Italië op de Olympische Zomerspelen 2016 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Italië op de Olympische Zomerspelen 2016.

Italië op de Olympische Zomerspelen 2016

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Land Italië
IOC-landcode ITA
NOC Comitato Olimpico Nazionale Italiano
(it) externe link
Olympische Zomerspelen 2016 in Rio de Janeiro
Vlaggendrager Federica Pellegrini (opening)
Daniele Lupo (sluiting)
Aantal deelnemers 314
Aantal disciplines 24
Medailles
Rang: 9
goud
8
zilver
12
brons
8
totaal
28
Italië op de Zomerspelen
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
Italië op de Winterspelen
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018
Portaal 
 
Olympische Spelen

Italië nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2016 in Rio de Janeiro, Brazilië. De selectie bestond uit 308 atleten, actief in 24 verschillende sporten; daarmee had Italië een van de grootste olympische equipes van deze Spelen. Zwemster en oud-olympisch kampioene Federica Pellegrini droeg de Italiaanse vlag tijdens de openingsceremonie.

Voor de derde maal op rij won Italië achtmaal olympisch goud, en voor de derde maal op rij eindigde het land op de negende plaats van de medaillespiegel. De helft van de gouden medailles werd gewonnen in de schietsport; bij deze Spelen was Italië het meest succesvolle land in de schietsport. In zowel het schermen als het zwemmen wonnen de Italianen vier medailles. De ploeg won drie medailles in teamsporten: zilver en brons bij het waterpolo en zilver in het zaalvolleybaltoernooi van de mannen. De volleyballers verloren in de olympische finale van gastland Brazilië.[1]

Medailleoverzicht

Sport Olympiër(s) Onderdeel Medaille
Judo Fabio Basile –66 kg (m) Goud
Schermen Daniele Garozzo floret (m) Goud
Schietsport Diana Bacosi skeet (v) Goud
Niccolò Campriani 10 m luchtgeweer (m) Goud
50 m kleinkaliber geweer drie houdingen (m) Goud
Gabriele Rossetti skeet (m) Goud
Wielersport Elia Viviani omnium (m) Goud
Zwemmen Gregorio Paltrinieri 1500 m vrije slag (m) Goud
Judo Odette Giuffrida –52 kg (v) Zilver
Schermen Elisa Di Francisca floret (v) Zilver
Rossella Fiamingo degen (v) Zilver
Marco Fichera
Enrico Garozzo
Paolo Pizzo
Andrea Santarelli
degen team (m) Zilver
Schietsport Chiara Cainero skeet (v) Zilver
Marco Innocenti dubbeltrap (m) Zilver
Giovanni Pellielo trap (m) Zilver
Schoonspringen Tania Cagnotto
Francesca Dallapé
3 meterplank synchroon (v) Zilver
Volleybal Italiaanse volleybalploeg

Oleg Antonov
Emanuele Birarelli
Simone Buti
Massimo Colaci
Simone Giannelli
Osmany Juantorena

Filippo Lanza
Matteo Piano
Salvatore Rossini
Pasquale Sottile
Luca Vettori
Ivan Zajtsev


zaal (m) Zilver
Daniele Lupo VS
Paolo Nicolai
beach (m) Zilver
Waterpolo Italiaanse waterpoloploeg

Giulia Gorlero
Chiara Tabani
Arianna Garibotti
Elisa Queirolo
Federica Radicchi
Rosaria Aiello
Tania Di Mario

Roberta Bianconi
Giulia Enrica Emmolo
Francesca Pomeri
Aleksandra Cotti
Teresa Frassinetti
Laura Teani


vrouwen Zilver
Zwemmen Rachele Bruni 10 km open water (v) Zilver
Roeien Giovanni Abagnale
Marco di Costanzo
twee-zonder (m) Brons
Matteo Castaldo
Matteo Lodo
Domenico Montrone
Giuseppe Vicino
vier-zonder (m) Brons
Schoonspringen Tania Cagnotto 3 meterplank (v) Brons
Waterpolo Italiaanse waterpoloploeg

Stefano Tempesti
Marco Del Lungo
Nicholas Presciutti
Alessandro Velotto
Niccolò Gitto
Pietro Figlioli
Andrea Fondelli

Francesco Di Fulvio
Valentino Gallo
Alessandro Nora
Christian Presciutti
Matteo Aicardi
Michael Bodegas


mannen Brons
Wielersport Elisa Longo Borghini weg (v) Brons
Worstelen Frank Chamizo –65 kg vrije stijl (m) Brons
Zwemmen Gabriele Detti 400 m vrije slag (m) Brons
1500 m vrije slag (m) Brons

Deelnemers

(m) = mannen, (v) = vrouwen, (g) = gemengd

Atletiek

Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Eseosa Desalu 200m (m) 49e serie 4: 5de in 20,65
Matteo Galvan 24e serie 5: 2de in 20,58
halve finale 3: 8ste in 20,88
Davide Manenti 34e serie 7: 4de in 20,51
Matteo Galvan 400m (m) 34e serie 2: 4de in 46,07
Giordano Benedetti 800m (m) 20e serie 5: 3de in 1.49,40
halve finale 3: 6de in 1.46,41
Abdoullah Bamoussa 3000m steeplechase m (m) 34e serie 2: 12de in 8.42,81
Yuri Floriani 32e serie 1: 10de in 8.40,80
Stefano La Rosa marathon (m) 57e 2:18.57
Daniele Meucci DNF
Ruggero Pertile 38e 2:17.30
Matteo Giupponi 20km snelwandelen (m) 8e 1:20.27
Teodorico Caporaso 50km snelwandelen (m) DSQ
Marco De Luca 21e 3:54.40
Matteo Giupponi DNF
Fabrizio Donato hink-stap-springen (m) 17e kwalificatie groep A:9de met 16,54m
Silvano Chesani hoogspringen (m) 33e kwalificatie groep A: 16e mt 2,22m
Marco Lingua kogelslingeren (m) NM kwalificatie groep A: geen geldige poging
Gloria Hooper 200m (v) 33e serie 2:6de in 23,05
Maria Benedicta Chigbolu 400 m (v) 26e serie 4: 3de in 52,06
Libania Grenot 8e serie 6: 2de in 51,17
halve finale 3: 3de in 50,60
finale: 8ste in 51,25
Yusneysi Santiusti 800m (v) 18e serie 6: 2de in 2.00,45
halve finale 1: 7de in 2.00,80
Margherita Magnani 1500m (v) 21e serie 3: 11de in 4.09,74
Veronica Inglese 10000m (v) 30e 32.11,67
Marzia Caravelli 400m horden (v) 37e serie 6: 6de in 57,77
Ayomide Folorunso 19e serie 1: 3de in 55,78
halve finale 1: 7de in 56,37
Yadisleidy Pedroso 12e serie 4: 4de in 55,91
halve finale 2: 5de in 55,78
Chiara Bazzoni
Elena Maria Bonfanti
Maria Benedicta Chigbolu
Libania Grenot
Marta Milani
Maria Enrica Spacca
4x400 m (v) 6e serie 2: 4de in 3.25,16
finale: 6de in 3.27,05
Catherine Bertone marathon (v) 25e 2:33.29
Anna Incerti DNF
Valeria Straneo 13e 2:29.44
Eleonora Giorgi 20 km snelwandelen (v) DSQ
Antonella Palmisano 4e 1:29.03
Elisa Rigaudo 11e 1:31.04
Dariya Derkach hink-stap-springen (v) 28e kwalificatie groep B: 14de met 13,56m
Desirée Rossit hoogspringen (v) 16e kwalificatie groep A: 7de met 1,94m
finale: 16de met 1,88m
Alessia Trost 5e kwalificatie groep B: 6de met 1,94m
finale: 5de met 1,93m
Sonia Malavisi polsstokhoogspringen (v) 21e kwalificatie groep B: 10de met 4,45m

Badminton

Zie Badminton op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Jeanine Cicognini enkelspel (v) 33e groep I: 3de
V van
 KOR Bae: 0-2 (11–21, 8–21)
V van
 TUR Bayrak: 0-2 (14–21, 9–21)

Boksen

Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Manuel Cappai –49kg (m) 17e 1ste ronde: V van
 USA Hernandez: 0–3
Carmine Tommasone –52kg (m) 9e 1ste ronde: W van
 MEX Delgado: 3–0
2de ronde: V van
 CUB Álvarez: 0–3
Vincenzo Mangiacapre –64kg (m) 9e 1ste ronde: W van
 MEX Romero: 2–1
2de ronde: V van
 VEN Maestre: (w/o)
Valentino Manfredonia –81kg (m) 17e 1ste ronde: V van
 BLR Dauhaliavets: 1–2
Clemente Russo –91kg (m) 5e 1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
 TUN Chaktami: 3–0
kwartfinale: V van
 RUS Tisjtsjenko: 0–3
Guido Vianello +91kg (m) 9e 1ste ronde: vrij
2de ronde: V van
 CUB Pero: 0–3
Irma Testa –60 kg (v) 5e 1ste ronde: W van
 AUS Watts: 2–1
kwartfinale: V van
 FRA Mossely: 0–3

Boogschieten

Zie Boogschieten op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Marco Galiazzo individueel (m) 33e plaatsingsronde: 47ste met 651 punten
1ste ronde: V van
 CAN Duenas: 5–6
Mauro Nespoli 5e plaatsingsronde: 16de met 671 punten
1ste ronde: W van
 INA Wijaya: 7–3
2de ronde: W van
 KAZ Duzelbayev: 6–0
3de ronde: W van
 INA Agatha: 6–0
kwartfinale: V van
 FRA Valladont: 5–6
David Pasqualucci 17e plaatsingsronde: 3de met 685 punten
1ste ronde: W van
 MAW David: 6–0
2de ronde: V van
 ESP Fernández: 2–6
Marco Galiazzo
Mauro Nespoli
David Pasqualucci
team (m) 5e plaatsingsronde: 3de met 2007 punten
kwartfinale: V van
 China: 0–6
Lucilla Boari individueel (v) 33e plaatsingsronde: 7de met 651 punten
1ste ronde: V van
 AUS Ingley: 1–7
Claudia Mandia 33e plaatsingsronde: 46ste met 612 punten (46e)
1ste ronde: V van
 USA Brown: 4–6
Guendalina Sartori 17e plaatsingsronde: 13de met 648 punten (13e)
1ste ronde: W van
 COL Aguirre: 6–0
2de ronde: V van
 IND Kumari: 2–6
Lucilla Boari
Claudia Mandia
Guendalina Sartori
team (v) 4e plaatsingsronde: 6de met 1911 punten (6e)
1ste ronde: W van
 Brazilië: 6-0
kwartfinale: W van
 China: 5–3
halve finale: V van
 Rusland: 3–5
bronzen finale: V van
 Chinees Taipei: 3–5

Gewichtheffen

Zie Gewichtheffen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Mirco Scarantino –56kg (m) 7e trekken: 10de met 115 kg
stoten: 5de met 149 kg
totaal: 264 kg
Giorgia Bordignon –63kg (v) 6e trekken: 8ste met 98 kg
stoten: 6de met 119 kg
totaal: 217 kg

Golf

Zie Golf op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Nino Bertasio mannen 30e totaal: 283 punten (par –1)
Matteo Manassero 27e totaal: 282 punten (par –2)
Giulia Molinaro vrouwen 53e totaal: 300 punten (par +16)
Giulia Sergas 55e totaal: 302 punten (par +18)

Gymnastiek

Zie Gymnastiek op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Ritmisch
Veronica Bertolini ritmisch individueel (v) 19e kwalificatie:
hoepel: 17,516
bal: 16,550
knotsen: 17,541
linten: 16,400
totaal: 68,007 punten
Martina Centofanti
Sofia Lodi
Alessia Maurelli
Marta Pagnini
Camilla Patriarca
ritmisch team (v) 4e kwalificatie: 4de
5 linten: 17,516
3 knotsen, 2 hoepels: 17,833
totaal: 35,349 punten
finale:
5 linten: 17,516
3 knotsen, 2 hoepels: 18,033
totaal: 35,549 punten
Turnen
Ludovico Edalli meerkamp individueel (m) 44e kwalificatie:
vloer: 12,433
voltige: 13,333
ringen: 13,666
sprong: 13,933
brug: 14,400
rekstok: 14,033
totaal: 81,798 punten
Erika Fasana
Carlotta Ferlito
Vanessa Ferrari
Elisa Meneghini
Martina Rizzelli
meerkamp team (v) 10e kwalificatie:
sprong: 43,366
brug: 42,266
balk: 40,332
vloer: 43,432
totaal: 169,396 punten
Erika Fasana brug ongelijk (v) 37e kwalificatie: 37ste met 14,200 punten
balk (v) 63e kwalificaties: 63ste met 12,933 punten
vloer (v) 6e kwalificatie: 10de met 14,333 punten
finale: 6de met 14,533 punten
Carlotta Ferlito meerkamp individueel (v) 12e kwalificatie: 27ste
sprong: 14,300
brug: 14,033
balk: 13,233
vloer: 14,033
totaal: 55,599 punten
finale: 12de
sprong: 14,733
brug: 14,100
balk: 14,000
vloer: 14,125
totaal: 56,958 punten
Vanessa Ferrari 16e kwalificatie: 29ste
sprong: 14,533
brug: 13,866
balk: 12,000
vloer: 14,866
totaal: 55,265 punten
finale:
sprong: 14,633
brug: 14,033
balk: 13,800
vloer: 14,075
totaal: 56,541 punten
vloer (v) 4e kwalificatie: 3de met 14,866 punten
finale: 4de met 14,766 punten
Elisa Meneghini balk (v) 23e kwalificatie: 23ste met 14,166 punten
vloer (v) 13e kwalificatie: 13de met 14,233 punten
Martina Rizzelli brug ongelijk (v) 43e kwalificatie: 43ste met 14,033 punten

Judo

Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Elios Manzi –60kg (m) 17e 1ste ronde: vrij
2de ronde: V van
 KOR Kim: yuko
Fabio Basile –66kg (m) Goud 1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
 GER Seidl: ippon
3de ronde: W van
 AZE Sjichalizada: ippon
kwartfinale: W van
 MGL Davaadordzj: ippon
halve finale: W van
 SLO Gomboč: shido
finale: W van
 KOR An: ippon
Matteo Marconcini –81kg (m) 5e 1ste ronde: W van
 PHI Nakano: ippon
2de ronde: W van
 BEL Bottieau: shido
3de ronde: W van
 MDA Duminică: ippon
kwartfinale: V van
 GEO Tsjrikisjvili: waza-ari
herkansingen: W van
 BUL Ivanov: ippon
bronzen finale: V van
 UAE Toma: ippon
Valentina Moscatt –48kg (v) 17e 1ste ronde: V van
 VIE Văn: shido
Odette Giuffrida –52kg (v) Zilver 1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
 GER Kräh: yuko
kwartfinale: W van
 ROU Chitu: yuko
halve finale: W van
 CHN Ma: shido
finale: V van
 KOS Kelmendi: yuko
Edwige Gwend –63kg (v) 9e 1ste ronde: W van
 SWE Hermansson: ippon
2de ronde: V van
 SLO Trstenjak: shido

Kanovaren

Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Slalom
Giovanni De Gennaro K-1 (m) 7e voorronde: 1ste in 86,85
halve finale: 9de in 95,59
finale: 7de in 91,77
Stefanie Horn K-1 (v) 8e voorronde: 1ste in 99,07
halve finale: 8ste in 108,30
finale: 8ste in 107,22
Vlakwater
Carlo Tacchini C-1 200 m (m) 15e serie 4: 3de in 41,368
halve finale 2 4de in 41,468
finale B: 7de in 40,733
C-1 1000 m (m) 8e serie 2: 4de in 4.04,697 (4e)
halve finale 2: 2de in 4.02,461
finale: 8ste in 4.15,368
Manfredi Rizza K-1 200 m (m) 6e serie 1: 2de in 34,726
halve finale 2: 3de in 34,686
finale: 5de in 36,000
Alberto Ricchetti K-1 1000 m (m) 17e serie 2: 6de in 3.37,610
Mauro Crenna
Alberto Ricchetti
K-2 200m (m) 13e serie 2: 7de in 34,000
halve finale 2: 5de in 34,318
finale B: 5de in 35,516
Giulio Dressino
Nicola Ripamonti
K-2 1000m (m) 6e serie 2: 5de in 3.30,429
halve finale 1: 2de in 3.17,942
finale: 6de in 3.14,883
Mauro Crenna
Giulio Dressino
Alberto Ricchetti
Nicola Ripamonti
K-4 1000m (m) 14e serie 2: 7de in 3.10,266
halve finale 2: 5de in 3.03,868 (5e)
finale B: 6de in 3.14,399

Moderne vijfkamp

Zie Moderne vijfkamp op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Riccardo De Luca mannen 5e zwemmen: 2:09.36 (34e, 312 punten)
schermen: 20 W, 15 V (9e, 222 punten)
paardrijden: geen strafpunten (6e, 300 punten)
gecombineerd: 11:07.23 (6e, 633 punten)
totaal: 1467 punten
Pierpaolo Petroni 24e zwemmen: 2:05.51 (21e, 324 punten)
schermen: 13 W, 22 V (31e, 179 punten)
paardrijden: 7 strafpunten (7e, 293 punten)
gecombineerd: 11:39.60 (23e, 601 punten)
totaal: 1397 punten
Claudia Cesarini vrouwen 24e zwemmen: 2:20.85 (27e, 278 punten)
schermen: 17 W, 18 V (16e, 205 punten)
paardrijden: 39 strafpunten (27e, 261 punten)
gecombineerd: 13:04.34 (21e, 516 punten)
totaal: 1260 punten
Alice Sotero 8e zwemmen: 2:12.63 (8e, 303 punten)
schermen: 20 W, 15 V (9e, 221 punten)
paardrijden: 21 strafpunten (23e, 279 punten)
gecombineerd: 13:00.47 (183, 520 punten)
totaal: 1323 punten

Paardensport

Zie Paardensport op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Dressuur
Valentina Truppa op Chablis individueel 52e Grand Prix: 52ste met 65,971
Eventing
Stefano Brecciaroli op Apollo vd Wendi Kurt individueel EL dressuur: 41,90 strafpunten (10e)
crosscountry: uitgeschakeld
Luca Roman op Castlewoods Jake 40e dressuur: 50,80 strafpunten (46e)
crosscountry: 71,60 strafpunten (40e)
springconcours 1: 16,00 strafpunten (40e)
Pietro Roman op Barraduff 23e dressuur: 48,20 strafpunten (38e)
crosscountry: 20,00 strafpunten (23e)
springconcours 1: 14,00 strafpunten (24e)
springconcours 2: 4,00 strafpunten (23e)
totaal: 86,20 strafpunten
Arianna Schivo op Quefira de L'Ormeau 34e dressuur: 55,00 strafpunten (54e)
crosscountry: 50,40 strafpunten (36e)
springconcours 1: 4,00 strafpunten (34e)
Stefano Brecciaroli
Luca Roman
Pietro Roman
Arianna Schivo
team 9e dressuur: 140,90 strafpunten (8e)
crosscountry: 142,00 (8e)
springconcours 1: 34,00 strafpunten (9e)
totaal: 330,00 strafpunten
Springconcours
Emanuele Gaudiano op Caspar 232 individueel 67e kwalificatie: 67ste met 27 strafpunten

Roeien

Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Marcello Miani
Andrea Micheletti
lichte dubbel-twee (m) 8e serie 1: 2de in 6.24,10 (2e)
halve finale 2: 4de in 6.40,45
finale B 2de in 6.29,52
Romano Battisti
Francesco Fossi
dubbel-twee (m) 4e serie 1: 3de in 6.42,33
halve finale 2: 2de in 6.15,24 (2e)
finale: 4de in 6.57,10
Giovanni Abagnale
Marco di Costanzo
twee-zonder (m) Brons serie 3: 2de in 6.46,04
halve finale 1 1ste in 6.24,96
finale: 3de in 7.04,52
Martino Goretti
Livio La Padula
Stefano Oppo
Pietro Ruta
lichte vier-zonder (m) 4e serie 1: 1ste in 6.03,26
halve finale 1: 1ste in 6.06,56
finale: 4de in 6.25,52
Matteo Castaldo
Matteo Lodo
Domenico Montrone
Giuseppe Vicino
vier-zonder (m) Brons serie 2: 1ste in 5.56,01
halve finale 1: 3de in 6.16,54
finale: 3de in 6.03,85
Luca Agamennoni
Vincenzo Capelli
Pierpaolo Frattini
Fabio Infimo
Emanuele Liuzzi
Mario Paonessa
Matteo Stefanini
Simone Venier
Enrico D’Aniello S
acht (m) 7e serie 1: 4de in 5.52,83
herkansingen: 5de in 6.05,12
Laura Milani
Valentina Rodini
lichte dubbel-twee (v) 13e serie 1: 4de in 7.09,12
herkansingen: 3de in 8.03,03
halve finale C/D: 1ste in 8.11,21
finale C: 1ste in 7.36,64
Sara Bertolasi
Alessandra Patelli
twee-zonder (v) 11e serie 3: 4de in 7.13,06
herkansingen: 2de in 7.58,89
halve finale 1: 6de in 7.45,44
finale B: 5de in 7.24,51

Schermen

Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Marco Fichera degen (m) 17e 1ste ronde: vrij
2de ronde: V van
 JPN Minobe: 8–15
Enrico Garozzo 9e 1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
 KOR Jung: 15-11
3de ronde: V van
 KOR Park: 12–15
Paolo Pizzo 17e 1ste ronde: vrij
2de ronde: V van
 SUI Heinzer: 11–15
Marco Fichera
Enrico Garozzo
Paolo Pizzo
Andrea Santarelli
degen team (m) Zilver 1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
 Zwitserland: 45–32
halve finale: W van
 Oekraïne: 45–33
finale: V van
 Frankrijk: 31–45
Giorgio Avola floret (m) 5e 1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
 MEX Gomez: 15–5
3de ronde: W van
 GER Joppich: 15–13
kwartfinale: V van
 USA Massialas: 14–15
Andrea Cassarà 9e 1ste ronde: vrij
2de ronde: W van van
 FRA Cadot: 15–14
3de ronde: V van
 GBR Kruse: 12–15
Daniele Garozzo Goud 1ste ronde: vrij
2de ronde: W van van
 EGY Ayad: 15–8
3de ronde: W van
 EGY Abouelkassem: 15–13
kwartfinale: W van
 BRA Toldo: 15–8
halve finale: W van
 RUS Safin: 15–8
finale: W van
 USA Massialas: 15–11
Giorgio Avola
Andrea Cassarà
Daniele Garozzo
Andrea Baldini
floret team (m) 4e 1ste ronde: W van
 Brazilië: 45–27
halve finale: V van
 Frankrijk: 30–45
bronzen finale: V van
 Verenigde Staten: 31–45
Aldo Montano sabel (m) 9e 1ste ronde: W van
 TUN Ferjani: 15–11
2de ronde: V van
 RUS Kovaljov: 13-15
Diego Occhiuzzi 17e 1ste ronde: V van
 VIE Vũ: 12–15
Rossella Fiamingo degen (v) Zilver 1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
 CAN MacKinnon: 15–8
3de ronde: W van
 HKG Wai: 15–11
kwartfinale: W van
 KOR Choi: 15–8
halve finale: W van
 CHN Sun: 12–11
finale: V van
 HUN Szász: 13–15
Elisa Di Francisca floret (v) Zilver 1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
 HKG Lin: 15–8
3de ronde: W van Łyczbińska: 15–6
kwartfinale: W van
 CHN Liu: 15–10
halve finale: W van
 TUN Boubakri: 12–9
finale: V van
 RUS Deriglazova: 11–12
Arianna Errigo 9e 1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
 VIE Đỗ: 15–9
3de ronde: V van
 CAN Harvey: 11–15
Rossella Gregorio sabel (v) 17e 1ste ronde: vrij
2de ronde: V van
 UKR Komasktsjoek: 14–15
Loretta Gulotta 5e 1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
 POL Socha: 15–10
3de ronde: W van
 KOR Kim: 15–13
kwartfinale: V van
 UKR Charlan: 4–15
Irene Vecchi 17e 1ste ronde: vrij
2de ronde: V van
 FRA Lembach: 11–15
Rossella Gregorio
Loretta Gulotta
Irene Vecchi
Ilaria Bianco
sabel team (v) 4e 1ste ronde: W van
 Frankrijk: 45–36
halve finale: V van
 Oekraïne: 42–45
bronzen finale: V van
 Verenigde Staten: 30–45

Schietsport

Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Niccolò Campriani 10m luchtgeweer (m) Goud kwalificatie: 1ste met 630,2 punten (104,1-105,2-104,5-105,4-105,8-105,2)
finale:1ste met 206,1 punten
Marco De Nicolo 30e kwalificatie: 30ste met 620,5 punten (105,0-103,0-102,9-102,9-102,1-104,6)
Niccolò Campriani 50m geweer 3 houdingen (m) Goud kwalificatie: 8ste met 1174 punten (393-397-384)
finale: 1ste met 458,8 punten
Marco De Nicolo 27e kwalificatie: 27ste met 1168 punten (395-396-377)
Niccolò Campriani 50m geweer liggend (m) 7e kwalificatie: 6de met 625,3 punten (103,7-103,8-104,3-103,9-104,2-105,4)
finale: 7de met 102,8 punten
Marco De Nicolo 6e kwalificatie: 5de met 626,0 punten (104,2-102,6-104,1-104,8-105,1-105,2)
finale: 6de met 123,6 punten
Giuseppe Giordano 50 m pistool 26e kwalificatie: 26ste met 547 punten (93-89-91-91-90-93)
Riccardo Mazzetti 25m snelvuurpistool (m) 6e kwalificatie: 4de met 586 punten (292-294)
finale: 6de met 10 punten
Giuseppe Giordano 10m luchtpistool (m) 6e kwalificatie: 5de met 580 punten (97-95-98-95-98-97)
Luigi Lodde skeet (m) 24e kwalificatie: 24ste met 116 punten (21-23-24-24-24)
Gabriele Rossetti Goud kwalificaties: 5de met 121 punten (24-25-22-25-25)
halve finale: 1ste met 16 punten
finale: W van
 SWE Svensson: 16–15
Massimo Fabbrizi trap (m) 6e kwalificatie: 6de met 118 punten (25-25-25-21-22)
halve finale: 6de met 11 punten
Giovanni Pellielo Zilver kwalificatie: 1ste met 122 punten (24-25-24-24-25)
halve finale: 2de met 14 punten
finale: V van
 CRO Glasnović: 13–13, shoot-off: 3–4
Antonino Barillà dubbeltrap (m) 16e kwalificatie:16de met 125 punten (25-25-25-27-23)
Marco Innocenti Zilver kwalificatie: 5de met 136 punten (28-28-30-26-24)
halve finale: 2de mt 27 punten
finale: V van
 Onafhankelijk deelnemer Aldeehani: 24–26
Petra Zublasing 10m luchtgeweer (v) 33e kwalificatie: 33ste met 411,6 punten (101,0-103,3-104,2-103,1)
50m 3 houdingen geweer (v) 4e kwalificatie: 1ste met 589 punten (199-197-193)
finale: 4de met 437,7 punten
Diana Bacosi skeet (v) Goud kwalificatie: 3de met 72 punten (25-23-24)
halve finale: 2de met 15 punten
finale: W van
 ITA Cainero: 15–14
Chiara Cainero Zilver kwalificatie: 4de met 70 punten (24-22-24)
halve finale: 1ste met 16 punten
finale: V van
 ITA Bacosi: 14–15
Jessica Rossi trap (v) 6e kwalificatie: 2de met 69 punten (24-21-24)
halve finale: 6de met 10 punten

Schoonspringen

Zie Schoonspringen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Michele Benedetti 3m plank (m) 13e voorronde: 17de met 390,85 punten
halve finale: 13de met 387,30 punten
Andrea Chiarabini 28e voorronde: 28ste met 350,40 punten
Maicol Verzotto 10m toren (m) 27e voorronde: 27ste met 313,10 punten
Andrea Chiarabini
Giovanni Tocci
3m plank synchroon (m) 6e 395,19 punten
Tania Cagnotto 3m plank (v) Brons voorronde: 4de met 347,30 punten
halve finale: 7de met 324,40 punten
finale: 3de met 372,80 punten
Maria Marconi 19e voorronde: 19de met 292,95 punten
Noemi Batki 10m toren (v) 26e voorronde: 26ste met 256,90 punten
Tania Cagnotto
Francesca Dallapé
3m plank synchroon (v) Zilver 313,83 punten

Synchroonzwemmen

Zie Synchroonzwemmen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Linda Cerruti
Costanza Ferro
duet 6e kwalificatie: 6de
technische routine: 90,4412 punten (6e)
vrije routine: 91,1333 punten (6e)
totaal: 181,5745 punten
finale:
technische routine: 90,4412 punten (6e)
vrije routine: 92,3667 punten (6e)
totaal: 182,8079 punten
Elisa Bozzo
Beatrice Callegari
Camilla Cattaneo
Linda Cerruti
Francesca Deidda
Costanza Ferro
Manila Flamini
Mariangela Perrupato
Sara Sgarzi
team 5e technische routine: 91,1142 punten (5e)
vrije routine: 92,2667 punten (5e)
totaal: 183,3809 punten

Tennis

Zie Tennis op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Thomas Fabbiano enkelspel (m) 33e 1ste ronde: V van
 BRA Silva: 6–7, 1–6
Fabio Fognini 9e 1ste ronde: W van
 DOM Burgos: 2–6, 7–6, 6–0
2de ronde: W van
 FRA Paire: 4–6, 6–4, 7–6
3de ronde: V van
 GBR Murray: 1–6, 6–2, 3–6
Paolo Lorenzi 17e 1ste ronde: W van
 TPE Lu: 3–6, 6–3, 6–4
2de ronde: V van
 ESP Agut: 6–7, 2–6
Andreas Seppi 17e 1ste ronde: W van
 UKR Martsjenko: 6–3, 3–6, 7–6
2de ronde: V van
 ESP Nadal: 3–6, 3–6
Fabio Fognini
Andreas Seppi
dubbelspel (m) 5e 1ste ronde: W van
 UKR Martsjenko/Moltsjanov: 6–4, 6–3
2de ronde: W van
 BRA Bellucci/: 5–7, 7–5, 6-3
kwartfinale: V van
 CAN Nestor/Pospisil: 3–6, 1–6
Sara Errani enkelspel (v) 9e 1ste ronde: W van
 NED Bertens: 4–6, 6–4, 6–3
2de ronde: W van
 CZE Strýcová: 6–2, 6–2
3de ronde: V van
 RUS Kasatkina: 5–7, 2–6
Karin Knapp 33e 1ste ronde: V van
 CZE Šafářová: 6–4, 1–6, 1–6
Roberta Vinci eerste ronde 1ste ronde: V van
 SVK Schmiedlová: 5–7, 4–6
Sara Errani
Roberta Vinci
dubbelspel (v) 5e 1ste ronde: W van
 GER Kerber/Petković: 6–2, 6–2
2de ronde: W van
 CHN Xu/Zheng: 6–2, 6–3
kwartfinale: V van
 CZE Šafářová/Strýcová: 6–4, 4–6, 4–6
Roberta Vinci
Fabio Fognini
dubbelspel (g) 5e 1ste ronde: W van
 FRA Mladenovic/Herbert: 6–4, 3–6, 10–8
kwartfinale: V van
 USA Williams/Ram: 3–6, 5–7

Triatlon

Zie Triatlon op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Alessandro Fabian mannen 14e 1:47.35
Davide Uccellari 34e 1:51.06
Charlotte Bonin vrouwen 17e 2:00.48
Annamaria Mazzetti 29e 2:01.53

Volleybal

Zie Volleybal op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Beach

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Adrian Carambula
Alex Ranghieri
beach (m) 9e groep A: 1ste
W van
 AUT Doppler/Horst: 2-0 (21–14, 21–13)
W van
 CAN Binstock/Schachter: 2-1 (21–18, 14–21, 15–11)
V van
 BRA Cerutti/Schmidt: 0-2 (19–21, 16–21)
2de ronde: V van
 ITA Lupo/Nicolai: 0-2 (12–21, 21–23)
Daniele Lupo
Paolo Nicolai
Zilver groep C: 3de
V van
 MEX Ontiveros/Virgen: 1-2 (21–14, 14–21, 11–15)
W van
 TUN Naceur/Salah: 2-0 (21–17, 21–13)
V van
 USA Dalhausser/Lucena: 1-2 (13–21, 21–17, 22–24)
herkansing:
W van
 POL Kantor/Łosiak: 2-1 (21–12, 15–21, 15–13)
2de ronde: W van
 ITA Carambula/Ranghieri: 2-0 (21–12, 23–21)
kwartfinale:
W van
 RUS Ljamin/Barsoek: 2-1 (21–18, 20–22, 15–11)
halve finale:
W van
 RUS Semenov/Krasilnikov: 2-1 (15–21, 21–16, 15–13)
finale:
V van
 BRA Cerutti/Schmidt: 0-2 (19–21, 17–21)
Marta Menegatti
Laura Giombini
beach (v) 9e groep D: 3de
V van
 CAN Broder/Valjas: 1-2 (21–15, 18–21, 9–15)
W van
 EGY El-Ghobashy/Meawad: 2-0 (21–10, 21–13)
V van
 GER Ludwig/Walkenhorst: 1-2 (18–21, 21–18, 9–15)
2de ronde:
V van
 USA Ross/Walsh Jennings: 0-2 (10–21, 16–21)

Zaal

Mannen
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Daniele Sottile
Luca Vettori
Osmany Juantorena
Simone Giannelli
Salvatore Rossini
Ivan Zajtsev
Filippo Lanza
Simone Buti
Massimo Colaci L
Matteo Piano
Emanuele Birarelli A
Oleg Antonov
zaal (m) Zilver groepsfase: 1ste
W van
 Frankrijk: 3-0 (25-20, 25-20, 25-15)
W van
 Verenigde Staten: 3-1 (28-26, 20-25, 25-23, 25-23)
W van
 Mexico: 3-0 (25-17, 25-13, 25-17)
W van
 Brazilië: 3-1 (23-25, 25-23, 25-22, 25-15)
V van
 Canada: 1-3 (23-25, 17-25, 25-16, 21-25)

kwartfinale:
W van
 Iran: 3-0 (31-29, 25-19, 25-17)
halve finale:
W van
 Verenigde Staten: 3-2 (30-28, 26-28, 9-25, 25-22, 15-9)
finale:
V van
 Brazilië: 0-3 (22-25, 26-28, 24-26)
# Ploeg Punten Wedstrijden Spelpunten Sets
G W V W V Ratio W V Ratio
1
 Italië
12 5 4 1 432 375 1,152 13 5 2,600
2
 Canada
9 5 3 2 378 378 1,000 10 7 1,428
3
 Verenigde Staten
9 5 3 2 419 405 1,034 10 8 1,250
4
 Brazilië
9 5 3 2 467 442 1,056 11 9 1,222
5
 Frankrijk
6 5 2 3 386 367 1,051 8 9 0,888
6
 Mexico
0 5 0 5 283 398 0,711 1 15 0,066
Ronde Datum Lokale tijd MEZT Plaats Land Score Land
Groepsfase
7 augustus 09:30 14:30 Rio de Janeiro
 Italië
3−0
 Frankrijk
9 augustus 15:00 20:00 Rio de Janeiro
 Italië
3−1
 Verenigde Staten
11 augustus 20:30 01:30 Rio de Janeiro
 Italië
3−0
 Mexico
13 augustus 22:35 03:35 Rio de Janeiro
 Brazilië
1−3
 Italië
15 augustus 20:30 01:30 Rio de Janeiro
 Italië
1−3
 Canada
Kwartfinale 17 augustus 18:00 23:00 Rio de Janeiro
 Italië
3−0
 Iran
Halve finale 19 augustus 13:00 18:00 Rio de Janeiro
 Italië
3−2
 Verenigde Staten
Finale 21 augustus 13:15 18:15 Rio de Janeiro
 Italië
0−3
 Brazilië
Vrouwen
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Serena Ortolani
Alessia Orro
Monica De Gennaro L
Martina Guiggi
Alessia Gennari
Nadia Centoni
Cristina Chirichella
Eleonora Lo Bianco
Antonella Del Core A
Myriam Fatime Sylla
Paola Ogechi Egonu
Anna Danesi
zaal (v) 9e groep B: 5de
V van
 Servië: 0-3 (25-27, 20-25, 23-25)
V van
 China: 0-3 (21-25, 21-25, 16-25)
V van
 Nederland: 0-3 (21-25, 20-25, 20-25)
V van
 Verenigde Staten: 1-3 (22-25, 22-25, 25-23, 20-25)
W van
 Puerto Rico: 3-0 (25-14, 25-13, 25-22)
# Ploeg Punten Wedstrijden Spelpunten Sets
G W V W V Ratio W V Ratio
1
 Verenigde Staten
14 5 5 0 470 400 1,175 15 5 3,000
2
 Nederland
11 5 4 1 455 425 1,070 14 7 2,000
3
 Servië
10 5 3 2 410 394 1,040 12 6 2,000
4
 China
7 5 2 3 398 389 1,023 9 9 1,000
5
 Italië
3 5 1 4 351 374 0,938 4 12 0,333
6
 Puerto Rico
0 5 0 5 277 379 0,730 0 15 0,000
Datum Lokale tijd MEZT Plaats Ronde Land Score Land
6 augustus 22:35 03:35 Rio de Janeiro groepsfase
 Servië
3–0
Italië
8 augustus 09:30 14:30
 China
3–0
Italië
10 augustus 11:35 16:35
Italië
0–3
 Nederland
12 augustus 15:00 20:00
 Verenigde Staten
3–1
Italië
14 augustus 15:00 20:00
 Italië
3–0
 Puerto Rico

Waterpolo

Zie Waterpolo op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Mannen

Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Stefano Tempesti A
Marco Del Lungo
Nicholas Presciutti
Alessandro Velotto
Niccolò Gitto
Pietro Figlioli
Andrea Fondelli
Francesco Di Fulvio
Valentino Gallo
Alessandro Nora
Christian Presciutti
Matteo Aicardi
Michaël Bodegas
mannen Brons groep B: 3de
W van
 Spanje: 9-8
W van
 Frankrijk: 11-8
W van
 Montenegro: 6-5
V van
 Kroatië: 7-10
V van
 Verenigde Staten: 7-10
kwartfinale:
W van
 Griekenland: 9-5
halve finale:
V van
 Servië: 8-10
bronzen finale:
W van
 Montenegro: 12-10
Groep B
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
 Spanje
5 3 1 1 46 35 +11 7
2
 Kroatië
5 3 0 2 37 37 0 6
3
 Italië
5 3 0 2 40 41 –1 6
4
 Montenegro
5 2 1 2 36 32 +4 5
5
 Verenigde Staten
5 2 0 3 35 35 0 4
6
 Frankrijk
5 1 0 4 28 42 –14 0
Ronde Datum Lokale tijd MEZT Plaats Land Score Land
Groepsfase
6 augustus 11:40 16:40 Rio de Janeiro
 Spanje
8–9
 Italië
8 augustus 10:20 15:20 Rio de Janeiro
 Italië
11–8
 Frankrijk
10 augustus 13:00 18:00 Rio de Janeiro
 Montenegro
5–6
 Italië
12 augustus 10:20 15:20 Rio de Janeiro
 Kroatië
10–7
 Italië
14 augustus 15:30 20:30 Rio de Janeiro
 Verenigde Staten
10–7
 Kroatië
Kwartfinale 16 augustus 16:30 21:30 Rio de Janeiro
 Griekenland
5–9
 Italië
Halve finale 18 augustus 16:30 21:30 Rio de Janeiro
 Italië
8–10
 Servië
Bronzen finale 20 augustus 13:00 18:00 Rio de Janeiro
 Montenegro
10–12
 Italië

Vrouwen

Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Laura Teani
Elisa Queirolo
Roberta Bianconi
Giulia Emmolo
Rosaria Aiello
Federica Radicchi
Arianna Garibotti
Giulia Gorlero
Teresa Frassinetti
Aleksandra Cotti
Francesca Pomeri
Chiara Tabani
Tania Di Mario A
vrouwen Zilver groep A: 1ste
W van
 Brazilië: 9-3
W van
 Australië: 8-7
W van
 Rusland: 10-5
kwartfinale:
W van
 China: 12-7
halve finale:
W van
 Rusland: 12-9
finale:
V van
 Verenigde Staten: 5-12
Groep A
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
W G V V T Saldo
1
 Italië
3 0 0 27 15 +12 6
2
 Australië
2 0 1 31 15 +16 4
3
 Rusland
1 0 2 23 31 –8 2
4
 Brazilië
0 0 3 13 33 –20 0
Ronde Datum Lokale tijd MEZT Plaats Land Score Land
Groepsfase
9 augustus 10:20 15:20 Rio de Janeiro
 Italië
9–3
 Brazilië
11 augustus 10:20 15:20
 Italië
8–7
 Australië
13 augustus 10:20 15:20
 Rusland
5–10
 Italië
Kwartfinale 15 augustus 19:40 00:40
 Italië
12–7
 China
Halve finale 17 augustus 12:20 17:20
 Rusland
9–12
 Italië
Finale 19 augustus 15:30 20:30
 Verenigde Staten
12–5
 Italië

Wielersport

Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Baan
Elia Viviani omnium (m) Goud scratch: 28 punten, 7e
achtervolging: 36 punten, 3e
afvalkoers: 40 punten, 1e
tijdrit: 36 punten, 3e
vliegende ronde: 38 punten, 2e
puntenkoers: 29 punten, 5e
totaal: 207 punten
Liam Bertazzo
Simone Consonni
Filippo Ganna
Francesco Lamon
ploegenachtervolging (m) 6e kwalificatie: 5de in 3.59,708
1ste ronde: W' van
 China: 3.55,724
5-6de plek: V van
 Duitsland: 4.02,360
Simona Frapporti
Tatiana Guderzo
Francesca Pattaro
Silvia Valsecchi
ploegenachtervolging (v) 6e kwalificatie: 7de in 4.25,543
1ste ronde: W van
 China: 4.22,964
5-6de plek: V van
 Australië: 4.28,368
Mountainbike
Luca Braidot mountainbike (m) 7e 1:36.25
Marco Aurelio Fontana 20e 1:40.25
Andrea Tiberi 19e 1:39.33
Eva Lechner mountainbike (v) 18e 1:38.45
Weg
Damiano Caruso tijdrit (m) 27e 1:19.46,53
Fabio Aru weg (m) 6e 6:10.27
Damiano Caruso 40e 6:22.23
Alessandro De Marchi 63e 6:30.10
Vincenzo Nibali DNF
Diego Rosa DNF
Elisa Longo Borghini tijdrit (v) 5e 44.51,94
wegwedstrijd (v) Brons 3:51.27 (z.t., 3e)
Giorgia Bronzini 42e 4:01.33
Elena Cecchini 20e 3:56.34
Tatiana Guderzo 14e 3:53.46

Worstelen

Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Vrije stijl
Frank Chamizo –65kg (m) Brons kwalificatie: vrij
1ste ronde: W van
 ARM Safarjan: 3–1
kwartfinale: W van
 GEO Iakobisjvili: 4–3
halve finale: V van
 AZE Asgaraov: 4–7
bronzen finale: W van
 USA Molinaro: 5–3
Grieks-Romeins
Daigoro Timoncini –98kg (m) 12e kwalificatie: vrij
1ste ronde: V
 ARM Aleksanjan: 2–5
herkansingen: V van
 ROU Alexuc-Ciurariu: 0–3

Zeilen

Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Mattia Camboni RS:X (m) 10e 137 punten: (11-13-4-37-37-9-10-21-3-3-5-1)
Francesco Marrai Laser 12e 109 punten: (39-11-18-5-22-11-5-1-23)
Giorgio Poggi Finn (m) 18e 111 punten: (11-4-16-11-18-15-7-19-11-18)
Ruggero Tita
Pietro Zucchetti
49er (m) 14e 120 punten: (7-20-19-11-5-8-10-9-6-7-10-19)
Flavia Tartaglini RS:X (v) 6e 71 punten: (12-1-5-1-1-4-1-12-10-9-5-6-16)
Silvia Zennaro Laser Radial 22e 163 punten: (10-24-23-18-15-21-15-16-28-17)
Elena Berta
Alice Sinno
470 (v) 19e 135 punten: (13-19-16-14-8-15-16-19-15-20)
Francesca Clapcich
Giulia Conti
49erFX (v) 5e 82 punten: (3-7-7-6-10-8-15-13-5-6-4-7-6)
Vittorio Bissaro
Silvia Sicouri
Nacra 17 (g) 5e 85 punten: (10-12-3-3-3-7-6-13-13-2-7-4-14)

Zwemmen

Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Federico Bocchia 50m vrije slag (m) 37e serie 11: 8ste in 22,54
Luca Dotto 9e serie 9: 3de in 21,87
halve finale 2: 6de in 21,84
Luca Dotto 100m vrije slag (m) 13e serie 8: 4de in 48,47
halve finale 1: 7de in 48,49
Filippo Magnini 37e serie 5: 6de in 49,40
Marco Belotti 200m vrije slag (m) 33e serie 2: 3de in 1.48,71
Andrea D'Arrigo 23e serie 3: 4de in 1.47,46 (4e)
Gabriele Detti 400m vrije slag (m) Brons serie 7: 3de in 3.43,95
finale: 3de in 3.43,49
Gabriele Detti 1500m vrije slag (m) Brons serie 5: 3de in 14.48,68
finale: 3de in 14.40,86
Gregorio Paltrinieri Goud serie 6: 1ste in 14.44,51
finale: 1ste in 14.34,57
Simone Sabbioni 100m rugslag (m) 28e serie 3: 8ste in 54,91
Andrea Toniato 100m schoolslag (m) 22e serie 5: 7de in 1.00,45
Luca Pizzini 200 m schoolslag (m) 14e serie 5: 5de in 2.11,26
halve finale 1: 7de in 2.11,53
Piero Codia 100m vlinderslag (m) 11e serie 4: 2de in 51,72
halve finale 1: 4de in 51,82
Matteo Rivolta 25e serie 5: 6de in 52,67
Federico Turrini 200m wisselslag (m) DNS
Luca Marin 400 m wisselslag (m) 16e serie 4: 5de in 4.17,88
Federico Turrini 20e serie 4: 6de in 4.18,39
Luca Dotto
Luca Leonardi
Marco Orsi
Michele Santucci
4x100 m vrije slag (m) 9e serie 1: 3.14,22 (4e)
Marco Belotti
Andrea D'Arrigo
Gabriele Detti
Alex Di Giorgio
4x200 m vrije slag (m) 9e serie 1: 3de in 7.09,20
Piero Codia
Luca Dotto
Simone Sabbioni
Andrea Toniato
4x100 m wisselslag (m) 11e serie 1: 5de in 3.34,85
Simone Ruffini 10km open water (m) 6e 1:53.03,5
Federico Vanelli 7e 1:53.03,9
Silvia Di Pietro 50m vrije slag (v) 17e serie 11: 7de in 24,89
Erika Ferraioli 34e serie 8: 4de in 25,40
100 m vrije slag (v) 26e serie 3: 5de in 55,20
Federica Pellegrini VO DNS
Alice Mizzau 200m vrije slag (v) 24e serie 4: 6de in 1.59,16
200 m vrije slag (v) 4e serie 4: 1ste in 1.56,37
halve finale 2: 3de in 1.55,42
finale: 4de in 1.55,18
Diletta Carli 400 m vrije slag (v) 27e serie 4: 8ste in 4.17,15
Alice Mizzau 22e serie 3: 7de in 4.14,20
Martina De Memme 800m vrije slag (v) DNS
Margherita Panziera 200m rugslag (v) 17e serie 2: 6de in 2.10,92
Martina Carraro 100m schoolslag (v) 20e serie 5: 7de in 1.07,56
Arianna Castiglioni 17e serie 5: 6de in 1.07,32
Ilaria Bianchi 100m vlinderslag (v) 21e serie 5: 6de in 58,48
Stefania Pirozzi 200m vlinderslag (v) 17e serie 4: 7de in 2.09,40
Alessia Polieri 14e serie 2: 5de in 2.08,95
halve finale 2: 8ste in 2.09,35
Sara Franceschi 200m wisselslag (v) 28e serie 5: 8ste in 2.15,61
Luisa Trombetti 22e serie 2: 4de in 2.14,66
Sara Franceschi 400m wisselslag (v) 30e serie 2: 4de in 4.48,48
Luisa Trombetti 26e serie 3: 8ste in 4.45,52 (8e)
Silvia Di Pietro
Erika Ferraioli
Federica Pellegrini
Aglaia Pezzato
4x100 m vrije slag (v) 6e serie 1: 1ste in 3.35,90
finale: 6de in 3.36,78
Martina De Memme
Chiara Masini Luccetti
Alice Mizzau
Federica Pellegrini
4x200 m vrije slag (v) 13e serie 1: 6de in 7.57,74
Ilaria Bianchi
Arianna Castiglioni
Federica Pellegrini
Carlotta Zofkova
4x100 m wisselslag (v) 8e serie 2: 4de in 3.59,09
finale: 8ste in 3.59,50
Rachele Bruni 10km open water (v) Zilver 1:56.49,5
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Italië op de Olympische Zomerspelen 2016
Listen to this article