnaar van de tienkamp.

Mannen

Atleet Ronde Prestatie Plaats
Robin Vanderbemden
(200 m)
1e ronde
halve finale
finale
21,17
-
-
6
-
-
Jonathan Borlée
(400 m)
1e ronde
halve finale
finale
47,45
-
-
6
-
-
Kevin Borlée
(400 m)
1e ronde
halve finale
finale
-
45,26
45,60
-
1
4
Julien Watrin
(400 m)
1e ronde
halve finale
finale
46,10
45,76
-
2
6
-
Aaron Botterman
(800 m)
1e ronde
halve finale
finale
1.48,35
1.49,92
-
6
6
-
Peter Callahan
(1500 m)
1e ronde
finale
3.41,74
-
4
-
Ismael Debjani
(1500 m)
1e ronde
finale
3.42,62
3.49,12
1
11
Isaac Kimeli
(1500 m)
1e ronde
finale
3.41,25
3.47,92
6
9
Soufiane Bouchikhi
(10.000 m)
finale 29.03,74 8
Soufiane Bouchikhi
(halve marathon)
finale 1:05.31 28
Michaël Bultheel
(400 m horden)
1e ronde
halve finale
finale
-
49,72
-
-
6
-
Arnaud Ghislain
(400 m horden)
1e ronde
halve finale
finale
53,65
-
-
5
-
-
Jeroen D'hoedt
(3000 m steeple)
1e ronde
finale
8.42,75
-
1
7
Arnaud Art
(polsstokhoogspringen)
kwalificatie
finale
5,50
5,30
11
11
Ben Broeders
(polsstokhoogspringen)
kwalificatie
finale
5,35
5,50
12
4
Philip Milanov
(discuswerpen)
kwalificatie
finale
64,53
65,71
2
Zilver
Niels Pittomvils
(tienkamp)
100 m
ver
kogel
hoog
400 m
110 mH
discus
polshoog
speer
1500 m
totaal
11,18
7,15
13,79
1,98
50,01
DNF
40,42
DNS
-
-
DNF
1
12
7
4
1
-
15
-
-
-
-
Hans Van Alphen
(tienkamp)
100 m
ver
kogel
hoog
400 m
110 mH
discus
polshoog
speer
1500 m
totaal
11,39
7,17
15,62
1,98
51,42
DNS
-
-
-
-
DNF
7
11
1
6
6
-
-
-
-
-
-
Thomas Van der Plaetsen
(tienkamp)
100 m
ver
kogel
hoog
400 m
110 mH
discus
polshoog
speer
1500 m
totaal
11,23
7,64
13,17
2,10
50,50
14,64
44,32
5,40
57,23
4.37,84
8218
5
1
11
1
5
6
7
1
14
14
Goud
Julien Watrin, Jonathan Borlée,
Dylan Borlée, Kevin Borlée
(1e ronde Robin Vanderbemden voor D. Borlée; reserve: Antoine Gillet)
(4 x 400 m estafette)
1e ronde
finale
3.03,15
3.01,10
1
Goud

Nederland

Anouk Vetter verraste vriend, vijand en vooral zichzelf met goud op de zevenkamp en een score van 6626 punten, voorbij het Nederlandse record van Dafne Schippers.
Anouk Vetter verraste vriend, vijand en vooral zichzelf met goud op de zevenkamp en een score van 6626 punten, voorbij het Nederlandse record van Dafne Schippers.

Vrouwen

Atleet Ronde Prestatie Plaats
Naomi Sedney
(100 m)
1e ronde
halve finale
finale
11,36
11,44
-
3
6
-
Dafne Schippers
(100 m)
1e ronde
halve finale
finale
-
10,96
10,90
-
1
Goud
Jamile Samuel
(200 m)
1e ronde
halve finale
finale
23,04
23,02
22,83
1
2
4
Tessa van Schagen
(200 m)
1e ronde
halve finale
finale
-
22,95
23,03
-
2
7
Laura de Witte
(200 m)
1e ronde
halve finale
finale
23,23
23,48
-
1
5
-
Nicky van Leuveren
(400 m)
1e ronde
halve finale
finale
52,45
52,02
52,76
1
3
8
Lisanne de Witte
(400 m)
1e ronde
halve finale
finale
52,84
52,37
-
1
3
-
Sanne Verstegen
(800 m)
1e ronde
halve finale
finale
2.04,69
2.03,33
-
2
6
-
Sifan Hassan
(1500 m)
1e ronde
finale
4.13,45
4.33,76
2
Zilver
Maureen Koster
(5000 m)
finale DNS -
Susan Kuijken
(5000 m)
finale 15.23,87 4
Jip Vastenburg
(10.000 m)
finale 32.04,00 8
Elizeba Cherono
(halve marathon)
finale 1:13.27 26
Kim Dillen
(marathon)
finale 1:16.11 49
Jamie van Lieshout
(marathon)
finale 1:17.36 62
Ruth van der Meijden
(halve marathon)
finale 1:14.12 34
Eefje Boons
(100 m horden)
1e ronde
halve finale
finale
13,07
13,26
-
1
7
-
Nadine Visser
(100 m horden)
1e ronde
halve finale
finale
-
13,25
-
-
6
-
Bianca Baak
(400 m horden)
1e ronde
halve finale
finale
56,88
56,34
-
1
4
-
Rianna Galiart
(polsstokhoogspringen)
kwalificatie
finale
4,35
NM
5
-
Femke Pluim
(polsstokhoogspringen)
kwalificatie
finale
4,45
4,45
1
6
Melissa Boekelman
(kogelstoten)
kwalificatie
finale
17,50
17,92
4
8
Corinne Nugter
(discuswerpen)
kwalificatie
finale
55,52
-
10
-
Nadine Broersen
(zevenkamp)
100 mH
hoog
kogel
200 m
ver
speer
800 m
totaal
13,70
1,74
14,45
25,51
6,40
52,31
DNS
DNF
3
7
5
6
1
3
-
-
Anouk Vetter
(zevenkamp)
100 mH
hoog
kogel
200 m
ver
speer
800 m
totaal
13,29
1,74
15,96
23,89
6,38
55,76
2.21,50
6626
2
9
3
1
2
2
7
Goud
Jamile Samuel, Dafne Schippers,
Tessa van Schagen, Naomi Sedney
(1e ronde Marije van Hunenstijn voor D. Schippers;
reserve: Madiea Ghafoor)
(4 x 100 m estafette)
1e ronde
finale
43,34
42,04
3
Goud
Laura de Witte, Lisanne de Witte,
Eva Hovenkamp, Nicky van Leuveren
( reserve: Bianca Baak)
(4 x400 m estafette)
1e ronde
finale
3.29,18
3.29,23
5
7
De enige gouden medaille bij de Nederlandse mannen was voor Churandy Martina, die de 100 m won. Het hadden er zelfs twee kunnen zijn, als hij op de 200 m niet was gediskwalificeerd.
De enige gouden medaille bij de Nederlandse mannen was voor Churandy Martina, die de 100 m won. Het hadden er zelfs twee kunnen zijn, als hij op de 200 m niet was gediskwalificeerd.

Mannen

Atleet Ronde Prestatie Plaats
Solomon Bockarie
(100 m)
1e ronde
halve finale
finale
-
10,13
10,25
-
4
7
Churandy Martina
(100 m)
1e ronde
halve finale
finale
-
10,16
10,07
-
2
Goud
Hensley Paulina
(100 m)
1e ronde
halve finale
finale
11,36
10,33
-
2
5
-
Solomon Bockarie
(200 m)
1e ronde
halve finale
finale
20,55-
20,39
20,56
1
2
4
Churandy Martina
(200 m)
1e ronde
halve finale
finale
-
20,44
DQ
-
2
-
Hensley Paulina
(200 m)
1e ronde
halve finale
finale
21,04
23,49
-
4
8
-
Liemarvin Bonevacia
(400 m)
1e ronde
halve finale
finale
-
45,68
45,41
-
2
Brons
Thijmen Kupers
(800 m)
1e ronde
halve finale
finale
1.46,48
1.46,61
1.46,67
1
3
6
Richard Douma
(1500)
1e ronde
finale
3.39,80
3.47,32
5
4
Dennis Licht
(5000 m)
finale 13.54,21 12
Michel Butter
(halve marathon)
finale 1:05.24 27
Khalid Choukoud
(halve marathon)
finale DNF -
Abdi Nageeye
(halve marathon)
finale 1:03.43 6
Bart van Nunen
(halve marathon)
finale 1:06.41 39
Tom Wiggers
(halve marathon)
finale 1:06.29 36
Gregory Sedoc
(110 m horden)
1e ronde
halve finale
finale
13,92
-
-
4
-
-
Ignisious Gaisah
(verspringen)
kwalificatie
finale
7,97
7,93
4
Brons
Fabian Florant
(hink-stap-springen)
kwalificatie
finale
16,45
16,23
6
10
Menno Vloon
(polsstokhoogspringen)
kwalificatie
finale
5,35
-
11
-
Erik Cadée
(discuswerpen)
kwalificatie
finale
61,93
-
8
-
Rutger Smith
(discuswerpen)
kwalificatie
finale
63,85
59,99
6
11
Pieter Braun
(tienkamp)
100 m
ver
kogel
hoog
400 m
110 mH
discus
polshoog
speer
1500 m
totaal
11,15
7,40
13,82
2,01
49,78
14,49
40,90
4,60
56,86
4.25,12
7985
4
6
5
1
3
3
9
7
10
2
7
Eelco Sintnicolaas
(tienkamp)
100 m
ver
kogel
hoog
400 m
110 mH
discus
polshoog
speer
1500 m
totaal
11,11
7,03
14,47
1,89
50,41
16,24
41,94
5,30
57,24
DNF
7025
7
11
2
10
5
5
8
2
5
-
16
Solomon Bockarie, Churandy Martina,
Patrick van Luijk, Giovanni Codrington
(1e ronde Dimitri Juliet voor S.Bockarie;
reserve: Hensley Paulina)
(4 x 100 m estafette)
1e ronde
finale
38,78
38,57
2
4
Liemarvin Bonevacia, Terrence Agard,
Bjorn Blauwhof, Maarten Stuivenberg
(reserve: Jurgen Wielart)
(4 x 400 m estafette)
1e ronde
finale
3.04,04
3.04,52
4
7

Resultaten

100 m

Mannen
Nr. Atleet Land Tijd
Goud Churandy Martina
 NED
SB 10,07
Zilver Jak Ali Harvey
 TUR
10,07
Brons Jimmy Vicaut
 FRA
10,08
4 Bruno Hortelano
 ESP
10,12
5 James Ellington
 GBR
10,19
6 Ramil Goelijev
 TUR
10,23
7 Solomon Bockarie
 NED
10,25
8 Richard Kilty
 GBR
DSQ
Vrouwen
Nr. Atlete Land Tijd
Goud Dafne Schippers
 NED
10,90
Zilver Ivet Lalova-Collio
 BUL
11,20
Brons Mujinga Kambundji
 SUI
11,25
4 Asha Philip
 GBR
11,27
5 Nataliya Pohrebnyak
 UKR
11,28
6 Tatjana Pinto
 GER
11,33
7 Floriane Gnafoua
 FRA
11,36
8 Desiree Henry
 GBR
DNF

200 m

Mannen
Nr. Atleet Land Tijd
Goud Bruno Hortelano
 ESP
20,45
Zilver Ramil Goelijev
 TUR
20,51
Brons Daniel Talbot
 GBR
20,56
4 Solomon Bockarie
 NED
20,56
5 Nethaneel Mitchell-Blake
 GBR
20,60
6 Davide Manenti
 ITA
20,66
7 Alex Wilson
 SUI
20,70
8 Churandy Martina
 NED
DQ
Vrouwen
Nr. Atlete Land Tijd
Goud Dina Asher-Smith
 GBR
SB 22,37
Zilver Ivet Lalova-Collio
 BUL
SB 22,52
Brons Gina Lückenkemper
 GER
22,74
4 Jamile Samuel
 NED
SB 22,83
5 Nataliya Pohrebnyak
 UKR
22,84
6 Jodie Williams
 GBR
22,96
7 Tessa van Schagen
 NED
23,03
8 Lisa Mayer
 GER
23,10

400 m

Mannen
Nr. Atleet Land Tijd
Goud Martyn Rooney
 GBR
45,29
Zilver Pavel Maslák
 CZE
45,36
Brons Liemarvin Bonevacia
 NED
SB 45,41
4 Kevin Borlée
 BEL
45,60
5 Luka Janežič
 SLO
45,65
6 Rafał Omelko
 POL
45,67
7 Mame-Ibra Anne
 FRA
45,75
8 Matteo Galvan
 ITA
45,80
Vrouwen
Nr. Atlete Land Tijd
Goud Libania Grenot
 ITA
50,73
Zilver Floria Guei
 FRA
51,21
Brons Anyika Onuora
 GBR
SB 51,47
4 Christine Ohuruogu
 GBR
51,55
5 Malgorzata Holub
 POL
51,89
6 Justyna Swiety
 POL
51,96
7 Tamara Salaški
 SVK
52,23
8 Nicky van Leuveren
 NED
52,76

800 m

Mannen
Nr. Atleet Land Tijd
Goud Adam Kszczot
 POL
1.45,18
Zilver Marcin Lewandowski
 POL
1.45,54
Brons Elliot Giles
 GBR
PB 1.45,54
4 Amel Tuka
 BIH
1.45,74
5 Pierre-Ambroise Bosse
 FRA
1.45,79
6 Thijmen Kupers
 NED
1.46,67
7 Álvaro de Arriba
 ESP
1.47,58
8 Giordano Benedetti
 ITA
1.47,64
Vrouwen
Nr. Atlete Land Tijd
Goud Nataliya Pryshchepa
 UKR
1.59,70
Zilver Rénelle Lamote
 FRA
2.00,19
Brons Lovisa Lindh
 SWE
PB 2.00,37
4 Selina Büchel
 SUI
2.00,47
5 Yusneysi Santiusti
 ITA
2.00,53
6 Joanna Jóźwik
 POL
SB 2.00,57
7 Hedda Hynne
 NOR
PB 2.00,94
8 Aníta Hinriksdóttir
 ISL
2.02,55

1500 m

Mannen
Nr. Atleet Land Tijd
Goud Filip Ingebrigtsen
 NOR
3.46,65
Zilver David Bustos
 ESP
3.46,90
Brons Henrik Ingebrigtsen
 NOR
3.47,18
4 Richard Douma
 NED
3.47,32
5 Florian Carvalho
 FRA
3.47,32
6 Lee Emanuel
 GBR
3.47,57
7 Jake Wightman
 GBR
3.47,68
8 Filip Sasínek
 CZE
3.47,76
Vrouwen
Nr. Atlete Land Tijd
Goud Angelika Cichocka
 POL
4.33,00
Zilver Sifan Hassan
 NED
4.33,76
Brons Ciara Mageean
 IRL
4.33,78
4 Ingvill Måkestad Bovim
 NOR
4.34,15
5 Marta Pen
 POR
4.34,41
6 Maren Kock
 GER
4.34,54
7 Sofia Ennaoui
 POL
4.34,84
8 Solange Andreia Pereira
 ESP
4.34,88

5000 m

Mannen
Nr. Atleet Land Tijd
Goud Ilias Fifa
 ESP
13.40,85
Zilver Adel Mechaal
 ESP
13.40,85
Brons Richard Ringer
 GER
SB 13.40,85
4 Henrik Ingebrigtsen
 NOR
13.40,86
5 Mourad Amdouni
 FRA
13.40,94
6 Hayle İbrahimov
 AZE
13.42,20
7 Florian Orth
 GER
13.45,40
8 Yemaneberhan Crippa
 ITA
13.46,30
Vrouwen
Nr. Atlete Land Tijd
Goud Yasemin Can
 TUR
15.18,15
Zilver Meraf Bahta
 SWE
15.20,54
Brons Steph Twell
 GBR
15.20,70
4 Susan Kuijken
 NED
SB 15.23,87
5 Laura Whittle
 GBR
15.24,18
6 Eilish McColgan
 GBR
15.28,53
7 Louise Carton
 BEL
15.42,79
8 Geleto Tola
 GER
15.43,30

10.000 m

Mannen
Nr. Atleet Land Tijd
Goud Polat Kemboi
 TUR
28.18,52
Zilver Ali Kaya
 TUR
28.21,42
Brons Antonio Abadia
 ESP
28.26,07
4 Dmytro Lashyn
 UKR
PB 28.27,90
5 Dewi Griffiths
 GBR
PB 28.28,55
6 Juan Perez
 ESP
28.37,42
7 Daniel Mateo
 ESP
PB 28.43,03
8 Soufiane Bouchikhi
 BEL
29.03,74
Vrouwen
Nr. Atlete Land Tijd
Goud Yasemin Can
 TUR
EU23R 31.12,86
Zilver Dulce Félix
 POR
PB 31.19,03
Brons Karoline Bjerkeli Grøvdal
 NOR
PB 31.23,45
4 Fionnuala McCormack
 IRL
SB 31.30,74
5 Jo Pavey
 GBR
SB 31.34,61
6 Veronica Inglese
 ITA
PB 31.37,43
7 Jess Andrews
 GBR
PB 31.38,02
8 Jip Vastenburg
 NED
32.04,00

3000 m steeple

Mannen
Nr. Atleet Land Tijd
Goud Mahiedine Mekhissi-Benabbad
 FRA
8.25,63
Zilver Aras Kaya
 TUR
SB 8.29,91
Brons Yoann Kowal
 FRA
8.30,79
4 Sebastián Martos
 ESP
SB 8.31,93
5 Jamel Chatbi
 ITA
8.32,43
6 Rob Mullett
 GBR
8.33,29
7 Kaur Kivistik
 EST
SB 8.33,75
8 Abdoullah Bamoussa
 ITA
8.35,35
Vrouwen
Nr. Atlete Land Tijd
Goud Gesa Felicitas Krause
 GER
EL 9.18,85
Zilver Luiza Gega
 ALB
NR 9.28,52
Brons Özlem Kaya
 TUR
SB 9.35,05
4 Mariya Shatalova
 UKR
SB 9.38,17
5 Fabienne Schlumpf
 SUI
SB 9.40,01
6 Nastassia Puzakova
 BLR
PB 9.42,91
7 Michele Finn
 IRL
PB 9.43,19
8 Diana Martín
 ESP
9.43,65

110 m horden / 100 m horden

Mannen
Nr. Atleet Land Tijd
Goud Dmitri Bascou
 FRA
13,25
Zilver Balázs Baji
 HUN
NR 13,28
Brons Wilhem Belocian
 FRA
13,33
4 Damian Czykier
 POL
13,40
5 Milan Trajkovic
 CYP
13,44
6 Aurel Manga
 FRA
13,47
7 Yidiel Contreras
 ESP
13,54
8 Andy Pozzi
 GBR
DNS
Vrouwen
Nr. Atlete Land Tijd
Goud Cindy Roleder
 GER
EL 12,62
Zilver Alina Talay
 BLR
12,68
Brons Tiffany Porter
 GBR
12,76
4 Clélia Rard-Reuse
 SUI
12,96
5 Anne Zagré
 BEL
12,97
6 Elisavet Pesiridou
 GRE
13,05
7 Cindy Billaud
 FRA
13,29
8 Pamela Dutkiewicz
 GER
DNF

400 m horden

Mannen
Nr. Atleet Land Tijd
Goud Yasmani Copello
 TUR
48,98
Zilver Sérgio Fernández
 ESP
49,06
Brons Kariem Hussein
 SUI
49,10
4 Oskari Mörö
 FIN
SB 49,24
5 Rhys Williams
 GBR
49,63
6 Karsten Warholm
 NOR
49,82
7 Martin Kučera
 SVK
49,82
8 Jack Green
 GBR
DNF
Vrouwen
Nr. Atlete Land Tijd
Goud Sara Slott Petersen
 DEN
SB 55,12
Zilver Joanna Linkiewicz
 POL
55,33
Brons Lea Sprunger
 SUI
55,41
4 Ayomide Folorunso
 ITA
PB 55,50
5 Katsiaryna Belanovich
 BLR
56,10
6 Amalie Hammild Iuel
 NOR
56,24
7 Stina Troest
 DEN
56,34
8 Emilia Ankiewicz
 POL
57,31

4 x 100 m estafette

Mannen
Nr. Atleet Land Tijd
Goud James Dasaolu
Adam Gemili
James Ellington
Chijindu Ujah
 GBR
38,17
Zilver Marvin Rene
Stuart Dutamby
Mickael-Meba Zeze
Jimmy Vicaut
 FRA
38,38
Brons Julian Reus
Sven Knipphals
Roy Schmidt
Lucas Jakubczyk
 GER
SB 38,47
4 Solomon Bockarie
Churandy Martina
Patrick van Luijk
Giovanni Codrington
 NED
38,57
5 Massimiliano Ferraro
Federico Cattaneo
Davide Manenti
Filippo Tortu
 ITA
38,69
6 Grzegorz Zimniewicz
Przemysław Słowikowski
Adam Pawłowski
Karol Zalewski
 POL
38,69
7 Pascal Mancini
Reto Amaru Schenkel
Suganthan Somasunduram
Alex Wilson
 SUI
39,11
8 Roman Kravtsov
Volodymyr Suprun
Ihor Bodrov
Vitaliy Korzh
 UKR
39,46
Vrouwen
Nr. Atlete Land Tijd
Goud Jamile Samuel
Dafne Schippers
Tessa van Schagen
Naomi Sedney
 NED
NR 42,04
Zilver Asha Philip
Dina Asher-Smith
Bianca Williams
Daryll Neita
 GBR
42,45
Brons Tatjana Pinto
Lisa Mayer
Gina Lückenkemper
Rebekka Haase
 GER
42,48
4 Olesja Povch
Nataliya Pohrebnyak
Marija Rjemjen
Jelizaveta Bryzhina
 UKR
SB 42,87
5 Ajla del Ponte
Sarah Atcho
Ellen Sprunger
Salome Kora
 SUI
43,00
6 Floriane Gnafoua
Celine Distel-Bonnet
Jennifer Galais
Stella Akakpo
 FRA
SB 43,05
7 Agata Forkasiewicz
Marika Popowicz-Drapała
Anna Kiełbasińska
Ewa Swoboda
 POL
43,24
8 Irene Siragusa
Gloria Hooper
Martina Amidei
Audrey Alloh
 ITA
43,57

4 x 400 m estafette

Mannen
Nr. Atleet Land Tijd
Goud Julien Watrin
Jonathan Borlée
Dylan Borlée
Kevin Borlée
 BEL
EL 3.01,10
Zilver Łukasz Krawczuk
Kacper Kozłowski
Jakub Krzewina
Rafał Omelko
 POL
SB 3.01,18
Brons Rabah Yousif
Delano Williams
Jack Green
Matthew Hudson-Smith
 GBR
SB 3.01,44
4 Jan Tesař
Pavel Maslák
Michal Desenský
Patrik Šorm
 CZE
3.03,86
5 Brian Gregan
Craig Lynch
David Gillick
Thomas Barr
 IRL
SB 3.04,32
6 Danylo Danylenko
Yevhen Hutsol
Volodymyr Burakov
Vitaliy Butrym
 UKR
3.04,45
7 Liemarvin Bonevacia
Terrence Agard
Bjorn Blauwhof
Maarten Stuivenberg
 NED
3.04,52
8 Johannes Trefz
Patrick Schneider
Kamghe Gaba
Constantin Schmidt
 GER
3.05,67
Vrouwen
Nr. Atlete Land Tijd
Goud Emily Diamond
Anyika Onuora
Eilidh Doyle
Seren Bundy-Davies
 GBR
WL 3.25,05
Zilver Phara Anacharsis
Brigitte Ntiamoah
Marie Gayot
Floria Guei
 FRA
SB 3.25,96
Brons Maria Benedicta Chigbolu
Maria Enrica Spacca
Chiara Bazzoni
Libania Grenot
 ITA
SB 3.27,49
4 Ewelina Ptak
Małgorzata Hołub
Patrycja Wyciszkiewicz
Justyna Święty
 POL
SB 3.27,60
5 Laura Müller
Friederike Möhlenkamp
Lara Hoffmann
Ruth Spelmeyer
 GER
SB 3.27,60
6 Yuliya Olishevska
Olha Bibik
Tetyana Melnyk
Olha Zemlyak
 UKR
SB 3.27,64
7 Laura de Witte
Lisanne de Witte
Eva Hovenkamp
Nicky van Leuveren
 NED
3.29,23
8 Adelina Pastor
Anamaria Ioniță
Sanda Belgyan
Andrea Miklós
 ROU
3.30,63

Hoogspringen

Mannen
Nr. Atleet Land Hoogte
Goud Gianmarco Tamberi
 ITA
2,32
Zilver Robbie Grabarz
 GBR
2,29
Brons Chris Baker
 GBR
PB 2,29
Brons Eike Onnen
 GER
2,29
5 Tichomir Ivanov
 BUL
2,24
6 Konstadinos Baniotis
 GRE
2,24
7 Jaroslav Bába
 CZE
2,24
7 Dimítrios Chondrokoúkis
 CYP
2,24
Vrouwen
Nr. Atlete Land Hoogte
Goud Ruth Beitia
 ESP
=SB 1,98
Zilver Mirela Demireva
 BUL
1,96
Zilver Airinė Palšytė
 LTU
SB 1,96
4 Nafissatou Thiam
 BEL
1,93
5 Marie-Laurence Jungfleisch
 GER
=SB 1,93
6 Alessia Trost
 ITA
1,89
6 Desirée Rossit
 ITA
1,89
6 Oksana Okuneva
 UKR
1,89

Polsstokhoogspringen

Mannen
Nr. Atleet Land Hoogte
Goud Robert Sobera
 POL
5,60
Zilver Jan Kudlička
 CZE
5,60
Brons Robert Renner
 SLO
5,50
4 Ben Broeders
 BEL
5,50
4 Piotr Lisek
 POL
5,50
6 Mareks Arents
 LAT
5,50
7 Karsten Dilla
 GER
5,30
7 Konstadinos Filippidis
 GRE
5,30
7 Ivan Horvat
 CRO
5,30
7 Paweł Wojciechowski
 POL
5,30
Vrouwen
Nr. Atlete Land Hoogte
Goud Ekaterini Stefanidi
 GRE
CR 4,81
Zilver Lisa Ryzih
 GER
SB 4,70
Brons Angelica Bengtsson
 SWE
SB 4,65
4 Nikoleta Kyriakopoulou
 GRE
4,55
5 Michaela Meijer
 SWE
4,55
6 Femke Pluim
 NED
SB 4,45
7 Angelica Moser
 SUI
PB 4,45
7 Wilma Murto
 FIN
4,45

Verspringen

Mannen
Nr. Atleet Land Afstand
Goud Greg Rutherford
 GBR
8,25
Zilver Michel Tornéus
 SWE
SB 8,21
Brons Ignisious Gaisah
 NED
7,93
4 Radek Juška
 CZE
7,93
5 Kristian Bäck
 FIN
7,91
6 Fabian Heinle
 GER
7,87
7 Kafétien Gomis
 FRA
7,84
8 Kanstantsin Barycheuskii
 BLR
7,67
Vrouwen
Nr. Atlete Land Afstand
Goud Ivana Španović
 SRB
6,94
Zilver Jazmin Sawyers
 GBR
6,86
Brons Malaika Mihambo
 GER
6,65
4 Ksenija Balta
 EST
SB 6,65
5 Karin Melis Mey
 TUR
6,62
6 Khaddi Sagnia
 SWE
6,59
7 Alexandra Wester
 GER
6,51
8 Nadia Akpana Assa
 NOR
6,51

Hink-stap-springen

Mannen
Nr. Atleet Land Afstand
Goud Max Hess
 GER
EL 17,20
Zilver Karol Hoffmann
 POL
PB 17,16
Brons Julian Reid
 GBR
SB 16,76
4 Momchil Karailiev
 BUL
16,65
5 Maksim Niastiarenka
 BLR
16,63
6 Şeref Osmanoğlu
 TUR
16,55
7 Georgi Tsonov
 BUL
16,53
8 Pablo Torrijos
 ESP
16,34
Vrouwen
Nr. Atlete Land Afstand
Goud Patrícia Mamona
 POR
NR 14,58
Zilver Hanna Minenko
 ISR
14,51
Brons Paraskevi Papachristou
 GRE
14,47
4 Anna Jagaciak-Michalska
 POL
14,40
5 Susana Costa
 POR
PB 14,34
6 Olha Saladoecha
 UKR
SB 14,23
7 Jenny Elbe
 GER
14,08
8 Kristin Gierisch
 GER
14,03

Kogelstoten

Mannen
Nr. Atleet Land Afstand
Goud David Storl
 GER
EL 21,31
Zilver Michał Haratyk
 POL
21,19
Brons Tsanko Arnaudov
 POR
SB 20,59
4 Konrad Bukowiecki
 POL
20,58
5 Asmir Kolašinac
 SRB
20,43
6 Andrei Toader
 ROU
20,26
7 Tobias Dahm
 GER
20,25
8 Borja Vivas
 ESP
20,16
Vrouwen
Nr. Atlete Land Afstand
Goud Christina Schwanitz
 GER
EL 20,17
Zilver Anita Márton
 HUN
18,72
Brons Emel Dereli
 TUR
18,22
4 Yulia Leantsiuk
 BLR
18,20
5 Radoslava Mavrodieva
 BUL
18,10
6 Aliona Dubitskaya
 BLR
18,03
7 Sara Gambetta
 GER
PB 17,95
8 Melissa Boekelman
 NED
17,92

Discuswerpen

Mannen
Nr. Atleet Land Afstand
Goud Piotr Małachowski
 POL
67,06
Zilver Philip Milanov
 BEL
65,71
Brons Gerd Kanter
 EST
SB 65,27
4 Christoph Harting
 GER
65,13
5 Daniel Ståhl
 SWE
64,77
6 Zoltán Kővágó
 HUN
64,66
7 Martin Kupper
 EST
63,55
8 Daniel Jasinski
 GER
63,35
Vrouwen
Nr. Atlete Land Afstand
Goud Sandra Perković
 CRO
69,97
Zilver Julia Fischer
 GER
65,77
Brons Shanice Craft
 GER
63,89
4 Nadine Müller
 GER
62,63
5 Mélina Robert-Michon
 FRA
62,47
6 Nataliya Semenova
 UKR
62,21
7 Jade Lally
 GBR
60,29
8 Pauline Pousse
 FRA
59,62

Kogelslingeren

Mannen
Nr. Atleet Land Afstand
Goud Paweł Fajdek
 POL
80,93
Zilver Ivan Zikhon
 BLR
78,84
Brons Wojciech Nowicki
 POL
77,53
4 Mihaíl Anastasakis
 GRE
75,89
5 Marcel Lomnický
 SVK
75,84
6 Siarhei Kalamoyets
 BLR
74,65
7 David Söderberg
 FIN
74,22
8 Serghei Marghiev
 MDA
73,21
Vrouwen
Nr. Atlete Land Afstand
Goud Anita Włodarczyk
 POL
78,14
Zilver Betty Heidler
 GER
75,77
Brons Hanna Skydan
 AZE
73,83
4 Sophie Hitchon
 GBR
71,74
5 Zalina Marghieva
 MDA
71,73
6 Malwina Kopron
 POL
70,91
7 Martina Hrašnová
 SVK
70,62
8 Iryna Novozhylova
 UKR
70,18

Speerwerpen

Mannen
Nr. Atleet Land Afstand
Goud Zigismunds Sirmais
 LAT
86,66
Zilver Vítězslav Veselý
 CZE
83,59
Brons Antti Ruuskanen
 FIN
82,44
4 Risto Mätas
 EST
SB 82,03
5 Thomas Röhler
 GER
80,78
6 Marcin Krukowski
 POL
79,49
7 Kim Amb
 SWE
79,36
8 Kacper Oleszczuk
 POL
79,34
Vrouwen
Nr. Atlete Land Afstand
Goud Tatsiana Khaladovich
 BLR
NR 66,34
Zilver Linda Stahl
 GER
SB 65,25
Brons Sara Kolak
 CRO
NR 63,50
4 Katharina Molitor
 GER
SB 63,20
5 Barbora Špotáková
 CZE
62,66
6 Martina Ratej
 SLO
60,65
7 Madara Palameika
 LAT
60,39
8 Ásdís Hjálmsdóttir
 ISL
60,37

Tienkamp / Zevenkamp

Mannen
Nr. Atleet Land Punten
Goud Thomas Van Der Plaetsen
 BEL
8218
Zilver Adam Helcelet
 CZE
SB 8157
Brons Mihail Dudaš
 SRB
8153
4 Oleksiy Kasyanov
 UKR
8072
5 Ashley Bryant
 GBR
8040
6 Romain Barras
 FRA
8002
7 Pieter Braun
 NED
7945
8 Marcus Nilsson
 SWE
SB 7942
Vrouwen
Nr. Atlete Land Punten
Goud Anouk Vetter
 NED
NL 6626
Zilver Antoinette Nana Djimou
 FRA
6458
Brons Ivona Dadic
 AUT
6408
4 Xénia Krizsán
 HUN
6266
5 Györgyi Zsivoczky-Farkas
 HUN
6144
6 Katerina Cachová
 CZE
6051
7 Verena Preiner
 AUT
6050
8 Sofia Ifantidou
 GRE
6025

Halve marathon

Mannen
Nr. Atleet Land Tijd
Goud Tadesse Abraham
 SUI
1:02.03
Zilver Kaan Kigen Özbilen
 TUR
1:02.27
Brons Daniele Meucci
 ITA
1:02.38
4 Marcin Chabowski
 POL
1:02.54
5 Abdi Hakin Ulad
 DEN
1:03.22
6 Abdi Nageeye
 NED
1:03:43
7 Hassan Chahdi
 FRA
1:03.43
8 Carles Castillejo
 ESP
1:03.52
Vrouwen
Nr. Atlete Land Tijd
Goud Sara Moreira
 POR
1:10.19
Zilver Veronica Inglese
 ITA
1:10.35
Brons Jéssica Augusto
 POR
1:10.55
4 Raza Drazdauskaitė
 LTU
1:11.47
5 Esma Aydemir
 TUR
1:11.49
6 Ourania Rebouli
 GRE
1:11.52
7 Monica Mădălina Florea
 ROU
1:11.56
8 Eva Vrabcová-Nývltová
 CZE
1:12.01


Team mannen
Nr. Atleet Land Tijd
1 Zwitserland
 SUI
3:12.04
2 Spanje
 ESP
3:12.06
3 Italië
 ITA
3:12.41
Team vrouwen
Nr. Land Tijd
1 Portugal
 POR
3:33.53
2 Italië
 ITA
3:36.38
3 Turkije
 TUR
3:39.59

Legenda

  • CR = Kampioenschapsrecord (Championship Record)
  • SB = Beste persoonlijke seizoensprestatie (Seasonal Best)
  • PB = Persoonlijk record (Personal Best)
  • NR = Nationaal record (National Record)
  • ER = Europees record (European Record)
  • EL = Europese beste seizoensprestatie (European Leading)
  • WL = 's Werelds beste seizoensprestatie (World Leading)
  • WJ = Wereld juniorenrecord (World Junior Record)
  • WR = Wereldrecord (World Record)

Medaillespiegel

 Plaats  Land Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons Totaal
1
 Polen
6 5 1 12
2
 Duitsland
5 4 7 16
3
 Verenigd Koninkrijk
5 3 8 16
4
 Turkije
4 5 3 12
5
 Nederland
4 1 2 7
6
 Spanje
3 4 1 8
7
 Portugal
3 1 2 6
8
 Frankrijk
2 5 3 10
9
 Italië
2 2 3 7
10
 België
2 1 0 3
11
 Zwitserland
2 0 3 5
12
 Wit-Rusland
1 2 0 3
13
 Noorwegen
1 0 2 3
14
 Griekenland
1 0 1 2
14
 Kroatië
1 0 1 2
14
 Servië
1 0 1 2
17
 Denemarken
1 0 0 1
17
 Letland
1 0 0 1
17
 Oekraïne
1 0 0 1
20
 Tsjechië
0 4 0 4
21
 Bulgarije
0 3 0 3
22
 Zweden
0 2 2 4
23
 Hongarije
0 2 0 2
24
 Albanië
0 1 0 1
24
 Israël
0 1 0 1
24
 Litouwen
0 1 0 1
27
 Azerbeidzjan
0 0 1 1
27
 Estland
0 0 1 1
27
 Finland
0 0 1 1
27
 Ierland
0 0 1 1
27
 Oostenrijk
0 0 1 1
27
 Slovenië
0 0 1 1
Totaal 46 47 46 139
Zie de categorie 2016 European Championships in Athletics van Wikimedia Commons voor mediabestanden over dit onderwerp.
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Europese kampioenschappen atletiek 2016
Listen to this article