Memorial Van Damme 2012 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Memorial Van Damme 2012.

Memorial Van Damme 2012

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

De Memorial Van Damme 2012 was een atletiekwedstrijd, die op 7 september 2012 plaatsvond. Het was de 36ste editie van de Memorial Van Damme. Deze wedstrijd, onderdeel van de IAAF Diamond League, was de laatste in de serie en diende als finalewedstrijd in het klassement van de Diamond League van 2012. De wedstrijd werd gehouden in het Koning Boudewijnstadion in de Belgische hoofdstad Brussel.

Prestaties

Het hoogtepunt van deze editie van de Memorial Van Damme was de 110 meter horden, waarop Aries Merritt het wereldrecord verbrak. Dit was tevens het enige meeting record dat werd verbroken die avond. Verder wisten de gebroeders Borlée eerste en tweede te worden op de 400 m.

Uitslagen

Mannen

100 m

wind: 0,3 m/s
rang atleet land tijd
Usain Bolt
 JAM
9,86 s
Nesta Carter
 JAM
9,96 s
Kemar Bailey-Cole
 JAM
9,97 s
4 Kim Collins
 SKN
10,03 s
5 Nickel Ashmeade
 JAM
10,03 s
6 Ryan Bailey
 USA
10,04 s
7 Jimmy Vicaut
 FRA
10,06 s
8 Gerald Phiri
 ZAM
10,23 s
9 Kenroy Anderson
 JAM
10,32 s

200 m

wind: 0,0 m/s
rang atleet land tijd
Yohan Blake
 JAM
19,54 s
Jason Young
 JAM
19,92 s
Christophe Lemaitre
 FRA
20,17 s
4 Warren Weir
 JAM
20,22 s
5 Calesio Newman
 USA
20,32 s
6 Darvis Patton
 USA
20,53 s
7 Harry Aikines-Aryeetey
 GBR
20,85 s

400 m

rang atleet land tijd
Kevin Borlée
 BEL
44,75 s
Jonathan Borlée
 BEL
45,02 s
Lalonde Gordon
 TRI
45,13 s
4 Luguelín Santos
 DOM
45,31 s
5 Martyn Rooney
 GBR
45,56 s
6 Calvin Smith
 USA
45,58 s
7 Angelo Taylor
 USA
45,80 s
8 Allodin Fothergill
 JAM
45,87 s
9 Rusheen McDonald
 JAM
46,63 s

1500 m

rang atleet land tijd
Silas Kiplagat
 KEN
3.31,98
Mekonnen Gebremedhin
 ETH
3.32,10
Bethwell Birgen
 KEN
3.32,24
4 Matthew Centrowitz
 USA
3.32,47
5 Asbel Kiprop
 KEN
3.32,88
6 Daniel Komen
 KEN
3.32,98
7 Nixon Kiplimo Chepseba
 KEN
3.33,22
8 Taoufik Makhloufi
 ALG
3.33,42
9 Caleb Mwangangi Ndiku
 KEN
3.34,52
10 Collins Cheboi
 KEN
3.34,59
11 Leonel Manzano
 USA
3.34,85
12 Abdalaati Iguider
 MAR
3.36,33
13 James Kiplagat Magut
 KEN
3.39,06
14 Linus Kiplagat
 KEN
3.39,53
15 Niclas Sandells
 FIN
3.41,61
16 Hillary Cheruiyot Ngetich
 KEN
3.41,66
Ismael Kombich
 KEN
DNF
Benson Seurei
 KEN
DNF

10.000 m

rang atleet land tijd
Emmanuel Kipkemei Bett
 KEN
26.51,16
Vincent Kiprop Chepkok
 KEN
26.51,68
Kenneth Kiprop Kipkemoi
 KEN
26.52,65
4 Yigrem Demelash
 ETH
26.57,56
5 Leonard Patrick Komon
 KEN
27.01,58
6 Mike Kipruto Kigen
 KEN
27.03,49
7 Imane Merga
 ETH
27.14,02
8 Isiah Kiplangat Koech
 KEN
27.17,03
9 Jacob Korir Cheshari
 KEN
27.19,70
10 Geoffrey Kipkorir Kirui
 KEN
27.21,12
11 Dennis Chepkongin Masai
 KEN
27.35,72
12 Daniel Lemashon Salel
 KEN
27.45,93
13 Josphat Bett Kipkoech
 KEN
28.02.45
14 Abera Kuma
 ETH
28.04,66
Polat Kemboi Arikan
 TUR
DNF
Romain Hesschentier
 FRA
DNF
Josphat Kiprono Menjo
 KEN
DNF
Albert Rop
 KEN
DNF

3000 m steeplechase

rang atleet land tijd
Brimin Kipruto
 KEN
8.03,11
Conseslus Kipruto
 KEN
8.03,70
Paul Kipsiele Koech
 KEN
8.04,01
4 Jairus Kipchoge Birech
 KEN
8.05,71
5 Hillary Kipsang Yego
 KEN
8.12,63
6 Abel Kiprop Mutai
 KEN
8.13,49
7 Ángel Mullera
 ESP
8.13,71
8 Silas Kosgei Kitum
 KEN
8.16,48
9 Yoann Kowal
 FRA
8.21,66
10 Nikolay Chavkin
 RUS
8.22,81
11 Bernard Mbugua Nganga
 KEN
8.25,29
12 Antonio David Jiménez
 ESP
8.26,87
Elijah Chelimo Kipterege
 KEN
DNF
Ion Luchianov
 MDA
DNF
Brahim Taleb
 MAR
DNF

110 m horden

wind: 0,3 m/s
rang atleet land tijd
Aries Merritt
 USA
12,80 s
Jason Richardson
 USA
13,05 s
Hansle Parchment
 JAM
13,14 s
4 Sergey Shubenkov
 RUS
13,21 s
5 David Oliver
 USA
13,21 s
6 Lehann Fourie
 RSA
13,24 s
7 Ryan Wilson
 USA
13,26 s
8 Ryan Brathwaite
 BAR
13,39 s
9 Lawrence Clarke
 GBR
13,71 s

Verspringen

rang atleet land afstand wind
Aleksandr Menkov
 RUS
8,29 m -0,5 m/s
Sergey Morgunov
 RUS
8,04 m -0,2 m/s
Godfrey Khotso Mokoena
 RSA
8,03 m 1,0 m/s
4 Christopher Tomlinson
 GBR
7,96 m 0,2 m/s
5 Tyrone Smith
 BER
7,82 m 0,0 m/s
6 Ignisious Gaisah
 GHA
7,81 m 0,1 m/s
7 Nicolas Stempnick
 BEL
7,55 m -0,5 m/s
8 Hans Van Alphen
 BEL
7,40 m 0,0 m/s

Discuswerpen

rang atleet land afstand
Gerd Kanter
 EST
66,84 m
Martin Wierig
 GER
66,05 m
Virgilijus Alekna
 LTU
65,78 m
4 Erik Cadée
 NED
65,48 m
5 Lawrence Okoye
 GBR
64,67 m
6 Vikas Gowda
 IND
63,67 m
7 Yennifer Frank Casañas
 ESP
62,79 m
8 Benn Harradine
 AUS
62,02 m

Vrouwen

200 m

wind: 0,1 m/s
rang atleet land tijd
Myriam Soumaré
 FRA
22,63 s
Anneisha McLaughlin
 JAM
22,70 s
ChaRonda Williams
 USA
22,74 s
4 Samantha Henry-Robinson
 JAM
22,84 s
5 Bianca Knight
 USA
22,86 s
6 Marija Rjemjen
 UKR
23,06 s
7 Libania Grenot
 ITA
23,17 s
8 Aleksandra Fedoriva
 RUS
23,52 s
9 Hanne Claes
 BEL
23,66 s

800 m

rang atleet land tijd
Francine Niyonsaba
 BDI
1.56,59
Pamela Jelimo
 KEN
1.57,24
Maria Savinova
 RUS
1.59,05
4 Brenda Martinez
 USA
1.59,14
5 Anna Pierce
 USA
1.59,16
6 Halima Hachlaf
 MAR
2.01,01
7 Lynsey Sharp
 GBR
2.01,49
8 Jemma Simpson
 GBR
2.01,78
9 Yvonne Hak
 NED
2.03,91
Marina Arzamasova
 BLR
DNF

5000 m

rang atleet land tijd
Vivian Cheruiyot
 KEN
14.46,01
Mercy Cherono
 KEN
14.47,18
Viola Jelagat Kibiwot
 KEN
14.47,88
4 Gelete Burka
 ETH
14.51,66
5 Sylvia Kibet
 KEN
14.53,04
6 Buze Diriba
 ETH
14.53,06
7 Sally Jepkosgei Kipyego
 KEN
14.56,04
8 Almaz Ayana
 ETH
14.57,97
9 Veronica Nyaruai Wanjiru
 KEN
15.00,88
10 Molly Huddle
 USA
15.01,32
11 Julia Bleasdale
 GBR
15.16,63
12 Waganesh Mekasha
 ETH
15.19,07
13 Azemra Gebru
 ETH
15.31,63
Almensh Belete
 BEL
DNF
Mercy Wanjiku Njoroge
 KEN
DNF
Svitlana Shmidt
 UKR
DNF
Silvia Weissteiner
 ITA
DNF

400 m horden

rang atleet land tijd
Kaliese Spencer
 JAM
53,69 s
Perri Shakes-Drayton
 GBR
53,89 s
Zuzana Hejnová
 CZE
54,09 s
4 Melaine Walker
 JAM
54,79 s
5 Muizat Ajoke Odumosu
 NGR
55,47 s
6 Hanna Yaroshchuk
 UKR
55,61 s
7 Élodie Ouédraogo
 BEL
56,44 s
8 Ristananna Tracey
 JAM
56,86 s
9 Vera Barbosa
 POR
58,41 s

Hink-stap-springen

rang atleet land afstand wind
Olga Rypakova
 KAZ
14,72 m 0,4 m/s
Olha Saladoecha
 UKR
14,40 m 0,1 m/s
Marija Šestak
 SLO
14,10 m -0,1 m/s
4 Hanna Knyazyeva
 UKR
13,93 m 0,1 m/s
5 Kimberly Williams
 JAM
13,90 m 0,4 m/s
6 Dana Veldáková
 SVK
13,88 m 0,0 m/s
7 Svetlana Bolshakova
 BEL
13,85 m 0,2 m/s
8 Victoria Valyukevich
 RUS
13,80 m 0,0 m/s
8 Tatjana Lebedeva
 RUS
13,77 m 0,7 m/s

Hoogspringen

rang atleet land hoogte
Svetlana Shkolina
 RUS
2,00 m
Anna Tsjitsjerova
 RUS
1,95 m
Elerin Haas
 EST
1,92 m
Tia Hellebaut
 BEL
1,92 m
5 Melanie Melfort
 FRA
1,89 m
6 Chaunté Lowe
 USA
1,89 m
7 Olena Holosha
 UKR
1,85 m
8 Levern Spencer
 LCA
1,85 m
9 Hannelore Desmet
 BEL
1,80 m
9 Hanne Van Hessche
 BEL
1,80 m
11 Nafissatou Thiam
 BEL
1,80 m

Polsstokhoogspringen

rang atleet land hoogte
Silke Spiegelburg
 GER
4,75 m
Fabiana Murer
 BRA
4,65 m
Anastasia Savchenko
 RUS
4,55 m
Yarisley Silva
 CUB
4,55 m
5 Angelica Bengtsson
 SWE
4,45 m
6 Alana Boyd
 AUS
4,45 m
7 Jirina Ptácniková
 CZE
4,35 m
7 Lisa Ryzih
 GER
4,35 m
9 Holly Bleasdale
 GBR
4,25 m
10 Martina Strutz
 GER
4,25 m
11 Fanny Smets
 BEL
4,15 m
12 Chloé Henry
 BEL
4,15 m

Speerwerpen

rang atleet land afstand
Barbora Špotáková
 CZE
66,91 m
Sunette Viljoen
 RSA
65,33 m
Vira Rebryk
 UKR
64,52 m
4 Maria Abakoemova
 RUS
62,27 m
5 Madara Palameika
 LAT
61,46 m
6 Martina Ratej
 SLO
59,50 m
7 Katharina Molitor
 GER
59,15 m
8 Linda Stahl
 GER
55,77 m
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Memorial Van Damme 2012
Listen to this article