Hockey op de Olympische Zomerspelen 1984 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Hockey op de Olympische Zomerspelen 1984.

Hockey op de Olympische Zomerspelen 1984

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Hockey is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 1984 in Los Angeles.

Heren

De 12 deelnemende teams werden over twee groepen verdeeld, die een halve competitie speelden, de groepwinnaars en de nummers 2 plaatsten zich voor de halve finales, nummers 3 en 4 voor de strijd om de 5de plaats.

Voorronde

Groep A

datum land land
29 juli
 Australië
5 – 0
 Maleisië
 Spanje
1 – 3
 West-Duitsland
 India
5 – 1
 Verenigde Staten
31 juli
 Australië
3 – 1
 Spanje
 West-Duitsland
4 – 0
 Verenigde Staten
 India
3 – 1
 Maleisië
2 augustus
 Spanje
3 – 4
 India
 Maleisië
4 – 1
 Verenigde Staten
 Australië
3 – 0
 West-Duitsland
4 augustus
 West-Duitsland
5 – 0
 Maleisië
 Australië
4 – 2
 India
 Spanje
3 – 1
 Verenigde Staten
6 augustus
 Australië
2 – 1
 Verenigde Staten
 Spanje
3 – 1
 Maleisië
 West-Duitsland
0 – 0
 India
Rang Land Wed W G V DV DT Ptn
1
 Australië
5 5 0 0 17 4 13 10
2
 West-Duitsland
5 3 1 1 12 4 8 7
3
 India
5 3 1 1 14 9 5 7
4
 Spanje
5 2 0 3 11 12 -1 4
5
 Maleisië
5 1 0 4 6 17 -11 2
6
 Verenigde Staten
5 0 0 5 4 18 -14 0

Groep B

datum land land
30 juli
 Canada
1 – 4
 Nederland
 Nieuw-Zeeland
3 – 3
 Pakistan
 Groot-Brittannië
2 – 1
 Kenia
1 augustus
 Nederland
3 – 1
 Nieuw-Zeeland
 Kenia
0 – 3
 Pakistan
 Canada
1 – 3
 Groot-Brittannië
3 augustus
 Canada
2 – 3
 Kenia
 Groot-Brittannië
1 – 0
 Nieuw-Zeeland
 Nederland
3 – 3
 Pakistan
5 augustus
 Kenia
1 – 4
 Nieuw-Zeeland
 Nederland
3 – 4
 Groot-Brittannië
 Canada
1 – 7
 Pakistan
7 augustus
 Groot-Brittannië
0 – 0
 Pakistan
 Canada
2 – 2
 Nieuw-Zeeland
 Nederland
3 – 0
 Kenia
Rang Land Wed W G V DV DT Ptn
1
 Groot-Brittannië
5 4 1 0 10 5 5 9
2
 Pakistan
5 2 3 0 16 7 9 7
3
 Nederland
5 3 1 1 16 9 7 7
4
 Nieuw-Zeeland
5 1 2 2 10 10 0 4
5
 Kenia
5 1 0 4 5 14 -9 2
6
 Canada
5 0 1 4 7 19 -12 1

Plaatsingswedstrijden

9de t/m 12de plaats

datum land land
8 augustus
 Maleisië
0 – 1
 Canada
 Verenigde Staten
1 – 1
 Kenia

Kenia wint na verlengingen de strafballenserie met 6-5.

11de-12de plaats

datum land land
10 augustus
 Maleisië
3 – 3
 Verenigde Staten

Maleisië wint na verlengingen de strafballenserie met 9-8.

9de-10de plaats

datum land land
10 augustus
 Canada
0 – 1
 Kenia

5de t/m 8ste plaats

datum land land
9 augustus
 India
1 – 0
 Nieuw-Zeeland
 Spanje
0 – 0
 Nederland

Nederland wint na verlengingen de strafballenserie met 10-4.

7de-8ste plaats

datum land land
10 augustus
 Spanje
0 – 1
 Nieuw-Zeeland

5de-6de plaats

datum land land
11 augustus
 Nederland
2 – 5
 India

Halve Finales

datum land land
9 augustus
 Australië
0 – 1
 Pakistan
 West-Duitsland
1 – 0
 Groot-Brittannië

Bronzen Finale

datum land land
11 augustus
 Australië
2 – 3
 Groot-Brittannië

Finale

datum land land
11 augustus
 West-Duitsland
1 – 2
 Pakistan

Eindrangschikking

rang land sporter(s)
 PAK
Abdul Rashid Al-Hasan, Hassan Sardar, Qasim Zia, Shahid Ali Khan, Ayaz Mahmood, Syed Ghulam Moinuddin, Manzoor Hussain, Kaleemullah Khan, Hanif Khan, Nasir Ali, Tauqir Dar, Khalid Hamid, Mushtaq Ahmad, Ishtiaq Ahmed, Naeem Akhtar, Saleem Sherwani
 FRG
Christian Bassemir, Stefan Blöcher, Dirk Brinkmann, Heiner Dopp, Carsten Fischer, Tobias Frank, Volker Fried, Thomas Gunst, Joachim Hürter, Horst-Ulrich Hänel, Andreas Keller, Reinhard Krull, Michael Peter, Thomas Reck, Eckhard Schmidt-Opper, Markku Slawyk
 GBR
Ian Taylor, Stephen Martin, Paul Barber, Robert Cattrall, Jon Potter, Richard Dodds, William McConnell, Norman Hughes, David Westcott, Richard Leman, Stephen Batchelor, Sean Kerly, James Duthie, Kulbir Bhaura, Mark Precious, Veryan Pappin
4
 AUS
Ric Charlesworth, James Irvine, Colin Batch, David Bell, Adrian Berce, Grant Boyce, Craig Davies, Peter Haselhurst, Treva King, Terry Leece, Grant Mitton, Michael Nobbs, Nigel Patmore, Trevor Smith, Neil Snowden, Terry Walsh
5
 IND
Romeo James, Manohar Topno, Vineet Kumar Sharma, Sommayya Maneypande, Joaquimmartin Carvaho, Rajinder Singh, Charanjit Kumar, Merwyn Fernandes, Hardeep Singh, Mohammad Shahid, Iqubal Zafar, Nila Komol Singh, Iqbaljit Grewal, Ravinder Pal Singh, Marcellusmark Gomes, Jalaludin Syed
6
 NED
Pierre Hermans, Arno den Hartog, Cees Jan Diepeveen, Eric Pierik, Theodoor Doyer, Tom van 't Hek, Peter van Asbeck, Ewout van Asbeck, Hans Kruize, Ties Kruize, Ron Steens, Hidde Kruize, Lex Bos, Roderik Bouwman, René Klaassen, Maarten van Grimbergen
7
 NZL
Jeff Archibald, Husmukh Bhikha, Chris Brown, George Camoutsos, Peter Dali, Laurence Gallen, Stuart Grimshaw, Trevor Laurence, Grant McLeod, Brent Miskimmin, Peter Miskimmin, Arthur Parkin, Ramesh Patel, Robin Wilson, Maurice Marquet, Graham Sligo
8
 ESP
José Agut, Javier Cabot, Juan Arbós, Andres Gomez, Juan Peon, Jaime Arbós, Ricardo Cabot, Juan Malgosa, Carlos Roca, Mariano Bordas, Ignacio Cobos, Jorge Oliva, Miguel de Paz, Ignacio Escudé, Santiago Malgosa, José Garcia
9
 KEN
Emmanual Oduol, Julius Akumu, Lucas Alubaha, Michael Omondi, Parminder Saini, Manjeet Panesar, Jitender Panesar, Peter Akatsa, Harvinder Kular, Chris Otambo, Brajinder Daved, Raphael Fernandes, Sunil Chabra, Sarabjit Sehmi, Eric Otieno, Julius Mutinda
10
 CAN
Julian Austin, Ken Goodwin, Pat Caruso, David Bissett, Patrick Burrows, Rob Smith, Neki Sandhu, Ernest Cholakis, William Hladky, Satinder Chohan, Aaron Fernandes, Ross Rutledge, Reginald Plummer, Harbhajan Rai, Bruce MacPherson, Trevor Porritt
11
 MAS
Ahmad Fadz Zainal Abidin, Yahya Atan, Foo Keat Seong, Sukhyinder Kulwant Singh, Michael Chew, Sarjit Sing Kyndan Singh, Stephen van Huizen, Jagjit Singh Chet Singh, Soon Mustafa Bin-Karim, Kevin Nunis, Ow Soon Kooi, Tam Cheo Sing, Shurentheran Murugasan, Poon Fook Loke, Colin Hugh Santa Maria, Zulkifli Abbas
12
 USA
Mohammed Barakat, Ken Barrett, Rawle Cox, Trevor Fernandes, Scott Gregg, Manzar Iqbal, Michael Kraus, Randy Lipscher, David McMichael, Gary Newton, Michael Newton, Brian Spencer, Morgan Stebbins, Robert Stiles, Andrew Stone, Nigel Traverso

Dames

Er namen 6 teams deel aan het toernooi, deze teams speelden een halve competitie.

Finale ronde

datum land land
31 juli
 Nederland
2 – 1
 Nieuw-Zeeland
1 augustus
 Australië
2 – 2
 West-Duitsland
 Canada
1 – 4
 Verenigde Staten
2 augustus
 Australië
3 – 0
 Nieuw-Zeeland
3 augustus
 Nederland
2 – 1
 Verenigde Staten
 Canada
0 – 3
 West-Duitsland
4 augustus
 Nieuw-Zeeland
0 – 2
 Verenigde Staten
5 augustus
 West-Duitsland
2 – 6
 Nederland
 Australië
1 – 2
 Canada
6 augustus
 West-Duitsland
1 – 0
 Nieuw-Zeeland
7 augustus
 Canada
2 – 2
 Nederland
 Australië
3 – 1
 Verenigde Staten
9 augustus
 West-Duitsland
1 – 1
 Verenigde Staten
10 augustus
 Canada
4 – 1
 Nieuw-Zeeland
 Australië
0 – 2
 Nederland
Rang Land Wed W G V DV DT Ptn
 Nederland
5 4 1 0 14 6 8 9
 West-Duitsland
5 2 2 1 9 9 0 6
 Verenigde Staten
5 2 1 2 9 7 2 5
4
 Australië
5 2 1 2 9 7 2 5
5
 Canada
5 2 1 2 9 11 -2 5
6
 Nieuw-Zeeland
5 0 0 5 2 12 -10 0

De Verenigde Staten en Australië eindigden precies gelijk, evenveel punten en hetzelfde doelsaldo. Het onderlinge resultaat was van geen belang, er werden strafballen genomen voor de derde plaats; uitslag: 10-5 voor de Verenigde Staten.

Eindrangschikking

rang land sporter(s)
 NED
Carina Benninga, Det de Beus, Fieke Boekhorst, Marjolein Bolhuis-Eijsvogel, Marieke van Doorn, Irene Hendriks, Elsemiek Hillen, Aletta van Manen, Anneloes Nieuwenhuizen, Martine Ohr, Sandra Le Poole, Alette Pos, Lisette Sevens, Sophie von Weiler, Laurien Willemse, Margriet Zegers
 FRG
Ursula Thielemann, Elke Doris Drüll, Beate Deininger, Christina Helga Moser, Hella Roth, Dagmar Breiken, Birgit Hagen, Birgit Hahn, Gabriele Marion Appel, Corinna Margarete Lingnau, Andrea Sybille Lietz-Weiermann, Martina Helga Koch, Patricia Ott, Susanne Leonie Schmid, Gabriela Schley, Sigrid Landgraf
 USA
Beth Anders, Beth Beglin, Regina Buggy, Gwen Cheeseman, Sheryl Johnson, Christine Larson-Mason, Kathleen McGahey, Anita Miller, Leslie Milne, Charlene Morett, Diane Moyer, Marcella Place, Karen Shelton, Brenda Stauffer, Julie Staver, Judy Strong
4
 AUS
Kym Ireland, Liane Tooth, Pamela Glossop, Susan Watkins, Lorraine Hillas, Robyn Leggatt, Sandra Pisani, Penny Gray, Robyn Holmes, Sharon Buchanan, Marian Aylmore, Colleen Pearce, Loretta Dorman, Julene Sunderland, Trisha Heberle, Evelyn Botfield
5
 CAN
Laurie Lambert, Sharon Creelman, Jean Major, Laura Branchaud, Lynne Beecroft, Shelley Andrews, Darlene Stoyka, Phyllis Ellis, Karen Hewlett, Diane Virjee, Terry Wheatley, Lisa Bauer, Sheila Forshaw, Sharon Bayes, Zoe MacKinnon, Nancy Charlton
6
 NZL
Lesley Murdoch, Barbara Tilden, Mary Clinton, Susan McLeish, Isobel Thomson, Sandra Mackie, Jillian Smith, Jane Goulding, Robyn Blackman, Jan Martin, Harina Kohere, Jennifer McDonald, Shirley Haig, Catherine Thompson, Lesley Elliott, Christine Arthur

Medaillespiegel

 Plaats  Land NOC
Goud
Zilver
Brons
Totaal
1
 Nederland
NED 1 0 0 1
 Pakistan
PAK 1 0 0 1
3
 Bondsrepubliek Duitsland
FRG 0 2 0 2
4
 Groot-Brittannië
GBR 0 0 1 1
 Verenigde Staten
USA 0 0 1 1
Totaal 2 2 2 6
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Hockey op de Olympische Zomerspelen 1984
Listen to this article