For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Frankrijk op de Olympische Zomerspelen 1948.

Frankrijk op de Olympische Zomerspelen 1948

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Frankrijk op de Olympische Spelen
Frankrijk op de Olympische Zomerspelen 1948
Land Frankrijk
IOC-landcode FRA
NOC Comité National Olympique et Sportif Français
(fr) externe link
Olympische Zomerspelen 1948 in Londen
Vlaggendrager Jean Séphériadès
Aantal deelnemers 316
Aantal disciplines 20
Medailles
Rang: 3
goud
10
zilver
6
brons
13
totaal
29
Frankrijk op de Zomerspelen
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
Frankrijk op de Winterspelen
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018
Portaal 
Portaalicoon
 
Olympische Spelen

Frankrijk nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1948 in Londen, Engeland. Sinds de Spelen van 1924 in eigen huis was het land nog nooit zo succesvol geweest.

Medailleoverzicht

Sport Olympiër(s) Onderdeel Medaille
Atletiek Micheline Ostermeyer kogelstoten (m) Goud
discuswerpen (m)
Paardensport André Jousseaume
Jean Saint-Fort Paillard
Maurice Buret
dressuur team
Bernard Chevallier eventing individueel
Schermen Maurice Huet
Michel Pécheux
Marcel Desprets
Édouard Artigas
Henri Guérin
Henri Lepage
degen team (m)
Jéhan de Buhan floret (m)
Adrian Rommel
Christian d'Oriola
Andre Bonin
Jacques Lataste
Jéhan de Buhan
René Bougnol
floret team (m)
Wielersport Jacques Dupont tijdrit (m)
Fernand Decanali
Pierre Adam
Serge Blusson
Charles Coste
ploegenachtervolging (m)
Jose Beyaert wegwedstrijd (m)
Atletiek Alain Mimoun 10000m (m) Zilver
Jean Kerebel
Francis Scewetta
Robert Chef D'Hotel
Jacques Lunis
4x400m (m)
Ignace Heinrich marathon (m)
Basketbal André Barrais
Michel Bonnevie
André Buffière
René Chocat
René Dérency
Maurice Desaymonnet
André Even
Maurice Girardot
Fernand Guillou
Raymond Offner
Jacques Perrier
Yvan Quénin
Lucien Rebuffic
Pierre Thiolon
mannen
Paardensport André Jousseaume dressuur individueel
Schermen Christian d'Oriola floret (m)
Atletiek Marcel Hansenne 800m (m) Brons
Micheline Ostermeyer hoogspringen (v)
Jacqueline Mazeas discuswerpen (v)
Kanovaren Robert Boutigny C-1 1000m (m)
Georges Dransart
Georges Gandil
C-2 1000m (m)
C-2 10000m (m)
Henri Eberhardt K-1 1000m (m)
Paardensport Jean-François d'Orgeix springconcours individueel
Wielersport Gaston Dron
René Faye
tandem (m)
José Beyaert
Jacques Dupont
Alain Moineau
wegwedstrijd team (m)
Worstelen Charles Kouyos -62kg vrije stijl (m)
Zwemmen Georges Vallerrey 100m rugslag (m)
Joseph Bernardo
René Cornu
Henri Padou jr.
Alexandre Jany
4x200m vrije slag (m)

Resultaten per onderdeel

Athletics pictogram.svg
Atletiek

Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1948 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Étienne Bally 100m (m) DNF serie 12: niet gefinisht
René Valmy kwartfinale serie 7: 2de in 10,8
kwartfinale 3: 4de
Étienne Bally 200m (m) series serie 10: 4de
Julien Lebas kwartfinale serie 5: 1ste in 22,0
kwartfinale 1: 5de
Joseph Stéphan series serie 12: 5de
Raymond Crapet 400m (m) 25e serie 10: 3de in 49,4
Jacques Lunis 16e serie 5: 1ste in 49,3
kwartfinale 4: 6de in 48,9
Francis Schewetta 20e serie 9: 2de in 48,9
kwartfinale 3: 5de in 49,9
Robert Chef d'Hôtel 800m (m) 7e serie 5: 2de in 1.56,2
halve finale 3: 2de in 1.52,0
finale: 7de in 1.53,0
Marcel Hansenne Brons serie 1: 1ste in 1.54,6
halve finale 1: 1ste in 1.50,5
finale: 3de in 1.49,8
Gaston Mayordome 14e serie 6: 4de in 1.55,7
halve finale 2: 4de in 1.54,3
Marcel Hansenne 1500m (m) 12e serie 4: 2de in 3.52,8
finale: 12de in 4.02,0
Henri Klein 21e serie 1: 6de in 3.59,8
Jean Vernier 19e serie 3: 4de in 3.57,6
Alain Mimoun 5000m (m) 15e serie 3: 6de in 15.11,2
Maurice Pouzieux 14e serie 2: 5de in 15.09,8
Jacques Vernier series serie 1: 5de in 15.29,8
Ben Saïd Abdallah 10000m (m) 6e 31.07,8
Alain Mimoun Zilver 30.47,4
André Paris 20e
Hugues Frayer 110m horden (m) halve finale serie 2: 2de in 15,5
halve finale 2: 6de
André Marie DNF serie 5: 1ste in 14,4
halve finale 1: niet gefinisht
Gilbert Omnès 13e serie 6: 3de in 15,2
Jacques André 400m horden (m) 12e serie 1: 2de in 54,5
halve finale 1: 6de in 56,3
Jean-Claude Arifon 7e serie 2: 2de in 56,9
halve finale 1: 4de in 52,3
Yves Cros 5e serie 5: 2de in 55,7
halve finale 2: 2de in 52,5
finale: 5de in 53,3
Roger Chesneau 3000m steeplechase (m) 11e serie 3: 4de in 9.27,6
finale: 11de in 9.30,2
Alexandre Guyodo 4e serie 1: 2de in 9.17,2
finale: 4de in 9.13,6
Raphaël Pujazon DNF serie 2: 1ste in 9.20,8
finale: niet gefinisht
Julien Lebas
Marc Litaudon
Alain Porthault
René Valmy
4x100m (m) DNF serie 3: niet gefinisht
Robert Chef d'Hôtel
Jean Kerebel
Jacques Lunis
Francis Schewetta
4x400m (m) Zilver serie 2: 2de in 3.17,0
finale: 2de in 3.14,8
Pierre Cousin marathon (m) DNF niet gefinisht
René Josset DNF niet gefinisht
Arsène Piesset DNF niet gefinisht
Louis Chevalier 10km snelwandelen (m) DSQ serie 2: gediskwalificeerd
Louis Courron 11e serie 2: 6de in 46.48,6
Émile Maggi 6e serie 1: 3de in 45.44,4
finale: 6de in 47.02,8
Henri Caron 50km snelwandelen (m) 11e 5:08.15
Claude Hubert 8e 5:03.12
Pierre Mazille 7e 5:01.40
Georges Damitio verspringen (m) 6e kwalificatie groep A: 7de met 6,98m
finale: 6de met 7,07m
Robert Bobin hink-stap-springen (m) 18e kwalificatie: 18de met 14,13m
Charles Épalle 20e kwalificatie: 20ste met 14,02m
Claude Bénard hoogspringen (m) 21e kwalificatie: 21ste met 1,84m
Georges Damitio 5e kwalificatie: 1ste met 1,87m
finale: 5de met 1,95m
Pierre Lacaze 9e kwalificatie: 1ste met 1,87m
finale: 9de met 1,90m
Georges Breitman polsstokhoogspringen (m) 13e kwalificatie: 13de met 3,90m
Charles Bouvet 17e kwalificatie: 17de met 3,60m
Victor Sillon 9e kwalificatie: 1ste met 4,00m
finale: 9de met 3,95m
Pierre Sprécher speerwerpen (m) 23e kwalificatie: 23ste met 52,30m
Raymond Tissot 14e kwalificatie: 14de met 58,19m
Pierre Legrain kogelslingeren (m) 18e kwalificatie: 18de met 47,60m
Jacques Crétaine tienkamp (m) 22e 5829 punten
Ignace Heinrich Zilver 6974 punten
Pierre Sprécher 14e 6401 punten
Jeanine Moussier 100m (v) series serie 9: 3de in 12,9
Rosine Faugouin 200m (v) 11e serie 6: 2de in 25,9
halve finale 1: 5de in 25,3
Liliane Sprécher 7e serie 1: 2de in 26,0
halve finale 2: 6de in 25,1
Janine Magnin-Lamouche 80m horden (v) series serie 2: 4de in 11,9
Yvette Monginou 4e serie 3: 1ste in 11,7
halve finale 2: 2de in 11,8
finale: 4de in 11,8
Jeanine Toulouse halve finale serie 1: 3de in 12,0
halve finale 1: 5de
Rosine Faugouin
Jeanine Moussier
Liliane Sprécher
Jeanine Toulouse
4x100m (v) 7e serie 1: 3de in 48,1
Yvonne Chabot-Curtet verspringen (v) 11e kwalificatie: 1ste met 5,64m (OR)
finale: 8ste met 5,35m
Marguerite Martel 24e kwalificatie: 24ste met 4,95m
Anne-Marie Colchen hoogspringen (v) 14e 1,40m
Micheline Ostermeyer Brons 1,61m
Simone Ruas 9e 1,50m
Paulette Laurent kogelstoten (v) 11e kwalificatie: 11de
finale: 10de met 12,03m
Micheline Ostermeyer Goud kwalificatie: 1ste met 13,04m (OR)
finale: 1ste met 13,75m (OR)
Paulette Veste 4e kwalificatie: 6de
finale: 4de met 12,985m
Jacqueline Mazéas discuswerpen (v) Brons 40,47m
Micheline Ostermeyer Goud 41,92m
Paulette Veste 10e 36,84m

Basketball pictogram.svg
Basketbal

Zie Basketbal op de Olympische Zomerspelen 1948 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
André Barrais
Michel Bonnevie
André Buffière
René Chocat
René Dérency
Maurice Desaymonnet
André Even
Maurice Girardot
Fernand Guillou
Raymond Offner
Jacques Perrier
Yvan Quénin
Lucien Rebuffic
Pierre Thiolon
mannen Zilver groep D: 2de
W van
Vlag van Iran
 Iran: 62-30
W van
Vlag van Cuba
 Cuba: 37-31
V van
Vlag van Mexico
 Mexico: 42-56
W van
Vlag van Ierland
 Ierland: 73-14
kwartfinale:
W van
Vlag van Chili
 Chili: 53-52
halve finale:
W van
Vlag van Brazilië
 Brazilië: 45-33
V van
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten: 21-65
Groep D
Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W V V T Saldo
1
Vlag van Mexico
 Mexico
4 4 0 234 109 +125 8
2
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
4 3 1 214 131 +83 7
3
Vlag van Cuba
 Cuba
4 2 2 213 131 +82 6
4
Vlag van Iran
 Iran
4 1 3 136 215 −79 5
5
Vlag van Ierland
 Ierland
4 0 4 70 281 −211 4'
Ronde Plaats Land Score Land
Groepsfase
Londen
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
62-30
Vlag van Iran
 Iran
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
37-31
Vlag van Cuba
 Cuba
Vlag van Mexico
 Mexico
56-42
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
73-14
Vlag van Ierland
 Ierland
Kwartfinale
Londen
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
53-52
Vlag van Chili
 Chili
Halve finale
Londen
Vlag van Brazilië
 Brazilië
33-45
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
Finale
Londen
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten
65-21
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk

Boxing pictogram.svg
Boksen

Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 1948 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Maxim Cochin -51kg (m) 9e 1ste ronde: W van
Vlag van Peru
 PER Meneses: punten
2de ronde: V van
Vlag van Zuid-Korea
 KOR Han: punten
Jean-Marie Grenot -54kg (m) 9e 1ste ronde: W van
Vlag van Verenigde Staten
 USA Bossio: punten
2de ronde: V van
Vlag van Italië
 ITA Zuddas: punten
Mohamed Ammi -57kg (m) 9e 1ste ronde: W van
Vlag van het Verenigd Koninkrijk
 GBR Brander: punten
2de ronde: V van
Vlag van Zuid-Afrika
 RSA Sheperd: punten
Auguste Caulet -62kg (m) 9e 1ste ronde: W van
Vlag van Italië
 ITA Minatelli: punten
2de ronde: V van
Vlag van Brazilië
 BRA Zumbano: punten
Pierre Hernandez -67kg (m) 9e 1ste ronde: W van
Vlag van Noorwegen
 NOR Hansen: punten
2de ronde: V van
Vlag van Italië
 ITA D'Ottavio: punten
Aimé-Joseph Escudie -73kg (m) 9e 1ste ronde: W van
Vlag van Zuid-Afrika
 RSA Grange: punten
2de ronde: W van
Vlag van Denemarken
 DEN Hansen: punten
kwartfinale: V van
Vlag van Ierland
 IRL McKeon: punten
Joseph Roude -80kg (m) 17e 1ste ronde: V van
Vlag van Puerto Rico
 PUR Quitcon: scheidsrechterlijke beslissing
James Galli +80kg (m) 9e 1ste ronde: vrij
2de ronde: V van
Vlag van Zuid-Afrika
 RSA Arthur: scheidsrechterlijke beslissing

Weightlifting pictogram.svg
Gewichtheffen

Zie Gewichtheffen op de Olympische Zomerspelen 1948 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Marcel Thévenet -56kg (m) 6e duwen: 3de met 90kg
trekken: 14de met 80kg
stoten: 7de met 110kg
totaal: 280kg
Eugène Wattier 16e duwen: 9de met 80kg
trekken: 14de met 80kg
stoten: 15de met 100kg
totaal: 260kg
Max Heral -60kg (m) 8e duwen: 8ste met 87,5kg
trekken: 4de met 95kg
stoten: 5de met 120kg
totaal: 302,5kg
André Le Guillerm 10e duwen: 13de met 85kg
trekken: 6de met 92,5kg
stoten: 5de met 120kg
totaal: 297,5kg
René Aleman -67,5kg (m) 11e duwen: 7de met 95kg
trekken: 10de met 97,5kg
stoten: 12de met 122,5kg
totaal: 315kg
Pierre Bouladou -75kg (m) 6e duwen: 9de met 102,5kg
trekken: 5de met 110kg
stoten: 4de met 142,5kg
totaal: 355kg
Georges Firmin 9e duwen: 11de met 100kg
trekken: 7de met 107,5kg
stoten: 6de met 140kg
totaal: 347,5kg
Jean Debuf -82,5kg (m) 4e duwen: 7de met 107,5kg
trekken: 6de met 112,5kg
stoten: 3de met 150kg
totaal: 370kg
Raymond Herbaux 11e duwen: 9de met 102,5kg
trekken: 11de met 107,5kg
stoten: 7de met 140kg
totaal: 350kg

Field hockey pictogram.svg
Hockey

Zie Hockey op de Olympische Zomerspelen 1948 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Bernard Boone
Jacques Butin
Guy Chevalier
Jean-François Dubessay
Claude Hauet
Jean Hauet
Michel Lacroix
Jean Gruner
Robert Lucas
Diran Manoukian
André Meyer
Philippe Reynaud
Jean Rouget
Jacques Thieffry
Pierre Vandame
mannen 9e groep C: 4de
G van
Vlag van Denemarken
 Denemarken: 2-2
V van
Vlag van Nederland
 Nederland: 0-2
V van
Vlag van Pakistan
 Pakistan: 1-3
V van
Vlag van België
 België: 1-2
Groep C
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
Vlag van Pakistan
 Pakistan
4 4 0 0 20 3 +17 8
2
Vlag van Nederland
 Nederland
4 3 0 1 11 8 +3 6
3
Vlag van België
 België
4 2 0 2 6 8 -2 4
4
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
4 0 1 3 4 9 -5 1
5
Vlag van Denemarken
 Denemarken
4 0 1 3 4 17 -13 1
Datum Ronde Plaats Land Score Land
Groepsfase
31 juli Londen
Vlag van Denemarken
 Denemarken
2-2
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
3 augustus Londen
Vlag van Nederland
 Nederland
2-0
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
3 augustus Londen
Vlag van Pakistan
 Pakistan
3-1
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
3 augustus Londen
Vlag van België
 België
2-1
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk

Canoeing pictogram.svg
Kanovaren

Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 1948 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Robert Boutigny C-1 1000m (m) Brons 5.55,9
Raymond Argentin C-1 10000m (m) 4e 1:06.44,2
Georges Dransart
Georges Gandil
C-2 1000m (m) Brons 5.15.2
C-2 10000m (m) Brons 58.00,8
Henri Eberhardt K-1 1000m (m) Brons serie 2: 3de in 4.45,5
finale: 3de in 4.41,4
K-1 10000m (m) 5e 52.09,0
François Donna
René Richez
K-2 1000m (m) series serie 2: 7de
Richard Fleche
Maurice Graffen
K-2 1000m (m) 12e 50.10,1
Catherine Vautrin K-1 500m (v) 8e serie 1: 4de in 1.45,2
finale: 8ste in 2.44,4

Modern pentathlon pictogram.svg
Moderne vijfkamp

Zie Moderne vijfkamp op de Olympische Zomerspelen 1948 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
André Lacroix mannen 14e 97 punten
Christian Palant 28e 119 punten
Louis Pichon 16e 100 punten

Equestrian pictogram.svg
Paardensport

Zie Paardensport op de Olympische Zomerspelen 1948 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Dressuur
Maurice Buret individueel 15e 349,5 punten
André Jousseaume Zilver 480,0 punten
Jean Saint-Fort Paillard 6e 439,5 punten
André Jousseaume
Jean Saint-Fort Paillard
Maurice Buret
dressuur team Goud 1269 punten
Eventing
Bernard Chevallier individueel Goud 4 punten
René Emanuelli 33e 303,25 strafpunten
André Jousseaume DNF niet gefinisht
Bernard Chevallier
René Emanuelli
André Jousseaume
team DNF niet gefinisht
Springconcours
Pierre de Maupeou d'Ableiges individueel DNF niet gefinisht
Jean-François d'Orgeix Brons 8 strafpunten
Max Fresson 7e 16 strafpunten
Pierre de Maupeou d'Ableiges
Jean-François d'Orgeix
Max Fresson
team DNF niet gefinisht

Rowing pictogram.svg
Roeien

Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 1948 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Jean Sepheriades skiff (m) 6e serie 4: 1ste in 7.34,3
halve finale 3: 2de in 8.17,1
Jacques Maillet
Christian Guilbert
dubbel-twee (m) 6e serie 1: 1ste in 6.47,8
halve finale 3: 2de in 8.33,2
Paul Rothley
Paul Heitz
twee-zonder (m) 11e serie 4: 3de in 7.36,2
herkansingen: 3de in 7.42,3
Ampelio Sartor
Aristide Sartor
Roger Crezen
twee-met (m) 4e serie 3: 1ste in 8.01,7
halve finale 1: 2de in 8.14,9
Jean-Paul Pieddeloup
René Lotti
Gaston Maquat
Jean-Pierre Souche
Marcel Boigegrain
vier-met (m) 4e serie 8: 1ste in 6.57,7
kwartfinale 5: 1ste in 7.28,7
halve finale 1: 2de in 7.28,9
Pierre Fauveau
Pierre Sauvestre
Alphonse Bouton
Erik Aschehoug
Jean Bocahut
René Boucher
Pierre Clergerie
Roger Lebranchu
Robert Léon
acht (m) DNF serie 4: 3de in 6.18,1
herkansingen: niet gestart

Fencing pictogram.svg
Schermen

Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 1948 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Marcel Desprets degen (m) 12e kwartfinale 4: 2de met 4 overwinningen
halve finale 2: 6de met 3 overwinningen
Henri Guérin 4e kwartfinale 6: 1ste met 4 overwinningen
halve finale 2: 2de met 5 overwinningen
finale: 4de met 5 overwinningen
Henri Lepage 6e kwartfinale 5: 3de met 3 overwinningen
halve finale 1: 1ste met 4 overwinningen
finale: 6de met 4 overwinningen
Maurice Huet
Michel Pécheux
Marcel Desprets
Édouard Artigas
Henri Guérin
Henri Lepage
degen team (m) Goud 1ste ronde groep 4: 1ste
kwartfinale 2: 1ste met 3 overwinningen
halve finale 1: 2de met 2 overwinningen
finale: 1ste met 3 overwinningen
René Bougnol floret (m) 5e 1ste ronde groep 6: 2de met 6 overwinningen
kwartfinale 1: 2de met 5 overwinningen
halve finale 2: 1ste met 5 overwinningen
finale: 5de met 3 overwinningen
Jéhan de Buhan Goud 1ste ronde groep 5: 1ste met 6 overwinningen
kwartfinale 2: 2de met 5 overwinningen
halve finale 1: 1ste met 6 overwinningen
finale: 1ste met 7 overwinningen
Christian d'Oriola Zilver 1ste ronde groep 4: 1ste met 7 overwinningen
kwartfinale 3: 1ste met 6 overwinningen
halve finale 1: 2de met 5 overwinningen
finale: 2de met 5 overwinningen
Adrian Rommel
Christian d'Oriola
Andre Bonin
Jacques Lataste
Jéhan de Buhan
René Bougnol
floret team (m) Goud 1ste ronde groep 1: 1ste
kwartfinale 1: 1ste met 1 overwinning
halve finale 2: 1ste met 2 overwinningen
finale: 1ste met 3 overwinningen
Maurice Gramain sabel (m) 32e 1ste ronde groep 7: 2de met 3 overwinningen
kwartfinale 4: 8ste met 2 overwinningen
Jacques Lefèvre 4e 1ste ronde groep 2: 1ste met 4 overwinningen
kwartfinale 2: 2de met 5 overwinningen
halve finale 2: 1ste met 6 overwinningen
finale: 4de met 4 overwinningen
Jean Levavasseur 9e 1ste ronde groep 3: 2de met 4 overwinningen
kwartfinale 1: 1ste met 6 overwinningen
halve finale 1: 5de met 3 overwinningen
Jean-François Tournon
Jacques Parent
Maurice Gramain
Jacques Lefèvre
Jean Levavasseur
Georges Lévêcque
sabel team (m) 5e 1ste ronde groep 2: 2de met 1 overwinning
kwartfinale 4: 1ste met 1 overwinning
halve finale 2: 3de met 0 overwinningen
Renée Garilhe floret (v) 14e 1ste ronde groep 2: 2de met 5 overwinningen
kwartfinale 2: 4de met 3 overwinningen
Françoise Gouny 18e 1ste ronde groep 4: 2de met 3 overwinningen
kwartfinale 3: 5de met 1 overwinning
Lylian Malherbaud-Lecomte-Guyonneau 17e 1ste ronde groep 5: 2de met 3 overwinningen
kwartfinale 1: 5de met 2 overwinningen

Shooting pictogram.svg
Schietsport

Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 1948 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
M. Bouchez 50m geweer liggend (m) 27e 589 punten: (97-96-100-100-98-98)
R. Gauthier-Lafond 20e 592 punten: (99-99-98-99-98-99)
Lucien Genot 24e 591 punten: (99-99-97-98-99-99)
Jean Fournier 300m vrij geweer 3 posities (m) 23e 1001 punten: (347-346-308)
S. Lesceux 27e 952 punten: (349-331-272)
Édouard Rouland 24e 991 punten: (348-320-323)
Marcel Bonin 50m pistool (m) 29e 511 punten: (84-86-87-86-84-84)
Jacques Mazoyer 24e 516 punten: (86-88-86-84-84-88)
R. Stéphan 48e 477 punten: (72-70-85-79-87-84)
R. Bouillet 25m snelvuurpistool (m) 32e 534 punten: (260-274)
Charles des Jammonières 10e 555 punten: (280-275)
D. Hesse 33e 533 punten: (260-273)

Diving pictogram.svg
Schoonspringen

Zie Schoonspringen op de Olympische Zomerspelen 1948 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Guy Hernandez 3m plank (m) 20e 102,89 punten
Roger Heinkelé 14e 110,78 punten
Raymond Mulinghausen 5e 126,55 punten
Guy Hernandez 10m toren (m) 20e 87,46 punten
Raymond Mulinghausen 7e 103,01 punten
Jeannette Aubert 3m plank (v) 10e 86,96 punten
Madeleine Moreau 7e 89,43 punten
Nicole Péllissard 4e 100,38 punten
10m toren (v) 6e 61,07 punten

Gymnastics pictogram.svg
Turnen

Zie Turnen op de Olympische Zomerspelen 1948 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Alphonse Anger vloer (m) 41e 36,00 punten
Marcel de Wolf 41e 36,00 punten
Raymond Dot 4e 37,80 punten
Lucien Masset 20e 36,90 punten
Michel Mathiot 10e 37,20 punten
Antoine Schildwein 24e 36,70 punten
Auguste Sirot 53e 35,40 punten
André Weingand 29e 36,50 punten
Alphonse Anger sprong (m) 75e 34,40 punten
Marcel de Wolf 68e 35,30 punten
Raymond Dot 26e 37,40 punten
Lucien Masset 40e 36,80 punten
Michel Mathiot 60e 35,80 punten
Antoine Schildwein 50e 36,40 punten
Auguste Sirot 70e 35,20 punten
André Weingand 67e 35,40 punten
Alphonse Anger rekstok (m) 31e 36,80 punten
Marcel de Wolf 44e 35,70 punten
Raymond Dot 18e 38,00 punten
Lucien Masset 61e 34,35 punten
Michel Mathiot 14e 38,20 punten
Antoine Schildwein 49e 35,40 punten
Auguste Sirot 48e 35,60 punten
André Weingand 29e 37,00 punten
Alphonse Anger brug (m) 20e 37,60 punten
Marcel de Wolf 53e 34,80 punten
Raymond Dot 4e 38,80 punten
Lucien Masset 11e 38,50 punten
Michel Mathiot 19e 37,80 punten
Antoine Schildwein 42e 36,00 punten
Auguste Sirot 17e 37,90 punten
André Weingand 20e 37,60 punten
Alphonse Anger ringen (m) 29e 36,70 punten
Marcel de Wolf 32e 36,40 punten
Raymond Dot 32e 36,40 punten
Lucien Masset 38e 36,20 punten
Michel Mathiot 47e 35,40 punten
Antoine Schildwein 23e 37,20 punten
Auguste Sirot 66e 33,70 punten
André Weingand 14e 37,60 punten
Alphonse Anger paard met bogen (m) 48e 34,90 punten
Marcel de Wolf 36e 214,40 punten
Raymond Dot 69e 32,40 punten
Lucien Masset 14e 37,20 punten
Michel Mathiot 36e 36,00 punten
Antoine Schildwein 50e 34,80 punten
Auguste Sirot 30e 36,30 punten
André Weingand 40e 35,70 punten
Alphonse Anger individuele meerkamp (m) 35e 216,40 punten
Marcel de Wolf 36e 214,40 punten
Raymond Dot 20e 220,80 punten
Lucien Masset 24e 219,95 punten
Michel Mathiot 22e 220,40 punten
Antoine Schildwein 34e 216,50 punten
Auguste Sirot 40e 214,10 punten
André Weingand 25e 219,80 punten
Alphonse Anger
Marcel de Wolf
Raymond Dot
Lucien Masset
Michel Mathiot
Antoine Schildwein
Auguste Sirot
André Weingand
meerkamp team (m) 4e 1313,85 punten
G. Guibert
Colette Hué
Christine Palau
Iréne Pittelioen
Jeanine Touchard
F. Vailee
Jeanette Vogelbacher
Martine Yvinou
meerkamp team (v) 10e 384,65 punten

Football pictogram.svg
Voetbal

Zie Voetbal op de Olympische Zomerspelen 1948 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Bernard Bienvenu
Marcel Colau
René Courbin
René Hebinger
Joseph Heckel
Raymond Krug
Jean Palluch
René Persillon
Gabriel Robert
Charles Rouelle
Gaston Rouxel
André Strappe
R. Bottini
Gustave Ducousso
Lazare Gianessi
Hacène Hamoutène
Jean Lanfranchi
Marcel Lanfranchi
François Mercurio
Guy Rabstejnek
Lucien Schaeffer
mannen 5e voorronde: vrij
1ste ronde: W van
Vlag van India
 India: 2-1
kwartfinale: V van
Vlag van Groot-Brittannië
 Groot-Brittannië: 0-1

Water polo pictogram.svg
Waterpolo

Zie Waterpolo op de Olympische Zomerspelen 1948 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Jacques Bermyn
Jacques Berthe
François Debonnet
Roger Dewasch
Marco Diener
Robert Himgi
Robert le Bras
Maurice Lefèbvre
Raymond Massol
Marcel Spilliaert
Jacques Viaene
mannen 6e groep F: 1ste
W van
Vlag van Argentinië
 Argentinië: 4-1
W van
Vlag van Griekenland
 Griekenland: 7-1
2de ronde groep J: 1ste
G van
Vlag van Egypte
 Egypte: 3-3
halve finale: 3de
V van
Vlag van Italië
 Italië: 2-5
V van
Vlag van Hongarije
 Hongarije: 4-5
1ste ronde Groep F
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
2 2 0 0 11 2 +9 4
2
Vlag van Argentinië
 Argentinië
2 1 0 1 7 6 +1 2
3
Vlag van Griekenland
 Griekenland
2 0 0 2 3 13 -10 0
Ronde Plaats Land Score Land
Groepsfase
Londen
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
4-1
Vlag van Argentinië
 Argentinië
Londen
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
7-1
Vlag van Griekenland
 Griekenland
2de ronde Groep J
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
2 1 1 0 7 4 +3 3
2
Vlag van Egypte
 Egypte
2 0 2 0 7 7 0 2
3
Vlag van Argentinië
 Argentinië
2 0 1 1 5 8 -3 1
Ronde Plaats Land Score Land
Groepsfase
Londen
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
3-3
Vlag van Egypte
 Egypte
Groep K
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
Vlag van Italië
 Italië
3 3 0 0 13 8 +5 5
2
Vlag van Hongarije
 Hongarije
3 2 0 1 8 5 +3 4
3
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
3 0 1 2 8 7 +1 3
3
Vlag van Egypte
 Egypte
3 0 1 2 4 13 -9 0
Ronde Plaats Land Score Land
Halve finale
Londen
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
2-5
Vlag van Italië
 Italië
Londen
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
4-5
Vlag van Hongarije
 Hongarije

Cycling pictogram.svg
Wielersport

Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 1948 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Baan
Jacques Bellenger sprint (m) 9e serie 8: W van
Vlag van Cuba
 CUB Lewis: 2.09,1
2de ronde: V van
Vlag van Chili
 CHI Masanes
Jacques Dupont tijdrit (m) Goud 1.13,5
René Faye
Gaston Dron
tandem (m) Brons serie 4: W van
Vlag van Verenigde Staten
 USA Thomson/Stiller: 4.34,8
kwartfinale: W van
Vlag van Denemarken
 DEN Andresen/Klamer: 5.26,3
halve finale: V van
Vlag van het Verenigd Koninkrijk
 GBR Harris/Bannister
bronzen finale: W van
Vlag van Zwitserland
 SUI Roth/Aeberli: 2-0
Fernand Decanali
Pierre Adam
Serge Blusson
Charles Coste
ploegenachtervolging (m) Goud serie 2: W van
Vlag van Oostenrijk
 Oostenrijk: 5.03,6
kwartfinale: W van
Vlag van Zwitserland
 Zwitserland: 5.00,5
halve finale: W van
Vlag van Groot-Brittannië
 Groot-Brittannië: 4.57,8
finale: W van
Vlag van Italië
 Italië: 4.57,8
Weg
José Beyaert wegwedstrijd (m) Goud 5:18.12,6
Jacques Dupont 17e 5:28.21,8
Alain Moineau 11e 5:21.45,0
José Beyaert DNF niet gefinisht
José Beyaert
Jacques Dupont
Alain Moineau
José Beyaert
wegwedstrijd team (m) Brons 16:08.19,4

Wrestling pictogram.svg
Worstelen

Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 1948 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Vrije stijl
Roland Baudric -52kg (m) 5e 1ste ronde: W van
Vlag van België
 BEL Lamot: 2-1
2de ronde: V van
Vlag van Turkije
 TUR Balamir: 0-3
3de ronde: W van
Vlag van het Verenigd Koninkrijk
 GBR Parker: opgave
4de ronde: V van
Vlag van Zweden
 SWE Johansson
Charles Kouyos -57kg (m) Brons 1ste ronde: W van
Vlag van Egypte
 EGY Shehata: 3-0
2de ronde: W van
Vlag van Filipijnen
 PHI Vicera
3de ronde: W van
Vlag van Finland
 FIN Johansson
4de ronde: V van
Vlag van Verenigde Staten
 USA Leeman
5de ronde: V van
Vlag van Turkije
 TUR Akar
Robert Jouaville -62kg (m) 11e 1ste ronde: V van
Vlag van België
 BEL Raeymaeckers
2de ronde: W van
Vlag van Canada
 CAN Crete: 3-0
3de ronde: V van
Vlag van Turkije
 TUR Bilge
Jean-Baptiste Leclerc -73kg (m) 4e 1ste ronde: W van
Vlag van Egypte
 EGY Moustafa: 3-0
2de ronde: W van
Vlag van België
 BEL Culot: 3-0
3de ronde: W van
Vlag van Iran
 IRI Zandi: 3-0
4de ronde: V van
Vlag van Australië
 AUS Garrard
André Brunaud -79kg (m) 6e 1ste ronde: V van
Vlag van Finland
 FIN Sepponen: 0-3
2de ronde: W van
Vlag van het Verenigd Koninkrijk
 GBR Bowey: 3-0
3de ronde: W van
Vlag van Zwitserland
 SUI Dätwyler: opgave
4de ronde: V van
Vlag van Zweden
 SWE Linden: 0-3
Robert Landesmann -87kg (m) 14e 1ste ronde: V van
Vlag van Canada
 CAN Payette
2de ronde: V van
Vlag van Zwitserland
 SUI Stöckli
Grieks-Romeins
Edmond Faure -52kg (m) 9e 1ste ronde: W van
Vlag van Libanon
 LIB Sidani: 2-1
2de ronde: V van
Vlag van Hongarije
 HUN Szilagyi: 0-3
3de ronde: V van
Vlag van Finland
 FIN Kangasmäki
Jésus Arenzana -57kg (m) 12e 1ste ronde: V van
Vlag van Turkije
 TUR Kaya
2de ronde: V van
Vlag van Finland
 FIN Lempinen
Antoine Merle -62kg (m) 10e 1ste ronde: W van
Vlag van het Verenigd Koninkrijk
 GBR Mortimer
2de ronde: V van
Vlag van Libanon
 LIB Taha
3de ronde: V van
Vlag van Noorwegen
 NOR Solsvik: 0-3
Albert Falaux -67kg (m) 12e 1ste ronde: V van
Vlag van Turkije
 TUR Senol: 1-2
2de ronde: V van
Vlag van Zweden
 SWE Freij
René Chesneau -73kg (m) 4e 1ste ronde: W van
Vlag van Luxemburg
 LUX Felgen
2de ronde: W van
Vlag van Argentinië
 ARG Longarella: 3-0
3de ronde: V van
Vlag van Hongarije
 HUN Szilvasi
4de ronde: V van
Vlag van Zweden
 SWE Andersson: 0-3

Sailing pictogram.svg
Zeilen

Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 1948 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Jean-Jacques Herbulot Eenmans Firefly 7e 4068 punten: (1-7-11-DSQ-12-2-16)
Yves Lorion
A. Chatord
J. Laverne
Jean Peytel
star klasse 11e 2515 punten: (12-8-8-DSQ-6-3-DNF)
Jacques Lebrun
Henri Perrissol
Jean Peytel
stormvogel klasse 9e 2729 punten: (6-5-11-10-3-9-7)
Marcel de Kerviler
Jean Frain de la Gaulayrie
G. Bertin
Philippe Chancerel
drakenklasse 10e 1843 punten: (10-11-10-9-3-8-8)
Albert Cadot
Jean Castel
Claude Desouches
Robert Lacarriere
François Laverne
6m R-klasse 11e 1280 punten: (11-9-6-10-11-9-7)

Swimming pictogram.svg
Zwemmen

Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 1948 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Alex Jany 100m vrije slag (m) 5e series: 1ste in 58,1
halve finale: 4de in 57,9
finale: 5de in 58,3
Fernand Martinaux 36e series: 36ste in 1.04,2
Henri Padou jr. 21e series: 21ste in 1.01,5
Jo Bernardo 400m vrije slag (m) 19e series: 19de in 5.03,8
René Cornu 21e series: 21ste in 5.05,2
Alex Jany 6e series: 5de in 4.53,3
halve finale: 6de in 4.51,3
finale: 6de in 4.51,4
Jo Bernardo 1500m vrije slag (m) 9e series: 14de in 20.34,8
halve finale: 9de in 20.25,5
René Cornu 15e series: 15de in 21.01,6
René Pirolley 100m rugslag (m) 16e serie 5: 2de in 1.11,4
halve finale 2: 8ste in 1.12,9
Georges Vallerey, Jr. Brons serie 6: 1ste in 1.07,4
halve finale 1: 2de in 1.08,3
finale: 3de in 1.07,8
Lucien Zins 14e serie 3: 4de in 1.10,9
halve finale 2: 6de in 1.11,5
Maurice Lusien 200m schoolslag (m) 12e series: 11de in 2.49,5
halve finale: 12de in 2.51,4
Artem Nakache 16e series: 12de in 2.50,4
halve finale: 16de in 2.59,1
Joseph Bernardo
René Cornu
Henri Padou jr.
Alexandre Jany
4x200m vrije slag (m) Brons serie 2: 1ste in 9.08,8
finale: 3de in 9.08,0
Josette Arène 100m vrije slag (v) 17e series: 17de in 1.09,7
Ginette Jany-Sendral 23e series: 23ste in 1.12,1
Gisèle Vallerey 29e series: 29ste in 1.14,0
Colette Thomas 400m vrije slag (v) 9e series: 9de in 5.32,9
halve finale: 9de in 5.35,3
Monique Berlioux 100m rugslag (v) 13e series: 10de in 1.18,8
finale: 13de in 1.20,2
Ginette Jany-Sendral 20e series: 20ste in 1.22,7
Jacqueline Bertrand 200m schoolslag (v) 11e serie 2: 4de in 3.10,7
halve finale 1: 5de in 3.13,1
Josette Arène
Gisèle Vallerey
Colette Thomas
Ginette Jany-Sendral
Marie Foucher-Creteau
4x100m vrije slag (v) Brons serie 1: 4de in 4.50,0
finale: 7de in 4.49,8

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Frankrijk op de Olympische Zomerspelen 1948
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.