Europese kampioenschappen kortebaanzwemmen 2017 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Europese kampioenschappen kortebaanzwemmen 2017.

Europese kampioenschappen kortebaanzwemmen 2017

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

EK kortebaan 2017
Gehouden in
Kopenhagen
Jaar 2017
Data 13 t/m 17 december
Sport Zwemmen
Organisator LEN
Evenementen 40
Navigatie
2015     2019
Portaal 
 
Sport

De Europese kampioenschappen kortebaanzwemmen 2017 werden van 13 tot en met 17 december 2017 georganiseerd in de Royal Arena in de Deense hoofdstad Kopenhagen.

Wedstrijdschema

Woensdag 13/12 Donderdag 14/12 Vrijdag 15/12 Zaterdag 16/12 Zondag 17/12
Series vanaf 9:30 uur
100 m vlinder mannen
50 m school vrouwen
50 m school mannen
400 m wissel vrouwen
400 m vrij mannen
100 m rug vrouwen
200 m rug mannen
4×50 m vrij mannen
800 m vrij vrouwen
200 m vrij mannen
50 vlinder vrouwen
200 m school mannen
100 m vrij vrouwen
100 m rug mannen
100 m wissel vrouwen
400 m wissel mannen
4×50 m wissel gemengd
1500 m vrij mannen
100 m school vrouwen
50 m vrij mannen
200 m rug vrouwen
400 m wissel mannen
200 m school vrouwen
100 m school mannen
200 m vlinder vrouwen
200 m wissel mannen
4×50 m vrij vrouwen
50 vlinder mannen
50 m rug vrouwen
100 m vrij mannen
200 m vrij vrouwen
100 m vlinder vrouwen
100 m wissel mannen
200m wissel vrouwen
4×50 m vrij gemengd
50 vrij vrouwen
50 m rug mannen
200 m school vrouwen
200 m vlinder mannen
400 m vrij vrouwen
4×50 m wissel mannen
4×50 m wissel vrouwen
Finales - vanaf 17:00 uur
HF 50 m school mannen
HF 50 m school vrouwen
F 200 m rug mannen
F 400 m wissel vrouwen
F 400 m vrij mannen
HF 100 m rug vrouwen
HF 100 m vlinder mannen
F 50 m school vrouwen
F 50 m school mannen
F 4×50 m vrij mannen
HF 50 m vlinder vrouwen
F 200 m vrij mannen
F 200 m school vrouwen
HF 100 m vrij vrouwen
F 400 m wissel mannen
F 100 m rug vrouwen
HF 100 m rug mannen
HF 100 m wissel vrouwen
F 100 m vlinder mannen
F 800 m vrij vrouwen
F 50 m vlinder vrouwen
F 4×50 m wissel gemengd
HF 50 m vrij mannen
F 100 m vrij vrouwen
HF 100 m school mannen
F 200 m rug vrouwen
F 200 m wissel mannen
F 200 m vlinder vrouwen
HF 100 m school vrouwen
F 100 m rug mannen
F 100 m wissel vrouwen
F 1500 m vrij mannen
F 50 m vrij mannen
F 4×50 m vrij vrouwen
HF 50 m rug vrouwen
HF 50 m vlinder mannen
F 100 m school vrouwen
HF 100 m vrij mannen
F 200 m wissel vrouwen
HF 100 m wissel mannen
F 200 m vrij vrouwen
F 100 m school mannen
HF 100 m vlinder vrouwen
F 50 m vlinder mannen
F 50 m rug vrouwen
F 4×50 m vrij gemengd
HF 50 m vrij vrouwen
HF 50 m rug mannen
F 200 m school vrouwen
F 100 m vrij mannen
F 100 m vlinder vrouwen
F 400 m vrij vrouwen
F 200 m vlinder mannen
F 50 m vrij vrouwen
F 50 m rug mannen
F 4×50 m wissel vrouwen
F 4×50 m wissel mannen

Selecties

België

De Belgische zwembond selecteerde tien zwemmers voor dit toernooi, zeven mannen en drie vrouwen.[1]

Nederland

De technisch directeur van de KNZB, André Cats, selecteerde negentien zwemmers voor dit toernooi, tien mannen en negen vrouwen.[2]

Medailles

Legenda
  • WR = Wereldrecord
  • ER = Europees record
  • CR = Kampioenschapsrecord

Mannen

Onderdeel Goud Zilver Brons
Vrije slag
50 m Vladimir Morozov
 Rusland
20,31
CR
Ben Proud
 Verenigd Koninkrijk
20,66 Luca Dotto
 Italië
20,78
100 m Luca Dotto
 Italië
46,11 Pieter Timmers
 België
46,54 Duncan Scott
 Verenigd Koninkrijk
46,64
200 m Danas Rapšys
 Litouwen
1.40,85 Aleksandr Krasnych
 Rusland
1.42,22 Duncan Scott
 Verenigd Koninkrijk
1.43,07
400 m Aleksandr Krasnych
 Rusland
3.35,51 Péter Bernek
 Hongarije
3.35,96 Henrik Christiansen
 Noorwegen
3.38,63
1500 m Mychailo Romantsjoek
 Oekraïne
14.14,59 Gregorio Paltrinieri
 Italië
14.22,93 Henrik Christiansen
 Noorwegen
14.25,66
Rugslag
50 m Simone Sabbioni
 Italië
23,05 Kliment Kolesnikov
 Rusland
23,07 Jérémy Stravius
 Frankrijk
23,12
100 m Kliment Kolesnikov
 Rusland
48,99 Simone Sabbioni
 Italië
49,68 Robert Glință
 Roemenië
49,99
200 m Kliment Kolesnikov
 Rusland
1.48,02
CR
Radosław Kawęcki
 Polen
1.48,46 Danas Rapšys
 Litouwen
1.49,06
Schoolslag
50 m Fabio Scozzoli
 Italië
25,62
ER
Kirill Prigoda
 Rusland
25,68 Adam Peaty
 Verenigd Koninkrijk
25,70
100 m Adam Peaty
 Verenigd Koninkrijk
55,94
ER
Fabio Scozzoli
 Italië
56,15 Kirill Prigoda
 Rusland
56,28
200 m Kirill Prigoda
 Rusland
2.01,11 Marco Koch
 Duitsland
2.01,52 Michail Dorinov
 Rusland
2.01,85
Vlinderslag
50 m Aleksandr Popkov
 Rusland
22,42 Andrij Hovorov
 Oekraïne
22,43 Ben Proud
 Verenigd Koninkrijk
22,44
Sebastian Sabo
 Servië
100 m Matteo Rivolta
 Italië
49,93 Piero Codia
 Italië
49,96 Marius Kusch
 Duitsland
50,01
200 m Aleksandr Charlanov
 Rusland
1.50,54 Andreas Vazaios
 Griekenland
1.51,29 Tamás Kenderesi
 Hongarije
1.52,25
Wisselslag
100 m Marco Orsi
 Italië
51,76
NR
Sergej Fesikov
 Rusland
51,94 Kyle Stolk
 Nederland
51,99
200 m Philip Heintz
 Duitsland
1.52,41 Andreas Vazaios
 Griekenland
1.53,27
NR
Tomoe Zenimoto Hvas
 Noorwegen
1.54,16
400 m Péter Bernek
 Hongarije
3.59,47 Philip Heintz
 Duitsland
4.03,16 Gergely Gyurta
 Hongarije
4.06,33
Vrije slag estafette
4×50 m
 Rusland

Kliment Kolesnikov (21,24)
Vladimir Morozov (20,59)
Sergej Fesikov (20,49)
Michail Vekovisjtsjev (20,91)
1.23,23
 Italië

Luca Dotto (20,92)
Lorenzo Zazzeri (20,83)
Alessandro Miressi (21,17)
Marco Orsi (20,75)
1.23,67
 Polen

Paweł Juraszek (21,20)
Filip Wypych (21,13)
Jakub Książek (21,33)
Konrad Czerniak (20,78)
1.24,44
Wisselslagestafette
4×50 m
 Rusland

Kliment Kolesnikov (22,83)
Kirill Prigoda (25,26)
Aleksandr Popkov (22,11)
Vladimir Morozov (20,24)
1.30,44
WR
 Italië

Simone Sabbioni (23,14)
Fabio Scozzoli (25,45)
Piero Codia (22,72)
Luca Dotto (20,60)
1.31,91
 Wit-Rusland

Pavel Sankovitsj (23,16)
Ilja Sjymanovitsj (25,48)
Jaoehen Tsoerkin (22,23)
Anton Latkin (21,19)
1.32,06

Vrouwen

Onderdeel Goud Zilver Brons
Vrije slag
50 m Sarah Sjöström
 Zweden
23,30
CR
Ranomi Kromowidjojo
 Nederland
23,31 Pernille Blume
 Denemarken
23,49
100 m Ranomi Kromowidjojo
 Nederland
50,95
CR
Sarah Sjöström
 Zweden
51,03 Pernille Blume
 Denemarken
51,63
200 m be Charlotte Bonnet
 Frankrijk
1.52,19 Femke Heemskerk
 Nederland
1.53,41 Veronika Androesenko
 Rusland
1.53,75
400 m Boglárka Kapás
 Hongarije
3.58,15 Sarah Köhler
 Duitsland
3.59,12 Julia Hassler
 Liechtenstein
4.02,43
800 m Sarah Köhler
 Duitsland
8.10,65 Boglárka Kapás
 Hongarije
8.11,13 Simona Quadarella
 Italië
8.16,53
Rugslag
50 m Katinka Hosszú
 Hongarije
25,95 Alicja Tchórz
 Polen
26,09 Maaike de Waard
 Nederland
26,40
100 m Katinka Hosszú
 Hongarije
55,66 Kira Toussaint
 Nederland
56,21 Maria Kameneva
 Rusland
57,01
200 m Katinka Hosszú
 Hongarije
2.01,59 Daryna Zevina
 Oekraïne
2.02,27 Margherita Panziera
 Italië
2.02,43
Schoolslag
50 m Rūta Meilutytė
 Litouwen
29,36 Jenna Laukkanen
 Finland
29,54 Sophie Hansson
 Zweden
29,77
100 m Rūta Meilutytė
 Litouwen
1.03,79 Jenna Laukkanen
 Finland
1.04,25 Jessica Vall
 Spanje
1.04,80
200 m Jessica Vall
 Spanje
2.18,41 Rikke Møller Pedersen
 Denemarken
2.19,53 Fanny Lecluyse
 België
2.19,86
Vlinderslag
50 m Ranomi Kromowidjojo
 Nederland
24,78 Emilie Beckmann
 Denemarken
25,16 Maaike de Waard
 Nederland
25,46
100 m Sarah Sjöström
 Zweden
55,00
CR
Marie Wattel
 Frankrijk
55,97 Emilie Beckmann
 Denemarken
56,22
200 m Franziska Hentke
 Duitsland
2.03,92 Ilaria Bianchi
 Italië
2.04,22 Lara Grangeon
 Frankrijk
2.04,31
Wisselslag
100 m Katinka Hosszú
 Hongarije
56,97 Sarah Sjöström
 Zweden
57,92 Susann Bjørnsen
 Noorwegen
59,26
200 m Katinka Hosszú
 Hongarije
2.04,43 Evelyn Verrasztó
 Hongarije
2.08,09 Ilaria Cusinato
 Italië
2.08,19
400 m Katinka Hosszú
 Hongarije
4.24,78 Lara Grangeon
 Frankrijk
4.28,77 Fantine Lesaffre
 Frankrijk
4.30,68
Vrije slag estafette
4×50 m
 Nederland

Ranomi Kromowidjojo (23,42)
Femke Heemskerk (23,19)
Tamara van Vliet (23,65)
Valerie van Roon (23,65)
1.33,91
WR
 Zweden

Michelle Coleman (24,42)
Sarah Sjöström (22,94)
Louise Hansson (24,21)
Nathalie Lindborg (24,35)
1.35,92
 Denemarken

Emilie Beckmann (24,61)
Mie Nielsen (24,10)
Julie Kepp Jensen (23,89)
Pernille Blume (23,.42)
1.36,02
Wisselslagestafette
4×50 m
 Zweden

Hanna Rosvall (26,96)
Sophie Hansson (29,30)
Sarah Sjöström (24,27)
Michelle Coleman (23,90)
1.44,43
 Denemarken

Julie Kepp Jensen (26,97)
Rikke Møller Pedersen (30,00)
Emilie Beckmann (24,82)
Pernille Blume (23,21)
1.45,00
 Frankrijk

Mathilde Cini (26,72)
Charlotte Bonnet (30,01)
Mélanie Henique (24,80)
Marie Wattel (23,82)
1.45,35

Gemengd

Onderdeel Goud Zilver Brons
Vrije slag estafette
4×50 m
 Nederland

Nyls Korstanje (21,42)
Kyle Stolk (20,66)
Ranomi Kromowidjojo (23,01)
Femke Heemskerk (23,30)
1.28,39
WR
 Rusland

Vladimir Morozov (20,55)
Sergej Fesikov (20,67)
Maria Kameneva (23,82)
Rozalja Nasretdinova (23,49)
1.28,53
 Italië

Luca Dotto (20,87)
Marco Orsi (20,74)
Federica Pellegrini (24,12)
Erika Ferraioli (23,65)
1.29,38
Wisselslagestafette
4×50 m
 Nederland

Kira Toussaint (26,13)
Arno Kamminga (26,03)
Joeri Verlinden (22,46)
Ranomi Kromowidjojo (23,09)
1.37,71
CR
 Wit-Rusland

Pavel Sankovitsj (22,89)
Ilja Sjymanovitsj (25,32)
Anastasja Sjkoerdaj (25,28)
Joelia Chitraja (24,25)
1.37,74
 Frankrijk

Jérémy Stravius (22,94)
Theo Bussière (26,25)
Mélanie Henique (25,39)
Charlotte Bonnet (23,17)
1.37,75

Medaillespiegel

 Gastland
 Plaats  Land Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons Totaal
1
 Rusland
9 5 4 18
2
 Hongarije
8 3 2 13
3
 Italië
5 7 5 17
4
 Nederland
5 3 3 11
5
 Duitsland
3 3 1 7
 Zweden
3 3 1 7
7
 Litouwen
3 0 1 4
8
 Frankrijk
1 2 5 8
9
 Oekraïne
1 2 0 3
10
 Verenigd Koninkrijk
1 1 4 6
11
 Spanje
1 0 1 2
12
 Denemarken
0 3 4 7
13
 Polen
0 2 1 3
14
 Finland
0 2 0 2
 Griekenland
0 2 0 2
16
 Wit-Rusland
0 1 1 2
 België
0 1 1 2
18
 Noorwegen
0 0 4 4
19
 Liechtenstein
0 0 1 1
 Roemenië
0 0 1 1
 Servië
0 0 1 1
Totaal 40 40 41 121
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Europese kampioenschappen kortebaanzwemmen 2017
Listen to this article