Kameroen op de Olympische Zomerspelen 2012
Uit Wikipedia, de vrije encyclopedia
Kameroen nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2012 in Londen, Verenigd Koninkrijk.
Kameroen op de Olympische Spelen | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Kameroen | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | CMR | |||||||||||||||||||||
NOC | Comité National Olympique et Sportif du Cameroun | |||||||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 2012 in Londen | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Kameroen op de Zomerspelen | ||||||||||||||||||||||
1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | ||||||||||||||||||||||
Kameroen op de Winterspelen | ||||||||||||||||||||||
2002 | ||||||||||||||||||||||
|
(m) = mannen, (v) = vrouwen
Atletiek
Boksen
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Thomas Essomba | -49kg (m) | 9e | 1ste ronde: W van MAR Daraa: 13-10 2de ronde: V van IRL Barnes: 10-15 |
Yhyacinthe Mewoli Abdon | -60kg (m) | 17e | 1ste ronde: V van UZB Gaibnazarov: 6-11 |
Serge Ambomo | -64kg (m) | 17e | 1ste ronde: V van TUR Şener: 10-19 |
Christian Donfack Adjoufack | -81kg (m) | 17e | 1ste ronde: V van GER Kolling: 6-15 |
Blaise Yepmou Mendouo | +91kkg (m) | 9e | 1ste ronde: V van MAR Arjaoui: 6-15 |
Gewichtheffen
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Frederic Fokejou Tefot | +105kg (m) | 17e | trekken: 17de met 160kg stoten: 16de met 202kg totaal: 362kg |
Madias Nzesso | -75kg (v) | 6e | trekken: 3de met 115kg stoten: 3de met 131kg totaal: 246kg |
Judo
Roeien
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Paul Etia Ndoumbe | skiff (m) | 32e | serie 3: 6de in 7.29,77 herkansingen: 5de in 7.24,15 halve finale E/F: 5de in 7.58,48 finale F: 2de in 7.46,23 |
Tafeltennis
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Sarah Hanffou | enkelspel (v) | 49e | voorronde: W van LIB Moumjoghlian: 4-0 (11-6, 11-4, 11-6, 11-2) 1ste ronde: V van FRA Xian: 1-4 (11-8, 7-11, 7-11, 3-11, 6-11) |
Voetbal
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Françoise Bella Bébéy Beyene Augustine Ejangue Gaëlle Enganamouit Raissa Feudjio Adrienne Iven Yvonne Leuko Christine Manie Bibi Medoua Claudine Meffometou Annette Ngo Ndom Madeleine Ngono Manie Ajara Nchout Gabrielle Onguéné Ysis Sonkeng Jeannette Yango Francine Zouga | vrouwen | groep E: 4de V van Brazilië: 0-5 V van Groot-Brittannië: 0-3 V van Nieuw-Zeeland: 0-1 |
Groep C | |||||||||
# | Land | Wedstrijden | Doelpunten | Punten | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
G | W | G | V | V | T | Saldo | |||
1 | Brazilië | 3 | 3 | 0 | 0 | 9 | 3 | +6 | 9 |
2 | Egypte | 3 | 1 | 1 | 1 | 6 | 5 | +1 | 4 |
3 | Wit-Rusland | 3 | 1 | 0 | 2 | 3 | 6 | -3 | 3 |
4 | Nieuw-Zeeland | 3 | 0 | 1 | 2 | 1 | 5 | -4 | 1 |
Ronde | Datum | Plaats | Land | Score | Land |
---|---|---|---|---|---|
Groepsfase | |||||
25 juli | Cardiff | Kameroen | 0-5 | Brazilië | |
28 juli | Cardiff | Groot-Brittannië | 3-0 | Kameroen | |
31 juli | Coventry | Nieuw-Zeeland | 3-1 | Kameroen |
Worstelen
Zwemmen
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Paul Edingue Ekane | 50m vrije slag (m) | 54e | serie 2: 6de in 27,87 |
Antoinette Guedia | 50m vrije slag (v) | 53e | serie 4: 6de in 29,28 |
Afghanistan · Albanië · Algerije · Amerikaanse Maagdeneilanden · Amerikaans-Samoa · Andorra · Angola · Antigua en Barbuda · Argentinië · Armenië · Aruba · Australië · Azerbeidzjan · Bahama's · Bahrein · Bangladesh · Barbados · België · Belize · Benin · Bermuda · Bhutan · Bolivia · Bosnië en Herzegovina · Botswana · Brazilië · Britse Maagdeneilanden · Brunei · Bulgarije · Burkina Faso · Burundi · Cambodja · Canada · Centraal-Afrikaanse Republiek · Chili · China · Chinees Taipei · Colombia · Comoren · Congo-Brazzaville · Congo-Kinshasa · Cookeilanden · Costa Rica · Cuba · Cyprus · Denemarken · Djibouti · Dominica · Dominicaanse Republiek · Duitsland · Ecuador · Egypte · El Salvador · Equatoriaal-Guinea · Eritrea · Estland · Ethiopië · Fiji · Filipijnen · Finland · Frankrijk · Gabon · Gambia · Georgië · Ghana · Grenada · Griekenland · Groot-Brittannië · Guam · Guatemala · Guinee · Guinee‑Bissau · Guyana · Haïti · Honduras · Hongarije · Hongkong · Ierland · IJsland · India · Indonesië · Irak · Iran · Israël · Italië · Ivoorkust · Jamaica · Japan · Jemen · Jordanië · Kaaimaneilanden · Kaapverdië · Kameroen · Kazachstan · Kenia · Kirgizië · Kiribati · Koeweit · Kroatië · Laos · Lesotho · Letland · Libanon · Liberia · Libië · Liechtenstein · Litouwen · Luxemburg · Macedonië · Madagaskar · Malawi · Maldiven · Maleisië · Mali · Malta · Marshalleilanden · Marokko · Mauritanië · Mauritius · Mexico · Micronesië · Moldavië · Monaco · Mongolië · Montenegro · Mozambique · Myanmar · Namibië · Nauru · Nederland · Nepal · Nicaragua · Nieuw-Zeeland · Niger · Nigeria · Noord-Korea · Noorwegen · Oeganda · Oekraïne · Oezbekistan · Oman · Oostenrijk · Oost-Timor · Pakistan · Palau · Palestina · Panama · Papoea-Nieuw-Guinea · Paraguay · Peru · Polen · Portugal · Puerto Rico · Qatar · Roemenië · Rusland · Rwanda · Saint Kitts en Nevis · Saint Lucia · Saint Vincent en Grenadines · Salomonseilanden · Samoa · San Marino · Sao Tomé en Principe · Saoedi-Arabië · Senegal · Servië · Seychellen · Sierra Leone · Singapore · Slovenië · Slowakije · Soedan · Somalië · Spanje · Sri Lanka · Suriname · Swaziland · Syrië · Tadzjikistan · Tanzania · Thailand · Togo · Tonga · Trinidad en Tobago · Tsjaad · Tsjechië · Tunesië · Turkije · Turkmenistan · Tuvalu · Uruguay · Vanuatu · Venezuela · Verenigde Arabische Emiraten · Verenigde Staten · Vietnam · Wit-Rusland · Zambia · Zimbabwe · Zuid-Afrika · Zuid-Korea · Zweden · Zwitserland · Onafhankelijke atleten
Bronnen, noten en/of referenties |