Europese kampioenschappen zwemmen 1983 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Europese kampioenschappen zwemmen 1983.

Europese kampioenschappen zwemmen 1983

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Europese kampioenschappen zwemmen 1983
Gehouden in Rome, Italië
Jaar 1983
Data 22 t/m 27 augustus
Sport Zwemmen, Schoonspringen, Waterpolo, Synchroonzwemmen
Organisator LEN
Evenementen 38
Navigatie
1981     1985
Portaal 
 
Sport

De Europese kampioenschappen zwemmen 1983 werden gehouden van 22 tot en met 27 augustus 1983 in Rome, Italië.

Met deze editie was het EK tweejaarlijks geworden. De 4x200 meter vrije slag werd toegevoegd aan het zwemprogramma voor vrouwen. Oost-Duitsland bewees voor het vijfde achtereenvolgende jaar haar dominantie bij de vrouwen door, net als in 1981, alle titels bij de vrouwenwedstrijden te veroveren. Het land won er daarnaast alle zilveren medailles op de individuele afstanden.

Zwemmen

Mannen

Afstand: Goud: Tijd Zilver: Tijd Brons: Tijd
100 m vrije slag Per Johansson
 Zweden
50,20 Jörg Woithe
 DDR
50,29 Sergej Smirjagin
 Sovjet-Unie
50,35
200 m vrije slag Michael Gross
 Bondsrepubliek Duitsland
1.47,87 WR Jörg Woithe
 DDR
1.50,18 Thomas Fahrner
 Bondsrepubliek Duitsland
1.50,92
400 m vrije slag Vladimir Salnikov
 Sovjet-Unie
3.49,80 Borut Petrič
 Joegoslavië
3.51,96 Darjan Petrič
 Joegoslavië
3.52,60
1500 m vrije slag Vladimir Salnikov
 Sovjet-Unie
15.08,84 Borut Petrič
 Joegoslavië
15.14,54 Stefan Pfeiffer
 Bondsrepubliek Duitsland
15.16,85
100 m rugslag Dirk Richter
 DDR
56,10 Vladimir Sjemetov
 Sovjet-Unie
56,38 Sergej Zabolotnov
 Sovjet-Unie
56,95
200 m rugslag Sergej Zabolotnov
 Sovjet-Unie
2.01,00 Sándor Wladár
 Hongarije
2.01,61 Frank Baltrusch
 DDR
2.02,46
100 m schoolslag Robertas Žulpa
 Sovjet-Unie
1.03,32 Adrian Moorhouse
 Verenigd Koninkrijk
1.03,37 Gerald Mörken
 Bondsrepubliek Duitsland
1.04,16
200 m schoolslag Adrian Moorhouse
 Verenigd Koninkrijk
2.17,49 Albán Vermes
 Hongarije
2.18,27 Robertas Žulpa
 Sovjet-Unie
2.18,72
100 m vlinderslag Michael Gross
 Bondsrepubliek Duitsland
54,00 ER David López-Zubero
 Spanje
54,77 Aleksej Markovski
 Sovjet-Unie
54,81
200 m vlinderslag Michael Gross
 Bondsrepubliek Duitsland
1.57,05 WR Sergej Fesenko
 Sovjet-Unie
1.59,74 Paolo Revelli
 Italië
1.59,84
200 m wisselslag Giovanni Franceschi
 Italië
2.02,48 ER Jens-Peter Berndt
 DDR
2.02,95 Josef Hladký
 Tsjecho-Slowakije
2.03,55
400 m wisselslag Giovanni Franceschi
 Italië
4.20,41 ER Jens-Peter Berndt
 DDR
4.20,81 Josef Hladký
 Tsjecho-Slowakije
4.23,52
4x100 m vrije slag
 Sovjet-Unie

Sergej Smirjagin
Sergej Krasjoek
Vladimir Tkatsjenko
Aleksej Markovski
3.20,89 ER
 Zweden
Thomas Lejdström
Per Johansson
Per Holmertz
Per Wikström
3.22,02
 DDR
Jörg Woithe
Dirk Richter
Rainer Sternal
Sven Lodziewski
3.23,02
4x200 m vrije slag
 Bondsrepubliek Duitsland

Thomas Fahrner
Alexander Schowtka
Andreas Schmidt
Michael Gross
7.20,40 WR
 DDR
Dirk Richter
Jörg Woithe
Rainer Sternal
Sven Lodziewski
7.23,01
 Italië
Paolo Revelli
Marcello Guarducci
Raffaele Franceschi
Fabrizio Rampazzo
7.26,01
4x100 m wisselslag
 Sovjet-Unie

Vladimir Sjemetov
Robertas Žulpa
Aleksej Markovski
Sergej Smirjagin
3.43,99
 Bondsrepubliek Duitsland
Stefan Peter
Gerald Mörken
Michael Gross
Andreas Schmidt
3.44,79
 DDR
Dirk Richter
Sigurd Hanke
Andreas Ott
Jörg Woithe
3.45,54

Vrouwen

Afstand: Goud: Tijd Zilver: Tijd Brons: Tijd
100 m vrije slag Birgit Meineke
 DDR
55,18 Kristin Otto
 DDR
55,52 Conny van Bentum
 Nederland
56,61
200 m vrije slag Birgit Meineke
 DDR
1.59,45 Astrid Strauss
 DDR
2.00,16 Conny van Bentum
 Nederland
2.00,61
400 m vrije slag Astrid Strauss
 DDR
4.08,07 ER Anke Sonnenbrodt
 DDR
4.10,37 Irina Laritsjeva
 Sovjet-Unie
4.12,90
800 m vrije slag Astrid Strauss
 DDR
8.32,12 Anke Sonnenbrodt
 DDR
8.37,72 Sarah Hardcastle
 Verenigd Koninkrijk
8.40,44
100 m rugslag Ina Kleber
 DDR
1.01,79 Cornelia Sirch
 DDR
1.02,46 Carmen Bunaciu
 Roemenië
1.03,08
200 m rugslag Cornelia Sirch
 DDR
2.12,05 Kathrin Zimmermann
 DDR
2.13,36 Larisa Gortsjakova
 Sovjet-Unie
2.14,41
100 m schoolslag Ute Geweniger
 DDR
1.08,51 WR Sylvia Gerasch
 DDR
1.09,62 Tania Dangalakova
 Bulgarije
1.10,77
200 m schoolslag Ute Geweniger
 DDR
2.30,64 Sylvia Gerasch
 DDR
2.30,67 Olga Zelenkova
 Sovjet-Unie
2.33,10
100 m vlinderslag Ines Geissler
 DDR
1.00,31 Cornelia Polit
 DDR
1.00,92 Cinzia Savi Scarponi
 Italië
1.01,37
200 m vlinderslag Cornelia Polit
 DDR
2.07,82 ER Ines Geissler
 DDR
2.08,09 Conny van Bentum
 Nederland
2.12,87
200 m wisselslag Ute Geweniger
 DDR
2.13,07 Kathleen Nord
 DDR
2.15,55 Irina Gerasimova
 Sovjet-Unie
2.16,72
400 m wisselslag Kathleen Nord
 DDR
4.39,95 Petra Schneider
 DDR
4.40,34 Petra Zindler
 Bondsrepubliek Duitsland
4.47,90
4x100 m vrije slag
 DDR

Kristin Otto
Susanne Link
Cornelia Sirch
Birgit Meineke
3.44,72
 Nederland
Annemarie Verstappen
Wilma van Velsen
Elles Voskes
Conny van Bentum
3.48,24
 Bondsrepubliek Duitsland
Karin Seick
Susanne Schuster
Iris Zscherpe
Ina Beyermann
3.49,86
4x200 m vrije slag
 DDR

Kristin Otto
Astrid Strauss
Cornelia Sirch
Birgit Meineke
8.02,27 WR
 Bondsrepubliek Duitsland
Jutta Kalweit
Birgit Kowalczyk
Petra Zindler
Ina Beyermann
8.11,69
 Nederland
Annemarie Verstappen
Jolande van der Meer
Reggie de Jong
Conny van Bentum
8.12,41
4x100 m wisselslag
 DDR

Ina Kleber
Ute Geweniger
Ines Geissler
Birgit Meineke
4.05,79 WR
 Nederland
Jolanda de Rover
Petra van Staveren
Annemarie Verstappen
Conny van Bentum
4.12,78
 Bondsrepubliek Duitsland
Svenja Schlicht
Ute Hasse
Ina Beyermann
Karin Seick
4.13,25

Schoonspringen

Mannen

Onderdeel: Goud: Score Zilver: Score Brons: Score
3 m plank Petar Georgiev
 Bulgarije
619,80 Nikolaj Drozjzjin
 Sovjet-Unie
618,87 Chris Snode
 Verenigd Koninkrijk
610,17
10 m toren David Ambartsoemjan
 Sovjet-Unie
605,79 Vjatsjeslav Trosjin
 Sovjet-Unie
563,31 Steffen Haage
 DDR
559,41

Vrouwen

Onderdeel: Goud: Score Zilver: Score Brons: Score
3 m plank Brita Baldus
 DDR
494,88 Tatjana Aljabjeva
 Sovjet-Unie
493,14 Daphne Jongejans
 Nederland
461,10
10 m toren Alla Lobankina
 Sovjet-Unie
455,52 Anzjela Stasjoeljevitsj
 Sovjet-Unie
448,56 Ramona Wenzel
 DDR
410,91

Waterpolo

Onderdeel: Goud: Zilver: Brons:
Mannen
 Sovjet-Unie
 Hongarije
 Spanje

Synchroonzwemmen

Onderdeel: Goud: Score Zilver: Score Brons: Score
Solo Carolyn Wilson
 Verenigd Koninkrijk
180,333 Muriel Hermine
 Frankrijk
172,767 Gudrun Hänisch
 Bondsrepubliek Duitsland
172,600
Duet
 Verenigd Koninkrijk

Amanda Dodd
Carolyn Wilson
174,667
 Bondsrepubliek Duitsland
Gudrun Hänisch
Gerlind Scheller
168,634
 Nederland
Catrien Eijken
Marijke Engelen
168,600
Team
 Verenigd Koninkrijk
168,342
 Nederland
163,577
 Bondsrepubliek Duitsland
159,381

Medaillespiegel

 Plaats  Land Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons Totaal
1
 DDR
17 17 5 39
2
 Sovjet-Unie
9 6 8 23
3
 Bondsrepubliek Duitsland
4 3 8 15
4
 Verenigd Koninkrijk
4 1 2 7
5
 Italië
2 0 3 5
6
 Zweden
1 1 0 2
7
 Bulgarije
1 0 1 2
8
 Nederland
0 3 6 9
9
 Hongarije
0 3 0 3
10
 Joegoslavië
0 2 1 3
11
 Spanje
0 1 1 2
12
 Frankrijk
0 1 0 1
13
 Tsjecho-Slowakije
0 0 2 2
14
 Roemenië
0 0 1 1
Totaal 38 38 38 114
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Europese kampioenschappen zwemmen 1983
Listen to this article