Lijst van olympische medaillewinnaars kanovaren (slalom) - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Lijst van olympische medaillewinnaars kanovaren (slalom).

Lijst van olympische medaillewinnaars kanovaren (slalom)

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Kanoslalom (Wildwaterslalom) is een discipline binnen de olympische sport kanovaren die op het programma staat van de Olympische Spelen. Deze pagina geeft de lijst van olympische medaillewinnaars in deze discipline.

Zie ook het artikel Lijst van olympische medaillewinnaars kanovaren (sprint) voor de medaillewinnaars in de discipline vlakwatersprint.

Mannen

C1

Medaillewinnaars
Editie Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons
1972
 GDR
Reinhard Eiben
 FRG
Reinhold Kauder
 USA
James McEwan
1992
 TCH
Lukáš Pollert
 GBR
Gareth Marriott
 FRA
Jacky Avril
1996
 SVK
Michal Martikán
 CZE
Lukáš Pollert
 FRA
Patrice Estanguet
2000
 FRA
Tony Estanguet
 SVK
Michal Martikán
 SVK
Juraj Minčík
2004
 FRA
Tony Estanguet
 SVK
Michal Martikán
 GER
Stefan Pfannmöller
2008
 SVK
Michal Martikán
 GBR
David Florence
 AUS
Robin Bell
2012
 FRA
Tony Estanguet
 GER
Sideris Tasiadis
 SVK
Michal Martikán
2016
 FRA
Denis Gargaud Chanut
 SVK
Matej Beňuš
 JPN
Takuya Haneda
2020
 SLO
Benjamin Savšek
 CZE
Lukáš Rohan
 GER
Sideris Tasiadis
Medaillespiegel
Land Goud Zilver Brons
 FRA
4 0 2
 SVK
2 3 2
 GDR
1 0 0
 SLO
1 0 0
 TCH
1 0 0
 CZE
0 2 0
 GBR
0 2 0
 GER
0 1 2
 FRG
0 1 0
 AUS
0 0 1
 JPN
0 0 1
 USA
0 0 1
Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste Meervoudige
3-0-0
Tony Estanguet
2-2-1
Michal Martikán
1-0-1
Lukáš Pollert
0-1-1
Sideris Tasiadis

K1

Medaillewinnaars
Editie Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons
1972
 GDR
Siegbert Horn
 AUT
Norbert Sattler
 GDR
Harald Gimpel
1992
 ITA
Pierpaolo Ferrazzi
 FRA
Sylvian Curinier
 GER
Jochen Lettmann
1996
 GER
Oliver Fix
 SLO
Andraž Vehovar
 GER
Thomas Becker
2000
 GER
Thomas Schmidt
 GBR
Paul Ratcliffe
 ITA
Pierpaolo Ferrazzi
2004
 FRA
Benoît Peschier
 GBR
Campbell Walsh
 FRA
Fabien Lefèvre
2008
 GER
Alexander Grimm
 FRA
Fabien Lefèvre
 TOG
Benjamin Boukpeti
2012
 ITA
Daniele Molmenti
 CZE
Vavřinec Hradílek
 GER
Hannes Aigner
2016
 GBR
Joe Clarke
 SLO
Peter Kauzer
 CZE
Jiří Prskavec
2020
 CZE
Jiří Prskavec
 SVK
Jakub Grigar
 GER
Hannes Aigner
Medaillespiegel
Land Goud Zilver Brons
 GER
3 0 4
 ITA
2 0 1
 FRA
1 2 1
 GBR
1 2 0
 CZE
1 1 1
 GDR
1 0 1
 SLO
0 2 0
 AUT
0 1 0
 SVK
0 1 0
 TOG
0 0 1
Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste Meervoudige
1-0-1
Pierpaolo Ferrazzi
1-0-1
Jiří Prskavec
0-1-1
Fabien Lefèvre
0-0-2
Hannes Aigner

Vrouwen

C1

Medaillewinnaars
Editie Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons
2020
 AUS
Jessica Fox
 GBR
Mallory Franklin
 GER
Andrea Herzog
Medaillespiegel
Land Goud Zilver Brons
 AUS
1 0 0
 GBR
0 1 0
 GER
0 0 1

K1

Medaillewinnaars
Editie Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons
1972
 GDR
Angelika Bahmann
 FRG
Gisela Grothaus
 FRG
Magdalena Wunderlich
1992
 GER
Elisabeth Micheler
 AUS
Danielle Woodward
 USA
Dana Chladek
1996
 CZE
Štěpánka Hilgertová
 USA
Dana Chladek
 FRA
Myriam Fox-Jerusalmi
2000
 CZE
Štěpánka Hilgertová
 FRA
Brigitte Guibal
 FRA
Anne-Lise Bardet
2004
 SVK
Elena Kaliská
 USA
Rebecca Giddens
 GBR
Helen Reeves
2008
 SVK
Elena Kaliská
 AUS
Jacqueline Lawrence
 AUT
Violetta Oblinger-Peters
2012
 FRA
Émilie Fer
 AUS
Jessica Fox
 ESP
Maialen Chourraut
2016
 ESP
Maialen Chourraut
 NZL
Luuka Jones
 AUS
Jessica Fox
2020
 GER
Ricarda Funk
 ESP
Maialen Chourraut
 AUS
Jessica Fox
Medaillespiegel
Land Goud Zilver Brons
 CZE
2 0 0
 GER
2 0 0
 SVK
2 0 0
 FRA
1 1 2
 ESP
1 1 1
 GDR
1 0 0
 AUS
0 3 2
 USA
0 2 1
 FRG
0 1 1
 NZL
0 1 0
 AUT
0 0 1
 GBR
0 0 1
Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste Meervoudige
2-0-0
Štěpánka Hilgertová
2-0-0
Elena Kaliská
1-1-1
Maialen Chourraut
0-1-2
Jessica Fox
0-1-1
Dana Chladek

Afgevoerd onderdeel

C2

Medaillewinnaars
Editie Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons
1972
 GDR
Rolf-Dieter Amend
Walter Hofmann
 FRG
Wilhelm Baues
Hans Otto Schumacher
 FRA
Jean-Claude Olry
Jean-Louis Olry
1992
 USA
Joe Jacobi
Scott Strausbaugh
 TCH
Jiří Rohan
Miroslav Šimek
 FRA
Franck Adisson
Wilfrid Forgues
1996
 FRA
Franck Adisson
Wilfrid Forgues
 CZE
Jiří Rohan
Miroslav Šimek
 GER
André Ehrenberg
Michael Senft
2000
 SVK
Pavol Hochschorner
Peter Hochschorner
 POL
Krzysztof Kołomański
Michał Staniszewski
 CZE
Marek Jiras
Tomáš Mader
2004
 SVK
Pavol Hochschorner
Peter Hochschorner
 GER
Marcus Becker
Stefan Henze
 CZE
Ondřej Štěpánek
Jaroslav Volf
2008
 SVK
Pavol Hochschorner
Peter Hochschorner
 CZE
Ondřej Štěpánek
Jaroslav Volf
 RUS
Michail Koeznetsov
Dmitri Larionov
2012
 GBR
Timothy Baillie
Etienne Stott
 GBR
David Florence
Richard Hounslow
 SVK
Pavol Hochschorner
Peter Hochschorner
2016
 SVK
Ladislav Škantár
Peter Škantár
 GBR
David Florence
Richard Hounslow
 FRA
Gauthier Klauss
Matthieu Péché
Medaillespiegel
Land Goud Zilver Brons
 SVK
4 0 1
 GBR
1 2 0
 FRA
1 0 3
 GDR
1 0 0
 USA
1 0 0
 CZE
0 2 2
 GER
0 1 1
 FRG
0 1 0
 POL
0 1 0
 TCH
0 1 0
 RUS
0 0 1
Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste Meervoudige
3-0-1
Pavol Hochschorner
3-0-1
Peter Hochschorner
1-0-1
Franck Adisson
1-0-1
Wilfrid Forgues
0-2-0
/
Jiří Rohan
0-2-0
/
Miroslav Šimek
0-2-0
David Florence
0-2-0
Richard Hounslow
0-1-1
Ondřej Štěpánek
0-1-1
Jaroslav Volf
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Lijst van olympische medaillewinnaars kanovaren (slalom)
Listen to this article