Europese kampioenschappen zwemmen 2020 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Europese kampioenschappen zwemmen 2020.

Europese kampioenschappen zwemmen 2020

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Europese kampioenschappen zwemmen 2020
Donau-arena
Gehouden in
Boedapest
Jaar 2021
Data 17 t/m 23 mei
Sport Zwemmen
Organisator LEN
Evenementen 43
Navigatie
2018     2022 →
Portaal 
 
Sport

De Europese kampioenschappen zwemmen 2020 werden gehouden van 17 tot en met 23 mei 2021 in de Donau-arena in Boedapest. Het toernooi was onderdeel van de Europese kampioenschappen zwemsporten 2020.

Oorspronkelijk stond het toernooi gepland van 18 tot en met 24 mei 2020. Vanwege de coronapandemie werd het toernooi uiteindelijk met een jaar uitgesteld.

Programma

    Series en finale     Series en halve finales     Finale
Mannen
Mei 17 18 19 20 21 22 23
50m vrije slag
100m vrije slag
200m vrije slag
400m vrije slag
800m vrije slag
1500m vrije slag
50m schoolslag
100m schoolslag
200m schoolslag
50m vlinderslag
100m vlinderslag
200m vlinderslag
50m rugslag
100m rugslag
200m rugslag
200m wisselslag
400m wisselslag
4x100m vrije slag
4x200m vrije slag
4x100m wisselslag
Finales 2 2 3 3 2 3 4
Vrouwen
Mei 17 18 19 20 21 22 23
50m vrije slag
100m vrije slag
200m vrije slag
400m vrije slag
800m vrije slag
1500m vrije slag
50m schoolslag
100m schoolslag
200m schoolslag
50m vlinderslag
100m vlinderslag
200m vlinderslag
50m rugslag
100m rugslag
200m rugslag
200m wisselslag
400m wisselslag
4x100m vrije slag
4x200m vrije slag
4x100m wisselslag
Finales 2 3 3 2 4 2 5
Gemengd
Mei 17 18 19 20 21 22 23
4x100m vrije slag
4x200m vrije slag
4x100m wisselslag
Finales 1 1 1

Medailles

Legenda

  • WR = Wereldrecord
  • ER = Europees record
  • CR = Kampioenschapsrecord

Mannen

Onderdeel Goud Zilver Brons
Vrije slag
50 m Ari-Pekka Liukkonen
 Finland
21,61 Ben Proud
 Verenigd Koninkrijk
21,69 Kristian Golomeev
 Griekenland
21,73
100 m Kliment Kolesnikov
 Rusland
47,37
CR
Alessandro Miressi
 Italië
47,45 Andrej Minakov
 Rusland
47,74
200 m Martin Maljoetin
 Rusland
1.44,79
CR
Duncan Scott
 Verenigd Koninkrijk
1.45,19 Thomas Dean
 Verenigd Koninkrijk
1.45,34
400 m Martin Maljoetin
 Rusland
3.44,18 Felix Auböck
 Oostenrijk
3.44,63 Danas Rapšys
 Litouwen
3.45,39
800 m Mychailo Romantsjoek
 Oekraïne
7.42,61 Gregorio Paltrinieri
 Italië
7.43,62 Gabriele Detti
 Italië
7.46,10
1500 m Mychailo Romantsjoek
 Oekraïne
14.39,89 Gregorio Paltrinieri
 Italië
14.42,91 Domenico Acerenza
 Italië
14.54,36
Rugslag
50 m Kliment Kolesnikov
 Rusland
23,80
WR
Robert Glință
 Roemenië
24,42 Hugo González
 Spanje
24,47
100 m Robert Glință
 Roemenië
52,88 Hugo González
 Spanje
52,90 Apostolos Christou
 Griekenland
52,97
Mewen Tomac
 Frankrijk
200 m Jevgeni Rylov
 Rusland
1.54,46 Luke Greenbank
 Verenigd Koninkrijk
1.54,62 Roman Mityukov
 Zwitserland
1.56,33
Schoolslag
50 m Adam Peaty
 Verenigd Koninkrijk
26,21 Ilja Sjymanovitsj
 Wit-Rusland
26,55 Nicolò Martinenghi
 Italië
26,68
100 m Adam Peaty
 Verenigd Koninkrijk
57,66 Arno Kamminga
 Nederland
58,10 James Wilby
 Verenigd Koninkrijk
58,58
200 m Anton Tsjoepkov
 Rusland
2.06,99 Arno Kamminga
 Nederland
2.07,35 Erik Persson
 Zweden
2.07,66
Vlinderslag
50 m Szebasztián Szabó
 Hongarije
23,00 Andrij Hovorov
 Oekraïne
23,01 Andrej Zjilkin
 Rusland
23,08
100 m Kristóf Milák
 Hongarije
50,18
CR
Josif Miladinov
 Bulgarije
50,93 James Guy
 Verenigd Koninkrijk
50,99
200 m Kristóf Milák
 Hongarije
1.51,10
CR
Federico Burdisso
 Italië
1.54,28 Tamás Kenderesi
 Hongarije
1.54,43
Wisselslag
200 m Hugo González
 Spanje
1.56,76 Jérémy Desplanches
 Zwitserland
1.56,95 Alberto Razzetti
 Italië
1.57,25
400 m Ilja Borodin
 Rusland
4.10,02
WJ
Alberto Razzetti
 Italië
4.11,17 Max Litchfield
 Verenigd Koninkrijk
4.11,56
Vrije slag estafette
4x100 m
 Rusland

Andrej Minakov
Aleksandr Sjtsjegolev
Vladislav Grinev
Kliment Kolesnikov
Andrej Zjilkin
Michail Vekovisjtsjev
Ivan Girev
Jevgeni Rylov
3.10,41
CR
 Verenigd Koninkrijk

Thomas Dean
Matthew Richards
James Guy
Duncan Scott
Jacob Whittle
Joe Litchfield
3.11,56
 Italië

Alessandro Miressi
Lorenzo Zazzeri
Thomas Ceccon
Manuel Frigo
Leonardo Deplano
3.11,87
4x200 m
 Rusland

Martin Maljoetin
Aleksandr Sjtsjegolev
Aleksandr Krasnych
Michail Vekovisjtsjev
Ivan Girev
7.03,48
CR
 Verenigd Koninkrijk

Thomas Dean
Matthew Richards
James Guy
Duncan Scott
Max Litchfield
Calum Jarvis
7.04,61
 Italië

Stefano Ballo
Matteo Ciampi
Marco De Tullio
Stefano di Cola
Manuel Frigo
Filippo Megli
7.06,05
Wisselslagestafette
4x100 m
 Verenigd Koninkrijk

Luke Greenbank
Adam Peaty
James Guy
Duncan Scott
Joe Litchfield
James Wilby
Thomas Dean
3.28,59
CR
 Rusland

Kliment Kolesnikov
Kirill Prigoda
Michail Vekovisjtsjev
Andrej Minakov
Jevgeni Rylov
Anton Tsjoepkov
Aleksandr Koedasjev
Aleksandr Sjtsjegolev
3.29,50
 Italië

Thomas Ceccon
Nicolò Martinenghi
Federico Burdisso
Alessandro Miressi
Alessandro Pinzuti
Piero Codia
3.29,93

Vrouwen

Onderdeel Goud Zilver Brons
Vrije slag
50 m Ranomi Kromowidjojo
 Nederland
23,97 Pernille Blume
 Denemarken
24,17 Niet uitgereikt
Katarzyna Wasick
 Polen
100 m Femke Heemskerk
 Nederland
53,05 Marie Wattel
 Frankrijk
53,32 Anna Hopkin
 Verenigd Koninkrijk
53,43
200 m Barbora Seemanová
 Tsjechië
1.56,27 Federica Pellegrini
 Italië
1.56,29 Freya Anderson
 Verenigd Koninkrijk
1.56,42
400 m Simona Quadarella
 Italië
4.04,66 Anna Jegorova
 Rusland
4.06,05 Boglárka Kapás
 Hongarije
4.06,90
800 m Simona Quadarella
 Italië
8.20,23 Anastasia Kirpitsjnikova
 Rusland
8.21,86 Anna Jegorova
 Rusland
8.26,56
1500 m Simona Quadarella
 Italië
15.53,59 Anastasia Kirpitsjnikova
 Rusland
16.01,06 Martina Rita Caramignoli
 Italië
16.05,81
Rugslag
50 m Kira Toussaint
 Nederland
27,36 Kathleen Dawson
 Verenigd Koninkrijk
27,46 Maaike de Waard
 Nederland
27,74
100 m Kathleen Dawson
 Verenigd Koninkrijk
58,49 Margherita Panziera
 Italië
59,01 Maria Kameneva
 Rusland
59,22
200 m Margherita Panziera
 Italië
2.06,08
CR
Cassie Wild
 Verenigd Koninkrijk
2.07,74 Katalin Burián
 Hongarije
2.07,87
Schoolslag
50 m Benedetta Pilato
 Italië
29,35 Ida Hulkko
 Finland
30,19 Yuliya Yefimova
 Rusland
30,22
100 m Sophie Hansson
 Zweden
1,05,69 Arianna Castiglioni
 Italië
1,06,13 Martina Carraro
 Italië
1,06,21
200 m Molly Renshaw
 Verenigd Koninkrijk
2.21,34 Lisa Mamié
 Zwitserland
2.22,05 Joelia Jefimova
 Rusland
2.22,16
Vlinderslag
50 m Ranomi Kromowidjojo
 Nederland
25,30 Melanie Henique
 Frankrijk
25,59 Emilie Beckmann
 Denemarken
25,65
100 m Anna Ntountounaki
 Griekenland
57,37 Niet uitgereikt Louise Hansson
 Zweden
57,56
Marie Wattel
 Frankrijk
200 m Boglárka Kapás
 Hongarije
2.06,50 Katinka Hosszú
 Hongarije
2.08,14 Svetlana Tsjimrova
 Rusland
2.08,55
Wisselslag
200 m Anastasia Gorbenko
 Israël
2.09,99 Abbie Wood
 Verenigd Koninkrijk
2.10,03 Katinka Hosszú
 Hongarije
2.10,12
400 m Katinka Hosszú
 Hongarije
4.34,76 Viktória Mihályvári-Farkas
 Hongarije
4.36,81 Niet uitgereikt
Aimee Willmott
 Verenigd Koninkrijk
Vrije slag estafette
4x100 m
 Verenigd Koninkrijk

Lucy Hope
Anna Hopkin
Abbie Wood
Freya Anderson
Evelyn Davis
Emma Russell
3.34,17
 Nederland

Ranomi Kromowidjojo
Kira Toussaint
Marrit Steenbergen
Femke Heemskerk
Kim Busch
Robin Neumann
3.34,29
 Frankrijk

Marie Wattel
Charlotte Bonnet
Anouchka Martin
Assïa Touati
Lison Nowaczyk
3.35,92
4x200 m
 Verenigd Koninkrijk

Lucy Hope
Tamryn Van Selm
Holly Hibbott
Freya Anderson
Emma Russell
7.53,15
 Hongarije

Zsuzsanna Jakabos
Fanni Fabian
Laura Veres
Boglárka Kapás
Evelyn Verrasztó
7.56,26
 Italië

Stefania Pirozzi
Sara Gailli
Simona Quadarella
Federica Pellegrini
Lisa Angiolini
7.56,72
Wisselslagestafette
4x100 m
 Verenigd Koninkrijk

Kathleen Dawson
Molly Renshaw
Laura Stephens
Anna Hopkin
Cassie Wild
Sarah Vasey
Harriet Jones
Freya Anderson
3.54,01
CR
 Rusland

Maria Kameneva
Joelia Jefimova
Svetlana Tsjimrova
Arina Soerkova
Anastasia Fesikova
Jevgeni Tsjikoenova
3.56,25
 Italië

Margherita Panziera
Arianna Castiglioni
Elena Di Liddo
Federica Pellegrini
Silvia Scalia
Martina Carraro
Silvia di Pietro
3.56,30

Gemengd

Onderdeel Goud Zilver Brons
Vrije slag estafette
4x100 m
 Verenigd Koninkrijk

Duncan Scott
Thomas Dean
Anna Hopkin
Freya Anderson
Matthew Richards
Jacob Whittle
Evelyn Davis
Lucy Hope
3.22,07
CR
 Nederland

Stan Pijnenburg
Jesse Puts
Ranomi Kromowidjojo
Femke Heemskerk
Luc Kroon
Marrit Steenbergen
Kim Busch
3.22,26
 Italië

Alessandro Miressi
Thomas Ceccon
Federica Pellegrini
Silvia di Pietro
Manuel Frigo
Chiara Tarantino
3.22,64
4x200 m
 Verenigd Koninkrijk

Thomas Dean
James Guy
Abbie Wood
Freya Anderson
Calum Jarvis
Joe Litchfield
Lucy Hope
7.26,67
CR
 Italië

Stefano Ballo
Stefano di Cola
Federica Pellegrini
Margeritha Panziera
Stefania Pirozzi
Filippo Megli
Sara Gailli
7.29,35
 Rusland

Aleksandr Sjtsjegolev
Aleksandr Krasnych
Anna Jegorova
Anastasia Kirpitsjnikova
Ivan Girev
Jevgeni Rylov
Maria Kameneva
Arina Soerkova
7.31,54
Wisselslagestafette
4x100 m
 Verenigd Koninkrijk

Kathleen Dawson
Adam Peaty
James Guy
Anna Hopkin
Joe Litchfield
Harriet Jones
3.38,82
ER, CR
 Nederland

Kira Toussaint
Arno Kamminga
Nyls Korstanje
Femke Heemskerk
Ranomi Kromowidjojo
3.41,28
 Italië

Margherita Panziera
Nicolò Martinenghi
Elena di Liddo
Alessandro Miressi
Simone Sabbioni
Silvia di Pietro
3.42,30

Medaillespiegel

 Plaats  Land Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons Totaal
1
 Verenigd Koninkrijk
11 9 6 26
2
 Rusland
9 5 8 22
3
 Italië
5 9 13 27
4
 Hongarije
5 3 4 12
5
 Nederland
4 5 1 10
6
 Oekraïne
2 1 0 3
7
 Frankrijk
1 2 2 5
8
 Spanje
1 1 1 3
9
 Finland
1 1 0 2
 Roemenië
1 1 0 2
11
 Griekenland
1 0 2 3
 Zweden
1 0 2 3
13
 Israël
1 0 0 1
 Tsjechië
1 0 0 1
15
 Zwitserland
0 2 1 3
16
 Denemarken
0 1 0 1
17
 Bulgarije
0 1 1 2
 Oostenrijk
0 1 0 1
 Polen
0 1 0 1
 Wit-Rusland
0 1 0 1
21
 Litouwen
0 0 1 1
Totaal 44 44 42 130
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Europese kampioenschappen zwemmen 2020
Listen to this article