For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Midden-Duits voetbalkampioenschap 1925/26.

Midden-Duits voetbalkampioenschap 1925/26

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

In 1925/26 werd het 24ste voetbalkampioenschap gespeeld dat georganiseerd werd door de Midden-Duitse voetbalbond. Dresdner SC werd kampioen en plaatste zich zo voor de eindronde om de Duitse landstitel. De club verloor in de eerste ronde van Breslauer SC 08.

Vanaf dit jaar mocht ook een tweede deelnemer de eindronde. De vicekampioenen van de Midden-Duitse competities werkten ook nog een eindronde af en de winnaar daarvan, FC Preußen Chemnitz, nam het op tegen Midden-Duits vicekampioen Fortuna Leipzig voor het tweede ticket in de Duitse eindronde. Fortuna won en plaatste zich en versloeg in de eerste ronde Bayern München en werd dan met 6-2 voor Hamburger SV verslagen.

Deelnemers aan de eindronde

Kampioen BSC 07 Sangerhausen van Kyffhäuser en VfB Preußen Greppin van Mulde namen niet deel waardoor Wacker Nordhausen en VfL Bitterfeld.

Club Gekwalificeerd als
SC Herta Wittenberge Kampioen van Altmark
SV Viktoria Zerbst Kampioen van Altmark
SV 1909 Staßfurt Kampioen van Elbe-Bode
VfB Hohenleipisch Kampioen van Elbe-Elster
Viktoria Lauter Kampioen van Ertsgebergte
1. FC Reichenbach Kampioen van Göltzschtal
Germania Halberstadt Kampioen van Harz
VfB Klötze Kampioen van Jeetze
Wacker Nordhausen Vicekampioen van Kyffhäuser
FV Fortuna Magdeburg Kampioen van Midden-Elbe
Chemnitzer BC Kampioen van Midden-Saksen
VfL Bitterfeld Vicekampioen van Mulde
Riesaer SV Kampioen van Noord-Saksen
SpVgg Erfurt Kampioen van Noord-Thüringen
SV Fortuna Leipzig 02 Kampioen van Noordwest-Saksen
VfB 1912 Geyer Kampioen van Opper-Ertsgebergte
VfB Kamenz Kampioen van Opper-Lausitz
Wacker Gera Kampioen van Osterland
Dresdner SC Kampioen van Oost-Saksen
1. SV Jena Kampioen van Oost-Thüringen
Sportfreunde Halle Kampioen van Saale
TuRV 1861 Weißenfels Kampioen van Saale-Elster
Konkordia Plauen Kampioen van Vogtland
Preußen Langensalza Kampioen van Wartburg
VfL Zwickau Kampioen van West-Saksen
SpVgg Zella-Mehlis 06 Kampioen van West-Thüringen
SC 06 Oberlind Kampioen van Zuid-Thüringen

Eindronde

Voorronde

Team 1 Uitslag Team 2
VfL Zwickau stopgezet Viktoria Lauter
Chemnitzer BC 9:0 VfB Geyer
Dresdner SC 7:0 VfL Kamenz
1. FC Reichenbach 0:4 Konkordia Plauen
Riesaer SV 4:0 VfB Hohenleipisch
VfL Bitterfeld 0:4 Fortuna Leipzig
Herta Wittenberge 3:2 VfB Klötze
Hallescher Sportfreunde 3:1 n.v. TuR Weißenfels
Germania Halberstadt 6:3 SV 1909 Staßfurt
Wacker Nordhausen 1:2 Preußen Langensalza
SpVgg Zella-Mehlis 2:4 SpVgg Erfurt
Wacker Gera 7:3 1. SV Jena
Viktoria Zerbst 4:2 FV Fortuna Magdeburg

De wedstrijd Zwickau - Lauter werd bij 2-0 stand stopgezet. Na protest van Viktoria Lauter mochten beide clubs naar de volgende ronde.

Achtste finale

Team 1 Uitslag Team 2
Herta Wittenberge 2:5 Viktoria Zerbst
Hallescher Sportfreunde 8:1 Germania Halberstadt
SpVgg Erfurt 0:3 Preußen Langensalza
Konkordia Plauen 1:4 Dresdner SC
SV Fortuna Leipzig 3:0 Chemnitzer BC
SC 06 Oberlind 3:0 Wacker Gera
VfL Zwickau 7:1 Viktoria Lauter

Riesaer SV had een bye.

Kwartfinale

Team 1 Uitslag Team 2
Hallescher Sportfreunde 4:1 Viktoria Zerbst
SC 06 Oberlind 2:1 Preußen Langensalza
Riesaer SV 3:4 SV Fortuna Leipzig
Dresdner SC 8:1 VfL Zwickau

Halve Finale

Team 1 Uitslag Team 2
Hallescher Sportfreunde 2:5 n.v. Dresdner SC
SV Fortuna Leipzig 6:0 SC 06 Oberlind

Finale

Team 1 Uitslag Team 2
Dresdner SC 3:0 SV Fortuna Leipzig

Eerste ronde

Team 1 Uitslag Team 2
FC Tanne Thalheim 0:4 VfB Glauchau 1907
FC Preußen 1907 Chemnitz 14:0 VfB 1909 Annaberg
SV Budissa 1904 Bautzen 0:11 Dresdner SpVgg 05
1.FC Vogtländiscer FC 1903 Plauen 0:6 SpVgg 06 Falkenstein
FC 1901 Roßwein 0:10 BV Olympia-Germania Leipzig
FC Sportfreunde 1910 Torgau 0:11 VfB Preußen Greppin 1911
FC 1909 Salzwedel 3:2 FC Viktoria 1909 Stendal
MFC Cricket-Victoria Magdeburg 5:2 SpVgg 1898 Dessau
Weißenfelser FV Schwarz-Gelb 1903 3:2 SV 1898 Halle
FC Viktoria 1904 Güsten 2:3 n.v. SpVgg 04 Thale
Erfurter SC 1895 4:1 SV 1901 Gotha
1. SC Sonneberg 1904 2:5 VfL 1904 Meiningen
VfB 1910 Apolda 0:4 VfB Pößneck

BSC Sangerhause had een bye. De wedstrijd Sonneberg-Meiningen werd herspeeld in de tweede ronde, vermoedelijk na een protest.

Tweede ronde

Team 1 Uitslag Team 2
VfL 1904 Meiningen 1:2 1.SC 1904 Sonneberg
MFC Cricket-Victoria Magdeburg 6:1 FC 1909 Salzwedel
SpVgg 1904 Thale 1:5 BSC 1907 Sangerhausen
VfB Pößneck 0:4 Erfurter SC 1895
VfB Preußen Greppin 1911 2:6 BV Olympia-Germania Leipzig
Dresdner SpVgg 05 4:5 FC Preußen 1907 Chemnitz
SpVgg 06 Falkenstein 5:1 VfB Glauchau 1907

Weißenfelser FV Schwarz-Gelb had een bye.

Kwartfinale

Team 1 Uitslag Team 2
MFC Cricket-Victoria Magdeburg 6:1 BSC 1907 Sangerhausen
Erfurter SC 1895 4:1 1. SC Sonneberg 1904
FC Preußen 1907 Chemnitz 3:2 SpVgg 06 Falkenstein
BV Olympia-Germania Leipzig 6:0 Weißenfelser FV Schwarz-Gelb

Halve Finale

Team 1 Uitslag Team 2
Erfurter SC 1895 3:1 MFC Cricket-Victoria Magdeburg
FC Preußen 1907 Chemnitz 2:1 BV Olympia-Germania Leipzig

Finale

Team 1 Uitslag Team 2
FC Preußen 1907 Chemnitz 1:0 Erfurter SC 1895

Vicekampioeneneindronde

Club Gekwalificeerd als
FC Viktoria 1909 Stendal Vicekampioen van Altmark
SpVgg 1898 Dessau Vicekampioen van Altmark
FC Viktoria 1904 Güsten Vicekampioen van Elbe-Bode
FC Sportfreunde 1910 Torgau Vicekampioen van Elbe-Elster
FC Tanne Thalheim Vicekampioen van het Ertsgebergte
SpVgg 06 Falkenstein Vicekampioen van Göltzschtal
SpVgg 1904 Thale Vicekampioen van Harz
FC 1909 Salzwedel Vicekampioen van Jeetze
BSC 1907 Sangerhausen Kampioen van Kyffhäuser
MFC Cricket-Viktoria Magdeburg Vicekampioen van Midden-Elbe
FC Preußen 1907 Chemnitz Vicekampioen van Midden-Saksen
VfB Preußen Greppin 1911 Kampioen van Mulde
FC 1901 Roßwein Vicekampioen van Noord-Saksen
Erfurter SC 1895 Vicekampioen van Noord-Thüringen
BV Olympia-Germania Leipzig Vicekampioen van Noordwest-Saksen
VfB 1909 Annaberg Vicekampioen van het Opper-Ertsgebergte
SV 1904 Budissa Bautzen Vicekampioen van Opper-Lausitz
VfB Pößneck Vicekampioen van Osterland
Dresdner SpVgg 05 Vicekampioen van Oost-Saksen
VfB 1910 Apolda Vicekampioen van Oost-Thüringen
SV 1898 Halle Vicekampioen van Saale
Weißenfelser FV Schwarz-Gelb 1903 Vicekampioen van Saale-Elster
1.FC Vogtländiscer FC 1903 Plauen Vicekampioen van Vogtland
SV 1901 Gotha Vicekampioen van Wartburg
VfB Glauchau 1907 Vicekampioen van West-Saksen
VfL Meiningen 04 Vicekampioen van West-Thüringen
1. SC Sonneberg 1904 Kampioen van Zuid-Thüringen

Wedstrijd om tweede eindrondeticket

Team 1 Uitslag Team 2
SV Fortuna Leipzig 8:0 FC Preußen Chemnitz
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Midden-Duits voetbalkampioenschap 1925/26
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.