Europese kampioenschappen zwemmen 1991 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Europese kampioenschappen zwemmen 1991.

Europese kampioenschappen zwemmen 1991

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Athene was gastheer van de twintigste editie van de Europese kampioenschappen zwemmen op de langebaan (50 meter). Het door de Europese zwembond LEN georganiseerde toernooi duurde zeven dagen: van zondag 18 augustus tot en met zondag 25 augustus 1991. Nederland won voor het eerst in 25 jaar een gouden medaille dankzij de vrouwenestafette op de 4x100 meter vrije slag. Krisztina Egerszegi groeide uit tot de ster van het toernooi; de Hongaarse vestigde wereldrecords op de 100 en 200 meter rugslag, en won bovendien de 400 meter wisselslag.

Resultaten

50 meter vrije slag

Mannen
# Naam Land Tijd
Nils Rudolph
 GER
22,33
Gennadi Prigoda
 URS
22,44
Michael Fibbens
 GBR
22,72
Vladimir Tkatsjenko
 URS
22,72
5 Christophe Kalfayan
 FRA
22,78
6 Silko Günzel
 GER
22,91
7 Dano Halsall
 SUI
22,97
8 René Gusperti
 ITA
23,37
Vrouwen
# Naam Land Tijd
Simone Osygus
 GER
25,80
Catherine Plewinski
 FRA
25,84
Inge de Bruijn
 NED
25,91
4 Daniela Hunger
 GER
26,06
5 Yevgenya Yermakova
 URS
26,28
6 Louise Karlsson
 SWE
26,31
7 Gitta Jensen
 DEN
26,32
8 Judith Draxler
 AUT
26,47

100 meter vrije slag

Mannen
# Naam Land Tijd
Alexander Popov
 URS
49,18
Nils Rudolph
 GER
49,52
Giorgio Lamberti
 ITA
49,57
4 Silko Günzel
 GER
49,79
5 Venyamin Tayanovich
 URS
50,07
6 Tommy Werner
 SWE
50,09
7 Michael Fibbens
 GBR
50,30
8 Christophe Kalfayan
 FRA
50,33
Vrouwen
# Naam Land Tijd
Catherine Plewinski
 FRA
56,20
Karin Brienesse
 NED
56,44
Simone Osygus
 GER
56,47
4 Daniela Hunger
 GER
56,76
5 Gitta Jensen
 DEN
57,20
6 Luminița Dobrescu
 ROU
57,25
7 Louise Karlsson
 SWE
57,46
8 Marieke Mastenbroek
 NED
57,66

200 meter vrije slag

Mannen
# Naam Land Tijd
Artur Wojdat
 POL
1.48,10
Giorgio Lamberti
 ITA
1.48,15
Roberto Gleria
 ITA
1.48,73
4 Jevgeni Sadovy
 URS
1.48,74
5 Anders Holmertz
 SWE
1,49,02
6 Steffen Zesner
 GER
1.49,04
7 Antti Kasvio
 FIN
1.49,83
8 Jari Melberg
 NOR
1.50,07
Vrouwen
# Naam Land Tijd
Mette Jacobsen
 DEN
2.00,29
Catherine Plewinski
 FRA
2.00,34
Luminița Dobrescu
 ROU
2.01,77
4 Gitta Jensen
 DEN
2.02,03
5 Isabelle Arnould
 BEL
2.02,91
6 Eva Nyberg
 SWE
2.03,21
7 Sandra Cam
 BEL
2.03,66
8 Karin Brienesse
 NED
2.03,89

400 meter vrije slag

Mannen
# Naam Land Tijd
Jevgeni Sadovy
 URS
3.49,02
Artur Wojdat
 POL
3.49,09
Giorgio Lamberti
 ITA
3.50,46
4 Sebastian Wiese
 GER
3.50,49
5 Jörg Hoffmann
 GER
3.51,42
6 Anders Holmertz
 SWE
3.52,08
7 Mariusz Podkoscielny
 POL
3.53,21
8 Zoltán Szilágyi
 HUN
3.55,88
Vrouwen
# Naam Land Tijd
Irene Dalby
 NOR
4.11,63
Beatrice Coada
 ROU
4.12,33
Cristina Sossi
 ITA
4.12,35
4 Jana Henke
 GER
4.12,64
5 Isabelle Arnould
 BEL
4.14,24
6 Manuele Melchiorri
 ITA
4.14,77
7 Sandra Cam
 BEL
4.17,06
8 Baukje Wiersma
 NED
4.17,62

1500 meter vrije slag[bewerken | brontekst bewerken]

Mannen
# Naam Land Tijd
Jörg Hoffmann
 GER
15.02,57
Ian Wilson
 GBR
15.02,72
Sebastian Wiese
 GER
15.14,30
4 Igor Majcen
 YUG
15.21,58
5 Piotr Albinski
 POL
15.30,30
6 Sergi Rouro
 ESP
15.33,44
7 Evgeni Logvinov
 URS
15.34,30
8 Zoltán Szilágyi
 HUN
15.35,27

800 meter vrije slag[bewerken | brontekst bewerken]

Vrouwen
# Naam Land Tijd
Irene Dalby
 NOR
8.32,08
Jana Henke
 GER
8.32,25
Cristina Sossi
 ITA
8.33,79
4 Manuele Melchiorri
 ITA
8.42,67
5 Isabelle Arnould
 BEL
8.44,70
6 Olga Spichalova
 TCH
8.47,14
7 Grit Müller
 GER
8.48,19
8 Baukje Wiersma
 NED
8.49,36

100 meter rugslag

Mannen
# Naam Land Tijd
Martin Lopez-Zubero
 ESP
55,30
Dirk Richter
 GER
56,04
Franck Schott
 FRA
56,29
4 Vladimir Selkov
 URS
56,58
5 Tamás Deutsch
 HUN
56,59
6 Vladimir Shemetov
 URS
56,66
7 Stefaan Maene
 BEL
57,22
8 Atilla Czene
 HUN
57,67
Vrouwen
# Naam Land Tijd
Krisztina Egerszegi
 HUN
WR 1.00,31
Tunde Szabo
 HUN
1.01,31
Dagmar Hase
 GER
1.02,42
4 Natalya Krupskaya
 URS
1.02,62
5 Natalya Shibayeva
 URS
1.03,10
6 Sandra Völker
 GER
1.03,20
7 Ellen Elzerman
 NED
1.03,34
8 Sharon Page
 GBR
1.03,74

200 meter rugslag

Mannen
# Naam Land Tijd
Martin Lopez-Zubero
 ESP
1.58,66
Dirck Richter
 GER
2.00,18
Vladimir Selkov
 URS
2.00,18
4 Tamás Deutsch
 HUN
2.00,30
5 David Holderbach
 FRA
2.00,60
6 Stefano Battistelli
 ITA
2.00,89
7 Lars Kalenka
 GER
2.01,48
8 Thomas Sopp
 NOR
2.02,83
Vrouwen
# Naam Land Tijd
Krisztina Egerszegi
 HUN
WR 2.06,62
Tunde Szabo
 HUN
2.11,42
Dagmar Hase
 GER
2.12,22
4 Natalya Krupskaya
 URS
2.13,71
5 Joanne Deakins
 GBR
2.14,23
6 Kathy Read
 GBR
2.15,15
7 Natalya Shibayeva
 URS
2.15,25
8 Lorenza Vigarani
 ITA
2.15,31

100 meter schoolslag

Mannen
# Naam Land Tijd
Norbert Rózsa
 HUN
1.01,49
Adrian Moorhouse
 GBR
1.01,89
Gianni Minervini
 ITA
1.02,41
4 Andrea Cecchi
 ITA
1.02,58
5 Károly Güttler
 HUN
1.02,71
6 Petri Suominen
 FIN
1.02,90
7 Dmitri Volkov
 URS
1.03,18
8 Frédérik Deburghgraeve
 BEL
1.03,34
Vrouwen
# Naam Land Tijd
Elena Rudkovskaya
 URS
1.09,05
Svetlana Bondarenko
 URS
1.09,99
Tania Dangalakova
 BUL
1.10,12
4 Manuella Dalla Valle
 ITA
1.10,54
Gabrielle Czepe
 HUN
1.10,54
6 Sylvia Gerasch
 GER
1.10,62
7 Lorriane Coombes
 GBR
1.11,52
8 Jean Hill
 GBR
1.11,56

200 meter schoolslag

Mannen
# Naam Land Tijd
Nick Gillingham
 GBR
2.12,55
Norbert Rózsa
 HUN
2.12,58
Sergio Lopez
 ESP
2.13,40
4 Károly Güttler
 HUN
2.14,07
5 Joaquim Fernandez
 ESP
2.14,40
6 Cédric Pernicaud
 FRA
2.14,82
7 Radek Beinhauer
 TCH
2.15,59
8 Andrea Cecchi
 ITA
2.16,29
Vrouwen
# Naam Land Tijd
Elena Rudkovskaya
 URS
2.29,50
Beatrice Coada
 ROU
2.32,00
Tania Dangalakova
 BUL
2.32,09
4 Alicia Peczak
 POL
2.32,50
5 Manuella Dalla Valle
 ITA
2.32,52
6 Brigitte Becue
 BEL
2.32,88
7 Ragnhild Runolfsdottir
 ISL
2.34,08
8 Audrey Guerit
 FRA
2.34,12

100 meter vlinderslag

Mannen
# Naam Land Tijd
Vyacheslav Kulikov
 URS
54,22
Martin Lopez-Zubero
 ESP
54,30
Nils Rudolph
 GER
54,31
4 Rafael Szukala
 POL
54,35
5 Bruno Gutzeit
 FRA
54,92
6 Thilo Haase
 GER
55,07
7 Franck Esposito
 FRA
55,16
8 Rik Leishman
 GBR
55,26
Vrouwen
# Naam Land Tijd
Catherine Plewinski
 FRA
1.00,32
Inge de Bruijn
 NED
1.01,64
Therese Lundin
 SWE
1.01,80
4 Madleine Campbell
 GBR
1.02,01
5 Elena Kononenko
 URS
1.02,40
6 Katrin Meissner
 GER
1.02,65
7 Malin Strömberg
 SWE
1.02,80
8 Karin Brienesse
 NED
1.03,16

200 meter vlinderslag

Mannen
# Naam Land Tijd
Franck Esposito
 FRA
1.59,59
Rafal Szukala
 POL
2.01,01
Christophe Bordeau
 FRA
2.01,25
4 Marco Braida
 ITA
2.01,53
5 Bernd Zeruhn
 GER
2.01,97
6 Matiaz Kozeli
 YUG
2.02,14
7 José Ballester
 ESP
2.02,32
Christian Keller
 GER
DSQ
Vrouwen
# Naam Land Tijd
Mette Jacobsen
 DEN
2.12,87
Sabine Herbst
 GER
2.14,72
Berit Puggard
 DEN
2.14,80
4 Corina Dumitru
 ROU
2.15,55
5 Maria Fernandez
 ESP
2.16,20
6 Juliana Pantillimon
 ROU
2.16,71
7 Brigitte Becue
 BEL
2.16,78
8 Martia Wzodkovska
 POL
2.19,40

200 meter wisselslag

Mannen
# Naam Land Tijd
Lars Sörensen
 DEN
2.02,63
Christian Gessner
 GER
2.02,66
Lucca Sacchi
 ITA
2.02,93
4 Christian Keller
 GER
2.03,16
5 Attila Czene
 HUN
2.03,89
6 Frédéric Lefévre
 FRA
2.04,13
7 John Davey
 GBR
2.05,03
8 Jani Sievinen
 FIN
2.05,48
Vrouwen
# Naam Land Tijd
Daniela Hunger
 GER
2.15,15
Beatrice Coada
 ROU
2.16,68
Marion Zoller
 GER
2.17,43
4 Daria Shmeleva
 URS
2.17,59
5 Brigitte Becue
 BEL
2.18,34
6 Eva Synovska
 POL
2.19,77
7 Alicia Peczak
 POL
2.19,89
8 Lenka Manhalova
 TCH
2.20,21

400 meter wisselslag

Mannen
# Naam Land Tijd
Lucca Sacchi
 ITA
4.17,81
Patrick Kühl
 GER
4.17,85
Christian Gessner
 GER
4.19,66
4 Stefano Battistelli
 ITA
4.22,33
5 Jani Sievinen
 FIN
4.23,34
6 Marcin Malinski
 POL
4.24,54
7 Jorge Perez
 ESP
4.24,60
8 Denislav Kalchev
 BUL
4.30,99
Vrouwen
# Naam Land Tijd
Krisztina Egerszegi
 HUN
4.39,78
Beatrice Coada
 ROU
4.44,67
Eva Synovska
 POL
4.47,92
4 Sabine Herbst
 GER
4.49,85
5 Daria Shmeleva
 URS
4.50,55
6 Irene Dalby
 NOR
4.50,68
7 Annalisa Nisiro
 ITA
4.55,72
Céline Bonnet
 FRA
DSQ

4x100 meter vrije slag

Mannen
# Naam Land Tijd
Pavel Chnikin
Gennadi Prigoda
Venyamin Tayanovich
Alexander Popov
 URS
3.17,11
Silko Günzel
Nils Rudolph
Steffen Zesner
Dirk Richter
 GER
3.18,31
Tommy Werner
Göran Titus
Anders Holmertz
Göran Jansson
 SWE
3.20,42
4
 ITA
3.20,94
5
 FRA
3.21,27
6 Erik Ran 51,13
Wilco van den Akker 51,25
Ron Dekker 50,47
Richard Granneman 50,96
 NED
3.23,81
7
 NOR
3.26,34
8
 GRE
3.31,41
Vrouwen
# Naam Land Tijd
Diana van der Plaats 56,92
Inge de Bruijn 56,22
Marieke Mastenbroek 56,20
Karin Brienesse 56,02
 NED
3.45,36
Daniela Hunger
Katrin Meissner
Dagmar Hase
Simone Osygus
 GER
3.45,54
Mette Nielsen
Gitta Jensen
Berit Puggard
Mette Jacobsen
 DEN
3.46,36
4
 FRA
3.47,95
5
 ITA
3.50,14
6
 SWE
3.50,73
7
 GBR
3.52,15
8
 NOR
3.52,54

4x200 meter vrije slag

Mannen
# Naam Land Tijd
Sergei Lepikov
Vladimir Pyshnenko
Venyamin Tayanovivh
Jevgeni Sadovy
 URS
7.15,96
Emanuele Idini
Roberto Gleria
Stefano Battistelli
Giorgio Lamberti
 ITA
7.18,30
Steffen Zesner
Uwe Daßler
Christian Keller
Jörg Hoffmann
 GER
7.19,13
4
 POL
7.25,05
5
 ESP
7.27,60
6
 NOR
7.28,75
7
 GBR
7.31,85
 FRA
DSQ
Vrouwen
# Naam Land Tijd
Annette Poulsen
Gitta Jensen
Berit Puggard
Mette Jacobsen
 DEN
8.05,90
Dagmar Hase
Manuela Stellmach
Simone Osygus
Heike Friedrich
 GER
8.10,26
Ellen Elzerman 2.04,64
Baukje Wiersma 2.02,78
Diana van der Plaats 2.03,44
Karin Brienesse 2.04,11
 NED
8.13,97
4
 ITA
8.19,46
5
 ROU
8.19,47
6
 SWE
8.20,56
7
 ESP
8.26,58
8
 NOR
8.26,91

4x100 meter wisselslag

Mannen
# Naam Land Tijd
Vladimir Selkov
Dmitri Volkov
Vyacheslav Kulikov
Alexander Popov
 URS
3.39,68
Franck Schott
Cédric Penicaud
Bruno Gutzeit
Christophe Kalfayan
 FRA
3.42,15
Tamás Deutsch
Norbert Rózsa
Peter Horváth
Bela Szabados
 HUN
3.42,35
4
 GBR
3.43,67
5
 ESP
3.45,52
 GER
DSQ
 ITA
DSQ
 FIN
DSQ
Vrouwen
# Naam Land Tijd
Natalya Krupskaya
Elena Rudkovskaya
Elena Kononenko
Yevgenya Yermakova
 URS
4.08,55
Dagmar Hase
Sylvia Gerasch
Katrin Meissner
Simone Osygus
 GER
4.10,10
Ellen Elzerman 1.03,31
Kira Bulten 1.12,67
Inge de Bruijn 1.01,62
Karin Brienesse 56,59
 NED
4.14,03
4
 SWE
4.16,22
5
 ITA
4.17,63
6
 DEN
4.18,74
7
 ROU
4.18,79
 GBR
DSQ

Medaillespiegel

 Plaats  Land
Goud
Zilver
Brons
Totaal
1
 Sovjet-Unie
9 2 2 13
2
 Duitsland
4 11 8 23
3
 Hongarije
4 3 1 8
4
 Denemarken
4 0 2 6
5
 Frankrijk
3 3 2 8
6
 Spanje
2 1 1 4
7
 Noorwegen
2 0 0 2
8
 Italië
1 2 7 10
9
 Nederland
1 2 3 6
10
 Verenigd Koninkrijk
1 2 1 4
 Polen
1 2 1 4
11
 Roemenië
0 4 1 5
12
 Bulgarije
0 0 2 2
 Zweden
0 0 2 2
Totaal 32 32 33 97

Zie ook

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Europese kampioenschappen zwemmen 1991
Listen to this article