Europese kampioenschappen zwemmen 1985 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Europese kampioenschappen zwemmen 1985.

Europese kampioenschappen zwemmen 1985

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Europese kampioenschappen zwemmen 1985
Gehouden in Sofia, Bulgarije
Jaar 1985
Data 4 t/m 11 augustus
Sport Zwemmen, Schoonspringen, Waterpolo, Synchroonzwemmen
Organisator LEN
Evenementen 39
Navigatie
1983     1987
Portaal 
 
Sport

De Europese kampioenschappen zwemmen 1985 werden gehouden van 4 tot en met 11 augustus 1985 in Sofia, Bulgarije.

Voor het eerst was er een waterpolowedstrijd voor vrouwen op dit EK. Deze wedstrijden werden in Oslo, Noorwegen, gehouden.

Zwemmen

Mannen

Afstand: Goud: Tijd Zilver: Tijd Brons: Tijd
100 m vrije slag Stéphan Caron
 Frankrijk
50,20 Jörg Woithe
 DDR
50,38 Stéfan Voléry
 Zwitserland
50,70
200 m vrije slag Michael Gross
 Bondsrepubliek Duitsland
1.47,95 Sven Lodziewski
 DDR
1.49,99 Tommy Werner
 Zweden
1.50,04
400 m vrije slag Uwe Daßler
 DDR
3.51,52 Sven Lodziewski
 DDR
3.51,54 Rainer Henkel
 Bondsrepubliek Duitsland
3.51,79
1500 m vrije slag Uwe Daßler
 DDR
15.08,56 Rainer Henkel
 Bondsrepubliek Duitsland
15.10,34 Stefan Pfeiffer
 Bondsrepubliek Duitsland
15.20,67
100 m rugslag Igor Poljanski
 Sovjet-Unie
55,24 Dirk Richter
 DDR
56,02 Sergej Zabolotnov
 Sovjet-Unie
56,88
200 m rugslag Igor Poljanski
 Sovjet-Unie
1.58,50 Sergej Zabolotnov
 Sovjet-Unie
2.01,88 Frank Baltrusch
 DDR
2.02,57
100 m schoolslag Adrian Moorhouse
 Verenigd Koninkrijk
1.02,99 Rolf Beab
 Bondsrepubliek Duitsland
1.03,38 Dmitri Volkov
 Sovjet-Unie
1.03,59
200 m schoolslag Dmitri Volkov
 Sovjet-Unie
2.19,53 Alexandre Yokochi
 Portugal
2.19,63 Étienne Dagon
 Zwitserland
2.19,69
100 m vlinderslag Michael Gross
 Bondsrepubliek Duitsland
54,02 Andy Jameson
 Verenigd Koninkrijk
54,30 Marcel Gery
 Tsjecho-Slowakije
54,86
200 m vlinderslag Michael Gross
 Bondsrepubliek Duitsland
1.56,65 Benny Nielsen
 Denemarken
1.58,80 Frank Drost
 Nederland
2.00,16
200 m wisselslag Tamás Darnyi
 Hongarije
2.03,23 Josef Hladký
 Tsjecho-Slowakije
2.04,13 Peter Bermel
 Bondsrepubliek Duitsland
2.04,47
400 m wisselslag Tamás Darnyi
 Hongarije
4.20,70 Vadim Jarosjtsjoek
 Sovjet-Unie
4.21,54 Raik Hannemann
 DDR
4.26,33
4x100 m vrije slag
 Bondsrepubliek Duitsland

Alexander Schowtka
Thomas Fahrner
Dirk Korthals
Michael Gross
3.22,18
 DDR
Dirk Richter
Sven Lodziewski
Lars Hinneburg
Jörg Woithe
3.22,32
 Zweden
Tommy Werner
Michael Söderlund
Bengt Baron
Per Johansson
3.22,41
4x200 m vrije slag
 Bondsrepubliek Duitsland

Alexander Schowtka
Michael Gross
André Schadt
Thomas Fahrner
7.19,23
 Zweden
Anders Holmertz
Per Johansson
Michael Söderlund
Tommy Werner
7.25,69
 Nederland
Edsard Schlingemann
Hans Kroes
Patrick Dybiona
Frank Drost
7.32,82
4x100 m wisselslag
 Bondsrepubliek Duitsland

Thomas Lebherz
Rolf Beab
Michael Gross
Alexander Schowtka
3.43,59
 DDR
Dirk Richter
Ingo Grzywotz
Thomas Dreßler
Jörg Woithe
3.45,35
 Italië
Mauro Marini
Gianni Minervini
Fabrizio Rampazzo
Andrea Ceccarini
3.46,09

Vrouwen

Afstand: Goud: Tijd Zilver: Tijd Brons: Tijd
100 m vrije slag Heike Friedrich
 DDR
55,71 Manuela Stellmach
 DDR
55,77 Conny van Bentum
 Nederland
56,33
200 m vrije slag Heike Friedrich
 DDR
1.59,55 Manuela Stellmach
 DDR
1.59,88 Vania Argirova
 Bulgarije
2.02,62
400 m vrije slag Astrid Strauss
 DDR
4.09,22 Anke Möhring
 DDR
4.10,55 Jelena Dendeberova
 Sovjet-Unie
4.14,44
800 m vrije slag Astrid Strauss
 DDR
8.32,12 Sarah Hardcastle
 Verenigd Koninkrijk
8.37,72 Anke Möhring
 DDR
8.40,82
100 m rugslag Birte Weigang
 DDR
1.02,16 Kathrin Zimmermann
 DDR
1.02,60 Natalja Sjibajeva
 Sovjet-Unie
1.03,12
200 m rugslag Cornelia Sirch
 DDR
2.10,89 Kathrin Zimmermann
 DDR
2.12,43 Jolanda de Rover
 Nederland
2.15,06
100 m schoolslag Sylvia Gerasch
 DDR
1.08,62 Silke Hörner
 DDR
1.08,95 Tania Dangalakova
 Bulgarije
1.09,46
200 m schoolslag Tania Dangalakova
 Bulgarije
2.28,57 Sylvia Gerasch
 DDR
2.29,02 Silke Hörner
 DDR
2.29,82
100 m vlinderslag Kornelia Gressler
 DDR
59,46 Birte Weigang
 DDR
1.00,45 Tatjana Koernikova
 Sovjet-Unie
1.01,73
200 m vlinderslag Jacqueline Alex
 DDR
2.11,78 Kornelia Gressler
 DDR
2.11,87 Petra Zindler
 Bondsrepubliek Duitsland
2.14,62
200 m wisselslag Kathleen Nord
 DDR
2.16,07 Sonia Blagoeva
 Bulgarije
2.17,35 Susanne Börnike
 DDR
2.17,96
400 m wisselslag Kathleen Nord
 DDR
4.47,08 Cornelia Sirch
 DDR
4.48,73 Sonia Blagoeva
 Bulgarije
4.50,69
4x100 m vrije slag
 DDR

Astrid Strauss
Karen König
Manuela Stellmach
Heike Friedrich
3.44,48
 Bondsrepubliek Duitsland
Iris Zscherpe
Susanne Schuster
Christiane Pielke
Karin Seick
3.47,38
 Nederland
Conny van Bentum
Ilse Oegama
Karin Brienesse
Annemarie Verstappen
3.48,59
4x200 m vrije slag
 DDR

Astrid Strauss
Karen König
Manuela Stellmach
Heike Friedrich
8.03,82
 Nederland
Jolande van der Meer
Ilse Oegama
Mildred Muis
Conny van Bentum
8.15,14
 Zweden
Suzanne Nilsson
Maria Kardum
Agneta Eriksson
Eva Nyberg
8.15,15
4x100 m wisselslag
 DDR

Birte Weigang
Sylvia Gerasch
Kornelia Gressler
Heike Friedrich
4.06,93
 Sovjet-Unie
Natalja Sjibajeva
Svetlana Koezmina
Tatjana Koernikova
Jelena Dendeberova
4.11,32
 Bulgarije
Bistra Gospodinova
Tania Dangalakova
Radovesta Pironkova
Vania Argirova
4.11,92

Schoonspringen

Mannen

Onderdeel: Goud: Score Zilver: Score Brons: Score
3 m plank Nikolaj Drozjzjin
 Sovjet-Unie
635,52 Petar Georgiev
 Bulgarije
604,98 Dieter Dörr
 Bondsrepubliek Duitsland
592,82
10 m toren Thomas Knuths
 DDR
581,46 Albin Killat
 Bondsrepubliek Duitsland
579,63 Domenico Rinaldi
 Italië
561,30

Vrouwen

Onderdeel: Goud: Score Zilver: Score Brons: Score
3 m plank Zjanna Tsiroelnikova
 Sovjet-Unie
514,32 Irina Sidorova
 Sovjet-Unie
476,70 Brita Baldus
 DDR
471,02
10 m toren Anzjela Stasjoeljevitsj
 Sovjet-Unie
414,27 Ramona Pätow-Wenzel
 DDR
400,62 Alla Lobankina
 Sovjet-Unie
388,95

Waterpolo

Onderdeel: Goud: Zilver: Brons:
Mannen
 Sovjet-Unie
 Joegoslavië
 Bondsrepubliek Duitsland
Vrouwen
 Nederland
 Hongarije
 Bondsrepubliek Duitsland

Synchroonzwemmen

Onderdeel: Goud: Score Zilver: Score Brons: Score
Solo Carolyn Wilson
 Verenigd Koninkrijk
184,634 Muriel Hermine
 Frankrijk
182,467 Alexandra Worisch
 Oostenrijk
180,000
Duet
 Oostenrijk

Eva-Maria Edinger
Alexandra Worisch
180,642
 Frankrijk
Muriel Hermine
Pascale Besson
179,133
 Verenigd Koninkrijk
Amanda Dodd
Carolyn Wilson
177,767
Team
 Frankrijk
171,379
 Verenigd Koninkrijk
170,192
 Nederland
167,787

Medaillespiegel

 Plaats  Land Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons Totaal
1
 DDR
17 17 6 40
2
 Sovjet-Unie
7 4 6 17
3
 Bondsrepubliek Duitsland
6 4 7 17
4
 Verenigd Koninkrijk
2 3 1 6
5
 Frankrijk
2 2 0 4
6
 Hongarije
2 1 0 3
7
 Bulgarije
1 2 4 7
8
 Nederland
1 1 6 8
9
 Oostenrijk
1 0 1 2
10
 Zweden
0 1 3 4
11
 Tsjecho-Slowakije
0 1 1 2
12
 Denemarken
0 1 0 1
 Joegoslavië
0 1 0 1
 Portugal
0 1 0 1
15
 Zwitserland
0 0 2 2
 Italië
0 0 2 2
Totaal 39 39 39 117
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Europese kampioenschappen zwemmen 1985
Listen to this article