Hoofdklasse hockey heren 2012/13 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Hoofdklasse hockey heren 2012/13.

Hoofdklasse hockey heren 2012/13

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Hoofdklasse heren
Land Nederland
Bond KNHB
Competitie Hoofdklasse
Seizoen 2012/13
Kampioen Rotterdam
Vicekampioen Oranje Zwart
Topscorer Jeroen Hertzberger (26)
Aantal clubs 12
Gedegradeerd Voordaan, SCHC
Degradatie naar Overgangsklasse
Seizoen dames 2012/13
Europese kwalificatie
Euro Hockey League 3x
Algemeen
Opgericht 1973
Titelhouder Kampong
Recordtitelhouder Bloemendaal (14x)
Website Hockey.nl
Actueel
Hoofdklasse 2018/19
Portaal 
 
Sport

Het seizoen 2012/13 is de 40ste editie van de Nederlandse herenhoofdklasse hockey. De competitie ging van start op zondag 16 september 2012 en eindigde met de laatste speelronde op zondag 5 mei 2013. Aansluitend gingen de play-offs om het landskampioenschap en promotie/degradatie van start.

In het voorgaande jaar was Hurley gedegradeerd en hier kwam Voordaan na vier jaar afwezigheid voor in de plaats.

Op 2 juni 2013 schreef Rotterdam hockeygeschiedenis door voor het eerst landskampioen te worden. Daarvoor, op 5 mei 2013 na afloop van de laatste speelronde degradeerde Voordaan rechtstreeks. SCHC degradeerde door verlies in de nacompetitie van Tilburg.

Clubs

De clubs die dit seizoen aantreden:

Club Stad Accommodatie Coach
Amsterdamsche H&BC
Amsterdam Wagener-stadion Taco van den Honert
HC Bloemendaal
Bloemendaal Sportpark 't Kopje Russell Garcia
HC Den Bosch
's-Hertogenbosch Sportpark Oosterplas Sjoerd Marijne
HGC
Wassenaar Sportpark De Roggewoning Alejandro Verga
HC Kampong
Utrecht Sportpark Maarschalkerweerd Alexander Cox
Larense MHC
Laren Sportpark Eemnesserweg Joost Bellaart
Oranje Zwart
Eindhoven Sportpark Aalsterweg Michel van den Heuvel
Pinoké
Amsterdam Sportpark Amsterdamse Bos Giles Bonnet
HC Rotterdam
Rotterdam Stadion Hazelaarweg Reinoud Wolff
Schaerweijde
Zeist Sportpark Krakelingweg Bart Looije
SCHC
Bilthoven Sportpark Kees Boekelaan Pim Wijzenbeek
Voordaan
Groenekan Sportpark Voordaan Peter Kalfsterman

Eindstand

Bijgewerkt t/m 1 juni 2013 (CEST)

# Club GS W G V P DV DT DS
1 Oranje Zwart 22 16 5 1 53 67 - 34 +33
2 Bloemendaal 22 17 0 5 51 90 - 37 +53
3 Rotterdam 22 16 3 3 51 81 - 45 +36
4 Kampong 22 16 2 4 50 78 - 43 +35
5 Amsterdam 22 14 2 6 44 77 - 55 +22
6 Pinoké 22 8 1 13 25 45 - 48 -3
7 Den Bosch 22 7 4 11 25 51 - 59 -8
8 Laren 22 7 3 12 24 45 - 63 -18
9 HGC 22 6 2 14 20 45 - 62 -17
10 Schaerweijde 22 4 6 12 18 54 - 77 -23
11 SCHC 22 2 4 16 10 26 - 74 -48
12 Voordaan 22 2 2 18 8 35 - 97 -62

Legenda

Afk. Betekenis
GS aantal gespeelde wedstrijden
W aantal gewonnen wedstrijden
G aantal gelijk gespeelde wedstrijden
V aantal verloren wedstrijden
P totaal aantal punten
DV aantal gemaakte doelpunten
DT aantal doelpunten tegen
DS doelsaldo
Rotterdam Rotterdam, Oranje Zwart en Kampong plaatsen zich de Euro Hockey League 2013/14
Bloemendaal Bloemendaal nam enkel deel aan de play offs
Schaerweijde Schaerweijde heeft zich weten te handhaven dankzij winst in de play off
SCHC SCHC is gedegradeerd door verlies in de play offs
Voordaan Rechtstreekse degradatie

Programma & Uitslagen

Heren
Hoofdklasse 2012/13 Ronde 1
16 september Amsterdam - Pinoké 3-4
16 september Bloemendaal - Rotterdam 4-2
16 september HGC - Kampong 1-3
16 september Laren - Voordaan 6-1
16 september SCHC - Oranje Zwart 2-3
16 september Schaerweijde - Den Bosch 3-4
Ronde 2
23 september Den Bosch - Bloemendaal 2-6
23 september Kampong - Amsterdam 7-4
23 september Oranje Zwart - Schaerweijde 3-2
23 september Pinoké - SCHC 6-1
23 september Rotterdam - Laren 1-0
23 september Voordaan - HGC 3-4
Ronde 3
30 september Amsterdam - Voordaan 9-1
30 september Bloemendaal - Oranje Zwart 3-4
30 september Den Bosch - Rotterdam 4-6
30 september HGC - Laren 5-3
30 september SCHC - Kampong 2-6
30 september Schaerweijde - Pinoké 1-1
Ronde 4
5 oktober Kampong - Schaerweijde 2-1
5 oktober Laren - Amsterdam 2-5
5 oktober Oranje Zwart - Den Bosch 2-0
5 oktober Pinoké - Bloemendaal 1-3
5 oktober Rotterdam - HGC 6-4
5 oktober Voordaan - SCHC 2-1
Ronde 5
7 oktober Amsterdam - HGC 4-3
7 oktober Bloemendaal - Kampong 8-0
7 oktober Den Bosch - Pinoké 3-5
7 oktober Oranje Zwart - Rotterdam 1-1
7 oktober SCHC - Laren 2-3
7 oktober Schaerweijde - Voordaan 2-1
Ronde 6
14 oktober HGC - SCHC 4-1
14 oktober Kampong - Den Bosch 4-1
14 oktober Laren - Schaerweijde 2-1
14 oktober Pinoké - Oranje Zwart 1-2
14 oktober Voordaan - Bloemendaal 3-7
Ronde 7
21 oktober Bloemendaal - Laren 5-0
21 oktober Den Bosch - Voordaan 3-3
21 oktober Oranje Zwart - Kampong 1-1
21 oktober Pinoké - Rotterdam 0-3
21 oktober SCHC - Amsterdam 2-4
21 oktober Schaerweijde - HGC 3-3
Ronde 8
28 oktober Amsterdam - Schaerweijde 4-4
28 oktober Kampong - Pinoké 6-2
28 oktober Laren - Den Bosch 2-2
28 oktober Rotterdam - SCHC 5-1
28 oktober Voordaan - Oranje Zwart 4-3
Ronde 9
4 november Bloemendaal - Amsterdam 3-4*
4 november Den Bosch - HGC 4-2
4 november Kampong - Rotterdam 2-5
4 november Oranje Zwart - Laren 4-2
4 november Pinoké - Voordaan 5-0
4 november Schaerweijde - SCHC 3-1
Ronde 10
11 november Amsterdam - Den Bosch 2-1
11 november HGC - Oranje Zwart 1-2
11 november Laren - Pinoké 3-2
11 november SCHC - Bloemendaal 0-8
11 november Schaerweijde - Rotterdam 3-8
11 november Voordaan - Kampong 1-7
Verplaatst wegens EHL
14 november HGC - Bloemendaal 1-6
14 november Rotterdam - Amsterdam 2-1
Ronde 11
18 november Bloemendaal - Schaerweijde 4-0
18 november Den Bosch - SCHC 5-0
18 november Kampong - Laren 5-2
18 november Oranje Zwart - Amsterdam 3-0
18 november Pinoké - HGC 4-0
18 november Rotterdam - Voordaan 10-3
Winterstop: 18 november 2012 - 24 februari 2013
Ronde 12
24 februari Den Bosch - Schaerweijde afg
24 februari Kampong - HGC afg
24 februari Oranje Zwart - SCHC afg
24 februari Pinoké - Amsterdam afg
24 februari Rotterdam - Bloemendaal afg
24 februari Voordaan - Laren afg
Ronde 13
3 maart Amsterdam - Kampong 3-1
3 maart Bloemendaal - Den Bosch 5-1
3 maart HGC - Voordaan 6-1
3 maart Laren - Rotterdam 1-3
3 maart SCHC - Pinoké 2-1
3 maart Schaerweijde - Oranje Zwart 1-6
Ronde 14
10 maart Kampong - SCHC 2-0
10 maart Laren - HGC afg
10 maart Oranje Zwart - Bloemendaal 2-1
10 maart Pinoké - Schaerweijde 1-4
10 maart Rotterdam - Den Bosch 1-2
10 maart Voordaan - Amsterdam 1-3
Ronde 15
15 maart Amsterdam - Laren 3-2
15 maart Bloemendaal - Pinoké 0-1
15 maart Den Bosch - Oranje Zwart 1-2
15 maart HGC - Rotterdam 0-1
15 maart SCHC - Voordaan 3-1
15 maart Schaerweijde - Kampong 4-7
Ronde 16
17 maart HGC - Amsterdam 0-5
17 maart Kampong - Bloemendaal 1-2
17 maart Laren - SCHC 2-2
17 maart Pinoké - Den Bosch 3-2
17 maart Rotterdam - Oranje Zwart 2-2
17 maart Voordaan - Schaerweijde 4-4
Ronde 12: inhaalduels 24 februari
22 maart Den Bosch - Schaerweijde 2-2
22 maart Kampong - HGC 2-1
22 maart Oranje Zwart - SCHC 5-1
22 maart Pinoké - Amsterdam 2-3
22 maart Rotterdam - Bloemendaal 4-2
22 maart Voordaan - Laren 1-2
Ronde 17
24 maart Amsterdam - Rotterdam 4-4
24 maart Bloemendaal - Voordaan 4-3
24 maart Den Bosch - Kampong 1-4
24 maart Oranje Zwart - Pinoké 2-1
24 maart SCHC - HGC 1-1
24 maart Schaerweijde - Laren 3-1
Ronde 18
7 april Amsterdam - SCHC 4-1
7 april HGC - Schaerweijde 5-1
7 april Kampong - Oranje Zwart 3-3
7 april Laren - Bloemendaal 0-4
7 april Rotterdam - Pinoké 3-1
7 april Voordaan - Den Bosch 0-4
Ronde 19
14 april Bloemendaal - HGC 3-0
14 april Den Bosch - Laren 4-2
14 april Oranje Zwart - Voordaan 5-0
14 april Pinoké - Kampong 1-3
14 april SCHC - Rotterdam 0-2
14 april Schaerweijde - Amsterdam 1-3
Inhaalduel
19 april Laren - HGC 3-1
Ronde 20
21 april Amsterdam - Bloemendaal 2-3
21 april HGC - Den Bosch 1-2
21 april Laren - Oranje Zwart 2-2
21 april Rotterdam - Kampong 1-2
21 april SCHC - Schaerweijde 1-1
21 april Voordaan - Pinoké 0-2
Ronde 21
28 april Bloemendaal - SCHC 5-1
28 april Den Bosch - Amsterdam 2-3
28 april Kampong - Voordaan 3-0
28 april Oranje Zwart - HGC 4-1
28 april Pinoké - Laren 1-3
28 april Rotterdam - Schaerweijde 7-6
Ronde 22
5 mei Amsterdam - Oranje Zwart 4-6
5 mei HGC - Pinoké 1-0
5 mei Laren - Kampong 2-6
5 mei SCHC - Den Bosch 1-1
5 mei Schaerweijde - Bloemendaal 4-7
5 mei Voordaan - Rotterdam 2-4

(*) Wedstrijd na 23 minuten bij 1-1 stand gestaakt wegens overvloedige regenval. Uitgespeeld op 9 november 2012

Topscorers

Bijgewerkt t/m 5 mei 2013 (CEST)

# Naam Club Tot. V SC SB
1
Jeroen Hertzberger
Rotterdam 26 12 13 1
2
Roderick Weusthof
Kampong 24 8 11 5
3
Constantijn Jonker
Kampong 20 19 1 0
Matt L’Huillier
Schaerweijde 20 1 19 0
Chris Ciriello
Bloemendaal 20 0 18 2

Play-offs kampioenschap

Rotterdam tegen Oranje Zwart (2-0) in de finale van de play offs 2013
Rotterdam tegen Oranje Zwart (2-0) in de finale van de play offs 2013

Na de reguliere competitie wordt het seizoen beslist door middel van play-offs om te bepalen wie zich kampioen van Nederland mag noemen. Deze begonnen op Hemelvaartsdag 9 mei 2013 met de halve finales. De nummer 1 neemt het hierin op tegen de nummer 4 en de nummer 2 neemt het op tegen de nummer 3. Vervolgens spelen de winnaars in de finale om het landskampioenschap.

Geplaatste clubs

# Club
1.
Oranje Zwart
2.
Bloemendaal
3.
Rotterdam
4.
Kampong

Halve finales

1e wedstrijd

9 mei 2013
15:00 UTC+2
Kampong 4:1 (2:0) Oranje Zwart Sportpark Maarschalkerweerd, Utrecht
Scheidsrechters:
Coen van Bunge
Jonas van 't Hek
 9' Roderick Weusthof (sc)
 20' Pieter Wiegman (sc)
 55' Bruno van den Bosch
 65' Niek van der Schoot (ed)
Wedstrijdverslag
 44' Robert van der Horst (sc)

9 mei 2013
15:00 UTC+2
Rotterdam 1:1 (0:1, 1:1) Bloemendaal Stadion Hazelaarweg, Rotterdam
Scheidsrechters:
Kees Tamminga
Roderick Wijsmuller
 43' Jeroen Hertzberger (sc)
Shootout serie
Nick Wilson

Jeroen Hertzberger

Oliver Polkamp

Timmo Kranstauber

Willem Hertzberger
Wedstrijdverslag
 16' Fergus Kavanagh
Shootout serie
Ronald Brouwer
Rogier Hofman
Matthew Swann
Pelle Vos
Wouter Jolie

2e wedstrijd

11 mei 2013
15:00 UTC+2
Oranje Zwart 3:2 (1:1) Kampong Sportpark Aalsterweg, Eindhoven
Scheidsrechters:
Michiel Otten
Roel van Eert
 33' Jelle Galema
 43' Rob Reckers (sc)
 50' Sander Baart (sc)
Wedstrijdverslag
 11' Bruno van den Bosch
 45' Sander Baart (ed)

11 mei 2013
15:00 UTC+2
Bloemendaal 1:4 (0:1) Rotterdam Sportpark 't Kopje, Bloemendaal
Scheidsrechters:
Coen van Bunge
Maarten Boskamp
 38' Chris Ciriello (sc)
Wedstrijdverslag
 6' Simon Child
 37' Simon Child
 39' Simon Child
 70' Hidde Turkstra (sc)

3e wedstrijd

12 mei 2013
15:00 UTC+2
Oranje Zwart 4:0 (2:0) Kampong Sportpark Aalsterweg, Eindhoven
Scheidsrechters:
Roderick Wijsmuller
Jonas van 't Hek
 25' Muhammad Rizwan (sc)
 30' Rob Reckers
 49' Paul Maas
 67' Rob Reckers
Wedstrijdverslag

3e/4e plaats

(N.B.: Om het derde EHL-ticket)
1e wedstrijd

25 mei 2013
15:30 UTC+2
Kampong 4:0 (3:0) Bloemendaal Sportpark Maarschalkerweerd, Utrecht
Scheidsrechters:
Maarten Boskamp
Michiel Otten
 7' Robbert Kemperman
 17' Pieter Wiegman (sc)
 35' Pieter Wiegman (sc)
 65' Constantijn Jonker
Wedstrijdverslag

2e wedstrijd

26 mei 2013
15:30 UTC+2
Bloemendaal 1:2 (1:1) Kampong Sportpark 't Kopje, Bloemendaal
Scheidsrechters:
Jonas van 't Hek
Pieter Hembrecht
 35' Chris Ciriello (sc)
Wedstrijdverslag
 24' Roderick Weusthof
 70' Constantijn Jonker (sc)

Finale kampioenschap

1e wedstrijd

25 mei 2013
15:30 UTC+2
Rotterdam 2:0 (1:0) Oranje Zwart Stadion Hazelaarweg, Rotterdam
Scheidsrechters:
Jonas van 't Hek
Roel van Eert
 17' Steve Edwards (sc)
 70' Björn Kellerman
Wedstrijdverslag

2e wedstrijd

26 mei 2013
15:30 UTC+2
Oranje Zwart 3:2 (0:0, 2:2) Rotterdam Sportpark Aalsterweg, Eindhoven
Scheidsrechters:
Coen van Bunge
Roderick Wijsmuller
 37' Jelle Galema
 53' Thomas Briels
 76' Rob Reckers
Wedstrijdverslag
 59' Willem Hertzberger (sc)
 66' Jeroen Hertzberger (sb)

3e wedstrijd

2 juni 2013
15:30 UTC+2
Oranje Zwart 2:3 (1:0) Rotterdam Sportpark Aalsterweg, Eindhoven
Scheidsrechters:
Roel van Eert
Coen van Bunge
 28' Rob Reckers (sc)
 49' Niek van der Schoot
Wedstrijdverslag
 42' Simon Child
 62' Timmo Kranstauber (sc)
 64' Bas Campbell

Promotie/degradatie play-offs

Hoofdklasse Resultaat Overgangsklasse Resultaat
Schaerweijde 10 HIC 3
SCHC 11 Tilburg 2

Play outs 10de/3de

Datum Wedstrijd Uitslag Scoreverloop
25 mei 2013, 15:00 HIC - Schaerweijde 3 - 5 (2 - 3) 0-1 Philip Engelkens, 0-2 Barend van den Berg, 1-2 Floris van Son, 1-3 Blair Hilton, 2-3 Floris van Son, 2-4 Lloyd Norris-Jones, 2-5 Luc Nefkens, 3-5 Joris Eshuis
26 mei 2013, 15:00 Schaerweijde - HIC 6 - 1 (2 - 0) 1-0 Matt L'Hullier (sc), 2-0 Leonard Posthumus Meyjes, 3-0 Lloyd Norris-Jones, 4-0 Philip Engelkens, 5-0 Matt L'Hullier (sc), 5-1 Jos Dauwma (sc), 6-1 Blair Hilton

Play outs 11de/2de

Datum Wedstrijd Uitslag Scoreverloop
25 mei 2013, 15:00 Tilburg - SCHC 2 - 2* (2 - 0) 1-0 Wouter van Griensven (sc), 2-0 Jelte van Gennip, 2-1 Conor Harte (sc), 2-2 eigen doelpunt (* Tilburg wint na shoot-outs)
26 mei 2013, 15:00 SCHC - Tilburg 2 - 0 (1 - 0) 1-0 Conor Harte (sc), 2-0 Conor Harte (sc)
29 mei 2013, 20:30 Tilburg - SCHC 1 - 0 (0 - 0) 1-0 Ben Rutten

Schaerweijde handhaaft zich voor en Tilburg promoveert naar de Hoofdklasse 2013/14. SCHC degradeert naar de Overgangsklasse.

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Hoofdklasse hockey heren 2012/13
Listen to this article