For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for FA Cup 2020/21.

FA Cup 2020/21

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

FA Cup 2020/21
Vlag van Engeland
Land
Vlag van Engeland
Engeland

Vlag van Wales
Wales
Bond FA
Competitie FA Cup
Seizoensdetails
Seizoen 2020/21
Topscorer(s) 4 doelpunten:
Vlag van Engeland
Tammy Abraham
Vlag van Nigeria
Kelechi Iheanacho
Vlag van Engeland
Gary Madine
Vlag van Engeland
Alfie May
Vlag van Engeland
Tom Nichols
Aantal clubs 736
124 (hoofdtoernooi)
Bekerwinnaar Leicester City
Europese kwalificatie
UEFA Europa League: Groepsfase
Algemeen
Opgericht 1871
Website thefa.com
Actueel
Actuele editie
FA Cup 2021/22
Navigatie
Vorige     Volgende
Portaal 
Portaalicoon
 
Voetbal

De FA Cup 2020/21 was de 140e editie van de strijd om de Engelse voetbalbeker. Het knock-outtoernooi begon op 7 november 2020 en eindigde op 17 mei 2021 met de finale in het Wembley Stadium in Londen, die Leicester City won door Chelsea FC te verslaan. Leicester City plaatste zich daarmee voor de Community Shield en Europa League, maar doordat Leicester City zich via de competitie al plaatste voor de Europa League, ging dat laatste ticket naar de nummer 6 van de Premier League, West Ham United.

Toernooischema

Dit wedstrijdschema bevat de wedstrijden vanaf de achtste finales.

Achtste finale Kwartfinale Halve finale Finale
                           
11 februariOakwell Stadium            
 Barnsley FC  0
21 maartStamford Bridge
 Chelsea FC  1  
 Chelsea FC  2
10 februariBramall Lane
   Sheffield United  0  
 Sheffield United  1
17 aprilWembley Stadium
 Bristol City  0  
 Chelsea FC  1
10 februariGoodison Park
   Manchester City  0  
 Everton FC (w.n.v.)  5
20 maartGoodison Park
 Tottenham Hotspur  4  
 Everton FC  0
10 februariLiberty Stadium
   Manchester City  2  
 Swansea City  1
15 meiWembley Stadium
 Manchester City  3  
 Chelsea FC  0
10 februariKing Power Stadium
   Leicester City  1
 Leicester City  1
21 maartKing Power Stadium
 Brighton & Hove Albion  0  
 Leicester City  3
9 februariOld Trafford
   Manchester United  1  
 Manchester United (w.n.v.)  1
18 aprilWembley Stadium
 West Ham United  0  
 Leicester City  1
9 februariTurf Moor
   Southampton FC  0  
 Burnley FC  0
20 maartDean Court  
 AFC Bournemouth  2  
 AFC Bournemouth  0    
11 februariMolineux Stadium
   Southampton FC  3      
 Wolverhampton Wanderers  0
 Southampton FC  2  

Wedstrijden

Eerste ronde

De winnaars van de kwalificatierondes, gespeeld tussen 31 augustus en 4 november 2020, en teams uit de League One en de League Two namen deel aan de eerste ronde. De loting van de eerste ronde vond plaats op 26 oktober 2020, de wedstrijden werden gespeeld tussen 6 en 26 november 2020.[1]

Thuisteam Uitslag Uitteam
Harrogate Town 4 – 1 Skelmersdale United
Tonbridge Angels 0 – 7 Bradford City
Exeter City 2 – 1 AFC Fylde
Leyton Orient 1 – 2 Newport County
Sunderland AFC 0 – 1 Mansfield Town
Bolton Wanderers 2 – 3 Crewe Alexandra
Oxford United 1 – 2 Peterborough United
Walsall FC 1 – 2 Bristol Rovers
Rochdale AFC 1 – 2 Stockport County
Swindon Town 1 – 2 Darlington FC
Tranmere Rovers 2 – 1 Accrington Stanley
Bromley FC 0 – 1 n.v. Yeovil Town
Cheltenham Town 3 – 1 South Shields
Stevenage FC 2 – 2 n.v.
(5 – 4 n.s.)
Concord Rangers
Gillingham FC 3 – 2 Woking FC
Charlton Athletic 0 – 1 Plymouth Argyle
Salford City 2 – 0 n.v. Hartlepool United
Hull City 2 – 0 Fleetwood Town
Colchester United 1 – 1 n.v.
(3 – 5 n.s.)
Marine FC
Dagenham & Redbridge 3 – 1 Grimsby Town
Cambridge United 0 – 2 Shrewsbury Town
Boreham Wood 3 – 3 n.v.
(4 – 3 n.s.)
Southend United
Ipswich Town 2 – 3 n.v. Portsmouth FC
Lincoln City 6 – 2 Forest Green Rovers
Banbury United 1 – 2 Canvey Island
Port Vale 0 – 1 King's Lynn
Brackley Town 3 – 3 n.v.
(3 – 2 n.s.)
Bishop's Stortford
United of Manchester 1 – 5 Doncaster Rovers
Scunthorpe United 2 – 3 Solihull Moors
Havant & Waterlooville 1 – 0 Cray Valley (PM)
Barnet FC 1 – 0 Burton Albion
Wigan Athletic 2 – 3 n.v. Chorley FC
Maldon & Tiptree 0 – 1 Morecambe FC
Torquay United 5 – 6 n.v. Crawley Town
Hayes & Yeading United 2 – 2 n.v.
(3 – 4 n.s.)
Carlisle United
Eastleigh FC 0 – 0 n.v.
(3 – 4 n.s.)
MK Dons
Hampton & Richmond Borough 2 – 3 Oldham Athletic
Eastbourne Borough 0 – 3 Blackpool FC
Oxford City 2 – 1 Northampton Town
Barrow AFC 0 – 0 n.v.
(2 – 4 n.s.)
AFC Wimbledon

Tweede ronde

De veertig winnaars van de eerste ronde namen deel aan de tweede ronde. De loting van de tweede ronde vond plaats op 9 november 2020, de wedstrijden werden gespeeld tussen 27 en 30 november 2020.[2]

Thuisteam Uitslag Uitteam
Tranmere Rovers 1 – 0 Brackley Town
Morecambe FC 4 – 2 n.v. Solihull Moors
Newport County 3 – 0 Salford City
Gillingham FC 2 – 3 Exeter City
Harrogate Town 0 – 4 Blackpool FC
Plymouth Argyle 2 – 0 Lincoln City
Portsmouth FC 6 – 1 King's Lynn Town
Cheltenham Town 2 – 1 n.v. Crewe Alexandra
Bradford City 1 – 2 Oldham Athletic
Peterborough United 1 – 2 Chorley FC
Stevenage FC 1 – 1 n.v.
(6 – 5 n.s.)
Hull City
AFC Wimbledon 1 – 2 Crawley Town
Stockport County 3 – 2 n.v. Yeovil Town
Shrewsbury Town 1 – 0 n.v. Oxford City
Mansfield Town 2 – 1 n.v. Dagenham & Redbridge
Carlisle United 1 – 2 Doncaster Rovers
Barnet FC 0 – 1 MK Dons
Bristol Rovers 6 – 0 Darlington FC
Marine FC 1 – 0 n.v. Havant & Waterlooville
Canvey Island 0 – 3 Boreham Wood

Derde ronde

De 20 winnaars van de tweede ronde, 24 clubs uit de Championship en 20 teams uit de Premier League namen deel aan de derde ronde. De loting van de derde ronde vond plaats op 30 november 2020, de wedstrijden werden gespeeld tussen 8 en 19 januari 2021.[3] Marine FC, dat uitkwam op het achtste niveau, en Tottenham Hotspur, dat de vierde plaats bezat in de Premier League, speelden tegen elkaar. Het verschil in aantal plaatsen in de Engelse voetbalpiramide (116) was nooit groter tussen twee tegenstanders in de FA Cup.[4][5]

Thuisteam Uitslag Uitteam
Wolverhampton Wanderers 1 – 0 Crystal Palace
Aston Villa 1 – 4 Liverpool FC
Everton FC 2 – 1 n.v. Rotherham United
Nottingham Forest 1 – 0 Cardiff City
Boreham Wood 2 – 0 Millwall FC
Luton Town 1 – 0 Reading FC
Norwich City 2 – 0 Coventry City
Chorley FC 2 – 0 Derby County
AFC Bournemouth 4 – 1 Oldham Athletic
Stevenage FC 0 – 2 Swansea City
Bristol Rovers 2 – 3 Sheffield United
Blackburn Rovers 0 – 1 Doncaster Rovers
Stoke City 0 – 4 Leicester City
Wycombe Wanderers 4 – 1 Preston North End
Burnley FC 1 – 1 n.v.
(4 – 3 n.s.)
MK Dons
Queens Park Rangers 0 – 2 n.v. Fulham FC
Exeter City 0 – 2 Sheffield Wednesday
Blackpool FC 2 – 2 n.v.
(3 – 2 n.s.)
West Bromwich Albion
Arsenal FC 2 – 0 n.v. Newcastle United
Huddersfield Town 2 – 3 Plymouth Argyle
Brentford FC 2 – 1 Middlesbrough FC
Manchester United 1 – 0 Watford FC
Barnsley FC 2 – 0 Tranmere Rovers
Crawley Town 3 – 0 Leeds United
Bristol City 2 – 1 Portsmouth FC
Manchester City 3 – 0 Birmingham City
Chelsea FC 4 – 0 Morecambe FC
Cheltenham Town 2 – 1 n.v. Mansfield Town
Marine FC 0 – 5 Tottenham Hotspur
Newport County 1 – 1 n.v.
(3 – 4 n.s.)
Brighton & Hove Albion
Stockport County 0 – 1 West Ham United
Southampton FC 2 – 0 Shrewsbury Town

Vierde ronde

De 32 winnaars van de derde ronde namen het tegen elkaar op in de vierde ronde. De loting van de vierde ronde vond plaats op 11 januari 2021, de wedstrijden werden gespeeld tussen 22 en 26 januari 2021.[6]

Thuisteam Uitslag Uitteam
Chorley FC 0 – 1 Wolverhampton Wanderers
Southampton FC 1 – 0 Arsenal FC
Swansea City 5 – 1 Nottingham Forest
Barnsley FC 1 – 0 Norwich City
Millwall FC 0 – 3 Bristol City
Brighton & Hove Albion 2 – 1 Blackpool FC
Sheffield United 2 – 1 Plymouth Argyle
West Ham United 4 – 0 Doncaster Rovers
Cheltenham Town 1 – 3 Manchester City
Chelsea FC 3 – 1 Luton Town
Fulham FC 0 – 3 Burnley FC
Brentford FC 1 – 3 Leicester City
Manchester United 3 – 2 Liverpool FC
Everton FC 3 – 0 Sheffield Wednesday
Wycombe Wanderers 1 – 4 Tottenham Hotspur
AFC Bournemouth 2 – 1 Crawley Town

Achtste finales

De zestien winnaars van de achtste finales namen het tegen elkaar op in de achtste finales. De loting van de achtste finales vond plaats op 11 januari 2021.[6]

9 februari 2021
17:30 (UTC+0)
18:30 (UTC+1)
Burnley FC 0 – 2 AFC Bournemouth Stadion: Turf Moor, Burnley
Toeschouwers: 0
Scheidsrechter: England
Wedstrijdverslag
Goal
 21' Surridge
Goal
 88' (pen.) Stanislas
   
 
9 februari 2021
19:30 (UTC+0)
20:30 (UTC+1)
Manchester United 1 – 0 (n.v.) West Ham United Stadion: Old Trafford, Manchester
Toeschouwers: 0
Scheidsrechter: Tierney
McTominay
Goal
 97'
Wedstrijdverslag
   
 
10 februari 2021
17:30 (UTC+0)
18:30 (UTC+1)
Swansea City 1 – 3 Manchester City Stadion: Liberty Stadium, Swansea
Toeschouwers: 0
Scheidsrechter: Bankes
Whittaker
Goal
 77'
Wedstrijdverslag
Goal
 30' Walker
Goal
 47' Sterling
Goal
 50' Jesus
   
 
10 februari 2021
19:30 (UTC+0)
20:30 (UTC+1)
Sheffield United 1 – 0 Bristol City Stadion: Bramall Lane, Sheffield
Toeschouwers: 0
Scheidsrechter: Jones
Sharp
Goal
 66' (pen.)
Wedstrijdverslag
Weggestuurd in de 65e minuut
 65' Mawson
   
 
10 februari 2021
19:30 (UTC+0)
20:30 (UTC+1)
Leicester City 1 – 0 Brighton & Hove Albion Stadion: King Power Stadium, Leicester
Toeschouwers: 0
Scheidsrechter: Dean
Iheanacho
Goal
 90+4'
Wedstrijdverslag
   
 
10 februari 2021
20:15 (UTC+0)
21:15 (UTC+1)
Everton FC 5 – 4 (n.v.) Tottenham Hotspur Stadion: Goodison Park, Liverpool
Toeschouwers: 0
Scheidsrechter: Coote
Calvert-Lewin
Goal
 36'
Richarlison
Goal
 38'
Goal
68'
Sigurðsson
Goal
 43' (pen.)
Bernard
Goal
 97'
Wedstrijdverslag
Goal
 3'
Goal
57' Sánchez
Goal
 45+3' Lamela
Goal
 83' Kane
   
 
11 februari 2021
17:30 (UTC+0)
18:30 (UTC+1)
Wolverhampton Wanderers 0 – 2 Southampton FC Stadion: Molineux Stadium, Wolverhampton
Toeschouwers: 0
Scheidsrechter: Moss
Wedstrijdverslag
Goal
 49' Ings
Goal
 90' Armstrong
   
 
11 februari 2021
20:00 (UTC+0)
21:00 (UTC+1)
Barnsley FC 0 – 1 Chelsea FC Stadion: Oakwell Stadium, Barnsley
Toeschouwers: 0
Scheidsrechter: Atkinson
Wedstrijdverslag
Goal
 64' Abraham
   
 

Kwartfinales

De acht winnaars van de achtste finales namen het tegen elkaar op in de kwartfinales. De loting van de kwartfinales vond plaats op 11 februari 2021.[7]

20 maart 2021
12:15 (UTC+0)
13:15 (UTC+1)
AFC Bournemouth 0 – 3 Southampton FC Stadion: Dean Court, Bournemouth
Toeschouwers: 0
Scheidsrechter: Atkinson
Wedstrijdverslag
Goal
 37' Djenepo
Goal
 45+1'
Goal
59' Redmond
   
 
20 maart 2021
17:30 (UTC+0)
18:30 (UTC+1)
Everton FC 0 – 2 Manchester City Stadion: Goodison Park, Liverpool
Toeschouwers: 0
Scheidsrechter: Oliver
Wedstrijdverslag
Goal
 84' Gündoğan
Goal
 90' De Bruyne
   
 
21 maart 2021
13:30 (UTC+0)
14:30 (UTC+1)
Chelsea FC 2 – 0 Sheffield United Stadion: Stamford Bridge, Londen
Toeschouwers: 0
Scheidsrechter: Madley
Norwood
Goal
 24' (e.d.)
Ziyech
Goal
 90+2'
Wedstrijdverslag
   
 
21 maart 2021
17:00 (UTC+0)
18:00 (UTC+1)
Leicester City 3 – 1 Manchester United Stadion: King Power Stadium, Leicester
Toeschouwers: 0
Scheidsrechter: Marriner
Iheanacho
Goal
 24'
Goal
78'
Tielemans
Goal
 52'
Wedstrijdverslag
Goal
 38' Greenwood
   
 

Halve finales

De vier winnaars van de halve finales namen het in de halve finales tegen elkaar op in het Wembley Stadium. De winnaars van de halve finales kwalificeerden zich voor de finale. De loting van de halve finales vond plaats op 21 maart 2021.[8]

17 april 2021
17:30 (UTC+1)
18:30 (UTC+2)
Chelsea FC 1 – 0 Manchester City Stadion: Wembley Stadium, Londen
Toeschouwers: 0
Scheidsrechter: Dean
Ziyech
Goal
 55'
Wedstrijdverslag
   
 
18 april 2021
18:30 (UTC+1)
19:30 (UTC+2)
Leicester City 1 – 0 Southampton FC Stadion: Wembley Stadium, Londen
Toeschouwers: 4.000
Scheidsrechter: Kavanagh
Iheanacho
Goal
 55'
Wedstrijdverslag
   
 

Finale

Zie Finale FA Cup 2021 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
15 mei 2021
17:15 (UTC+1)
18:15 (UTC+2)
Chelsea FC 0 – 1 Leicester City Stadion: Wembley Stadium, Londen
Toeschouwers: 20.000
Scheidsrechter: Oliver
Wedstrijdverslag
Goal
 63' Tielemans
   
 

Topscorers

De spelers zijn gesorteerd op het aantal gemaakte doelpunten in de FA Cup, vervolgens op het aantal gespeelde wedstrijden.

Rang Speler Club Goals[9] Wed
1.
Vlag van Engeland
Tammy Abraham
Chelsea FC 4 3
Vlag van Engeland
Tom Nichols
Crawley Town
Vlag van Engeland
Gary Madine
Blackpool FC 4
Vlag van Engeland
Alfie May
Cheltenham Town
Vlag van Nigeria
Kelechi Iheanacho
Leicester City 6
6.
Vlag van Noorwegen
Joshua King
Everton FC 3 2
Vlag van Engeland
Jon Mellish
Carlisle United
Vlag van Egypte
Mohamed Salah
Liverpool FC
Vlag van Engeland
Dominic Samuel
Gillingham FC
Vlag van Engeland
Benjamin Whiteman
Preston North End
Vlag van Brazilië
Richarlison
Everton FC 3
Vlag van Brazilië
Carlos Vinícius
Tottenham Hotspur
Vlag van Engeland
Connor Hall
Chorley FC 4
Vlag van Engeland
Ashley Nadesan
Crawley Town
Vlag van België
Youri Tielemans
Leicester City 6

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
FA Cup 2020/21
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.