Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 1976 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 1976.

Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 1976

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Kanovaren is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 1976 in Montreal.

Heren

kajak

K1 500 m

rang sporter land tijd
Goud Vasile Dîba
 ROU
1:46.41
Zilver Zoltán Sztanity
 HUN
1:46.95
Brons Rüdiger Helm
 GDR
1:48.30
4 Herminio Menéndez Rodríguez
 ESP
1:48.40
5 Grzegorz Śledziewski
 POL
1:48.49
6 Sergej Lizoenov
 URS
1:49.21
7 Oreste Perri
 ITA
1:50.27
8 Douglas Parnham
 GBR
1:50.33

K1 1000 m

rang sporter land tijd
Goud Rüdiger Helm
 GDR
3:48.20
Zilver Géza Csapó
 HUN
3:48.84
Brons Vasile Dîba
 ROU
3:49.65
4 Oreste Perri
 ITA
3:51.13
5 Aleksandr Sjaparenko
 URS
3:51.45
6 Berndt Andersson
 SWE
3:52.46
7 Douglas Parnham
 GBR
3:52.64
8 Grzegorz Śledziewski
 POL
3:54.29

K2 500 m

rang sporters land tijd
Goud Joachim Mattern
Bernd Olbricht
 GDR
1:35.87
Zilver Sergej Nagorny
Vladimir Romanovski
 URS
1:36.81
Brons Larion Serghei
Policarp Malîhin
 ROU
1:37.43
4 José Seguín Santos
Guillermo Del Riego Gordón
 ESP
1:38.50
5 József Deme
János Rátkai
 HUN
1:38.81
6 Hannu Kojo
Kari Markkanen
 FIN
1:39.59
7 Anders Andersson
Lars Andersson
 SWE
1:39.63
8 John Southwood
John Sumegi
 AUS
1:39.77

K2 1000 m

rang sporters land tijd
Goud Sergej Nagorny
Vladimir Romanovski
 URS
3:29.01
Zilver Joachim Mattern
Bernd Olbricht
 GDR
3:29.33
Brons Zoltán Bakó
István Szabó
 HUN
3:30.36
4 Jean-Paul Hanquier
Alain Lebas
 FRA
3:33.05
5 Guillermo Del Riego Gordón
José Seguín Santos
 ESP
3:33.16
6 Jean-Pierre Burny
Paul Hoekstra
 BEL
3:33.86
7 Policarp Malîhin
Larion Serghei
 ROU
3:34.27
8 Steve King
Denis Barré
 CAN
3:34.46

K4 1000 m

rang sporters land tijd
Goud Sergej Tsjoechrai
Aleksandr Degtjarev
Joeri Filatov
Vladimir Morozov
 URS
3:08.69
Zilver José María Esteban Celorrio
José Ramón López Díaz-Flor
Herminio Menéndez Rodríguez
Luis Gregoria Ramos Misioné
 ESP
3:08.95
Brons Peter Bischof
Bernd Duvigneau
Rüdiger Helm
Jürgen Lehnert
 GDR
3:10.76
4 Nicuşor Eşanu
Vasile Simioncenco
Nicolae Simioncenco
Mihai Zafiu
 ROU
3:11.35
5 Henryk Budzicz
Kazimierz Górecki
Grzegorz Kołtan
Ryszard Oborski
 POL
3:12.17
6 Morten Mørland
Einar Rasmussen
Olaf Søyland
Jostein Stige
 NOR
3:12.28
7 Ivan Manev
Bojidar Milenkov
Nikolai Natsjev
Vasil Tsjilingirov
 BUL
3:12.94
8 József Deme
Csaba Giczi
János Rátkai
Zoltán Romhányi
 HUN
3:14.67

kano

C1 500 m

rang sporter land tijd
Goud Aleksandr Rogov
 URS
1:59.23
Zilver John Wood
 CAN
1:59.58
Brons Matija Ljubek
 YUG
1:59.60
4 Borislav Ananijev
 BUL
1:59.92
5 Wilfried Stephan
 GDR
2:00.54
6 Károly Szegedi
 HUN
2:01.12
7 Ivan Patzaichin
 ROU
2:01.40
8 Ulrich Eicke
 FRG
2:02.30

C1 1000 m

rang sporter land tijd
Goud Matija Ljubek
 YUG
4:09.51
Zilver Vasili Joertsjenko
 URS
4:12.57
Brons Tamás Wichmann
 HUN
4:14.11
4 Borislav Ananijev
 BUL
4:14.41
5 Ivan Patzaichin
 ROU
4:15.08
6 Roland Iche
 FRA
4:18.23
7 Wilfried Stephan
 GDR
4:22.43
8 Ulrich Eicke
 FRG
4:22.77

C2 500 m

rang sporters land tijd
Goud Sergej Petrenko
Aleksandr Vinogradov
 URS
1:45.81
Zilver Jerzy Opara
Andrzej Gronowicz
 POL
1:47.77
Brons Tamás Buday
Oszkár Frey
 HUN
1:48.35
4 Gheorghe Danielov
Gheorghe Simionov
 ROU
1:48.84
5 Gérald Delacroix
Jean François Millot
 FRA
1:49.74
6 Ivan Boertsjin
Krasimir Christov
 BUL
1:50.43
7 Gregory Smith
John Wood
 CAN
1:50.74
8 Jiří Čtvrtečka
Tomáš Šach
 TCH
1:50.85

C2 1000 m

rang sporters land tijd
Goud Sergej Petrenko
Aleksandr Vinogradov
 URS
3:52.76
Zilver Gheorghe Danielov
Gheorghe Simionov
 ROU
3:54.28
Brons Tamás Buday
Oszkár Frey
 HUN
3:55.66
4 Jerzy Opara
Andrzej Gronowicz
 POL
3:59.56
5 Detlef Bothe
Hans-Jürgen Tode
 GDR
4:00.37
6 Jiří Čtvrtečka
Tomáš Šach
 TCH
4:01.48
7 Ivan Boertsjin
Krasimir Christov
 BUL
4:02.44
8 Hermann Glaser
Heinz Lucke
 FRG
4:03.86

Dames

kajak

K1 500 m

rang sporter land tijd
Goud Carola Zirzow
 GDR
2:01.05
Zilver Tatjana Korsjoenova
 URS
2:03.07
Brons Klára Rajnai
 HUN
2:05.01
4 Ewa Kamińska
 POL
2:05.16
5 Maria Mihoreanu
 ROU
2:05.40
6 Anastazie Hajná
 TCH
2:06.72
7 Julie Leach
 USA
2:06.92
8 Irene Pepinghege
 FRG
2:07.80

K2 500 m

rang sporters land tijd
Goud Nina Gopova
Galina Kreft
 URS
1:51.15
Zilver Anna Pfeffer
Klára Rajnai
 HUN
1:51.69
Brons Bärbel Köster
Carola Zirzow
 GDR
1:51.81
4 Nastasia Nichitov
Agafia Orlov
 ROU
1:53.77
5 Barbara Lewe-Pohlmann
Heiderose Wallbaum
 FRG
1:53.86
6 Maria Kazanecka
Katarzyna Kulczak
 POL
1:55.05
7 Maria Mintsjeva
Natasha Janakijeva
 BUL
1:55.95
8 Anne Dodge
Susan Holloway
 CAN
1:56.75

Medaillespiegel

rang land Goud goud Zilver zilver Brons brons totaal
1
 Sovjet-Unie
6 3 0 9
2
 DDR
3 1 3 7
3
 Roemenië
1 1 2 4
4
 Joegoslavië
1 0 1 2
5
 Hongarije
0 3 5 8
6
 Canada
0 1 0 1
 Polen
0 1 0 1
 Spanje
0 1 0 1
totaal 11 11 11 33
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 1976
Listen to this article