Europese kampioenschappen zwemmen 1987 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Europese kampioenschappen zwemmen 1987.

Europese kampioenschappen zwemmen 1987

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Europese kampioenschappen zwemmen 1987
Gehouden in Straatsburg, Frankrijk
Jaar 1987
Data 16 t/m 23 augustus
Sport Zwemmen, schoonspringen, waterpolo, synchroonzwemmen
Organisator LEN
Evenementen 41
Navigatie
1985     1989
Portaal 
 
Sport

De Europese kampioenschappen zwemmen 1987 werden gehouden van 16 tot en met 23 augustus 1987 in Straatsburg, Frankrijk.

Er werd één afstand aan zowel de zwemwedstrijden voor mannen als voor vrouwen toegevoegd, namelijk de 50 meter vrije slag. De Nederlandse zwemploeg kon door moeilijke trainingsomstandigheden geen volwaardig team afvaardigen en bemachtigde hier als gevolg daarvan slechts drie EK-medailles.[1] Oost-Duitsland zette nieuwe records als het gaat om aantallen medailles.

Zwemmen

Mannen

Afstand: Goud: Tijd Zilver: Tijd Brons: Tijd
50 m vrije slag Jörg Woithe
 DDR
22,66 Gennadi Prigoda
 Sovjet-Unie
22,73 Stéfan Voléry
 Zwitserland
22,75
100 m vrije slag Sven Lodziewski
 DDR
49,79 Stéphan Caron
 Frankrijk
49,88 Dirk Richter
 DDR
50,35
200 m vrije slag Anders Holmertz
 Zweden
1.48,44 Giorgio Lamberti
 Italië
1.48,68 Michael Gross
 Bondsrepubliek Duitsland
1.49,02
400 m vrije slag Uwe Daßler
 DDR
3.48,95 Rainer Henkel
 Bondsrepubliek Duitsland
3.49,28 Thomas Fahrner
 Bondsrepubliek Duitsland
3.49,82
1500 m vrije slag Rainer Henkel
 Bondsrepubliek Duitsland
15.02,23 Uwe Daßler
 DDR
15.02,30 Stefan Pfeiffer
 Bondsrepubliek Duitsland
15.03,06
100 m rugslag Sergej Zabolotnov
 Sovjet-Unie
56,06 Frank Baltrusch
 DDR
56,40 Frank Hoffmeister
 Bondsrepubliek Duitsland
56,71
200 m rugslag Sergej Zabolotnov
 Sovjet-Unie
1.59,35 Igor Poljanski
 Sovjet-Unie
1.59,37 Frank Baltrusch
 DDR
2.00,22
100 m schoolslag Adrian Moorhouse
 Verenigd Koninkrijk
1.02,13 Dmitri Volkov
 Sovjet-Unie
1.02,43 Gianni Minervini
 Italië
1.02,66
200 m schoolslag József Szabó
 Hongarije
2.13,87 Sergej Sokolovski
 Sovjet-Unie
2.14,97 Adrian Moorhouse
 Verenigd Koninkrijk
2.15,78
100 m vlinderslag Andy Jameson
 Verenigd Koninkrijk
53,62 Michael Gross
 Bondsrepubliek Duitsland
53,76 Benny Nielsen
 Denemarken
54,08
200 m vlinderslag Michael Gross
 Bondsrepubliek Duitsland
1.57,59 Benny Nielsen
 Denemarken
1.57,74 Vadim Jarosjtsjoek
 Sovjet-Unie
1.58,51
200 m wisselslag Tamás Darnyi
 Hongarije
2.00,56 Vadim Jarosjtsjoek
 Sovjet-Unie
2.01,67 Raik Hannemann
 DDR
2.02,30
400 m wisselslag Tamás Darnyi
 Hongarije
4.15,42 József Szabó
 Hongarije
4.18,30 Patrick Kühl
 DDR
4.18,67
4x100 m vrije slag
 DDR

Dirk Richter
Thomas Flemming
Steffen Zesner
Sven Lodziewski
3.19,17
 Bondsrepubliek Duitsland
Peter Sitt
Michael Gross
Rolf-Dieter Maltzann
Thomas Fahrner
3.20,51
 Sovjet-Unie
Gennadi Prigoda
Vladimir Sjemetov
Veniamin Tajanovitsj
Vladimir Tkatsjenko
3.21,14
4x200 m vrije slag
 Bondsrepubliek Duitsland

Peter Sitt
Rainer Henkel
Thomas Fahrner
Michael Gross
7.13,10
 DDR
Lars Hinneburg
Thomas Flemming
Steffen Zesner
Sven Lodziewski
7.14,27
 Zweden
Tommy Werner
Michael Söderlund
Anders Holmertz
Markus Eriksson
7.21,31
4x100 m wisselslag
 Sovjet-Unie

Igor Poljanski
Dmitri Volkov
Konstantin Petrov
Gennadi Prigoda
3.41,51
 Verenigd Koninkrijk
Neil Cochran
Adrian Moorhouse
Andy Jameson
Roland Lee
3.42,01
 DDR
Frank Baltrusch
Christian Poswiat
Thomas Dreßler
Sven Lodziewski
3.43,90

Vrouwen

Afstand: Goud: Tijd Zilver: Tijd Brons: Tijd
50 m vrije slag Tamara Costache
 Roemenië
25,50 Katrin Meissner
 DDR
25,65 Christiane Pielke
 Bondsrepubliek Duitsland
25,88
100 m vrije slag Kristin Otto
 DDR
55,38 Manuela Stellmach
 DDR
55,49 Tamara Costache
 Roemenië
56,11
200 m vrije slag Heike Friedrich
 DDR
1.58,24 Manuela Stellmach
 DDR
1.58,95 Luminița Dobrescu
 Roemenië
2.00,87
400 m vrije slag Heike Friedrich
 DDR
4.06,39 Astrid Strauss
 DDR
4.07,71 Stela Pura
 Roemenië
4.09,65
800 m vrije slag Anke Möhring
 DDR
8.19,53 Astrid Strauss
 DDR
8.32,24 Judit Csabai
 Hongarije
8.37,71
100 m rugslag Kristin Otto
 DDR
1.01,86 Svenja Schlicht
 Bondsrepubliek Duitsland
1.02,21 Kathrin Zimmermann
 DDR
1.02,55
200 m rugslag Cornelia Sirch
 DDR
2.10,20 Kathrin Zimmermann
 DDR
2.12,23 Svenja Schlicht
 Bondsrepubliek Duitsland
2.12,72
100 m schoolslag Silke Hörner
 DDR
1.07,91 WR Manuela Dalla Valle
 Italië
1.09,66 Sylvia Gerasch
 DDR
1.09,83
200 m schoolslag Silke Hörner
 DDR
2.27,49 Ingrid Lempereur
 België
2.29,49 Svetlana Koezmina
 Sovjet-Unie
2.29,88
100 m vlinderslag Kristin Otto
 DDR
59,52 Birte Weigang
 DDR
59,59 Catherine Plewinski
 Frankrijk
59,83
200 m vlinderslag Kathleen Nord
 DDR
2.08,85 Birte Weigang
 DDR
2.09,60 Stela Pura
 Roemenië
2.11,56
200 m wisselslag Cornelia Sirch
 DDR
2.15,04 Daniela Hunger
 DDR
2.15,27 Noemi Lung
 Roemenië
2.15,84
400 m wisselslag Noemi Lung
 Roemenië
4.40,21 Jelena Dendeberova
 Sovjet-Unie
4.42,62 Kathleen Nord
 DDR
4.44,09
4x100 m vrije slag
 DDR

Manuela Stellmach
Heike Friedrich
Kristin Otto
Katrin Meissner
3.42,58
 Nederland
Marianne Muis
Diana van der Plaats
Mildred Muis
Karin Brienesse
3.45,93
 Bondsrepubliek Duitsland
Stephanie Bofinger
Svenja Schlicht
Christiane Pielke
Karin Seick
3.46,49
4x200 m vrije slag
 DDR

Manuela Stellmach
Heike Friedrich
Astrid Strauss
Anke Möhring
7.55,47
 Roemenië
Luminița Dobrescu
Stela Pura
Anca Pătrășcoiu
Noemi Lung
8.09,15
 Bondsrepubliek Duitsland
Svenja Schlicht
Heike Höller
Julia Lebek
Birgit Lohberg-Schulz
8.09,89
4x100 m wisselslag
 DDR

Kristin Otto
Silke Hörner
Birte Weigang
Manuela Stellmach
4.04,05
 Italië
Lorenza Vigarani
Manuela Dalla Valle
Ilaria Tocchini
Silvia Persi
4.10,04
 Bondsrepubliek Duitsland
Svenja Schlicht
Britta Dahm
Susanne Schuster
Christiane Pielke
4.10,92

Schoonspringen

Mannen

Onderdeel: Goud: Score Zilver: Score Brons: Score
3 m plank Albin Killat
 Bondsrepubliek Duitsland
663,18 Niki Stajković
 Oostenrijk
647,25 Aleksandr Gladtsjenko
 Sovjet-Unie
621,60
10 m toren Georgi Tsjogovadze
 Sovjet-Unie
618,48 Jan Hempel
 DDR
596,64 Arsen Dzjavadian
 Sovjet-Unie
578,37

Vrouwen

Onderdeel: Goud: Score Zilver: Score Brons: Score
3 m plank Daphne Jongejans
 Nederland
525,76 Marina Babkova
 Sovjet-Unie
518,88 Brita Baldus
 DDR
513,42
10 m toren Jelena Mirosjina
 Sovjet-Unie
475,50 Anzjela Stasjoeljevitsj
 Sovjet-Unie
433,68 Silke Abicht
 DDR
408,09

Waterpolo

Onderdeel: Goud: Zilver: Brons:
Mannen
 Sovjet-Unie
 Joegoslavië
 Italië
Vrouwen
 Nederland
 Hongarije
 Frankrijk

Synchroonzwemmen

Onderdeel: Goud: Score Zilver: Score Brons: Score
Solo Muriel Hermine
 Frankrijk
188,700 Alexandra Worisch
 Oostenrijk
182,467 Karin Singer
 Zwitserland
179,067
Duet
 Frankrijk

Muriel Hermine
Karine Schuler
184,608
 Zwitserland
Edith Boss
Karin Singer
178,343
 Sovjet-Unie
Irina Tsjoekova
Tatjana Titova
176,642
Team
 Frankrijk
178,487
 Sovjet-Unie
177,343
 Zwitserland
172,975

Medaillespiegel

 Plaats  Land Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons Totaal
1
 DDR
18 13 10 41
2
 Sovjet-Unie
6 9 6 21
3
 Bondsrepubliek Duitsland
4 4 9 17
4
 Hongarije
3 2 1 6
5
 Frankrijk
3 1 2 6
6
 Roemenië
2 1 5 8
7
 Verenigd Koninkrijk
2 1 1 4
8
 Nederland
2 1 0 3
9
 Zweden
1 0 1 2
10
 Italië
0 3 2 5
11
 Oostenrijk
0 2 0 2
12
 Zwitserland
0 1 3 4
13
 Denemarken
0 1 1 2
14
 België
0 1 0 1
 Joegoslavië
0 1 0 1
Totaal 41 41 41 123
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Europese kampioenschappen zwemmen 1987
Listen to this article