KNVB beker 2016/17 (mannen) - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for KNVB beker 2016/17 (mannen).

KNVB beker 2016/17 (mannen)

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

KNVB Beker
Land
 Nederland
Bond KNVB
Competitie KNVB Beker
Seizoensdetails
Seizoen 2016/17
Kampioen Vitesse
Aantal clubs 103
Europese kwalificatie
Europa League: Groepsfase
Algemeen
Opgericht 1898
Recordtitelhouder Ajax (20x)
Website Totoknvbbeker.nl
Actueel
KNVB Beker 2021/22
Navigatie
Vorige     Volgende
Portaal 
 
Voetbal

De KNVB beker 2016/17 was de 99ste editie van het toernooi om de KNVB beker. De finale werd op zondag 30 april 2017 gehouden in De Kuip. Titelverdediger Feyenoord werd in de kwartfinale uitgeschakeld door Vitesse, de uiteindelijke winnaar. Vitesse verkreeg met de bekerwinst een ticket voor de groepsfase van de UEFA Europa League.

Speeldata

Ronde Speeldata
Eerste voorronde 17 augustus 2016
Tweede voorronde 24 augustus 2016
Eerste ronde 20, 21 en 22 september 2016
Tweede ronde 25, 26 en 27 oktober 2016
Achtste finales 13, 14 en 15 december 2016
Kwartfinales 24, 25 en 26 januari 2017
Halve finales 1 en 2 maart 2017
Finale 30 april 2017

Deelnemers

Vanaf dit seizoen werden er meer amateurteams toegelaten door de gehele tweede divisie, derde divisie, de winnaars van de play-offs tussen de topklasse en de hoofdklasse, en de kampioenen van de hoofdklasse toe te laten, naast de halvefinalisten van de districtsbekers. Er werden twee voorrondes geïntroduceerd, de tweede daarvan was simpel een vernoeming van de eerste ronde in het hoofdtoernooi. Die werd in plaats daarvan in september afgewerkt.

Onderstaande tabel geeft alle deelnemers weer. Ook toont het in welke ronde de deelnemer van start ging en in welke ronde het werd uitgeschakeld.

Competitie Eerste voorronde Tweede voorronde Eerste ronde Tweede ronde Achtste finales Kwartfinales Halve finales Finale Winnaar
Eredivisie 3 N.E.C. Excelsior ADO Den Haag Feyenoord Sparta Rotterdam AZ Vitesse
Roda JC Kerkrade Go Ahead Eagles Ajax sc Heerenveen
FC Twente FC Groningen Heracles Almelo FC Utrecht
Willem II PSV PEC Zwolle
Eerste divisie 3 Achilles '29 Almere City FC FC Volendam SC Cambuur
FC Den Bosch FC Eindhoven
FC Dordrecht FC Emmen
Fortuna Sittard RKC Waalwijk
De Graafschap Telstar
Helmond Sport VVV-Venlo
MVV Maastricht
NAC Breda
FC Oss
Tweede divisie AFC 2 BVV Barendrecht 2 VV Katwijk 3 VVSB 2
GVVV 2 Excelsior Maassluis 3 Koninklijke HFC 3
HHC Hardenberg 3 Kozakken Boys 2
FC Lienden 3 SV Spakenburg 3
De Treffers 3 SV TEC 3
VV UNA 2
Derde divisie Be Quick 1887 1 HBS-Craeyenhout 2 vv Capelle 2 ASWH 1
FC Lisse 1 USV Hercules 2 JVC Cuijk 2 V.V. IJsselmeervogels 2
SteDoCo 1 SV Juliana '31 2 ASV De Dijk 1
VVOG 1 Magreb '90 2 VV Dongen 2
ODIN '59 2 DVS '33 2
OFC 1 EVV (Echt) 2
ONS Sneek 2 Harkemase Boys 2
Quick '20 1 HSC '21 2
Quick Boys 2 SV Huizen 1
UDI '19 1 Rijnsburgse Boys 2
RKVV Westlandia 2 FC Rijnvogels 1
OJC Rosmalen 1
SVV Scheveningen 2
Hoofdklasse 1 AZSV VV Chevremont Achilles Veen Jodan Boys
Flevo Boys RKSV Halsteren
RKSV Groene Ster Quick (Den Haag)
vv Noordwijk RVVH
Oranje Nassau
VV Staphorst
AVV Swift
Eerste Klasse 1 VV Bennekom AFC '34
VV Kloetinge VV Schaesberg
SV Oranje Wit SVZW Wierden
RKVV Velsen
Tweede Klasse 1 RKZVC VV Groningen
WV-HEDW
Derde Klasse 1 Avanti '31

Legenda

Symbool/kleur
1 Ingestroomd in de eerste voorronde
2 Ingestroomd in de tweede voorronde
3 Ingestroomd in de eerste ronde
Winnaar

Wedstrijden

Voorrondes

De loting voor de eerste en tweede voorronde werd op 2 juli 2016 verricht door Maikey Parami, die als speler van VVSB het jaar daarvoor opzien had gebaard door de halve finale te bereiken.[1]

Eerste voorronde

In de eerste voorronde kwamen 36 amateurverenigingen in actie, de deelnemers waren resterende Topklasse teams (buiten de top 9 op de ranglijst per Topklasse) die geen nacompetitie speelden of rechtstreeks degraderen, de winnaars van de nacompetitie tussen Top- en Hoofdklasse en de halvefinalisten per districtsbeker.


16 augustus 2016
20:00
Staphorst 1 – 2 (1 – 1) AZSV * Stadion: Sportpark Het Noorderslag, Staphorst
Toeschouwers: 300
Scheidsrechter: Annegarn
Koster
 9'
 28' Bouwmeister
 79' Van der Eerden
   
 

17 augustus 2016
18:00
AFC '34 * 4 – 1 (0 – 0) Bennekom Stadion: Gemeentelijk Sportpark, Alkmaar
Toeschouwers: 150
Scheidsrechter: Cantineau
Kansen
 46' (pen.)
73' (pen.)
Plange
 52'
64'
 75' Rekmans
   
 

17 augustus 2016
18:00
OFC * 2 – 1 (2 – 0) Flevo Boys Stadion: Sportpark OFC, Oostzaan
Toeschouwers: 200
Scheidsrechter: Te Kloeze
Van de Leuv
 19'
El Yacoubi
 38'
 90' Bakker
   
 

17 augustus 2016
18:00
WV-HEDW 0 – 3 (0 – 1) Quick '20 * Stadion: Sportpark Middenmeer, Amsterdam
Toeschouwers: 102
Scheidsrechter: Winkel
 20' Snelders
 65'
71' Van Benthem
   
 

17 augustus 2016
18:00
Velsen 0 – 1 (0 – 1) VV Groningen * Stadion: Sportpark Driehuis, Velsen
Toeschouwers: 300
Scheidsrechter: Van den Elzen
 37' Oppewal
   
 

17 augustus 2016
19:30
FC Lisse 1 – 3 (0 – 1) ASV De Dijk * Stadion: Ter Specke, Lisse
Toeschouwers: 400
Scheidsrechter: Teuben
Fokkema
 56'
 35' Ahahoui
 80' Kaars
 89' (pen.) El Gourari
   
 

17 augustus 2016
19:30
Schaesberg * 3 – 1 (1 – 1, 1 – 1) n.v. Kloetinge Stadion: Sportpark Strijthagen, Schaesberg
Toeschouwers: 175
Scheidsrechter: Vries
B. Latten
 14'
Kraft
 108'
K. Benders
 113' (pen.)
 40' Mulder
   
 

17 augustus 2016
19:45
Quick * 2 – 0 (2 – 0) Oranje Wit Stadion: Sportpark Nieuw Hanenburg, Den Haag
Toeschouwers: 250
Scheidsrechter: Kampman
Boshoff
 22'
33'
   
 

17 augustus 2016
20:00
ASWH * 2 – 1 (2 – 1) Chevremont Stadion: Sportpark Schildman, Hendrik-Ido-Ambacht
Toeschouwers: 500
Scheidsrechter: Ruperti
Slotboom
 13'
De Lange
 30'
 24' Arets
   
 

17 augustus 2016
20:00
Be Quick 1887 0 – 2 (0 – 0) RVVH * Stadion: Stadion Esserberg, Haren
Toeschouwers: 225
Scheidsrechter: Van Vlokhoven
 63' Bonevacia
 90' De Jesus
   
 

17 augustus 2016
20:00
Groene Ster 0 – 2 n.v. FC Rijnvogels * Stadion: Sportpark Pronsebroek, Heerlerheide
Toeschouwers: 200
Scheidsrechter: Bijl
Maessen
 36', 87'
 116' Van der Stoep
 117' Van Veen
   
 

17 augustus 2016
20:00
Jodan Boys * 1 – 1 (1 - 1, 0 – 0) n.v.
(4 – 2 pen.)
Swift Stadion: Sportpark De Oosterwei, Gouda
Toeschouwers: 450
Scheidsrechter: Smit
Akanioui
 62'
 71' Ruijter
   
 

17 augustus 2016
20:00
Noordwijk 4 – 5 (3 – 3, 0 – 1) n.v. UDI '19/Beter Bed * Stadion: Sportpark Duinwetering, Noordwijk
Toeschouwers: 600
Scheidsrechter: Puts
Lomis
 57'
Dorothea
 75'
Wendt
 80' (pen.)
Boukhari
 90'
Spil
 112'
 27'
87'
99' Koot
 68' Van Geelkerken
 93' Wassenberg
   
 

17 augustus 2016
20:00
OJC Rosmalen * 3 – 0 (1 – 0) Oranje Nassau Stadion: Sportpark De Groote Wielen, Rosmalen
Toeschouwers: 300
Scheidsrechter: Veekamp
Gerlofs
 45' (e.d.)
Chraou
 67'
71'
   
 

17 augustus 2016
20:00
RKZVC 0 – 4 (0 – 2) Achilles Veen * Stadion: De Greune Weide, Zieuwent
Toeschouwers: 300
Scheidsrechter: Van der Pol
 16'
67' Aerts
 35' Reniers
 48' Andjole
   
 

17 augustus 2016
20:00
SteDoCo 0 – 2 (0 – 1) SV Huizen * Stadion: Sportpark SteDoCo, Hoornaar
Toeschouwers: 300
Scheidsrechter: Van der Laan
 38' De Graaf
 52' Van Loen
   
 

17 augustus 2016
20:00
VVOG 1 – 1 (1 - 1, 0 – 0) n.v.
(3 – 5 pen.)
Halsteren * Stadion: De Strokel, Harderwijk
Toeschouwers: 600
Scheidsrechter: Dröge
Braam
 48'
 82' (pen.) Amoah
   
 

17 augustus 2016
20:00
Avanti '31 0 – 2 (0 – 0) SVZW * Stadion: Sportpark De Molenheide, Schijndel
Toeschouwers: 400
Scheidsrechter: Nagtegaal
 67' Andrzejak
 85' Aman
   
 

Tweede voorronde

In de tweede voorronde kwamen 42 amateurverenigingen in actie, de deelnemers waren de 18 winnaars van de eerste voorronde en de eerste negen elftallen op de ranglijst per Topklasse en de zes kampioenen van de Hoofdklassen.


23 augustus 2016
20:00
Quick Boys 0 – 2 (0 – 0) IJsselmeervogels * Stadion: Nieuw Zuid, Katwijk
Toeschouwers: 1.834
Scheidsrechter: Bronsvoort
 85' De Harder
 90+3' Burgerhout
   
 

24 augustus 2016
18:00
AFC 1 – 5 (1 – 4) Kozakken Boys * Stadion: Sportpark Goed Genoeg, Amsterdam
Toeschouwers: 400
Scheidsrechter: Puts
Kluin
 30'
 9'
63' (pen.) Pires Tavares
 13' Mendes Moreira
 19'
38' Powel
   
 

24 augustus 2016
18:00
AFC '34 2 – 6 (2 – 1) FC Rijnvogels * Stadion: Gemeentelijk Sportpark, Alkmaar
Toeschouwers: 150
Scheidsrechter: Smit
Schuffelen
 1'
Dihalu
 11'
 20' Dijkstra
 54' Van der Stoep
 58'
76' Kaya
 84'
90' Van Duijn
   
 

24 augustus 2016
18:00
Dongen * 2 – 1 (0 – 1) OFC Stadion: Sportpark de Biezen, Dongen
Toeschouwers: 450
Scheidsrechter: Van den Elzen
Hultermans
 85'
Van der Waarden
 90'
 32' Aanzi
   
 

24 augustus 2016
18:00
Magreb '90 5 – 5 (3 – 3, 2 – 2) n.v.
(3 – 4 pen.)
Harkemase Boys * Stadion: Sportpark Papendorp, Utrecht
Toeschouwers: 350
Scheidsrechter: Cantineau
Chibrani
 1'
Demirci
 25'
Te Vrede
 82'
Samsey
 106'
Bellahsan
 119'
 17' Hardijk
 45' Bouius
 90' Musliu
 96' Schokker
 105' Uuldriks
   
 

24 augustus 2016
18:00
Scheveningen * 5 – 2 (0 – 1) GVVV Stadion: Sportpark Houtrust, Scheveningen
Toeschouwers: 300
Scheidsrechter: Ruperti
Nieuwlaat
 46'
Barradas
 67' (pen.)
80'
De Vlugt
 69'
Jungschläger
 74'
 15' Tervoert
 84' Mulder
   
 

24 augustus 2016
18:00
Quick '20 1 – 3 (0 – 1) JVC Cuijk * Stadion: Sportpark Vondersweijde, Oldenzaal
Toeschouwers: 300
Scheidsrechter: Winkel
Oude Lashof
 79'
 18'
90' Maria
 90' (pen.) Zaimi
   
 

24 augustus 2016
18:00
VVSB * 2 – 0 (0 – 0) Hercules Stadion: Sportpark de Boekhorst, Noordwijkerhout
Toeschouwers: 450
Scheidsrechter: Teuben
Parami
 70'
Serbony
 90'
   
 

24 augustus 2016
19:30
DVS '33 * 4 – 2 (1 – 1) AZSV Stadion: Sportlaan, Ermelo
Toeschouwers: 350
Scheidsrechter: Kampman
Sahbaz
 33'
65'
De Ruiter
 49'
Epe
 81'
 43' Van der Eerden
 52' Bouwmeister
   
 

24 augustus 2016
19:30
Schaesberg 2 – 3 (1 – 2) HSC '21 * Stadion: Sportpark Strijthagen, Schaesberg
Toeschouwers: 200
Scheidsrechter: Cairo
D. Latten
 42' (pen.)
87'
 38' Ottink
 40' Screever
 83' T. ter Hogt
   
 

24 augustus 2016
19:30
UNA * 3 – 2 (1 – 0) ODIN '59 Stadion: Sportpark Zeelst, Veldhoven
Toeschouwers: 500
Scheidsrechter: Nagtegaal
N. van Boekel
 38' (pen.)
Van de Gevel
 47'
52'
 49' Cremers
 79' Klijbroek
   
 

24 augustus 2016
19:30
Halsteren 0 – 3 (0 – 0) Capelle * Stadion: Sportpark De Beek, Halsteren
Toeschouwers: 250
Scheidsrechter: Bijl
 57'
67' Van der Steen
 84' Fens
   
 

24 augustus 2016
19:45
HBS-Craeyenhout 2 – 3 (1 – 1) Achilles Veen * Stadion: Sportpark Craeyenhout, Den Haag
Toeschouwers: 400
Scheidsrechter: Gansner
Hulst
 23'
Aoulad Said
 53'
 15'
89' (pen.) Van Zaanen
 76' Kuijpers
   
 

24 augustus 2016
19:45
Quick 0 – 1 n.v. EVV * Stadion: Sportpark Nieuw Hanenburg, Den Haag
Toeschouwers: 250
Scheidsrechter: De Brito Roque
 112' (pen.) Lemmens
   
 

24 augustus 2016
20:00
Barendrecht * 3 – 1 (1 – 0) Juliana '31 Stadion: Sportpark de Bongerd, Barendrecht
Toeschouwers: 450
Scheidsrechter: Selier
Eekman
 45' (pen.)
Winterberg
 54'
Salem
 80'
 83' (pen.) Meijers
   
 

24 augustus 2016
20:00
RVVH 0 – 2 (0 – 1) ASWH * Stadion: Sportpark Ridderkerk, Ridderkerk
Toeschouwers: 900
Scheidsrechter: Van der Pol
 45' (pen.)
53' Olijfveld
   
 

24 augustus 2016
20:00
Jodan Boys * 3 – 0 (3 – 0) SVZW Stadion: Sportpark de Oosterwei, Gouda
Toeschouwers: 475
Scheidsrechter: Vries
Brank
 45'
Waandels
 54'
Pattinama
 80'
   
 

24 augustus 2016
20:00
UDI '19/Beter Bed 0 – 1 (0 – 1) Rijnsburgse Boys * Stadion: Sportpark Parkzicht, Uden
Toeschouwers: 400
Scheidsrechter: Van der Laan
 33' El Yaakoubi
   
 

24 augustus 2016
20:00
OJC Rosmalen * 5 – 1 (3 – 0) VV Groningen Stadion: Sportpark De Groote Wielen, Rosmalen
Toeschouwers: 450
Scheidsrechter: Annegarn
Lokasi
 1'
Alakmak
 18'
Chraou
 20'
88'
Van der Ven
 79'
 90' W. Walstra
   
 

24 augustus 2016
20:00
ONS Sneek 1 – 2 (0 – 1) ASV De Dijk * Stadion: Zuidersportpark, Sneek
Toeschouwers: 400
Scheidsrechter: Dröge
Stevens
 57'
 32' Kaars
 74' Menzo
   
 

24 augustus 2016
20:00
SV Huizen * 3 – 3 (3 – 3, 2 – 1) n.v.
(4 – 3 pen.)
RKVV Westlandia Stadion: Sportpark de Wolfskamer, Huizen
Toeschouwers: 200
Scheidsrechter: Veekamp
Van Loen
 1'
Eijkemans
 12'
De Graaf
 78'
 22'
90' Spruijt
 58'
 36', 99' De Jong
   
 

Hoofdtoernooi

Video-assistent

De KNVB had van de IFAB en van de FIFA toestemming verkregen om dit seizoen te starten met live-testen van de video-assistent. Zij koos dit te doen in de KNVB beker-competitie, omdat er geen sprake was van een ranglijst en de duels losstonden van de wedstrijden van andere clubs. Per ronde werd gekeken bij welke wedstrijden dit werd getest en dit was gebaseerd op de beschikbaarheid van voldoende televisiecamera's en de benodigde infrastructurele voorzieningen die bij de stadions aanwezig waren. De Video Assistent Referee was een scheidsrechter die de arbitrage kon ondersteunen in het nemen van cruciale beslissingen in de wedstrijd. Dit deed hij op basis van beelden van de aanwezige camera's in het stadion en vanuit een bus nabij hetzelfde stadion. De video-assistent adviseerde de scheidsrechter bij wedstrijdbepalende spelsituaties: penalty's, rode kaartmomenten en doelpunten waar een overtreding of buitenspel aan vooraf was gegaan. Het ging om een advies. De scheidsrechter op het veld bleef verantwoordelijk voor de beslissingen. En vanaf de kwartfinale werd er ook getest met een beeldscherm naast het veld, zodat de scheidsrechter het advies van de video-assistent kon terugkijken. Vanaf de halve finale assisteerde de video-assistent vanuit een centrale plek in Hilversum. Deze plek was op het mediapark in een zogeheten KNVB Replay Center.

Eerste ronde

In de eerste ronde kwamen uit: de 21 winnaars uit de tweede voorronde, de Topklasse kampioenen en de betaaldvoetbalorganisaties. De clubs die op 25 september nog op Europees niveau actief waren, kwamen niet tegen elkaar uit. De amateurverenigingen speelden thuis bij loting tegen een betaaldvoetbalorganisatie. De loting werd verricht door oud-voetballer John Metgod op 27 augustus in de Fox Sports-studio.


20 september 2016
17:00
vv Capelle 0 – 4 (0 – 2) FC Groningen * Stadion: Sportpark 't Slot, Capelle aan den IJssel
Toeschouwers: 1.200
Scheidsrechter: Blank
 9' Hoesen
 15' Van Weert
 65' Hateboer
 79' Sørloth
   
 

20 september 2016
17:00
FC Rijnvogels 0 – 1 (0 – 0) SC Cambuur * Stadion: Sportpark de Kooltuin, Katwijk
Toeschouwers: 550
Scheidsrechter: Dieperink
 89' Barto
   
 

20 september 2016
17:00
SVV Scheveningen 1 – 2 (1 – 2) FC Emmen * Stadion: Sportpark Houtrust, Scheveningen
Toeschouwers: 355
Scheidsrechter: Gerrets
T. Peters
 31'
Schwiebbe
 75', 90+1'
 33' C. Peters
 40' Siekman
   
 

20 september 2016
17:00
Rijnsburgse Boys 0 – 2 (0 – 1) Almere City * Stadion: Sportpark Middelmors, Rijnsburg
Toeschouwers: 600
Scheidsrechter: Van der Eijk
 20'
81' Arica
   
 

20 september 2016
18:30
JVC Cuijk 1 – 3 (0 – 2) Telstar * Stadion: Sportpark de Groenendijkse Kampen, Cuijk
Toeschouwers: 777
Scheidsrechter: C. Mulder
Ritzen
 63'
 14' Ajnane
 39' Mahmudov
 90' Abdulahi
   
 

20 september 2016
18:30
NAC Breda 0 – 2 (0 – 2) VVV-Venlo * Stadion: Rat Verlegh Stadion, Breda
Toeschouwers: 5.734
Scheidsrechter: Kamphuis
 29'
40' Hunte
   
 

20 september 2016
20:00
FC Volendam * 3 – 3 (3 – 3, 0 – 2) n.v.
(5 – 4 pen.)
MVV Maastricht Stadion: Krasstadion, Volendam
Toeschouwers: 1.094
Scheidsrechter: Kooij
Tuijp
 52'
71'
79'
 20' Pedro
 34' Verheydt
 62' Schroyen
   
 

20 september 2016
20:00
EVV 0 – 3 (0 – 0) RKC Waalwijk * Stadion: Sportpark "In de Bandert", Echt
Toeschouwers: 600
Scheidsrechter: Oostrom
 53' Benson
 67' Langedijk
 73' Greene
   
 

20 september 2016
20:00
FC Den Bosch 2 – 3 (1 – 1) FC Eindhoven * Stadion: De Vliert, 's-Hertogenbosch
Toeschouwers: 1.514
Scheidsrechter: Blom
Havar
 24'
Bilate
 83'
 11'
79' Lieder
 87' Vloet
   
 

20 september 2016
20:00
BVV Barendrecht 0 – 1 (0 – 1) Excelsior * Stadion: Sportpark de Bongerd, Barendrecht
Toeschouwers: 1.225
Scheidsrechter: Van den Kerkhof
 26' Hasselbaink
   
 

20 september 2016
20:00
IJsselmeervogels * 3 – 1 (1 – 0) Achilles '29 Stadion: Sportpark de Westmaat, Spakenburg
Toeschouwers: 1.242
Scheidsrechter: Van de Graaf
Grot
 33'
Akla
 68'
Van Hussen
 72'
 84' Boogers
   
 

20 september 2016
20:00
Kozakken Boys * 3 – 0 (1 – 0) Helmond Sport Stadion: Sportpark de Zwaaier, Werkendam
Toeschouwers: 3.000
Scheidsrechter: Nijhuis
Ignacio
 23'
Stout
 52'
Pires Tavares
 74'
   
 

20 september 2016
20:00
HHC Hardenberg 2 – 2 (1 – 1, 0 – 0) n.v.
(6 - 7 pen.)
Jodan Boys * Stadion: De Boshoek, Hardenberg
Toeschouwers: 800
Scheidsrechter: Teuben
Van der Leij
 62'
Piljić
 113'
 70' Waandels
 111' Akanioui
   
 

20 september 2016
20:45
sc Heerenveen * 5 – 1 (1 – 1, 0 – 0) n.v. De Graafschap Stadion: Abe Lenstra Stadion, Heerenveen
Toeschouwers: 11.150
Scheidsrechter: Bax
Veerman
 86'
93'
Zeneli
 95'
Namli
 102'
Schaars
 105'
 67' Van Overbeek
   
 

21 september 2016
17:00
VV Dongen 1 – 3 (1 – 0) Go Ahead Eagles * Stadion: Sportpark de Biezen, Dongen
Toeschouwers: 1.500
Scheidsrechter: Berben
Mijnhijmer
 14'
 76' Schenk
 80' Teijsse
 83' Hendriks
   
 

21 september 2016
18:30
PSV * 4 – 0 (2 – 0) Roda JC Kerkrade Stadion: Philips Stadion, Eindhoven
Toeschouwers: 30.000
Scheidsrechter: Liesveld
Pröpper
 25'
60'
Pereiro
 34'
Narsingh
 77'
   
 

21 september 2016
20:00
Excelsior Maassluis 1 – 3 (1 – 1, 0 – 0) n.v. Heracles Almelo * Stadion: Lavendelstraat, Maassluis
Toeschouwers: 1.200
Scheidsrechter: Van der Vrande
Smith
 82'
 56'
112' Vermeij
 120+3' Kuwas
   
 

21 september 2016
20:00
N.E.C. 1 – 1 (0 – 0) n.v.
(3 – 5 pen.)
ADO Den Haag * Stadion: Goffertstadion, Nijmegen
Toeschouwers: 4.005
Scheidsrechter: S. Mulder
Breinburg
 105'
 115' Kastaneer
   
 

21 september 2016
20:00
Sparta Rotterdam * 3 – 1 (3 – 0) FC Dordrecht Stadion: Het Kasteel, Rotterdam
Toeschouwers: 5.823
Scheidsrechter: Wiedemeijer
Dijkstra
 35'
Verhaar
 41'
 28', 78'
Kramer
 44' (e.d.)
 62' Daniels
   
 

21 september 2016
20:00
Achilles Veen 1 – 4 (0 – 1) VVSB * Stadion: Sportpark De Hanen Weide, Veen
Toeschouwers: 700
Scheidsrechter: Janssen
Sülün
 79'
 32' Bekooij
 63' (pen.) Jozić
 72' Serbony
 75' De Rijk
   
 

21 september 2016
20:00
VV UNA * 1 – 0 (1 – 0) SV Huizen Stadion: Sportpark Zeelst, Veldhoven
Toeschouwers: 400
Scheidsrechter: Bijl
Van de Gevel
 39'
   
 

21 september 2016
20:00
De Treffers 0 – 3 (0 – 3) ASWH * Stadion: Sportpark Zuid, Groesbeek
Toeschouwers: 615
Scheidsrechter: Van Herk
 19' De Lange
 28' Verhoeve
 39' Deprez
   
 

21 september 2016
20:00
SV Spakenburg * 2 – 1 (1 – 0) Fortuna Sittard Stadion: Sportpark de Westmaat, Spakenburg
Toeschouwers: 2.800
Scheidsrechter: Martens
Pilon
 23'
Van den Meiracker
 74'
 75' Khalouta
 81', 90+5' Braun
   
 

21 september 2016
20:00
FC Lienden 1 – 4 (0 – 1) AZ * Stadion: Sportpark de Abdijhof, Lienden
Toeschouwers: 1.200
Scheidsrechter: Higler
Bendadi
 65'
 37' Tanković
 68'
86' Bel Hassani
 90' Mühren
   
 

21 september 2016
20:00
Koninklijke HFC * 6 – 1 (3 – 0) OJC Rosmalen Stadion: Spanjaardslaan, Haarlem
Toeschouwers: 350
Scheidsrechter: Dröge
Derguti
 4'
Van Soest
 8'
56'
Wilffert
 19'
Sam-Sin
 66'
Postma
 90'
 47' Van Mosselveld
   
 

21 september 2016
20:00
DVS '33 1 – 4 (0 – 3) PEC Zwolle * Stadion: Sportlaan, Ermelo
Toeschouwers: 3.000
Scheidsrechter: Lindhout
Velda
 87'
 8'
57' Brock-Madsen
 22' (pen.) Van Polen
 39' Achahbar
   
 

21 september 2016
20:00
VV Katwijk * 2 – 1 (0 – 0) Harkemase Boys Stadion: Sportpark de Krom, Katwijk
Toeschouwers: 800
Scheidsrechter: Ruperti
Susan
 77'
Van den Ban
 90'
 53' Renken
   
 

21 september 2016
20:45
Ajax * 5 – 0 (2 – 0) Willem II Stadion: Amsterdam ArenA, Amsterdam
Toeschouwers: 33.250
Scheidsrechter: Makkelie
Video-assistent: Van Boekel
Bazoer
 13'
De Ligt
 25'
Ziyech
 72'
Schöne
 82'
Nouri
 89'
 58' Kali
   
 

22 september 2016
18:30
FC Twente 1 – 3 (0 – 1) FC Utrecht * Stadion: Grolsch Veste, Enschede
Toeschouwers: 22.000
Scheidsrechter: Gözübüyük
Ünal
 54'
 17'
90+3' Živković
 88' Haller
   
 

22 september 2016
20:00
ASV De Dijk 2 – 7 (1 – 2) Vitesse * Stadion: Sportpark Schellingwoude, Amsterdam
Toeschouwers: 1.200
Scheidsrechter: Blom
Zwarthoed
 39'
Kaars
 65'
 8' Baker
 33' Leerdam
 58' (pen.) Van Wolfswinkel
 59'
63' Tighadouini
 83' Rashica
 84' Korjan
   
 

22 september 2016
20:00
HSC '21 1 – 5 (0 – 4) SV TEC * Stadion: Groot Scholtenhagen, Haaksbergen
Toeschouwers: 303
Scheidsrechter: Manschot
Cenk Uğuz
 78'
 9' Peltzer
 12'
17' Vink
 42' Bartels
 73' Huijgens
   
 

22 september 2016
20:45
Feyenoord * 4 – 1 (1 – 1) FC Oss Stadion: Stadion Feijenoord, Rotterdam
Toeschouwers: 47.000
Scheidsrechter: Van Boekel
Video-assistent: Makkelie
Berghuis
 12'
Kramer
 68'
Başacıkoğlu
 76'
Jørgensen
 90'
 3' Boere
   
 

Tweede ronde

De 32 winnaars van de eerste ronde kwamen tegen elkaar uit. De clubs die op 25 september nog op Europees niveau actief waren, kwamen niet tegen elkaar uit. De loting werd na afloop van Feyenoord - FC Oss verricht door Eljero Elia.[2]


25 oktober 2016
18:30
VVSB * 3 – 0 (2 – 0) VV Katwijk Stadion: Sportpark de Boekhorst, Noordwijkerhout
Toeschouwers: 3.000
Scheidsrechter: Lindhout
Parami
 30'
De Rijk
 35'
Serbony
 90'
   
 

25 oktober 2016
20:00
SV TEC 0 – 4 (0 – 3) SC Cambuur * Stadion: Sportpark de Lok, Tiel
Toeschouwers: 1.100
Scheidsrechter: Van der Eijk
 5'
90' Monteiro
 29'
43' Van Deelen
   
 

25 oktober 2016
20:00
ADO Den Haag * 2 – 1 (0 – 1) Telstar Stadion: Kyocera Stadion, Den Haag
Toeschouwers: 5.106
Scheidsrechter: Liesveld
Havenaar
 74'
Van der Heijden
 80'
 39' Mahmudov
   
 

25 oktober 2016
20:00
Go Ahead Eagles 1 – 2 (1 – 0) Jodan Boys * Stadion: De Adelaarshorst, Deventer
Toeschouwers: 5.163
Scheidsrechter: Pérez
Hendriks
 28'
 47' Marengo
 83' R. Heerkens
   
 

25 oktober 2016
20:00
FC Volendam * 2 – 1 (0 – 0) n.v. Almere City Stadion: Krasstadion, Volendam
Toeschouwers: 1.660
Scheidsrechter: Van de Graaf
Kwakman
 106'
Steltenpool
 115'
 105' Ramsteijn
   
 

25 oktober 2016
20:00
Spakenburg 2 – 3 (2 – 2, 0 – 1) n.v. ASWH * Stadion: Sportpark de Westmaat, Spakenburg
Toeschouwers: 1.500
Scheidsrechter: Blank
K. Tol
 73'
Van den Meiracker
 90+3'
 35' Olijfveld
 55' De Lange
 106' Verhoeve
   
 

25 oktober 2016
20:45
Sparta Rotterdam * 3 – 1 (1 – 0) PSV Stadion: Het Kasteel, Rotterdam
Toeschouwers: 10.525
Scheidsrechter: Makkelie
Video-assistent: Blom
Vriends
 15'
El Azzouzi
 53'
Brogno
 70'
 51' Ramselaar
   
 

26 oktober 2016
18:30
Kozakken Boys 1 – 6 (0 – 4) Ajax * Stadion: Sportpark de Zwaaier, Werkendam
Toeschouwers: 6.000
Scheidsrechter: Manschot
Ignacio
 85'
 25'
33' Cassierra
 29' El Ghazi
 41' Černý
 51'
89' Clement
   
 

26 oktober 2016
20:00
Heracles Almelo * 5 – 0 (1 – 0) VV UNA Stadion: Polman Stadion, Almelo
Toeschouwers: 7.922
Scheidsrechter: Dieperink
Armenteros
 3'
51'
Kuwas
 53'
Pelupessy
 61'
Darri
 83'
   
 

26 oktober 2016
20:00
IJsselmeervogels * 3 – 1 (2 – 1) Koninklijke HFC Stadion: Sportpark de Westmaat, Spakenburg
Toeschouwers: 2.239
Scheidsrechter: Berben
Grot
 21'
89'
Akla
 24'
 34' Noordmans
   
 

26 oktober 2016
20:00
Vitesse * 4 – 1 (1 – 0) RKC Waalwijk Stadion: Gelredome, Arnhem
Toeschouwers: 5.196
Scheidsrechter: Higler
Zhang
 19'
Baker
 59'
Nakamba
 69'
Nathan
 90+3'
 53' Langedijk
   
 

26 oktober 2016
20:00
FC Utrecht * 1 – 0 (0 – 0) FC Groningen Stadion: Stadion Galgenwaard, Utrecht
Toeschouwers: 16.377
Scheidsrechter: Gözübüyük
Barazite
 90+2'
   
 

26 oktober 2016
20:00
AZ * 1 – 0 (0 – 0) FC Emmen Stadion: AFAS Stadion, Alkmaar
Toeschouwers: 5.304
Scheidsrechter: Bax
Mühren
 64'
   
 

26 oktober 2016
20:45
Feyenoord * 4 – 0 (0 – 0) Excelsior Stadion: Stadion Feijenoord, Rotterdam
Toeschouwers: 37.000
Scheidsrechter: Blom
Video-assistent: Makkelie
Elia
 48'
Botteghin
 50'
Toornstra
 75'
Vejinović
 84'
   
 

27 oktober 2016
18:30
PEC Zwolle * 2 – 1 (1 – 0) VVV-Venlo Stadion: MAC³PARK stadion, Zwolle
Toeschouwers: 12.725
Scheidsrechter: Kamphuis
Ehizibue
 29'
Mokhtar
 52'
 83' Sleegers
   
 

27 oktober 2016
20:45
FC Eindhoven 1 – 2 (1 – 2) sc Heerenveen * Stadion: Jan Louwers Stadion, Eindhoven
Toeschouwers: 2.615
Scheidsrechter: Van den Kerkhof
Caenepeel
 34'
 20' Namli
 30' Ghoochannejhad
   
 

Achtste finales

De zestien winnaars van de tweede ronde kwamen tegen elkaar uit. De loting werd op 27 oktober 2016 na afloop van FC Eindhoven - SC Heerenveen verricht door Jeffrey Talan.


13 december 2016
18:30
FC Volendam * 4 – 1 (3 – 1) VVSB Stadion: Kras Stadion, Volendam
Toeschouwers: 3.988
Scheidsrechter: Van Boekel
Video-assistent: Kuipers
Schouten
 5'
Kwakman
 15'
Van Velzen
 31'
Van Kippersluis
 62'
 13' Serbony
   
 

13 december 2016
20:45
VV IJsselmeervogels 0 – 1 (0 – 0) SC Heerenveen * Stadion: Sportpark De Westmaat, Spakenburg
Toeschouwers: 6.000
Scheidsrechter: Bax
 88' Ghoochannejhad
   
 

14 december 2016
18:30
PEC Zwolle 1 – 2 (1 – 0) FC Utrecht * Stadion: MAC³PARK stadion, Zwolle
Toeschouwers: 7.600
Scheidsrechter: Kuipers
Video-assistent: Blom
Brock-Madsen
 8'
 81' Conboy
 90+3' (pen.) Živković
   
 

14 december 2016
20:00
Vitesse * 4 – 0 (2 – 0) Jodan Boys Stadion: Gelredome, Arnhem
Toeschouwers: 7.257
Scheidsrechter: Van de Graaf
Miazga
 14'
Tighadouini
 17'
Baker
 52' (pen.)
Rashica
 56'
 51' Marengo
   
 

14 december 2016
20:00
AZ * 2 – 0 (1 – 0) ASWH Stadion: AFAS Stadion, Alkmaar
Toeschouwers: 4.006
Scheidsrechter: S. Mulder
Mühren
 44'
Friday
 87'
   
 

14 december 2016
20:45
Feyenoord * 5 – 1 (1 – 0) ADO Den Haag Stadion: Stadion Feijenoord, Rotterdam
Toeschouwers: 32.500
Scheidsrechter: Janssen
Jørgensen
 34'
Kuyt
 49' (pen.)
63'
79' (pen.)
El Ahmadi
 68'
 87' Kastaneer
   
 

15 december 2016
18:30
SC Cambuur * 2 – 1 (2 – 0) Ajax Stadion: Cambuur stadion, Leeuwarden
Toeschouwers: 9.203
Scheidsrechter: Blom
Video-assistent: Kamphuis
Barto
 20'
39'
 67' Clement
   
 

15 december 2016
20:45
Heracles Almelo 0 – 3 (0 – 0) Sparta Rotterdam * Stadion: Polman Stadion, Almelo
Toeschouwers: 6.112
Scheidsrechter: Gözübüyük
Duarte
 29'
 48'
60'
87' El Azzouzi
   
 

Kwartfinales

De acht winnaars van de achtste finales kwamen tegen elkaar uit. De loting werd op donderdag 15 december 2016 na afloop van Heracles Almelo - Sparta Rotterdam verricht door Dave van der Meer.


24 januari 2017
20:45
FC Volendam 1 – 1 (0 – 0) n.v.
(5 – 6 pen.)
Sparta Rotterdam * Stadion: Kras Stadion, Volendam
Toeschouwers: 3.469
Scheidsrechter: Kamphuis
Video-assistent: Van Boekel
Steltenpool
 110'
Verslag
 108' Verhaar
   
 

25 januari 2017
18:30
FC Utrecht 2 – 2 (2 – 2, 1 – 0) n.v.
(6 – 7 pen.)
SC Cambuur * Stadion: Stadion Galgenwaard, Utrecht
Toeschouwers: 13.997
Scheidsrechter: Van Boekel
Video-assistent: Kamphuis
Leeuwin
 29'
Troupée
 89'
Verslag
 47' (pen.) E. Bakker
 67' Barto
   
 

25 januari 2017
20:45
AZ * 1 – 0 (0 – 0) sc Heerenveen Stadion: AFAS Stadion, Alkmaar
Toeschouwers: 8.276
Scheidsrechter: Kuipers
Video-assistent: Makkelie
Luckassen
 71'
Verslag
   
 

26 januari 2017
20:45
Vitesse * 2 – 0 (0 – 0) Feyenoord Stadion: Gelredome, Arnhem
Toeschouwers: 15.673
Scheidsrechter: Makkelie
Video-assistent: Kuipers
Kasjia
 55'
Tighadouini
 61'
Verslag
   
 

Halve finales

De vier winnaars van de kwartfinales kwamen tegen elkaar uit. De loting vond op donderdag 26 januari 2017 na afloop van Vitesse - Feyenoord verricht door Nicky Hofs en de winnaar van de wedstrijd tussen AZ en SC Cambuur werd als 'thuisspelende' club bij de finale in De Kuip benoemd.


1 maart 2017
20:45
Sparta Rotterdam 1 – 2 (0 – 1) Vitesse * Stadion: Het Kasteel, Rotterdam
Toeschouwers: 10.349
Scheidsrechter: Van Boekel
Video-assistent: Blom
Kasjia
 75' (e.d.)
Verslag
 13'
73' Baker
   
 

2 maart 2017
20:45
AZ * 0 – 0 n.v.
(3 – 2 pen.)
SC Cambuur Stadion: AFAS Stadion, Alkmaar
Toeschouwers: 14.239
Scheidsrechter: Blom
Video-assistent: Higler
Van Eijden
 50', 112'
Verslag
   
 

Finale


30 april 2017
18:00
Finale KNVB Beker *
AZ 0 – 2 (0 – 0) Vitesse De Kuip, Rotterdam
Toeschouwers: 46.105
Scheidsrechter: Danny Makkelie
Assistent-scheidsrechters: Mario Diks en Hessel Steegstra
4de official: Jochem Kamphuis
Video-assistent: Pol van Boekel *
verslag
 81'
89' Ricky van Wolfswinkel
Milot Rashica; Kevin Diks
AZ
Vitesse
DM 24
Tim Krul
RV 17
Jonas Svensson
CV 3
Rens van Eijden
83'
CV 4
Ron Vlaar
LV 5
Ridgeciano Haps
CM 23
Derrick Luckassen
77'
CM 8
Joris van Overeem
67'
CM 30
Stijn Wuytens
RB 7
Alireza Jahanbakhsh
SP 9
Wout Weghorst
LB 19
Dabney dos Santos
79'
Wisselspelers:
DM 1
Sergio Rochet
VD 2
Mattias Johansson
VD 12
Pantelis Hatzidiakos
MV 6
Ben Rienstra
MV 18
Iliass Bel Hassani
79'
MV 20
Mats Seuntjens
67'
MV 22
Thomas Ouwejan
AV 11
Muamer Tanković
AV 27
Fred Friday
83'
AV 28
Levi Garcia
Coach:
John van den Brom
DM 1
/
Eloy Room
RV 5
Kelvin Leerdam
85'
CV 37
Goeram Kasjia
CV 19
Matt Miazga
LV 6
Arnold Kruiswijk
CM 18
Marvelous Nakamba
CM 25
Navarone Foor
90+1'
CM 34
Lewis Baker
RB 7
Milot Rashica
SP 13
Ricky van Wolfswinkel
77'
LB 11
Nathan Allan de Souza
73'
Wisselspelers:
DM 23
Michael Tørnes
DM 24
Jeroen Houwen
VD 3
Maikel van der Werff
90+1'
VD 17
Kevin Diks
85'
VD 28
Alexander Büttner
VD 43
Lassana Faye
MV 8
Mukhtar Ali
AV 9
Yuning Zhang
AV 10
/
Adnane Tighadouini
73'
AV 16
Mitchell van Bergen
AV 30
Arsjak Korjan
Coach:
Henk Fraser

Bijz.: * In deze wedstrijd werd er gebruikgemaakt van doellijntechnologie en van een video-assistent.

KNVB beker 2016/17

Vitesse
Eerste titel

Topscorers

Legenda

  • Pos. Positie
  • Speler Naam speler
  • Club Naam club
  • Doelpunt
  • Waarvan strafschoppen
  • X Niet van toepassing
Pos. Speler Club
1.
Lewis Baker
Vitesse 5 0
2.
Jaouad Chraou
OJC Rosmalen 4 0
Zakaria El Azzouzi
Sparta Rotterdam 0
Giovialli Serbony
VVSB 0
Adnane Tighadouini
Vitesse 0
Martijn Barto
SC Cambuur 0
7. 15 spelers 3 X
22. 51 spelers 2 X
73. 198 spelers 1 X
Eigen doelpunten 4 X
Totaal: 374
Wedstrijden: 102
Gemiddelde: 3,67

Deelnemers per ronde

Het aantal deelnemers per divisie per ronde is:

Deelnemerscategorie Ronde 1 Ronde 2 Achtste finale Kwartfinale Halve finale Finale Winnaar
Eredivisie 18 (28,1%) 14 (43,8%) 10 (62,5%) 6 (75%) 3 (75%) 2 (100%) 1 (100%)
Eerste divisie 17 (26,6%) 8 (25%) 2 (12,5%) 2 (25%) 1 (25%) 0 (0%)
Tweede divisie 12 (18,8%) 7 (21,9%) 1 (6,3%) 0 (0%)
Derde divisie 15 (23,4%) 2 (6,3%) 2 (12,5%) 0 (0%)
Hoofdklasse 2 (3,1%) 1 (3,1%) 1 (6.3%) 0 (0%)
Totaal 64 32 16 8 4 2 1

Zie ook

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
KNVB beker 2016/17 (mannen)
Listen to this article