Lijst van olympische medaillewinnaars schietsport - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Lijst van olympische medaillewinnaars schietsport.

Lijst van olympische medaillewinnaars schietsport

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

De schietsport is een van de sporten die op de Olympische Spelen worden beoefend. Deze pagina geeft de lijst van olympische medaillewinnaars in deze sport.

Zie ook het artikel Schietsport op de Olympische Zomerspelen.

Mannen / Open

Luchtpistool 10 meter

Medaillewinnaars
Editie
Goud
Zilver
Brons
1988
 BUL
Tanjoe Kirjakov
 USA
Erich Buljung
 CHN
Xu Haifeng
1992
 CHN
Wang Yifu
 EUN
Sergej Pyzjanov
 ROU
Sorin Babii
1996
 ITA
Roberto Di Donna
 CHN
Wang Yifu
 BUL
Tanjoe Kirjakov
2000
 FRA
Franck Dumoulin
 CHN
Wang Yifu
 BLR
Igor Basinski
2004
 CHN
Wang Yifu
 RUS
Michail Nestroejev
 RUS
Vladimir Isakov
2008
 CHN
Pang Wei
 KOR
Jin Jong-oh
 USA
Jason Turner
2012
 KOR
Jin Jong-oh
 ITA
Luca Tesconi
 SRB
Andrija Zlatić
2016
 VIE
Hoàng Xuân Vinh
 BRA
Felipe Almeida Wu
 CHN
Pang Wei
Medaillespiegel
Land
 CHN
3 2 2
 ITA
1 1 0
 KOR
1 1 0
 BUL
1 0 1
 FRA
1 0 0
 VIE
1 0 0
 RUS
0 1 1
 USA
0 1 1
 BRA
0 1 0
 EUN
0 1 0
 BLR
0 0 1
 ROU
0 0 1
 SRB
0 0 1
Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste Meervoudige
2-2-0
Wang Yifu
1-1-0
Jin Jong-oh
1-0-1
Tanjoe Kirjakov
1-0-1
Pang Wei

Snelvuurpistool 25 meter

1912-1920: Duelpistool, 30 meter
Medaillewinnaars
Editie
Goud
Zilver
Brons
1896
 GRE
Ioannis Phrangoudis
 GRE
Georgios Orphanidis
 DEN
Holger Nielsen
1900
 FRA
Maurice Larrouy
 FRA
Léon Moreaux
 FRA
Eugène Balme
1912
 USA
Alfred Lane
 SWE
Paul Palén
 SWE
Johan von Holst
1920
 BRA
Guilherme Paraense
 USA
Raymond Bracken
 SUI
Fritz Zulauf
1924
 USA
Henry Bailey
 SWE
Vilhelm Carlberg
 FIN
Lennart Hannelius
1932
 ITA
Renzo Morigi
 GER
Heinz Hax
 ITA
Domenico Matteucci
1936
 GER
Cornelius van Oyen
 GER
Heinz Hax
 SWE
Torsten Ullman
1948
 HUN
Károly Takács
 ARG
Carlos Díaz Sáenz Valiente
 SWE
Sven Lundqvist
1952
 HUN
Károly Takács
 HUN
Szilárd Kun
 ROU
Gheorghe Lichiardopol
1956
 ROU
Ştefan Petrescu
 URS
Jevgeni Tsjerkasov
 ROU
Gheorghe Lichiardopol
1960
 USA
William McMillan
 FIN
Pentti Linnosvuo
 URS
Aleksandr Zabelin
1964
 FIN
Pentti Linnosvuo
 ROU
Ion Tripşa
 TCH
Lubomír Nácovský
1968
 POL
Józef Zapędzki
 ROU
Marcel Roşca
 URS
Renart Suleimanov
1972
 POL
Józef Zapędzki
 TCH
Ladislav Falta
 URS
Viktor Torsjin
1976
 GDR
Norbert Klaar
 GDR
Jürgen Wiefel
 ITA
Roberto Ferraris
1980
 ROU
Corneliu Ion
 GDR
Jürgen Wiefel
 AUT
Gerhard Petritsch
1984
 JPN
Takeo Kamachi
 ROU
Corneliu Ion
 FIN
Rauno Bies
1988
 URS
Afanasijs Kuzmins
 GDR
Ralf Schumann
 HUN
Zoltán Kovács
1992
 GER
Ralf Schumann
 LAT
Afanasijs Kuzmins
 EUN
Vladimir Vokhmianin
1996
 GER
Ralf Schumann
 BUL
Emil Milev
 KAZ
Vladimir Vokhmianin
2000
 RUS
Sergej Alifirenko
 SUI
Michel Ansermet
 ROU
Iulian Raicea
2004
 GER
Ralf Schumann
 RUS
Sergej Poljakov
 RUS
Sergej Alifirenko
2008
 UKR
Oleksandr Petriv
 GER
Ralf Schumann
 GER
Christian Reitz
2012
 CUB
Leuris Pupo
 IND
Vijay Kumar
 CHN
Ding Feng
2016
 GER
Christian Reitz
 FRA
Jean Quiquampoix
 CHN
Li Yuehong
Medaillespiegel
Land
 GER
5 3 1
 USA
3 1 0
 ROU
2 3 3
 HUN
2 1 1
 POL
2 0 0
 GDR
1 3 0
 FRA
1 2 1
 URS
1 1 3
 FIN
1 1 2
 RUS
1 1 1
 GRE
1 1 0
 ITA
1 0 2
 BRA
1 0 0
 CUB
1 0 0
 JPN
1 0 0
 UKR
1 0 0
 SWE
0 2 3
 SUI
0 1 1
 TCH
0 1 1
 ARG
0 1 0
 BUL
0 1 0
 LAT
0 1 0
 IND
0 1 0
 CHN
0 0 2
 AUT
0 0 1
 DEN
0 0 1
 EUN
0 0 1
 KAZ
0 0 1
Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste Meervoudige
3-2-0
/
Ralf Schumann
2-0-0
Károly Takács
2-0-0
Józef Zapędzki
1-1-0
Corneliu Ion
1-1-0
/
Afanasijs Kuzmins
1-1-0
Pentti Linnosvuo
1-0-1
Sergej Alifirenko
1-0-1
Christian Reitz
0-2-0
Jürgen Wiefel
0-2-0
Heinz Hax
0-0-2
Gheorghe Lichiardopol
0-0-2
/
Vladimir Vokhmianin

Kleinkalibergeweer 50 meter, drie houdingen

Medaillewinnaars
Editie
Goud
Zilver
Brons
1952
 NOR
Erling Kongshaug
 FIN
Vilho Ylönen
 URS
Boris Andrejev
1956
 URS
Anatoli Bogdanov
 TCH
Otakar Hořínek
 SWE
John Sundberg
1960
 URS
Viktor Sjamboerkin
 URS
Marat Nijazov
 EUA
Klaus Zähringer
1964
 USA
Lones Wigger
 BUL
Velitsjko Velitsjkov
 HUN
László Hammerl
1968
 FRG
Bernd Klingner
 USA
John Writer
 URS
Viktor Parkhimovitsj
1972
 USA
John Writer
 USA
Lanny Bassham
 GDR
Werner Lippoldt
1976
 USA
Lanny Bassham
 USA
Margaret Murdock
 FRG
Werner Seibold
1980
 URS
Viktor Vlasov
 GDR
Bernd Hartstein
 SWE
Sven Johansson
1984
 GBR
Malcolm Cooper
 SUI
Daniel Nipkow
 GBR
Alister Allan
1988
 GBR
Malcolm Cooper
 GBR
Alister Allan
 URS
Kirill Ivanov
1992
 EUN
Gratsja Petikjan
 USA
Robert Foth
 JPN
Ryohei Koba
1996
 FRA
Jean-Pierre Amat
 KAZ
Sergej Beljajev
 AUT
Wolfram Waibel
2000
 SLO
Rajmond Debevec
 FIN
Juha Hirvi
 NOR
Harald Stenvaag
2004
 CHN
Jia Zhanbo
 USA
Michael Anti
 AUT
Christian Planer
2008
 CHN
Jian Qiu
 UKR
Joeri Soechoroekov
 SLO
Rajmond Debevec
2012
 ITA
Niccolò Campriani
 KOR
Kim Jong-hyun
 USA
Matthew Emmons
2016
 ITA
Niccolò Campriani
 RUS
Sergej Kamenskij
 FRA
Alexis Raynaud
Medaillespiegel
Land
 USA
3 5 1
 URS
3 1 3
 GBR
2 1 1
 CHN
2 0 0
 ITA
2 0 0
 FRA
1 0 1
 FRG
1 0 1
 NOR
1 0 1
 SLO
1 0 1
 EUN
1 0 0
 FIN
0 2 0
 GDR
0 1 1
 BUL
0 1 0
 KAZ
0 1 0
 KOR
0 1 0
 SUI
0 1 0
 RUS
0 1 0
 TCH
0 1 0
 UKR
0 1 0
 AUT
0 0 2
 SWE
0 0 2
 EUA
0 0 1
 HUN
0 0 1
 JPN
0 0 1
Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste Meervoudige
2-0-0
Niccolò Campriani
2-0-0
Malcolm Cooper
1-1-0
Lanny Bassham
1-1-0
John Writer
1-0-1
Rajmond Debevec
0-1-1
Alister Allan

Luchtgeweer 10 meter

Medaillewinnaars
Editie
Goud
Zilver
Brons
1984
 FRA
Philippe Hébérle
 AUT
Andreas Kronthaler
 GBR
Barry Dagger
1988
 YUG
Goran Maksimović
 FRA
Nicolas Berthelot
 FRG
Johann Riederer
1992
 EUN
Joeri Fedkin
 FRA
Franck Badiou
 GER
Johann Riederer
1996
 RUS
Artjom Chadzjibekov
 AUT
Wolfram Waibel
 FRA
Jean-Pierre Amat
2000
 CHN
Cai Yalin
 RUS
Artjom Chadzjibekov
 RUS
Jevgeni Alejnikov
2004
 CHN
Zhu Qinan
 CHN
Li Jie
 SVK
Jozef Gönci
2008
 IND
Abhinav Bindra
 CHN
Zhu Qinan
 FIN
Henri Häkkinen
2012
 ROU
Alin George Moldoveanu
 ITA
Niccolò Campriani
 IND
Gagan Narang
2016
 ITA
Niccolò Campriani
 UKR
Sergej Koelisj
 RUS
Vladimir Maslennikov
Medaillespiegel
Land
 CHN
2 2 0
 FRA
1 2 1
 RUS
1 1 2
 ITA
1 1 0
 IND
1 0 1
 EUN
1 0 0
 ROU
1 0 0
 YUG
1 0 0
 AUT
0 2 0
 UKR
0 1 0
 FIN
0 0 1
 FRG
0 0 1
 GBR
0 0 1
 GER
0 0 1
 SVK
0 0 1
Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste Meervoudige
1-1-0
Niccolò Campriani
1-1-0
Artjom Chadzjibekov
1-1-0
Zhu Qinan
0-0-2
/
Johann Riederer

Skeet

Medaillewinnaars
Editie
Goud
Zilver
Brons
1968
 URS
Jevgeni Petrov
 ITA
Romano Garagnani
 FRG
Konrad Wirnhier
1972
 FRG
Konrad Wirnhier
 URS
Jevgeni Petrov
 GDR
Michael Buchheim
1976
 TCH
Josef Panáček
 NED
Eric Swinkels
 POL
Wiesław Gawlikowski
1980
 DEN
Hans Kjeld Rasmussen
 SWE
Lars-Göran Carlsson
 CUB
Roberto Castrillo
1984
 USA
Matthew Dryke
 DEN
Ole Riber Rasmussen
 ITA
Luca Scribani Rossi
1988
 GDR
Axel Wegner
 CHI
Alfonso de Iruarrizaga
 ESP
Jorge Guardiola Hay
1992
 CHN
Zhang Shan
 PER
Juan Giha Yarur
 ITA
Bruno Rossetti
1996
 ITA
Ennio Falco
 POL
Mirosław Rzepkowski
 ITA
Andrea Benelli
2000
 UKR
Mykola Miltsjev
 CZE
Petr Málek
 USA
James Graves
2004
 ITA
Andrea Benelli
 FIN
Marko Kemppainen
 CUB
Juan Miguel Rodríguez
2008
 USA
Vincent Hancock
 NOR
Tore Brovold
 FRA
Anthony Terras
2012
 USA
Vincent Hancock
 DEN
Anders Golding
 QAT
Nasser Al-Attiyah
2016
 ITA
Gabriele Rossetti
 SWE
Marcus Svensson
IOA
Abdullah Al-Rashidi
Medaillespiegel
Land
 ITA
3 3 1
 USA
3 0 1
 DEN
1 2 0
 URS
1 1 0
 FRG
1 0 1
 GDR
1 0 1
 CHN
1 0 0
 TCH
1 0 0
 UKR
1 0 0
 SWE
0 2 0
 POL
0 1 1
 CHI
0 1 0
 CZE
0 1 0
 FIN
0 1 0
 NED
0 1 0
 NOR
0 1 0
 PER
0 1 0
 CUB
0 0 2
 ESP
0 0 1
 FRA
0 0 1
 IOA
0 0 1
 QAT
0 0 1
Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste Meervoudige
2-0-0
Vincent Hancock
1-1-0
Jevgeni Petrov
1-0-1
Andrea Benelli
1-0-1
Konrad Wirnhier

Trap

Medaillewinnaars
Editie
Goud
Zilver
Brons
1900
 FRA
Roger de Barbarin
 FRA
René Guyot
 FRA
Justinien de Clary
1908
 CAN
Walter Ewing
 CAN
George Beattie
 GBR
Alexander Maunder
1912
 USA
James Graham
 GER
Alfred Goeldel
 RUS
Harry Blau
1920
 USA
Mark Arie
 USA
Frank Troeh
 USA
Frank Wright
1924
 HUN
Gyula Halasy
 FIN
Konrad Huber
 USA
Frank Hughes
1952
 CAN
George Genereux
 SWE
Knut Holmqvist
 SWE
Hans Liljedahl
1956
 ITA
Galliano Rossini
 POL
Adam Smelczyński
 ITA
Alessandro Ciceri
1960
 ROU
Ion Dumitrescu
 ITA
Galliano Rossini
 URS
Sergej Kalinin
1964
 ITA
Ennio Mattarelli
 URS
Pavel Senitsjev
 USA
William Morris
1968
 GBR
John Braithwaite
 USA
Thomas Garrigus
 GDR
Kurt Czekalla
1972
 ITA
Angelo Scalzone
 FRA
Michel Carrega
 ITA
Silvano Basagni
1976
 USA
Donald Haldeman
 POR
Armando Silva Marques
 ITA
Ubaldesco Baldi
1980
 ITA
Luciano Giovannetti
 URS
Roestam Jamboelatov
 GDR
Jörg Damme
1984
 ITA
Luciano Giovannetti
 PER
Francisco Boza
 USA
Daniel Carlisle
1988
 URS
Dmitri Monakov
 TCH
Miroslav Bednařík
 BEL
Frans Peeters
1992
 TCH
Petr Hrdlička
 JPN
Kazumi Watanabe
 ITA
Marco Venturini
1996
 AUS
Michael Diamond
 USA
Joshua Lakatos
 USA
Lance Bade
2000
 AUS
Michael Diamond
 GBR
Ian Peel
 ITA
Giovanni Pellielo
2004
 RUS
Alexey Alipov
 ITA
Giovanni Pellielo
 AUS
Adam Vella
2008
 CZE
David Kostelecký
 ITA
Giovanni Pellielo
 RUS
Alexey Alipov
2012
 CRO
Giovanni Cernogoraz
 ITA
Massimo Fabbrizi
 KUW
Fehaid Aldeehani
2016
 CRO
Josip Glasnović
 ITA
Giovanni Pellielo
 GBR
Edward Ling
Medaillespiegel
Land
 ITA
5 5 5
 USA
3 3 5
 CAN
2 1 0
 AUS
2 0 1
 CRO
2 0 0
 FRA
1 2 1
 URS
1 2 1
 GBR
1 1 2
 TCH
1 1 0
 RUS
1 0 2
 CZE
1 0 0
 HUN
1 0 0
 ROU
1 0 0
 SWE
0 1 1
 FIN
0 1 0
 GER
0 1 0
 JPN
0 1 0
 PER
0 1 0
 POL
0 1 0
 POR
0 1 0
 GDR
0 0 2
 BEL
0 0 1
 KUW
0 0 1
Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste Meervoudige
2-0-0
Michael Diamond
2-0-0
Luciano Giovannetti
1-1-0
Galliano Rossini
1-0-1
Alexey Alipov
0-3-1
Giovanni Pellielo

Vrouwen

Luchtpistool 10 meter

Medaillewinnaars
Editie
Goud
Zilver
Brons
1988
 YUG
Jasna Šekarić
 URS
Nino Saloekvadze
 URS
Marina Dobrantsjeva
1992
 EUN
Marina Logvinenko-Dobrantsjeva
IOP
Jasna Šekarić
 BUL
Maria Grozdeva
1996
 RUS
Olga Klotsjneva
 RUS
Marina Logvinenko-Dobrantsjeva
 BUL
Maria Grozdeva
2000
 CHN
Tao Luna
 YUG
Jasna Šekarić
 AUS
Annemarie Forder
2004
 UKR
Olena Kostevytsj
 SCG
Jasna Šekarić
 BUL
Maria Grozdeva
2008
 CHN
Guo Wenjun
 RUS
Natalia Paderina
 GEO
Nino Saloekvadze
2012
 CHN
Guo Wenjun
 FRA
Céline Goberville
 UKR
Olena Kostevytsj
2016
 CHN
Zhang Mengxue
 RUS
Vitalina Batsarasjkina
 GRE
Anna Korakaki
Medaillespiegel
Land
 CHN
4 0 0
 RUS
1 3 0
 YUG
1 1 0
 UKR
1 0 1
 EUN
1 0 0
 URS
0 1 1
 FRA
0 1 0
 IOP
0 1 0
 SCG
0 1 0
 BUL
0 0 3
 AUS
0 0 1
 GEO
0 0 1
 GRE
0 0 1
Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste Meervoudige
2-0-0
Guo Wenjun
1-3-0
/
Jasna Šekarić
1-1-1
/
/
Marina Logvinenko-Dobrantsjeva
1-0-1
Olena Kostevytsj
0-1-1
/
Nino Saloekvadze
0-0-3
Maria Grozdeva

Sportpistool 25 meter

Medaillewinnaars
Editie
Goud
Zilver
Brons
1984
 CAN
Linda Thom
 USA
Ruby Fox
 AUS
Patricia Dench
1988
 URS
Nino Saloekvadze
 JPN
Tomoko Hasegawa
 YUG
Jasna Šekarić
1992
 EUN
Marina Logvinenko-Dobrantsjeva
 CHN
Li Duihong
 MGL
Munkhbayar Dorjsuren
1996
 CHN
Li Duihong
 BUL
Diana Jorgova
 RUS
Marina Logvinenko-Dobrantsjeva
2000
 BUL
Maria Grozdeva
 CHN
Tao Luna
 BLR
Lolita Jevglevskaja
2004
 BUL
Maria Grozdeva
 CZE
Lenka Hyková
 AZE
Irada Asjoemova
2008
 CHN
Chen Ying
 MGL
Gundegmaa Otryad
 GER
Munkhbayar Dorjsuren
2012
 KOR
Kim Jang-mi
 CHN
Chen Ying
 UKR
Olena Kostevytsj
2016
 GRE
Anna Korakaki
 GER
Monika Karsch
 SUI
Heidi Diethelm Gerber
Medaillespiegel
Land
 CHN
2 3 0
 BUL
2 1 0
 CAN
1 0 0
 EUN
1 0 0
 GRE
1 0 0
 KOR
1 0 0
 URS
1 0 0
 GER
0 1 1
 MGL
0 1 1
 CZE
0 1 0
 JPN
0 1 0
 USA
0 1 0
 AUS
0 0 1
 AZE
0 0 1
 BLR
0 0 1
 RUS
0 0 1
 UKR
0 0 1
 SUI
0 0 1
 YUG
0 0 1
Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste Meervoudige
2-0-0
Maria Grozdeva
1-1-0
Chen Ying
1-1-0
Li Duihong
1-0-1
/
Marina Logvinenko-Dobrantsjeva
0-0-2
/
Munkhbayar Dorjsuren

Kleinkalibergeweer 50 meter, drie houdingen

Medaillewinnaars
Editie
Goud
Zilver
Brons
1984
 CHN
Wu Xiaoxuan
 FRG
Ulrike Holmer
 USA
Wanda Jewell
1988
 FRG
Sylvia Sperber
 BUL
Vessela Letsjeva
 URS
Valentina Tsjerkassova
1992
 USA
Launi Meili
 BUL
Nonka Matova
 POL
Małgorzata Książkiewicz
1996
 YUG
Aleksandra Ivošev
 RUS
Irina Gerasimenok
 POL
Renata Mauer
2000
 POL
Renata Mauer-Różańska
 RUS
Tatjana Goldobina
 RUS
Maria Feklistova
2004
 RUS
Ljoebov Galkina
 ITA
Valentina Turisini
 CHN
Wang Chengyi
2008
 CHN
Du Li
 CZE
Kateřina Emmons-Kůrková
 CUB
Eglis Yaima Cruz
2012
 USA
Jamie Lynn Gray
 SRB
Ivana Maksimović
 CZE
Adéla Sýkorová
2016
 GER
Barbara Engleder
 CHN
Zhang Binbin
 CHN
Du Li
Medaillespiegel
Land
 CHN
2 1 2
 USA
2 0 1
 RUS
1 2 1
 FRG
1 1 0
 POL
1 0 2
 GER
1 0 0
 YUG
1 0 0
 BUL
0 2 0
 CZE
0 1 1
 ITA
0 1 0
 SRB
0 1 0
 CUB
0 0 1
 URS
0 0 1
Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste Meervoudige
1-0-1
Du Li
1-0-1
Renata Mauer-Różańska

Luchtgeweer 10 meter

Medaillewinnaars
Editie
Goud
Zilver
Brons
1984
 USA
Pat Spurgin
 ITA
Edith Gufler
 CHN
Wu Xiaoxuan
1988
 URS
Irina Sjilova
 FRG
Sylvia Sperber
 URS
Anna Maloekhina
1992
 KOR
Yeo Kab-soon
 BUL
Vessela Letsjeva
IOP
Aranka Binder
1996
 POL
Renata Mauer
 GER
Petra Horneber
 YUG
Aleksandra Ivošev
2000
 USA
Nancy Johnson
 KOR
Kang Cho-hyun
 CHN
Gao Jing
2004
 CHN
Du Li
 RUS
Ljoebov Galkina
 CZE
Kateřina Kůrková
2008
 CZE
Kateřina Emmons-Kůrková
 RUS
Ljoebov Galkina
 CRO
Snjezana Pejcic
2012
 CHN
Yi Siling
 POL
Sylwia Bogacka
 CHN
Yu Dan
2016
 USA
Virginia Thrasher
 CHN
Du Li
 CHN
Yi Siling
Medaillespiegel
Land
 USA
3 0 0
 CHN
2 1 4
 KOR
1 1 0
 POL
1 1 0
 CZE
1 0 1
 URS
1 0 1
 RUS
0 2 0
 BUL
0 1 0
 FRG
0 1 0
 GER
0 1 0
 ITA
0 1 0
 CRO
0 0 1
 YUG
0 0 1
 IOP
0 0 1
Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste Meervoudige
1-1-0
Du Li
1-0-1
Kateřina Emmons-Kůrková
1-0-1
Yi Siling
0-2-0
Ljoebov Galkina

Skeet

Medaillewinnaars
Editie
Goud
Zilver
Brons
2000
 AZE
Zemfira Meftachetdinova
 RUS
Svetlana Djomina
 HUN
Diana Igaly
2004
 HUN
Diana Igaly
 CHN
Wei Ning
 AZE
Zemfira Meftachetdinova
2008
 ITA
Chiara Cainero
 USA
Kimberly Rhode
 GER
Christine Brinker
2012
 USA
Kimberly Rhode
 CHN
Wei Ning
 SVK
Danka Barteková
2016
 ITA
Diana Bacosi
 ITA
Chiara Cainero
 USA
Kimberly Rhode
Medaillespiegel
Land
 ITA
2 1 0
 USA
1 1 1
 AZE
1 0 1
 HUN
1 0 1
 CHN
0 2 0
 RUS
0 1 0
 GER
0 0 1
 SVK
0 0 1
Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste Meervoudige
1-1-1
Kimberly Rhode
1-1-0
Chiara Cainero
1-0-1
Diana Igaly
1-0-1
Zemfira Meftachetdinova
0-2-0
Wei Ning

Trap

Medaillewinnaars
Editie
Goud
Zilver
Brons
2000
 LTU
Daina Gudzinevičiūtė
 FRA
Delphine Racinet
 CHN
Gao E
2004
 AUS
Suzanne Balogh
 ESP
María Quintanal
 KOR
Lee Bo-na
2008
 FIN
Satu Mäkelä-Nummela
 SVK
Zuzana Stefeceková
 USA
Corey Cogdell
2012
 ITA
Jessica Rossi
 SVK
Zuzana Stefeceková
 FRA
Delphine Reau-Racinet
2016
 AUS
Catherine Skinner
 NZL
Natalie Rooney
 USA
Corey Cogdell
Medaillespiegel
Land
 AUS
2 0 0
 FIN
1 0 0
 ITA
1 0 0
 LTU
1 0 0
 SVK
0 2 0
 FRA
0 1 1
 ESP
0 1 0
 NZL
0 1 0
 USA
0 0 2
 CHN
0 0 1
 KOR
0 0 1
Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste Meervoudige
0-2-0
Zuzana Stefeceková
0-1-1
Delphine Reau-Racinet
0-0-2
Corey Cogdell

Afgevoerde onderdelen

Mannen

1896-1924

Editie Onderdeel
Goud
Zilver
Brons
1896 Militair pistool 25 m
 USA
John Paine
 USA
Sumner Paine
 GRE
Nikolaos Morakis
Militair geweer 200 m
 GRE
Pantelis Karasevdas
 GRE
Pavlos Pavlidis
 GRE
Nicolaos Trikupis
Vrij geweer 300 m
 GRE
Georgios Orphanidis
 GRE
Ioannis Phrangoudis
 DEN
Viggo Jensen
1900 Militair pistool 50 m
team
 SUI
Friedrich Lüthi
Paul Probst
Louis-Marcel Richardet
Karl Röderer
Konrad Stäheli
 FRA
Louis Duffoy
Maurice Lecoq
Léon Moreaux
Achille Paroche
Trinité
 NED
Solko van den Bergh
Dirk Boest Gips
Antonius Bouwens
Henrik Sillem
Anthony Sweijs
Militair geweer 300 m, drie houdingen
 SUI
Emil Kellenberger
 DEN
Anders Peter Nielsen
 BEL
Paul Van Asbroeck
 NOR
Ole Østmo
Militair geweer 300 m, drie houdingen
team
 SUI
Franz Böckli
Alfred Grütter
Emil Kellenberger
Louis-Marcel Richardet
Konrad Stäheli
 NOR
Olaf Frydenlund
Hellmer Hermandsen
Ole Østmo
Ole Sæther
Tom Seeberg
 FRA
Auguste Cavadini
Maurice Lecoq
Léon Moreaux
Achille Paroche
René Thomas
Militair geweer 300 m, knielend
 SUI
Konrad Stäheli
 SUI
Emil Kellenberger
 DEN
Anders Peter Nielsen
Militair geweer 300 m, liggend
 FRA
Achille Paroche
 DEN
Anders Peter Nielsen
 NOR
Ole Østmo
Militair geweer 300 m, staand
 DEN
Lars Jørgen Madsen
 NOR
Ole Østmo
 BEL
Charles Paumier
1908 Vrij pistool 50 yards
team
 USA
Charles Axtell
Irving Calkins
John Dietz
James Gorman
 BEL
René Englebert
Charles Paumier du Verger
Réginald Storms
Paul Van Asbroeck
 GBR
Geoffrey Coles
Walter Ellicott
Henry Lynch-Staunton
Jesse Wallingford
Kleinkalibergeweer 50+100 yard
 GBR
Arthur Carnell
 GBR
Harold Humby
 GBR
George Barnes
Kleinkalibergeweer 50+100 yard
team
 GBR
Edward Amoore
Harold Humby
Maurice Matthews
William Pimm
 SWE
Eric Carlberg
Wilhelm Carlberg
Johann Hübner von Holst
Frans-Albert Schartau
 FRA
Henri Bonnefoy
Paul Colas
Léon Lécuyer
André Regaud
Kleinkalibergeweer 25 yard,
bewegend doel
 GBR
John Fleming
 GBR
Maurice Matthews
 GBR
William Marsden
Kleinkalibergeweer 25 yard,
verdwijnend doel
 GBR
William Styles
 GBR
Harold Hawkins
 GBR
Edward Amoore
Militairgeweer 1000 yard
 GBR
Joshua Millner
 USA
Kellogg Casey
 GBR
Maurice Blood
Militairgeweer
200/500/600/800/900/1000 yard
team
 USA
Charles Benedict
Kellogg Casey
Ivan Eastman
William Leuschner
William Martin
Charles Winder
 GBR
Arthur Fulton
John Martin
Harcourt Ommundsen
William Padgett
Philip Richardson
Fleetwood Varley
 CAN
Charles Crowe
William Eastcott
S. Harry Kerr
Dugald McInnis
William Smith
Bruce Williams
Vrij geweer 300 m, drie houdingen
 NOR
Albert Helgerud
 USA
Harry Simon
 NOR
Ole Sæther
Vrij geweer 300 m, drie houdingen
team
 NOR
Julius Braathe
Gudbrand Skatteboe
Albert Helgerud
Einar Liberg
Olaf Sæter
Ole Sæther
 SWE
Per-Olof Arvidsson
Janne Gustafsson
Axel Jansson
Gustaf Adolf Jonsson
Claës Rundberg
Gustav-Adolf Sjöberg
 FRA
Eugène Balme
Raoul de Boigne
Albert Courquin
Léon Johnson
Maurice Lecoq
André Parmentier
Lopend hert, enkelschot
 SWE
Oscar Swahn
 GBR
Ted Ranken
 GBR
Alexander Rogers
Lopend hert, enkelschot
team
 SWE
G. Arvid Knöppel
Ernst Rosell
Alfred Swahn
Oscar Swahn
 GBR
Walter Ellicott
William Lane-Joynt
Charles Nix
Ted Ranken
niet uitgereikt
Lopend hert, dubbelschot
 USA
Walter Winans
 GBR
Ted Ranken
 SWE
Oscar Swahn
Trap
team
 GBR
Peter Easte
Alexander Maunder
Frank Moore
Charles Palmer
James Pike
John Postans
 CAN
George Beattie
Walter Ewing
Mylie Fletcher
Donald McMackon
George Vivian
Arthur Westover
 GBR
John Butt
Harold Creasey
Richard Hutton
William Morris
Gerald Skinner
George Whitaker
1912 Duelpistool 30 m
team
 SWE
Eric Carlberg
Vilhelm Carlberg
Johan van Holst
Paul Palén
 RUS
Amos Kasj
Nikolai Melnitski
Grigori Pantelejmonov
Pavel Voilosjnikov
 GBR
Hugh Durant
Albert Kempster
Horatio Poulter
Charles Stewart
Vrij pistool 50 m
team
 USA
John Dietz
Peter Dolfen
Alfred Lane
Henry Sears
 SWE
Erik Boström
Eric Carlberg
Vilhelm Carlberg
Georg de Laval
 GBR
Hugh Durant
Albert Kempster
Horatio Poulter
Charles Stewart
Kleinkalibergeweer 25 m
 SWE
Gustaf Carlberg
 SWE
Johan von Holst
 SWE
Gideon Ericsson
Kleinkalibergeweer 25 m
team
 SWE
Gustav Boivie
Eric Carlberg
Vilhelm Carlberg
Johan von Holst
 GBR
William Milne
Joseph Pepé
William Pimm
William Styles
 USA
Frederick Hird
William Leuschner
William McDonnell
Warren Sprout
Kleinkalibergeweer 50 m
team
 GBR
Edward Lessimore
Robert Murray
Joseph Pepé
William Pimm
 SWE
Eric Carlberg
Vilhelm Carlberg
Arthur Nordenswan
Ruben Örtegren
 USA
Frederick Hird
William Leuschner
Carl Osburn
Warren Sprout
Militairgeweer 300 m, drie houdingen
 HUN
Sándor Prokopp
 USA
Carl Osburn
 NOR
Engebret Skogen
Militairgeweer 600 m
 FRA
Paul Colas
 USA
Carl Osburn
 USA
John Jackson
Militairgeweer 200/400/500/600 m
team
 USA
Harry Adams
Allan Briggs
Cornelius Burdette
John Jackson
Carl Osburn
Warren Sprout
 GBR
Henry Burr
Arthur Fulton
Harcourt Ommundsen
Edward Parnell
James Reid
Edward Skilton
 SWE
Carl Björkman
Tönnes Björkman
Mauritz Eriksson
Verner Jernström
Carl Johansson
Bernhard Larsson
Vrij geweer 300 m, drie houdingen
 FRA
Paul Colas
 DEN
Lars Madsen
 DEN
Niels Larsen
Vrij geweer 300 m, drie houdingen
team
 SWE
Carl Björkman
Erik Blomqvist
Mauritz Eriksson
Carl Johansson
Gustaf Adolf Jonsson
Bernhard Larsson
 NOR
Albert Helgerud
Einar Liberg
Östen Östensen
Olaf Sæther
Ole Sæther
Gudbrand Skatteboe
 DEN
Niels Andersen
Jens Hajslund
Laurits Larsen
Niels Larsen
Lars Madsen
Ole Olsen
Lopend hert, enkelschot
 SWE
Alfred Swahn
 SWE
Åke Lundeberg
 FIN
Nestori Toivonen
Lopend hert, enkelschot
team
 SWE
Per-Olof Arvidsson
Åke Lundeberg
Alfred Swahn
Oscar Swahn
 USA
William Leuschner
William Libbey
William McDonnell
Walter Winans
 FIN
Axel Londen
Ernst Rosenqvist
Nestori Toivonen
Iivar Väänänen
Lopend hert, dubbelschot
 SWE
Åke Lundeberg
 SWE
Edward Benedicks
 SWE
Oscar Swahn
Trap
team
 USA
Charles Billings
Edward Gleason
James Graham
Frank Hall
John Hendrickson
Ralph Spotts
 GBR
John Butt
William Grosvenor
Harry Humby
Alexander Maunder
Charles Palmer
George Whitaker
 GER
Erich Graf von Bernstorff
Alfred Goeldel
Horst Goeldel
Erland Koch
Albert Preuß
Franz von Zedlitz und Leipe
1920 Duelpistool 30 m
team
 USA
Carl Frederick
Louis Harant
Michael Kelly
Alfred Lane
James Snook
 GRE
Georgios Moraitinis
Iason Sappas
Alexandros Theofilakis
Ioannis Theofilakis
Alexandros Vrasivanopoulos
 SUI
Gustave Amoudruz
Hans Egli
Domenico Giambonini
Joseph Jehle
Fritz Zulauf
Vrij pistool 50 m
team
 USA
Raymond Bracken
Carl Frederick
Michael Kelly
Alfred Lane
James Snook
 SWE
Anders Andersson
Gunnar Gabrielsson
Sigvard Hultcrantz
Anders Andersson
Casimir Reuterskiöld
 BRA
Dario Barbosa
Afrânio da Costa
Guilherme Paraense
Fernando Soledade
Sebastião Wolf
Kleinkalibergeweer 50 m
team
 USA
Dennis Fenton
Willis Lee
Lawrence Nuesslein
Arthur Rothrock
Gunnery Schriver
 SWE
Olle Ericsson
Sigvard Hultcrantz
Leon Lagerlöf
Per Erik Ohlsson
Ragnar Stare
 NOR
Albert Helgerud
Sigvart Johansen
Anton Olsen
Østen Østensen
Olaf Sletten
Militair geweer 300m, drie houdingen
 USA
Morris Fisher
 DEN
Niels Larsen
 NOR
Østen Østensen
Militair geweer 300m, drie houdingen
team
 USA
Dennis Fenton
Morris Fisher
Willis Lee
Carl Osburn
Lloyd Spooner
 NOR
Albert Helgerud
Otto Olsen
Østen Østensen
Gudbrand Skatteboe
Olaf Sletten
 SUI
Gustave Amoudruz
Ulrich Fahrner
Fritz Kuchen
Werner Schneeberger
Bernhard Siegenthaler
Militair geweer 300m, liggend
 NOR
Otto Olsen
 FRA
Léon Johnson
 SUI
Fritz Kuchen
Militair geweer 300m, liggend
team
 USA
Morris Fisher
Joseph Jackson
Willis Lee
Carl Osburn
Lloyd Spooner
 FRA
Léon Johnson
André Parmentier
Achille Paroche
Georges Roes
Emile Rumeau
 FIN
Voitto Kolho
Kalle Lappalainen
Veli Nieminen
Vilho Vauhkonen
Magnus Wegelius
Militair geweer 300m, staand
 USA
Carl Osburn
 DEN
Lars Madsen
 USA
Lawrence Nuesslein
Militair geweer 300m, staand
team
 DEN
Niels Larsen
Lars Madsen
Anders Nielsen
Anders Petersen
Erik Sætter-Lassen
 USA
Thomas Brown
Willis Lee
Lawrence Nuesslein
Carl Osburn
Lloyd Spooner
 SWE
Olle Ericsson
Mauritz Eriksson
Walfried Hellman
Carl Johansson
Leon Lagerlöf
Militair geweer 300+600 m, liggend,
team
 USA
Joseph Jackson
Willis Lee
Carl Osburn
Gunnery Schriver
Lloyd Spooner
 NOR
Albert Helgerud
Otto Olsen
Jakob Onsrud
Østen Østensen
Olaf Sletten
 SUI
Eugene Addor
Joseph Jehle
Fritz Kuchen
Werner Schneeberger
Weibel
Militair geweer 600 m, liggend
 SWE
Carl Johansson
 SWE
Mauritz Eriksson
 USA
Lloyd Spooner
Militair geweer 600 m, liggend
team
 USA
Dennis Fenton
Joseph Jackson
Willis Lee
Gunnery Schriver
Lloyd Spooner
 RSA
Robert Bodley
Ferdinand Buchanan
George Harvey
Fred Morgan
David Smith
 SWE
Erik Blomqvist
Mauritz Eriksson
Carl Johansson
Gustaf Adolf Jonsson
Per Erik Ohlsson
Lopend hert, enkelschot
 NOR
Otto Olsen
 SWE
Alfred Swahn
 NOR
Harald Natvig
Lopend hert, enkelschot
team
 NOR
Einar Liberg
Ole Lilloe-Olsen
Harald Natvig
Hans Nordvik
Otto Olsen
 FIN
Yrjö Kolho
Kalle Lappalainen
Toivo Tikkanen
Nestori Toivonen
Magnus Wegelius
 USA
Thomas Brown
Willis Lee
Lawrence Nuesslein
Carl Osburn
Lloyd Spooner
Lopend hert, dubbelschot
 NOR
Ole Lilloe-Olsen
 SWE
Fredric Landelius
 NOR
Einar Liberg
Lopend hert, dubbelschot
team
 NOR
Thorstein Johansen
Einar Liberg
Ole Lilloe-Olsen
Harald Natvig
Hans Nordvik
 SWE
Edvard Benedicks
Bengt Lagercrantz
Fredric Landelius
Alfred Swahn
Oscar Swahn
 FIN
Yrjö Kolho
Toivo Tikkanen
Nestori Toivonen
Vilho Vauhkonen
Magnus Wegelius
Trap
team
 USA
Mark Arie
Horace Bonser
Jay Clark
Forest McNeir
Frank Troeh
Frank Wright
 BEL
Albert Bosquet
Joseph Cogels
Emile Dupont
Edouard Fesinger
Henri Quersin
Louis van Tilt
 SWE
Per Kinde
Fredric Landelius
Erik Lundqvist
Karl Richter
Erik Sökjer-Petersén
Alfred Swahn
1924 Vrij geweer 600 m
 USA
Morris Fisher
 USA
Carl Osburn
 DEN
Niels Larsen
Vrij geweer 400/600/800 m
team
 USA
Raymond Coulter
Joseph Crockett
Morris Fisher
Sidney Hinds
Walter Stokes
 FRA
Paul Colas
Albert Courquin
Pierre Hardy
Georges Roes
Emile Rumeau
 HAI
Ludovic Augustin
Destin Destine
Eloi Metullus
Astrel Rolland
Ludovic Valborge
Lopend hert, enkelschot
 USA
John Boles
 GBR
Cyril Mackworth-Praed
 NOR
Otto Olsen
Lopend hert, enkelschot
team
 NOR
Einar Liberg
Ole Lilloe-Olsen
Harald Natvig
Otto Olsen
 SWE
Otto Hultberg
Gustav Johansson
Fredric Landelius
Alfred Swahn
 USA
John Boles
Raymond Coulter
Dennis Fenton
Walter Stokes
Lopend hert, dubbelschot
 NOR
Ole Lilloe-Olsen
 GBR
Cyril Mackworth-Praed
 SWE
Alfred Swahn
Lopend hert, dubbelschot
team
 GBR
Cyril Mackworth-Praed
Philip Neame
Herbert Perry
Allen Whitty
 NOR
Einar Liberg
Ole Lilloe-Olsen
Harald Natvig
Otto Olsen
 SWE
Axel Ekblom
Gustav Johansson
Fredric Landelius
Alfred Swahn
Trap
team
 USA
Frederick Etchen
Frank Hughes
John Noel
Clarence Platt
Samuel Sharman
William Silkworth
 CAN
William Barnes
George Beattie
John Black
James Montgomery
Samuel Newton
Samuel Vance
 FIN
Werner Ekman
Konrad Huber
Robert Huber
Georg Nordblad
Toivo Tikkanen
Magnus Wegelius

Vrij pistool 50 meter

1900: Militairpistool
1908: 50 yard
Medaillewinnaars
Editie
Goud
Zilver
Brons
1896
 USA
Sumner Paine
 DEN
Holger Nielsen
 GRE
Ioannis Phrangoudis
1900
 SUI
Karl Röderer
 FRA
Achille Paroche
 SUI
Konrad Stäheli
1908
 BEL
Paul Van Asbroeck
 BEL
Réginald Storms
 USA
James Gorman
1912
 USA
Alfred Lane
 USA
Peter Dolfen
 GBR
Charles Stewart
1920
 USA
Karl Frederick
 BRA
Afrânio da Costa
 USA
Alfred Lane
1936
 SWE
Torsten Ullman
 GER
Erich Krempel
 FRA
Charles des Jammonières
1948
 PER
Edwin Vásquez
 SUI
Rudolf Schnyder
 SWE
Torsten Ullman
1952
 USA
Huelet Benner
 ESP
Angel de León Gozalo
 HUN
Ambrus Balogh
1956
 FIN
Pentti Linnosvuo
 URS
Makhmoed Oemarov
 USA
Offutt Pinion
1960
 URS
Aleksej Goesjtsjin
 URS
Makhmoed Oemarov
 JPN
Yoshihisa Yoshikawa
1964
 FIN
Väinö Markkanen
 USA
Franklin Green
 JPN
Yoshihisa Yoshikawa
1968
 URS
Grigori Kosysj
 FRG
Heinz Mertel
 GDR
Harald Vollmar
1972
 SWE
Ragnar Skanåker
 ROU
Dan Iuga
 AUT
Rudolf Dollinger
1976
 GDR
Uwe Potteck
 GDR
Harald Vollmar
 AUT
Rudolf Dollinger
1980
 URS
Aleksandr Melentjev
 GDR
Harald Vollmar
 BUL
Ljoebtsjo Diakov
1984
 CHN
Xu Haifeng
 SWE
Ragnar Skanåker
 CHN
Wang Yifu
1988
 ROU
Sorin Babii
 SWE
Ragnar Skanåker
 URS
Igor Basinski
1992
 EUN
Konstantin Loekasjik
 CHN
Wang Yifu
 SWE
Ragnar Skanåker
1996
 RUS
Boris Kokorev
 BLR
Igor Basinski
 ITA
Roberto Di Donna
2000
 BUL
Tanjoe Kirjakov
 BLR
Igor Basinski
 CZE
Martin Tenk
2004
 RUS
Michail Nestroejev
 KOR
Jin Jong-oh
 PRK
Kim Jong-su
2008
 KOR
Jin Jong-oh
 CHN
Tan Zongliang
 RUS
Vladimir Isakov
2012
 KOR
Jin Jong-oh
 KOR
Choi Young-rae
 CHN
Wang Zhiwei
2016
 KOR
Jin Jong-oh
 VIE
Hoàng Xuân Vinh
 PRK
Kim Song-guk
Medaillespiegel
Land
 USA
4 2 3
 URS
3 2 1
 KOR
3 2 0
 SWE
2 2 2
 RUS
2 0 1
 FIN
2 0 0
 CHN
1 2 2
 GDR
1 2 1
 SUI
1 1 1
 BEL
1 1 0
 ROU
1 1 0
 BUL
1 0 1
 EUN
1 0 0
 PER
1 0 0
 BLR
0 2 0
 FRA
0 1 1
 BRA
0 1 0
 DEN
0 1 0
 ESP
0 1 0
 FRG
0 1 0
 GER
0 1 0
 VIE
0 1 0
 AUT
0 0 2
 JPN
0 0 2
 PRK
0 0 2
 CZE
0 0 1
 GBR
0 0 1
 GRE
0 0 1
 HUN
0 0 1
 ITA
0 0 1
Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste Meervoudige
3-1-0
Jin Jong-oh
1-2-1
Ragnar Skanåker
1-0-1
Alfred Lane
1-0-1
Torsten Ullman
0-2-1
/
Igor Basinski
0-2-1
Harald Vollmar
0-2-0
Makhmoed Oemarov
0-1-1
Wang Yifu
0-0-2
Rudolf Dollinger
0-0-2
Yoshihisa Yoshikawa

Kleinkalibergeweer 50 meter, liggend

Medaillewinnaars
Editie
Goud
Zilver
Brons
1912
 USA
Frederick Hird
 GBR
William Milne
 GBR
Harold Burt
1920
 USA
Lawrence Nuesslein
 USA
Arthur Rothrock
 USA
Dennis Fenton
1924
 FRA
Pierre Coquelin de Lisle
 USA
Marcus Dinwiddie
 SUI
Josias Hartmann
1932
 SWE
Bertil Rönnmark
 MEX
Gustavo Huet
 HUN
Zoltán Hradetzky-Soós
1936
 NOR
Willy Røgeberg
 HUN
Ralph Berzsenyi
 POL
Władysław Karaś
1948
 USA
Arthur Cook
 USA
Walter Tomsen
 SWE
Jonas Jonsson
1952
 ROU
Iosif Sîrbu
 URS
Boris Andrejev
 USA
Arthur Jackson
1956
 CAN
Gerald Ouellette
 URS
Vassili Borissov
 CAN
Gilmour Boa
1960
 EUA
Peter Kohnke
 USA
James Hill
 VEN
Enrico Forcella Pelliccioni
1964
 HUN
László Hammerl
 USA
Lones Wigger
 USA
Tommy Pool
1968
 TCH
Jan Kůrka
 HUN
László Hammerl
 NZL
Ian Ballinger
1972
 PRK
Li Ho Jun
 USA
Victor Auer
 ROU
Nicolae Rotaru
1976
 FRG
Karlheinz Smieszek
 FRG
Ulrich Lind
 URS
Gennadi Loesjtsjikov
1980
 HUN
Károly Varga
 GDR
Hellfried Heilfort
 BUL
Petar Zaprjanov
1984
 USA
Edward Etzel
 FRA
Michel Bury
 GBR
Michael Sullivan
1988
 TCH
Miroslav Varga
 KOR
Cha Young-chul
 HUN
Attila Záhonyi
1992
 KOR
Lee Eun-chul
 NOR
Harald Stenvaag
IOP
Stevan Pletikosić
1996
 GER
Christian Klees
 KAZ
Sergej Beljajev
 SVK
Jozef Gönci
2000
 SWE
Jonas Edman
 DEN
Torben Grimmel
 BLR
Sergej Martynov
2004
 USA
Matthew Emmons
 GER
Christian Lusch
 BLR
Sergej Martynov
2008
 UKR
Artoer Ajvazjan
 USA
Matthew Emmons
 AUS
Warren Potent
2012
 BLR
Sergei Martynov
 BEL
Lionel Cox
 SLO
Rajmond Debevec
2016
 GER
Henri Junghänel
 KOR
Kim Jong-hyun
 RUS
Kirill Grigorjan
Medaillespiegel
Land
 USA
5 7 3
 HUN
2 2 2
 GER
2 1 0
 SWE
2 0 1
 TCH
2 0 0
 KOR
1 2 0
 FRA
1 1 0
 FRG
1 1 0
 NOR
1 1 0
 BLR
1 0 2
 CAN
1 0 1
 ROU
1 0 1
 EUA
1 0 0
 PRK
1 0 0
 UKR
1 0 0
 GBR
0 1 2
 URS
0 1 1
 BEL
0 1 0
 DEN
0 1 0
 GDR
0 1 0
 KAZ
0 1 0
 MEX
0 1 0
 AUS
0 0 1
 BUL
0 0 1
 NZL
0 0 1
 POL
0 0 1
 RUS
0 0 1
 SLO
0 0 1
 SUI
0 0 1
 SVK
0 0 1
 VEN
0 0 1
 IOP
0 0 1
Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste Meervoudige
1-1-0
Matthew Emmons
1-1-0
László Hammerl
1-0-2
Sergej Martynov

Lopend hert, 100 meter

Editie
Goud
Zilver
Brons
1952
 NOR
John Larsen
 SWE
Per Olof Sköldberg
 FIN
Tauno Mäki
1956
 URS
Vitali Romanenko
 SWE
Per Olof Sköldberg
 URS
Vladimir Sevrjoegin
Meervoudige medaillewinnaars
Meervoudige
0-2-0
Per Olof Sköldberg

Vrij geweer 300 meter, drie houdingen

Editie
Goud
Zilver
Brons
1948
 SUI
Emil Grünig
 FIN
Pauli Janhonen
 NOR
Willy Røgeberg
1952
 URS
Anatoli Bogdanov
 SUI
Robert Bürchler
 URS
Lev Vainsjtein
1956
 URS
Vassili Borissov
 URS
Allan Erdman
 FIN
Vilho Ylönen
1960
 AUT
Hubert Hammerer
 SUI
Hansrüdi Spillman
 URS
Vassili Borissov
1964
 USA
Gary Anderson
 URS
Sjota Kveliasjvili
 USA
Martin Gunnarsson
1968
 USA
Gary Anderson
 URS
Vladimir Kornjev
 SUI
Kurt Müller
1972
 USA
Lones Wigger
 URS
Boris Melnik
 HUN
Lajos Papp
Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste
2-0-0
Gary Anderson
1-0-1
Vassili Borissov

Bewegend doel, 50 meter

Editie
Goud
Zilver
Brons
1972
 URS
Jakov Zjeleznjak
 COL
Helmut Bellingrodt
 GBR
John Kynoch
1976
 URS
Aleksandr Gazov
 URS
Aleksandr Kedjarov
 POL
Jerzy Greszkiewicz
1980
 URS
Igor Sokolov
 GDR
Thomas Pfeffer
 URS
Aleksandr Gazov
1984
 CHN
Li Yuwei
 COL
Helmut Bellingrodt
 CHN
Huang Shiping
1988
 NOR
Tor Heiestad
 CHN
Huang Shiping
 URS
Gennadi Avramenko
Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste Meervoudige
1-0-1
Aleksandr Gazov
0-2-0
Helmut Bellingrodt
0-1-1
Huang Shiping

Bewegend doel, 10 meter

Editie
Goud
Zilver
Brons
1992
 GER
Michael Jakosits
 EUN
Anatoli Asrabajev
 TCH
Luboš Račanský
1996
 CHN
Yang Ling
 CHN
Xiao Jun
 CZE
Miroslav Januš
2000
 CHN
Yang Ling
 MDA
Oleg Moldovan
 CHN
Niu Zhiyuan
2004
 GER
Manfred Kurzer
 RUS
Aleksandr Blinov
 RUS
Dmitri Lykin
Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste
2-0-0
Yang Ling


Dubbeltrap

Medaillewinnaars
Editie
Goud
Zilver
Brons
1996
 AUS
Russell Mark
 ITA
Albano Pera
 CHN
Zhang Bing
2000
 GBR
Richard Faulds
 AUS
Russell Mark
 KUW
Fehaid Aldeehani
2004
 UAE
Ahmed Al-Maktoum
 IND
Rajyavardhan Singh Rathore
 CHN
Wang Zheng
2008
 USA
Walton Eller
 ITA
Francesco D'Aniello
 CHN
Binyan Hu
2012
 GBR
Peter Wilson
 SWE
Håkan Dahlby
 RUS
Vasily Mosin
2016
IOA
Fehaid Aldeehani
 ITA
Marco Innocenti
 GBR
Steven Scott
Medaillespiegel
Land
 GBR
2 0 1
 AUS
1 1 0