FC Wolvega
amateurvoetbalclub uit Nederland / Uit Wikipedia, de vrije encyclopedia
FC Wolvega is een amateurvoetbalvereniging uit Wolvega, gemeente Weststellingwerf, Friesland, Nederland.
FC Wolvega | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Opgericht | 27 juni 1968 | |||||
Plaats | Wolvega | |||||
Complex | Molenwiek | |||||
Competitie | Tweede klasse zaterdag (2020/21) | |||||
| ||||||
|
De vereniging werd opgericht op 27 juni 1968 na een fusie tussen DOG (opgericht op 29 maart 1928) en DIOW. De thuiswedstrijden worden op het sportcomplex "Molenwiek" gespeeld. De club telt zowel een zaterdag- als een zondagafdeling.
- Zaterdag
Het standaardelftal van de zaterdagafdeling speelt in het seizoen 2020/21 in de Tweede klasse van het KNVB-district Noord.
- Zondag
Het eerste elftal van de zondagafdeling speelde in het seizoen 2016/17 voor het laatst standaardvoetbal. Het kwam na het behalen van het klassekampioenschap in 2K in 2015/16 weer uit in de Eerste klasse. Dit was de vierde periode en het twaalfde seizoen in deze klasse, de hoogst bereikte klasse.
Erelijst zaterdag
- kampioen Derde klasse: 1983, 2019
- kampioen Vierde klasse: 1998
- kampioen FVB 1e klasse: 1974
- kampioen FVB 2e klasse: 1970
Competitieresultaten zaterdag 1965–2019
- N.B. tot en met 1968 als DOG
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 00 | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 |
- 1981: de beslissingswedstrijden op Hemelvaartsdag 28 mei bij VV Gorredijk om het klassekampioenschap in 3A werd met 1-2 verloren van Drachtster Boys[1]
Erelijst zondag
- N.B. tot en met 1968 als DOG
- kampioen Tweede klasse: 1994, 1997, 2016
- kampioen Derde klasse: 1943, 1965, 1988
- kampioen Vierde klasse: 1963, 1970, 1978, 1984
Competitieresultaten zondag 1969–2017
- N.B. tot en met 1968 als DOG
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 00 | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 |
- 1994: de beslissingswedstrijden op 22 mei bij VV De Blesse om het klassekampioenschap in 2A werd na verlenging met 2-1 gewonnen van SV Steenwijkerwold[2]
VV De Blesse · VV Oldeholtpade · Olyphia · VV Oosterstreek · VV Trinitas · VWC · FC Wolvega · VV Zandhuizen
Voormalig: VV Boyl
1e klasse F: | Blauw Wit '34 · Broekster Boys · Drachtster Boys · 't Fean '58 · FVC · VV Gorecht · VV Groningen · VV Hoogezand · Leeuwarder Zwaluwen · ONS Sneek · Oranje Nassau G. · Pelikaan-S · PKC '83 · VV Winsum |
2e klasse K: | VV Balk · FC Burgum · LAC Frisia 1883 · GAVC · VV Hardegarijp · SC Joure · SC Leovardia · Sneek Wit Zwart · SC Stiens · VVI · FC Wolvega · VV Workum · ZMVV Zeerobben |
2e klasse L: | Achilles 1894 · Be Quick 1887 · Be Quick Dokkum · SV Bedum · VV Drenthina · VV Kollum · LTC · SV Marum · SV Oosterwolde · VV Veendam 1894 · Velocitas 1897 · VEV '67 · VV Zuidhorn |
3e klasse A: | SC Bolsward · CVVO · SF Deinum · DWP · VV Heeg · Heerenveense Boys · VV Makkum · VV Nijland · SV Oeverzwaluwen · VV Oudehaske · VV Scharnegoutum '70 · SDS · SVM Marknesse · VV Waterpoort Boys |
3e klasse B: | VV Anjum · SC Berlikum · FC Grootegast · SC Kootstertille · VV Minnertsga · ODV · ONT · VV Rijperkerk · VV Rottevalle · VC Trynwâlden · SC Twijzel · SC Veenwouden · Wykels Hallum · VV Zwaagwesteinde |
3e klasse C: | Aduard 2000 · VV Grijpskerk · Groen-Geel · VV Helpman · HFC'15 · The Knickerbockers · SC Loppersum · Lycurgus · NEC Delfzijl · VV Niekerk · VV Noordwolde · Omlandia · ONR · TLC |
3e klasse D: | SV Borger · CSVC · DKB · VV Hollandscheveld · VV Hoogeveen · HSC · FC Klazienaveen · SJS · VV Veenhuizen · Vitesse '63 · VV de Weide · WVV · FC Zuidlaren · ZZVV |
4e klasse A: | AVC · VV Creil-Bant · VV Delfstrahuizen · VV Foarút · SC Franeker · IJVC · VV Nagele · QVC · VV Sleat · SVN '69 · VV Tollebeek · TONEGO · TOP '63 · VV Willemsoord |
4e klasse B: | FC Birdaard · VV Dokkum · VV Drogeham · Friese Boys · VV Harkema-Opeinde · SC Lions '66 · VV Marrum · VV Opende · VV Ouwe Syl · Ropta Boys · VV Ternaard · V en V '68 · VIOD · WTOC |
4e klasse C: | Amicitia VMC · Corenos · DVC Appingedam · De Fivel · de Heracliden · VV Holwierde · HS '88 · Mamio · VV Middelstum · VV Poolster · SIOS · SC Stadspark · VVK |
4e klasse D: | FC Assen · BSVV · Fit Boys · VV Glimmen · SV Haulerwijk · SV Mussel · NWVV · Onstwedder Boys · RWF · SCN · SVBO · VV Waskemeer · VV Wildervank |
Bronnen, noten en/of referenties
|