For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Hockey op de Olympische Zomerspelen 1992.

Hockey op de Olympische Zomerspelen 1992

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Hockey is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 1992 in Barcelona. Het hockeytoernooi vond plaats in het Estadi Olímpic de Terrassa,

Heren

De 12 deelnemende teams werden over twee groepen verdeeld, die een halve competitie speelden, de groepwinnaars en de nummers 2 plaatsten zich voor de halve finales, nummers 3 en 4 voor de strijd om de 5de plaats.

Voorronde

Groep A

datum tijd land land
26 juli 9:45
Vlag van Australië
 Australië
7 – 0
Vlag van Argentinië
 Argentinië
16:00
Vlag van India
 India
0 – 3
Vlag van Duitsland
 Duitsland
17:30
Vlag van het Verenigd Koninkrijk
 Groot-Brittannië
2 – 0
Vlag van Egypte
 Egypte
28 juli 9:45
Vlag van India
 India
1 – 0
Vlag van Argentinië
 Argentinië
16:00
Vlag van Australië
 Australië
5 – 1
Vlag van Egypte
 Egypte
20:00
Vlag van Duitsland
 Duitsland
2 – 0
Vlag van het Verenigd Koninkrijk
 Groot-Brittannië
30 juli 10:15
Vlag van het Verenigd Koninkrijk
 Groot-Brittannië
3 – 1
Vlag van India
 India
16:00
Vlag van Egypte
 Egypte
0 – 1
Vlag van Argentinië
 Argentinië
18:00
Vlag van Australië
 Australië
1 – 1
Vlag van Duitsland
 Duitsland
1 augustus 9:45
Vlag van Duitsland
 Duitsland
8 – 2
Vlag van Egypte
 Egypte
18:00
Vlag van Argentinië
 Argentinië
1 – 2
Vlag van het Verenigd Koninkrijk
 Groot-Brittannië
20:00
Vlag van Australië
 Australië
1 – 0
Vlag van India
 India
3 augustus 10:15
Vlag van het Verenigd Koninkrijk
 Groot-Brittannië
0 – 6
Vlag van Australië
 Australië
17:30
Vlag van India
 India
2 – 1
Vlag van Egypte
 Egypte
18:00
Vlag van Duitsland
 Duitsland
2 – 1
Vlag van Argentinië
 Argentinië
Rang Land Wed W G V DV DT Ptn
1
Vlag van Australië
 Australië
5 4 1 0 20 2 18 9
2
Vlag van Duitsland
 Duitsland
5 4 1 0 16 4 12 9
3
Vlag van het Verenigd Koninkrijk
 Groot-Brittannië
5 3 0 2 7 10 -3 6
4
Vlag van India
 India
5 2 0 3 4 8 -4 4
5
Vlag van Argentinië
 Argentinië
5 1 0 4 3 12 -9 2
6
Vlag van Egypte
 Egypte
5 0 0 5 4 18 -14 0

Groep B

datum tijd land land
26 juli 10:15
Vlag van Spanje
 Spanje
3 – 0
Vlag van Nieuw-Zeeland
 Nieuw-Zeeland
18:00
Vlag van Pakistan
 Pakistan
4 – 1
Vlag van Maleisië
 Maleisië
20:00
Vlag van Nederland
 Nederland
5 – 2
Olympische vlag
 Gezamenlijk team
28 juli 10:15
Olympische vlag
 Gezamenlijk team
7 – 3
Vlag van Maleisië
 Maleisië
17:30
Vlag van Pakistan
 Pakistan
1 – 0
Vlag van Nieuw-Zeeland
 Nieuw-Zeeland
18:00
Vlag van Spanje
 Spanje
2 – 3
Vlag van Nederland
 Nederland
30 juli 9:45
Vlag van Pakistan
 Pakistan
6 – 2
Olympische vlag
 Gezamenlijk team
17:30
Vlag van Nederland
 Nederland
4 – 3
Vlag van Nieuw-Zeeland
 Nieuw-Zeeland
20:00
Vlag van Spanje
 Spanje
5 – 2
Vlag van Maleisië
 Maleisië
1 augustus 10:15
Vlag van Nederland
 Nederland
2 – 3
Vlag van Pakistan
 Pakistan
16:00
Vlag van Nieuw-Zeeland
 Nieuw-Zeeland
2 – 3
Vlag van Maleisië
 Maleisië
17:30
Vlag van Spanje
 Spanje
4 – 0
Olympische vlag
 Gezamenlijk team
3 augustus 9:45
Vlag van Nederland
 Nederland
6 – 0
Vlag van Maleisië
 Maleisië
16:00
Olympische vlag
 Gezamenlijk team
1 – 2
Vlag van Nieuw-Zeeland
 Nieuw-Zeeland
20:00
Vlag van Spanje
 Spanje
1 – 6
Vlag van Pakistan
 Pakistan
Rang Land Wed W G V DV DT Ptn
1
Vlag van Pakistan
 Pakistan
5 5 0 0 20 6 14 10
2
Vlag van Nederland
 Nederland
5 4 0 1 20 10 10 8
3
Vlag van Spanje
 Spanje
5 3 0 2 15 11 4 6
4
Vlag van Nieuw-Zeeland
 Nieuw-Zeeland
5 1 0 4 7 12 -5 2
5
Olympische vlag
 Gezamenlijk team
5 1 0 4 12 20 -8 2
6
Vlag van Maleisië
 Maleisië
5 1 0 4 9 24 -15 2

Plaatsingswedstrijden

9de t/m 12de plaats

datum tijd land land
5 augustus 9:15
Vlag van Argentinië
 Argentinië
4 – 6
Vlag van Maleisië
 Maleisië
9:45
Olympische vlag
 Gezamenlijk team
4 – 2
Vlag van Egypte
 Egypte

11de-12de plaats

datum tijd land land
7 augustus 9:30
Vlag van Argentinië
 Argentinië
7 – 3
Vlag van Egypte
 Egypte

9de-10de plaats

datum tijd land land
7 augustus 17:30
Vlag van Maleisië
 Maleisië
4 – 3
Olympische vlag
 Gezamenlijk team

5de t/m 8ste plaats

datum tijd land land
5 augustus 16:30
Vlag van het Verenigd Koninkrijk
 Groot-Brittannië
3 – 2
Vlag van Nieuw-Zeeland
 Nieuw-Zeeland
19:00
Vlag van Spanje
 Spanje
2 – 0
Vlag van India
 India

7de-8ste plaats

datum tijd land land
6 augustus 17:00
Vlag van Nieuw-Zeeland
 Nieuw-Zeeland
2 – 3
Vlag van India
 India

5de-6de plaats

datum tijd land land
6 augustus 19:30
Vlag van het Verenigd Koninkrijk
 Groot-Brittannië
1 – 2
Vlag van Spanje
 Spanje

Halve Finales

datum tijd land land
5 augustus 17:30
Vlag van Australië
 Australië
3 – 2
Vlag van Nederland
 Nederland
20:00
Vlag van Pakistan
 Pakistan
1 – 2
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Bronzen Finale

datum tijd land land
8 augustus 17:00
Vlag van Nederland
 Nederland
3 – 4
Vlag van Pakistan
 Pakistan

Finale

datum tijd land land
8 augustus 19:30
Vlag van Australië
 Australië
1 – 2
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Eindrangschikking

rang land sporter(s)
Goud
Vlag van Duitsland
 GER
Michael Knauth, Christopher Reitz, Jan-Peter Tewes, Carsten Fischer, Christian Blunck, Stefan Saliger, Michael Metz, Christian Mayerhöfer, Sven Meinhardt, Andreas Keller, Michael Hilgers, Andreas Becker, Stefan Tewes, Klaus Michler, Volker Fried, Oliver Kurtz
Zilver
Vlag van Australië
 AUS
Warren Birmingham, David Wansbrough, John Bestall, Lee Bodimeade, Ashley Carey, Stephen Davies, Damon Diletti, Lachlan Dreher, Lachlan Elmer, Dean Evans, Gregory Corbitt, Paul Lewis, Graham Reid, Jay Stacy, Ken Wark, Michael York
Brons
Vlag van Pakistan
 PAK
Shahid Ali Khan, Rana Mujahid Ali, Khalid Bashir, Anjum Saeed, Farhad Hassan Khan, Khawaja Muhammad Junaid, Muhammad Qamar Ibrahim, Tahir Zaman, Muhammad Asif Bajwa, Shahbaz Ahmed, Wasim Feroze, Mansoor Ahmed, Muhammad Akhlaq Ahmad, Muhammad Khalid, Musaddiq Hussain, Muhammad Shahbaz
4
Vlag van Nederland
 NED
Frank Leistra, Harrie Kwinten, Cees Jan Diepeveen, Pieter van Ede, Bastiaan Poortenaar, Wouter van Pelt, Marc Delissen, Jacques Brinkman, Gijs Weterings, Stephan Veen, Floris Jan Bovelander, Hendrik Jan Kooijman, Bart Looije, Maarten van Grimbergen, Leo Klein Gebbink, Taco van den Honert
5
Vlag van Spanje
 ESP
Santiago Grau, Ignacio Escudé, Joaquin Malgosa, Miguel Ortego, Juantxo García, Jaime Amat, Jordi Avilés, Pedro Jufresa, José Antonio Iglesias, Xavi Escudé, Xavi Arnau, Victor Pujol, Juan Dinares, David Freixa, Pablo Usoz, Ramón Jufresa
6
Vlag van het Verenigd Koninkrijk
 GBR
Sean Rowlands, David Luckes, Stephen Martin, Paul Bolland, Simon Nicklin, Jon Potter, Jason Laslett, Rob Hill, Stephen Batchelor, Russell Garcia, John Shaw, Robert Thompson, Sean Kerly, Robert Clift, Jason Lee, Donald Williams
7
Vlag van India
 IND
Subbaiah Anjaparavanda, Cheppudira Subbaih Poonacha, Rai Jagdev Singh, Harpreet Singh, Sukhjit Singh, Shaqeel Ahmed, Mukesh Kumar Nandanoori, Felix Sebastan Jude, Jagbir Singh, Pillay Dhanraj, Didar Singh, Ashish Kumar Ballal, Pargat Singh, Ravi Nayakar, Darryl Aloysious D'Souza, Lakra Ajit
8
Vlag van Nieuw-Zeeland
 NZL
Peter Daji, Brett Leaver, David Grundy, Scott Hobson, Donald McLeod, Peter Miskimmin, Paresh Patel, David Penfold, John Radovonich, Craig Russ, Gregory Russ, Umesh Parag, Jamie Smith, Anthony Thornton, Scott Anderson, Ian Woodley
9
Vlag van Maleisië
 MAS
Ahmad Fadz Zainal Abidin, Paul Lopez, Tai Beng Hai, Suriaghandi Suppiah, Lim Chiow Chuan, Sarjit Sing, Gary Fidelis, Brian Siva, Shankar Ramu, Nor Saiful Zaini Nasiruddin, Dharmaraj Kanniah, Mohamad Abdul Hadi, Mirnawan Nawami, Lailin Abu Hassan, Soon Mustafa Bin-Karim, Aanantha Sambu Mayavu
10
Vlag van Gezamenlijk team
 EUN
Vladimir Plesjakov, Viktor Depoetatov, Igor Joeltsjijev, Sos Airapetjan, Joeri Safonov, Vladimir Antakov, Jevgeni Netsjajev, Aleksandr Krasnojartsev, Viktor Soechich, Sergej Plesjakov, Berichazy Seksenbajev, Aleksandr Domatsjev, Sergej Barabasjin, Oleg Chandajev, Igor Moelladsjanov, Sergej Machotkine
11
Vlag van Argentinië
 ARG
Emanuel Roggero, Marcelo Garraffo, Adrian Mandarano, Diego Allona, Rodolfo Perez, Edgardo Pailos, Fernando Falchetto, Alejandro Siri, Carlos Geneyro, Gabriel Minadeo, Fernando Ferrara, Pablo Moreira, Aldo Ayala, Martin Sordelli, Daniel Ruiz, Pablo Lombi
12
Vlag van Egypte
 EGY
Mohamed Elsayed Tantawy, Ibrahim Mahmoud Tawfik, Husan Mohamed Hassan, Hisham Mostafa Korany, Gamal Fawzi Mohamed, Abdelkhlik Abo Elyazid, Magdy Ahmed Abdulla, Gamal Ahmed Abdulla, Ashraf Shafik Gindy, Gamal Amin Abdelgany, Amro Elsayed Osman, Ehab Mostafa Mansour, Mohamed Saied Abdulla, Amro Elsayed Mohamady, Mohamed Samir Mohamed, Wael Fahim Mostafa

Dames

De 8 deelnemende teams werden over twee groepen verdeeld, die een halve competitie speelden, de groepwinnaars en de nummers 2 plaatsten zich voor de halve finales, nummers 3 en 4 voor de strijd om de 5de plaats.

Voorronde

Groep A

datum tijd land land
27 juli 16:00
Vlag van Australië
 Australië
2 – 0
Vlag van Canada
 Canada
17:30
Vlag van Spanje
 Spanje
2 – 2
Vlag van Duitsland
 Duitsland
29 juli 17:30
Vlag van Australië
 Australië
0 – 1
Vlag van Duitsland
 Duitsland
18:00
Vlag van Spanje
 Spanje
2 – 1
Vlag van Canada
 Canada
2 augustus 18:00
Vlag van Canada
 Canada
0 – 4
Vlag van Duitsland
 Duitsland
20:00
Vlag van Spanje
 Spanje
1 – 0
Vlag van Australië
 Australië
Rang Land Wed W G V DV DT Ptn
1
Vlag van Duitsland
 Duitsland
3 2 1 0 7 2 5 5
2
Vlag van Spanje
 Spanje
3 2 1 0 5 3 2 5
3
Vlag van Australië
 Australië
3 1 0 2 2 2 0 2
4
Vlag van Canada
 Canada
3 0 0 3 1 8 -7 0

Groep B

datum tijd land land
27 juli 18:00
Vlag van Nieuw-Zeeland
 Nieuw-Zeeland
0 – 5
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea
20:00
Vlag van Nederland
 Nederland
2 – 1
Vlag van het Verenigd Koninkrijk
 Groot-Brittannië
29 juli 16:00
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea
1 – 3
Vlag van het Verenigd Koninkrijk
 Groot-Brittannië
20:00
Vlag van Nederland
 Nederland
2 – 0
Vlag van Nieuw-Zeeland
 Nieuw-Zeeland
2 augustus 16:00
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea
2 – 0
Vlag van Nederland
 Nederland
17:30
Vlag van Nieuw-Zeeland
 Nieuw-Zeeland
2 – 3
Vlag van het Verenigd Koninkrijk
 Groot-Brittannië
Rang Land Wed W G V DV DT Ptn
1
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea
3 2 0 1 8 3 5 4
2
Vlag van het Verenigd Koninkrijk
 Groot-Brittannië
3 2 0 1 7 5 2 4
3
Vlag van Nederland
 Nederland
3 2 0 1 4 3 1 4
4
Vlag van Nieuw-Zeeland
 Nieuw-Zeeland
3 0 0 3 2 10 -8 0

Plaatsingswedstrijden

5de t/m 8ste plaats

datum tijd land land
4 augustus 9:30
Vlag van Australië
 Australië
5 – 1
Vlag van Nieuw-Zeeland
 Nieuw-Zeeland
17:30
Vlag van Nederland
 Nederland
2 – 0
Vlag van Canada
 Canada

7de-8ste plaats

datum tijd land land
6 augustus 9:30
Vlag van Nieuw-Zeeland
 Nieuw-Zeeland
0 – 2
Vlag van Canada
 Canada

5de-6de plaats

datum tijd land land
6 augustus 17:30
Vlag van Australië
 Australië
2 – 0
Vlag van Nederland
 Nederland

Halve Finales

datum tijd land land
4 augustus 17:00
Vlag van Duitsland
 Duitsland
2 – 1
Vlag van het Verenigd Koninkrijk
 Groot-Brittannië
19:30
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea
1 – 2
Vlag van Spanje
 Spanje

Bronzen Finale

datum tijd land land
7 augustus 17:00
Vlag van het Verenigd Koninkrijk
 Groot-Brittannië
4 – 3
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea

Finale

datum tijd land land
7 augustus 19:30
Vlag van Duitsland
 Duitsland
1 – 2
Vlag van Spanje
 Spanje

Eindrangschikking

rang land sporter(s)
Goud
Vlag van Spanje
 ESP
Marívi González, Natalia Dorado, Virginia Ramírez, María Carmen Barea, Silvia Manrique, Nagore Gabellanes, María Ángeles Rodríguez, Sonia Barrio, Celia Corres, Elisabeth Maragall, Teresa Motos, Maider Tellería, Mercedes Coghen, Nuria Olivé, Anna Maiques, María Isabel Martínez
Zilver
Vlag van Duitsland
 GER
Susie Wollschläger, Bianca Weiß, Tanja Dickenscheid, Susanne Müller, Nadine Ernsting-Krienke, Simone Thomaschinski, Irina Kuhnt, Anke Wild, Franziska Hentschel, Kristina Peters, Eva Hagenbäumer, Britta Becker, Caren Jungjohann, Christine Ferneck, Heike Lätzsch, Katrin Kauschke
Brons
Vlag van het Verenigd Koninkrijk
 GBR
Joanne Thompson, Helen Morgan, Lisa Bayliss, Karen Brown, Mary Nevill, Jill Atkins, Vickey Dixon, Wendy Fraser, Sandy Lister, Jane Sixsmith, Alison Ramsay, Jackie McWilliams, Tammy Miller, Mandy Nicholls, Kathryn Johnson, Susan Fraser
4
Vlag van Zuid-Korea
 KOR
You Jae-sook, Han Keum-sil, Chang Eun-jung, Lee Seong-young, Lee Kui-joo, Son Jeong-im, Ro Young-min, Kim Kyung-ae, Lee Eun-kyung, Jang Dong-sook, Kwon Chang-sook, Yang Hea-sook, Lee Kyong-hei, Koo Mun-young, Lim Gae-sook, Jin Deok-san
5
Vlag van Australië
 AUS
Kathleen Partridge, Christine Dobson, Liane Tooth, Alyson Annan, Juliet Haslam, Michelle Hager, Alison Peek, Lisa Powell, Lisa Naughton, Kate Starre, Sally Carbon, Jackie Pereira, Tracey Belbin, Rechelle Hawkes, Sharon Buchanan, Debbie Bowman-Sullivan
6
Vlag van Nederland
 NED
Jacqueline Toxopeus, Carina Bleeker, Caroline van Nieuwenhuyze-Leenders, Annemieke Fokke, Cécile Vinke, Jeannette Lewin, Carina Benninga, Daniëlle Koenen, Ingrid Wolff, Mieketine Wouters, Martine Ohr, Florentine Steenberghe, Noor Holsboer, Helen Lejeune-van der Ben, Wietske de Ruiter, Carole Thate
7
Vlag van Canada
 CAN
Deb Whitten, Gaye Porteous, Deb Covey, Rochelle Low, Tara Croxford, Sandra Levy, Sue Reid, Heather Jones, Candy Thomson, Bernadette Bowyer, Michelle Conn, Laurelee Kopeck, Joel Brough, Milena Gaiga, Sherri Field, Sharon Creelman
8
Vlag van Nieuw-Zeeland
 NZL
Elaine Jensen, Helen Shearer, Mary Clinton, Tina Bell-Kake, Christine Arthur, Shane Collins, Sapphire Cooper, Kylie Foy, Sue Duggan, Susan Furmage, Trudy Kilkolly, Anna Lawrence, Kieren O'Grady, Mandy Smith, Robyn Toomey, Kate Trolove

Medaillespiegel

 Plaats  Land NOC Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons Totaal
1
Vlag van Duitsland
 Duitsland
GER 1 1 0 2
2
Vlag van Spanje
 Spanje
ESP 1 0 0 1
3
Vlag van Australië
 Australië
AUS 0 1 0 1
4
Vlag van Pakistan
 Pakistan
PAK 0 0 1 1
Vlag van Groot-Brittannië
 Groot-Brittannië
GBR 0 0 1 1
Totaal 2 2 2 6

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Hockey op de Olympische Zomerspelen 1992
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.