Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 1968 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 1968.

Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 1968

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Kanovaren is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 1968 in Mexico-Stad.

Heren

kajak

K1 1000 m

rang sporter land tijd
Goud Mihály Hesz
 HUN
4:02.63
Zilver Aleksandr Sjaparenko
 URS
4:03.58
Brons Erik Hansen
 DEN
4:04.39
4 Władysław Szuszkiewicz
 POL
4:06.36
5 Rolf Peterson
 SWE
4:07.86
6 Václav Mára
 TCH
4:09.35
7 Andrei Contolenco
 ROU
4:09.96
8 Wolfgang Lange
 GDR
4:10.03

K2 1000 m

rang sporters land tijd
Goud Aleksandr Sjaparenko
Vladimir Morozov
 URS
3:37.54
Zilver Csaba Giczi
Isván Timár
 HUN
3:38.44
Brons Gerhard Seibold
Günther Pfaff
 AUT
3:40.71
4 Paul Hoekstra
Toon Geurts
 NED
3:41.36
5 Lars Andersson
Gunnar Utterberg
 SWE
3:41.99
6 Atanase Sciotnic
Aurel Vernescu
 ROU
3:45.18
7 Jean-Pierre Burny
Herman Naegels
 BEL
3:45.21
8 Cesare Beltrami
Cesare Zilioli
 ITA
3:46.08

K4 1000 m

rang sporters land tijd
Goud Steinar Amundsen
Egil Søby
Tore Berger
Jan Johansen
 NOR
3:14.38
Zilver Anton Calenic
Dimitrie Ivanov
Haralambie Ivanov
Mihai Ţurcaş
 ROU
3:14.81
Brons Csaba Giczi
Isván Timár
Imre Szöllősi
István Csizmadia
 HUN
3:15.10
4 Per Larsson
Hans Nilsson
Tord Sahlén
Åke Sandin
 SWE
3:16.68
5 Karl-Gustav von Alfthan
Heikki Mäkelä
Jorma Lehtosalo
Ilkka Nummisto
 FIN
3:17.28
6 Joachim Wenzke
Klaus-Uwe Will
Erhard Riedrich
Klaus-Peter Ebeling
 GDR
3:18.03
7 Helmut Hediger
Kurt Lindlgruber
Günther Pfaff
Gerhard Seibold
 AUT
3:18.95
8 Ewald Janusz
Ryszard Marchlik
Rafał Piszcz
Władysław Zieliński
 POL
3:22.10

kano

C1 1000 m

rang sporter land tijd
Goud Tibor Tatai
 HUN
4:36.14
Zilver Detlef Lewe
 FRG
4:38.31
Brons Vitali Galkov
 URS
4:40.42
4 Jiří Čtvrtečka
 TCH
4:40.74
5 Boris Ljoebenov
 BUL
4:43.43
6 Ove Emanuelsson
 SWE
4:45.80
7 Ivan Patzaichin
 ROU
4:49.32
8 Andreas Weigand
 USA
4:50.42

C2 1000 m

rang sporters land tijd
Goud Ivan Patzaichin
Serghei Covaliov
 ROU
4:07.18
Zilver Tamás Wichmann
Gyula Petrikovics
 HUN
4:08.77
Brons Naum Prokoepets
Michail Zamotin
 URS
4:11.30
4 Juan Martínez
Felix Altamirano
 MEX
4:15.24
5 Bernt Lindelöf
Erik Zeidlitz
 SWE
4:16.60
6 Jürgen Harpke
Helmut Wagner
 GDR
4:22.53
7 Roland Kapf
Klaus Lewandowsky
 FRG
4:26.36
8 Ivan Valev
Aleksandar Damianov
 BUL
4:26.74

Dames

kajak

K1 500 m

rang sporter land tijd
Goud Ljoedmila Pinajeva-Chvedosjoek
 URS
2:11.09
Zilver Renate Breuer
 FRG
2:12.71
Brons Viorica Dumitru
 ROU
2:13.22
4 Marcia Smoke
 USA
2:14.68
5 Ivana Vávrová
 TCH
2:14.78
6 Anita Nüßner
 GDR
2:16.02
7 Ingmarie Svensson
 SWE
2:16.04
8 Mieke Jaapies
 NED
2:18.38

K2 500 m

rang sporters land tijd
Goud Roswitha Esser
Annemarie Zimmermann
 FRG
1:56.44
Zilver Anna Pfeffer
Katalin Rozsnyói
 HUN
1:58.60
Brons Ljoedmila Pinajeva-Chvedosjoek
Antonina Seredina
 URS
1:58.61
4 Valentina Serghei
Viorica Dumitru
 ROU
1:59.17
5 Anita Kobuß
Karin Haftenberger
 GDR
2:00.18
6 Mieke Jaapies
Thea Bergers-Duif
 NED
2:02.02
7 Sperry Rademaker
Marcia Smoke
 USA
2:02.97
8 Lesley Oliver
Barbara Mean
 GBR
2:04.20

Medaillespiegel

rang land Goud goud Zilver zilver Brons brons totaal
1
 Hongarije
2 3 1 6
2
 Sovjet-Unie
2 1 3 6
3
 Bondsrepubliek Duitsland
1 2 0 3
4
 Roemenië
1 1 1 3
5
 Noorwegen
1 0 0 1
6
 Denemarken
0 0 1 1
 Oostenrijk
0 0 1 1
totaal 7 7 7 21
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 1968
Listen to this article