IAAF Diamond League 2016 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for IAAF Diamond League 2016.

IAAF Diamond League 2016

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

De IAAF Diamond League 2016 was de zevende editie van de Diamond League, een jaarlijkse serie van veertien eendaagse atletiekwedstrijden. De serie begon op 6 mei in Doha en eindigde op 9 september in Brussel.

De Meeting International Mohammed VI in Rabat verving met ingang van dit seizoen de Adidas Grand Prix in New York.[1]

Wedstrijdschema

   M    Mannen    V    Vrouwen        Finales
# Datum Plaats Meeting 100 200 400 800 1500 5000 Stee 110h 400h Hoog Pols Ver Hink Kogel Disc Speer
1 6 mei 2016
Doha
Qatar Athletic
2 14 mei 2016
Shanghai
Golden Grand Prix
3 22 mei 2016
Rabat
Meeting Mohammed-VI
4 28 mei 2016
Eugene
Prefontaine Classic
5 2 juni 2016
Rome
Golden Gala
6 5 juni 2016
Birmingham
Aviva Grand Prix
7 9 juni 2016
Oslo
Bislett Games
8 16 juni 2016
Stockholm
DN Galan
9 15 juli 2016
Monaco
Meeting Herculis
10 22 en 23 juli 2016
Londen
London Grand Prix
11 25 augustus 2016
Lausanne
Athletissima
12 27 augustus 2016
Parijs
Meeting Areva
13 1 september 2016
Zurich
Weltklasse
14 9 september 2016
Brussel
Memorial Van Damme

Puntentelling

Met ingang van 2016 kende de IAAF Diamond League een nieuwe puntentelling. In de nieuwe puntentelling worden er punten toegekend aan de eerste zes van elke wedstrijd op basis van onderstaande tabel. In de finalewedstrijden worden de punten verdubbeld.[2]

Rang Punten Punten (finales)
1 10 20
2 6 12
3 4 8
4 3 6
5 2 4
6 1 2

Diamond Races

Diamond Race loopnummers
Mannen 100 m 200 m 400 m 800 m 1500 m 5000 m 110 m horden 400 m horden 3000 m steeple
Vrouwen 100 m 200 m 400 m 800 m 1500 m 5000 m 100 m horden 400 m horden 3000 m steeple
Diamond Race technische nummers
Mannen Polsstokhoogspringen Hoogspringen Verspringen Hink-stap-springen Kogelstoten Discuswerpen Speerwerpen
Vrouwen Polsstokhoogspringen Hoogspringen Verspringen Hink-stap-springen Kogelstoten Discuswerpen Speerwerpen

Mannen

Loopnummers

# Wedstrijd 100 m 200 m 400 m 800 m 1500 m/Mijl[3] 3000 m/5000 m 110 m h 400 m h 3000 m st
1
Doha
Ameer Webb
19,85
LaShawn Merritt
44,41
Asbel Kiprop
3.32,15
Omar McLeod
13,05
Conseslus Kipruto
8.05,13
2
Shanghai
Justin Gatlin
9,94
Ferguson Rotich
1.45,68
Muktar Edris
12.59,96
Omar McLeod
12,98
Michael Tinsley
48,90
3
Rabat
Alonso Edward
20,07
LaShawn Merritt
44,66
P-A Bosse
1.44,51
David Oliver
13,12
Conseslus Kipruto
8.02,77
4
Eugene
Justin Gatlin
9,88
Boris Berian
1.44,20
Muktar Edris
12.59,43
Michael Tinsley
48,74
5
Rome
Ameer Webb
20,04
Wayde van Niekerk
44,19
Elijah Manangoi
3.33,96
Orlando Ortega
13,22
Conseslus Kipruto
8.01,41
6
Birmingham
A. de Grasse
20,16
Kirani James
44,23
Asbel Kiprop
3.29,33
Conseslus Kipruto
8.00,12
7
Oslo
A. de Grasse
10,07
Asbel Kiprop
3.51,48
Hagos Gebrhiwet
13.07,70
Yasmani Copello
48,79
8
Stockholm
JA Harvey
10,18
Ferguson Rotich
1.45,07
Ibrahim Jeilan
13.03,22
Javier Culson
49,43
9
Monaco
Alonso Edward
20,10
Wayde van Niekerk
44,12
Ronald Kwemoi
3.30,49
Orlando Ortega
13,04
Conseslus Kipruto
8.08,11
10
Londen
Jimmy Vicaut
10,02
P-A Bosse
1.43,88
Mo Farah
12.59,29
Kerron Clement
48,40
11
Lausanne
Churandy Martina
19,81
LaShawn Merritt
44,50
A. Souleiman
2.13,49
Orlando Ortega
13,11
Abraham Kibiwott
8.09,58
12
Parijs
BY Meïté
9,96
Alfred Kipketer
1.42,87
Yomif Kejelcha
7.28,19
Nicholas Bett
48,01
13
Zürich
Asafa Powell
9,94
LaShawn Merritt
44,64
Hagos Gebrhiwet
13.14,82
Kerron Clement
48,72
14
Brussel
Julian Forte
19,97
Luguelín Santos
45,02
Adam Kszczot
1.44,36
T. Cheruiyot
3.31,34
Orlando Ortega
13,08
Conseslus Kipruto
8.03,74
Eindwinnaar
Asafa Powell
Alonso Edward
LaShawn Merritt
Ferguson Rotich
Asbel Kiprop
Hagos Gebrhiwet
Orlando Ortega
Kerron Clement
Conseslus Kipruto

Technische nummers

# Wedstrijd Verspringen Hink-stap-springen Hoogspringen Polsstokhoogspringen Kogelstoten Discus Speer
1
Doha
Christian Taylor
17,23 m
Erik Kynard
2,33 m
Piotr Małachowski
68,03 m
2
Shanghai
Gao Xinglong
8,14 m
Sam Kendricks
5,88 m
Kurt Roberts
21,40 m
Thomas Röhler
85,71 m
3
Rabat
Rushawl Samaai
8,36 m
Bohdan Bondarenko
2,31 m
Piotr Małachowski
67,45 m
4
Eugene
Christian Taylor
17,76 m
Renaud Lavillenie
5,81 m
Joe Kovacs
22,13 m
Ihab Adbelrahman
87,37 m
5
Rome
Greg Rutherford
8,31 m
Bohdan Bondarenko
2,33 m
Robert Urbanek
65,00 m
6
Birmingham
Marquise Goodwin
8,42 m
Mutaz Essa Barshim
2,37 m
Piotr Małachowski
67,50 m
7
Oslo
Alexis Copello
16,91 m
Renaud Lavillenie
5,80 m
Joe Kovacs
22,01 m
Thomas Röhler
89,30 m
8
Stockholm
Christian Taylor
17,59 m
Renaud Lavillenie
5,73 m
Tomas Walsh
21,13 m
Ihab Adbelrahman
86,00 m
9
Monaco
Damar Forbes
8,23 m
Gianmarco Tamberi
2,39 m
Piotr Małachowski
65,57 m
10
Londen
Gao Xinglong
8,11 m
Christian Taylor
17,79 m
Joe Kovacs
22,04 m
Jakub Vadlejch
85,72 m
11
Lausanne
Mutaz Essa Barshim
2,35 m
Sam Kendricks
5,92 m
Philip Milanov
65,61 m
12
Parijs
Chris Carter
16,92 m
Renaud Lavillenie
5,92 m
Tomas Walsh
22,00 m
Jakub Vadlejch
88,02 m
13
Zürich
Christian Taylor
17,80 m
Sam Kendricks
5,90 m
Tomas Walsh
22,20 m
Jakub Vadlejch
87,28
14
Brussel
Luvo Manyonga
8,48 m
Erik Kynard
2,32 m
Daniel Stahl
65,78 m
Eindwinnaar
Fabrice Lapierre
Christian Taylor
Erik Kynard
Renaud Lavillenie
Tomas Walsh
Piotr Małachowski
Jakub Vadlejch

Vrouwen

Loopnummers

# Wedstrijd 100 m 200 m 400 m 800 m 1500 m/Mijl 3000 m/5000 m 100 m h 400 m h 3000 m st
1
Doha
Tori Bowie
10,80
Caster Semenya
1.58,26
Almaz Ayana
8.23,11
Eilidh Doyle
54,53
2
Shanghai
Murielle Ahouré
22,72
Shaunae Miller
50,45
Faith Kipyegon
3.56,82
H. Jepkemoi
9.07,42
3
Rabat
Elaine Thompson
11,02
Caster Semenya
1.56,64
Almaz Ayana
14.16,31
Janieve Russell
54,16
4
Eugene
Tori Bowie
21,99
Shaunae Miller
50,15
Faith Kipyegon
3.56,41
Kendra Harrison
12,24
Ruth Jebet
8.59,97
5
Rome
Elaine Thompson
10,87
Caster Semenya
1.56,64
Almaz Ayana
14.12,59
Janieve Russell
53,96
6
Birmingham
English Gardner
11,02
F. Niyonsaba
1.56,92
Vivian Cheruiyot
15.12,79
Kendra Harrison
12,46
Cassandra Tate
54,57
7
Oslo
Dafne Schippers
21,93
S.A. McPherson
51,04
Faith Kipyegon
4.18,60
Brianna Rollins
12,56
H. Jepkemoi
9.09,57
8
Stockholm
D. Asher-Smith
22,72
N. Williams-Mills
52,29
Angelika Cichocka
4.03,25
Kendra Harrison
12,66
Ruth Jebet
9.08,37
9
Monaco
Dafne Schippers
10,98
Caster Semenya
1.55,30
Hellen Obiri
8.24,27
Eilidh Doyle
54,09
10
Londen
Dafne Schippers
22,13
Shaunae Miller
49,55
Laura Muir
3.57,49
Kendra Harrison
12,20
Habiba Ghribi
9.21,35
11
Lausanne
Elaine Thompson
10,78
F. Niyonsaba
1.57,71
Genzebe Dibaba
8.31,34
D. Muhammad
53,78
12
Parijs
Dafne Schippers
22,13
Natasha Hastings
50,06
Laura Muir
3.55,22
Kendra Harrison
12,44
Ruth Jebet
8.52,78
13
Zürich
Elaine Thompson
21,85
Caster Semenya
1.56,44
Shannon Rowbury
3.57,78
Kendra Harrison
12,63
Ruth Jebet
9.07,00
14
Brussel
Elaine Thompson
10,72
Caster Semenya
50,40
Almaz Ayana
14.18,89
Cassandra Tate
54,47
Eindwinnaar
Elaine Thompson
Dafne Schippers
S.A. McPherson
Caster Semenya
Laura Muir
Almaz Ayana
Kendra Harrison
Cassandra Tate
Ruth Jebet

Technische nummers

# Wedstrijd Verspringen Hink-stap-springen Hoogspringen Polsstokhoogspringen Kogelstoten Discus Speer
1
Doha
Caterine Ibargüen
15,04 m
Sandi Morris
4,83 m
Tia Brooks
19,48m
Sunette Viljoen
65,14 m
2
Shanghai
Ivana Španović
6,95 m
Levern Spencer
1,94 m
Sandra Perković
70,88 m
3
Rabat
Caterine Ibargüen
14,51 m
Ekaterini Stefanidi
4,75 m
Valerie Adams
19,68 m
Madara Palameika
64,76 m
4
Eugene
Brittney Reese
6,92 m
Chaunté Lowe
1,95 m
Sandra Perković
68,57 m
5
Rome
Caterine Ibargüen
14,78 m
Ekaterini Stefanidi
4,75 m
Valerie Adams
19,69 m
Sunette Viljoen
61,95 m
6
Birmingham
Olga Rypakova
14,61 m
Yarisley Silva
4,84 m
Tia Brooks
19,73 m
Madara Palameika
65,68 m
7
Oslo
Ivana Španović
6,94 m
Ruth Beitia
1,90 m
Sandra Perković
67,10 m
8
Stockholm
Ivana Španović
6,90 m
Ruth Beitia
1,93 m
Sandra Perković
68,32 m
9
Monaco
Caterine Ibargüen
14,96 m
Ekaterini Stefanidi
4,81 m
Valerie Adams
20,05 m
Tatjana Chaladovitsj
65,62 m
10
Londen
Ruth Beitia
1,98 m
Ekaterini Stefanidi
4,80 m
Sandra Perković
69,94 m
11
Lausanne
Ivana Španović
6,83 m
Caterine Ibargüen
14,76 m
Valerie Adams
19,94 m
Madara Palameika
65,29 m
12
Parijs
Ivana Španović
6,90 m
Ruth Beitia
1,98 m
Sandra Perković
67,62 m
13
Zürich
Brittney Reese
6,95 m
Ruth Beitia
1,96 m
Sandra Perković
68,44 m
14
Brussel
Caterine Ibargüen
14,66 m
Sandi Morris
5,00 m
Michelle Carter
19,98 m
Madara Palameika
66,18 m
Eindwinnaar
Ivana Španović
Caterine Ibargüen
Ruth Beitia
Ekaterini Stefanidi
Valerie Adams
Sandra Perković
Madara Palameika
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
IAAF Diamond League 2016
Listen to this article