Europese kampioenschappen kortebaanzwemmen 2007 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Europese kampioenschappen kortebaanzwemmen 2007.

Europese kampioenschappen kortebaanzwemmen 2007

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

De Europese kampioenschappen kortebaanzwemmen 2007 werden van 13 tot en met 16 december georganiseerd in het Hongaarse Debrecen.

Uitslagen

Mannen

50 meter vrije slag

rang naam land tijd
Goud Stefan Nystrand
 SWE
21,11
Zilver Duje Draganja
 CRO
21,53
Brons Alain Bernard
 FRA
21,57

100 meter vrije slag

rang naam land tijd
Goud Alain Bernard
 FRA
46,39
Zilver Stefan Nystrand
 SWE
46,73
Brons Filippo Magnini
 ITA
46,90

200 meter vrije slag

rang naam land tijd
Goud Filippo Magnini
 ITA
1.43,50
Zilver Paul Biedermann
 GER
1.43,60
Brons Paweł Korzeniowski
 POL
1.44,05

400 meter vrije slag

rang naam land tijd
Goud Paweł Korzeniowski
 POL
3.38,72
Zilver Paul Biedermann
 GER
3.38,76
Brons Gergo Kis
 HUN
3.39,52

1500 meter vrije slag

rang naam land tijd
Goud Mateusz Sawrymowicz
 POL
14.24,54
Zilver Gergo Kis
 HUN
14.29,58
Brons Federico Colbertaldo
 ITA
14.31,31

50 meter rugslag

rang naam land tijd
Goud Thomas Rupprath
 GER
23,43
Zilver Helge Meeuw
 GER
23,59
Brons Aschwin Wildeboer
 ESP
23,75

100 meter rugslag

rang naam land tijd
Goud Stanislav Donets
 RUS
50,61
Zilver Markus Rogan
 AUT
51,12
Brons Helge Meeuw
 GER
51,56

200 meter rugslag

rang naam land tijd
Goud Markus Rogan
 AUT
1.49,86 (ER)
Zilver Stanislav Donets
 RUS
1.51,94
Brons Aschwin Wildeboer
 ESP
1.52,12

50 meter schoolslag

rang naam land tijd
Goud Oleg Lisogor
 UKR
26,75
Zilver Aleksander Hetland
 NOR
26,95
Brons Alessandro Terrin
 ITA
27,09

100 meter schoolslag

rang naam land tijd
Goud Grigory Falko
 RUS
58,57
Goud Ihor Borysyk
 UKR
58,57
Brons Mihail Aleksandrov
 BUL
58,75

200 meter schoolslag

rang naam land tijd
Goud Dániel Gyurta
 HUN
2.05,49 (ER)
Zilver Paolo Bossini
 ITA
2.05,82
Brons Mihail Aleksandrov
 BUL
2.06,91

50 meter vlinderslag

rang naam land tijd
Goud Milorad Čavić
 SRB
22,89
Zilver Jevgeni Korotysjkin
 RUS
22,90
Brons Johannes Dietrich
 GER
22,94

100 meter vlinderslag

rang naam land tijd
Goud Milorad Čavić
 SRB
50,53
Zilver Jevgeni Korotysjkin
 RUS
50,59
Brons Peter Mankoč
 SLO
50,62

200 meter vlinderslag

rang naam land tijd
Goud László Cseh
 HUN
1.51,55
Zilver Paweł Korzeniowski
 POL
1.51,61
Brons Ioannis Drymonakos
 GRE
1.54,28

100 meter wisselslag

rang naam land tijd
Goud Peter Mankoč
 SLO
52,88
Zilver Thomas Rupprath
 GER
53,46
Brons Sergej Fesikov
 RUS
54,12

200 meter wisselslag

rang naam land tijd
Goud László Cseh
 HUN
1.52,99 (WR)
Zilver Saša Imprić
 CRO
1.57,48
Brons Alexander Tikhonov
 RUS
1.57,59

400 meter wisselslag

rang naam land tijd
Goud László Cseh
 HUN
3.59,33 (WR)
Zilver Luca Marin
 ITA
4.04,10
Brons Ioannis Drymonakos
 GRE
4.05,08

4x50 meter vrije slag

rang naam land tijd
Goud Petter Stymne
Marcus Piehl
Per Nylin
Stefan Nystrand
 SWE
1.24,19 (WR)
Zilver Antoine Galavtine
Alain Bernard
David Maitre
Amaury Leveaux
 FRA
1.24,98
Brons Steffen Deibler
Stefan Herbst
Johannes Dietrich
Thomas Rupprath
 GER
1.26,46

4x50 wisselslag

rang naam land tijd
Goud Thomas Rupprath
Markus Deibler
Johannes Dietrich
Steffen Deibler
 GER
1.34,39
Zilver Stanislav Donets
Dmitri Komornikov
Jevgeni Korotysjkin
Sergej Fesikov
 RUS
1.34,99
Brons Nick Driebergen
Robin van Aggele
Bastiaan Tamminga
Mitja Zastrow
 NED
1.35,35

Vrouwen

50 meter vrije slag

rang naam land tijd
Goud Marleen Veldhuis
 NED
23,77
Zilver Britta Steffen
 GER
23,80
Brons Hinkelien Schreuder
 NED
24,29

100 meter vrije slag

rang naam land tijd
Goud Britta Steffen
 GER
52,20
Zilver Marleen Veldhuis
 NED
52,30
Brons Josefin Lillhage
 SWE
52,84

200 meter vrije slag

rang naam land tijd
Goud Josefin Lillhage
 SWE
1.53,55
Zilver Laure Manaudou
 FRA
1.54,15
Brons Coralie Balmy
 FRA
1.54,43

400 meter vrije slag

rang naam land tijd
Goud Laure Manaudou
 FRA
3.57,43
Zilver Federica Pellegrini
 ITA
4.00,78
Brons Ágnes Mutina
 HUN
4.02,35

800 meter vrije slag

rang naam land tijd
Goud Lotte Friis
 DEN
8.12,27
Zilver Erika Villaecija Garcia
 ESP
8.12,40
Brons Alessia Filippi
 ITA
8.12,84

50 meter rugslag

rang naam land tijd
Goud Sanja Jovanović
 CRO
26,50 (WR)
Zilver Janine Pietsch
 GER
27,11
Brons Fabienne Nadarajah
 AUT
27,50

100 meter rugslag

rang naam land tijd
Goud Laure Manaudou
 FRA
57,34 (ER)
Zilver Sanja Jovanović
 CRO
57,94
Brons Janine Pietsch
 GER
58,15

200 meter rugslag

rang naam land tijd
Goud Anja Carman
 SLO
2.05,20
Zilver Esther Baron
 FRA
2.05,57
Brons Irina Amsjennikova
 UKR
2.05,98

50 meter schoolslag

rang naam land tijd
Goud Joelia Jefimova
 RUS
30,33
Goud Janne Schäfer
 GER
30,33
Brons Sarah Poewe
 GER
30,89

100 meter schoolslag

rang naam land tijd
Goud Joelia Jefimova
 RUS
1.04,95 (ER)
Zilver Mirna Jukić
 AUT
1.06,57
Brons Jelena Bogomazova
 RUS
1.06,72

200 meter schoolslag

rang naam land tijd
Goud Joelia Jefimova
 RUS
2.19,08 (ER)
Zilver Mirna Jukić
 AUT
2.20,92
Brons Anne Poleska
 GER
2.22,66

50 meter vlinderslag

rang naam land tijd
Goud Anna-Karin Kammerling
 SWE
25,70
Zilver Inge Dekker
 NED
25,74
Brons Hinkelien Schreuder
 NED
25,90

100 meter vlinderslag

rang naam land tijd
Goud Inge Dekker
 NED
56,82
Zilver Alena Poptsjanka
 FRA
57,55
Brons Otylia Jędrzejczak
 POL
58,40

200 meter vlinderslag

rang naam land tijd
Goud Otylia Jędrzejczak
 POL
2.03,53 (WR)
Zilver Emese Kovács
 HUN
2.05,41
Brons Annika Mehlhorn
 GER
2.06,53

100 meter wisselslag

rang naam land tijd
Goud Hanna-Maria Seppälä
 FIN
1.00,23
Zilver Aleksandra Urbanczyk
 POL
1.00,53
Brons Sophie de Ronchi
 FRA
1.00,66

200 meter wisselslag

rang naam land tijd
Goud Camille Muffat
 FRA
2.09,05
Zilver Katarzyna Baranowska
 POL
2.09,25
Brons Evelyn Verrasztó
 HUN
2.09,83

400 meter wisselslag

rang naam land tijd
Goud Alessia Filippi
 ITA
4.30,46
Zilver Mireia Belmonte
 ESP
4.31,06
Brons Camille Muffat
 FRA
4.31,38

4x50 meter vrije slag

rang naam land tijd
Goud Inge Dekker
Hinkelien Schreuder
Ranomi Kromowidjojo
Marleen Veldhuis
 NED
1.34,82 (WR)
Zilver Britta Steffen
Dorothea Brandt
Petra Dallmann
Meike Freitag
 GER
1.36,74
Brons Claire Hedenskog
Anna-Karin Kammerling
Josefin Lillhage
Magdalena Kuras
 SWE
1.36,81

4x50 wisselslag

rang naam land tijd
Goud Janine Pietsch
Janne Schäfer
Annika Mehlhorn
Britta Steffen
 GER
1.46,67 (WR)
Zilver Magdalena Kuras
Hanna Westrin
Anna-Karin Kammerling
Josefin Lillhage
 SWE
1.48,07
Brons Laure Manaudou
Anne-Sophie Le Paranthoen
Alena Poptsjanka
Malia Metella
 FRA
1.48,39

Medaillespiegel

# Land Goud Zilver Brons Totaal
1
 Duitsland
5 7 7 19
2
 Rusland
5 4 3 12
3
 Frankrijk
4 4 5 13
4
 Hongarije
4 2 3 9
5
 Zweden
4 2 2 8
6
 Polen
3 3 2 8
7
 Nederland
3 2 3 8
8
 Italië
2 3 4 9
9
 Oekraïne
2 0 1 3
 Slovenië
2 0 1 3
11
 Servië
2 0 0 2
12
 Oostenrijk
1 3 1 5
13
 Kroatië
1 3 0 4
14
 Denemarken
1 0 0 1
 Finland
1 0 0 1
16
 Spanje
0 2 2 4
17
 Noorwegen
0 1 0 1
18
 Bulgarije
0 0 2 2
 Griekenland
0 0 2 2
Totaal 40 36 38 114

Records

Wereldrecords mannen

Discipline Zwemmer Land Tijd
200 meter wisselslag László Cseh
 HUN
1.52,99
400 meter wisselslag László Cseh
 HUN
3.59,33
4x50 meter vrije slag Petter Stymne
Marcus Piehl
Per Nylin
Stefan Nystrand
 SWE
1.24,19

Wereldrecords vrouwen

Discipline Zwemmer Land Tijd
200 meter vlinderslag Otylia Jędrzejczak
 POL
2.03,53
50 meter rugslag Sanja Jovanović
 CRO
26,50
4x50 meter vrije slag Inge Dekker
Hinkelien Schreuder
Ranomi Kromowidjojo
Marleen Veldhuis
 NED
1.34,82
4x50 meter wisselslag Janine Pietsch
Janne Schäfer
Annika Mehlhorn
Britta Steffen
 GER
1.46,67
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Europese kampioenschappen kortebaanzwemmen 2007
Listen to this article