Italië op de Olympische Zomerspelen 1948
Uit Wikipedia, de vrije encyclopedia
Italië nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1948 in Londen, Engeland. Net als bij de vorige Spelen werden acht gouden medailles gewonnen.
Snelle feiten Land, IOC-landcode ...
Italië op de Olympische Spelen | |||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Italië | ||||||||||||||||
IOC-landcode | ITA | ||||||||||||||||
NOC | Comitato Olimpico Nazionale Italiano (it) externe link | ||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 1948 in Londen | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Italië op de Zomerspelen | |||||||||||||||||
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | |||||||||||||||||
Italië op de Winterspelen | |||||||||||||||||
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 | |||||||||||||||||
|
Sluiten
Meer informatie Sport, Olympiër(s) ...
Sport | Olympiër(s) | Onderdeel | Medaille |
---|---|---|---|
Atletiek | Adolfo Consolini | discuswerpen (m) | 1 |
Boksen | Ernesto Formenti | -58kg (m) | |
Roeien | Franco Faggi Giovanni Invernizzi Giuseppe Moioli Elio Morille | vier-zonder (m) | |
Schermen | Luigi Cantone | degen (m) | |
Waterpolo | Gildo Arena Emilio Bulgarelli Pasquale Buonocore Aldo Ghira Mario Majoni Geminio Ognio Gianfranco Pandolfini Tullio Pandolfini Cesare Rubini | mannen | |
Wielersport | Mario Ghella | sprint (m) | |
Renato Perona Ferdinando Terruzzi | tandem (m) | ||
Worstelen | Pietro Lombardi | -52kg Grieks-Romeins (m) | |
Atletiek | Giuseppe Tosi | discuswerpen (m) | 2 |
Amelia Piccinini | kogelstoten (v) | ||
Edera Gentile | discuswerpen (v) | ||
Boksen | Spartaco Bandinelli | -51kg (m) | |
Giovanni Zuddas | -54kg (m) | ||
Roeien | Alberto Radi Giovanni Steffè Aldo Tarlao | twee-met (m) | |
Schermen | Carlo Agostoni Luigi Cantone Marco Antonio Mandruzzato Dario Mangiarotti Edoardo Mangiarotti Fiorenzo Marini | degen team (m) | |
Manlio Di Rosa Edoardo Mangiarotti Giuliano Nostini Renzo Nostini Giorgio Pellini Saverio Ragno | floret team (m) | ||
Vincenzo Pinton | sabel (m) | ||
Gastone Darè Aldo Montano Renzo Nostini Vincenzo Pinton Mauro Racca Carlo Turcato | floret team (m) | ||
Wielersport | Arnaldo Benfenati Guido Bernardi Anselmo Citterio Rino Pucci | ploegenachtervolging (m) | |
Atletiek | Carlo Monti Enrico Perucconi Antonio Siddi Michele Tito | 4x100m (m) | 3 |
Boksen | Alessandro D'Ottavio | -67kg (m) | |
Ivano Fontana | -73kg (m) | ||
Roeien | Romolo Catasta | skiff (m) | |
Felice Fanetti Bruno Boni | twee-zonder (m) | ||
Schermen | Edoardo Mangiarotti | degen (m) | |
Worstelen | Ercole Gallegati | -79kg Grieks-Romeins (m) | |
Guido Fantoni | +87kg Grieks-Romeins (m) |
Sluiten