Europese kampioenschappen zwemmen 1981 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Europese kampioenschappen zwemmen 1981.

Europese kampioenschappen zwemmen 1981

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Europese kampioenschappen zwemmen 1981
Gehouden in Split, Joegoslavië
Jaar 1981
Data 5 september t/m 12 september
Sport Zwemmen, Schoonspringen, Waterpolo, Synchroonzwemmen
Organisator LEN
Evenementen 37
Navigatie
1977     1983
Portaal 
 
Sport

De Europese kampioenschappen zwemmen 1981 werden gehouden van 5 september tot en met 12 september 1981 in Split, Joegoslavië. Naast de zwemproeven werd er gestreden om titels in schoonspringen, synchroonzwemmen (dames) en waterpolo (heren).

De zwemwedstrijden voor vrouwen werden gedomineerd door de DDR, die met alle titels aan de haal ging, en in het merendeel van de proeven bovendien de eerste twee plaatsen bezette. Bij de mannen won de Sovjet-Unie de meeste titels.

De Nederlandse zwemploeg behaalde een zilveren en drie bronzen medailles bij de dames. Tien Nederlandse records werden gezwommen op de kampioenschappen.[1] Er waren ook Nederlandse medailles in het synchroonzwemmen. Het Nederlandse waterpoloteam eindigde achtste en laatste.

Zwemmen

Mannen

Afstand: Goud: Tijd Zilver: Tijd Brons: Tijd
100 m vrije slag Per Johansson
 Zweden
50,55 Jörg Woithe
 DDR
50,81 Sergej Krasjoek
 Sovjet-Unie
50,91
200 m vrije slag Sergej Kopljakov
 Sovjet-Unie
1.51,23 Michael Söderlund
 Zweden
1.51,62 Thomas Lejdström
 Zweden
1.52,35
400 m vrije slag Borut Petrič
 Joegoslavië
3.51,63 Vladimir Salnikov
 Sovjet-Unie
3.51,77 Darjan Petrič
 Joegoslavië
3.53,71
1500 m vrije slag Vladimir Salnikov
 Sovjet-Unie
15.09,17 Borut Petrič
 Joegoslavië
15.17,31 Rafael Escalas
 Spanje
15.17,93
100 m rugslag Sándor Wladár
 Hongarije
56,72 Vladimir Sjemetov
 Sovjet-Unie
56,75 Viktor Koeznetsov
 Sovjet-Unie
56,90
200 m rugslag Sándor Wladár
 Hongarije
2.08,80 (ER) Vladimir Sjemetov
 Sovjet-Unie
2.01,32 Frédéric Delcourt
 Frankrijk
2.03,35
100 m schoolslag Joeri Kis
 Sovjet-Unie
1.03,44 Arsens Miskarovs
 Sovjet-Unie
1.03,63 Gerald Mörken
 Bondsrepubliek Duitsland
1.03,85
200 m schoolslag Robertas Žulpa
 Sovjet-Unie
2.16,15 Arsens Miskarovs
 Sovjet-Unie
2.18,08 Adrian Moorhouse
 Verenigd Koninkrijk
2.18,14
100 m vlinderslag Aleksej Markovski
 Sovjet-Unie
54,39 Pär Arvidsson
 Zweden
54,60 Vadim Dombrovski
 Sovjet-Unie
55,00
200 m vlinderslag Michael Gross
 Bondsrepubliek Duitsland
1.59,19 (ER) Phil Hubble
 Verenigd Koninkrijk
2.00,21 Sergej Fesenko
 Sovjet-Unie
2.00,48
200 m wisselslag Aleksandr Sidorenko
 Sovjet-Unie
2.03,41 (ER) Giovanni Franceschi
 Italië
2.04,97 Josef Hladký
 Tsjecho-Slowakije
2.06,15
400 m wisselslag Sergej Fesenko
 Sovjet-Unie
4.22,77 Leszek Górski
 Polen
4.23,62 Giovanni Franceschi
 Italië
4.24,82
4x100 m vrije slag
 Sovjet-Unie

Vladimir Sjemetov
Vladimir Salnikov
Aleksandr Tsjajev
Sergej Kopljakov
3.21,48 (ER)
 Zweden
Per Holmertz
Per Wikström
Lasse Lindqvist
Per Johansson
3.22,48
 Bondsrepubliek Duitsland
Peter Knust
Wilfried Kuhlem
Michael Gross
Andreas Schmidt
3.22,67
4x200 m vrije slag
 Sovjet-Unie

Vladimir Sjemetov
Vladimir Salnikov
Aleksandr Tsjajev
Sergej Kopljakov
7.24,41
 Bondsrepubliek Duitsland
Michael Gross
Gerald Schlupp
Andreas Schmidt
Frank Wennmann
7.25,22
 Zweden
Michael Söderlund
Per Wikström
Per-Alvar Magnusson
Thomas Lejdström
7.27,78
4x100 m wisselslag
 Sovjet-Unie

Viktor Koeznetsov
Joeri Kis
Aleksej Markovski
Sergej Krasjoek
3.44.23 (ER)
 Zweden
Bengt Baron
Glen Christiansen
Pär Arvidsson
Per Johansson
3.45,01
 DDR
Dirk Richter
Sigurd Hanke
Olaf Ziesche
Jörg Woithe
3.45,66

Vrouwen

Afstand: Goud: Tijd Zilver: Tijd Brons: Tijd
100 m vrije slag Caren Metschuck
 DDR
55,74 Birgit Meineke
 DDR
56,06 Conny van Bentum
 Nederland
56,73
200 m vrije slag Carmela Schmidt
 DDR
2.00,27 Birgit Meineke
 DDR
2.00,57 Conny van Bentum
 Nederland
2.01,15
400 m vrije slag Ines Diers
 DDR
4.08,58 (ER) Carmela Schmidt
 DDR
4.08,71 Jacquelene Willmott
 Verenigd Koninkrijk
4.15,23
800 m vrije slag Carmela Schmidt
 DDR
8.32,79 Ines Diers
 DDR
8.32,89 Jacquelene Willmott
 Verenigd Koninkrijk
8.37,22
100 m rugslag Ina Kleber
 DDR
1.02,81 Cornelia Polit
 DDR
1.03,12 Carmen Bunaciu
 Roemenië
1.03,34
200 m rugslag Cornelia Polit
 DDR
2.12,55 Jolanda de Rover
 Nederland
2.15,22 Larisa Gortsjakova
 Sovjet-Unie
2.16,10
100 m schoolslag Ute Geweniger
 DDR
1.08,60 Suki Brownsdon
 Verenigd Koninkrijk
1.11,05 Larisa Belokon
 Sovjet-Unie
1.11,17
200 m schoolslag Ute Geweniger
 DDR
2.32,41 Larisa Belokon
 Sovjet-Unie
2.33,07 Grażyna Dziedzic
 Polen
2.35,35
100 m vlinderslag Ute Geweniger
 DDR
1.00,40 Ines Geissler
 DDR
1.00,97 Karin Seick
 Bondsrepubliek Duitsland
1.01,37
200 m vlinderslag Ines Geissler
 DDR
2.08,50 (ER) Heike Dähne
 DDR
2.09,59 Agnieszka Czopek
 Polen
2.13,57
200 m wisselslag Ute Geweniger
 DDR
2.12,64 Petra Schneider
 DDR
2.13,49 Olga Klevakina
 Sovjet-Unie
2.19,10
400 m wisselslag Petra Schneider
 DDR
4.39,30 Ute Geweniger
 DDR
4.45,43 Agnieszka Czopek
 Polen
4.50,75
4x100 m vrije slag
 DDR

Birgit Meineke
Caren Metschuck
Ines Diers
Susanne Link
3.44,37
 Bondsrepubliek Duitsland
Marion Aizpors
Karin Seick
Ute Neubert
Susanne Schuster
3.47,42
 Nederland
Annemarie Verstappen
Monique Drost
Wilma van Velsen
Conny van Bentum
3.49,65
4x100 m wisselslag
 DDR

Ina Kleber
Ute Geweniger
Ines Geissler
Caren Metschuck
4.09,72
 Sovjet-Unie
Larisa Gortsjakova
Larisa Belokon
Natalja Pokas
Natalja Stroennikova
4.13,23
 Bondsrepubliek Duitsland
Ute Neubert
Andrea Schönborn
Karin Seick
Marion Aizpors
4.13,42

Schoonspringen

Mannen

Onderdeel: Goud: Zilver: Brons:
3 m plank Aleksandr Portnov
 Sovjet-Unie
Sergej Koezmin
 Sovjet-Unie
Niki Stajković
 Oostenrijk
10 m toren David Ambartsoemjan
 Sovjet-Unie
Vladimir Alejnik
 Sovjet-Unie
Dieter Waskow
 DDR

Vrouwen

Onderdeel: Goud: Zilver: Brons:
3 m plank Zjanna Tsiroelnikova
 Sovjet-Unie
Martina Jäschke
 DDR
Irina Kalinina
 Sovjet-Unie
10 m toren Katrin Zipperling
 DDR
Tatjana Beljakova
 Sovjet-Unie
Martina Jäschke
 DDR

Waterpolo

Onderdeel: Goud: Zilver: Brons:
Mannen
 Bondsrepubliek Duitsland
 Sovjet-Unie
 Hongarije

Synchroonzwemmen

Onderdeel: Goud: Zilver: Brons:
Individueel Carolyn Wilson
 Verenigd Koninkrijk
Alexandra Worisch
 Oostenrijk
Marijke Engelen
 Nederland
Duet Carolyn Wilson
Caroline Holmyard
 Verenigd Koninkrijk
Marijke Engelen
Catrien Eijken
 Nederland
Alexandra Worisch
Eva-Maria Edinger
 Oostenrijk
Groep
 Verenigd Koninkrijk
 Nederland
 Zwitserland

Medaillespiegel

 Plaats  Land Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons Totaal
1
 DDR
15 11 3 29
2
 Sovjet-Unie
13 11 8 32
3
 Verenigd Koninkrijk
3 2 3 8
4
 Bondsrepubliek Duitsland
2 2 4 8
5
 Hongarije
2 0 1 53
6
 Zweden
1 4 2 37
7
 Joegoslavië
1 1 1 3
8
 Nederland
0 3 4 7
9
 Polen
0 1 3 4
10
 Oostenrijk
0 1 2 3
11
 Italië
0 1 1 2
12
 Spanje
0 0 1 1
 Tsjecho-Slowakije
0 0 1 1
 Frankrijk
0 0 1 1
 Roemenië
0 0 1 1
 Zwitserland
0 0 1 1
Totaal 37 37 37 111
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Europese kampioenschappen zwemmen 1981
Listen to this article