IAAF Diamond League 2010 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for IAAF Diamond League 2010.

IAAF Diamond League 2010

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

De IAAF Diamond League 2010 was de eerste editie van de Diamond League, een jaarlijkse serie van veertien eendaagse atletiekwedstrijden. De serie begon op 14 mei in Doha en eindigde op 27 augustus in Brussel.

Wedstrijdkalender

Crystal Palace in Londen is een van de stadions van de Diamond League
Crystal Palace in Londen is een van de stadions van de Diamond League
De Bislett Games worden sinds 1965 gehouden in het Bislett Stadion
De Bislett Games worden sinds 1965 gehouden in het Bislett Stadion
Datum Wedstrijd Stadion Stad Land
14 mei Qatar Athletic Super Grand Prix Qatar SC Stadium Doha
 Qatar
23 mei Shanghai Golden Grand Prix Sjanghai Stadion Shanghai
 China
4 juni Bislett Games Bislett Stadion Oslo
 Noorwegen
10 juni Golden Gala Stadio Olimpico Rome
 Italië
12 juni Adidas Grand Prix Icahn Stadium New York
 Verenigde Staten
3 juli Prefontaine Classic Hayward Field Eugene
 Verenigde Staten
8 juli Athletissima Stade Olympique de la Pontaise Lausanne
 Zwitserland
10 juli British Grand Prix Gateshead International Stadium Gateshead
 Verenigd Koninkrijk
16 juli Meeting Areva Stade de France Parijs
 Frankrijk
22 juli Herculis Stade Louis II Fontvieille
 Monaco
6 augustus DN Galan Stockholms Olympiastadion Stockholm
 Zweden
13–14 augustus London Grand Prix Crystal Palace Londen
 Verenigd Koninkrijk
19 augustus Weltklasse Zürich Letzigrund Zürich
 Zwitserland
27 augustus Memorial Van Damme Koning Boudewijnstadion Brussel
 België

Diamond Races

Diamond Race loopnummers
Mannen 100 m 200 m 400 m 800 m 1500 m 5000 m 110 m horden 400 m horden 3000 m steeple
Vrouwen 100 m 200 m 400 m 800 m 1500 m 5000 m 100 m horden 400 m horden 3000 m steeple
Diamond Race technische nummers
Mannen Polsstokhoogspringen Hoogspringen Verspringen Hink-stap-springen Kogelstoten Discuswerpen Speerwerpen
Vrouwen Polsstokhoogspringen Hoogspringen Verspringen Hink-stap-springen Kogelstoten Discuswerpen Speerwerpen

Mannen

Loopnummers

# Wedstrijd 100 m 200 m 400 m 800 m 1500 m 5000 m 110 m h 400 m h 3000 m st
1
Doha
Asafa Powell
9,81
David Rudisha
1.43,00
Eliud Kipchoge
12.51,22
Bershawn Jackson
48,66
Ezekiel Kemboi
8.06,28
2
Shanghai
Usain Bolt
19,76
Jeremy Wariner
45,41
Augustine Choge
3.32,21
David Oliver
12,99
3
Oslo
Asafa Powell
9,72
David Rudisha
1.42,04
Asbel Kiprop
3.49,56
Imane Merga
12.53,81
Kerron Clement
48,12
4
Rome
Asafa Powell
9,82
Walter Dix
19,86
Jeremy Wariner
44,73
Augustine Choge
3.32,20
Imane Merga
13.00,12
Dayron Robles
13,15
5
New York
R. Thompson
9,89
M. Mulaudzi
1.44,38
N. Kemboi
3.33,29
Kerron Clement
47,86
P. K. Koech
8.10,43
6
Eugene
Walter Dix
19,72
Asbel Kiprop
3.49,75
Tariku Bekele
12.58,93
David Oliver
12,90
7
Lausanne
Walter Dix
19,86
Jeremy Wariner
44,57
David Rudisha
1.43,25
Bershawn Jackson
47,62
Brimin Kipruto
8.01,62
8
Gateshead
Walter Dix
20,26
Asbel Kiprop
3.33,34
Vincent Chepkok
13.00,20
Linus Chumba
8.19,72
9
Parijs
Usain Bolt
9,84
Jeremy Wariner
44,49
Abubaker Kaki
1.43,50
David Oliver
12,89
Brimin Kipruto
8.00,90
10
Monaco
Tyson Gay
19,72
J. Gonzales
44,40
Silas Kiplagat
3.29,27
David Oliver
13,01
11
Stockholm
Tyson Gay
9,84
M. Lewandowski
1.45,06
Mark Kiptoo
12.53,46
Bershawn Jackson
47,65
12
Londen
Tyson Gay
9,78
Jeremy Wariner
44,67
David Oliver
13,06
Bershawn Jackson
48,12
P. K. Koech
8.17,70
13
Zürich
W. Spearmon
19,79
Jeremy Wariner
44,13
Tariku Bekele
12.55,03
David Oliver
12,93
Ezekiel Kemboi
8.01,74
14
Brussel
Tyson Gay
9,79
David Rudisha
1.43,51
Asbel Kiprop
3.32,18
Bershawn Jackson
47,85
Eindwinnaar
Tyson Gay
W. Spearmon
Jeremy Wariner
David Rudisha
Asbel Kiprop
Imane Merga
David Oliver
Bershawn Jackson
P. K. Koech

Technische nummers

# Wedstrijd Verspringen Hink-stap-springen Hoogspringen Polsstokhoogspringen Kogelstoten Discus Speer
1
Doha
Alexis Copello
17,47 m
Christian Cantwell
21,82 m
2
Shanghai
Fabrice Lapierre
8,30 m
Sylwester Bednarek
2,24 m
Malte Mohr
5,70 m
Zoltán Kővágó
69,69 m
Andreas Thorkildsen
86,11 m
3
Oslo
Renaud Lavillenie
5,80 m
Christian Cantwell
21,31 m
Andreas Thorkildsen
86,00 m
4
Rome
Dwight Phillips
8,42 m
Christian Cantwell
21,67 m
Piotr Małachowski
68,78 m
5
New York
Teddy Tamgho
17,98 m
Linus Thörnblad
2,30 m
Renaud Lavillenie
5,70 m
Andreas Thorkildsen
87,02 m
6
Eugene
Irving Saladino
8,46
Christian Cantwell
22,41 m
Piotr Małachowski
67,66 m
7
Lausanne
Ivan Oechov
2,33 m
Renaud Lavillenie
5,85 m
Andreas Thorkildsen
87,03 m
8
Gateshead
Fabrice Lapierre
8,20 m
Phillips Idowu
17,38 m
Linus Thörnblad
2,29 m
Piotr Małachowski
69,83 m
9
Parijs
Arnie David Girat
17,49 m
Renaud Lavillenie
5,91 m
Andreas Thorkildsen
87,50 m
10
Monaco
Dwight Phillips
8,46 m
Ivan Oechov
2,34 m
Gerd Kanter
67,81 m
11
Stockholm
Teddy Tamgho
17,36 m
Christian Cantwell
22,09
Tero Pitkämäki
84,41 m
12
Londen
Dwight Phillips
8,18 m
Christian Olsson
17,41 m
Ivan Oechov
2,29 m
Łukasz Michalski
5,71 m
Reese Hoffa
21,44 m
Gerd Kanter
67,82 m
Andreas Thorkildsen
87,38 m
13
Zürich
Dwight Phillips
8,20 m
Ivan Oechov
2,29 m
Robert Harting
68,84 m
14
Brussel
Teddy Tamgho
17,52 m
Malte Mohr
5,85 m
Reese Hoffa
22,16 m
Andreas Thorkildsen
89,88 m
Eindwinnaar
Dwight Phillips
Teddy Tamgho
Ivan Oechov
Renaud Lavillenie
Christian Cantwell
Piotr Małachowski
Andreas Thorkildsen

Vrouwen

Loopnummers

# Wedstrijd 100 m 200 m 400 m 800 m 1500 m 5000 m 110 m h 400 m h 3000 m st
1
Doha
Kerron Stewart
22,34
Allyson Felix
50,15
Nancy Langat
4.01,64
Lolo Jones
12,63
2
Shanghai
Carmelita Jeter
11,09
J. Jepkosgei
2.01,06
S. Ejigu
14.30,96
Lashinda Demus
53,34
Gladys Kipkemoi
9.16,82
3
Oslo
Carmelita Jeter
22,54
A. Montsho
50,34
Lolo Jones
12,66
M. C. Cheywa
9.12,66
4
Rome
L. Moore
11,04
Halima Hachlaf
1.58,40
Lashinda Demus
52,82
M. C. Cheywa
9.11,71
5
New York
V. Campbell-Brown
21,98
L. Januszwewski
2.03,39
Nancy Langat
4.01,60
T. Dibaba
15.11,34
Lolo Jones
12,55
6
Eugene
V. Campbell-Brown
10,78
Allyson Felix
50,27
Maria Savinova
1.57,56
Lashinda Demus
53,03
M. C. Cheywa
9.26,70
7
Lausanne
Carmelita Jeter
10,99
Gelete Burka
3.59,28
P. Lopes-Schliep
12,56
8
Gateshead
Carmelita Jeter
10,95
S. Williams
50,44
Alysia Johnson
1.59,84
Kaliese Spencer
54,10
9
Parijs
Allyson Felix
22,14
Anna Alminova
3.57,65
V. Cheruiyot
14.27,41
10
Monaco
Carmelita Jeter
10,82
Alysia Johnson
1.57,34
Kaliese Spencer
53,63
11
Stockholm
Allyson Felix
22,41
Tatjana Firova
50,46
Nancy Langat
4.00,70
Sally Pearson
12,57
J. Zaripova
9.17,59
12
Londen
Allyson Felix
22,37
Allyson Felix
50,79
Maria Savinova
1.58,64
Nancy Langat
4.07,60
T. Dibaba
14.36,41
P. Lopes-Schliep
12,52
Kaliese Spencer
53,78
M. C. Cheywa
9.22,49
13
Zürich
V. Campbell-Brown
10,89
Allyson Felix
50,37
Nancy Langat
4.01,01
Kaliese Spencer
53,33
14
Brussel
Allyson Felix
22,62
J. Jepkosgei
1.58,82
V. Cheruiyot
14.34,13
P. Lopes-Schliep
12,54
Sofia Assefa
9.20,72
Eindwinnares
Carmelita Jeter
Allyson Felix
Allyson Felix
J. Jepkosgei
Nancy Langat
V. Cheruiyot
P. Lopes-Schliep
Kaliese Spencer
M. C. Cheywa

Technische nummers

# Wedstrijd Verspringen Hink-stap-springen Hoogspringen Polsstokhoogspringen Kogelstoten Discus Speer
1
Doha
Blanka Vlašić
1,98 m
Silke Spiegelburg
4,70 m
Yarelis Barrios
64,90 m
Maria Abakoemova
68,89 m
2
Shanghai
Olga Rypakova
14,89 m
Nadzeja Astaptsjoek
20,70 m
3
Oslo
Olga Koetsjerenko
6,91 m
Blanka Vlašić
2,01 m
Nadine Müller
63,93
4
Rome
Yargelis Savigne
14,74 m
Blanka Vlašić
2,03 m
Fabiana Murer
4,70 m
Barbora Špotáková
68,66 m
5
New York
Brianna Glenn
6,78 m
Jillian Schwartz
4,60 m
Valerie Vili
19,93 m
Sandra Perković
61,96 m
6
Eugene
Nadezjda Alechina
14,62 m
Fabiana Murer
4,58 m
Kara Patterson
65,90 m
7
Lausanne
Brittney Reese
6,94 m
Yargelis Savigne
14,99 m
Yarelis Barrios
65,92 m
8
Gateshead
Svetlana Feofanova
4,71 m
Nadzeja Astaptsjoek
20,57 m
Sunette Viljoen
64,32 m
9
Parijs
Brittney Reese
6,79 m
Blanka Vlašić
2,02 m
Nadzeja Astaptsjoek
20,78 m
Yarelis Barrios
65,53 m
10
Monaco
Yargelis Savigne
15,09 m
Fabiana Murer
4,80 m
Nadzeja Astaptsjoek
20,23 m
Barbora Špotáková
65,76 m
11
Stockholm
Darja Klisjina
6,78 m
Blanka Vlašić
2,02 m
Svetlana Feofanova
4,71 m
12
Londen
Darja Klisjina
6,65 m
Yargelis Savigne
14,86 m
Blanka Vlašić
2,01 m
Nadzeja Astaptsjoek
20,27 m
Yarelis Barrios
65,62 m
Barbora Špotáková
63,50 m
13
Zürich
Brittney Reese
6,89 m
Fabiana Murer
4,81 m
Nadzeja Astaptsjoek
20,63
Christina Obergföll
67,31 m
14
Brussel
Olga Rypakova
14,80 m
Blanka Vlašić
2,00 m
Sandra Perković
66,93 m
Eindwinnares
Brittney Reese
Yargelis Savigne
Blanka Vlašić
Fabiana Murer
Nadzeja Astaptsjoek
Yarelis Barrios
Barbora Špotáková
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
IAAF Diamond League 2010
Listen to this article