Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 1972 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 1972.

Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 1972

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Kanovaren is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 1972 in München. Er werden op zeven vlakwaterdisciplines wedstrijden gevaren. Voor het eerst werden ook op vier wildwaterdisciplines slalomwedstrijden gehouden. De slalomwedstrijden werden in Augsburg op het Eiskanaal gehouden.

Slalom

In 1972 waren de slalomregels anders dan nu. Bij het raken van één paal (van een poortje) kreeg men 10 strafseconden en bij het raken van beide palen 20 strafseconden. Een wedstrijd bestond uit twee manches; degene met de snelste manche (vaartijd plus strafseconden) was de winnaar.

Heren

K1

rang sporter land snelste vaartijd
Goud Siegbert Horn
 GDR
268.56
Zilver Norbert Sattler
 AUT
270.76
Brons Harald Gimpel
 GDR
277.95
4 Ulrich Peters
 FRG
282.82
5 Alfred Baum
 FRG
288.01
6 Marián Havlíček
 TCH
289.56
7 Eric Evans
 USA
296.34
8 Jürgen Bremer
 GDR
303.15

C1

rang sporter land snelste vaartijd
Goud Reinhard Eiben
 GDR
315.84
Zilver Reinhold Kauder
 FRG
327.89
Brons James McEwan
 USA
335.95
4 Jochen Förster
 GDR
354.42
5 Wolfgang Peters
 FRG
356.25
6 Jürgen Köhler
 GDR
372.88
7 Karel Třešňák
 TCH
385.07
8 Petr Sodomka
 TCH
391.11

C2

rang sporters land snelste vaartijd
Goud Walter Hofmann
Rolf-Dieter Amend
 GDR
310.68
Zilver Hans Otto Schumacher
Wilhelm Baues
 FRG
311.90
Brons Jean-Louis Olry
Jean-Claude Olry
 FRA
315.10
4 Jürgen Kretschmer
Klaus Trummer
 GDR
329.57
5 Jan Frączek
Ryszard Seruga
 POL
366.21
6 Janez Andrijašič
Peter Guzelj
 YUG
368.01
7 Michael Reimann
Olaf Fricke
 FRG
371.86
8 Heimo Müllneritsch
Helmar Steindl
 AUT
375.14

Dames

K1

rang sporter land snelste vaartijd
Goud Angelika Bahmann
 GDR
364.50
Zilver Gisela Grothaus
 FRG
398.15
Brons Magdalena Wunderlich
 FRG
400.50
4 Maria Ćwiertniewicz
 POL
432.30
5 Kunegunda Godawska
 POL
441.05
6 Victoria Brown
 GBR
443.71
7 Ulrike Deppe
 FRG
456.44
8 Bohumila Kapplová
 TCH
460.16

Vlakwater

Heren

K1 1000 m

rang sporter land tijd
Goud Aleksandr Sjaparenko
 URS
3:48.06
Zilver Rolf Peterson
 SWE
3:48.35
Brons Géza Csapó
 HUN
3:49.38
4 Jean-Pierre Burny
 BEL
3:50.29
5 Ladislav Souček
 TCH
3:51.05
6 Joachim Mattern
 GDR
3:51.94
7 Erik Hansen
 DEN
3:52.15
8 Grzegorz Śledziewski
 POL
3:53.22

K2 1000 m

rang sporters land tijd
Goud Nikolai Gorbatsjov
Viktor Kratasjoek
 URS
3:31.23
Zilver József Deme
János Rátkai
 HUN
3:32.00
Brons Władysław Szuszkiewicz
Rafał Piszcz
 POL
3:33.83
4 Reiner Kurth
Alexander Slatnow
 GDR
3:34.16
5 Costel Coşniţă
Vasile Simioncenco
 ROU
3:35.66
6 Jean-Pierre Cordebois
Didier Niquet
 FRA
3:36.51
7 Günther Pfaff
Helmut Hediger
 AUT
3:36.61
8 Hans-Jürgen Riemenschneider
Horst Mattern
 FRG
3:38.67

K4 1000 m

rang sporters land tijd
Goud Joeri Filatov
Joeri Stetsenko
Vladimir Morozov
Valeri Didenko
 URS
3:14.02
Zilver Aurel Vernescu
Mihai Zafiu
Roman Vartolomeu
Atanase Sciotnic
 ROU
3:15.07
Brons Egil Søby
Steinar Amundsen
Tore Berger
Jan Johansen
 NOR
3:15.27
4 Alberto Ughi
Pier Angelo Congiu
Mario Pedretti
Oreste Perri
 ITA
3:15.60
5 Rudolf Blass
Eberhard Fischer
Rainer Hennes
Hans-Erich Pasch
 FRG
3:16.63
6 István Szabó
Péter Várhelyi
Zoltán Bakó
Csongor Vargha
 HUN
3:16.88
7 Kari Markkanen
Heikki Mäkelä
Ilkka Nummisto
Jorma Lehtosalo
 FIN
3:16.92
8 Lars Andersson
Gunnar Utterberg
Per Larsson
Hans Nilsson
 SWE
3:17.39

C1 1000 m

rang sporter land tijd
Goud Ivan Patzaichin
 ROU
4:08.94
Zilver Tamás Wichmann
 HUN
4:12.42
Brons Detlef Lewe
 FRG
4:13.63
4 Dirk Weise
 GDR
4:14.38
5 Vasili Joertsjenko
 URS
4:14.43
6 Boris Ljoebenov
 BUL
4:14.65
7 Jiří Čtvrtečka
 TCH
4:14.98
8 Roberto Altamirano
 MEX
4:20.39

C2 1000 m

rang sporters land tijd
Goud Vladislavas Česiūnas
Joeri Lobanov
 URS
3:52.60
Zilver Ivan Patzaichin
Serghei Covaliov
 ROU
3:52.63
Brons Fedja Damianov
Ivan Boertsjin
 BUL
3:58.10
4 Peter Hoffmann
Hermann Glaser
 FRG
3:59.24
5 Miklós Darvas
Péter Povázsay
 HUN
4:00.42
6 Roland Muhlen
Andreas Weigand
 USA
4:01.28
7 Dirk Weise
Dieter Lichtenberg
 GDR
4:01.50
8 Bernt Lindelöf
Erik Zeidlitz
 SWE
4:01.60

Dames

K1 500 m

rang sporter land tijd
Goud Joelia Rjabtsjinskaja
 URS
2:03.17
Zilver Mieke Jaapies
 NED
2:04.03
Brons Anna Pfeffer
 HUN
2:05.50
4 Irene Pepinghege
 FRG
2:06.55
5 Bettina Müller
 GDR
2:06.85
6 Maria Nichiforov
 ROU
2:07.13
7 Kate Olsen
 DEN
2:07.16
8 Ingmarie Svensson
 SWE
2:07.61

K2 500 m

rang sporters land tijd
Goud Ljoedmila Pinajeva-Chvedosjoek
Jekaterina Koerysjko
 URS
1:53.50
Zilver Ilse Kaschube
Petra Grabowski
 GDR
1:54.30
Brons Maria Nichiforov
Viorica Dumitru
 ROU
1:55.01
4 Anna Pfeffer
Katalin Hollósy
 HUN
1:55.12
5 Roswitha Esser
Renate Breuer
 FRG
1:55.64
6 Izabella Szuszkiewicz
Ewa Grajkowska
 POL
1:57.45
7 Mieke Jaapies
Maria van der Holst-Blijlevens
 NED
1:58.11
8 Natasja Petrova
Petrana Koleva
 BUL
1:59.40

Medaillespiegel

rang land Goud goud Zilver zilver Brons brons totaal
1
 Sovjet-Unie
6 0 0 6
2
 DDR
4 1 1 6
3
 Roemenië
1 2 1 4
4
 Bondsrepubliek Duitsland
0 3 2 5
5
 Hongarije
0 2 2 4
6
 Nederland
0 1 0 1
 Oostenrijk
0 1 0 1
 Zweden
0 1 0 1
9
 Bulgarije
0 0 1 1
 Frankrijk
0 0 1 1
 Noorwegen
0 0 1 1
 Polen
0 0 1 1
 Verenigde Staten
0 0 1 1
totaal 11 11 11 33
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 1972
Listen to this article