Europese kampioenschappen mountainbike 2003 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Europese kampioenschappen mountainbike 2003.

Europese kampioenschappen mountainbike 2003

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

De Europese kampioenschappen mountainbike 2003 waren de dertiende editie van de Europese titelstrijd, en werden gehouden in Graz, Oostenrijk, van zaterdag 16 augustus tot en met zondag 24 augustus 2003. Het toernooi begon met de Trials (mannen), een onderdeel dat voor het eerst op het programma stond bij de Europese kampioenschappen mountainbike. Ook de MTB-disciplines Marathon, Four Cross en Downhill maakten voor het eerst integraal onderdeel uit van de Europese titelstrijd.

Programma

Datum Tijd Onderdeel
16 augustus Trials
17 augustus Marathon
21 augustus Teamestafette
22 augustus Four Cross
23 augustus Downhill
23 augustus Cross Country (junioren en beloften)
23 augustus Cross Country (elite)

Trials

Mannen (Elite)

  • zaterdag 16 augustus
Naam Land Punten Verschil
Goud Vincent Hermance
 FRA
3 punten
Zilver Kenny Belaey
 BEL
3 punten
Brons Juan de la Peña
 ESP
7 punten +4

Mannen (U21)

Naam Land Punten Verschil
Goud Pavel Cep
 CZE
11 punten
Zilver Ben Savage
 GBR
13 punten +2
Brons Thibault Veuillet
 FRA
14 punten +3

Marathon

Mannen (Elite)

  • zondag 17 augustus (104 km)
Naam Land Tijd Verschil
Goud Thomas Dietsch
 FRA
04.55.17
Zilver Martin Kraler
 AUT
+01.31
Brons Jure Golčer
 SLO
+03.20

Vrouwen (Elite)

  • zondag 17 augustus (60 km)
Naam Land Tijd Verschil
Goud Birgit Jüngst
 GER
03.17.36
Zilver Gunn-Rita Dahle
 NOR
+01.11
Brons Sandra Klose
 GER
+09.04

Four Cross

Mannen (Elite)

  • vrijdag 22 augustus
Naam Land Tijd Verschil
Goud Michal Prokop
 CZE
Zilver Lukas Tamme
 CZE
Brons Dale Holmes
 GBR

Vrouwen (Elite)

  • vrijdag 22 augustus
Naam Land Tijd Verschil
Goud Anne-Caroline Chausson
 FRA
Zilver Laëtitia Le Corguillé
 FRA
Brons Jana Horáková
 CZE

Downhill

Mannen (Elite)

  • zaterdag 23 augustus
Naam Land Tijd Verschil
Goud Julien Camellini
 FRA
04.40
Zilver Mickael Pascal
 FRA
04.40
Brons Michael Deldycke
 FRA
04.45 +00.05

Mannen (U21)

  • zaterdag 23 augustus
Naam Land Tijd Verschil
Goud Gee Atherton
 GBR
04.45
Zilver Romain Lescure
 FRA
04.54 +00.09
Brons Marcel Beer
 SUI
04.57 +00.12

Vrouwen (Elite)

  • zaterdag 23 augustus
Naam Land Tijd Verschil
Goud Anne-Caroline Chausson
 FRA
05.24
Zilver Marielle Saner
 SUI
05.36 +00.12
Brons Nolvenn Le Caer
 FRA
05.46 +00.22

Vrouwen (U21)

  • zaterdag 23 augustus
Naam Land Tijd Verschil
Goud Emmeline Ragot
 FRA
05.41
Zilver Laëtitia Le Corguillé
 FRA
06.10 +00.29
Brons Claire Bauchet
 FRA
07.06 +01.25

Cross Country

Mannen (U21)

  • zaterdag 23 augustus (alleen toptien vermeld)
Naam Land Tijd Verschil
Goud Jaroslav Kulhavý
 CZE
01:30:49
Zilver Jakob Fuglsang
 DEN
+01:25
Brons Hans Becking
 NED
+02:24
4 Andrea Tiberi
 ITA
+02:46
5 Nino Schurter
 SUI
+03:26
6 Emil Lindgren
 SWE
+03:42
7 Jiri Friedl
 CZE
+04:15
8 Oleksandr Yakymenko
 UKR
+04:23
9 Florian Ackermann
 GER
+04:33
10 Kryspin Pyrgies
 POL
+04:52

Mannen (U23)

  • zaterdag 23 augustus (alleen binnengekomen renners opgenomen in einduitslag)
Naam Land Tijd Verschil
Goud Michael Weiss
 AUT
01:48:02
Zilver Carlos Coloma
 ESP
+00:28
Brons Manuel Fumic
 GER
+01:47
4 Nicolas Filippi
 FRA
+02:05
5 Martin Gujan
 SUI
+03:03
6 Lukas Flückiger
 SUI
+03:17
7 Florian Vogel
 SUI
+03:43
8 Ivan Álvarez
 ESP
+03:56
9 Damien Bynens
 BEL
+04:15
10 Alexandre Blain
 FRA
+04:24
11 Till Marx
 SUI
+04:39
12 Gerald Burgsteiner
 AUT
+04:47
13 Balz Weber
 SUI
+05:35
14 Remy Grosdidier
 FRA
+05:38
15 Jelmer Pietersma
 NED
+06:01
16 Anze Bizjak
 SLO
+06.12
17 Daniel Eriksson
 SWE
+06.25
18 Piotr Formicki
 POL
+06.51
19 Raffael Schmid
 SUI
+07.06
20 Tim Böhme
 GER
+07.39
21 Markus Weber
 AUT
+08.12
22 Calle Friberg
 SWE
+08.21
23 Olegs Malehs
 LAT
+08.46
24 Simon Richardson
 GBR
+08.51
25 Michal Talavašek
 CZE
+09.14
26 Jurg Graf
 SUI
+09.30
27 Maxim Gogolev
 RUS
+09.51
28 Jacob Johansen
 DEN
+10.29
29 Rudi van Houts
 NED
+10.52
30 Miha Solar
 SLO
+11.01
31 Ejond Zelený
 CZE
+11.23
32 Martijn Roelofs
 NED
+11.53
33 Marco Isonni
 ITA
+12.05
34 Johannes Sickmüller
 GER
+12.22
35 Nicolas Bazin
 FRA
+12.26
36 Aleksejs Saramotins
 LAT
+12.32
37 Matej Lovse
 SLO
+13.42
38 Hannes Genze
 GER
+14.00
39 Tomáš Vokrouhlík
 CZE
+14.12
40 Jiri Vávra
 CZE
+15.50
41 Rok Grilc
 SLO
+16.07
42 Dominiek Ranson
 BEL
+16.43
43 Maarten Wynants
 BEL
+17.45
44 Igor Bogdan
 UKR
+19.15

Mannen (Elite)

  • zondag 24 augustus (complete uitslag)
Naam Land Tijd Verschil
Goud Ralph Näf
 SUI
02:03:15
Zilver Julien Absalon
 FRA
+00:28
Brons Lado Fumic
 GER
+00:43
4 Bart Brentjens
 NED
+00:51
5 Bas Peters
 NED
+00:58
6 Roel Paulissen
 BEL
+01:35
7 Filip Meirhaeghe
 BEL
+01:43
8 Cédric Ravanel
 FRA
+01:47
9 Christoph Soukup
 AUT
+02:38
10 Carsten Bresser
 GER
+03:29
11 Johannes Pallhuber
 ITA
+03:34
12 Antonio Ortiz
 ESP
+03:56
13 Marco Bui
 ITA
+04:20
14 Marek Galiński
 POL
+04:33
15 Peter Riis Andersen
 DEN
+04:39
16 Silvio Bundi
 SUI
+05:14
17 Nielsens Vesterlund
 DEN
+05:33
18 Israel Núñez
 ESP
+05:55
19 Christian Poulsen
 DEN
+06:13
20 Maarten Tjallingii
 NED
+06:20
21 Marcin Karczynski
 POL
+06.30
22 Radim Korínek
 CZE
+06.36
23 Erwin Bakker
 NED
+06.39
24 Yader Zoli
 ITA
+06.43
25 Oliver Beckingsale
 GBR
+06.49
26 Mirko Pirazzoli
 ITA
+06.50
27 Massimo De Bertolis
 ITA
+07.02
28 Jimmy Tielens
 BEL
+07.12
29 Valentin Girard
 SUI
+07.15
30 Michal Bogdziewicz
 POL
+07.22
31 Martino Fruet
 ITA
+07.29
32 Thijs Al
 NED
+07.39
33 Milan Spesný
 CZE
+07.56
34 Siegfried Bauer
 AUT
+08.00
35 Nick Craig
 GBR
+08.16
36 Daniel Soler
 SUI
+08.31
37 Matthias Mende
 GER
+09.02
38 Jean-Christophe Péraud
 FRA
+09.11
39 Sandro Spaeth
 SUI
+09.26
40 Pavel Elsnic
 CZE
+09.59
41 José Marquez
 ESP
+10.20
42 Robin Seymour
 IRL
+11.03
43 Dario Acquaroli
 ITA
+11.43
44 Luboš Kondis
 SVK
+12.03
45 Klaus Nielsen
 DEN
+12.15
46 Zak Toogood
 GBR
+12.41
47 Reto Manetsch
 SUI
+14.04
48 Lenart Noc
 SLO
+14.39
Niet gefinisht (één ronde of meer achterstand)
Philip Dixon
 GBR
+1 ronde
Igor Baretto
 ITA
+1 ronde
Marc Gölz
 GER
+1 ronde
Sergiy Rysenko
 UKR
+1 ronde
Robert Vrečer
 SLO
+1 ronde
Mitja Tancik
 SLO
+2 ronden
Vitaliy Tsurkan
 UKR
+2 ronden
Primoz Kaiser
 SLO
+2 ronden
Gregor Miklic
 SLO
+2 ronden
Hrvoje Popovic
 CRO
+3 ronden
Pavao Roset
 CRO
+3 ronden
Davy Coenen
 BEL
+4 ronden
Michalis Hadjioannou
 CYP
+4 ronden
Doron Amitz
 ISR
+4 ronden
Alexandros Klonou
 CYP
+4 ronden
Niet gefinisht
Milan Barényi
 SVK
DNF
Marti Gispert
 ESP
DNF
Christoph Sauser
 SUI
DNF
Yohann Vachette
 FRA
DNF
Roman Rametsteiner
 AUT
DNF
Stefan Sahm
 GER
DNF
José Antonio Hermida
 ESP
DNF
Jörg Scheiderbauer
 AUT
DNF
Thomas Frischknecht
 SUI
DNF
Kresimir Kette
 CRO
DNF

Vrouwen (U21)

  • zaterdag 23 augustus (alleen toptien vermeld)
Naam Land Tijd Verschil
Goud Bettina Schmid
 SUI
01:29:52
Zilver Tereza Hucíková
 CZE
+01:06
Brons Marianne Vos
 NED
+01:29
4 Eva Lechner
 ITA
+02:07
5 Emilie Siegenthaler
 SUI
+03:28
6 Petra Bublova
 CZE
+04:15
7 Barbora Bohata
 CZE
+04:19
8 Nathalie Schneitter
 SUI
+04:58
9 Tereza Jansova
 CZE
+05:58
10 Bianca Knöpfle
 GER
+07:17

Vrouwen (Elite)

  • zondag 24 augustus (complete uitslag)
Naam Land Tijd Verschil
Goud Gunn-Rita Dahle
 NOR
01:41:57
Zilver Irina Kalentjeva
 RUS
+00:40
Brons Margarita Fullana
 ESP
+01:18
4 Ivonne Kraft
 GER
+01:36
5 Barbara Blatter
 SUI
+01:47
6 Maja Włoszczowska
 POL
+01:57
7 Sabine Spitz
 GER
+03:23
8 Elsbeth Vink
 NED
+03:43
9 Anna Szafraniec
 POL
+04:39
10 Magda Sadlecka
 POL
+04:48
11 Anna Enocsson
 SWE
+05:02
12 Maria Östergren
 SWE
+05:43
13 Petra Henzi
 SUI
+06:18
14 Nadja Walker
 SUI
+06:36
15 Nina Göhl
 GER
+07:02
16 Séverine Hansen
 FRA
+07:12
17 Janet Puiggros
 ESP
+07:20
18 Maroussia Rusca
 SUI
+08:35
19 Sabrina Enaux
 FRA
+08:42
20 Alexandra Hober
 ITA
+08:59
21 Silvia Rovira
 ESP
+09.07
22 Ilona Bublová
 CZE
+09.34
23 Katrin Leumann
 SUI
+09.51
24 Hilde Van Deun
 BEL
+10.22
25 Laura Turpijn
 NED
+10.49
26 Jenny Copnall
 GBR
+11.24
27 Saskia Elemans
 NED
+12.20
28 Birgit Jüngst
 GER
+13.00
29 Monica Brunati
 ITA
+13.00
30 Bärbel Jungmeier
 AUT
+13.44
31 Maria Osl
 AUT
+14.15
32 Mirjam Dieleman
 NED
+14.35
33 Lene Byberg
 NOR
+14.49
34 Maaris Meier
 EST
+15.06
35 Hélène Marcouyre
 FRA
+15.55
36 Regina Marunde
 GER
+16.11
37 Petra Schörkmayr
 AUT
+18.23
38 Elina Sophokleous
 CYP
+19.44
Niet gefinisht (één ronde of meer achterstand)
Jenny McCouley
 IRL
+1 ronde
Carina Ketonen
 FIN
+1 ronde
Lioubov Khlopovskaia
 RUS
+1 ronde
Janka Stevková
 SVK
+1 ronde
Laurie Copans
 ISR
+2 ronden
Sandra Sarko
 CRO
+3 ronden
Niet gefinisht
Evelyne Staffler
 ITA
DNF
Mette Andersen
 DEN
DNF
Tarja Owens
 IRL
DNF
Kateryna Yarova
 UKR
DNF
Franziska Röthlin
 SUI
DNF
Blaža Klemenčič
 SLO
DNF

Teamestafette

  • donderdag 21 augustus
Naam Land Tijd Verschil
Goud Ralph Näf
Balz Weber
Nino Schurter
Barbara Blatter
 SUI
01:09.29
Zilver Marcin Karczynski
Piotr Formicki
Anna Szafraniec
Kryspin Pyrgies
 POL
+00.36
Brons Carlos Coloma
Ángel Espigares
Margarita Fullana
José Antonio Hermida
 ESP
+00.56

Medaillespiegel

 Plaats  Land Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons Totaal
1
 Frankrijk
6 5 4 15
2
 Tsjechië
3 2 1 6
3
 Zwitserland
3 1 1 5
4
 Verenigd Koninkrijk
1 1 1 3
5
 Noorwegen
1 1 0 2
 Oostenrijk
1 1 0 2
7
 Duitsland
1 0 3 4
8
 Spanje
0 1 3 4
9
 België
0 1 0 1
 Denemarken
0 1 0 1
 Polen
0 1 0 1
 Rusland
0 1 0 1
13
 Nederland
0 0 2 2
14
 Slovenië
0 0 1 1
Totaal 16 16 16 48
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Europese kampioenschappen mountainbike 2003
Listen to this article