Europese kampioenschappen zwemmen 2016 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Europese kampioenschappen zwemmen 2016.

Europese kampioenschappen zwemmen 2016

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Europese kampioenschappen zwemmen 2016
Gehouden in
Londen
Jaar 2016
Data 16 t/m 22 mei
Sport Zwemmen
Organisator LEN
Evenementen 42
Navigatie
2014     2018
Portaal 
 
Sport

De Europese kampioenschappen zwemmen 2016 werden gehouden van 16 tot en met 22 mei 2016 in het London Aquatics Centre in de Britse hoofdstad Londen. Het toernooi was onderdeel van de Europese kampioenschappen zwemsporten 2016.

Programma

    Series en finale     Series en halve finales     Finale
Mannen
Mei 16 17 18 19 20 21 22
50m vrije slag
100m vrije slag
200m vrije slag
400m vrije slag
800m vrije slag
1500m vrije slag
50m schoolslag
100m schoolslag
200m schoolslag
50m vlinderslag
100m vlinderslag
200m vlinderslag
50m rugslag
100m rugslag
200m rugslag
200m wisselslag
400m wisselslag
4×100m vrije slag
4×200m vrije slag
4×100m wisselslag
Finales 2 3 3 3 2 4 3
Vrouwen
Mei 16 17 18 19 20 21 22
50m vrije slag
100m vrije slag
200m vrije slag
400m vrije slag
800m vrije slag
1500m vrije slag
50m schoolslag
100m schoolslag
200m schoolslag
50m vlinderslag
100m vlinderslag
200m vlinderslag
50m rugslag
100m rugslag
200m rugslag
200m wisselslag
400m wisselslag
4×100m vrije slag
4×200m vrije slag
4×100m wisselslag
Finales 2 2 2 4 2 3 5
Gemengd
Mei 16 17 18 19 20 21 22
4×100m vrije slag
4×100m wisselslag
Finales 1 1

Medailles

Legenda

Mannen

Onderdeel Goud Zilver Brons
Vrije slag
50 m Florent Manaudou
 Frankrijk
21,73 Andrij Hovorov
 Oekraïne
21,79 Benjamin Proud
 Verenigd Koninkrijk
21,85
100 m Luca Dotto
 Italië
48,25 Sebastiaan Verschuren
 Nederland
48,32 Clément Mignon
 Frankrijk
48,36
200 m Sebastiaan Verschuren
 Nederland
1.46,02 Velimir Stjepanović
 Servië
1.46,26 James Guy
 Verenigd Koninkrijk
1.46,42
400 m Gabriele Detti
 Italië
3.44,01
CR
Henrik Christiansen
 Noorwegen
3.46,49 Péter Bernek
 Hongarije
3.46,81
800 m Gregorio Paltrinieri
 Italië
7.42,33
CR
Gabriele Detti
 Italië
7.43,52 Mychailo Romantsjoek
 Oekraïne
7.47,99
1500 m Gregorio Paltrinieri
 Italië
14.34,04
ER
Gabriele Detti
 Italië
14.48,75 Mychailo Romantsjoek
 Oekraïne
14.50,33
Rugslag
50 m Camille Lacourt
 Frankrijk
24,77 Richard Bohus
 Hongarije
24,82 Grigori Tarasevitsj
 Rusland
24,86
100 m Camille Lacourt
 Frankrijk
53,79 Grigori Tarasevitsj
 Rusland
53,89 Simone Sabbioni
 Italië
54,19
Apostolos Christou
 Griekenland
200 m Radosław Kawęcki
 Polen
1.55,98 Yakov Yan Toumarkin
 Israël
1.56,97 Danas Rapšys
 Litouwen
1.57,22
Schoolslag
50 m Adam Peaty
 Verenigd Koninkrijk
26,66 Peter John Stevens
 Slovenië
27,09 Ross Murdoch
 Verenigd Koninkrijk
27,31
100 m Adam Peaty
 Verenigd Koninkrijk
58,36
CR
Ross Murdoch
 Verenigd Koninkrijk
59,73 Giedrius Titenis
 Litouwen
1.00,10
200 m Ross Murdoch
 Verenigd Koninkrijk
2.08,33 Marco Koch
 Duitsland
2.08,40 Luca Pizzini
 Italië
2.10,39
Vlinderslag
50 m Andrij Hovorov
 Oekraïne
22,92 László Cseh
 Hongarije
23,31 Benjamin Proud
 Verenigd Koninkrijk
23,34
100 m László Cseh
 Hongarije
50,86
CR
Konrad Czerniak
 Polen
51,22 Mehdy Metella
 Frankrijk
51,70
200 m László Cseh
 Hongarije
1.52,91
CR
Viktor Bromer
 Denemarken
1.55,35 Tamas Kenderesi
 Hongarije
1.55,39
Wisselslag
200 m Andreas Vazaios
 Griekenland
1.58,18 Gal Nevo
 Israël
1.59,69 Alexis Santos
 Portugal
1.59,76
400 m Dávid Verrasztó
 Hongarije
4.13,15 Richárd Nagy
 Slowakije
4.14,16 Federico Turrini
 Italië
4.14,74
Vrije slag estafette
4×100 m
 Frankrijk

William Meynard
Florent Manaudou
Fabien Gilot
Clément Mignon
Lorys Bourelly
3.13,48
 Italië

Luca Dotto
Luca Leonardi
Jonathan Boffa
Filippo Magnini
Giuseppe Guttuso
3.14,29
 België

Glenn Surgeloose
Jasper Aerents
Dieter Dekoninck
Pieter Timmers
Louis Croenen
3.14,30
4×200 m
 Nederland

Dion Dreesens
Maarten Brzoskowski
Kyle Stolk
Sebastiaan Verschuren
Ben Schwietert
Joost Reijns
7.07,82
 België

Louis Croenen
Glenn Surgeloose
Dieter Dekoninck
Pieter Timmers
Lorenz Weiremans
7.08,28
 Italië

Andrea Mitchell D'Arrigo
Filippo Magnini
Luca Dotto
Gabriele Detti
Filippo Megli
Jonathan Boffa
7.08,30
Wisselslagestafette
4×100 m
 Verenigd Koninkrijk

Chris Walker-Hebborn
Adam Peaty
James Guy
Duncan Scott
Ross Murdoch
Robbie Renwick
3.32,15
 Frankrijk

Benjamin Stasiulis
Giacomo Perez Dortona
Mehdy Metella
Florent Manaudou
Yannick Agnel
3.33,89
 Hongarije

Gabor Balog
Gabor Financsek
László Cseh
Richard Bohus
3.34,12

Vrouwen

Onderdeel Goud Zilver Brons
Vrije slag
50 m Ranomi Kromowidjojo
 Nederland
24,07
CR
Francesca Halsall
 Verenigd Koninkrijk
24,44 Jeanette Ottesen
 Denemarken
24,61
100 m Sarah Sjöström
 Zweden
52,82 Ranomi Kromowidjojo
 Nederland
53,24 Femke Heemskerk
 Nederland
53,72
200 m Federica Pellegrini
 Italië
1.55,93 Femke Heemskerk
 Nederland
1.55,97 Charlotte Bonnet
 Frankrijk
1.56,51
400 m Boglárka Kapás
 Hongarije
4.03,47 Jazmin Carlin
 Verenigd Koninkrijk
4.04,85 Mireia Belmonte
 Spanje
4.06,89
800 m Boglárka Kapás
 Hongarije
8.21,40 Jazmin Carlin
 Verenigd Koninkrijk
8.23,52 Tjasa Oder
 Slovenië
8.25,68
1500 m Boglárka Kapás
 Hongarije
15.50,22
CR
Mireia Belmonte
 Spanje
16.00,20 Maria Vilas
 Spanje
16.01,25
Rugslag
50 m Francesca Halsall
 Verenigd Koninkrijk
27,57
CR
Mie Nielsen
 Denemarken
27,77 Georgia Davies
 Verenigd Koninkrijk
27,87
100 m Mie Nielsen
 Denemarken
58,73
CR
Katinka Hosszú
 Hongarije
58,94 Kathleen Dawson
 Verenigd Koninkrijk
59,68
200 m Katinka Hosszú
 Hongarije
2.07,01 Daryna Zevina
 Oekraïne
2.07,48 Matea Samardžić
 Kroatië
2.09,24
Schoolslag
50 m Jennie Johansson
 Zweden
30,81 Hrafnhildur Lúthersdóttir
 IJsland
30,91 Jenna Laukkanen
 Finland
30,95
100 m Rūta Meilutytė
 Litouwen
1.06,17 Hrafnhildur Lúthersdóttir
 IJsland
1.06,45 Chloe Tutton
 Verenigd Koninkrijk
1.07,50
200 m Rikke Møller Pedersen
 Denemarken
2.21,69 Jessica Vall
 Spanje
2.22,56 Hrafnhildur Lúthersdóttir
 IJsland
2.22,96
Vlinderslag
50 m Sarah Sjöström
 Zweden
24,99 Jeanette Ottesen
 Denemarken
25,44 Francesca Halsall
 Verenigd Koninkrijk
25,48
100 m Sarah Sjöström
 Zweden
55,89
CR
Jeanette Ottesen
 Denemarken
56,83 Ilaria Bianchi
 Italië
57,52
200 m Franziska Hentke
 Duitsland
2.07,23 Liliana Szilágyi
 Hongarije
2.07,24 Judit Ignacio
 Spanje
2.07,52
Wisselslag
200 m Katinka Hosszú
 Hongarije
2.07,30
CR
Siobhan-Marie O'Connor
 Verenigd Koninkrijk
2.09,03 Hannah Miley
 Verenigd Koninkrijk
2.11,84
400 m Katinka Hosszú
 Hongarije
4.30,90
CR
Hannah Miley
 Verenigd Koninkrijk
4.35,27 Zsuzsanna Jakabos
 Hongarije
4.38,39
Vrije slag estafette
4×100 m
 Nederland

Maud van der Meer
Femke Heemskerk
Marrit Steenbergen
Ranomi Kromowidjojo
Esmee Vermeulen
3.33,80
 Italië

Silvia Di Pietro
Erika Ferraioli
Aglaia Pezzato
Federica Pellegrini
Laura Letrari
3.37,68
 Zweden

Sarah Sjöström
Ida Marko-Varga
Ida Lindborg
Louise Hansson
Nathalie Lindborg
3.37,84
4×200 m
 Hongarije

Zsuzsanna Jakabos
Evelyn Verrasztó
Boglárka Kapás
Katinka Hosszú
Ajna Kesely
7.51,63
 Spanje

Melanie Costa
Patricia Castro
Fatima Gallardo
Mireia Belmonte
Africa Zamorano
7.53,38
 Nederland

Andrea Kneppers
Esmee Vermeulen
Robin Neumann
Femke Heemskerk
Marrit Steenbergen
7.53,63
Wisselslagestafette
4×100 m
 Verenigd Koninkrijk

Kathleen Dawson
Chloe Tutton
Siobhan-Marie O'Connor
Francesca Halsall
Georgia Davies
Molly Renshaw
Laura Stephens
Harriet Cooper
3.58,57
 Italië

Carlotta Zofkova
Martina Carraro
Ilaria Bianchi
Erika Ferraioli
Arianna Castiglioni
4.00,73
 Finland

Mimosa Jallow
Jenna Laukkanen
Emilia Pikkäräinen
Hanna-Maria Seppälä
4.01,49

Gemengd

Onderdeel Goud Zilver Brons
Vrije slag estafette
4×100 m
 Nederland

Sebastiaan Verschuren
Ben Schwietert
Maud van der Meer
Femke Heemskerk
Kyle Stolk
Marrit Steenbergen
3.23,64
CR
 Italië

Filippo Magnini
Luca Dotto
Erika Ferraioli
Federica Pellegrini
Luca Leonardi
Jonathan Boffa
Aglaia Pezzato
3.24,55
 Frankrijk

Clément Mignon
Jérémy Stravius
Charlotte Bonnet
Anna Santamans
Lorys Bourelly
Frédérick Bousquet
Camille Gheorghiu
Margaux Fabre
3.25,49
Wisselslagestafette
4×100 m
 Verenigd Koninkrijk

Christopher Walker-Hebborn
Adam Peaty
Siobhan-Marie O'Connor
Francesca Halsall
Georgia Davies
Craig Benson
Duncan Scott
3.44,56
 Italië

Simone Sabbioni
Martina Carraro
Piero Codia
Federica Pellegrini
Christopher Ciccarese
Fabio Scozzoli
Ilaria Bianchi
3.45,74
 Hongarije

Gabor Balog
Gabor Financsek
Evelyn Verrasztó
Zsuzsanna Jakabos
David Foldhazi
3.49,50

Medaillespiegel

 Plaats  Land Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons Totaal
1
 Hongarije
10 4 5 19
2
 Verenigd Koninkrijk
7 6 9 22
3
 Italië
5 7 5 17
4
 Nederland
5 3 2 10
5
 Frankrijk
4 1 4 9
6
 Zweden
4 0 1 5
7
 Denemarken
2 4 1 7
8
 Oekraïne
1 2 2 5
9
 Polen
1 1 0 2
 Duitsland
1 1 0 2
11
 Litouwen
1 0 2 3
12
 Griekenland
1 0 1 2
13
 Spanje
0 3 3 5
14
 IJsland
0 2 1 3
15
 Israël
0 2 0 2
16
 Rusland
0 1 1 2
 Slovenië
0 1 1 2
 België
0 1 1 2
19
 Noorwegen
0 1 0 1
 Servië
0 1 0 1
 Slowakije
0 1 0 1
22
 Finland
0 0 2 2
23
 Kroatië
0 0 1 1
 Portugal
0 0 1 1
Totaal 42 42 43 127

Verbeterde kampioenschaprecords

Mannen
400 m vrij
Gabriele Detti
3.44,01 (finale) 16 mei
800 m vrij
Gregorio Paltrinieri
7.42,33 (finale) 20 mei
1500 m vrij
Gregorio Paltrinieri
14.34,04 (finale) 18 mei
100 m school
Adam Peaty
58,36 (finale) 17 mei
50 m vlinder
Andrij Hovorov
22,73 (halve finale) 16 mei
100 m vlinder
Laszlo Cseh
50,86 (finale) 21 mei
200 m vlinder
Laszlo Cseh
1.54,29 (halve finale)
1.52,91 (finale)
18 mei
19 mei
Gemengd
4× 100 m vrij
 Nederland

Ben Schwietert
Sebastiaan Verschuren
Ranomi Kromowidjojo
Maud van der Meer
3.23,64 (finale) 20 mei
Vrouwen
50 m vrij
Ranomi Kromowidjojo
24,07 (finale) 22 mei
1500 m vrij
Boglárka Kapás
15.50,22 (finale) 21 mei
50 m rug
Francesca Halsall
27,57 (finale) 21 mei
100 m rug
Mie Nielsen
59,26 (serie)
59,16 (halve finale)
58,73 (finale)
18 mei
"
19 mei
100 m vlinder
Sarah Sjöström
56,12 (halve finale)
55,89 (finale)
19 mei
20 mei
200 m wissel
Katinka Hosszu
2.07,30 (finale) 19 mei
400 m wissel
Katinka Hosszu
4.30,99 (serie)
4.30,90 (finale)
16 mei
"

Belgische deelnemers

Naam Afstand Finale Halve finale Series
Mannen
Jasper Aerents 50 m vrij 22,88 (8; 9e)
100 m vrij 50,04 (9; 10e)
Jonas Coreelman 100 m school 1.02,33 (7; 10e)
200 m school 2.14,81 (4; 8e)
Louis Croenen 200 m vrij 1.48,29 (6; 6e)
100 m vlinder - (6; dns)
200 m vlinder 1.56,65 (6e) 1.57,56 (2; 5e) 1.59,03 (3; 5e)
Dieter Dekoninck 100 m vrij 49,29 (8; 5e)
200 m vrij 1.48,98 (6; 7e)
Lander Hendrickx 400 m vrij 3.54,08 (3; 9e)
1500 m vrij 15.25,90 (2; 6e)
200 m vrij 2.03,47 (4; 10e)
Glenn Surgeloose 50 m vrij - (7; dns)
100 m vrij 48,75 (7e) 48,83 (1; 2e) 48,64 (8; 3e)
200 m vrij 1.47,05 (5e) 1.46,91 (2; 4e) 1.46,93 (8; 1e)
Pieter Timmers 50 m vrij - (6; dns)
100 m vrij 48,64 (5e) 48,76 (2; 4e) 48,84 (9; 3e)
200 m vrij 1.47,73 (2; 5e) 1.48,09 (7; 2e)
Nils Van Audekerke 100 m rug 57,33 (2; 5e)
200 m rug 2.02,07 (5; 6e)
Lorenz Weiremans 400 m vrij 3.54,69 (2; 4e)
Jasper Aerents
Louis Croenen (s)
Dieter Dekoninck
Glenn Surgeloose
Pieter Timmers (f)
4× 100 m vrij 3.14,30 (3e) 3.16,53 (1; 1e)
Louis Croenen
Dieter Dekoninck
Glenn Surgeloose
Pieter Timmers (f)
Lorenz Weiremans (s)
4× 200 m vrij 7.08,28 (2e) 7.14,07 (1; 3e)
Louis Croenen
Jonas Coreelman
Pieter Timmers
Nils Van Audekerke
4× 100 m wissel 3.40,46 (1; 4e)
Vrouwen
Camille Bouden 200 m vrij 206,17 (3; 9e)
Kimberly Buys 100 m vrij 56,16 (6; 6e)
50 m vlinder 26,36 (2; 6e) 26,41 (3; 3e)
100 m vlinder 58,48 (5e) 58,71 (1; 3e) 58,47 (5; 2e)
Juliette Casini 50 m vrij 26,49 (3; 5e)
100 m vrij 56,36 (5; 5e)
200 m vrij 2.01,82 (4; 5e)
Juliette Dumont 100 m vrij 56,71 (4; 7e)
Valentine Dumont 200 m vrij 2.03.27 (4; 6e)
400 m vrij 4.17,11 (2; 2e)
Lotte Goris 100 m vrij 55,97 (4; 2e)
200 m vrij 2.00,28 (1; 8e) 2.00,32 (4; 1e)
Fanny Lecluyse 50 m school 31,50 (2; 6e) 31,67 (4; 3e)
100 m school 1.0,38 (2; 7e) 1.08,67 (5; 4e)
200 m school 2.25,92 (2; 5e) 2.30,16 (5; 6e)
Jade Smits 100 m rug 1.03,62 (2; 3e)
Kimberly Buys
Juliette Casini
Juliette Dumont
Lotte Goris
4× 100 m vrij 3.44,22 (1; 4e)
Kimberly Buys (f)
Camille Bouden (s)
Juliette Casini
Valentine Dumont
Lotte Goris
4× 200 m vrij 8.02,67 (7e) 8.07,50 (1; 5e)
Kimberly Buys
Lotte Goris
Fanny Lecluyse
Jade Smits
4× 100 m wissel 4.05,23 (7e) 4.06,17 (2; 3e)

Nederlandse deelnemers

Naam Afstand Finale Halve finale Series
Mannen
Maarten Brzoskowski 100 m vrij 50,09 (6; 4e)
200 m vrij 1.47,85 (7e) 1.47,62 (1; 4e) 1.47,03 (6; 2e)
400 m vrij 3.44,01 (5e) 3.47,63 (5; 3e)
Dion Dreesens 200 m vrij 1.48,05 (8; 4e)
Ben Schwietert 50 m vrij - (5; dns)
100 m vrij 49,86 (7; 6e)
Kyle Stolk 100 m vrij 49,89 (7; 7e)
200 m vrij 1.48,83 (7; 4e)
Joeri Verlinden 50 m vlinder 23,82 (7e) 23,67 (2; 4e) 24,03 (7; 4e)
100 m vlinder - (7; dsq)
Sebastiaan Verschuren 100 m vrij 48,32 (2e) 48,65 (2; 3e) 48,61 (8; 2e)
200 m vrij 1.46,02 (1e) 1.45,87 (1; 1e) 1.47,69 (7; 1e)
Maarten Brzoskowski (f)
Dion Dreesens
Joost Reijns (s)
Ben Schwietert (s)
Kyle Stolk
Sebastiaan Verschuren (f)
4× 200 m vrij 7.07,82 (1e) 7.14,07 (1; 3e)
Vrouwen
Kim Busch 50 m vrij 25,18 (2; 5e) 25,33 (7; 3e)
50 m vlinder 26,66 (5; 6e)
100 m vlinder 1.00,64 (2; 3e)
Femke Heemskerk 100 m vrij 53,72 (3e) 54,15 (1; 1e) 53,81 (9; 1e)
200 m vrij 1.55,97 (2e) 1.56,68 (2; 1e) 1.57,91 (6; 1e)
Andrea Kneppers 400 m vrij 4.16,94 (3; 4e)
Ranomi Kromowidjojo 50 m vrij 24,07 (1e) 24,37 (2; 2e) 24,80 (7; 1e)
100 m vrij 53,24 (2e) 54,44 (2; 1e) 53,77 (7; 1e)
50 m vlinder 25,82 (4e) 25,63 (2; 2e) 25,80 (5; 2e)
Maud van der Meer 100 m vrij 54,70 (8; 3e)
Robin Neumann 200 m vrij 1.59,96 (7; 3e)
Sharon van Rouwendaal 400 m vrij 4.09,50 (6e) 4.12,08 (5; 4e)
800 m vrij 8.35,76 (8e) 8.36,49 (3; 4e)
1500 m vrij - (1; dns)
Marrit Steenbergen 50 m vrij 25,90 (7; 8e)
100 m vrij 55,37 (9; 5e)
200 m vrij 2.01,32 (6; 8e)
200 m wissel 2.16,42 (1; 8e) 2.16,35 (3; 5e)
Kira Toussaint 50 m rug - (3; dns)
100 m rug - (6; dns)
Esmee Vermeulen 200 m vrij 1.59,66 (1;6e) 1.59,51 (5; 3e)
400 m vrij 4.19,80 (4; 10e)
Tamara van Vliet 50 m vrij 25,49 (6; 6e)
Maaike de Waard 50 m rug 28,14 (5e) 28,11 (1; 2e) 28,17 (4; 1e)
100 m rug 1.02,13 (4; 8e)
50 m vlinder 26,18 (7e) 26,05 (1; 3e) 26,32 (4; 2e)
Wendy van der Zanden 200 m wissel 2.13.31 (7e) 2.14,18 (1; 4e) 2.14,46 (4; 4e)
400 m wissel 4.44,73 (1; 1e)
Femke Heemskerk
Ranomi Kromowidjojo (f)
Maud van der Meer
Marrit Steenbergen
Esmee Vermeulen (s)
4× 100 m vrij 3.33,80 (1e) 3.38,58 (1; 1e)
Femke Heemskerk (f)
Andrea Kneppers
Robin Neumann
Marrit Steenbergen (s)
Esmee Vermeulen
4× 200 m vrij 7.53,63 (3e) 7.58,49 (1; 3e)
Gemengd
Ben Schwietert
Kyle Stolk (s)
Sebastiaan Verschuren (f)
Ranomi Kromowidjojo (f)
Maud van der Meer
Marrit Steenbergen (s)
4× 100 m vrij 3.26,89 (1e) 3.38,58 (1; 1e)
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Europese kampioenschappen zwemmen 2016
Listen to this article