Hoofdklasse hockey dames 2014/15 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Hoofdklasse hockey dames 2014/15.

Hoofdklasse hockey dames 2014/15

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Hoofdklasse dames
Land Nederland
Bond KNHB
Competitie Hoofdklasse
Seizoen 2014/15
Kampioen Den Bosch
Vicekampioen SCHC
Topscorer Maartje Paumen (32)
Aantal clubs 12
Gedegradeerd Wageningen
Degradatie naar Overgangsklasse
Seizoen heren 2014/15
Europese kwalificatie
EuroHockey Club Champions Cup 2x
Algemeen
Opgericht 1981
Titelhouder Amsterdam
Recordtitelhouder Amsterdam (20x)
Website Hockey.nl
Actueel
Hoofdklasse 2018/19
Portaal 
 
Sport

Het seizoen 2014/15 was de 34ste editie van de Nederlandse dameshoofdklasse hockey. De reguliere competitie ging van start op zondag 7 september 2014 en met een winterstop tussen 16 november 2014 en 1 maart 2015 eindigde de competitie op zondag 26 april 2015. Aansluitend aan het eind van de reguliere competitie volgden de play offs om het landskampioenschap en promotie/degradatie. Nieuwkomers dit jaar waren de damesteams van Bloemendaal en Wageningen.

Den Bosch werd voor de zestiende maal landskampioen door in de finale over twee wedstrijden SCHC te verslaan. Daarvoor, op 29 maart 2015 degradeerde Wageningen na één seizoen naar de Overgangsklasse.

Clubs

De clubs die dit seizoen aantreden:

Club Stad Accommodatie Coach
Amsterdam
Amsterdam
Wagener-stadion Jisse Waasdorp
Bloemendaal
Bloemendaal
Sportpark 't Kopje Jorge Nolte
Den Bosch
's-Hertogenbosch
Sportpark Oosterplas Raoul Ehren
hdm
Den Haag
Sportpark Duinzigt Erik van Driel
Hurley
Amsterdam
Sportpark Amsterdamse Bos Rick Mathijssen
Kampong
Utrecht
Sportpark Maarschalkerweerd Stijn van Roosendaal
Laren
Laren
Sportpark Eemnesserweg Etienne Spee
MOP
Vught
Sportpark Bergenshuizen Toon Siepman
Oranje Zwart
Eindhoven
Sportpark Aalsterweg Kai de Jager
Pinoké
Amsterdam
Sportpark Amsterdamse Bos Maarten Stenvers
SCHC
De Bilt
/Bilthoven
Sportpark Kees Boekelaan Giles Bonnet
Wageningen
Wageningen
Sportpark De Bongerd Arnoud Boersma

Ranglijst

Eindstand[bewerken | brontekst bewerken]

pos club gs w g v pnt dv dt ds
1. Den Bosch 22 18 2 2 56 80 27 +53
2. SCHC 22 15 4 3 49 74 29 +45
3. Laren 22 14 6 2 48 55 26 +29
4. Amsterdam 22 12 5 5 41 64 33 +31
5. Oranje Zwart 22 10 5 7 35 46 39 +7
6. Kampong 22 10 5 7 35 40 37 +3
7. Hurley 22 8 4 10 28 36 31 +5
8. MOP 22 7 4 11 25 44 48 -4
9. hdm 22 7 2 13 23 32 55 -23
10. Pinoké 22 5 2 15 17 22 66 -44
11. Bloemendaal 22 4 1 17 13 31 69 -38
12. Wageningen 22 1 2 19 5 20 84 -64

Legenda[bewerken | brontekst bewerken]

Kleur Kwalificatie voor
Eerste plaats + Landskampioen na play-offs, plaatsing EuroHockey Club Champions Cup 2016
Verliezend finalist play-offs, plaatsing EuroHockey Club Champions Cup 2016
Play-offs om het landskampioenschap
Play-offs tegen degradatie naar de overgangsklasse
Degradatie naar de overgangsklasse na verliest in de Play-offs
Degradatie naar de overgangsklasse

Informatie: Wanneer de kampioen van de reguliere competitie ook
landskampioen wordt na play-offs dan gaat het tweede Europese ticket
naar de verliezend finalist van die play-offs.


Programma & Uitslagen

Dames
Hoofdklasse 2014/15 Ronde 1
7 september Pinoké - Bloemendaal 2-1
7 september hdm - Hurley 0-1
7 september SCHC - Kampong 1-1
7 september Laren - MOP 1-1
7 september Amsterdam - Wageningen 4-0
7 september Den Bosch - Oranje Zwart 4-3
Ronde 2
14 september MOP - Pinoké 3-2
14 september Kampong - Amsterdam 1-1
14 september Bloemendaal - Den Bosch 0-6
14 september Hurley - SCHC 1-2
14 september Oranje Zwart - hdm 4-1
14 september Wageningen - Laren 1-3
Ronde 3
21 september Den Bosch - MOP 5-1
21 september Pinoké - Laren 0-3
21 september hdm - Bloemendaal 2-3
21 september SCHC - Oranje Zwart 2-1
21 september Amsterdam - Hurley 3-2
21 september Kampong - Wageningen 4-0
Ronde 4
26 september Oranje Zwart - Amsterdam 1-1
26 september Wageningen - Pinoké 1-1
26 september MOP - hdm 2-3
26 september Laren - Den Bosch 2-1
26 september Bloemendaal - SCHC 1-6
26 september Hurley - Kampong 0-2
Ronde 5
28 september Amsterdam - Bloemendaal 2-1
28 september Kampong - Oranje Zwart 2-2
28 september Hurley - Wageningen 2-0
28 september Den Bosch - Pinoké 5-0
28 september hdm - Laren 1-2
28 september SCHC - MOP 6-1
Ronde 6
5 oktober Bloemendaal - Kampong 3-2
5 oktober Oranje Zwart - Hurley 2-1
5 oktober Laren - SCHC 3-2
5 oktober Pinoké - hdm 0-4
5 oktober Wageningen - Den Bosch 1-7
5 oktober MOP - Amsterdam 3-2
Ronde 7
12 oktober hdm - Den Bosch 1-5
12 oktober SCHC - Pinoké 7-0
12 oktober Kampong - MOP 3-2
12 oktober Hurley - Bloemendaal 4-1
12 oktober Oranje Zwart - Wageningen 8-1
12 oktober Amsterdam - Laren 1-4
Ronde 8
19 oktober Wageningen - hdm 1-2
19 oktober MOP - Hurley 2-1
19 oktober Bloemendaal - Oranje Zwart 0-1
19 oktober Laren - Kampong 2-2
19 oktober Den Bosch - SCHC 3-2
19 oktober Pinoké - Amsterdam 2-5
Ronde 9
26 oktober Hurley - Laren 3-3
26 oktober Amsterdam - Den Bosch 1-4
26 oktober SCHC - hdm 4-0
26 oktober Bloemendaal - Wageningen 4-0
26 oktober Kampong - Pinoké 4-2
26 oktober Oranje Zwart - MOP 1-0
Ronde 10
31 oktober Den Bosch - Kampong 0-0
31 oktober MOP - Bloemendaal 2-2
31 oktober Pinoké - Hurley 0-4
31 oktober hdm - Amsterdam 1-3
31 oktober SCHC - Wageningen 4-3
31 oktober Laren - Oranje Zwart 3-1
Ronde 11
2 november Hurley - Den Bosch 1-2
2 november Oranje Zwart - Pinoké 2-2
2 november Amsterdam - SCHC 3-3
2 november Wageningen - MOP 2-2
2 november Kampong - hdm 3-1
2 november Bloemendaal - Laren 1-5
Ronde 12
9 november MOP - Laren 1-2
9 november Bloemendaal - Pinoké 1-2
9 november Hurley - hdm 0-1
9 november Oranje Zwart - Den Bosch 0-4
9 november Kampong - SCHC 0-1
9 november Wageningen - Amsterdam 1-5
Ronde 13
16 november SCHC - Hurley 1-1
16 november Laren - Wageningen 4-1
16 november Den Bosch - Bloemendaal 8-3
16 november Pinoké - MOP 0-3
16 november hdm - Oranje Zwart 2-2
16 november Amsterdam - Kampong 6-1
Winterstop: 16 november 2014 - 1 maart 2015
Ronde 14
1 maart Wageningen - Kampong 1-2
1 maart Hurley - Amsterdam 2-2
1 maart MOP - Den Bosch 1-2
1 maart Bloemendaal - hdm 0-2
1 maart Laren - Pinoké 6-0
1 maart Oranje Zwart - SCHC 0-4
Ronde 15
8 maart Amsterdam - Oranje Zwart 5-0
8 maart Den Bosch - Laren 2-1
8 maart SCHC - Bloemendaal 7-1
8 maart hdm - MOP 2-2
8 maart Pinoké - Wageningen 3-1
8 maart Kampong - Hurley 3-1
Ronde 16
15 maart Oranje Zwart - Kampong 1-0
15 maart Pinoké - Den Bosch 0-5
15 maart Bloemendaal - Amsterdam 1-3
15 maart Wageningen - Hurley 0-4
15 maart MOP - SCHC 1-3
15 maart Laren - hdm 2-0
Ronde 17
22 maart Kampong - Bloemendaal 1-3
22 maart Amsterdam - MOP 5-1
22 maart Den Bosch - Wageningen 3-1
22 maart Hurley - Oranje Zwart 1-2
22 maart SCHC - Laren 1-1
22 maart hdm - Pinoké 3-2
Ronde 18
27 maart Laren - Amsterdam 1-0
27 maart Wageningen - Oranje Zwart 1-6
27 maart Pinoké - SCHC 0-3
27 maart Bloemendaal - Hurley 1-2
27 maart Den Bosch - hdm 3-2
27 maart MOP - Kampong 1-2
Ronde 19
29 maart SCHC - Den Bosch 3-2
29 maart hdm - Wageningen 1-0
29 maart Kampong - Laren 3-2
29 maart Amsterdam - Pinoké 0-1
29 maart Hurley - MOP 1-0
29 maart Oranje Zwart - Bloemendaal 4-0
Ronde 20
12 april Den Bosch - Amsterdam 2-2
12 april MOP - Oranje Zwart 2-1
12 april Laren - Hurley 1-1
12 april hdm - SCHC 2-6
12 april Pinoké - Kampong 2-1
12 april Wageningen - Bloemendaal 2-1
Ronde 21
19 april Bloemendaal - MOP 2-4
19 april Hurley - Pinoké 2-0
19 april Oranje Zwart - Laren 2-2
19 april Wageningen - SCHC 2-5
19 april Kampong - Den Bosch 1-4
19 april Amsterdam - hdm 7-0
Ronde 22
26 april SCHC - Amsterdam 1-2
26 april Den Bosch - Hurley 3-1
26 april MOP - Wageningen 9-0
26 april Laren - Bloemendaal 2-1
26 april Pinoké - Oranje Zwart 1-2
26 april hdm - Kampong 1-2

Topscorers

Bijgewerkt t/m 26 april 2015

pos Speler Club
 tot.'
 vd'
 sc'
 sb'
1.
Maartje Paumen
Den Bosch 32 0 24 8
2.
Valerie Magis
Oranje Zwart 18 4 14 0
3.
Maike Stöckel
SCHC 16 15 1 0
"
Kelly Jonker
Amsterdam 16 11 5 0
"
Ellen Hoog
Amsterdam 16 4 9 3

Play-offs kampioenschap

Na de reguliere competitie wordt het seizoen beslist door middel van play-offs om te bepalen wie zich kampioen van Nederland mag noemen. De nummer 1 neemt het hierin op tegen de nummer 4 en de nummer 2 neemt het op tegen de nummer 3. Vervolgens spelen de winnaars in de finale om het landskampioenschap.

Geplaatste clubs

# Club
1.
Den Bosch
2.
SCHC
3.
Laren
4.
Amsterdam

Halve finales

1e wedstrijd

3 mei 2015
13:15
Amsterdam 0 – 3 Den Bosch Wagener-stadion, Amstelveen
Scheidsrechters:
Claire Druijts
Frank Heijster
Wedstrijdverslag
 30'67' Welten
 43' van Geffen

3 mei 2015
14:00
Laren 1 – 2 SCHC Sportpark Eemnesserweg, Laren
Scheidsrechters:
Fanneke Alkemade
Ymkje van Slooten
Roosen
 30'
Wedstrijdverslag
 11' Stöckel
 69 (sc)' Drost

2e wedstrijd

9 mei 2015
13:00
Den Bosch 2 – 1 Amsterdam Sportpark Oosterplas, 's-Hertogenbosch
Scheidsrechters:
Caroline Brunekreef
Lisette Feuth
Verbruggen
 29'81'
Wedstrijdverslag
 66' Vega

9 mei 2015
13:00
SCHC 1 – 1 Laren Sportpark Kees Boekelaan, Bilthoven
Scheidsrechters:
Karen Dollé
Alwiene Sterk
Dirkse van den Heuvel
 15'
Shootout serie
Stöckel

Dirkse van den Heuvel (sb)

Drost

Verhage

Jaspers
Wedstrijdverslag
 50' Holman
Shootout serie
Lammers (sb)
Bos
De Lange
Roosen
Van den Broek

Finale kampioenschap

1e wedstrijd

14 mei 2015
13:00
SCHC 1 – 2 (nv) Den Bosch Sportpark Kees Boekelaan, Bilthoven
Scheidsrechters:
Karen Dollé
Caroline Brunekreef
van Maasakker
 55'
Wedstrijdverslag
 45' Keil
 77' Hulsen

2e wedstrijd

16 mei 2015
13:00
Den Bosch 2 – 0 SCHC Sportpark Oosterplas, 's-Hertogenbosch
Scheidsrechters:
Fanneke Alkemade
Claire Druijts
Paumen
 10 (sc)'
Hulsen
 63'
Wedstrijdverslag

Promotie/degradatie play-offs

Play outs 11de/Vice-kampioen Overgangsklasse

Datum Wedstrijd Uitslag Scoreverloop Scheidsrechters
17 mei 2015, 12:30 HGC - Bloemendaal 2 - 6 (0 - 3) Roos Broek 0-1, Jayde Taylor 0-2, Ekki Lemmink 0-3, Josien Galema 0-4, Emily Campbell 1-4, Melle Spruijt (sc) 1-5, Annemiek Schildmeijer (sc) 1-6, Marjolein Ceulen 2-6. J. de Keizer
R. van Kalsbeek
24 mei 2015, 12:30 Bloemendaal - HGC 1 - 1 (0 - 1) Goeman Borgesius 0-1, Van der Elst 1-1.****Bloemendaal wint na shoot-outs: 4-5. A. Sterk
K. Dollé

Play outs 10de/Beste 2de Overgangsklasse

Datum Wedstrijd Uitslag Scoreverloop Scheidsrechters
17 mei 2015, 12:30 Nijmegen - Pinoké 4 - 0 (2 - 0) Klaartje Mientjes 1-0, Yvonne van Hoorn 2-0 3-0, Michelle Siemons 4-0. J. Everaers
O. van Gastel
30 mei 2015, 12:45 Pinoké - Nijmegen 4 - 1 (1 - 0) 1-0, 2-0, 3-0, Eva van Agt 3-1, (sc) 4-1 C. Brunekreef
L. Feuth
31 mei 2015, 12:30 Nijmegen - Pinoké 0 - 3 Onbekend

Bloemendaal handhaaft zich.

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Hoofdklasse hockey dames 2014/15
Listen to this article