Europese kampioenschappen kortebaanzwemmen 2011 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Europese kampioenschappen kortebaanzwemmen 2011.

Europese kampioenschappen kortebaanzwemmen 2011

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Europese kampioenschappen kortebaanzwemmen 2011
Het oude stadhuis van Szczecin
Gehouden in Szczecin, Polen
Jaar 2011
Data 8 t/m 11 december
Sport Zwemmen
Organisator LEN
Evenementen 38
Navigatie
2010     2012
Portaal 
 
Sport

De Europese kampioenschappen kortebaanzwemmen 2011 werden van donderdag 8 tot en met zondag 11 december 2011 georganiseerd in het Poolse Szczecin.

Wedstrijdschema

Donderdag 08/12 Vrijdag 09/12 Zaterdag 10/12 Zondag 11/12
Series vanaf 9:30 uur lokale tijd
50 m vrij mannen
50 m school vrouwen
200 m wissel mannen
100 m rug vrouwen
200 m rug mannen
100 m vlinder mannen
200 m vlinder vrouwen
100 m school mannen
200 m wissel vrouwen
400 m vrij mannen
100 m vrij vrouwen
4×50 m wissel mannen
50 m rug mannen
50 vlinder vrouwen
400 m wissel mannen
100 m wissel vrouwen
200 m school vrouwen
100 m vrij mannen
4×50 m vrij vrouwen
800 m vrij vrouwen
50 m rug vrouwen
50 m school mannen
400 m vrij vrouwen
100 m rug mannen
100 m school vrouwen
100 m wissel mannen
100 m vlinder vrouwen
200 m vlinder mannen
4×50 m wissel vrouwen
1500 m vrij mannen
50 vrij vrouwen
50 vlinder mannen
400 m wissel mannen
200 m school mannen
200 m vrij vrouwen
200 m vrij mannen
200 m rug vrouwen
4×50 m vrij mannen
Finales - vanaf 17:00 uur lokale tijd
HF 50 m vrij mannen
HF 50 m school vrouwen
F 400 m vrij mannen
F 200 m rug mannen
HF 100 m rug vrouwen
HF 100 m vlinder mannen
F 200 m wissel vrouwen
HF 100 m school mannen
F 200 m vlinder vrouwen
F 200 m wissel mannen
HF 100 m vrij vrouwen
F 50 m vrij mannen
F 50 m school vrouwen
F 4×50 m wissel mannen
SS 800 m vrij vrouwen
HF 50 m rug mannen
HF 50 vlinder vrouwen
F 400 m wissel mannen
F 200 m school vrouwen
F 100 m school mannen
F 100 m vrij vrouwen
HF 100 m vrij mannen
F 100 m rug vrouwen
F 100 m vlinder mannen
HF 100 m wissel vrouwen
F 50 vlinder vrouwen
F 50 m rug mannen
F 4×50 m vrij vrouwen
SS 1500 m vrij mannen
HF 50 m rug vrouwen
HF 50 m school mannen
F 400 m vrij vrouwen
HF 100 m wissel mannen
HF 100 m school vrouwen
HF 100 m rug mannen
F 100 m wissel vrouwen
F 200 m vlinder mannen
HF 100 m vlinder vrouwen
F 100 m vrij mannen
F 50 m rug vrouwen
F 50 m school mannen
F 4×50 m wissel vrouwen
HF 50 vrij vrouwen
HF 50 vlinder mannen
F 400 m wissel mannen
F 200 m school mannen
F 200 m vrij vrouwen
F 100 m wissel mannen
F 100 m vlinder vrouwen
F 200 m vrij mannen
F 100 m school vrouwen
F 100 m rug mannen
F 200 m rug vrouwen
F 50 vrij vrouwen
F 50 vlinder mannen
F 4×50 m vrij mannen

Selecties

België

De Belgische zwembond selecteerde acht zwemmers voor dit toernooi, zeven mannen en één vrouw.[1]

Duitsland

Mannen
Vrouwen

Italië

Mannen
  • Nicolo Beni (Esercito/Fiorentina Nuoto)
  • Federico Bocchia (Esercito/NC Parma 91)
  • Piero Codia (CC Aniene)
  • Daniele Cremonesi (Forum SC)
  • Alessandro Cuoghi (Rane Rosse Aqvasport)
  • Gabriele Detti (Team Lombardia MGM)
  • Alex Di Giorgio (CC Aniene)
  • Mirko Di Tora (Fiamme Oro/NC Azzurra 91)
  • Luca Angelo Dioli (Forestale Geas Nuoto)
  • Luca Dotto (Forestale/Larus Nuoto)
  • Paolo Facchinelli (NC Azzurra 91)
  • Matteo Furlan (Plain Team Veneto)
  • Stefano Iacobone (Team Lombardia MGM)
  • Filippo Magnini (Larus Nuoto)
  • Matteo Milli (Forum SC)
  • Marco Orsi (Fiamme Oro/Uisp Bologna)
  • Francesco Pavone (Andrea Doria)
  • Mattia Pesce (Forum SC/Fiamme Oro)
  • Rocco Potenza (Aurelia Nuoto Unicusano)
  • Andrea Rolla (team Lombardia MGM)
  • Fabio Scozzoli (Esercito/Imolanuoto)
  • Lucio Spadaro (SC Flegreo/Fiamme Oro)
  • Federico Turrini (Esercito/Nuoto Livorno)
Vrouwen
  • Arianna Barbieri (NC Azzurra 91)
  • Ilaria Bianchi (Fiamme Azzurre/Azzurra ’91)
  • Chiara Boggiatto (Esercito/Nuoto Livorno)
  • Erika Buratto (Team Lombardia MGM)
  • Martina Rita Caramignoli (Aurelia Unicusano)
  • Giulia De Ascentis (CC Aniene)
  • Martina De Memme (Esercito/Nuoto Livorno)
  • Elena Di Liddo (CC Aniene)
  • Erika Ferraioli (Esercito/Forum SC)
  • Lisa Fissneider (Bolzano Nuoto)
  • Roberta Ioppi (Team Lombardia MGM)
  • Laura Letrari (Esercito/Bolzano Nuoto)
  • Federica Pellegrini (CC Aniene)
  • Marussia Pietrocola (Team Lombardia MGM)
  • Alessia Polieri (Imolanuoto)

Nederland

De technisch directeur van de KNZB, Jacco Verhaeren, selecteerde 24 zwemmers voor dit toernooi, tien mannen en veertien vrouwen.[2]

Medailles

Legenda
  • WR = Wereldrecord
  • ER = Europees record
  • CR = Kampioenschapsrecord

Mannen

Onderdeel Goud Zilver Brons
Vrije slag
50 m Konrad Czerniak
 Polen
20,88 Sergej Fesikov
 Rusland
20,95 Marco Orsi
 Italië
21,01
100 m Sergej Fesikov
 Rusland
46,56 Luca Dotto
 Italië
46,89 Krisztián Takács
 Hongarije
47,46
200 m Paul Biedermann
 Duitsland
1.42,92 Filippo Magnini
 Italië
1.43,20 László Cseh
 Hongarije
1.43,71
400 m Paul Biedermann
 Duitsland
3.38,65 Mads Glæsner
 Denemarken
3.39,30 Paweł Korzeniowski
 Polen
3.40,54
1500 m Mateusz Sawrymowicz
 Polen
14.29,81 Mads Glæsner
 Denemarken
14.29,88 Sergij Frolov
 Oekraïne
14.35,22
Rugslag
50 m Aschwin Wildeboer
 Spanje
23,43 Flori Lang
 Zwitserland
23,57 Pavel Sankovitsj
 Wit-Rusland
23,64
100 m Radosław Kawęcki
 Polen
50,43 Aschwin Wildeboer
 Spanje
50,61 Pavel Sankovitsj
 Wit-Rusland
51,14
200 m Radosław Kawęcki
 Polen
1.49,15 Aschwin Wildeboer
 Spanje
1.50,63 Péter Bernek
 Hongarije
1.51,21
Schoolslag
50 m Fabio Scozzoli
 Italië
26,25 Damir Dugonjič
 Slovenië
26,34 Alexander Dale Oen
 Noorwegen
26,49
100 m Alexander Dale Oen
 Noorwegen
57,05 Damir Dugonjič
 Slovenië
57,29 Fabio Scozzoli
 Italië
57,30
200 m Dániel Gyurta
 Hongarije
2.02,37 Vjatsjeslav Sinkevitsj
 Rusland
2.03,61 Michael Jamieson
 Verenigd Koninkrijk
2.03,77
Vlinderslag
50 m Andrij Hovorov
 Oekraïne
22,70 Amaury Leveaux
 Frankrijk
22,74 Konrad Czerniak
 Polen
22,77
100 m Konrad Czerniak
 Polen
49,62 Jevgeni Korotysjkin
 Rusland
49,88 François Heersbrandt
 België
50,44
200 m László Cseh
 Hongarije
1.50,87 Nikolaj Skvortsov
 Rusland
1.51,21 Joe Roebuck
 Verenigd Koninkrijk
1.51,62
Wisselslag
100 m Peter Mankoč
 Slovenië
52,70 Markus Deibler
 Duitsland
53,04 Martti Aljand
 Estland
53,37
200 m László Cseh
 Hongarije
1.53,43 Markus Rogan
 Oostenrijk
1.53,63 Gal Nevo
 Israël
1.54,87
400 m László Cseh
 Hongarije
4.01,68 David Verrasztó
 Hongarije
4.03,03 Gal Nevo
 Israël
4.04,49
Vrije slag estafette
4×50 m
 Italië

Luca Dotto
Marco Orsi
Federico Bocchia
Andrea Rolla
1.24,82
 Rusland

Sergej Fesikov
Jevgeni Lagoenov
Andrej Gretsjin
Nikita Konovalov
1.25,11
 België

François Heersbrandt
Emmanuel Vanluchene
Louis Croenen
Jasper Aerents
1.25,83
Wisselslagestafette
4×50 m
 Italië

Mirco Di Tora
Fabio Scozzoli
Paolo Facchinelli
Marco Orsi
1.33,18
 Rusland

Vitali Borisov
Sergej Gejbel
Jevgeni Korotysjkin
Sergej Fesikov
1.33,86
 Duitsland

Christian Diener
Erik Steinhagen
Steffen Deibler
Stefan Herbst
1.34,41

Vrouwen

Onderdeel Goud Zilver Brons
Vrije slag
50 m Britta Steffen
 Duitsland
24,01 Jeanette Ottesen
 Denemarken
24,11 Triin Aljand
 Estland
24,23
100 m Britta Steffen
 Duitsland
51,94 Jeanette Ottesen
 Denemarken
52,05 Amy Smith
 Verenigd Koninkrijk
52,77
200 m Silke Lippok
 Duitsland
1.54,08 Melanie Costa
 Spanje
1.54,31 Evelyn Verrasztó
 Hongarije
1.54,51
400 m Mireia Belmonte
 Spanje
3.56,39 Lotte Friis
 Denemarken
3.58,02 Melanie Costa
 Spanje
4.00,30
800 m Lotte Friis
 Denemarken
8.07,53 Erika Villaécija
 Spanje
8.12,23 Melanie Costa
 Spanje
8.16,28
Rugslag
50 m Anastasia Zoejeva
 Rusland
26,23 Georgia Davies
 Verenigd Koninkrijk
26,93 Simona Baumrtová
 Tsjechië
26,94
100 m Daryna Zevina
 Oekraïne
56,96 Anastasia Zoejeva
 Rusland
57,12 Mie Nielsen
 Denemarken
57,57
200 m Daryna Zevina
 Oekraïne
2.02,25
CR
Duane da Rocha
 Spanje
2.03,32 Melanie Nocher
 Ierland
2.04,29
Schoolslag
50 m Valentina Artemjeva
 Rusland
30,06 Dorothea Brandt
 Duitsland
30,17 Darja Dejeva
 Rusland
30,63
100 m Valentina Artemjeva
 Rusland
1.05,19 Rikke Møller-Pedersen
 Denemarken
1.05,23 Darja Dejeva
 Rusland
1.05,83
200 m Rikke Møller Pedersen
 Denemarken
2.19,55 Anastasia Chaun
 Rusland
2.20,84 Fanny Lecluyse
 België
2.21,14
Vlinderslag
50 m Jeanette Ottesen
 Denemarken
24,92
CR
Triin Aljand
 Estland
25,51 Svetlana Chachlova
 Wit-Rusland
25,96
100 m Jeanette Ottesen
 Denemarken
56,22 Jemma Lowe
 Verenigd Koninkrijk
56,29 Ilaria Bianchi
 Italië
57,42
200 m Mireia Belmonte
 Spanje
2.03,37 Jemma Lowe
 Verenigd Koninkrijk
2.04,04 Jessica Dickons
 Verenigd Koninkrijk
2.04,80
Wisselslag
100 m Theresa Michalak
 Duitsland
59,05 Zsuzsanna Jakabos
 Hongarije
59,72 Mie Nielsen
 Denemarken
1.00,10
200 m Mireia Belmonte
 Spanje
2.07,06 Evelyn Verrasztó
 Hongarije
2.08,28 Hannah Miley
 Verenigd Koninkrijk
2.08,34
400 m Mireia Belmonte
 Spanje
4.24,55
CR
Hannah Miley
 Verenigd Koninkrijk
4.26,06 Zsuzsanna Jakabos
 Hongarije
4.27,86
Vrije slag estafette
4×50 m
 Duitsland

Britta Steffen
Dorothea Brandt
Paulina Schmiedel
Daniela Schreiber
1.37,29
 Denemarken

Mie Nielsen
Pernille Blume
Katrine Holm Sørensen
Jeanette Ottesen
1.37,63
 Italië

Erika Ferraioli
Erica Buratto
Federica Pellegrini
Laura Letrari
1.38,12
Wisselslagestafette
4×50 m
 Denemarken

Mie Nielsen
Rikke Møller Pedersen
Jeanette Ottesen
Pernille Blume
1.46,48
 Rusland

Anastasia Zoejeva
Valentina Artemjeva
Irina Bespalova
Margrita Nesterova
1.47,08
 Polen

Aleksandra Urbańczyk
Ewa Ścieszko
Anna Dowgiert
Katarzyna Wilk
1.48,70

Medailleklassement

 Gastland
 Plaats  Land Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons Totaal
1
 Duitsland
7 2 1 10
2
 Denemarken
5 7 2 14
3
 Spanje
5 5 2 12
4
 Polen
5 0 3 8
5
 Rusland
4 9 2 15
6
 Hongarije
4 3 5 12
7
 Italië
3 2 4 9
8
 Oekraïne
3 0 1 4
9
 Slovenië
1 2 0 3
10
 Noorwegen
1 0 1 2
11
 Verenigd Koninkrijk
0 4 5 9
12
 Estland
0 1 2 3
13
 Oostenrijk
0 1 0 1
 Zwitserland
0 1 0 1
 Frankrijk
0 1 0 1
16
 België
0 0 3 3
 Wit-Rusland
0 0 3 3
18
 Israël
0 0 2 2
19
 Tsjechië
0 0 1 1
 Ierland
0 0 1 1
Totaal 38 38 38 114
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Europese kampioenschappen kortebaanzwemmen 2011
Listen to this article