IAAF Diamond League 2015 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for IAAF Diamond League 2015.

IAAF Diamond League 2015

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

De IAAF Diamond League 2015 was de zesde editie van de Diamond League, een jaarlijkse serie van veertien eendaagse atletiekwedstrijden. De serie begon op 15 mei in Doha en eindigde op 11 september in Brussel.

Wedstrijdschema

   M    Mannen    V    Vrouwen        Finales
# Datum Plaats Meeting 100 200 400 800 1500 5000 Stee 110h 400h Hoog Pols Ver Hink Kogel Disc Speer
1 15 mei 2015
Doha
Qatar Athletic M V V M V M V V M V M V M M V M
2 17 mei 2015
Shanghai
Golden Grand Prix V M M V M V M M V M V M V V M V
3 30 mei 2015
Eugene
Prefontaine Classic V M M V M V M M M M M V V M M V
4 4 juni 2015
Rome
Golden Gala M V V M V M V V M V M V M M V M
5 7 juni 2015
Birmingham
Aviva Grand Prix M V V M V M V V V V V M M V V M
6 11 juni 2015
Oslo
Bislett Games V M M MV V M V V M M V V M V
7 13 juni 2015
New York
Adidas Grand Prix M V V M M V M M V V V M M V M
8 4 juli 2015
Parijs
Meeting Areva MV M V M V M M V M MV M V V M V
9 9 juli 2015
Lausanne
Athletissima MV V M V M V V M V M V M M V M
10 17 juli 2015
Monaco
Meeting Herculis M V V M V M V V M V M V M M V M
11 24 en 25 juli 2015
Londen
London Grand Prix V M M V M V M M V M V M V V M V
12 30 juli 2015
Stockholm
DN Galan V M M V M V M M V M V M V V M V
13 3 september 2015
Zurich
Weltklasse V M M V M V M M V M V MV V M V
14 11 september 2015
Brussel
Memorial Van Damme M V V M V M V V M V M MV M V M

Diamond Races

Diamond Race loopnummers
Mannen 100 m 200 m 400 m 800 m 1500 m 5000 m 110 m horden 400 m horden 3000 m steeple
Vrouwen 100 m 200 m 400 m 800 m 1500 m 5000 m 100 m horden 400 m horden 3000 m steeple
Diamond Race technische nummers
Mannen Polsstokhoogspringen Hoogspringen Verspringen Hink-stap-springen Kogelstoten Discuswerpen Speerwerpen
Vrouwen Polsstokhoogspringen Hoogspringen Verspringen Hink-stap-springen Kogelstoten Discuswerpen Speerwerpen

Mannen

Loopnummers

# Wedstrijd 100 m 200 m 400 m 800 m 1500 m[1] 5000 m[2] 110 m h 400 m h 3000 m st
1
Doha
Justin Gatlin
9,74
A. Souleiman
1.43,78
H. Gebrhiwet
7.38,08
Bershawn Jackson
48,09
2
Shanghai
Alonso Edward
20,33
Kirani James
44,66
Silas Kiplagat
3.35,29
David Oliver
13,17
Jairus Birech
8.05,36
3
Eugene
Justin Gatlin
19,68
Kirani James
43,95
A. Souleiman
3.51,10
P. Martinot-Lagarde
13,06
Johnny Dutch
48,20
Ezekiel Kemboi
8.01,71
4
Rome
Justin Gatlin
9,75
M. Aman
1.43,56
Yomif Kejelcha
12.58,39
Johnny Dutch
48,13
5
Birmingham
Marvin Bracy
9,93
Nijel Amos
1.46,77
T. Longosiwa
13.07,26
6
Oslo
C. Lemaitre
20,21
Steven Gardiner
44,64
Asbel Kiprop
3.51,45
Jairus Birech
8.05,63
7
New York
Tyson Gay
10,12
David Rudisha
1.43,58
Ben True
13.29,48
David Oliver
13,19
Javier Culson
48,48
8
Parijs
Asafa Powell
9,81
Wayde van Niekerk
43,96
Silas Kiplagat
3.30,12
Orlando Ortega
12,94
Jairus Birech
7.58,83
9
Lausanne
Zharnel Hughes
20,13
Nijel Amos
1.43,27
Mo Farah
13.11,77
Bershawn Jackson
48,71
10
Monaco
Justin Gatlin
9,78
Amel Tuka
1.42,51
Caleb Ndiku
7.35,13
Bershawn Jackson
48,23
11
Londen
Zharnel Hughes
20,05
Wayde van Niekerk
44,63
Asbel Kiprop
3.54,87
Jason Richardson
13,19
Conseslus Kipruto
8.09,49
12
Stockholm
Alonso Edward
20,04
Machel Cedenio
44,97
A. Souleiman
3.33,33
Orlando Ortega
13,18
Hicham Sigueni
8.16,54
13
Zürich
Alonso Edward
20,03
LaShawn Merritt
44,18
Asbel Kiprop
3.35,79
Sergej Sjoebenkov
13,14
P.K. Koech
8.10,24
14
Brussel
Justin Gatlin
9,98
Adam Kszczot
1.45,12
Yomif Kejelcha
12.53,98
Jeffery Gibson
48,72
Eindwinnaar
Justin Gatlin
Alonso Edward
Kirani James
Nijel Amos
Asbel Kiprop
Yomif Kejelcha
David Oliver
Bershawn Jackson
Jairus Birech

Technische nummers

# Wedstrijd Verspringen Hink-stap-springen Hoogspringen Polsstokhoogspringen Kogelstoten Discus Speer
1
Doha
Pedro Pablo Pichardo
18,06 m
Konstadínos Filippídis
5,75 m
David Storl
21,51 m
Tero Pitkämäki
88,62 m
2
Shanghai
Aleksandr Menkov
8,27 m
Mutaz Essa Barshim
2,38 m
Piotr Małachowski
64,65 m
3
Eugene
Mutaz Essa Barshim
2,41 m
Renaud Lavillenie
6,05 m
Joe Kovacs
22,12 m
Piotr Małachowski
65,59 m
4
Rome
Pedro Pablo Pichardo
17,96 m
Renaud Lavillenie
5,91 m
David Storl
21,46 m
Vítězslav Veselý
88,14 m
5
Birmingham
Greg Rutherford
8,35 m
Christian Taylor
17,40 m
Julius Yego
91,39 m
6
Oslo
Greg Rutherford
8,25 m
Zhang Guowei
2,36 m
Robert Urbanek
63,85 m
7
New York
Pedro Pablo Pichardo
17,56 m
Joe Kovacs
21,67 m
Vítězslav Veselý
83,62 m
8
Parijs
Michael Hartfield
8,19 m
Danila Tsyplakov
2,32 m
Konstadínos Filippídis
5,91 m
Piotr Małachowski
65,57 m
9
Lausanne
Christian Taylor
18,06 m
Paweł Wojciechowski
5,84 m
David Storl
22,20 m
Keshorn Walcott
90,16 m
10
Monaco
Christian Taylor
17,75 m
Renaud Lavillenie
5,92 m
Joe Kovacs
22,56 m
Tero Pitkämäki
88,87 m
11
Londen
Marquis Dendy
8,38 m
Marco Fassinotti
2,31 m
Philip Milanov
65,14 m
12
Stockholm
Greg Rutherford
8,34 m
Jacorian Duffield
2,32 m
Piotr Małachowski
65,95 m
13
Zürich
Greg Rutherford
8,32 m
Mutaz Essa Barshim
2,32 m
Robert Urbanek
65,78 m
14
Brussel
Christian Taylor
17,59 m
Renaud Lavillenie
5,95 m
Tomas Walsh
21,39 m
Tero Pitkämäki
87,37 m
Eindwinnaar
Greg Rutherford
Christian Taylor
Mutaz Essa Barshim
Renaud Lavillenie
Joe Kovacs
Piotr Małachowski
Tero Pitkämäki

Vrouwen

Loopnummers

# Wedstrijd 100 m 200 m 400 m 800 m 1500 m[3] 5000 m[4] 100 m h 400 m h 3000 m st
1
Doha
Allyson Felix
21,98
F. McCorory
50,21
Dawit Seyaum
4.00,96
Jasmin Stowers
12,35
V. Nyambura
9.21,51
2
Shanghai
Blessing Okagbare
10,98
Eunice Sum
2.00,28
Almaz Ayana
14.14,32
Kaliese Spencer
54,71
3
Eugene
S-A. Fraser-Pryce
10,81
Eunice Sum
1.57,82
Genzebe Dibaba
14.19,76
4
Rome
Jeneba Tarmoh
22,77
F. McCorory
50,36
Jennifer Simpson
3.59,31
Sharika Nelvis
12,52
Hyvin Jepkemoi
9.15,08
5
Birmingham
Jeneba Tarmoh
22,29
S.A. McPherson
52,14
Sifan Hassan
4.00,30
Dawn Harper
12,58
Kaliese Spencer
54,45
V. Nyambura
9.24,01
6
Oslo
Murielle Ahouré
11,03
Laura Muir
4.00,39
Genzebe Dibaba
14.21,29
Jasmin Stowers
12,84
Kaliese Spencer
54,15
7
New York
Tori Bowie
22,23
F. McCorory
49,86
Ajee Wilson
1.58,83
Hiwot Ayalew
9.25,26
8
Parijs
S-A. Fraser-Pryce
10,74
Eunice Sum
1.56,99
Genzebe Dibaba
14.15,41
Zuzana Hejnová
53,76
9
Lausanne
Allyson Felix
22,09
Shaunae Miller
49,92
Sifan Hassan
4.02,37
Dawn Harper
12,55
V. Nyambura
9.16,99
10
Monaco
Candyce McGrone
22,08
F. McCorory
49,83
Genzebe Dibaba
3.50,07
Sharika Nelvis
12,46
Habiba Ghribi
9.11,28
11
Londen
Dafne Schippers
10,92
Eunice Sum
1.58,44
Mercy Cherono
14.54,81
Zuzana Hejnová
53,99
12
Stockholm
S-A. Fraser-Pryce
10,93
Rénelle Lamote
1.59,91
Katie Mackey
8.52,99
Zuzana Hejnová
54,37
13
Zürich
S-A. Fraser-Pryce
10,93
Eunice Sum
1.59,14
Almaz Ayana
8.22,34
Zuzana Hejnová
54,74
14
Brussel
Dafne Schippers
22,12
Shaunae Miller
50,48
Faith Kipyegon
4.16,71
Dawn Harper
12,63
Habiba Ghribi
9.05,36
Eindwinnares
S-A. Fraser-Pryce
Allyson Felix
F. McCorory
Eunice Sum
Sifan Hassan
Genzebe Dibaba
Dawn Harper
Zuzana Hejnová
V. Nyambura

Technische nummers

# Wedstrijd Verspringen Hink-stap-springen Hoogspringen Polsstokhoogspringen Kogelstoten Discus Speer
1
Doha
Tianna Bartoletta
6,99 m
Airinė Palšytė
1,94 m
Sandra Perković
68,10 m
2
Shanghai
Caterine Ibargüen
14,85 m
Nikoléta Kiriakopoúlou
4,73 m
Gong Lijiao
20,23 m
Lu Huihui
64,08 m
3
Eugene
Tianna Bartoletta
7,11 m
Caterine Ibargüen
15,18 m
Christina Obergföll
63,07 m
4
Rome
Darja Klisjina
6,89 m
Ruth Beitia
2,00 m
Sandra Perković
67,92 m
5
Birmingham
Kamila Lićwinko
1,97 m
Fabiana Murer
4,72 m
Christina Schwanitz
19,68 m
Sandra Perković
69,23 m
6
Oslo
Caterine Ibargüen
14,68 m
Christina Schwanitz
20,14 m
Marharyta Dorozhon
64,56 m
7
New York
Christabel Nettey
6,92 m
Ruth Beitia
1,97 m
Fabiana Murer
4,80 m
Sandra Perković
68,44 m
8
Parijs
Caterine Ibargüen
14,87 m
Nikoléta Kiriakopoúlou
4,83 m
Christina Schwanitz
20,31 m
Barbora Špotáková
64,42 m
9
Lausanne
Tianna Bartoletta
6,86 m
Anna Tsjitsjerova
2,03 m
Yaime Pérez
67,13 m
10
Monaco
Ivana Španović
6,87 m
Maria Koetsjina
2,00 m
Sandra Perković
66,80 m
11
Londen
Olga Rypakova
14,33 m
Nikoléta Kiriakopoúlou
4,79 m
Michelle Carter
19,74 m
Madara Palameika
65,01 m
12
Stockholm
Caterine Ibargüen
14,69 m
Yarisley Silva
4,81 m
Christina Schwanitz
20,13 m
Barbora Špotáková
65,66 m
13
Zürich
Ivana Španović
7,02 m
Nikoléta Kiriakopoúlou
4,77 m
Christina Schwanitz
19,91 m
Barbora Špotáková
64,31 m
14
Brussel
Caterine Ibargüen
14,60 m
Maria Koetsjina
2,01 m
Sandra Perković
67,50 m
Eindwinnares
Tianna Bartoletta
Caterine Ibargüen
Ruth Beitia
Nikoléta Kiriakopoúlou
Christina Schwanitz
Sandra Perković
Barbora Špotáková
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
IAAF Diamond League 2015
Listen to this article