Europese kampioenschappen kortebaanzwemmen 2003 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Europese kampioenschappen kortebaanzwemmen 2003.

Europese kampioenschappen kortebaanzwemmen 2003

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Dublin was gastheer van de zevende editie van de Europese kampioenschappen zwemmen op de kortebaan (25 meter). Het door de Europese zwembond LEN georganiseerde toernooi duurde vier dagen, van donderdag 11 december tot en met zondag 14 december 2003, en werd gehouden in het pas opgeleverde National Aquatics Center aan de rand van de Ierse hoofdstad.

Podia

Mannen

Afstand: Goud: Tijd Zilver: Tijd Brons: Tijd
Vrije Slag
Mannen 50 m Mark Foster
 Verenigd Koninkrijk
21,42 Milorad Čavić
 Servië en Montenegro
21,49 Bartosz Kizierowski
 Polen
21,54
Mannen 100 m Pieter van den Hoogenband
 Nederland
46,81 Filippo Magnini
 Italië
47,32 Christian Galenda
 Italië
47,77
Mannen 200 m Pieter van den Hoogenband
 Nederland
1.41,89
ER
Květoslav Svoboda
 Tsjechië
1.44,56 Saulius Binevicius
 Litouwen
1.45,09
Mannen 400 m Joeri Priloekov
 Rusland

Massimiliano Rosolino
 Italië
3.40,19 Květoslav Svoboda
 Tsjechië
3.42,34
Mannen 1500 m Joeri Priloekov
 Rusland
14.31,82
ER
Graeme Smith
 Verenigd Koninkrijk
14.42,64 Massimiliano Rosolino
 Italië
14.47,34
Rugslag
Mannen 50 m Thomas Rupprath
 Duitsland
23,71 Vyacheslav Shyrshov
 Oekraïne
24,16 Toni Helbig
 Duitsland
24,19
Mannen 100 m Thomas Rupprath
 Duitsland
50,72 Örn Arnarson
 IJsland
51,74 Steffen Driesen
 Duitsland
51,92
Mannen 200 m Blaž Medvešek
 Slovenië
1.52,60 Steffen Driesen
 Duitsland
1.53,07 Markus Rogan
 Oostenrijk
1.53,08
Schoolslag
Mannen 50 m Oleg Lisogor
 Oekraïne
26,89 Remo Lütolf
 Zwitserland
27,02 Mark Warnecke
 Duitsland
27,03
Mannen 100 m James Gibson
 Verenigd Koninkrijk
58,03 Oleg Lisogor
 Oekraïne
58,42 Darren Mew
 Verenigd Koninkrijk
58,78
Mannen 200 m Ian Edmond
 Verenigd Koninkrijk
2.05,63
ER
Andrew Bree
 Ierland
2.08,02 Thijs van Valkengoed
 Nederland
2.08,30
Vlinderslag
Mannen 50 m Mark Foster
 Verenigd Koninkrijk
23,22 Alexei Puninski
 Kroatië
23,40 Andrij Serdinov
 Oekraïne
23,44
Mannen 100 m Milorad Čavić
 Servië en Montenegro
50,02
WR
Thomas Rupprath
 Duitsland
50,43 Andrij Serdinov
 Oekraïne
50,88
Mannen 200 m Franck Esposito
 Frankrijk
1.51,98 Stephen Parry
 Verenigd Koninkrijk
1.53,01 Paweł Korzeniowski
 Polen
1.53,68
Wisselslag
Mannen 100 m Peter Mankoč
 Slovenië

Jani Sievinen
 Finland
53,35 Marco de Carli
 Duitsland
54,06
Mannen 200 m Jani Sievinen
 Finland
1.55,40 Massimiliano Rosolino
 Italië
1.56,70 Peter Mankoč
 Slovenië
1.57,03
Mannen 400 m László Cseh
 Hongarije
4.04,10
ER
Robin Francis
 Verenigd Koninkrijk
4.05,20 Massimiliano Rosolino
 Italië
4.06,59
Vrije Slag Estafette
Mannen 4×50 m
 Nederland

Mark Veens
Johan Kenkhuis
Gijs Damen
Pieter van den Hoogenband
1.25,55
WB
 Duitsland
Carsten Dehmlow
Benjamin Friedrich
Fabian Friedrich
Jens Schreiber
1.26,26
 Oekraïne
Vyacheslav Shyrshov
Yuri Yegoshin
Oleg Lisogor
Oleksandr Volynets
1.26,30
Wisselslag Estafette
Mannen 4×50 m
 Duitsland

Thomas Rupprath
Mark Warnecke
Fabian Friedrich
Carsten Dehmlow
1.34,46
WB
 Zweden
Jens Petersson
Martin Gustavsson
Björn Lundin
Stefan Nystrand
1.36,28
 Zwitserland
Flori Lang
Remo Lütolf
Lorenz Liechti
Karel Novy
1.36,65

Vrouwen

Afstand: Goud: Tijd Zilver: Tijd Brons: Tijd
Vrije Slag
Vrouwen 50 m Marleen Veldhuis
 Nederland
24,39 Alison Sheppard
 Verenigd Koninkrijk
24,48 Malia Metella
 Frankrijk
24,54
Vrouwen 100 m Malia Metella
 Frankrijk
53,15 Marleen Veldhuis
 Nederland
53,42 Hanna-Maria Seppälä
 Finland
53,46
Vrouwen 200 m Melanie Marshall
 Verenigd Koninkrijk
1.55,10 Josefin Lillhage
 Zweden
1.55,57 Alena Poptsjanka
 Wit-Rusland
1.55,66
Vrouwen 400 m Joanne Jackson
 Verenigd Koninkrijk
4.04,00 Rebecca Cooke
 Verenigd Koninkrijk
4.04,80 Melissa Caballero
 Spanje
4.05,00
Vrouwen 800 m Erika Villaecija
 Spanje
8.18,65 Rebecca Cooke
 Verenigd Koninkrijk
8.22,05 Eva Risztov
 Hongarije
8.23,94
Rugslag
Vrouwen 50 m Ilona Hlavácková
 Tsjechië
27,48 Antje Buschschulte
 Duitsland
27,54 Louise Ørnstedt
 Denemarken
27,56
Vrouwen 100 m Antje Buschschulte
 Duitsland
58,40 Ilona Hlavácková
 Tsjechië
58,72 Laure Manaudou
 Frankrijk
58,99
Vrouwen 200 m Antje Buschschulte
 Duitsland
2.04,23
ER
Stanislava Komarova
 Rusland
2.05,42 Iryna Amshennikova
 Oekraïne
2.06,51
Schoolslag
Vrouwen 50 m Sarah Poewe
 Duitsland
30,40 Emma Igelström
 Zweden
30,59 Jelena Bogomazova
 Rusland
30,99
Vrouwen 100 m Sarah Poewe
 Duitsland
1.06,31 Jelena Bogomazova
 Rusland
1.06,63 Mirna Jukić
 Oostenrijk
1.06,68
Vrouwen 200 m Mirna Jukić
 Oostenrijk
2.21,09 Anne Poleska
 Duitsland
2.21,93 Simone Weiler
 Duitsland
2.22,64
Vlinderslag
Vrouwen 50 m Anna-Karin Kammerling
 Zweden
25,91 Martina Moravcová
 Slowakije
26,25 Fabienne Nadarajah
 Oostenrijk
26,44
Vrouwen 100 m Martina Moravcová
 Slowakije
57,25 Johanna Sjöberg
 Zweden
58,23 Alena Poptsjanka
 Wit-Rusland
58,26
Vrouwen 200 m Eva Risztov
 Hongarije
2.06,72 Francesca Segat
 Italië
2.07,12 Mette Jacobsen
 Denemarken
2.07,55
Wisselslag
Vrouwen 100 m Allison Sheppard
 Verenigd Koninkrijk
1.01,19 Alenka Kejžar
 Slovenië
1.01,29 Hanna Shcherba
 Wit-Rusland
1.01,40
Vrouwen 200 m Aleka Kejžar
 Slovenië
2.09,32 Hanna Shcherba
 Wit-Rusland
2.11,00 Teresa Rohmann
 Duitsland
2.11,44
Vrouwen 400 m Eva Risztov
 Hongarije
4.33,57 Jana Tolkatsjeva
 Rusland
4.35,28 Teresa Rohmann
 Duitsland
4.35,47
Vrije Slag Estafette
Vrouwen 4×50 m
 Nederland

Hinkelien Schreuder
Annabel Kosten
Chantal Groot
Marleen Veldhuis
1.37,52
WB
 Zweden
Claire Hedenskog
Anna-Karin Kammerling
Johanna Sjöberg
Josefin Lillhage
1.37,68
 Duitsland
Katrin Meissner
Sandra Völker
Petra Dallmann
Britta Steffen
1.38,68
Wisselslag Estafette
Vrouwen 4×50 m
 Zweden

Emelie Kierkegaard
Emma Igelström
Johanna Sjöberg
Josefin Lillhage
1.48,79
 Duitsland
Antje Buschschulte
Sarah Poewe
Janine Pietsch
Sandra Völker
1.48,85
 Nederland
Hinkelien Schreuder
Moniek Nijhuis
Chantal Groot
Marleen Veldhuis
1.49,10

Medailleklassement

 Plaats  Land
Goud
Zilver
Brons
Totaal
1
 Duitsland
7 6 8 21
2
 Verenigd Koninkrijk
7 6 1 14
3
 Nederland
5 1 2 8
4
 Slovenië
3 1 1 5
5
 Hongarije
3 0 1 4
6
 Zweden
2 5 0 7
7
 Rusland
2 3 2 7
8
 Frankrijk
2 0 2 4
9
 Finland
2 0 1 3
10
 Italië
1 3 3 7
11
 Oekraïne
1 2 4 7
12
 Tsjechië
1 2 1 4
13
 Servië en Montenegro
1 1 0 2
 Slowakije
1 1 0 2
15
 Oostenrijk
1 0 3 4
16
 Spanje
1 0 1 2
17
 Wit-Rusland
0 1 3 4
18
 Zwitserland
0 1 1 2
19
 Kroatië
0 1 0 1
 Ierland
0 1 0 1
 IJsland
0 1 0 1
22
 Denemarken
0 0 2 2
 Polen
0 0 2 2
24
 Litouwen
0 0 1 1
Totaal 40 36 38 114
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Europese kampioenschappen kortebaanzwemmen 2003
Listen to this article