Europese kampioenschappen kortebaanzwemmen 2005 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Europese kampioenschappen kortebaanzwemmen 2005.

Europese kampioenschappen kortebaanzwemmen 2005

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Triëst was gastheer van de negende editie van de Europese kampioenschappen zwemmen op de kortebaan (25 meter). Het door de Europese zwembond LEN georganiseerde toernooi duurde vier dagen, van donderdag 8 december tot en met zondag 11 december 2005.

Uitslagen

Donderdag 8 december

FINALE 200 METER WISSELSLAG MANNEN
Pos. naam land tijd
1. László Cseh
 Hongarije
1.53,46 Werelrecord
2. Vytautas Janušaitis
 Litouwen
1.55,52
3. Alessio Boggiatto
 Italië
1.56,11
4. Sergej Sergejev
 Oekraïne
1.57,28
5. Tamas Kerekjarto
 Hongarije
1.57,41
6. Jani Sievinen
 Finland
1.58,49
7. Lukasz Wojt
 Polen
1.58,49
8. Kamil Kasprowicz
 Duitsland
1.58,91
FINALE 200 METER RUGSLAG MANNEN
Pos. naam land tijd
1. Markus Rogan
 Oostenrijk
1.50,43 Werelrecord
2. Arkadi Vjatsjanin
 Rusland
1.50,77
3. Gordan Kožulj
 Kroatië
1.53,01
4. Anton Boegajov
 Oekraïne
1.53,88
5. Gregor Tait
 Verenigd Koninkrijk
1.54,58
6. Simon Dufour
 Frankrijk
1.55,52
7. Stanislav Donets
 Rusland
1.56,64
8. Luca Marin
 Italië
1.56,62
FINALE 400 METER VRIJE SLAG MANNEN
Pos: naam: land: tijd:
1. Joeri Priloekov
 Rusland
3.37,81 Europees record
2. Paweł Korzeniowski
 Polen
3.38,20
3. Paul Biedermann
 Duitsland
3.39,88
4. Massimiliano Rosolino
 Italië
3.40,42
5. Sergej Fesenko
 Oekraïne
3.40,92
6. Przemysław Stańczyk
 Polen
3.41,70
7. Emiliano Brembilla
 Italië
3.42,06
8. Christian Hein
 Duitsland
3.42,16
FINALE 4x50 METER WISSELSLAG MANNEN
Pos. naam land tijd
1. Duitsland
 Duitsland
1.34,83
2. Oekraïne
 Oekraïne
1.34,91
3. Groot-Brittannië
 Verenigd Koninkrijk
1.35,22
4. Finland
 Finland
1.35,29
5. Zweden
 Zweden
1.35,42
6. Nederland
 Nederland
1.35,70 Nederlands record
7. Italië
 Italië
1.35,70
8. Zwitserland
 Zwitserland
1.37,20
FINALE 50 METER VRIJE SLAG MANNEN
Pos. naam land tijd
1. Mark Foster
 Verenigd Koninkrijk
21,27
2. Frédérick Bousquet
 Frankrijk
21,47
3. Johan Kenkhuis
 Nederland
21,51
4. Steffen Deibler
 Duitsland
21,56
5. Mark Veens
 Nederland
21,57
6. Julien Sicot
 Frankrijk
21,70
7. Matti Rajakyla
 Finland
21,70
8. Jevgeni Lagoenov
 Rusland
22,01
FINALE 200 METER WISSEL SLAG VROUWEN
Pos. naam land tijd
1. Katarzyna Baranowska
 Polen
2.10,25
2. Aleksandra Urbanczyk
 Polen
2.11,11
3. Daria Beljakina
 Rusland
2.11,62
4. Ágnes Kovács
 Hongarije
2.12,36
5. Cylia Vabre
 Frankrijk
2.12,57
6. Julie Hjorth-Hansen
 Denemarken
2.12,85
7. Hinkelien Schreuder
 Nederland
2.13,56
8. Katinka Hosszú
 Hongarije
2.17,10
FINALE 200 METER VLINDERSLAG VROUWEN
Pos. naam land tijd
1. Beatrix Boulsevicz
 Hongarije
2.06,62
2. Mette Jacobsen
 Denemarken
2.07,12
3. Aurore Mongel
 Frankrijk
2.07,52
4. Annika Mehlhorn
 Duitsland
2.07,65
5. Francesca Segat
 Italië
2.07,92
6. Mireia Garcia Sanchez
 Spanje
2.08,63
7. Caterina Giacchetti
 Italië
2.08,84
8. Joanne Jackson
 Verenigd Koninkrijk
2.09,81
FINALE 50 METER SCHOOLSLAG VROUWEN
Pos. naam land tijd
1. Janne Schäfer
 Duitsland
30,62
2. Beata Kamińska
 Polen
30,71
3. Jelena Bogomazova
 Rusland
30,88
4. Kate Haywood
 Verenigd Koninkrijk
30,93
5. Simone Weiler
 Duitsland
31,18
6. Chiara Boggiatto
 Italië
31,29
7. Moniek Nijhuis
 Nederland
31,59
8. Mirna Jukić
 Oostenrijk
31,61

Vrijdag 9 december

FINALE 50 METER RUGSLAG MANNEN
Pos. naam land tijd
1. Thomas Rupprath
 Duitsland
23,57
2. Arkadi Vjatsjanin
 Rusland
23,95
3. Liam Tancock
 Verenigd Koninkrijk
24,06
4. Anton Boegajov
 Oekraïne
24,24
5. Sergej Makov
 Rusland
24,36
6. Andrej Olejnik
 Oekraïne
24,54
7. Tero Raty
 Finland
24,57
8. Marco di Carli
 Duitsland
diskw.
FINALE 100 METER SCHOOLSLAG MANNEN
Pos. naam land tijd
1. Oleg Lisogor
 Oekraïne
58,07
2. Romanos Alyfantis
 Griekenland
58,08
3. Valerie Dymo
 Oekraïne
58,60
4. Alexander Dale Oen
 Noorwegen
58,99
5. Emil Tahirovic
 Slovenië
59,08
6. Grigori Falko
 Rusland
59,12
7. Chris Cook
 Verenigd Koninkrijk
59,58
8. Jarno Pihlava
 Finland
59,69
FINALE 100 METER VLINDERSLAG MANNEN
Pos. naam land tijd
1. Thomas Rupprath
 Duitsland
50,55
2. Jevgeni Korotysjkin
 Rusland
51,32
3. Peter Mankoč
 Slovenië
51,47
4. Nikolaj Skvortsov
 Rusland
51,48
5. Sergei Advena
 Oekraïne
52,00
6. Bartosz Wisniewski
 Polen
52,05
7. Ioan Gherghel
 Roemenië
52,16
8. Rudy Goldin
 Italië
52,22
FINALE 400 METER WISSELSLAG MANNEN
Pos. naam land tijd
1. László Cseh
 Hongarije
4.00,37 Werelrecord
2. Luca Marin
 Italië
4.02,88
3. Alessio Boggiatto
 Italië
4.06,38
4. Tamas Kerekjarto
 Hongarije
4.07,40
5. Nicolas Rostoucher
 Frankrijk
4.09,92
6. Mihail Aleksandrov
 Bulgarije
4.10,98
7. Lukasz Wojt
 Polen
4.11,00
8. Iaonnis Drymonakos
 Griekenland
4.13,47
FINALE 100 METER VRIJE SLAG VROUWEN
Pos. naam land tijd
1. Marleen Veldhuis
 Nederland
52,84
2. Hanna-Maria Seppälä
 Finland
53,36
3. Petra Dallmann
 Duitsland
53,56
4. Alena Poptsjanka
 Frankrijk
53,56
5. Josefin Lillhage
 Zweden
53,93
6. Melanie Marshall
 Verenigd Koninkrijk
54,12
7. Martina Moravcová
 Slowakije
54,38
8. Johanna Sjöberg
 Zweden
54,55
FINALE 800 METER VRIJE SLAG VROUWEN
Pos. naam land tijd
1. Laure Manaudou
 Frankrijk
8.11,25 Wereldrecord
2. Anastasia Ivanenko
 Rusland
8.14,51
3. Flavia Rigamonti
 Zwitserland
8.20,32
4. Erika Villaecija Garcia
 Spanje
8.20,76
5. Simona Ricciardi
 Italië
8.21,40
6. Caitlin McClatchey
 Verenigd Koninkrijk
8.22,56
7. Keri-Anne Payne
 Verenigd Koninkrijk
8.24,04
8. Sophie Huber
 Frankrijk
8.27,27
FINALE 100 METER RUGSLAG VROUWEN
Pos. naam land tijd
1. Laure Manaudou
 Frankrijk
58,12
2. Louise Ørnstedt
 Denemarken
58,63
3. Janine Pietsch
 Duitsland
58,65
4. Kateryna Zoebkova
 Oekraïne
58,98
5. Irina Amsjennikova
 Oekraïne
59,21
6. Anna Gostomelsky
 Israël
59,32
7. Elena Gemo
 Italië
59,54
8. Aliaksandra Herasimenia
 Wit-Rusland
59,96
FINALE 200 METER SCHOOLSLAG VROUWEN
Pos. naam land tijd
1. Anne Poleska
 Duitsland
2.23,06
2. Katarzyna Dulian
 Polen
2.23,24
3. Chiara Boggiatto
 Italië
2.23,40
4. Mirna Jukić
 Oostenrijk
2.23,80
5. Beata Kamińska
 Polen
2.24,01
6. Ágnes Kovács
 Hongarije
2.25,09
7. Elisabeth Jarland
 Noorwegen
2.26,05
8. Simone Weiler
 Duitsland
diskw.
FINALE 50 METER VLINDERSLAG VROUWEN
Pos. naam land tijd
1. Anna-Karin Kammerling
 Zweden
26,05
2. Inge Dekker
 Nederland
26,30
3. Fabienne Nadarajah
 Oostenrijk
26,32
4. Rosalind Brett
 Verenigd Koninkrijk
26,36
5. Aliaksandra Herasimenia
 Wit-Rusland
26,53
6. Aleksandra Urbanczyk
 Polen
26,56
7. Marilies Demal
 Oostenrijk
26,63
8. Martina Moravcová
 Slowakije
26,76
FINALE 4x50 METER VRIJE SLAG VROUWEN
Pos. naam land tijd
1. Nederland
 Nederland
1.36,27 Wereldrecord
2. Zweden
 Zweden
1.36,75
3. Duitsland
 Duitsland
1.38,90
4. Frankrijk
 Frankrijk
1.39,21
5. Groot-Brittannië
 Verenigd Koninkrijk
1.40,21
6. Italië
 Italië
1.40,31
7. Noorwegen
 Noorwegen
1.41,08
8. Denemarken
 Denemarken
1.41,19

Zaterdag 10 december

FINALE 100 METER VRIJE SLAG MANNEN
Pos. naam land tijd
1. Filippo Magnini
 Italië
46,52 Europees record
2. Steffen Deibler
 Duitsland
47,43
3. Jevgeni Lagoenov
 Rusland
47,55
4. Alain Bernard
 Frankrijk
47,57
5. Fabien Gilot
 Frankrijk
47,89
6. Alessandro Calvi
 Italië
47,95
7. Joeri Jegosjin
 Oekraïne
48,27
8. Marco di Carli
 Duitsland
48,37
FINALE 1500 METER VRIJE SLAG MANNEN
Pos. naam land tijd
1. Joeri Priloekov
 Rusland
14.27,12 Europees record
2. David Davies
 Verenigd Koninkrijk
14.35,94
3. Mateusz Sawrymowicz
 Polen
14.38,86
4. Christian Hein
 Duitsland
14.38,99
5. Przemysław Stańczyk
 Polen
14.41,48
6. Gergo Kis
 Hongarije
14.42,08
7. Paul Biedermann
 Duitsland
14.45,96
8. Nicolas Rostoucher
 Frankrijk
14.50,59
FINALE 50 METER SCHOOLSLAG MANNEN
Pos. naam land tijd
1. Oleg Lisogor
 Oekraïne
26,67
2. Alessandro Terrin
 Italië
26,79
3. Matjaz Markic
 Slovenië
27,08
4. Jarno Pihlava
 Finland
27,10
5. Emil Tahirovic
 Slovenië
27,10
6. Alexander Dale Oen
 Noorwegen
27,22
7. Chris Cook
 Verenigd Koninkrijk
27,25
8. Valerij Dimo
 Verenigd Koninkrijk
27,30
FINALE 200 METER VLINDERSLAG MANNEN
Pos. naam land tijd
1. Paweł Korzeniowski
 Polen
1.50,89
2. Helge Meeuw
 Duitsland
1.52,49
3. Nikolaj Skvortsov
 Rusland
1.53,58
4. Lukasz Drzewinsky
 Polen
1.54,22
5. Anatoli Poliakov
 Rusland
1.54,54
6. Sergii Advena
 Oekraïne
1.54,59
7. Benjamin Starke
 Duitsland
1.54,60
8. Ales Abersek
 Slovenië
1.55,73
FINALE 400 METER VRIJE SLAG VROUWEN
Pos. naam land tijd
1. Laure Manaudou
 Frankrijk
3.56,79 Wereldrecord
2. Joanne Jackson
 Verenigd Koninkrijk
4.01,12
3. Federica Pellegrini
 Italië
4.02,81
4. Alena Poptsjanka
 Frankrijk
4.03,04
5. Simona Ricciardi
 Italië
4.05,24
6. Anastasia Ivanenko
 Rusland
4.05,47
7. Paulina Barzycka
 Polen
4.05,91
8. Erika Villaecija Garcia
 Spanje
4.06,16
FINALE 50 METER RUGSLAG VROUWEN
Pos. naam land tijd
1. Louise Ørnstedt
 Denemarken
27,26
2. Janine Pietsch
 Duitsland
27,47
3. Aliaksandra Herasimenia
 Wit-Rusland
27,59
4. Elena Gemo
 Italië
27,68
5. Sanja Jovanovic
 Kroatië
27,73
6. Kateryna Zoebkova
 Oekraïne
27,81
7. Hinkelien Schreuder
 Nederland
27,90 Nederlands record
8. Anna Gostomelsky
 Israël
27,91
FINALE 100 METER WISSELSLAG VROUWEN
Pos. naam land tijd
1. Hanna-Maria Seppälä
 Finland
1.00,71
2. Hanna Eriksson
 Zweden
1.01,18
3. Hinkelien Schreuder
 Nederland
1.01,21 Nederlands record
4. Aleksandra Urbanczyk
 Polen
1.01,62
5. Petra Klosova
 Tsjechië
1.02,32
6. Daria Beljakina
 Rusland
1.02,41
7. Tatiana Rouba Bieniarz
 Spanje
1.02,48
8. Katarzyna Baranowska
 Polen
1.02,56
FINALE 4x50 METER WISSELSLAG VROUWEN
Pos. naam land tijd
1. Nederland
 Nederland
1.47,44 Wereldrecord
2. Duitsland
 Duitsland
1.47,68
3. Zweden
 Zweden
1.49,07
4. Italië
 Italië
1.50,16
5. Wit-Rusland
 Wit-Rusland
1.50,29
6. Oekraïne
 Oekraïne
1.50,69
7. Rusland
 Rusland
1.51,35
8. Denemarken
 Denemarken
diskw.

Zondag 11 december

FINALE 200 METER SCHOOLSLAG MANNEN
Pos. naam land tijd
1. Slawomir Kuczko
 Polen
2.07,01
2. Grigory Falko
 Rusland
2.07,04
3. Paolo Bossini
 Italië
2.07,70
4. Ihor Borysyk
 Oekraïne
2.07,76
5. Mihail Alexandrov
 Bulgarije
2.08,33
6. Kristopher Gilchrist
 Verenigd Koninkrijk
2.08,85
7. Slawomir Wolniak
 Polen
2.10,01
8. Loris Facci
 Italië
2.10,21
FINALE 100 METER WISSELSLAG MANNEN
Pos. naam land tijd
1. Peter Mankoč
 Slovenië
52,65
2. Oleg Lisogor
 Oekraïne
53,38
3. Vytautas Janusaitis
 Litouwen
54,16
4. Robin van Aggele
 Nederland
54,17 Nederlands record
5. Igor Berezutskiy
 Rusland
54,38
6. Martii Aljand
 Spanje
54,53
7. Sergej Sergejev
 Oekraïne
54,72
8. Jani Sievinen
 Finland
55,06
FINALE 200 METER VRIJE SLAG MANNEN
Pos. naam land tijd
1. Filippo Magnini
 Italië
1.42,85
2. Massimiliano Rosolino
 Italië
1.43,32
3. Ross Davenport
 Verenigd Koninkrijk
1.43,93
4. Paweł Korzeniowski
 Polen
1.43,99
5. Amaury Leveaux
 Frankrijk
1.44,36
6. Kvetoslav Svoboda
 Tsjechië
1.45,06
7. Benjamin Starke
 Duitsland
1.46,19
8. Michal Rubacek
 Tsjechië
1.46,55
FINALE 100 METER RUGSLAG MANNEN
Pos. naam land tijd
1. László Cseh
 Hongarije
51,29
2. Arkadi Vjatsjanin
 Rusland
51,47
3. Thomas Rupprath
 Duitsland
51,50
4. Markus Rogan
 Oostenrijk
51,62
5. Anton Bugayov
 Oekraïne
52,33
6. Gregor Tait
 Verenigd Koninkrijk
52,34
7. Andrei Oleinik
 Oekraïne
52,43
8. Cesare Pizzirani
 Italië
52,93
FINALE 50 METER VLINDERSLAG MANNEN
Pos. naam land tijd
1. Lars Frölander
 Zweden
23,08
2. Mark Foster
 Verenigd Koninkrijk
23,12
3. Matti Rajakyla
 Finland
23,17
4. Jevgeni Korotysjkin
 Rusland
23,27
5. Johannes Dietrich
 Duitsland
23,40
6. Sergej Breoes
 Oekraïne
23,40
7. Frédérick Bousquet
 Frankrijk
23,56
8. Bastiaan Tamminga
 Nederland
23,58
FINALE 4x50 METER VRIJE SLAG MANNEN
Pos. naam land tijd
1. Nederland
 Nederland
1.25,03 Wereldrecord
2. Frankrijk
 Frankrijk
1.25,40
3. Groot-Brittannië
 Verenigd Koninkrijk
1.25,85
4. Zweden
 Zweden
1.25,93
5. Duitsland
 Duitsland
1.25,97
6. Spanje
 Spanje
1.26,26
7. Oekraïne
 Oekraïne
1.26,31
8. Finland
 Finland
1.27,27
FINALE 400 METER WISSELSLAG VROUWEN
Pos. naam land tijd
1. Katarzyna Baranowska
 Polen
4.33,70
2. Anastasia Ivanenko
 Rusland
4.35,27
3. Zsuzsanna Jakabos
 Hongarije
4.35,68
4. Alessia Filippi
 Italië
4.36,85
5. Katinka Hosszú
 Hongarije
4.37,06
6. Hannah Miley
 Verenigd Koninkrijk
4.37,12
7. Cylia Vabre
 Frankrijk
4.43,49
8. Aina Conca Ruzafa
 Spanje
4.43,81
FINALE 200 METER VRIJE SLAG VROUWEN
Pos. naam land tijd
1. Josefin Lillhage
 Zweden
1.55,54
1. Federica Pellegrini
 Italië
1.55,54
3. Paulina Barzycka
 Polen
1.55,97
4. Melanie Marshall
 Verenigd Koninkrijk
1.56,09
5. Petra Dallmann
 Duitsland
1.56,62
6. Joanne Jackson
 Verenigd Koninkrijk
1.56,72
7. Daria Beljakina
 Rusland
1.56,78
8. Sara Isakovič
 Slovenië
1.58,14
FINALE 100 METER SCHOOLSLAG VROUWEN
Pos. naam land tijd
1. Beata Kamińska
 Polen
1.06,51
2. Jelena Bogomazova
 Rusland
1.06,89
3. Simone Weiler
 Duitsland
1.06,98
3. Chiara Boggiatto
 Italië
1.06,98
5. Kate Haywood
 Verenigd Koninkrijk
1.07,02
6. Mirna Jukić
 Oostenrijk
1.07,49
7. Ágnes Kovács
 Hongarije
1.07,60
8. Katarzyna Dulian
 Polen
1.08,02
FINALE 100 METER VLINDERSLAG VROUWEN
Pos. naam land tijd
1. Martina Moravcová
 Slowakije
58,19
2. Alena Poptsjanka
 Frankrijk
58,27
3. Johanna Sjöberg
 Zweden
58,39
4. Terri Dunning
 Verenigd Koninkrijk
58,58
5. Inge Dekker
 Nederland
58,59
6. Rosalind Brett
 Verenigd Koninkrijk
58,60
7. Beatrix Boulsevicz
 Hongarije
58,89
8. Mette Jacobsen
 Denemarken
59,04
FINALE 200 METER RUGSLAG VROUWEN
Pos. naam land tijd
1. Irina Amsjennikova
 Oekraïne
2.05,12
2. Louise Ørnstedt
 Denemarken
2.06,44
3. Annika Liebs
 Duitsland
2.06,73
4. Esther Baron
 Frankrijk
2.06,82
5. Kateryna Zoebkova
 Oekraïne
2.08,26
6. Anna Gostomelsky
 Israël
2.09,26
7. Karen Lee
 Verenigd Koninkrijk
2.09,48
8. Sanja Jovanovic
 Kroatië
2.09,77
FINALE 50 METER VRIJE SLAG VROUWEN
Pos. naam land tijd
1. Marleen Veldhuis
 Nederland
24,32
2. Cristina Chiuso
 Italië
24,37
3. Anna-Karin Kammerling
 Zweden
24,52
4. Hinkelien Schreuder
 Nederland
24,57
5. Hanna-Maria Seppälä
 Finland
24,65
6. Agata Korc
 Polen
24,73
7. Dorothea Brandt
 Duitsland
24,93
8. Johanna Sjöberg
 Zweden
25,08

Wereldrecords in Triëst

NAAM LAND NUMMER TIJD
László Cseh
 Hongarije
200 meter wisselslag mannen 1.53,46
Markus Rogan
 Oostenrijk
200 meter rugslag mannen 1.50,43
László Cseh
 Hongarije
400 meter wisselslag mannen 4.00,37
Hinkelien Schreuder / Inge Dekker / Chantal Groot / Marleen Veldhuis
 Nederland
4X50 meter vrije slag vrouwen 1.36,76
Laure Manaudou
 Frankrijk
800 meter vrije slag vrouwen 8.11,25
Hinkelien Schreuder / Moniek Nijhuis / Inge Dekker / Marleen Veldhuis
 Nederland
4X50 meter wisselslag vrouwen 1.47,44
Laure Manaudou
 Frankrijk
400 meter vrije slag vrouwen 3.56,79
Mark Veens / Mitja Zastrow / Gijs Damen / Johan Kenkhuis
 Nederland
4X50 meter vrije slag mannen 1.25,03

Europese records in Triëst

NAAM LAND NUMMER TIJD
Joeri Priloekov
 Rusland
400 meter vrije slag mannen 3.37,81
Filippo Magnini
 Italië
100 meter vrije slag mannen (series) 46,55
Filippo Magnini
 Italië
100 meter vrije slag mannen (finale) 46,52
Joeri Priloekov
 Rusland
1500 meter vrije slag mannen 14.27,12

Medailleklassement

RANG LAND GOUD ZILVER BRONS TOTAAL
1.
 Polen
6 3 2 7
2.
 Duitsland
5 4 7 13
3.
 Nederland
5 1 2 6
4.
 Hongarije
4 0 1 3
5.
 Italië
3 4 5 7
6.
 Frankrijk
3 3 1 5
7.
 Zweden
3 2 3 4
8.
 Oekraïne
3 2 1 4
9.
 Rusland
2 8 4 10
10.
 Verenigd Koninkrijk
1 3 4 5
11.
 Denemarken
1 3 0 3
12.
 Finland
1 1 1 2
13.
 Slovenië
1 0 2 2
14.
 Oostenrijk
1 0 1 2
15.
 Litouwen
0 1 1 1
16.
 Griekenland
0 1 0 1
17.
 Kroatië
0 0 1 1
--.
 Zwitserland
0 0 1 1
--.
 Wit-Rusland
0 0 1 1
--.
 Slowakije
0 0 1 1
TOTALEN 39 37 39 115
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Europese kampioenschappen kortebaanzwemmen 2005
Listen to this article