Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 1980 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 1980.

Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 1980

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Huldiging K1 500 meter
Huldiging K1 500 meter

Kanovaren is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 1980 in Moskou.

Heren

kajak

K1 500 m

rang sporter land tijd
Goud Vladimir Parfenovitsj
 URS
1:43.43
Zilver John Sumegi
 AUS
1:44.12
Brons Vasile Dîba
 ROU
1:44.90
4 Milan Janić
 YUG
1:45.63
5 Peter Bischof
 GDR
1:45.97
6 Anders Andersson
 SWE
1:46.32
7 Ian Ferguson
 NZL
1:47.36
8 Felix Masár
 TCH
1:48.18

K1 1000 m

rang sporter land tijd
Goud Rüdiger Helm
 GDR
3:48.77
Zilver Alain Lebas
 FRA
3:50.20
Brons Ion Bîrlădeanu
 ROU
3:50.49
4 John Sumegi
 AUS
3:50.63
5 Oreste Perri
 ITA
3:51.95
6 Felix Masár
 TCH
3:52.10
7 Milan Janić
 YUG
3:53.50
8 Ian Ferguson
 NZL
3:53.78

K2 500 m

rang sporters land tijd
Goud Vladimir Parfenovitsj
Sergej Tsjoechrai
 URS
1:32.38
Zilver Herminio Menéndez Rodríguez
Guillermo Del Riego Gordón
 ESP
1:33.65
Brons Rüdiger Helm
Bernd Olbricht
 GDR
1:34.00
4 Francis Hervieu
Alain Lebas
 FRA
1:36.22
5 Barry Kelly
Robert Lee
 AUS
1:36.45
6 Alexandru Giura
Ion Bîrlădeanu
 ROU
1:36.96
7 Waldemar Merk
Zdzisław Szubski
 POL
1:37.20
8 László Szabó
Zoltán Romhányi
 HUN
1:37.66

K2 1000 m

rang sporters land tijd
Goud Vladimir Parfenovitsj
Sergej Tsjoechrai
 URS
3:26.72
Zilver István Szabó
István Joós
 HUN
3:28.49
Brons Luís Gregorio Ramos Misioné
Herminio Menéndez Rodríguez
 ESP
3:28.66
4 Alexandru Giura
Nicolae Ţicu
 ROU
3:28.94
5 Peter Hempel
Harry Nolte
 GDR
3:31.02
6 Jose Marrero
Reynaldo Cunill
 CUB
3:31.12
7 Ron Stevens
Gert Jan Lebbink
 NED
3:33.18
8 Alan Thompson
Geoffrey Walker
 NZL
3:33.83

K4 1000 m

rang sporters land tijd
Goud Rüdiger Helm
Bernd Olbricht
Harald Marg
Bernd Duvigneau
 GDR
3:13.76
Zilver Mihai Zafiu
Vasile Dîba
Ion Geantă
Nicuşor Eşanu
 ROU
3:15.35
Brons Borislav Borissov
Bojidar Milenkov
Lazar Christov
Ivan Manev
 BUL
3:15.46
4 Ryszard Oborski
Grzegorz Kołtan
Daniel Wełna
Grzegorz Śledziewski
 POL
3:16.33
5 József Deme
János Rátkai
József Kosztyán
Zoltán Sztanity
 HUN
3:17.27
6 François Barouh
Patrick Berard
Philippe Boccara
Patrick Lefoulon
 FRA
3:17.60
7 Gennadi Machnev
Sergej Nagorny
Aleksandrs Avdejevs
Vladimir Tainikov
 URS
3:19.83
8 Barry Kelly
Robert Lee
Ken Vidler
Crosbie Baulch
 AUS
3:19.87

kano

C1 500 m

rang sporter land tijd
Goud Sergej Postrechin
 URS
1:53.37
Zilver Ljoebomir Ljoebenov
 BUL
1:53.49
Brons Olaf Heukrodt
 GDR
1:54.38
4 Tamás Wichmann
 HUN
1:54.58
5 Marek Łbik
 POL
1:55.90
6 Timo Grönlund
 FIN
1:55.94
7 Lipat Varabiev
 ROU
1:56.80
8 Radomír Blažík
 TCH
1:56.83

C1 1000 m

rang sporter land tijd
Goud Ljoebomir Ljoebenov
 BUL
4:12.38
Zilver Sergej Postrechin
 URS
4:13.53
Brons Eckhard Leue
 GDR
4:15.02
4 Libor Dvořák
 TCH
4:15.25
5 Lipat Varabiev
 ROU
4:16.68
6 Timo Grönlund
 FIN
4:17.37
7 Thomas Falk
 SWE
4:20.66
8 Matija Ljubek
 YUG
4:22.40

C2 500 m

rang sporters land tijd
Goud László Foltán
István Vaskuti
 HUN
1:43.39
Zilver Petre Capusta
Ivan Patzaichin
 ROU
1:44.12
Brons Borislav Ananiev
Nikolai Ilkov
 BUL
1:44.83
4 Jerzy Dunajski
Marek Wisła
 POL
1:45.10
5 Jiří Vrdlovec
Petr Kubíček
 TCH
1:46.48
6 Sergej Petrenko
Aleksandr Vinogradov
 URS
1:46.95
7 Santos Magaz Marcos
Narciso Suárez Amador
 ESP
1:48.18
8 Bernt Lindelöf
Erik Zeidlitz
 SWE
1:48.69

C2 1000 m

rang sporters land tijd
Goud Ivan Patzaichin
Toma Simionov
 ROU
3:47.65
Zilver Olaf Heukrodt
Uwe Madeja
 GDR
3:49.93
Brons Vasili Joertsjenko
Joeri Lobanov
 URS
3:51.28
4 Matija Ljubek
Mirko Nišović
 YUG
3:51.30
5 Jiří Vrdlovec
Petr Kubíček
 TCH
3:52.50
6 Marek Dopierała
Jan Pinczura
 POL
3:53.01
7 Raitsjo Koermandzjiev
Kamen Koetzev
 BUL
3:53.89
8 Tamás Buday
Oszkár Frey
 HUN
3:54.31

Dames

kajak

K1 500 m

rang sporter land tijd
Goud Birgit Fischer
 GDR
1:57.96
Zilver Vanja Gesjeva
 BUL
1:59.48
Brons Antonina Melnikova
 URS
1:59.66
4 Maria Ştefan
 ROU
2:00.90
5 Ewa Eichler
 POL
2:01.23
6 Agneta Andersson
 SWE
2:01.33
7 Katalin Povázsán
 HUN
2:01.52
8 Béatrice Knopf
 FRA
2:02.91

K2 500 m

rang sporters land tijd
Goud Carsta Genäuß
Martina Bischof
 GDR
1:43.88
Zilver Galina Alexejeva
Nina Trofimova
 URS
1:46.91
Brons Éva Rakusz
Mária Zakariás
 HUN
1:47.95
4 Elisabeta Babeanu
Agafia Buhaev
 ROU
1:48.04
5 Agneta Andersson
Karin Olsson
 SWE
1:49.27
6 Anne-Marie Loriot
Valérie Leclerc
 FRA
1:49.48
7 Ewa Eichler
Ewa Wojtaszek
 POL
1:51.31
8 Frances Wetherall
Lesley Smither
 GBR
1:52.76

Medaillespiegel

rang land Goud goud Zilver zilver Brons brons totaal
1
 Sovjet-Unie
4 2 2 8
2
 DDR
4 1 3 8
3
 Bulgarije
1 2 2 5
 Roemenië
1 2 2 5
5
 Hongarije
1 1 1 3
6
 Spanje
0 1 1 2
7
 Australië
0 1 0 1
 Frankrijk
0 1 0 1
totaal 11 11 11 33
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 1980
Listen to this article