Italië op de Olympische Zomerspelen 2004 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Italië op de Olympische Zomerspelen 2004.

Italië op de Olympische Zomerspelen 2004

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Land Italië
IOC-landcode ITA
NOC Comitato Olimpico Nazionale Italiano
(it) externe link
Olympische Zomerspelen 2004 in Athene
Vlaggendrager Jury Chechi
Aantal deelnemers 373 (137 vrouwen)


Medailles
Rang: 8
goud
10
zilver
11
brons
11
totaal
32
Italië op de Zomerspelen
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
Italië op de Winterspelen
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018
Portaal 
 
Olympische Spelen

Italië nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2004 in Athene, Griekenland. Voor de derde keer op rij won het ten minste tien keer goud en dertig medailles in totaal.

Medailleoverzicht

Sport Olympiër Discipline Medaille
Atletiek Stefano Baldini marathon (m) Goud
Ivano Brugnetti 20 km snelwandelen (m) Goud
Boogschieten Marco Galiazzo mannen Goud
Gymnastiek Igor Cassina rekstok (m) Goud
Schermen Andrea Cassara
Salvatore Sanzo
Simone Vanni
floret team (m) Goud
Aldo Montano sabel (m) Goud
Valentina Vezzali floret (v) Goud
Schieten Andrea Benelli skeet (m) Goud
Waterpolo Olympisch team vrouwen Goud
Wielrennen Paolo Bettini wegwedstrijd (m) Goud
Basketbal Olympisch team mannen Zilver
Gymnastiek Vrouwenteam ritmische sportgymnastiek Zilver
Kanovaren Benjamino Bonomi
Antonio Rossi
K2 1000 m (m) Zilver
Josefa Idem Guerrini K1 500 m (v) Zilver
Schermen Salvatore Sanzo floret (m) Zilver
Aldo Montano
Gianpiero Pastore
Luigi Tarantino
sabel team (m) Zilver
Giovanna Trillini floret (v) Zilver
Schietsport Giovanni Pellielo trap (m) Zilver
Valentina Turisini kleinkalibergeweer 50 m drie houdingen (v) Zilver
Volleybal Olympisch team mannen Zilver
Zwemmen Federica Pellegrini 200 m vrij (v) Zilver
Atletiek Giuseppe Gibilisco polsstokhoogspringen (m) Brons
Boksen Roberto Cammarelle superzwaargewicht (boven 91 kg) (m)
Brons
Gymnastiek Jury Chechi ringen (m) Brons
Judo Lucia Morico halfzwaargewicht (tot 78 kg) (v) Brons
Roeien Rossano Galtarossa
Alessio Sartori
dubbel-twee (m) Brons
Luca Agamennoni
Dario Dentale
Raffaello Leonardo
Lorenzo Porzio
vier-zonder-stuurman (m) Brons
Catello Amarante
Salvatore Amitrano
Lorenzo Bertini
Bruno Mascarenhas
lichte vier-zonder-stuurman (m) Brons
Schermen Andrea Cassara floret (m) Brons
Voetbal Olympisch team mannen Brons
Zeilen Alessandra Sensini plankzeilen (v) Brons
Zwemmen Emiliano Brembilla
Simone Cercato
Filippo Magnini
Massimiliano Rosolino
4x 200 m vrij (m) Brons

Deelnemers en resultaten per onderdeel

Boogschieten

Individueel:

Onderdeel Schutter Plaats Ranking
score
Laatste
64
Laatste
32
Laatste
16
Quarter-
finals
Semi-
finals
Finale
Mannen Marco Galiazzo 1e 672 Winst
156-122
Winst
164-163
Winst
162-155
Winst
109-108
Winst
110-108
Winst
111-109
Ilario Di Buò 16e 659 Winst
151-146
Winst
164-160
Verloor
162-155
- - -
Michele Frangilli 31e 654 Winst
153-141
Verloor
162-154
- - - -
Vrouwen Natalia Valeeva 53e 650 Verloor
132-130
- - - - -

Team:

Onderdeel Schutters Plaats Ranking
score
Laatste
16
Quarter-
finals
Semi-
finals
Finale
Mannen Ilario Di Buò
Michele Frangilli
Marco Galiazzo
7e 1985 bye Verloor
243-240
- -

Atletiek

Mannen, 100 meter:

Mannen, 200 meter:

  • Marco Torrieri - Tweede ronde, 20.89 s (ging niet verder)
  • Andrew Howe - Tweede ronde, 21.17 s (ging niet verder)

Vrouwen, 400 meter horden:

  • Monika Niederstätter - Eerste ronde: 55.57 s
  • Benedetta Ceccarelli - Eerste ronde: 56.28 s

Mannen, 800 meter:

  • Andrea Longo - Halve finale, 1:46.0 (ging niet verder)

Mannen, 3000 meter steeplechase:

  • Giuseppe Maffei - Eerste ronde, niet gefinisht (ging niet verder)

Mannen, 4x100 meter estafette:

  • Marco Torrieri, Simone Collio, Massimiliano Donati en Maurizio Checcucci - Eerste ronde, 0:38.79 (ging niet verder)

Mannen, tienkamp:

  • Paolo Casarsa - 7404 punten (28e plaats)

Mannen, marathon:

Vrouwen, marathon:

  • Bruna Genovese - 2:32:50 (10e plaats)
  • Rosaria Console - 2:35:56 (16e plaats)

Mannen, 20 km snelwandelen:

  • Ivano Brugnetti - 1:19:40 (goud)
  • Marco Giungi - 1:23:30 (13e plaats)
  • Alessandro Gandellini - Niet gefinisht

Vrouwen, 20 km snelwandelen:

  • Elisa Rigaudo - 1:29:57 (6e plaats)
  • Rossella Giordano - 1:30:39 (11e plaats)
  • Elisabetta Perrone - 1:32:21 (18e plaats)

Mannen, 50 km snelwandelen:

  • Giovanni de Benedictis - DQ

Mannen, verspringen:

  • Nicola Trentin - Eerste ronde, 7.86 meter (ging niet verder)

Vrouwen, verspringen:

  • Fiona mei - Eerste ronde: 6.38 meter

Mannen, hink-stap-springen:

Vrouwen, hink-stap-springen:

  • Magdelin Martinez - Eerste ronde: 14.57 meter, Finale: 14.85 meter (7e plaats)
  • Simona la Mantia - Eerste ronde: 14.39 meter

Mannen, hoogspringen:

  • Alessandro Talotti - Finale, 2.25 meter (12e plaats)
  • Nicola Ciotti - Eerste ronde, 2.25 meter (ging niet verder)

Mannen, polsstokhoogspringen:

Vrouwen, speerwerpen:

  • Claudia Coslovich - Eerste ronde: 60.58 meter
  • Elisabetta Marin - Eerste ronde: 56.34 meter

Mannen, kogelslingeren:

  • Nicola Vizzoni - Finale, 74.27 meter (10e plaats)

Vrouwen, kogelslingeren:

  • Ester Balassini - Eerste ronde: 65.58 meter
  • Clarissa Claretti - Eerste ronde: 65.06 meter

Honkbal

  • Voorronde: 7e plaats, uitgeschakeld voor de halve finale.
  • Spelers: Luca Bischeri, James Buccheri, Frankrijksco Casolari, Mario Chiarini, Davide Dallospedale, Seth la Fera, David Francia, Daniele Frignani, Claudio Liverziani, William Lucena, Marcello Malagoli, Michael Marchesano, Anthony Massimino, Giuseppe Mazzanti, Fabio Milano, Peter Nyari, Kasey Olenberger, Giovanni Pantaleoni, Vincent Parisi, Jairo Ramos-Gizzi, Carlo Richetti, David Rollandini, Riccardo de Santis, Igor Schiavetti
  • Manager: Giampiero Faraone
  • Coaches: Claudio Corradi, Manuel Cortina, Salvatore Varriale

Basketbal

Mannen: zilver

  • voorronde: 3-2
  • Kwartfinale: Versloeg Puerto Rico, 83-70
  • Halve finale: Versloeg Litouwen, 100-91
  • Finale: Verloor van Argentinië, 84-69
    • team: Gianluca Basile, Massimo Bulleri, Roberto Chiacig, Giacomo Galanda, Luca Garri, Denis Marconato, Michele Mian, Gianmarco Pozzecco, Nikola Radulovic, Alex Righetti, Rodolfo Rombaldoni en Matteo Soragna

Boksen

Mannen, tot 48 kg

  • Alfonso Pinto
    1. Laatste 32 - Versloeg Effiong Okon uit Nigeria, puntenovermacht
    2. Laatste 16 - Versloeg Carlos José Tamara uit Colombia, 49-35
    3. Kwartfinale - Verloor van Atagun Yalcinkaya uit Turkije, 33-24

Mannen, tot 60 kg

  • Domenico Valentino
    1. Laatste 32 - bye
    2. Laatste 16 - Versloeg Mohammad Asheri uit Iran, 37-18
    3. Kwartfinale - Verloor van Serik Yeleuov uit Kazachstan, 29-23

Mannen, tot 64 kg

  • Michele di Rocco
    1. Laatste 32 - Versloeg Patriz Adelis Lopez Rojas uit Venezuela, 37-30
    2. Laatste 16 - Versloeg Anoushirvan Nourian uit Australië, 33-25
    3. Kwartfinale - Verloor van Ionuţ Gheorghe uit Roemenië, 29-18

Mannen, tot 81 kg

Mannen, tot 91 kg

  • Daniel Betti
    1. Laatste 16 - Verloor van Viktar Zuyev uit Wit-Rusland, injured

Mannen, boven 91 kg

  • Roberto Cammarelle - brons
    1. Laatste 16 - Versloeg Gbenga Oluokun uit Nigeria, 29-13
    2. Kwartfinale - Versloeg Oleksii Mazikin uit Oekraïne, 23-21
    3. Halve finale - Verloor van Alexander Povetkin uit Rusland, 31-19

Kanovaren

Vlakwater

Mannen, k1 500 meter:

  • Andrea Facchin - finale, 9e plaats

Vrouwen, k1 500 meter:

Mannen, k1 1.000 meter:

  • Andrea Facchin - halve finale, 20e plaats

Mannen, k2 500 meter:

Mannen, k2 1.000 meter:

  • Antonio Rossi en Beniamino Bonomi - finale, zilver

Slalom

Mannen, c2 slalom:

  • Andrea Benetti en Erik Masoero - finale, 6e plaats

Mannen, k1 slalom:

Vrouwen k1 slalom:

  • Maria Cristina Giaipron - finale, 8e plaats

Schoonspringen

Mannen, 3 meter plank:

  • Nicola Marconi
    • Kwalificatie: 384.63 (→ 20e plaats)
  • Tommaso Marconi
    • Kwalificatie: 378.72 (→ 24e plaats)

Vrouwen, 3 meter plank:

  • Tania Cagnotto
    • Kwalificatie: 298.77
    • Halve finale: 231.15
    • Finale: 319.23 (→ 8e plaats)
  • Valentina Marocchi
    • Kwalificatie: 243.45 (→ 23e plaats)

Mannen, 10 meter platform:

  • Frankrijksco Dell'uomo
    • Finale (→ 9e plaats)
  • Massimiliano Mazzucchi
    • Voorronde (→ 20e plaats)

Vrouwen, 10 meter platform:

  • Tania Cagnotto
    • Finale (→ 8e plaats)
  • Valentina Marocchi
    • Voorronde (→ 32e plaats)

Paardensport

Eventing, individueel:

  • Giovanni Menchi met Hunefer - finale, 24e plaats
  • Stefano Brecciaroli met Cappa Hill - derde ronde, 35e plaats
  • Fabio Magni met Vent d'Arade - derde ronde, 48e plaats
  • Susanna Bordone met Ava - derde ronde, 56e plaats

Eventing, team:

  • Bordone, Brecciaroli, Magni en Menchi - 10e plaats, 257.2 strafpunten

Springconcours, individueel:

  • Juan Carlos Garcia met Albin III - finale ronde B, 17e plaats
  • Bruno Chimirri met Landknecht - finale ronde B, 21e plaats
  • Vincenzo Chimirri met Delfi Platiere - finale ronde B, 26e plaats
  • Roberto Arioldi met Dime de la Cour - kwalificatie, 56e plaats

Springconcours, team:

  • Arioldi, Chimirri, Chimirri en Garcia - finale, 8e plaats

Schermen

Mannen, degen individueel:

  • Alfredo Rota - verslagen in de achtste finale

Vrouwen, degen individueel:

  • Cristiana Cascioli - verslagen in de achtste finale

Mannen, floret individueel:

  • Salvatore Sanzo - zilver
  • Andrea Cassara - brons
  • Simone Vanni - verslagen in de kwartfinale

Vrouwen, floret individueel:

  • Valentina Vezzali - goud
  • Giovanna Trillini - zilver
  • Margherita Granbassi - verslagen in de achtste finale

Mannen, sabel individueel:

  • Aldo Montano - goud
  • Luigi Tarantino - verslagen in de achtste finale
  • Gianpiero Pastore - verslagen in de 1/16e finale

Vrouwen, sabel individueel:

  • Gioia Marzocca - verslagen in de achtste finale

Mannen, floret team:

  • Salvatore Sanzo, Simone Vanni en Andrea Cassara - goud

Mannen, sabel team:

  • Luigi Tarantino, Gianpiero Pastore en Aldo Montano - zilver

Gymnastiek

Mannen, turnen: 12e plaats team

  • Igor Cassina - plaatste zich voor één onderdeel
    • Rekstok - goud
  • Jury Chechi - plaatste zich voor één onderdeel
    • Ringen - brons
  • Matteo Morandi - plaatste zich voor één onderdeel
    • Ringen - 5e plaats
  • Matteo Angioletti - plaatste zich voor geen enkel onderdeel
  • Alberto Busnari - plaatste zich voor geen enkel onderdeel
  • Enrico Pozzo - plaatste zich voor geen enkel onderdeel

Turnen, vrouwen

  • Monica Bergamelli - plaatste zich voor geen enkel onderdeel
  • Maria Teresa Gargano - plaatste zich voor geen enkel onderdeel

Vrouwen, ritmische gymnastiek:

  • Individueel
    • Laura Zacchilli - 13e plaats
  • Team - zilver
    • Elisa Blanchi
    • Fabrizia D'Ottavio
    • Marinella Falca
    • Daniela Masseroni (hoepel en bal)
    • Elisa Santoni
    • Laura Vernizzi (lint)

Mannen, trampoline:

  • Flavio Cannone - 13e plaats

Judo

Mannen, tot 81 kg:

  • Roberto Meloni - verslagen in de achtste finale; herkansing laatste 16

Mannen, tot 90 kg:

  • Frankrijksco Lepre - verslagen in de 1/16e finale; herkansing laatste 32

Mannen, tot 100 kg:

  • Michele Monti - verslagen in de achtste finale

Mannen, vanaf 100 kg:

  • Paolo Bianchessi - verslagen in de halve finale; verloor in de finale van de herkansing

Vrouwen, tot 48 kg:

  • Giuseppina Marci - verslagen in de achtste finale

Vrouwen, tot 57 kg:

  • Cinzia Cavazzuti - verslagen in de 1/16e finale; herkansing kwartfinale

Vrouwen, tot 63 kg:

  • Ylenia Scapin - verslagen in de 1/16e finale

Vrouwen, tot 78 kg:

  • Lucia Morico - brons; verslagen in de kwartfinale; won herkansingsfinale

Vrouwen, boven 78 kg:

  • Barbara Andolina - verslagen in de kwartfinale; herkansing laatste 16

Moderne vijfkamp

Mannen:

  • Andrea Valentini - 19e plaats
  • Enrico Dell'Amore - 26e plaats

Vrouwen:

  • Claudia Corsini - 4e plaats
  • Federica Foghetti - 32e plaats

Softbal

Vrouwentoernooi

  • Voorronde
    • Verloor van Verenigde Staten (0:7)
    • Versloeg PR China (7:5)
    • Verloor van Griekenland (1:2)
    • Verloor van Australië (0:8)
    • Verloor van Taipei (0:1)
    • Verloor van Japan (0:1)
    • Verloor van Canada (0:1)
  • Halve finale
    • Uitgeschakeld → 8e plaats
  • Spelers
    • Marta Gambella
    • Daniela Castellani
    • Susan Bugliarello
    • Frankrijksca Francolini
    • Nicole Di Salvio
    • Eva Trevisan
    • Sabrina Del Mastio
    • Natalia Cimin
    • Jennifer Spediacci
    • Natalie Anter
    • Samanta Bardini
    • Ilaria Pino
    • Stefania Vitaliani
    • Leslie Malerich
    • Annalisa Turci

Triatlon

Vrouwen:

Voetbal

Mannentoernooi

Volleybal

Mannen zaalvolleybal

  • Voorronde (Groep B)
    • Versloeg Verenigde Staten (3-1)
    • Verloor van Brazilië (2-3)
    • Versloeg Australië (3-0)
    • Versloeg Nederland (3-0)
    • Verloor van Rusland (1-3)
  • Kwartfinale
    • Versloeg Argentinië (3-1)
  • Halve finale
  • Finale
  • Spelers
    • Matej Cernic
    • Alberto Cisolla
    • Paolo Cozzi
    • Alessandro Fei
    • Andrea Giani
    • Luigi Mastrangelo
    • Samuele Papi
    • Damiano Pippi
    • Andrea Sartoretti
    • Venceslav Simeonov
    • Paolo Tofoli
    • Valerio Vermiglio
  • Hoofdcoach: Gian Paolo Montali

Vrouwen zaalvolleybal

  • Voorronde (Groep A)
    • Versloeg Zuid-Korea (3-0)
    • Versloeg Japan (3-0)
    • Verloor van Brazilië (2-3)
    • Versloeg Kenia (3-0)
    • Versloeg Griekenland (3-0)
  • Kwartfinale
    • Verloor van Cuba (2-3) → Vijfde plaats
  • Spelers
    • Jenny Barazza
    • Antonella Del Core
    • Paola Cardullo
    • Nadia Centoni
    • Francesca Ferretti
    • Manuela Leggeri
    • Eleonora Lo Bianco
    • Paola Paggi
    • Francesca Piccinini
    • Simona Rinieri
    • Manuela Secolo
    • Elisa Togut
  • Hoofdcoach: Marco Bonitta

Vrouwen, beachvolleybal

Waterpolo

Mannentoernooi

  • Voorronde (Groep B)
    • Verloor van Spanje (4:5)
    • Versloeg Australië (8:4)
    • Versloeg Duitsland (10:5)
    • Versloeg Egypte (13:4)
    • Verloor van Griekenland (4:6)
  • Kwalificatiewedstrijden
    • 7e/10e plaats: Versloeg Kroatië (11:7)
    • 7e/8e plaats: Verloor van Verenigde Staten (8:9) → 8e plaats
  • Spelers
    • Stefano Tempesti
    • Francesco Postiglione
    • Leonardo Binchi
    • Fabrizio Buonocore
    • Marco Gerini
    • Roberto Calcaterra
    • Goran Fiorentini
    • Alberto Angelini
    • Maurizio Felugo
    • Alessandro Calcaterra
    • Bogdan Rath
    • Carlo Silipo
    • Fabio Bencivegna
  • Hoofdcoach: Paolo de Crescenzo

Vrouwentoernooi

  • Voorronde (Groep A)
    • Verloor van Australië (5:6)
    • Versloeg Griekenland (7:2)
    • Versloeg Kazachstan (8:6)
  • Kwartfinale
    • Versloeg Hongarije (8:5)
  • Halve finale
    • Versloeg Verenigde Staten (6:5)
  • Finale
    • Versloeg Griekenland (10:9) → Goud Goud
  • Spelers
    • Frankrijksca Conti
    • Martina Miceli
    • Carmela Allucci
    • Silvia Bosurgi
    • Elena Gigli
    • Manuela Zanchi
    • Tania di Mario
    • Cinzia Ragusa
    • Giusy Malato
    • Alexandra Araujo
    • Maddalena Musumeci
    • Melania Greco
    • Noemi Toth
  • Hoofdcoach: Pierluigi Formiconi

Wielersport

Wegwielrennen

Mannen
Atleet Onderdeel Tijd Positie
Paolo Bettini Wegwedstrijd 5:41:44 Goud
Cristian Moreni 5:44:13 46
Daniele Nardello 5:42:03 38
Luca Paolini 5:42:03 39
Filippo Pozzato Wegwedstrijd 5:50:35 67
Tijdrit Niet gestart
Vrouwen
Atleet Onderdeel Tijd Positie
Giorgia Bronzini Wegwedstrijd 3:28:39 37
Noemi Cantele 3:25:42 13
Tatiana Guderzo Wegwedstrijd 3:25:42 26
Tijdrit 34:14.47 21

Baanwielrennen

Omnium
Atleet Onderdeel Punten Rondes Positie
Angelo Ciccone Mannen puntenrace 49 2 8
Vera Carrara Vrouwen puntenrace 8 0 5

Mountainbike

Atleet Onderdeel Tijd Positie
Marco Bui Mannen 2:20:45 10
Yader Zoli 2:31:39 35
Paola Pezzo Vrouwen Niet gefinisht
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Italië op de Olympische Zomerspelen 2004
Listen to this article