Europese kampioenschappen kortebaanzwemmen 2012 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Europese kampioenschappen kortebaanzwemmen 2012.

Europese kampioenschappen kortebaanzwemmen 2012

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

EK kortebaan 2012
Kathedraal van Chartres
Gehouden in
Chartres
Jaar 2012
Data 22 t/m 25 november
Sport Zwemmen
Organisator LEN
Evenementen 40
Navigatie
2011     2013
Portaal 
 
Sport

De Europese kampioenschappen kortebaanzwemmen 2012 werden van donderdag 22 tot en met zondag 25 november 2012 georganiseerd in Franse Chartres. Voor het eerst in de geschiedenis stonden er gemengde estafettes op het programma.

Wedstrijdschema

Donderdag 22/11 Vrijdag 23/11 Zaterdag 24/11 Zondag 25/11
Series vanaf 9:00 uur Series vanaf 8:45 uur
50 m vrij mannen
50 m school vrouwen
200 m wissel mannen
100 m rug vrouwen
200 m rug mannen
100 m vlinder mannen
200 m vlinder vrouwen
100 m school mannen
200 m wissel vrouwen
400 m vrij mannen
100 m vrij vrouwen
4×50 m wissel mannen
4×50 m vrij vrouwen
50 m rug mannen
50 vlinder vrouwen
400 m wissel mannen
100 m wissel vrouwen
200 m school vrouwen
100 m vrij mannen
4×50 m wissel gemengd
800 m vrij vrouwen
50 m rug vrouwen
50 m school mannen
400 m vrij vrouwen
100 m rug mannen
100 m school vrouwen
100 m wissel mannen
100 m vlinder vrouwen
200 m vlinder mannen
4×50 m vrij gemengd
1500 m vrij mannen
50 vrij vrouwen
50 vlinder mannen
400 m wissel mannen
200 m school mannen
200 m vrij vrouwen
200 m vrij mannen
200 m rug vrouwen
4×50 m vrij mannen
4×50 m wissel vrouwen
Finales - vanaf 16:30 uur Finales - vanaf 15:30 uur
HF 50 m vrij mannen
HF 50 m school vrouwen
F 400 m vrij mannen
F 200 m rug mannen
HF 100 m rug vrouwen
HF 100 m vlinder mannen
F 200 m wissel vrouwen
HF 100 m school mannen
F 200 m vlinder vrouwen
F 200 m wissel mannen
HF 100 m vrij vrouwen
F 50 m vrij mannen
F 50 m school vrouwen
F 4×50 m wissel mannen
F 4×50m vrij vrouwen
SS 800 m vrij vrouwen
HF 50 m rug mannen
HF 50 vlinder vrouwen
F 400 m wissel mannen
F 200 m school vrouwen
F 100 m school mannen
F 100 m vrij vrouwen
HF 100 m vrij mannen
F 100 m rug vrouwen
F 100 m vlinder mannen
HF 100 m wissel vrouwen
F 50 vlinder vrouwen
F 50 m rug mannen
F 4×50 m wissel gemengd
SS 1500 m vrij mannen
HF 50 m rug vrouwen
HF 50 m school mannen
F 400 m vrij vrouwen
HF 100 m wissel mannen
HF 100 m school vrouwen
HF 100 m rug mannen
F 100 m wissel vrouwen
F 200 m vlinder mannen
HF 100 m vlinder vrouwen
F 100 m vrij mannen
F 50 m rug vrouwen
F 50 m school mannen
F 4×50 m vrij gemengd
HF 50 vrij vrouwen
HF 50 vlinder mannen
F 400 m wissel mannen
F 200 m school mannen
F 200 m vrij vrouwen
F 100 m wissel mannen
F 100 m vlinder vrouwen
F 200 m vrij mannen
F 100 m school vrouwen
F 100 m rug mannen
F 200 m rug vrouwen
F 50 vrij vrouwen
F 50 vlinder mannen
F 4×50 m vrij mannen
F 4×50 m wissel vrouwen

Selecties

België

De Belgische zwembond selecteerde achttien zwemmers voor dit toernooi, elf mannen en zeven vrouwen.[1]

Nederland

De technisch directeur van de KNZB, Jacco Verhaeren, selecteerde 11 zwemmers voor dit toernooi, drie mannen en acht vrouwen.[2]

Vrouwen

Medailles

Legenda

Mannen

Onderdeel Goud Zilver Brons
Vrije slag
50 m Florent Manaudou
 Frankrijk
20,70 Vladimir Morozov
 Rusland
20,89 Frédérick Bousquet
 Frankrijk
20,97
100 m Vladimir Morozov
 Rusland
45,68 Jevgeni Lagoenov
 Rusland
46,52 Yannick Agnel
 Frankrijk
46,80
200 m Yannick Agnel
 Frankrijk
1.41,46 Pieter Timmers
 België
1.43,08 Grégory Mallet
 Frankrijk
1.43,21
400 m Yannick Agnel
 Frankrijk
3.37,54 Gabriele Detti
 Italië
3.41,66 Andrea Mitchell D'Arrigo
 Italië
3.42,32
1500 m Gregorio Paltrinieri
 Italië
14.27,78 Sergij Frolov
 Oekraïne
14.30,87 Anthony Pannier
 Frankrijk
14.41,97
Rugslag
50 m Jérémy Stravius
 Frankrijk
23,28 Guy Barnea
 Israël
23,46 Vladimir Morozov
 Rusland
23,47
100 m Jérémy Stravius
 Frankrijk
49,70 Benjamin Stasiulis
 Frankrijk
50,31 Damiano Lestingi
 Italië
51,35
200 m Radosław Kawęcki
 Polen
1.48,51
CR
Péter Bernek
 Hongarije
1.49,41 Benjamin Stasiulis
 Frankrijk
1.51,81
Schoolslag
50 m Fabio Scozzoli
 Italië
26,18 Aleksander Hetland
 Noorwegen
26,20 Damir Dugonjič
 Slovenië
26,24
100 m Fabio Scozzoli
 Italië
57,25 Martti Aljand
 Estland
57,75 Giacomo Perez Dortona
 Frankrijk
57,76
200 m Vjatsjeslav Sinkevitsj
 Rusland
2.04,55 Ihor Borysyk
 Oekraïne
2.05,12 Andrij Kovalenko
 Oekraïne
2.05,21
Vlinderslag
50 m Rafael Muñoz
 Spanje
22,53 Frédérick Bousquet
 Frankrijk
22,54 Andrij Hovorov
 Oekraïne
22,72
100 m Jevgeni Korotysjkin
 Rusland
49,98 Rafael Muñoz
 Spanje
50,39 Mehdy Metella
 Frankrijk
50,66
200 m László Cseh
 Hongarije
1.52,11 Viktor Bromer
 Denemarken
1.53,38 Joeri Verlinden
 Nederland
1.53,47
Wisselslag
100 m Vladimir Morozov
 Rusland
51,89 Peter Mankoč
 Slovenië
52,64 Martti Aljand
 Estland
52,92
200 m László Cseh
 Hongarije
1.52,74 Jérémy Stravius
 Frankrijk
1.54,00 Gal Nevo
 Israël
1.55,14
400 m László Cseh
 Hongarije
4.00,99 Dávid Verrasztó
 Hongarije
4.02,54 Gal Nevo
 Israël
4.04,80
Vrije slag estafette
4×50 m
 Frankrijk

Florent Manaudou
Frédérick Bousquet
Jérémy Stravius
Amaury Leveaux
Joris Hustache
Grégory Mallet
Medhy Metella
1.23,31
 Rusland

Vladimir Morozov
Andrej Gretsjin
Jevgeni Lagoenov
Vitali Syrnikov
Jevgeni Korotysjkin
1.23,99
 België

Emmanuel Vanluchene
Pieter Timmers
Yoris Grandjean
Jasper Aerents
Stijn Depypere
1.25,60
Wisselslagestafette
4×50 m
 Frankrijk

Jérémy Stravius
Giacomo Perez Dortona
Frédérick Bousquet
Florent Manaudou
Dorian Gandin
Romain Sassot
Grégory Mallet
1.32,35
 Rusland

Vladimir Morozov
Oleg Oetechin
Jevgeni Korotysjkin
Jevgeni Lagoenov
Vitali Syrnikov
1.33,87
 Tsjechië

Martin Badura
Petr Bartunek
Michal Ledl
Tomas Plevko
1.35,18

Vrouwen

Onderdeel Goud Zilver Brons
Vrije slag
50 m Aleksandra Gerasimenia
 Wit-Rusland
23,85 Triin Aljand
 Estland
24,24 Jeanette Ottesen Gray
 Denemarken
24,33
100 m Veronika Popova
 Rusland
52,86 Jeanette Ottesen Gray
 Denemarken
53,13 Charlotte Bonnet
 Frankrijk
53,23
200 m Camille Muffat
 Frankrijk
1.52,20 Charlotte Bonnet
 Frankrijk
1.54,00 Veronika Popova
 Rusland
1.54,20
400 m Camille Muffat
 Frankrijk
3.54,85
WR
Lotte Friis
 Denemarken
3.58,85 Coralie Balmy
 Frankrijk
3.59,80
800 m Lotte Friis
 Denemarken
8.10,24 Hannah Miley
 Verenigd Koninkrijk
8.15,66 Aimee Willmott
 Verenigd Koninkrijk
8.18,90
Rugslag
50 m Laure Manaudou
 Frankrijk
26,78 Sanja Jovanović
 Kroatië
26,84 Simona Baumrtová
 Tsjechië
26,97
100 m Daryna Zevina
 Oekraïne
57,07 Laure Manaudou
 Frankrijk
57,70 Simona Baumrtová
 Tsjechië
58,08
200 m Daryna Zevina
 Oekraïne
2.01,97
CR
Alexianne Castel
 Frankrijk
2.03,23 Simona Baumrtová
 Tsjechië
2.03,43
Schoolslag
50 m Petra Chocová
 Tsjechië
30,02 Rikke Møller Pedersen
 Denemarken
30,25 Sycerika McMahon
 Ierland
30,34
100 m Rikke Møller Pedersen
 Denemarken
1.04,12
ER
Petra Chocová
 Tsjechië
1.05,50 Marina García
 Spanje
1.05,82
200 m Rikke Møller Pedersen
 Denemarken
2.17,25 Marina García
 Spanje
2.20,57 Ganna Dzerkal
 Oekraïne
2.21,94
Vlinderslag
50 m Jeanette Ottesen Gray
 Denemarken
25,21 Aleksandra Gerasimenia
 Wit-Rusland
25,53 Mélanie Henique
 Frankrijk
25,76
100 m Ilaria Bianchi
 Italië
56,40 Kimberly Buys
 België
57,00 Jeanette Ottesen Gray
 Denemarken
57,13
200 m Katinka Hosszú
 Hongarije
2.05,78 Stefania Pirozzi
 Italië
2.06,09 Alessia Polieri
 Italië
2.06,63
Wisselslag
100 m Katinka Hosszú
 Hongarije
58,83 Zsuzsanna Jakabos
 Hongarije
59,15 Siobhan-Marie O'Connor
 Verenigd Koninkrijk
59,72
200 m Katinka Hosszú
 Hongarije
2.05,78 Hannah Miley
 Verenigd Koninkrijk
2.06,21 Zsuzsanna Jakabos
 Hongarije
2.06,66
400 m Hannah Miley
 Verenigd Koninkrijk
4.23,47
ER
Katinka Hosszú
 Hongarije
4.23,91 Zsuzsanna Jakabos
 Hongarije
4.25,61
Vrije slag estafette
4×50 m
 Denemarken

Jeanette Ottesen Gray
Kelly Riber Rasmussen
Julie Levisen
Pernille Blume
1.38,10
 Finland

Emilia Pikkarainen
Lotta Nevalainen
Laura Kurki
Hanna-Maria Seppälä
1.38,13
 Wit-Rusland

Joelia Chitraja
Aleksandra Gerasimenia
Aksana Dziamidava
Svetlana Chachlova
1.38,39
Wisselslagestafette
4×50 m
 Denemarken

Kristina Thomsen
Rikke Møller Pedersen
Jeanette Ottesen Gray
Pernille Blume
1.47,41
 Tsjechië

Simona Baumrtová
Petra Chocová
Lucie Svecená
Aneta Pechancová
Barbora Závadová
1.47,67
 Frankrijk

Laure Manaudou
Fanny Babou
Mélanie Henique
Anna Santamans
Beryl Gastaldello
1.47,70

Gemengd

Onderdeel Goud Zilver Brons
Vrije slag estafette
4×50 m
 Frankrijk

Frédérick Bousquet
Florent Manaudou
Camille Muffat
Anna Santamans
Amaury Leveaux
Medhy Metella
Charlotte Bonnet
Beryl Gastaldello
1.29,64
 Rusland

Andrej Gretsjin
Vladimir Morozov
Veronika Popova
Rozalja Nasretdinova
Vitali Syrnikov
1.30,41
 Finland

Hanna-Maria Seppälä
Laura Kurki
Andrei Tuomola
Ari-Pekka Liukkonen
Lotta Nevalainen
1.31,74
Wisselslagestafette
4×50 m
 Frankrijk

Jérémy Stravius
Florent Manaudou
Mélanie Henique
Anna Santamans
Cloé Credeville
Justine Bruno
Frédérick Bousquet
1.38,74
 Slovenië

Anja Carman
Damir Dugonjič
Peter Mankoč
Nastja Govejsek
1.39,79
 Noorwegen

Lavrans Solli
Aleksander Hetland
Monica Johannessen
Cecilie Johannessen
1.40,10

Medailleklassement

 Gastland
 Plaats  Land Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons Totaal
1
 Frankrijk
12 6 11 29
2
 Denemarken
6 4 2 12
 Hongarije
6 4 2 12
4
 Rusland
5 5 2 12
5
 Italië
4 2 3 9
6
 Oekraïne
2 2 3 7
7
 Tsjechië
1 2 4 7
8
 Verenigd Koninkrijk
1 2 2 5
9
 Spanje
1 2 1 4
10
 Wit-Rusland
1 1 1 3
11
 Polen
1 0 0 1
12
 België
0 2 1 3
 Estland
0 2 1 3
 Slovenië
0 2 1 3
15
 Israël
0 1 2 3
16
 Finland
0 1 1 2
 Noorwegen
0 1 1 2
18
 Kroatië
0 1 0 1
19
 Ierland
0 0 1 1
 Nederland
0 0 1 1
Totaal 40 40 40 120

Records

De onderstaande tabel geeft de verbroken wereld (WR), Europese (ER) en kampioenschapsrecords (CR) tijdens dit kampioenschap.

Datum Afstand Ronde Naam Land Tijd CR ER WR
22 november 200m rugslag (m) Finale Radosław Kawęcki
 POL
1.48,51
24 november 400m vrije slag (v) Finale Camille Muffat
 FRA
3.54,85
50m schoolslag (m) Finale Fabio Scozzoli
 ITA
26,18
100m schoolslag (v) Halve finale Rikke Møller Pedersen
 DEN
1.04,49
25 november 200m rugslag (v) Finale Daryna Zevina
 UKR
2.01,97
100m schoolslag (v) Finale Rikke Møller Pedersen
 DEN
1.04,12
400m wisselslag (v) Finale Hannah Miley
 GBR
4.23,47
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Europese kampioenschappen kortebaanzwemmen 2012
Listen to this article