IAAF Diamond League 2014 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for IAAF Diamond League 2014.

IAAF Diamond League 2014

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

De IAAF Diamond League 2014 was de vijfde editie van de Diamond League, een jaarlijkse serie van veertien eendaagse atletiekwedstrijden. De serie begon op 9 mei in Doha en eindigde op 5 september in Brussel.

Wedstrijdschema

   M    Mannen    V    Vrouwen        Finales
# Datum Plaats Meeting 100 200 400 800 1500 5000 Stee 110h 400h Hoog Pols Ver Hink Kogel Disc Speer
1 9 mei 2014
Doha
Qatar Athletic V M M V M V M M V M V M V V M V
2 18 mei 2014
Shanghai
Golden Grand Prix M V V M V M V M M V M V M M V M
3 31 mei 2014
Eugene
Prefontaine Classic M V V M V M V M V V M V M M V M
4 5 juni 2014
Rome
Golden Gala V M M V M V M V V M V MV V M V
5 11 juni 2014
Oslo
Bislett Games M V V V M M M M V V M V M M V M
6 14 juni 2014
New York
Adidas Grand Prix V M M M V V V V M M V M V V M V
7 3 juli 2014
Lausanne
Athletissima V M M V M V M M M M M M V V M V
8 5 juli 2014
Parijs
Meeting Areva M V V M V M V V M V M V M M V M
9 12 en 13 juli 2014
Glasgow
Glasgow Grand Prix M V V M V M V V M V V V M M V M
10 18 juli 2014
Monaco
Meeting Herculis V M M V M V M M V M V M V V M V
11 21 augustus 2014
Stockholm
DN Galan M V V M V M V V M V M MV M V M
12 24 augustus 2014
Birmingham
Aviva Grand Prix V M M V M V M M V M V M V V M V
13 28 augustus 2014
Zurich
Weltklasse V M M M V M V V M V V V M M V M
14 5 september 2014
Brussel
Memorial Van Damme M V V V M V M M V M M M V V M V

Diamond Races

Diamond Race loopnummers
Mannen 100 m 200 m 400 m 800 m 1500 m 5000 m 110 m horden 400 m horden 3000 m steeple
Vrouwen 100 m 200 m 400 m 800 m 1500 m 5000 m 100 m horden 400 m horden 3000 m steeple
Diamond Race technische nummers
Mannen Polsstokhoogspringen Hoogspringen Verspringen Hink-stap-springen Kogelstoten Discuswerpen Speerwerpen
Vrouwen Polsstokhoogspringen Hoogspringen Verspringen Hink-stap-springen Kogelstoten Discuswerpen Speerwerpen

Mannen

Loopnummers

# Wedstrijd 100 m 200 m 400 m 800 m 1500 m[1] 5000 m 110 m h 400 m h 3000 m st
1
Doha
N. Ashmeade
20,13
LaShawn Merritt
44,44
Asbel Kiprop
3.29,18
David Oliver
13,23
Ezekiel Kemboi
8.04,12
2
Shanghai
Justin Gatlin
9,92
Robert Biwott
1.44,69
Yenew Alamirew
13.04,83
Xie Wenjun
13,23
Michael Tinsley
48,77
3
Eugene
Justin Gatlin
9,76
Nijel Amos
1.43,63
Caleb Ndiku
13.01,71
P. Martinot-Lagarde
13,13
4
Rome
Alonso Edward
20,19
LaShawn Merritt
44,48
Silas Kiplagat
3.30,44
Jairus Birech
8.06,20
5
Oslo
R. Thompson
10,02
A. Souleiman
3.49,49
Yenew Alamirew
13.01,57
P. Martinot-Lagarde
13,12
Jairus Birech
8.02,37
6
New York
Warren Weir
19,82
LaShawn Merritt
44,19
David Rudisha
1.44,63
Javier Culson
48,03
7
Lausanne
Alonso Edward
19,84
Kirani James
43,74
Ronald Kwemoi
3.31,48
P. Martinot-Lagarde
13,06
Javier Culson
48,33
Jairus Birech
8.03,34
8
Parijs
Mike Rodgers
10,00
Asbel Kiprop
1.43,34
Edwin Soi
12.59,82
Michael Tinsley
48,25
9
Glasgow
N. Ashmeade
9,97
David Rudisha
1.43,34
Hagos Gebrhiwet
13.11,09
Javier Culson
48,35
10
Monaco
Justin Gatlin
19,68
LaShawn Merritt
44,30
Silas Kiplagat
3.27,64
P. Martinot-Lagarde
12,95
Jairus Birech
8.03,33
11
Stockholm
Nesta Carter
9,96
Adam Kszczot
1.45,25
Muktar Edris
12.54,83
Michael Tinsley
49,60
12
Birmingham
N. Ashmeade
20,33
Kirani James
44,59
Asbel Kiprop
3.51,89
Jairus Birech
8.07,80
13
Zürich
Alonso Edward
19,95
LaShawn Merritt
44,36
Nijel Amos
1.43,77
Caleb Ndiku
13.07,01
Cornel Fredricks
48,25
14
Brussel
Justin Gatlin
9,77
Taoufik Makhloufi
3.31,78
P. Martinot-Lagarde
13,08
Jairus Birech
7.58,41
Eindwinnaar
Justin Gatlin
Alonso Edward
LaShawn Merritt
Nijel Amos
Silas Kiplagat
Caleb Ndiku
P. Martinot-Lagarde
Michael Tinsley
Jairus Birech

Technische nummers

# Wedstrijd Verspringen Hink-stap-springen Hoogspringen Polsstokhoogspringen Kogelstoten Discuswerpen Speerwerpen
1
Doha
Loúis Tsátoumas
8,06 m
Ivan Oechov
2,41 m
Piotr Małachowski
66,42 m
2
Shanghai
Ljoekman Adams
17,10 m
Renaud Lavillenie
5,92 m
Christian Cantwell
21,73 m
Ihab Abdelrahman
89,21 m
3
Eugene
Will Claye
17,66 m
Renaud Lavillenie
5,80 m
Reese Hoffa
21,64 m
Vítězslav Veselý
83,75 m
4
Rome
Will Claye
17,14 m
Mutaz Essa Barshim
2,41 m
Robert Harting
68,36 m
5
Oslo
Will Claye
17,41 m
Renaud Lavillenie
5,77 m
Joe Kovacs
21,14 m
Tero Pitkämäki
84,18 m
6
New York
Jeff Henderson
8,33 m
Bohdan Bondarenko
2,42 m
Robert Harting
68,24 m
7
Lausanne
Jeff Henderson
8,31 m
Bohdan Bondarenko
2,40 m
Renaud Lavillenie
5,87 m
Piotr Małachowski
66,63 m
8
Parijs
Benjamin Compaoré
17,12 m
Renaud Lavillenie
5,70 m
David Storl
21,41 m
Ihab Abdelrahman
87,10 m
9
Glasgow
Christian Taylor
17,36 m
Reese Hoffa
21,67 m
Thomas Röhler
86,99 m
10
Monaco
Li Jingzhe
8,09 m
Bohdan Bondarenko
2,40 m
Piotr Małachowski
65,84 m
11
Stockholm
Godfrey Khotso Mokoena
8,09 m
Konstadínos Filippídis
5,60 m
Reese Hoffa
21,06 m
12
Birmingham
Christian Taylor
8,09 m
Mutaz Essa Barshim
2,38 m
Robert Harting
67,57 m
13
Zürich
Christian Taylor
17,51 m
Reese Hoffa
21,06 m
Thomas Röhler
87,63 m
14
Brussel
Godfrey Khotso Mokoena
8,19 m
Mutaz Essa Barshim
2,43 m
Renaud Lavillenie
5,93 m
Robert Harting
67,57 m
Eindwinnaar
Godfrey Khotso Mokoena
Christian Taylor
Mutaz Essa Barshim
Renaud Lavillenie
Reese Hoffa
Piotr Małachowski
Thomas Röhler

Vrouwen

Loopnummers

# Wedstrijd 100 m 200 m 400 m 800 m 1500 m 5000 m[2][3] 100 m h 400 m h 3000 m st
1
Doha
S-A. Fraser-Pryce
11,13
Eunice Sum
1.59,33
Hellen Obiri
8.20,68
Kemi Adekoya
54,59
2
Shanghai
Blessing Okagbare
22,36
N. Williams-Mills
50,31
Abeba Aregawi
3.58,72
Emma Coburn
9.19,80
3
Eugene
Tori Bowie
22,18
N. Williams-Mills
50,40
Hellen Obiri
3.57,05
Kaliese Spencer
54,29
Sofia Assefa
9.11,39
4
Rome
Tori Bowie
11,05
Eunice Sum
1.59,49
Genzebe Dibaba
14.34,99
Brianna Rollins
12,53
Kaliese Spencer
53,97
5
Oslo
Allyson Felix
22,73
N. Williams-Mills
50,06
Eunice Sum
1.59,02
Kaliese Spencer
54,94
6
New York
Tori Bowie
11,07
Abeba Aregawi
4.00,13
Mercy Cherono
8.39,84
Queen Harrison
12,62
Sofia Assefa
9.18,58
7
Lausanne
M-L. Ahye
10,98
Eunice Sum
1.58,48
Mercy Cherono
8.50,24
8
Parijs
Blessing Okagbare
22,32
S. Richards-Ross
50,10
Sifan Hassan
3.57,00
Dawn Harper
12,44
Hiwot Ayalew
9.11,65
9
Glasgow
Dafne Schippers
22,34
F. McCorory
49,93
Sifan Hassan
4.00,67
Queen Harrison
12,58
Hiwot Ayalew
9.10,65
10
Monaco
Tori Bowie
10,80
Ajee Wilson
1.57,67
Genzebe Dibaba
14.28,88
Kaliese Spencer
54,09
11
Stockholm
Allyson Felix
22,85
N. Williams-Mills
50,09
J. Simpson
4.00,38
Queen Harrison
12,66
Hiwot Ayalew
9.17,04
12
Birmingham
Kerron Stewart
11,22
Lynsey Sharp
1.59,14
Mercy Cherono
9.11,49
Dawn Harper
12,66
Kaliese Spencer
53,80
13
Zürich
V. Campbell-Brown
11,04
J. Simpson
3.59,92
Dawn Harper
12,58
Habiba Ghribi
9.15,23
14
Brussel
Allyson Felix
22,02
S. Richards-Ross
49,98
Brenda Martinez
1.58,84
Mercy Cherono
8.28,95
Kaliese Spencer
54,12
Eindwinnares
V. Campbell-Brown
Allyson Felix
N. Williams-Mills
Eunice Sum
J. Simpson
Mercy Cherono
Dawn Harper
Kaliese Spencer
Hiwot Ayalew

Technische nummers

# Wedstrijd Verspringen Hink-stap-springen Hoogspringen Polsstokhoogspringen Kogelstoten Discuswerpen Speerwerpen
1
Doha
Caterine Ibargüen
14,43 m
Nikoléta Kiriakopoúlou
4,63 m
Valerie Adams
20,20 m
Martina Ratej
65,48 m
2
Shanghai
Blessing Okagbare
6,86 m
Ana Šimić
1,97 m
Sandra Perković
70,52 m
3
Eugene
Ivana Španović
6,88 m
Anna Tsjitsjerova
2,01 m
Sandra Perković
69,32 m
4
Rome
Caterine Ibargüen
14,48 m
Yarisley Silva
4,70 m
Valerie Adams
20,01 m
Barbora Špotáková
66,43 m
5
Oslo
Tianna Bartoletta
7,02 m
Maria Koetsjina
1,98 m
Sandra Perković
67,17 m
6
New York
Kimberly Williams
14,31 m
Fabiana Murer
4,80 m
Valerie Adams
19,68 m
Linda Stahl
67,32 m
7
Lausanne
Caterine Ibargüen
14,87 m
Valerie Adams
20,42 m
Barbora Špotáková
66,72 m
8
Parijs
Éloyse Lesueur
6,92 m
Blanka Vlašić
2,00 m
Sandra Perković
68,48 m
9
Glasgow
Tianna Bartoletta
6,98 m
Blanka Vlašić
1,96 m
Fabiana Murer
4,65 m
Gia Lewis-Smallwood
67,59 m
10
Monaco
Caterine Ibargüen
15,31 m
Fabiana Murer
4,76 m
Valerie Adams
20,38 m
Barbora Špotáková
66,96 m
11
Stockholm
Tianna Bartoletta
6,98 m
Maria Koetsjina
1,94 m
Sandra Perković
66,74 m
12
Birmingham
Caterine Ibargüen
14,52 m
Ekateríni Stefanídi
4,57 m
Valerie Adams
19,96 m
Elizabeth Gleadle
64,49 m
13
Zürich
Ivana Španović
6,80 m
Maria Koetsjina
2,00 m
Fabiana Murer
4,72 m
Sandra Perković
68,36 m
14
Brussel
Caterine Ibargüen
14,98 m
Valerie Adams
20,59 m
Barbora Špotáková
67,99 m
Eindwinnares
Tianna Bartoletta
Caterine Ibargüen
Maria Koetsjina
Fabiana Murer
Valerie Adams
Sandra Perković
Barbora Špotáková
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
IAAF Diamond League 2014
Listen to this article