Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 1992 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 1992.

Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 1992

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Kanovaren is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 1992 in Barcelona. Er werden in twaalf vlakwaterdisciplines wedstrijden gevaren. Twintig jaar na de olympische spelen van München kwam kanoslalom weer op het programma en werd daarmee een permanent onderdeel op de olympische zomerspelen. Er werden wedstrijden in vier kanoslalomdisciplines gehouden.

Slalom

In 1992 waren de slalom regels anders dan dat zij nu zijn. Bij het raken van één of twee palen van een poortje kreeg je 5 strafseconden. Een wedstrijd bestond uit twee manches, degene met de snelste manche (vaartijd plus strafseconden) was de winnaar.

Heren

K1

rang sporter land snelste vaartijd
Goud Pierpaolo Ferrazzi
 ITA
106.89
Zilver Sylvian Curinier
 FRA
107.06
Brons Jochen Lettmann
 GER
108.52
4 Richard Fox
 GBR
108.85
5 Laurent Brissaud
 FRA
109.37
6 Marjan Štrukelj
 SLO
110.11
7 Melvyn Jones
 GBR
110.40
8 Ian Wiley
 IRL
110.45

C1

rang sporter land snelste vaartijd
Goud Lukáš Pollert
 TCH
113.69
Zilver Gareth Marriott
 GBR
116.48
Brons Jacky Avril
 FRA
117.18
4 Jon Lugbill
 USA
118.62
5 Renato De Monti
 ITA
119.02
6 Martin Lang
 GER
119.19
7 Emmanuel Brugvin
 FRA
119.19
8 Juraj Ontko
 TCH
120.23

C2

rang sporters land snelste vaartijd
Goud Scott Strausbaugh
Joe Jacobi
 USA
122.41
Zilver Miroslav Šimek
Jiří Rohan
 TCH
124.25
Brons Franck Adisson
Wilfrid Forgues
 FRA
124.38
4 Jamie McEwan
Lecky Haller
 USA
128.05
5 Ueli Matti
Peter Matti
 SUI
128.55
6 Pavel Štercl
Petr Štercl
 TCH
130.42
7 Jan Petříček
Tomáš Petříček
 TCH
131.86
8 Thierry Saïdi
Emmanuel del Rey
 FRA
132.29

Dames

K1

rang sporter land snelste vaartijd
Goud Elisabeth Micheler
 GER
126.41
Zilver Danielle Woodward
 AUS
128.27
Brons Dana Chladek
 USA
131.75
4 Eva Roth
 GER
132.29
5 Marianne Agulhon
 FRA
132.89
6 Kordula Striepecke
 GER
134.49
7 Zdenka Grossmannová
 TCH
135.79
8 Joanne Woods
 CAN
138.06

Vlakwater

Heren

K1 500 m

rang sporter land tijd
Goud Mikko Kolehmainen
 FIN
1:40.34
Zilver Zsolt Gyulay
 HUN
1:40.64
Brons Knut Holmann
 NOR
1:40.71
4 Norman Bellingham
 USA
1:40.84
5 Sergei Kalesnik
 EUN
1:40.90
6 Roberto Liberato
 SUI
1:41.98
7 Daniele Scarpa
 ITA
1:42.00
8 Marin Popescu
 ROU
1:42.24

K1 1000 m

rang sporter land tijd
Goud Clint Robinson
 AUS
3:37.26
Zilver Knut Holmann
 NOR
3:37.50
Brons Greg Barton
 USA
3:37.93
4 Marin Popescu
 ROU
3:38.37
5 Beniamino Bonomi
 ITA
3:41.12
6 José Gracia
 POR
3:41.60
7 Thor Nielsen
 DEN
3:41.70
8 Renn Crichlow
 CAN
3:43.46

K2 500 m

rang sporters land tijd
Goud Kay Bluhm
Torsten Gutsche
 GER
1:28.27
Zilver Maciej Freimut
Wojciech Kurpiewski
 POL
1:29.84
Brons Antonio Rossi
Bruno Dreossi
 ITA
1:30.00
4 Juan José Román Mangas
Juan Manuel Sánchez de Castro
 ESP
1:30.93
5 Kalle Sundqvist
Gunnar Olsson
 SWE
1:31.48
6 Jesper Staal
Thor Nielsen
 DEN
1:31.84
7 Ferenc Csipes
Zsolt Gyulay
 HUN
1:32.34
8 Michael Harbold
Peter Newton
 USA
1:33.02

K2 1000 m

rang sporters land tijd
Goud Kay Bluhm
Torsten Gutsche
 GER
3:16.10
Zilver Gunnar Olsson
Kalle Sundqvist
 SWE
3:17.70
Brons Grzegorz Kotowicz
Dariusz Białkowski
 POL
3:18.86
4 Greg Barton
Norman Bellingham
 USA
3:19.26
5 Paolo Luschi
Daniele Scarpa
 ITA
3:20.34
6 Krisztián Bártfai
András Rajna
 HUN
3:20.71
7 René Kučera
Petr Hruška
 TCH
3:23.12
8 Ian Ferguson
Paul MacDonald
 NZL
3:26.84

K4 1000 m

rang sporters land tijd
Goud Oliver Kegel
Thomas Reineck
Mario von Appen
André Wohllebe
 GER
2:54.18
Zilver Attila Ábrahám
Ferenc Csipes
László Fidel
Zsolt Gyulay
 HUN
2:54.82
Brons Ramon Andersson
Kelvin Graham
Ian Rowling
Steven Wood
 AUS
2:56.97
4 Róbert Erban
Juraj Kadnár
Attila Szabó
Jozef Turza
 TCH
2:57.06
5 Geza Magyar
Sorin Petcu
Romică Şerban
Daniel Stoian
 ROU
3:00.11
6 Maciej Freimut
Grzegorz Kaleta
Grzegorz Krawców
Wojciech Kurpiewski
 POL
3:01.43
7 Jonas Fager
Pablo Grate
Anders Ohlsén
Hans Olsson
 SWE
3:01.46
8 Petar Godev
Nikolai Georgijev
Milko Kazanov
Nikolai Jordanov
 BUL
3:02.08

C1 500 m

rang sporter land tijd
Goud Nikolai Boechalov
 BUL
1:51.15
Zilver Michail Sliwinski
 EUN
1:51.40
Brons Olaf Heukrodt
 GER
1:53.00
4 Slavomír Kňazovický
 TCH
1:54.51
5 Imre Pulai
 HUN
1:54.86
6 Stephen Giles
 CAN
1:55.80
7 Pascal Sylvoz
 FRA
1:56.96
8 Victor Partnoi
 ROU
1:57.34

C1 1000 m

rang sporter land tijd
Goud Nikolai Boechalov
 BUL
4:05.92
Zilver Ivans Klementjevs
 LAT
4:06.60
Brons György Zala
 HUN
4:07.35
4 Matthias Röder
 GER
4:08.96
5 Pascal Sylvoz
 FRA
4:09.82
6 Andrew Train
 GBR
4:12.58
7 Victor Partnoi
 ROU
4:14.27
8 Jan Bartůněk
 TCH
4:15.25

C2 500 m

rang sporters land tijd
Goud Aleksandr Maseikov
Dmitri Dovgalenok
 EUN
1:41.54
Zilver Ulrich Papke
Ingo Spelly
 GER
1:41.68
Brons Martin Marinov
Blagovest Stojanov
 BUL
1:41.94
4 Gheorghe Andriev
Nicolae Juravschi
 ROU
1:42.84
5 Arne Nielsson
Christian Frederiksen
 DEN
1:42.92
6 Didier Hoyer
Olivier Boivin
 FRA
1:43.04
7 Attila Pálizs
György Kolonics
 HUN
1:43.27
8 Jan Bartůněk
Waldemar Fibigr
 TCH
1:44.70

C2 1000 m

rang sporters land tijd
Goud Ulrich Papke
Ingo Spelly
 GER
3:37.42
Zilver Arne Nielsson
Christian Frederiksen
 DEN
3:39.26
Brons Didier Hoyer
Olivier Boivin
 FRA
3:39.51
4 Gheorghe Andriev
Nicolae Juravschi
 ROU
3:39.88
5 Attila Pálizs
György Kolonics
 HUN
3:42.86
6 Martin Marinov
Blagovest Stojanov
 BUL
3:43.97
7 Larry Cain
David Frost
 CAN
3:46.21
8 Aleksej Igrajev
Aleksandr Gromovitsj
 EUN
3:53.90

Dames

K1 500 m

rang sporter land tijd
Goud Birgit Schmidt
 GER
1:51.60
Zilver Rita Kőbán
 HUN
1:51.96
Brons Izabela Dylewska
 POL
1:52.36
4 Josefa Idem
 ITA
1:52.78
5 Ursula Profanter
 AUT
1:53.17
6 Sabine Goetschy
 FRA
1:53.53
7 Caroline Brunet
 CAN
1:54.82
8 Sanda Toma
 ROU
1:54.84

K2 500 m

rang sporters land tijd
Goud Ramona Portwich
Anke von Seck
 GER
1:40.29
Zilver Agneta Andersson
Susanne Gunnarsson
 SWE
1:40.41
Brons Rita Kőbán
Éva Dónusz
 HUN
1:40.81
4 Sanda Toma
Carmen Simion
 ROU
1:42.12
5 Alison Herst
Klara Macaskill
 CAN
1:42.14
6 Izabela Dylewska
Elżbieta Urbańczyk
 POL
1:42.44
7 Zhao Xiaoli
Ning Menghua
 CHN
1:42.46
8 Jeanette Brandstrup Knudsen
Yvonne Brandstrup Knudsen
 DEN
1:43.98

K4 500 m

rang sporters land tijd
Goud Éva Dónusz
Kinga Czigány
Rita Kőbán
Erika Mészáros
 HUN
1:38.32
Zilver Katrin Borchert
Ramona Portwich
Birgit Schmidt
Anke von Seck
 GER
1:38.47
Brons Anna Olsson
Agneta Andersson
Maria Haglund
Susanne Rosenqvist
 SWE
1:39.79
4 Viorica Iordache
Claudia Nicula
Carmen Simion
Sanda Toma
 ROU
1:41.02
5 Ning Menghua
Wang Jing
Wen Yanfang
Zhao Xiaoli
 CHN
1:41.12
6 Caroline Brunet
Alison Herst
Klara Macaskill
Kevyn Stafford
 CAN
1:42.28
7 Sheila Conover
Alexandra Harbold
Cathy Marino-Geers
Traci Phillips
 USA
1:43.00
8 Denise Cooper
Lynda Lehmann
Gayle Mayes
Anna Wood
 AUS
1:43.88

Medaillespiegel

rang land Goud goud Zilver zilver Brons brons totaal
1
 Duitsland
7 2 2 11
2
 Bulgarije
2 0 1 3
3
 Hongarije
1 3 2 6
4
 Australië
1 1 1 3
5
 Gezamenlijk team
1 1 0 2
 Tsjecho-Slowakije
1 1 0 2
7
 Verenigde Staten
1 0 2 3
8
 Italië
1 0 1 2
9
 Finland
1 0 0 1
10
 Zweden
0 2 1 3
11
 Frankrijk
0 1 3 4
12
 Polen
0 1 2 3
 Noorwegen
0 1 1 2
14
 Denemarken
0 1 0 1
 Letland
0 1 0 1
 Groot-Brittannië
0 1 0 1
totaal 16 16 16 48
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 1992
Listen to this article