Europese kampioenschappen zwemmen 2008 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Europese kampioenschappen zwemmen 2008.

Europese kampioenschappen zwemmen 2008

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Marleen Veldhuis viert haar wereldrecord op de 50 m vrij.
Marleen Veldhuis viert haar wereldrecord op de 50 m vrij.
Marleen Veldhuis en Inge Dekker direct na hun bronzen race op de 4x100m wisselslag.
Marleen Veldhuis en Inge Dekker direct na hun bronzen race op de 4x100m wisselslag.

De Europese kampioenschappen langebaanzwemmen 2008 werden van 13 maart tot en met 24 maart 2008 georganiseerd in het Nationaal Zwemcentrum de Tongelreep in Eindhoven.

Naast het langebaanzwemmen staan traditioneel ook afstanden openwaterzwemmen op de kalender, net als het schoonspringen en het synchroonzwemmen.

Resultaten zwemmen

50 meter vrije slag

mannen
# Land Atleet Tijd
Goud
 Frankrijk
Alain Bernard 21,66
Zilver
 Kroatië
Duje Draganja 22,00
Brons
 Zweden
Stefan Nystrand 22,16
vrouwen
# Land Atleet Tijd
Goud
 Nederland
Marleen Veldhuis 24,09 WR
Zilver
 Nederland
Hinkelien Schreuder 24,59
Brons
 Zweden
Therese Alshammar 24,71

100 meter vrije slag

mannen
# Land Atleet Tijd
Goud
 Frankrijk
Alain Bernard 47,50 WR
Zilver
 Zweden
Stefan Nystrand 48,40
Brons
 Italië
Filippo Magnini 48,53
vrouwen
# Land Atleet Tijd
Goud
 Nederland
Marleen Veldhuis 53,77
Zilver
 Finland
Hanna-Maria Seppälä 54,04
Brons
 Nederland
Inge Dekker 54,12

200 meter vrije slag

mannen
# Land Atleet Tijd
Goud
 Duitsland
Paul Biedermann 1.46,59
Zilver
 Frankrijk
Amaury Leveaux 1.46,99
Brons
 Italië
Massimiliano Rosolino 1.47,33
vrouwen
# Land Atleet Tijd
Goud
 Slovenië
Sara Isakovič 1.57,45
Zilver
 Roemenië
Camelia Potec 1.57,47
Brons
 Hongarije
Ágnes Mutina 1.58,06

400 meter vrije slag

mannen
# Land Atleet Tijd
Goud
 Rusland
Joeri Priloekov 3.45,10
Zilver
 Italië
Massimiliano Rosolino 3.45,19
Brons
 Rusland
Nikita Lobintsev 3.46,75
vrouwen
# Land Atleet Tijd
Goud
 Italië
Federica Pellegrini 4.01,53 WR
Zilver
 Frankrijk
Coralie Balmy 4.04,15
Brons
 Roemenië
Camelia Potec 4.05,62

800 meter vrije slag

mannen
# Land Atleet Tijd
Goud
 Hongarije
Gergő Kis 7.51,94
Zilver
 Italië
Samuel Pizzetti 7.54,09
Brons
 Roemenië
Dragoș Coman 7.54,37
vrouwen
# Land Atleet Tijd
Goud
 Italië
Alessia Filippi 8.23,50
Zilver
 Spanje
Erika Villaecija García 8.24,08
Brons
 Roemenië
Camelia Potec 8.25,28

1500 meter vrije slag

mannen
# Land Atleet Tijd
Goud
 Rusland
Joeri Priloekov 14.50,40
Zilver
 Verenigd Koninkrijk
David Davies 14.54,28
Brons
 Polen
Mateusz Sawrymowicz 14.58,78
vrouwen
# Land Atleet Tijd
Goud
 Zwitserland
Flavia Rigamonti 15.58,54
Zilver
 Spanje
Erika Villaecija 16.02,08
Brons
 Denemarken
Lotte Friis 16.11,26

50 meter rugslag

mannen
# Land Atleet Tijd
Goud
 Griekenland
Aristeidis Grigoriadis 25,13
Zilver
 Zwitserland
Flori Lang 25,18
Brons
 Slowakije
Lubos Krizko 25,44
vrouwen
# Land Atleet Tijd
Goud
 Rusland
Anastasia Zoejeva 28,05 ER
Zilver
 Spanje
Nina Zjivanevskaja 28,11
Brons
 Kroatië
Sanja Jovanovic 28,17

100 meter rugslag

mannen
# Land Atleet Tijd
Goud
 Oostenrijk
Markus Rogan 54,03
Zilver
 Griekenland
Aristeidis Grigoriadis 54,27
Brons
 Rusland
Arkadi Vjatsjanin 54,45
vrouwen
# Land Atleet Tijd
Goud
 Rusland
Anastasia Zoejeva 59,41 ER
Zilver
 Frankrijk
Laure Manaudou 1.00,05
Brons
 Spanje
Nina Zjivanevskaja 1.00,29

200 meter rugslag

mannen
# Land Atleet Tijd
Goud
 Oostenrijk
Markus Rogan 1.55,85
Zilver
 Rusland
Arkadi Vjatsjanin 1.57,04
Brons
 Roemenië
Răzvan Florea 1.57,53
vrouwen
# Land Atleet Tijd
Goud
 Frankrijk
Laure Manaudou 2.07,99
Zilver
 Rusland
Anastasia Zoejeva 2.09,59
Brons
 Hongarije
Nikolett Szepesi 2.09,90

50 meter schoolslag

mannen
# Land Atleet Tijd
Goud
 Oekraïne
Oleg Lisogor 27,43
Zilver
 Noorwegen
Alexander Dale Oen 27,53
Brons
 Italië
Alessandro Terrin 27,64
vrouwen
# Land Atleet Tijd
Goud
 Duitsland
Janne Schäfer 31,08
Zilver
 Rusland
Joelia Jefimova 31,41
Brons
 Oostenrijk
Mirna Jukić 31,59

100 meter schoolslag

mannen
# Land Atleet Tijd
Goud
 Noorwegen
Alexander Dale Oen 59,76 ER
Zilver
 Frankrijk
Hugues Duboscq 59,78
Brons
 Oekraïne
Oleg Lisogor 1.00,53
vrouwen
# Land Atleet Tijd
Goud
 Oostenrijk
Mirna Jukić 1.08,18
Zilver
 Rusland
Alena Aleksejeva 1.08,91
Brons
 Zweden
Joline Höstman 1.08,94

200 meter schoolslag

mannen
# Land Atleet Tijd
Goud
 Rusland
Grigory Falko 2.09,64
Zilver
 Noorwegen
Alexander Dale Oen 2.09,74
Brons
 Frankrijk
Hugues Duboscq 2.09,91
vrouwen
# Land Atleet Tijd
Goud
 Rusland
Joelia Jefimova 2.24,09
Zilver
 Oostenrijk
Mirna Jukić 2.24,58
Brons
 Rusland
Alena Aleksejeva 2.25,22

50 meter vlinderslag

mannen
# Land Atleet Tijd
Goud
 Servië
Milorad Čavić 23,11 ER
Zilver
 Oekraïne
Sergiy Breoes 23,48
Brons
 Spanje
Rafael Muñoz 23,60
vrouwen
# Land Atleet Tijd
Goud
 Nederland
Chantal Groot 26,03
Zilver
 Nederland
Inge Dekker 26,30
Brons
 Wit-Rusland
Sviatlana Khakhlova 26,52

100 meter vlinderslag

mannen
# Land Atleet Tijd
Goud
 Rusland
Jevgeni Korotysjkin 51,89
Zilver
 Slovenië
Peter Mankoč 52,07
Brons
 Spanje
Rafael Muñoz 52,09
vrouwen
# Land Atleet Tijd
Goud
 Zweden
Sarah Sjöström 58,44
Zilver
 Nederland
Inge Dekker 58,50
Brons
 Frankrijk
Aurore Mongel 58,54

200 meter vlinderslag

mannen
# Land Atleet Tijd
Goud
 Griekenland
Ioannis Drymonakos 1.54,16 ER
Zilver
 Polen
Paweł Korzeniowski 1.54,38
Brons
 Rusland
Nikolaj Skvortsov 1.54,65
vrouwen
# Land Atleet Tijd
Goud
 Frankrijk
Aurore Mongel 2.06,59
Zilver
 Hongarije
Emese Kovács 2.06,71
Brons
 Spanje
Mireia Belmonte García 2.09,32

200 meter wisselslag

mannen
# Land Atleet Tijd
Goud
 Hongarije
László Cseh 1.58,02
Zilver
 Oostenrijk
Dinko Jukić 1.59,65
Brons
 Litouwen
Vytautas Janusaitis 2.00,17
vrouwen
# Land Atleet Tijd
Goud
 Spanje
Mireia Belmonte García 2.11,16
Zilver
 Hongarije
Evelyn Verrasztó 2.12,93
Brons
 Frankrijk
Camille Muffat 2.13,63

400 meter wisselslag

mannen
# Land Atleet Tijd
Goud
 Hongarije
László Cseh 4.09,59 ER
Zilver
 Griekenland
Ioannis Drymonakos 4.14,72
Brons
 Italië
Luca Marin 4.16,69
vrouwen
# Land Atleet Tijd
Goud
 Italië
Alessia Filippi 4.36,68
Zilver
 Hongarije
Katinka Hosszú 4.37,43
Brons
 Rusland
Jana Martynova 4.37,86

4x100 meter vrije slag

mannen
# Land Atleten Tijd
Goud
 Zweden
Marcus Pihl
Stefan Nystrand
Petter Styme
Jonas Persson
3.15,41
Zilver
 Italië
Massimiliano Rosolino
Alessandro Calvi
Christian Galenda
Filippo Magnini
3.15,77
Brons
 Nederland
Mitja Zastrow
Bas van Velthoven
Robert Lijesen
Pieter van den Hoogenband
3.15,88
vrouwen
# Land Atleten Tijd
Goud
 Nederland
Inge Dekker
Ranomi Kromowidjojo
Femke Heemskerk
Marleen Veldhuis
3.33,62 WR
Zilver
 Italië
Erika Ferraioli
Federica Pellegrini
Maria Laura Simonetto
Cristina Chiuso
3.41,06
Brons
 Zweden
Claire Hedenskog
Josefin Lillhage
Ida Marko-Varga
Magdalena Kuras
3.41,28

4x200 meter vrije slag

vrouwen
# Land Atleten Tijd
Goud
 Frankrijk
Laure Manaudou
Coralie Balmy
Mylène Lazare
Alena Poptsjanka
7.52,09
Zilver
 Verenigd Koninkrijk
Joanne Jackson
Melanie Marshall
Ellen Gandy
Caitlin McClatchey
7.52,36
Brons
 Italië
Alice Carpanese
Federica Pellegrini
Alessia Filippi
Renata Spagnolo
7.55,69

4x100 meter wisselslag

mannen
# Land Atleten Tijd
Goud
 Rusland
Arkadi Vjatsjanin
Grigory Falko
Jevgeni Korotysjkin
Andrej Gretsjin
3.34,25 ER
Zilver
 Kroatië
Gordan Kožulj
Vanja Rogulj
Mario Todorović
Duje Draganja
3.36,32
Brons
 Zweden
Simon Sjödin
Jonas Andersson
Lars Frölander
Stefan Nystrand
3.36,85

Resultaten synchroonzwemmen

Solo

# Land Atleet Punten
Goud
 Spanje
Gemma Mengual 98,400
Zilver
 Rusland
Natalja Isjtsjenko 98,300
Brons
 Italië
Beatrice Adelizzi 94,000

Duet

# Land Atleten Punten
Goud
 Spanje
Gemma Mengual
Andrea Fuentes
97,800
Zilver
 Italië
Beatrice Adelizzi
Giulia Lapi
94,900
Brons
 Oekraïne
Daria Joesjko
Ksenia Sydorenko
93,900

Team

# Land Atleten Punten
Goud
 Spanje
Alba Cabello Rodilla, Ona Carbonell Ballestero, Andrea Fuentes Fache, Thais Henríquez, Gemma Mengual Civil, Raquel Corral, Irina Rodríguez Álvarez, Paola Tirados Sánchez 97,800
Zilver
 Italië
Alessia Bigi, Elisa Bozzo, Constanza Fiorentini, Manila Flamini, Francesca Gangemi, Mariangela Perrupato, Sara Sgarzi, Federica Tommasi 95,200
Brons
 Oekraïne
Anna Bagirova, Nadia Beredesjna, Anastasia Tsjepak, Daria Joesjko, Ganna Chmelnytska, Olga Kondrasjova, Joelija Marjanko, Ksenia Sydorenko 93,300

Teamcombinatie

# Land Atleten Punten
Goud
 Spanje
Alba Cabello Rodilla, Ona Carbonell Ballestero, Andrea Fuentes Fache, Thais Henríquez, Gemma Mengual Civil, Raquel Corral, Irina Rodríguez Álvarez, Paola Tirados Sánchez 97,900
Zilver
 Italië
Alessia Bigi, Elisa Bozzo, Constanza Fiorentini, Manila Flamini, Francesca Gangemi, Mariangela Perrupato, Sara Sgarzi, Federica Tommasi 95,100
Brons
 Oekraïne
Anna Bagirova, Nadia Beredesjna, Anastasia Tsjepak, Daria Joesjko, Ganna Chmelnytska, Olga Kondrasjova, Joelija Marjanko, Ksenia Sydorenko 94,100

Resultaten schoonspringen

1 meterplank

mannen
# Land Atleet Punten
Goud
 Oekraïne
Ilja Kvasja 454,65
Zilver
 Finland
Joona Puhakka 432,80
Brons
 Italië
Christopher Sacchin 423,80
vrouwen
# Land Atleet Punten
Goud
 Zweden
Anna Lindberg 293,85
Zilver
 Hongarije
Nora Barta 270,60
Brons
 Duitsland
Katja Dieckow 264,15

3 meterplank

mannen
# Land Atleet Punten
Goud
 Rusland
Dmitri Sautin 493,70
Zilver
 Oekraïne
Ilja Kvasja 468,70
Brons
 Finland
Joona Puhakka 441,80
vrouwen
# Land Atleet Punten
Goud
 Rusland
Joelia Pakhalina 347,40
Zilver
 Duitsland
Katja Dieckow 330,80
Brons
 Oekraïne
Olena Fedorova 319,70

3 meterplank synchroon

mannen
# Land Atleten Punten
Goud
 Rusland
Joeri Koenakov
Dmitri Sautin
440,76
Zilver
 Duitsland
Tobias Schellenberg
Andreas Wels
413,94
Brons
 Oekraïne
Dmitro Lysenko
Anton Zakharov
406,56
vrouwen
# Land Atleten Punten
Goud
 Rusland
Joelia Pkhalina
Anastasia Pozdnyakova
327,57
Zilver
 Duitsland
Heike Fischer
Ditte Kotzian
305,64
Brons
 Oekraïne
Olena Fedorova
Alevtina Korolyova
301,86

10 metertoren

mannen
# Land Atleet Punten
Goud
 Verenigd Koninkrijk
Tom Daley 491,95
Zilver
 Duitsland
Sascha Klein 487,60
Brons
 Italië
Francesco Dell'Uomo 481,30
vrouwen
# Land Atleet Punten
Goud
 Italië
Tania Cagnotto 355,35
Zilver
 Oekraïne
Joelia Prokoptsjoek 328,35
Brons
 Zweden
Elina Eggers 319,65

10 metertoren synchroon

mannen
# Land Atleten Punten
Goud
 Duitsland
Patrick Hausding
Sascha Klein
453,24
Zilver
 Wit-Rusland
Vadim Kaptoer
Aliaksandr Varlamau
427,35
Brons
 Rusland
Konstantin Khanbekov
Oleg Vikoelov
426,24
vrouwen
# Land Atleten Punten
Goud
 Duitsland
Annett Gamm
Nora Subschinski
336,63
Zilver
 Oekraïne
Alina Sjaplenko
Joelia Prokoptsjoek
334,20
Brons
 Italië
Noemi Batki
Tania Cagnotto
323,13

Medaillespiegel

# land Goud goud Zilver zilver Brons brons totaal
1
 Rusland
12 7 6 25
2
 Italië
5 7 9 21
3
 Frankrijk
5 4 3 12
4
 Spanje
5 3 4 12
5
 Duitsland
4 4 1 9
6
 Nederland
4 3 3 10
7
 Hongarije
3 4 2 9
8
 Oostenrijk
3 2 2 7
9
 Zweden
3 1 6 10
10
 Oekraïne
2 4 7 13
11
 Griekenland
2 2 0 4
12
 Verenigd Koninkrijk
2 2 0 4
12
 Noorwegen
1 2 0 3
14
 Slovenië
1 1 0 2
15
 Zwitserland
1 1 0 2
16
 Servië
1 0 0 1
17
 Kroatië
0 2 1 3
18
 Finland
0 2 1 3
19
 Roemenië
0 1 4 5
20
 Polen
0 1 1 2
21
 Wit-Rusland
0 1 1 2
22
 Denemarken
0 0 1 1
 Litouwen
0 0 1 1
 Slowakije
0 0 1 1
Zie de categorie 2008 LEN European Championships van Wikimedia Commons voor mediabestanden over dit onderwerp.
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Europese kampioenschappen zwemmen 2008
Listen to this article